EN . .

Novinky ve fondu knihovny


Každý měsíc si můžete vybrat z nabídky nových knih, které jsme pro vás do knihovny pořídili. Pokud chcete vědět, jaké knihy pro vás nakoupila daná pobočka, stačí si ji vybrat ze seznamu knihoven v levém menu. Dokumenty si můžete vybírat také podle typu (knihy, CD, audioknihy, DVD, hry, atd.)

V případě, že chcete být pravidelně informováni o nových titulech vašeho oboru, využijte služby SDI

Pokud nám chcete doporučit dokument pro doplnění fondu knihovny, využijte formulář pro zaslání Vašeho návrhu.


Seznam novinek ve fondu: pobočka Na Sadech - dětské za měsíc únor 2021.

(Celkem 63 titulů)
Alice uličnice a králík nezbedník (odkaz v elektronickém katalogu)

Alice uličnice a králík nezbedník

Seznamte se s Alicí uličnicí! K Alici Rychlé je život někdy dost nespravedlivý. Třeba ještě nikdy v životě neměla jediné zvířátko. Všem jejím spolužákům navíc v jednom kuse vypadávají zuby, jen jí pořád nic. A představte si, že na zahradě ani nemá zavlažovač! Nic z toho ale nakonec nehraje roli... protože Alice je prostě uličnice! Tři humorné povídky pro začínající čtenáře, u kterých se budete smíchy popadat za břicho!

 
Bez vody to nejde ! : encyklopedie pro školáky (odkaz v elektronickém katalogu)

Bez vody to nejde ! : encyklopedie pro školáky

Ilustrovaná encyklopedie pro děti mladšího školního věku pojímá téma vody komplexně a ukazuje, jak si zachovat tento veledůležitý přírodní zdroj, aby z něj mohl mít prospěch každý.

 
Čaroponíci. Kamarádka pro Sunny Emily Palmerová ; s ilustracemi Josephine Llobetové ; z německého originálu Die Funkelponys: Eine freundin für Sunny ... přeložila Vendula Haltufová (odkaz v elektronickém katalogu)

Čaroponíci. Kamarádka pro Sunny Emily Palmerová ; s ilustracemi Josephine Llobetové ; z německého originálu Die Funkelponys: Eine freundin für Sunny ... přeložila Vendula Haltufová

Fiona je štěstím bez sebe. Jejím novým poníkem bude Sunny, klisna se zlatavou srstí! Fiona v její hřívě objeví záhadný drahokam, který jasně září. Co to má znamenat? Fiona pomalu odkrývá tajemství poníků ze Třpytivé louky a jejich jezdkyň. Mohla by se i ona stát součástí tohoto tajného společenství? Sunny a Fiona musejí nejprve prokázat, že je spojuje víc než jen obyčejné přátelství. A když zničehonic zmizí jedna malá holčička, vypadá to, že se jim k tomu naskytla jedinečná příležitost.

 
Číbabí psíběhy (odkaz v elektronickém katalogu)

Číbabí psíběhy

Klára Gočárová ; ilustrace Marie Fiřtová. -- Čerčany : Vlastním nákladem, 2020. -- 291 stran : ilustrace 20 cm. C 399.407 b  

 
Dědictví krve (odkaz v elektronickém katalogu)

Dědictví krve

Princezna Ana strávila celý svůj život v paláci. Když ji obviní z vraždy jejího otce, musí uprchnout, aby našla pravého vraha a prokázala svoji nevinu. Sama to rozhodně nedokáže. Ale existuje vůbec někdo, kdo by jí byl ochoten pomoci? Jeden adept by tu byl: prohnilý podrazák Ramson se srdcem černějším než ta nejtemnější noc. Ten má sice vlastní plány a tajemství – ale brzy zjistí, že Ana je nebezpečnější, než si kdy vůbec představoval.

 
Deník malého Minecrafťáka : komiks. 3, Výprava pouští (odkaz v elektronickém katalogu)

Deník malého Minecrafťáka : komiks. 3, Výprava pouští

Minus, Chropt a Marguerite hledají portál vedoucí do říše Konce, kde se mají konečně utkat s drakem. Nevědí ale, že je tu ještě krutý bojovník Albéric s mladým učedníkem Bagelem, kteří jsou jim na stopě a udělají vše, aby jim v dosažení jejích cíle zabránili. Čeká na vás dobrodružná komiksová výprava světem Minecraftu, ve kterém rozhodně není nouze o spoustu humoru, katastrof a nečekaných zvratů!

