EN . .

Novinky ve fondu knihovny


Každý měsíc si můžete vybrat z nabídky nových knih, které jsme pro vás do knihovny pořídili. Pokud chcete vědět, jaké knihy pro vás nakoupila daná pobočka, stačí si ji vybrat ze seznamu knihoven v levém menu. Dokumenty si můžete vybírat také podle typu (knihy, CD, audioknihy, DVD, hry, atd.)

V případě, že chcete být pravidelně informováni o nových titulech vašeho oboru, využijte služby SDI

Pokud nám chcete doporučit dokument pro doplnění fondu knihovny, využijte formulář pro zaslání Vašeho návrhu.


Seznam novinek ve fondu: druh dokumentu Hudebniny za měsíc září 2020.

(Celkem 16 titulů)
Barevná flétnička : pro děti od 4 do 7 let (odkaz v elektronickém katalogu)

Barevná flétnička : pro děti od 4 do 7 let

Barevná flétnička je pracovní sešit pro začínající flétnisty ve věku od 4 do 7 let. Děti se pomocí pastelek a postaviček hajného Honzíka, gymnastky Gábinky, doktora Davídka, psa Alíka a kočky Cecilky učí první noty. Pracovní sešit obsahuje jednoduché lidové písničky i zábavné úkoly pro zapamatování not. Barevná flétnička se hodí pro individuální i skupinovou výuku.

 
Boogie woogie : průvodce hrou a improvizací (odkaz v elektronickém katalogu)

Boogie woogie : průvodce hrou a improvizací

Boogie woogie je jedním z největších hudebních vlivů ve vývoji moderní populární hudby. Ať už to byl blues, swing, rock’n’roll či později hard rock, disco, punk, heavy metal a techno, všechny tyto vývojové stupně pop music v sobě nesou snadno rozpoznatelné dědičné geny tohoto hudebního stylu, který vznikl někdy v druhé polovině 18. století v černošských kořalnách amerického Jihu. Tato učebnice si klade za cíl seznámit vás se všemi stavebními prvky a konstrukcí boogie woogie skladby a zároveň naučit tyto elementy samostatně skládat do vlastních improvizací. Součástí publikace je bonus ve formě 92 demonstračních ukázek ve formátu ... více

 
Breaky a sóla : pro bicí soupravu (odkaz v elektronickém katalogu)

Breaky a sóla : pro bicí soupravu

Tato příručka vznikla z potřeby a snahy pro ucelený a systematický postup na procvičení breaků, které by více ozdobily doprovodný rytmus ve skladbě a zpřesnily puls dob pro hraný rytmický celek. Ozdobením je míněno zapojení velkého bubnu do rytmu v breaku. Zpřesnění rytmického pulzu můžeme docílit šlapáním levé nohy na hi-hat v hlavních dobách. Příručka breaků je určena pro lehce pokročilejší hráče, kteří si chtějí hraní na bicí soupravu více užít a rozvinout vlastní fantazii ve hře.

 
Instrumentální hudba (odkaz v elektronickém katalogu)

Instrumentální hudba

Sbírka Horae pomeridianae, op. 4, vyšla roku 1720 v Praze jako jediný tamější tisk té doby věnovaný instrumentální hudbě. Také dva concerti da camera, instrumentální Pastorella a Partita pro violu d’amore, dva hoboje, lesní roh a bas patří k cenným dokladům zdejší instrumentální tvorby. Edice je součástí projektu zkoumajícího kompoziční tvorbu v barokních Čechách na příkladu Brentnerových děl.

 
Latinské pastorely = Latin Pastorellas = Lateinische Pastorellen (odkaz v elektronickém katalogu)

Latinské pastorely = Latin Pastorellas = Lateinische Pastorellen

"Pastorální skladby Josefa Antonína Sehlinga (1710–1756) představují svébytný kompoziční počin na poli české chrámové hudby v době předbrixiovské. Pozornost zasluhují tím spíše, že  z tohoto stylově přechodového údobí není zachováno a zpřístupněno takové množství skladeb, jež by umožnilo vytvořit si bližší představu o charakteristických znacích různých druhů české chrámové tvorby té doby. Zvláštní skupinu v ní s ohledem na liturgický rok tvoří skladby spojené  s adventem  a Vánocemi. Údobí vánočních svátků je na českém území po dlouhá staletí tou nejoblíbenější částí církevního ... více

 
Offertoria solenniora (odkaz v elektronickém katalogu)

Offertoria solenniora

"Skladby pro čtyři hlasy, dvoje housle a bas byly vydány jako Offertoria solenniora, op. 2, roku 1717 a staly se nejrozšířenějšími Brentnerovými díly. Z rukopisně dochovaných kompozic téhož druhu edice přináší šest děl na texty z oficia o sv. Terezii z Ávily, psaných snad pro pražské karmelitky, a tři ofertoria z hudebních sbírek opatství Lambach, Göttweig a Kremsmünster." In Johann Joseph Ignaz Brentner. ACADEMUS EDITION [online]. [cit. 2021-6-22]. Dostupné z: https://www.academusedition.cz/cs/titul/johann-joseph-ignaz-brentner-offertoria-solenniora

 
Requiem solemne (odkaz v elektronickém katalogu)

Requiem solemne

"Requiem solemne Jana Zacha je reprezentativním příkladem hudby komponované v Praze třicátých let 18. století. Ačkoliv se jedná o autorovo rané dílo, dočkalo se v 19. a 20. století mimořádné recepce. Tehdy přitahovalo pozornost zejména užíváním chromatismů, z dnešního pohledu je příkladem rozsáhlé a stylově rozmanité vokálně-instrumentální skladby, jejíž rozpětí sahá od retrospektivního kontrapunktu po dramatické efekty, inspirované skladbami J. D. Zelenky a italských autorů Vivaldiho generace." In Requiem solemne. ACADEMUS EDITION [online]. [cit. 2021-6-22]. Dostupné z: https://www.academusedition.cz/cs/titul/jan-zach-requiem-solemne

