EN . .

Novinky ve fondu knihovny


Každý měsíc si můžete vybrat z nabídky nových knih, které jsme pro vás do knihovny pořídili. Pokud chcete vědět, jaké knihy pro vás nakoupila daná pobočka, stačí si ji vybrat ze seznamu knihoven v levém menu. Dokumenty si můžete vybírat také podle typu (knihy, CD, audioknihy, DVD, hry, atd.)

V případě, že chcete být pravidelně informováni o nových titulech vašeho oboru, využijte služby SDI

Pokud nám chcete doporučit dokument pro doplnění fondu knihovny, využijte formulář pro zaslání Vašeho návrhu.

CD se mohou z důvodu omezení daným autorským zákonem půjčovat absenčně až po uplynutí lhůty 9 měsíců od jejich vydání, příp. od nabytí knihovnou. CD je možné přehrát prezenčně v prostorách hudebního oddělení. Děkujeme za pochopení


Seznam novinek ve fondu: druh dokumentu CD, audioknihy za měsíc prosinec 2020.

(Celkem 54 titulů)
A Christmas Cornucopia (odkaz v elektronickém katalogu)

A Christmas Cornucopia

Annie Lennox. -- 12 cm +. -- 602435181912. -- 6024351819122. HCD 12.983  

 
Aristokratka u královského dvora (odkaz v elektronickém katalogu)

Aristokratka u královského dvora

Poté co se Mariina plánovaná svatba s Maxem ocitá v ohrožení a bláznivá matka Vivien se utápí v žalu kvůli tragédii lady Di, rozhodne se mladá aristokratka z Kostky navzdory výslovnému otcovu zákazu potvrdit účast rodiny na vernisáži jejich „Bordelu v kuchyni“. Do Haagu se vydává výprava ve složení Marie, matka a „nějaká Tichá“, jak se vypečená „kurátorka“ panstvu představila. Podaří se trojici žen zachránit čest rodu před výkvětem skutečné aristokracie?

 
Dámy a pánové (odkaz v elektronickém katalogu)

Dámy a pánové

V království Lancre nastává den letního slunovratu, blíží se horká svatojánská noc plná čar a kouzel. V hospodářských porostech se objevují kola a Stařenka Oggová a Bábi Zlopočasná vědí, co to znamená… Do města právě dorazila delegace mágů, a navíc se skrze oslabenou hranici mezi dvěma vesmíry do Zeměplochy vracejí také elfové. S sebou přinášejí i všechny krutosti tradičně spojené s jejich rodem: únosy počínaje a vražděním konče.

 
Descansado : songs for films (odkaz v elektronickém katalogu)

Descansado : songs for films

Norma Winstone. -- 12 cm +. -- 602557869897. -- 6025578698972. HCD 12.989  

 
Dust of Time : Music for the Film (odkaz v elektronickém katalogu)

Dust of Time : Music for the Film

Eleni Karaindrou. -- 12 cm +. -- 028947667667. -- 0289476676678. HCD 12.990  

 
Hudba, tanec, klobása (odkaz v elektronickém katalogu)

Hudba, tanec, klobása

. -- 12 cm. -- 8594068970051. HCD 12.978  

 
Hurvínek a zrcadlo : ...pohádkový příběh pro nejmenší (odkaz v elektronickém katalogu)

Hurvínek a zrcadlo : ...pohádkový příběh pro nejmenší

Hrdinou tohoto pohádkového příběhu je Hurvínek, který jako dítě, žijící v dnešním světě, přebírá z televize a akčních filmů názor, že vnější efektnost je důležitější než hodnoty vnitřní. Péči o vzdělání a tříbení charakteru nahrazuje proto opečováváním svých svalů před zrcadlem. Teprve když ho jeho oživlé "druhé já" ze zrcadla zavede do světa pohádek, zjistí Hurvínek, jaké jsou nejdůležitější vlastnosti člověka a pravé životní hodnoty.

 
Hurvínkova lokotka (odkaz v elektronickém katalogu)

Hurvínkova lokotka

O prázdninách se Spejbl s Hurvínkem, Máničkou a s paní Kateřinou vydají "za hranice všedních dnů". Přestože cesta neprobíhá tak, jak pan Spejbl předpokládal, užijí si přitom spoustu legrace. Humor a dobrá nálada je neopouští a s písničkami navíc je o zábavu dobře postaráno.