 
Desetiminutovky : přijímací zkoušky z češtiny : 5. třída (odkaz v elektronickém katalogu)

Desetiminutovky : přijímací zkoušky z češtiny : 5. třída

Co všechno tě může potkat na přijímačkách? A v jaké podobě? Stránka za stránkou prověří tvoje vědomosti a ukáže ti, co zvládáš a na co si dát pozor. A trvá to jen pár minut! Jelikož ale v této knížce najdeš takových úloh desítky, něco práce to přeci jen bude. Setkáš se s úkoly v podobě jako na přijímačkách a doplňkově i ve formě jiné, ať nejsi zaskočen kdyby cokoli! Pojď na to! Odlišíš spisovné a nespisovné tvary slov, určíš mluvnické kategorie sloves, seřadíš texty podle dějové návaznosti…?

 
Detektivové z Tajemné ulice. Záhada zmizelé brože (odkaz v elektronickém katalogu)

Detektivové z Tajemné ulice. Záhada zmizelé brože

Když se Hanka ve výtahu seznámí s Péťou, jeho sestrou Anďou a potkanem Sherlockem, nic nenasvědčuje tomu, že by toho odpoledne měli zažít něco zvláštního. Na návštěvě u Péťovy a Andiny babičky se však ukáže, že bude zapotřebí detektiva. Nebo rovnou tří. Ztratila se totiž brož – důležitá rodinná památka, kopie šperku vévodkyně Isabely Czartoryské. Toho dne vstoupili do babiččina bytu jen její sousedka paní Hela, pošťák a opravář televizí. Kdo z nich vzácnou kamej ukradl? Série Detektivové z Tajemné ulice kombinuje dobrodružný příběh se zajímavostmi z historie a podává jej zábavnou, interaktivní formou. Čtenář je pomocí ... více

 
Do koupele, hrošíku! : mé první obrázkové příběhy (odkaz v elektronickém katalogu)

Do koupele, hrošíku! : mé první obrázkové příběhy

Obrázková publikace s kartonovými listy ukazuje zábavný den hrošího mláděte.

 
Dobrou noc, gorilko! : mé první obrázkové příběhy (odkaz v elektronickém katalogu)

Dobrou noc, gorilko! : mé první obrázkové příběhy

Obrázková publikace s kartonovými listy ukazuje zábavný den gorilího mláděte.

 
Dobrou noc, koalo! : mé první obrázkové příběhy (odkaz v elektronickém katalogu)

Dobrou noc, koalo! : mé první obrázkové příběhy

Obrázková publikace s kartonovými listy ukazuje zábavný den koalího mláděte.

 
Domácí mazlíčci : moje první pohybové leporelo (odkaz v elektronickém katalogu)

Domácí mazlíčci : moje první pohybové leporelo

Rozhýbej a objevuj zábavné domácí mazlíčky. Koho to kočička nahání po pokoji? Kdo se nadšeně prohání po parku a kdo se ukrývá na zahradě? Toto leporelo s pevnými stránkami a posuvnými prvky pomůže nejmenším čtenářům rozvíjet jejich jemnou motorikou, zároveň také představí roztomilé domáčí mazlíčky.

 
Domácí zvířátka : proč? : otázky a odpovědi pro malé děti (odkaz v elektronickém katalogu)

Domácí zvířátka : proč? : otázky a odpovědi pro malé děti

. -- Olen : Yoyo Books, [2020]. -- 14 nečíslovaných stran : vše barevné ilustrace ; 24 cm. -- (Proč?). -- Název z obálky. -- Přeloženo?. -- Kartonové listy s odklápěcími okénky. -- ISBN : 978-94-6399-878-9 (vázáno). C 399.340 b  

 
Dopravní prostředky, které pohnuly světem (odkaz v elektronickém katalogu)

Dopravní prostředky, které pohnuly světem

Ilustrovaná historie dopravy. Popovídejte si v doprovodu nádherných ilustrací se svými dětmi o tom, jak se naši předci přemisťovali v nedávné minulosti i před mnoha staletími. Čekají na vás slavní vynálezci a jejich nápady, které rozpoutaly technické revoluce, i velkolepé moderní stroje, díky nimž se lidstvo dotklo hvězd.

 
Farma : moje první pohybové leporelo (odkaz v elektronickém katalogu)

Farma : moje první pohybové leporelo

Obrázková knížka s kartonovými listy a posuvnými prvky představuje hospodářská zvířata.

