EN . .

Novinky ve fondu knihovny


Každý měsíc si můžete vybrat z nabídky nových knih, které jsme pro vás do knihovny pořídili. Pokud chcete vědět, jaké knihy pro vás nakoupila daná pobočka, stačí si ji vybrat ze seznamu knihoven v levém menu. Dokumenty si můžete vybírat také podle typu (knihy, CD, audioknihy, DVD, hry, atd.)

V případě, že chcete být pravidelně informováni o nových titulech vašeho oboru, využijte služby SDI

Pokud nám chcete doporučit dokument pro doplnění fondu knihovny, využijte formulář pro zaslání Vašeho návrhu.


Seznam novinek ve fondu: druh dokumentu Hudebniny za měsíc listopad 2020.

(Celkem 26 titulů)
Bastien Piano Basics : popular Christmas Song. Level 1 (odkaz v elektronickém katalogu)

Bastien Piano Basics : popular Christmas Song. Level 1

Popular Christmas Songs je série titulů, které Vám nabízí krásné vánoční koledy a písničky v úpravě pro klavír v obtížnostech podle Bastien Piano Basics. Tituly jsou vhodným doplňujícím titulem ke všem klavírním školám, ale především pro hru pro radost a krásné vánoční svátky.

 
Bastien Piano Basics : popular Christmas Song. Level 2 (odkaz v elektronickém katalogu)

Bastien Piano Basics : popular Christmas Song. Level 2

Popular Christmas Songs je série titulů, které Vám nabízí krásné vánoční koledy a písničky v úpravě pro klavír v obtížnostech podle Bastien Piano Basics. Tituly jsou vhodným doplňujícím titulem ke všem klavírním školám, ale především pro hru pro radost a krásné vánoční svátky.

 
Bastien Piano Basics : popular Christmas Song. Level 4 (odkaz v elektronickém katalogu)

Bastien Piano Basics : popular Christmas Song. Level 4

Popular Christmas Songs je série titulů, které Vám nabízí krásné vánoční koledy a písničky v úpravě pro klavír v obtížnostech podle Bastien Piano Basics. Tituly jsou vhodným doplňujícím titulem ke všem klavírním školám, ale především pro hru pro radost a krásné vánoční svátky.

 
Bastien Play Along : Treasury of Solos. 1 (odkaz v elektronickém katalogu)

Bastien Play Along : Treasury of Solos. 1

Jane Bastien a její dvě dcery Lisa a Lori Bastien jsou vynikajícími klavíristkami, učitelkami klavíru a autorkami mnoha skladeb a hudebních publikací pro klavíristy. Titul Treasury of Solos 1 je první sešit dvoudílné série plné příjemných sólových skladbiček pro klavír vhodných pro první veřejná vystoupení a koncerty nebo jen tak pro radost. Můžete si vybrat z různých žánrů od tradičnějších skladeb až po boogie či blues. Na přiloženém CD jsou nahrány všechny skladby v sešitě a některé náročnější nebo rychlejší skladby jsou zde nahrány dvakrát - poprvé v pomalejším tempu a podruhé v plném tempu skladby. Skladby jsou na CD ... více

 
Bella Italia (odkaz v elektronickém katalogu)

Bella Italia

Bella Italia obsahuje obsahuje první italské melodie pro mladé klavíristy.

 
Bonjour la France (odkaz v elektronickém katalogu)

Bonjour la France

Titul Bonjour la France obsahuje obsahuje krásné francouzské melodie v jednoduché úpravě pro mladé klavíristy.