 
Idiot Prayer (odkaz v elektronickém katalogu)

Idiot Prayer

. -- 12 cm +. HCD 12.984  

 
Inspektor Šmidra zasahuje II (odkaz v elektronickém katalogu)

Inspektor Šmidra zasahuje II

Rozhlasové dramatizace dvou komediálních detektivek Ilji Kučery a Miroslava Honzíka z šedesátých let minulého století. I Češi mají svého Holmese. Je sice trochu nakažen Švejkem a trochu inspektorem Ledvinou, ale to na jeho metodách nic nemění. Zločinec bude dopaden. Bez ohledu na cokoli.

 
Jak Hurvínek Popelku naruby obrátil (odkaz v elektronickém katalogu)

Jak Hurvínek Popelku naruby obrátil

Hurvínkova fantazie je bezbřehá, a tak se tentokrát společně s Máničkou snaží přesvědčit pana Spejbla o tom, že s Popelkou to bylo úplně jinak, než si všichni myslí.

 
Jazzová mše (odkaz v elektronickém katalogu)

Jazzová mše

. -- 12 cm +. -- 8594030602935. HCD 12.976  

 
Já, Poutník (odkaz v elektronickém katalogu)

Já, Poutník

Poutník je přezdívka muže, který neexistuje. Adoptivní syn zámožné americké rodiny kdysi vedl tajné oddělení vyšetřující zločiny uvnitř špionážních a zpravodajských služeb. Než se stáhl do ústraní absolutní anonymity, napsal knihu o moderních vyšetřovacích metodách. Svérázná příručka se mu však stala osudnou: kdosi ji použil coby návod, jak někoho zabít, znemožnit určení totožnosti oběti a zahladit po sobe jakoukoli stopu. A někdo jiný s její pomocí Poutníka našel a přiměl ho zapojit se do vyšetřování této vraždy.

 
Jedna nula (odkaz v elektronickém katalogu)

Jedna nula

Tata Bojs jsou ve formě. Natočili desku, která od začátku jede jak skvěle promazaný stroj. Zároveň pořád nabízí obrovskou nálož hravosti, ať už hudební, nebo jazykové. A navíc v sobě skrývá i silné poselství. Nahrávka "Jedna nula" se opravdu povedla a je to další z českých alb roku. Už asi páté.

 
titul

Krajiny vnitřní a vnější

Václav Cílek. -- 12 cm. HCD 12.993  

 
Krtek zpívá písničky (odkaz v elektronickém katalogu)

Krtek zpívá písničky

. -- 12 cm +. -- 8594029810082. HCD 12.970  

 
Mlha nad Shadow sands (odkaz v elektronickém katalogu)

Mlha nad Shadow sands

Ve vodní nádrži Shadow Sands objeví Kate Marshallová mrtvé tělo mladíka, který býval vynikajícím plavcem. Přestože přivolaní policisté případ označí za tragickou nehodu, Kate si je jistá, že okolo rezervoáru Shadow Sands se toho děje víc, než se na první pohled zdá. Hlavně když na krajinu padne hustá mlha. Lidé už roky tiše mizí, a když se ztratí další mladá žena, Kate a její asistent Tristan mají podle indicií jen několik dní na to, aby ji zachránili.

 
Moravské koledy (odkaz v elektronickém katalogu)

Moravské koledy

Bambini di Praga ; Bohumil Kulínský ; Hradišťan ; Jiří Pavlica. -- Praha : Multisonic, [1998]. -- ©1998. -- 1 CD audio (60:23) ; 12 cm + 1 příloha. -- Název z disku. -- Výběr a hudební úpravy, Jiří Pavlica. -- Obsahuje: Koleda nám nastala ; Ten vánoční čas -- Advent. Anděl Gabriel ; Byla cesta, byla ušlapaná ; Z nebe jest vyšel -- U jesliček. Syn Boží se nám narodil ; Co to ten slavíček ; Jesle Páně ; Sem pospěšte, ptáčátka ; Padá rosa studená ; Poslouchejte křesťané -- Pastýřské. Co sa stalo, přihodilo ; Pásli ovce Valaši ; Ovce, moje ovce ; Ejhle, chasa naša -- Koledníci. Daj Pán Bůh večer veselý ; Vyletěla sojka ; Na záhumňú ; Sedí pantáta ; Já su malý žáček -- Stojí vrba košatá ; Štěstí, zdraví ; Slyšte nyní ; Kristus Pán se narodil ; Vinšujem vám stěstí, zdraví. -- 741941040020. -- 7419410400202. HCD 12.971  