 
Gobbit (odkaz v elektronickém katalogu)

Gobbit

Gobbit je rychlá a divoká postřehová hra se zvířátky, ve které nemůžete protihráče ani na okamžik spustit z očí. Hráči se ocitají uprostřed potravního řetězce - chameleoni žerou mouchy, hadi zase chameleony a gorila je zastraší všechny.

 
Handling a nošení dětí : s rozumem a láskou v hrsti : jak zacházet se svým miminkem a jak ho nosit (odkaz v elektronickém katalogu)

Handling a nošení dětí : s rozumem a láskou v hrsti : jak zacházet se svým miminkem a jak ho nosit

Zacházení s miminkem neboli handling - zcela přirozenou schopnost, kterou má každá milující matka v sobě, tzn. že umí intuitivně, tedy správně zvedat, nosit, oblékat, přebalovat své miminko. Toto laskavé a cituplné chování vůči dítěti lze těžko popsat slovy a Vanda Schreierová zvládá popis s lehkostí pomocí sledování pohybových schopností nejmenších dětí na principu znalostí vědeckého oboru kinestetiky.

 
Holubí letka má pro strach uděláno (odkaz v elektronickém katalogu)

Holubí letka má pro strach uděláno

Už se vám doneslo, že vaše město střeží jednotka holubů, kteří nejenže pomocí svých holubích super schopností bojují se zločinem, ale dokonce si pochutnávají na nebezpečí? Jednotku tvoří mistr převleků Skála, ohebná Kostrčka, silná Kudrlinka a přeborník v orientaci Poš, no a samozřejmě hlava jednotky – děda Voláč. V druhé ze série knih spolu s našimi hlavními hrdiny zažijete dalších několik nezvyklých a napínavých situací – vydáte se po stopách toho, kdo vězní ptáky v lahvích, pokusíte se dopadnout zlotřilého pštrosa a nakonec se ocitnete v restauraci, ve které vás čeká nejedno překvapení. Je tedy opět víc než jasné, ... více

 
Inspektor Fousek na stopě : deset minidetektivek (odkaz v elektronickém katalogu)

Inspektor Fousek na stopě : deset minidetektivek

Deset krátkých detektivních příběhů inspektora Fouska - psího detektiva a jeho kolegů

 
Jak se žilo v dávných dobách (odkaz v elektronickém katalogu)

Jak se žilo v dávných dobách

Představte si, že byste se narodili v době kamenné. Nebo ve starověkém Římě či Egyptě, jako Skytové na asijských stepích, jako Vikingové na dalekém severu. Jak by se vám asi žilo? Někdy by to možná bylo nebezpečné, ale taky vzrušující a rozhodně zábavné! Podívejte se spolu s námi za dětmi z devíti dávných kultur celého světa (paleolit, neolit, Sumerové, Japonsko, Alexandrie, Egypt, Olmékové, Skytové, Vikingové) a dozvíte se, jak bydlely, co jedly, čím se bavily, zkrátka jak vypadal jejich život.

 
Kniha plná protikladů (odkaz v elektronickém katalogu)

Kniha plná protikladů

Každodenní život je protikladů plný: věci jsou studené, špičaté nebo páchnoucí… takže samozřejmě existují také věci teplé, oblé a voňavé. Na protikladech lze skvěle poznávat svět a přemýšlet o něm novými způsoby. Děti si s více než pěti stovkami ilustrací na řadě srovnávacích dvoustran osvojí všechny důležité pojmy raz dva.

 
Kočičí válečníci : nové proroctví. Rozbřesk (odkaz v elektronickém katalogu)

Kočičí válečníci : nové proroctví. Rozbřesk

Nebezpečí vystrkuje drápy. Kočičí válečníci v třetím pokračování druhé série. Domov všech čtyř kočičích klanů čelí zničujícímu nebezpečí. Nejen že les postupně propadá zkáze, ale také se začínají ztrácet kočky. Výprava několika vyvolených, která se vrací zpět bez Pírky, přináší mrazivou zprávu: klany musejí z lesa odejít, jinak nikdo z nich nepřežije. Jenže kde naleznou nový domov? Dočkají se znamení od Hvězdného klanu? A dokážou co nejrychleji najít své pohřešované válečníky? Pokud ne, hrozí, že je ztratí navždy.