 
Snadné kytarové skladbičky. 1 (odkaz v elektronickém katalogu)

Snadné kytarové skladbičky. 1

Snadné kytarové skladbičky 1 pro začínající kytaristy, by mohly být vhodným instruktivním doplňkem jakékoliv kytarové školy pro začátečníky. Jsou doplněny stručnou metodickou poznámkou, která vychází z podstaty tvůrčího záměru upevnit základní návyky kytarové hry. Tyto skladbičky s romantickým nádechem jsou určeny pro žáky Základních uměleckých škol 1. a 2. ročníku ve věku 8–10 let, včetně šikovných žáků od sedmi let.

 
Snadné kytarové skladbičky. 2 (odkaz v elektronickém katalogu)

Snadné kytarové skladbičky. 2

„Snadné kytarové skladbičky 2“ by mohly být vhodným instruktivním doplňkem jakékoliv kytarové školy pro začátečníky. Jsou pokračováním prvního dílu, a proto jsou opět doplněny stručnou metodickou poznámkou, která vychází z podstaty tvůrčího záměru upevnit základní návyky kytarové hry. Tyto skladbičky s romantickým nádechem jsou určeny pro žáky 2. a 3. ročníku základních uměleckých škol ve věku 9–11 let.

 
Snadné kytarové skladbičky. 3 (odkaz v elektronickém katalogu)

Snadné kytarové skladbičky. 3

„Snadné kytarové skladbičky 3“ by mohly být vhodným instruktivním doplňkem jakékoliv kytarové školy pro začátečníky. Jsou volným pokračováním prvního a druhého dílu. Tyto skladbičky s romantickým nádechem jsou určeny pro žáky 4. – 6. ročníku základních uměleckých škol ve věku 11–14 let.

 
Suity a skici (odkaz v elektronickém katalogu)

Suity a skici

Suity a Skici jsou pokračováním Snadných kytarových skladbiček. Jsou tedy také vhodným instruktivním doplňkem jakékoliv kytarové škole pro začátečníky. Skladbičky jsou doplněny stručnými pokyny. Moravská mikrosuita je zde uvedena ve dvou verzích: jednak jako sólová verze, kde text hraje pouze roli artikulační a verze pro zpěv s doprovodem kytary. Tyto skladbičky jsou určeny pro žáky 3. – 5. ročníku základních uměleckých škol ve věku 10–13 let.

 
Španělské zákusky : pro kytaru. 2 (odkaz v elektronickém katalogu)

Španělské zákusky : pro kytaru. 2

Druhý díl španělských zákusků Vám přináší deset skladeb v navazující obtížnosti na předchozí díl. Od mírně pokročilé až pokročilé. Součástí jsou i QR kódy u každé skladby pro náslech možné interpretace.

 
Ukulele, koleda & já (odkaz v elektronickém katalogu)

Ukulele, koleda & já

S tímto zpěvníkem se naučíte hrát na ukulele melodie a doprovody k 24 nejpopulárnějším vánočním písním a koledám. Ke všem skladbám jsou k dispozici ke stažení zvukové demonstrační ukázky, a díky jednoduchým prstokladovým tabulaturám zvládnete všechny písně dokonce bez znalosti not. Kniha vás také naučí ladit ukulele a seznámí vás s klasickými způsoby hry pravou rukou. Klíčová slova: ukulele, akordy, noty, zpěvník, vánoční písničky, koledy.

 
12 vánočních koled pro housle a violoncello (odkaz v elektronickém katalogu)

12 vánočních koled pro housle a violoncello

Tento titul Vám nabízí 12 českých klasických vánočních koled ve snadném aranžmá pro housle a violoncello. Sešit obsahuje dva party, jeden pro první hlas a jeden pro druhý hlas. Nahrávky vánočních koled tak, jak je přehrál notační program ve kterém byly noty napsány si můžete stáhnout pomocí mobilní aplikace pro čtení QR kódů a přehrát na Vašem mobilním telefonu, tabletu nebo počítači, abyste měli představu, jak koleda v této dvojhlasé úpravě zní.

 
12 vánočních koled pro klarinet a fagot (odkaz v elektronickém katalogu)

12 vánočních koled pro klarinet a fagot

Dvanáct klasických českých koled v lehké úpravě pro klarinet a fagot (který lze nahradit violoncellem). Součástí je i vložený samostatný part pro druhého hráče. U každé skladby naleznete QR kód, díky kterému si můžete skladbu poslechnout přes Váš mobilní telefon.

 
12 vánočních koled pro kytaru (odkaz v elektronickém katalogu)

12 vánočních koled pro kytaru

12 klasických českých koled v úpravě pro jednu až dvě kytary. U každé skladby naleznete QR kód, díky kterému si můžete skladbu poslechnout přes Váš mobilní telefon.

 


 

Doporučujeme z našeho fondu

Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si elektronické verze nejnovějších českých titulů. Nabízíme více než 12278 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si domů Vaše oblíbené hudební tituly. Nabízíme více než 13883 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si Váš oblíbený film. Nabízíme více než 2830 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Navštivte oddělení periodik na Lidické 1. Můžete si přečíst přes 19845 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Digitální archiv periodik, monografií, map ... obsahuje přes 59222 titulů. Zobrazit digitální archiv.  
 
Zahrajte si doma společenské hry - půjčíme Vám je. Nabízíme více než 818 her. Zobrazit v katalogu.