 
Nahoru na horu (odkaz v elektronickém katalogu)

Nahoru na horu

Velmi osobní rozhovor zkušeného novináře Jiřího Macka s legendou českého horolezectví. Nejúspěšnější český himálajský horolezec Radek Jaroš otevřeně popisuje milníky své sportovní kariéry a odhaluje i svůj soukromý život. Jak fungují tělo a mysl při výstupu na osmitisícovku bez kyslíkového přístroje? Co si lze z extrémních vysokohorských podmínek odnést do každodenního života?

 
Neser mě, Blaženo! : Helena Růžičková : vzpomínky plné humoru (odkaz v elektronickém katalogu)

Neser mě, Blaženo! : Helena Růžičková : vzpomínky plné humoru

Vzpomínky plné humoru tak, jak to jen Helena Růžičková uměla. V nahrávce povídání nezapomenutelné herečky s Vladimírem Bernáškem na počátku roku 1995 ve Slovenském institutu v Praze si poslechnete veselé příhody z natáčení i z jejího života.

 
Noční lov (odkaz v elektronickém katalogu)

Noční lov

Vážený lékař je nalezen ve své posteli udušený. Zápěstí má svázaná a oči pod průhledným sáčkem upevněným těsně pod hlavou vypoulené. O několik dní později umírá za podobných okolností další muž a vrchní inspektorka Erika Fosterová společně s kolegy Petersonem a Mossovou tuší, že čelí sériovému vrahovi. Ten své oběti sleduje a čeká na vhodný okamžik. Co mají oba mrtví společného? Existuje v jejich minulosti nějaké tajemství, které by je mohlo spojovat? A co je spojuje s vrahem?

 
O královně života (odkaz v elektronickém katalogu)

O královně života

Audiokniha přináší úplný soubor 31 pohádek z knih Svět kouzel a divů (1927), Duhový pták (1929) a Knížka pohádek o dracích, čarodějnicích a princeznách (1930). Setkáváme se v ní s tradičními pohádkovými postavami a hrdiny, jako jsou princezny, draci či obři. Příběhy jsou inspirovány různými evropskými motivy a náměty, mají spád i zajímavé dějové linky.

 
Okno smrti (odkaz v elektronickém katalogu)

Okno smrti

Detektivní příběh podle skutečných událostí. Bývalý policista a scénárista Josef Mareš, známý především díky televiznímu seriálu Případy 1. oddělení, se ve své nové detektivce inspiroval smutným příběhem o ženě, která v roce 2000 zemřela po pádu z okna.

 
Petr Cígler (odkaz v elektronickém katalogu)

Petr Cígler

. -- Praha : Czech music information centre, [2020]. -- ©2020, ℗2019. -- 1 CD audio (79:48) ; 12 cm. -- (Composer portraits ; 12). -- Název z disku. -- Fonogramy Czech Radio, 2013 (2), 2015 (1), 2016 (6-8), 2017 (4), 2019 (10) a Ostrava Center for New Music, 2013 (9). -- Informace o skladbách, opeře a skladateli anglicky a česky (11 stran) v pouzdru. -- Obsahuje: Daily patterns (pro komorní orchestr) -- Ueber das farbige licht der Doppelsterne (dopplerovská ciaccona pro ansámbl) -- Probuďte se! Ukolébavka pro tři tuby a perkuse -- Nothing is free (pro dvoje housle) -- Journey to ultimate serenity (in memoriam Martin Marek, pro klarinet, trombón, housle, violoncello a klavír) -- Táhlý zvlněný pohyb podélného předmětu (komorní opera na libreto Petra Odo Macháčka) -- Entropic symphony (pro velký ansámbl) -- Koncert pro lesní roh a orchestr (1. věta). HCD 12.999  

 
The Pianoman at Christmas (odkaz v elektronickém katalogu)

The Pianoman at Christmas

Jamie Cullum. -- 12 cm +. -- 602435223315. -- 6024352233156. HCD 12.985  

 
Pohádkové poslouchání (odkaz v elektronickém katalogu)

Pohádkové poslouchání

Pohádka o bídě jednooké, O tom, co se dvěma mladým žábám přihodilo na výletě, O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku, Dlouhý, Široký a Bystrozraký, Zkrocený vodník, O třech zakletých psech, Tři zlaté vlasy děda Vševěda... pohádky, krátké i delší, veselé i vážné, pro nejmenší posluchače i pro náročné zájemce o pohádkové příběhy.