 
Krysáci jsou zase spolu (odkaz v elektronickém katalogu)

Krysáci jsou zase spolu

na motivy televizního večerníčku Cyrila Podolského a Martina Šinkovského vypráví Jiří Žáček ; ilustroval Ivan Mraček ; s použitím výtvarných návrhů postav Noro Držiaka. -- 2., upravené vydání. -- Praha : Česká televize, 2016. -- 86 stran : barevné ilustrace ; 24 cm. -- (Edice ČT). -- ISBN : 978-80-7404-195-2 (vázáno). C 399.009 b  

 
Malý Mikuláš (odkaz v elektronickém katalogu)

Malý Mikuláš

Další z řady populárních francouzských knížek o patáliích kluka Mikuláše a jeho přátel a rodiny. Mikuláš je malý nezbedný klučík s partou kamarádů, kupou bláznivých nápadů a úžasným dětským pohledem na svět. Už v 60. letech se stal ve Francii jedním ze symbolů dětské literatury a od té doby bavil čtenáře po celém světě. Jeho příběhy dostanou každého svým promyšleným a nevinným humorem, lehkostí stylu, a výjimečným literárním talentem autora – Réné Goscinyho.

 
Marvel: Mýty a legendy (odkaz v elektronickém katalogu)

Marvel: Mýty a legendy

V této knize najdete všechny velkolepé ságy, které píšou příběh spletitého marvelovského vesmíru.

 
Mazlení na dobrou noc : Pejsek (odkaz v elektronickém katalogu)

Mazlení na dobrou noc : Pejsek

ilustrovala: Monica Garofalo. -- Olen : Yoyo Books, 2020. -- 12 nečíslovaných stran : barevné ilustrace ; 20 cm. -- Kartonové listy s výřezy pro vlepenou hračku - prstový látkový maňásek. -- Překlad?. -- ISBN : 978-94-6399-866-6 (vázáno). C 399.339 b  

 
Mazlení na dobrou noc : Medvídek (odkaz v elektronickém katalogu)

Mazlení na dobrou noc : Medvídek

ilustrovala: Monica Garofalo. -- Olen : Yoyo Books, 2020. -- 12 nečíslovaných stran : barevné ilustrace ; 20 cm. -- Kartonové listy s výřezy pro vlepenou hračku - prstový látkový maňásek. -- Překlad?. -- ISBN : 978-94-6399-867-3 (vázáno). C 399.337 b  

 
Mazlení na dobrou noc : Králíček (odkaz v elektronickém katalogu)

Mazlení na dobrou noc : Králíček

ilustrovala: Monica Garofalo. -- Olen : Yoyo Books, 2020. -- 12 nečíslovaných stran : barevné ilustrace ; 20 cm. -- Kartonové listy s výřezy pro vlepenou hračku - prstový látkový maňásek. -- Překlad?. -- ISBN : 978-94-6399-864-2 (vázáno). C 399.336 b  

 
Mazlení na dobrou noc : Kočička (odkaz v elektronickém katalogu)

Mazlení na dobrou noc : Kočička

ilustrovala: Monica Garofalo. -- Olen : Yoyo Books, 2020. -- 12 nečíslovaných stran : barevné ilustrace ; 20 cm. -- Kartonové listy s výřezy pro vlepenou hračku - prstový látkový maňásek. -- Překlad?. -- ISBN : 978-94-6399-865-9 (vázáno). C 399.338 b  

 
Mikuláš a jeho přátelé (odkaz v elektronickém katalogu)

Mikuláš a jeho přátelé

Příhody Mikuláše a jeho legračních kamarádů Vendelína, Augustína, Albína, Celestýna, Kryšpína, Viktorína či Fridolína. Mikuláš je malý nezbedný klučík s partou kamarádů, kupou bláznivých nápadů a úžasným dětským pohledem na svět. Už v 60. letech se stal ve Francii jedním ze symbolů dětské literatury a od té doby bavil čtenáře po celém světě. Jeho příběhy dostanou každého svým promyšleným a nevinným humorem, lehkostí stylu, a výjimečným literárním talentem autora – Réné Goscinyho.

 
Mikulášovy prázdniny (odkaz v elektronickém katalogu)

Mikulášovy prázdniny

Humorné příběhy z prázdnin, které Mikuláš trávil nejdříve s rodinou a pak na dětském táboře. Mikuláš je malý nezbedný klučík s partou kamarádů, kupou bláznivých nápadů a úžasným dětským pohledem na svět. Už v 60. letech se stal ve Francii jedním ze symbolů dětské literatury a od té doby bavil čtenáře po celém světě. Jeho příběhy dostanou každého svým promyšleným a nevinným humorem, lehkostí stylu, a výjimečným literárním talentem autora - Réné Goscinyho.