 
Celebrated Piano Duets. Book 3 (odkaz v elektronickém katalogu)

Celebrated Piano Duets. Book 3

Robert Vandall's piano duets have been favorites of students and teachers for several years. Many have been chosen for contest and festival lists. Whether performed for studio recitals, contests, festivals, or concerts with multiple pianos on a stage, these duets appeal to performers and audiences alike. Diverse musical styles are represented in each book of this series-from beautiful melodies of lilting waltzes and lyrical ballads, to the rhythmic excitement of lively dances and ragtime. Both primo and secondo are skillfully crafted to be of equal difficulty and equal interest. Melodies are shared or passed between performers. These wonderful collections will motivate duet teams to ... více

 
Der Etüdenband (odkaz v elektronickém katalogu)

Der Etüdenband

Der Etüdenband obsahuje hudebně přitažlivé etudy pro klavír, které si rádi zahrajete. Etudy nejsou oblíbené u každého - ale bez nich se neobejdete: Etude (z francouzského „cvičení“) se koncentrovanou formou zabývá technickými problémy (plynulost, hraní akordů, staccato, nezávislost rukou atd.) a pomáhá hráči vylepšit jeho techniku. Hans-Günter Heumann vybral záměrně etudy, které jsou nejen technicky užitečné, ale také hudebně přitažlivé. Přílohou knihy je i CD.

 
Der Konzertband : die beliebtesten Stücke von Bach bis Elton John (odkaz v elektronickém katalogu)

Der Konzertband : die beliebtesten Stücke von Bach bis Elton John

Od Bacha po E. Johna obsahuje nejoblíbenější klavírní skladby klasické, popové a folkové. Na přiloženém CD najdete nahrávky všech skladeb.

 
Fingerkraft. Heft 1 (odkaz v elektronickém katalogu)

Fingerkraft. Heft 1

Tato kniha obsahuje notové záznamy cvičení, která jsou vhodná pro zesílení prstů a zlepšení koordinace.

 
Folk Festival (odkaz v elektronickém katalogu)

Folk Festival

Titul Folk Festival obsahuje lidové melodie pro mladé klavíristy. Všechny skladby jsou určeny pro začínající hráče na klavír. Sešit je doplněn obrázky.

 
GUITAR EZ PLAY : 25 Christmas favorites (odkaz v elektronickém katalogu)

GUITAR EZ PLAY : 25 Christmas favorites

Výběr známých vánočních melodií v jednoduché a velmi přehledné úpravě pro sólovou kytaru. Velké noty, rozepsané akordové značky, TAB a další. Velmi příjemný a výborně hratelný sešit.

 
Harry Potter : selections from movies (odkaz v elektronickém katalogu)

Harry Potter : selections from movies

Výběr deseti nejznámějších a nejkrásnějších melodií z prvních pěti dílů veleúspěšné filmové série Harry Potter & ..... Sešit obsahuje klavírní doprovod plus samostatný part pro sólový nástroj. Na přiloženém CD jsou všechny skladby nahrány 2x, v plném znění a pouze doprovod pro Vaši hru. Všechny sešity ze série pro smyčcové nástroje (housle, viola, violoncello) jsou vzájemně kompatibilní a mohou být hrány společně nebo každý samostatně. V sešitě naleznete také černobílé fotografie z filmu.

 
Characteristic Etudes. 1  (odkaz v elektronickém katalogu)

Characteristic Etudes. 1

Sešit přináší 16 originálních etud pro kytaru od skladatelky Tatiana Stachak.

 
Characteristic Etudes. 2 (odkaz v elektronickém katalogu)

Characteristic Etudes. 2

Tento titul Vám nabízí kolekci 16 příjemných originálních etud pro kytaru, kterou zde nejsou pouze náročná cvičení s jediným didaktickým záměrem zdokonalit určitou techniku hry. Charakteristické etudy od Tatiany Stachak jsou jiné, jsou to rozmanité, melodické a rytmicky a harmonicky bohaté skladby, které budou kytaristé rádi cvičti a hrát. Jsou to skladby různých hudebních stylů a směrů jako je country, waltz, blues, tango, flamenco a další ... Notový zápis je doplněný o prstoklad a části některých skladeb také o akordové značky.