 
Pohádky (odkaz v elektronickém katalogu)

Pohádky

Komplet pohádek Marie Kubátové obsahuje osm samostatných dramatizovaných příběhů o Krakonošovi, Trautenberkovi, Kubovi, Ančeti a hajném s řadou skvělých českých herců. Po nich následuje dvoudílné vyprávění Ivy Janžurové o dobrodružstvích skřítka Nedoubka, který vypadl chlapci Doubkovi z kapsy a mezi brouky, rostlinami a ptáky prožije řadu dobrodružství.

 
Poslední Lucemburk (odkaz v elektronickém katalogu)

Poslední Lucemburk

Ladislav řečený Pohrobek byl poslední český král, v jehož žilách kolovala po pradědovi Karlu IV. lucemburská a přemyslovská krev. Narodil se čtyři měsíce po smrti svého otce Albrechta Habsburského jako čtvrté dítě Alžběty Lucemburské, dcery Zikmunda Lucemburského, a po smrti staršího bratra Jiřího se stal jediným dědicem české a uherské koruny. O ty však měla zájem řada dalších mocných osob a historický román plný intrik, vášní, bojů o moc, ale i hlubokých citů zachycuje dramatické období v dějinách střední a východní Evropy.

 
Případ podivné sebevraždy (odkaz v elektronickém katalogu)

Případ podivné sebevraždy

První z pěti detektivních románů rakouského spisovatele a novináře Andrease Pittlera začíná banální sebevraždou jednoho bezvýznamného rakouského vojáka. Na první pohled se zdá být všechno jasné: dobrovolná smrt z nešťastné lásky není nic pro kriminalisty. Ale brzy se ukáže, že jak v případu, tak v životě komisaře Davida Bronsteina není jasného vůbec nic.

 
Rudý Zeman (odkaz v elektronickém katalogu)

Rudý Zeman

Rudý Zeman je výsledkem novinářského pátrání, které jde do hloubky zásadních politických etap Miloše Zemana a jeho vztahů. Autor, investigativní novinář Jaroslav Kmenta, vykresluje politickou atmosféru doby, v níž žijeme. V ní jde nejen o moc a vliv, ale i o peníze a geostrategické zájmy rozděleného světa.

 
Rumunským psům (odkaz v elektronickém katalogu)

Rumunským psům

. -- 12 cm +. -- 8594068970037. HCD 12.977  

 
Růže pro Algernon (odkaz v elektronickém katalogu)

Růže pro Algernon

Pekařský pomocník Charlie je mentálně retardovaný. Protože vyniká úžasnou motivací k učení, vybere si ho věda jako první lidskou bytost, jejíž inteligence se zvýší operativně. V laboratorním prostředí dostane mladík za úkol psát si deník a také společnici: myš Algernon, která mu bude při pokusech kontrolním vzorkem a sparingpartnerkou. Experiment se podaří. Charlie v pekárně vymýšlí zlepšováky, odhaluje zloděje a dokonce předčí i strůjce svého pronikavého intelektu. Vysoká inteligence však zároveň obnáší větší pochyby a osamění.

 
Růžencové sonáty (odkaz v elektronickém katalogu)

Růžencové sonáty

Heinrich Ignaz Franz Biber. -- 12 cm +. -- 8595017425622. HCD 12.982  

 
Sirotčinec slečny Peregrinové. Ptačí sněm (odkaz v elektronickém katalogu)

Sirotčinec slečny Peregrinové. Ptačí sněm

A jsou zpět! Protože od rozdělané práce se neodchází. A od té podivné už vůbec ne. Když H, spolupracovník Jacobova dědečka Abea Portmana, umíral, pověřil Jacoba úkolem – dopravit nově kontaktovanou členku rodiny podivných Noor Pradeshovou do bezpečí, které jí poskytne tajná agentka V. Svěřil mu i to, že Noor se týká prastaré proroctví o sedmi emancipátorech, kteří zachrání svět podivných před hrozící apokalypsou. Pokud se podaří zachránit Noor Pradeshovou, zachrání tím i svět podivných. O jeho zkázu neusiluje nikdo jiný víc než stvůry. A ačkoliv při zkáze Knihovny duší velká většina z nich zemřela, ti nejhorší z nich ... více