 
Mikulášovy průšvihy (odkaz v elektronickém katalogu)

Mikulášovy průšvihy

Mikuláš je malý nezbedný klučík s partou kamarádů, kupou bláznivých nápadů a úžasným dětským pohledem na svět. Už v 60. letech se stal ve Francii jedním ze symbolů dětské literatury a od té doby bavil čtenáře po celém světě. Jeho příběhy dostanou každého svým promyšleným a nevinným humorem, lehkostí stylu, a výjimečným literárním talentem autora – Réné Goscinyho. Příhody Mikuláše a jeho legračních kamarádů tlustého Vendelína, vychloubavého Augustína, silného Albína, šprta Celestýna, Kryšpína,Viktorína či Fridolína jsou vlastně celkem obyčejné postřehy všedních dnů, nebýt Goscinyho geniálního stylu, talentu ... více

 
Moje první klasická hudba (odkaz v elektronickém katalogu)

Moje první klasická hudba

Milujete hudbu a chcete svou vášeň předat i svým dětem? To je dobře. Hudba je téměř jako kouzlo dokáže člověka přenést do nejrůznějších světů a způsobovat v těle veselé i smutné pocity. Ale hudby by nebylo, kdyby nebylo hudebních nástrojů, muzikantů, kteří na ně hrají, a skladatelů, kteří pro ně píšou skladby. S těmi všemi se v této zvukové knížce seznámíte. Jsou tam nástroje strunné, klávesové, bicí i žesťové. Autoři klasické hudby jim napsali krásné melodie, jejichž úryvky si můžete poslechnout na každé dvojstraně. Pestré ilustrace doplňují stručné informace o nástrojích, skladbách nebo technice hry. Kniha je tak ... více

 
Něfo (odkaz v elektronickém katalogu)

Něfo

Myrta Mírná má všechno, na co si vzpomene. Jenže mít všechno jí pořád ještě není dost. Chce víc, víc a ještě víc! Když přijde se svým dalším přáním, má to malý háček. Nikdo neví, co to je. Myrtini trpěliví rodiče však udělají cokoli, jen aby jejich dceruška byla šťastná. Pátrají v zaprášených svazcích encyklopedie netvorů v tajných strašidelných sálech knihovny. Vydají se do neprobádaného nitra nejdivočejší džungle, kde se ukrývají nevídaní živočichové. Bude ale jejich zoufalá snaha korunována úspěchem? Další k popukání zábavný, poněkud tajuplný příběh o neuvěřitelně laskavých rodičích a jejich děsivě ... více

 
Nehodná zvířátka (odkaz v elektronickém katalogu)

Nehodná zvířátka

Vy lidé jste nám přisoudili nehezkou pověst. Říkáte, že jsme strašidelní a děsiví a špinaví a nebezpeční a oškliví. Takže jsme si to s vámi přišli ujasnit, protože jsme už unavení z těch lží, které o nás šíříte. Máme pro vás čistá fakta o tom, co děláme, co jíme, jak spolu mluvíme a jak vám ve skutečnosti pomáháme.

 
Nehraj si se mnou, Jasnosti! (odkaz v elektronickém katalogu)

Nehraj si se mnou, Jasnosti!

. -- Brno, Moravská Bastei MOBA, s. r. o., 2021. -- 50 s.  

 
Nenuťte mě na nočník! : vývoj dítěte a jeho výchova k suchým nocím (odkaz v elektronickém katalogu)

Nenuťte mě na nočník! : vývoj dítěte a jeho výchova k suchým nocím

Autoři rozebírají fyziologii ovládání vyprazdňování, možné příčiny opožděného vývoje i případné komplikace. Navrhují některé nefarmakologické způsoby, jak si s pomočováním a pokakáváním, které se často vyskytují společně, poradit. Doporučují především vyhledat a odstranit původní příčinu, která má obvykle psychosociální charakter. Kniha je obsahově shodná s knihou autorů "Vývoj dítěte a jeho výchova k suchým nocím".

 
O pejskovi ze zahrádky (odkaz v elektronickém katalogu)

O pejskovi ze zahrádky

Rozkládací výsekové leporelo vypráví nejmenším dětem, jak dopadne pejsek, který se chce s každým prát. Veselé povídání s nenásilným poučením doplňují půvabné obrázky.

 
Objevujeme svět! Vlak (odkaz v elektronickém katalogu)

Objevujeme svět! Vlak

Obrázková knížka s interaktivními prvky učí děti pojmenovávat věci, které souvisí s cestováním vlakem.