 
Children's Games = Jeux d'Enfants (odkaz v elektronickém katalogu)

Children's Games = Jeux d'Enfants

Tetno titul nabízí 12 krátkých a velmi povedených skladeb na klavír pro čtyři ruce od Georges Bizet (1838-1875), francouzského hudebního skladatele. Skladby jsou napsány pro zdatnější studenty klavírní hry. Na přiloženém CD jsou skladby nahrány 3x - v plném znění, pouze první hlas a pouze druhý hlas. Můžete si tak nejen poslechnout jak skladby zní, ale také cvičit nebo předvést skladby s nahrávkou na CD.

 
Children's Christmas Piano (odkaz v elektronickém katalogu)

Children's Christmas Piano

A children's Christmas book containing the most popular Christmas songs and carols in easy and very easy arrangements for piano or keyboard.

 
In Recital with Jazz, Blues & Rags. 1 (odkaz v elektronickém katalogu)

In Recital with Jazz, Blues & Rags. 1

Publikace nabízí pečlivě vybraný a aranžovaný repertoár klavírních duet tak, aby se klavíristům líbil a motivoval je skladby hrát s radostí a nadšením. Tento titul Vám přináší skladby z oblasti jazzu, blues a ragtimu. Skladby v sešitě jsou aranžovány tak, aby nebyl upřednostňován ani první ani druhý hlas, oba klavírní party se snaží být stejně náročné. U několika skladeb je uvedený pouze druhý hlas (secondo part) pro učitele a tyto skladby lze hrát také jako sólové. Součástí sešitu je také adresa internetových stránek a kód, který Vám umožní stáhnout si nahrávky skladeb a poslechnout si, jak mají správně znít. Obtížnost ... více

 
Piano gefällt mir! Classics : von Mozart bis Die Klavierspielerin (odkaz v elektronickém katalogu)

Piano gefällt mir! Classics : von Mozart bis Die Klavierspielerin

Titul z oblíbené série PIANO Gefällt Mir!. Každý sešit této série Vám nabízí kolekci 50 známých melodií a písní populární hudby a filmu. Všechny skladby jsou napsány ve snadném aranžmá pro klavír. Notový zápis písniček je doplněný o akordové značky a většina skladeb také o text písní. Adagio For Strings (S. BARBER Film: PLATOON) Air (J. S. BACH Film: SIEBEN) Alla Turca (W. A. MOZART Film: DIE TRUMAN SHOW) Amboss-Polka (A. PARLOW) An der schönen blauen Donau (J. STRAUSS Film: 2001 - ODYSSEE IM WELTRAUM) Andantino (F. SCHUBERT Film: DIE KLAVIERSPIELERIN) Aria (J. S. BACH Film: SCHWEIGEN DER LÄMMER) Bolero (M. ... více

 
Pop Parade  (odkaz v elektronickém katalogu)

Pop Parade

Hans-Günter Heumann. HB 14.534  

 
Rock n roll piano  (odkaz v elektronickém katalogu)

Rock n roll piano

Jürgen Moser. HB 14.539  

 
Summer Vacation (odkaz v elektronickém katalogu)

Summer Vacation

. HB 14.542  

 
Učebnice improvizace - liturgická praxe (odkaz v elektronickém katalogu)

Učebnice improvizace - liturgická praxe

. -- Opava : Artthon, 2020. -- ISBN : 979-0-9004040-1-5. HB 14.523  

 
7 Nocturnes (odkaz v elektronickém katalogu)

7 Nocturnes

. HB 14.524  

 


 

Doporučujeme z našeho fondu

Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si elektronické verze nejnovějších českých titulů. Nabízíme více než 12278 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si domů Vaše oblíbené hudební tituly. Nabízíme více než 13883 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si Váš oblíbený film. Nabízíme více než 2830 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Navštivte oddělení periodik na Lidické 1. Můžete si přečíst přes 19845 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Digitální archiv periodik, monografií, map ... obsahuje přes 59222 titulů. Zobrazit digitální archiv.  
 
Zahrajte si doma společenské hry - půjčíme Vám je. Nabízíme více než 818 her. Zobrazit v katalogu.