 
Sonety (odkaz v elektronickém katalogu)

Sonety

Básnické a meditativní dílo oslavující lásku a ženu bylo mnohokrát přeloženo do češtiny. Shakespeare psal sonety po celý svůj tvůrčí život a pokládal je za své stěžejní dílo. Stejně jako v jeho hrách nacházíme poetiku a lyričnost, v jeho poezii je mnoho dramatických prvků: přesná stavba, gradace, rozpory a boje myšlenkových hnutí, které však vrcholí všechápající katarzí.

 
Song cycle (odkaz v elektronickém katalogu)

Song cycle

. -- 12 cm +. -- 4600383268019. HCD 12.972  

 
Staré řecké báje a pověsti (odkaz v elektronickém katalogu)

Staré řecké báje a pověsti

Staré řecké báje a pověsti známé z knihy Eduarda Petišky převyprávěla autorka tak, aby jim snadno porozuměly i malé děti.

 
Stela a 16 huskyů ; a Stela v zemi tučňáků (odkaz v elektronickém katalogu)

Stela a 16 huskyů ; a Stela v zemi tučňáků

Jedenáctiletá Stela žije sice v zapadlé horské vesničce, ale o dobrodružství nemá nouzi. S dědečkem, tatínkem a smečkou šestnácti psů má o zábavu postaráno každý den. A co teprve, když se vydají na velké závody psích spřežení až na Aljašku! Stelina maminka je přírodovědkyně a zkoumá život ptáků v Antarktidě. Stele se stýská, už rok a půl maminku neviděla, ale brzy se má všechno změnit. Blíží se konec léta a na Stelu čekají hned dvě velká překvapení.

 
Stella (odkaz v elektronickém katalogu)

Stella

Drsný, avšak citlivý příběh Židovky Stelly Goldschlagové. Byla obětí nevýslovných krutostí a posléze ji nutili působit krutosti jiným. Přestože se schovávala pod jménem Kristin, gestapo ji odhalilo a nutilo ji k ďábelské dohodě: bude-li udávat ukrývající se Židy, zachrání své rodiče. Příběh z nacistického Německa je založený na skutečných událostech a nastoluje dilema, zda má člověk zradit raději sám sebe, nebo vlastní rodinu.

 
Stín větru (odkaz v elektronickém katalogu)

Stín větru

Thriller s prvky historického, gotického a detektivního románu se stal kultovním knižním fenoménem. Autor v něm poprvé uvedl čtenáře do magického světa pohřebiště zapomenutých knih ukrytého hluboko v srdci starobylé Barcelony. Sem je přiveden desetiletý Daniel Sempere, aby si vybral jeden titul. Daniel zvolí román Stín větru záhadného autora Juliána Caraxe a nastoupí spletitou a nebezpečnou cestu iniciace do světa literatury i dospívání.

 
The Tap Tap v Opeře (odkaz v elektronickém katalogu)

The Tap Tap v Opeře

. -- [Praha] : [z.s. Tap], [2014]. -- 1 CD audio ; 12 cm. -- Název z disku. -- Obsahuje: Moje volba -- Vymaštěnej Inuit -- Tancuju hrozně ráda -- Myslivecká píseň -- Pojď dál -- Známka punku -- Řiditel autobusu -- Zajíc běží k háji -- Prodaná nevěsta -- Moje volba -- Kdybych byla mrcha -- Kdybych já byl Xindl -- One day -- 4 Chrrr. -- Anotace: Toto CD vzniklo jako záznam živého koncertu z Mikulášského vystoupení v jedinečných prostorách Státní opery Praha v prosinci 2014. HCD 12.987  

 
The Tap Tap v Opeře (odkaz v elektronickém katalogu)