 
Po stopách ztraceného syna (odkaz v elektronickém katalogu)

Po stopách ztraceného syna

Dobrodružný příběh kamarádů Vojty, Jindry a Terezy, kteří tentokrát pátrají po osudech vojáka z první světové války. Jindra si poslední dobou přestává rozumět s rodiči a nenapadne ho nic lepšího než utéct z domova. Brzy mu dojde, že udělal hloupost, ale všechno zlé je k něčemu dobré. Ve zdi polorozpadlé hájovny, kde se ukryl, totiž objeví dopisy z první světové války, které posílal mladý voják svým rodičům. Voják se podle všeho chystal z fronty zběhnout, ale podařilo se mu to? Další záhada je na světě a parta kamarádů se s chutí pouští do pátrání.

 
Pohádkář : říkadla, říkánky, říkačky, říkátka (odkaz v elektronickém katalogu)

Pohádkář : říkadla, říkánky, říkačky, říkátka

První část je věnovaná básničkám - hádankám. Ve druhé části se děti seznámí s nejrůznějšími řemeslníky. V další jsou básničky o zvířátkách - hudebnících. Závěr knížky patří básničkám o pohádkových bytostech. Verše jsou doprovázeny veselými ilustracemi Jaromíra Gála.

 
Poznejte hmyz našich zahrad (odkaz v elektronickém katalogu)

Poznejte hmyz našich zahrad

Příručka pro poznávání hmyzu, který se vyskytuje na zahradách a v okolí lidských sídel jak ve městě, tak na vesnici. Jsou zde zastoupeny hlavní a nejběžnější druhy, které většina lidí neumí určit.

 
Příběh Baileyho : příběh dobrosrdečného retrívra Baileyho a jeho chlapce Ethana z bestselleru Psí poslání tentokrát pro malé čtenáře! (odkaz v elektronickém katalogu)

Příběh Baileyho : příběh dobrosrdečného retrívra Baileyho a jeho chlapce Ethana z bestselleru Psí poslání tentokrát pro malé čtenáře!

Každý pes má na světě svůj úkol, své poslání. Když se zlatý retrívr Bailey setká s osmiletým Ethanem, rychle přijde na to, jaké je to jeho: hrát si s chlapcem, prozkoumávat statek, na němž tráví léto, a když se Ethanova maminka nedívá, vylízávat dočista Ethanův talíř. Ale Bailey brzy zjistí, že život není vždycky jednoduchý, že někdy se stávají i špatné věci a že může existovat i vyšší poslání než jen chránit chlapce, kterého miluje. Příběh dobrosrdečného retrívra Bayleho z bestselleru Psí poslání přináší nyní jeho autor i malým čtenářům od 8 let.

 
Rafaelova škola. Písně sirén (odkaz v elektronickém katalogu)

Rafaelova škola. Písně sirén

Když se Marina probudila z metamorfózy v těle sirény a kromě zpěvu sirén slyšela zvonění tramvají, domnívala se, že jediná její starost bude zlomit kletbu, aby zachránila svou lásku. Netušila ale čtyři věci: Kdo jsou labutí víly, že její (lidský) otec začne pátrat po vílách a elfech v české historii, jaké rituály ji čekají a že může přijít o klenot své matky, tedy o všechno.

 
Sněhory (odkaz v elektronickém katalogu)

Sněhory

Veselé vyprávění z hor, kde se do života jejich obyvatelů pletou sněhuláci.Humorný pohádkový příběh s několika zápletkami se odehrává v poetické zimní krajině. Kouzelné postavy žijí v utajení mezi lidmi. Za městem si sněhuláci vybudovali vlastní městečko - Sněhory. Jak vyřeší sněhuláci přicházející jaro? Jednotlivé kapitoly jsou uvedeny i zakončeny několika verši.

 
Sofie a klubovna v ohrožení (odkaz v elektronickém katalogu)

Sofie a klubovna v ohrožení

Sofie a její nejlepší kamarádky Maki, Bella a Lola jsou bez sebe nadšením, že se po dvou měsících strávených na různých středních školách zase vidí. Mají celé prázdniny na to, aby vyzkoušely nové zmrzlinové příchutě, vymyslely spoustu bláznivých věcí a společně trávily čas na svém oblíbeném místě - v klubovně v Corner Parku. Jenže navázat tam, kde přestaly, není vůbec jednoduché. Sofie se stále ještě nevzpamatovala z toho, co se stalo v létě. Maki neustále trénuje gymnastiku, Lola je zaměstnaná šarvátkami se sestrou a Bella se chce v jednom kuse bavit o své nové nejlepší kamarádce. A nejhorší na tom je, že klubovna má být ... více

 
Statek a život na venkově (odkaz v elektronickém katalogu)

Statek a život na venkově

Tato knížka ti přiblíží statek a život na venkově. Dozvíš se něco o lidech, kteří tam pracují, o zvířatech, která člověku pomáhají při práci, ale i o těch, jež mu přinášejí radost. Povíme ti také o rostlinách a jejich pěstování i o tom, odkud jak se vyrábí některé potraviny. Dozvíš se, jak se život na venkově změnil zavedením strojů, a až pojedeš na venkov třeba na prázdniny, tak tě hned tak něco nepřekvapí.