The Tap Tap v Opeře

. -- [Praha] : o.s. Tap, [2011]. -- 1 CD audio ; 12 cm. -- Název z disku. -- Obsahuje: Já na tom dělám -- My friends -- Jak ze sna procitám -- Známka punku -- Slim Jim -- Řiditel autobusu -- Black or white -- Konec světa - zrušeno -- Vymaštěnej Inuit -- Na tu svatbu s mojí milou -- Velkej třesk -- Smrtka na pražskom orloji. -- Anotace: CD vzniklo jako záznam živého koncertu z již druhého Mikulášského vystoupení v jedinečných prostorách Státní opery Praha v prosinci 2011. HCD 12.988  

 
Teď a tady (odkaz v elektronickém katalogu)

Teď a tady

. -- 12 cm +. -- 8595130128028. HCD 12.967  

 
Ti druzí (odkaz v elektronickém katalogu)

Ti druzí

Gabe už tři roky jezdí po dálnici, hledá ztracenou pětiletou dceru a odmítá se vzdát naděje, že jeho Izzy ještě žije. Fran a Alice mají za sebou taky spoustu dní a nocí na cestě. Ty dvě nikoho nehledají, ale utíkají před někým, kdo jim chce za každou cenu ublížit. Fran totiž zná pravdu a ví, co se skutečně stalo Izzy. A taky ví, co udělají ti druzí, když ji a Alici dostihnou.

 
Tma (odkaz v elektronickém katalogu)

Tma

Ve srubu na návrší Malé Fatry, kam přijel strávit poustevnické Vánoce daleko od lidí, si chtěl bratislavský scenárista původně ulevit od věčných stresů a předrozvodových hádek. Jenže když si prokape unavené oči, s hrůzou zjistí, že oslepl. Sýček na nejbližším stromě mu prorokuje, že brzy přijde o rozum, i kdyby se mu v odlehlé končině podařilo přežít. Displej iPhonu přece poslepu neovládne, a proto tu může leda vrávorat a tápat, vést samomluvy s diktafonem, případně obcházet srub s revolverem. Až o štědrovečerní noci mu svitne… naděje?

 
To je ta chvíle (odkaz v elektronickém katalogu)

To je ta chvíle

Petra Janů. -- [Starý Jičín] : Tommü Records, [2008]. -- ℗2008. -- 1 CD audio ; 12 cm + 1 příloha. -- (Originální nahrávky). -- Reedice alba s bonusy. -- Název z disku. -- Fonogramy Tommü Records 1992, reedice 2008. -- V pouzdře diskografie edice. -- Obsahuje: Mr. Sax -- Dávám ti zelenou -- Andělé ve mně zpívaj -- A pak že je to hřích -- Musí se hrát -- Nárok na štěstí -- To je ta chvíle -- A přece je nádherná-- -- Pojď si se mnou hrát -- Harmoniko hrej -- V tom budem stejní -- Možná ho mám ráda -- Má pouť -- Bonusy. Moje malá premiéra -- Už nejsem volná -- Říkej mi. -- 8594060014517. HCD 12.973  

 
Tři kamarádi (odkaz v elektronickém katalogu)

Tři kamarádi

Robby Lohkamp má s Ottou a Gottfriedem malou autodílnu s benzinkou. V nejistých časech Výmarské republiky je kamarádské podnikání drží nad vodou, ale přesto by se tento mladík přespávající v penzionu u hřbitova rád rozletěl daleko víc. Třeba až ke světlům Ria de Janeira, jenže křídla mu přistřihly frontové zážitky z první světové války i vratký mír lemovaný nouzí a popíjením. Pak potká Patricii, a život rázem dostává nový smysl.

 
Ústav (odkaz v elektronickém katalogu)

Ústav

Dvanáctiletý Luke je jedné temné noci unesen do záhadného Ústavu, který připomíná spíš vězení se zvýšenou ostrahou. A jako by to nestačilo, neznámí únosci mají pro chlapce a dívky vytržené ze svých domovů vysoce nebezpečný, přímo válečnický úkol. Školákovi obdařenému výjimečnou inteligencí tak nezbude nic jiného než hezky rychle dospět a začít s pomocí nově nalezených přátel hledat cestu ven z téhle noční můry.