 
Stavby : panoramatické scenérie : rozložte velkoformátové panoramatické obrazy (odkaz v elektronickém katalogu)

Stavby : panoramatické scenérie : rozložte velkoformátové panoramatické obrazy

Publikace s kartonovými rozložitelnými listy představuje různé stavby, od starověkého amfiteátru po mrakodrap.

 
Strašidelný kongres (odkaz v elektronickém katalogu)

Strašidelný kongres

Kokořín vypadá na první pohled jako docela obyčejný hrad. Ale sotva se trochu setmí, začnou se tam dít podivné věci. A tak se za chvilku seznámíme se zlomyslnou ježibabou Krákorandou a s její černou kočkou Elvírou, bázlivým vodníkem Kaderkou, neposedným hejkalem Lubošem, dobrosrdečným trpaslíkem Theodorem, statečným rytířem Matyášem, zábavným kostlivcem Františkem, něžnou vílou Fanfulínkou a v neposlední řadě i s báječnou čarodějnicí Bručandou. Ti všichni spolu zažijí neuvěřitelná dobrodružství.

 
Svět divočiny : panoramatické scenérie : rozložte velkoformátové panoramatické obrazy (odkaz v elektronickém katalogu)

Svět divočiny : panoramatické scenérie : rozložte velkoformátové panoramatické obrazy

Vypravte se na průzkumnou výpravu do světa divočiny a seznamte se s tvory, kteří zde žijí. Bohatě ilustrované stránky této knihy vám umožní nahlédnout do každého z biotopů, od deštných pralesů Amazonie po arktickou tundru. Rozložitelná velkoformátová zobrazení pak nabídnou podrobný pohled.

 
Svět zázraků. Ohromující příroda (odkaz v elektronickém katalogu)

Svět zázraků. Ohromující příroda

Kaja Kajfez. -- Olen : Yoyo Books, [2020]. -- 37 stran : barevné ilustrace ; 33 cm + 1 rozkládací plakát (33 x 92 cm). -- Přeloženo?. -- Anotace: Žijeme v úžasném světě ohromující přírody. Objevte její tajemství stranu po straně a naučte se vše o rostlinách, životě v divočině a různých typech krajiny. Užasněte nad dechberoucí krásou přírody. -- ISBN : 978-94-6399-887-1 (vázáno). B 59.172 b  

 
Svět zázraků. Věk dinosaurů (odkaz v elektronickém katalogu)

Svět zázraků. Věk dinosaurů

ilustroval Matthew Forsyth. -- Olen : Yoyo Books, [2020]. -- 40 stran : barevné ilustrace ; 33 cm + 1 rozkládací plakát (33 x 92 cm). -- Přeloženo?. -- Anotace: Po našem úžasném světě kdysi dávno putovaly i dinosauři. Objevujte období druhohor stranu po straně a naučte se vše o životě, druzích a historii dinosaurů. Obdivujte ohromující různorodost všech těchto dávno zapomenutých tvorů zachycenou v poutavých a detailních ilustracích. Kniha obsahuje velký plakát velikostního srovnání dinosaurů. -- ISBN : 978-94-6399-884-0 (vázáno) : 259.00 Kč. B 59.171 b  

 
Svět zázraků. Říše zvířat (odkaz v elektronickém katalogu)

Svět zázraků. Říše zvířat

ilustrovala Isabella Grottová. -- Olen : Yoyo Books, [2020]. -- 40 stran : barevné ilustrace ; 33 cm + 1 rozkládací plakát (33 x 92 cm). -- Přeloženo?. -- Anotace: Žijeme v úžasném světě plném pozoruhodných zvířat. Objevujte zvířata stranu po straně a naučte se vše o různých živočišných druzích, jejich jedinečných schopnostech a prostředí, ve kterém žijí. Obdivujte úchvatnou krásu říše zvířat, zachycenou v poutavých a detailních ilustracích. Kniha obsahuje velký plakát velikostního srovnání zvířat. -- ISBN : 978-94-6399-886-4 (vázáno). B 59.173 b  