 
V první linii : armádní generál Petr Pavel (odkaz v elektronickém katalogu)

V první linii : armádní generál Petr Pavel

Unikátní příběh cesty studenta vojenského gymnázia do čela Vojenského výboru NATO. Dětství i motivy kariéry, záliby, rodina, přátelé, cesty a setkání. Poutavá vyprávění o nasazení ve válečných konfliktech i příběhy ze zákulisí světové diplomacie. Audiokniha je zápisem vzpomínek i sdílením mimořádně cenných zkušeností, důležitých pro dnešní dobu a inspirativních pro budoucnost.

 
Vatikánská princezna (odkaz v elektronickém katalogu)

Vatikánská princezna

Dámou, která se skrývá pod označením Vatikánská princezna, je proslulá šlechtična Lucrezia Borgia. Žila v Itálii na přelomu 15. a 16. století a její život je opředen celou řadou fám, mýtů a klevet. Ani Christopher W. Gortner se striktně nedrží dějinných faktů. Zavede posluchače do časů palácových intrik, vášnivých lásek, zničujících nenávistí a seznámí je s hrdiny, kteří se navzdory historickým kostýmům velmi podobají současným lidem. Román je pozoruhodnou a originální fikcí na historické téma, dobrodružným a napínavým příběhem plným zvratů.

 
Vražda potřebuje reklamu (odkaz v elektronickém katalogu)

Vražda potřebuje reklamu

Nastoupil, aby zjistil, proč pan Dean sletěl ze schodů. Až to vypátrá, ukloní se a půjde si zase pinkat kriket. V červnu 1933 ještě nebývalo na mediálním trhu obvyklé, aby pod schodištěm slovutné londýnské reklamní agentury dělala reklamu mrtvola. Ani firma pana Randalla nestojí o randál, takže na místo zavražděného textaře Deana záhy přijímá pana Deathe Bredona. Jen zasvěcenci vědí, jaký číman se tu dal ve skutečnosti zaměstnat, ale sám lord Petr Wimsey tuší, že pachatele zločinu je záhodno hledat přímo v budově.

 
Zelená míle (odkaz v elektronickém katalogu)

Zelená míle

Blok E jižanské věznice Cold Mountain, na nějž k stáru vzpomíná tehdejší hlavní dozorce a nyní šikanovaný klient pečovatelského domu Paul Edgecombe, býval ponurou čekárnou na smrt. Na podzim 1932 k vyvrhelům v celách přibyl slabomyslný černoch John Coffey. Jeho léčivé ruce Paulovi ulevily od vleklých zdravotních potíží a dokázal i oživit myš, kterou si pro potěšení choval zločinec odvedle. V tomto podobenství o myších, lidech a nadpřirozených úkazech se Stephen King zamýšlí nejen nad nehumánností nejvyššího trestu, jenž se snadno mění v justiční vraždu, ale i nad břemenem, ke kterému je člověk odsouzen ve snaze dostát ... více

 
Zrcadlový muž (odkaz v elektronickém katalogu)

Zrcadlový muž

Jediným svědkem brutálního činu je psychicky nemocný muž, jehož chatrná paměť si odmítá vzpomenout, co viděl. Komisař Joona Linna se proto spojí s hypnotizérem Erikem Mariou Barkem, aby mu pomohl odhalit pravdu. Podaří se jim z choré mysli vydolovat, kdo šestnáctiletou Jenny vytáhl na dětskou prolézačku v centru Stockholmu a oběsil ji tam na ocelovém laně? A kde vlastně dívka, která zmizela už před pěti lety, celou dobu byla? Joona se obává, že možná není jedinou obětí.

 
30 klasických pohádek (odkaz v elektronickém katalogu)

30 klasických pohádek

Audiokniha je pestrou sbírkou třiceti klasických pohádek různých národů v podání Oldřicha Kaisera, Hany Maciuchové, Jana Kanyzy, Simony Postlerové, Norberta Lichého, Valérie Zawadské a dalších oblíbených herců.

 


 

Doporučujeme z našeho fondu

Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si elektronické verze nejnovějších českých titulů. Nabízíme více než 12278 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si domů Vaše oblíbené hudební tituly. Nabízíme více než 13883 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si Váš oblíbený film. Nabízíme více než 2830 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Navštivte oddělení periodik na Lidické 1. Můžete si přečíst přes 19845 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Digitální archiv periodik, monografií, map ... obsahuje přes 59222 titulů. Zobrazit digitální archiv.  
 
Zahrajte si doma společenské hry - půjčíme Vám je. Nabízíme více než 818 her. Zobrazit v katalogu.