 
Tlapková patrola. Pohádky pro všechny tlapky (odkaz v elektronickém katalogu)

Tlapková patrola. Pohádky pro všechny tlapky

Chtěli byste zažít spoustu dobrodružství plných zábavy a týmové spolupráce? Stačí štěknout o pomoc a odvážné tlapky už se ženou! Tentokrát se oblíbení hrdinové vydají do jurského světa za dinosaury, pomůžou mimozemšťánkovi v nesnázích, zachrání školní autobus a pustí se do přípravy té nejlepší oslavy narozenin. Ponořte se do napínavých příběhů a prožijte báječné chvíle s Tlapkovou patrolou!

 
To je starý : umění středověku v komiksech (odkaz v elektronickém katalogu)

To je starý : umění středověku v komiksech

Ondřej Navrátil, Magda Navrátilová Garguláková, Petr Kovář, Marta Kovářová. -- Vydání první. -- Brno : Dexon Art, 2019. -- 63 stran : ilustrace (převážně barevné) ; 24 x 30 cm. -- Pod názvem: OFF/F. -- Resumé: Stručný nástin vývoje středověkého umění v komiksové publikaci pro děti. -- ISBN : 978-80-907063-2-3 (brožováno). C 399.159 b  

 
Velká kniha o emocích : interaktivní knížka se spoustou překvapení (odkaz v elektronickém katalogu)

Velká kniha o emocích : interaktivní knížka se spoustou překvapení

Sedm krátkých příběhů holčičky Markétky, jejichž pomocí se nejmenší děti mohou učit pracovat se svými pocity.Markétka se zlobí, je smutná, má strach, stydí se, závidí, ale také se raduje a je na sebe hrdá. V kratičkých příbězích se děti seznamují s jednotlivými pojmy a společně s Markétkou mohou vyzkoušet, jak svoje emoce ovládat. Bohatě ilustrovaná knížka nabízí malá interaktivní zpestření.

 
Vítej v přírodě : zvířata v lese, v moři i na pólech (odkaz v elektronickém katalogu)

Vítej v přírodě : zvířata v lese, v moři i na pólech

Na naší zemi žijí milióny druhů živočichů – hmyzu, ptáků, ryb i zvířat. Obývají rozdílná prostředí a přizpůsobují se životu v nich. Mnohé z nich vám představí tato kniha. Navštivte různá zajímavá místa naší planety a seznamte se s jejich obyvateli. Prozkoumejte báječné obrázky, na kterých se to různými živými tvory jen hemží. Pokaždé na nich najdete něco nového – třeba i to, co se ukrývá. Prohlédněte si mláďata různých zvířat i obydlí, která si zvířata hledají nebo budují. Lesy, hory, džungle, savany, moře a dokonce i zemské póly čekají na vaši návštěvu.

 
Vodavoděnka (odkaz v elektronickém katalogu)

Vodavoděnka

Bohatě ilustrovaná naučná kniha, která čtenáře přesvědčí, že voda není nuda. Navíc přináší moře zajímavých informací, jak nebýt "plýtvák".

 
Vše o pirátech (odkaz v elektronickém katalogu)

Vše o pirátech

Vše, co potřebujete vědět o pirátech! Co piráti na svých loupeživých výpravách jedli, kde se ukrývali před spravedlností, co se dělo s kořistí a jak vypadaly jejich lodě? Na tyto i další otázky odpoví všem malým pirátům a pirátkám nová kniha z naučné edice Už vím proč. Vyrazte s námi na širé moře!

 
Zpívánky (odkaz v elektronickém katalogu)

Zpívánky

22 písníček včetně Travička zelená, Šly panenky silnicí, Šla Nanynka do zelí, Měla babka, Kdyby byl Bavorov, Skákal pes....

 
Ztracený na Nevděku (odkaz v elektronickém katalogu)

Ztracený na Nevděku

David Bílek je nejproblémovějším žákem ve třídě: věčně odmlouvá, pošťuchuje se s ostatními, a navíc je hyperaktivní. Křehkou harmonii mezi ním a jeho učitelem Cihlářem naruší školní výlet do Žlutic. Podle pověsti se zde nachází vchod do samotného pekla. A když David uteče skupině do lesů, zjistí, že pověsti nemusí být jen báchorky určené k vyprávění u nočního táboráku, ale mohou v sobě skrývat tajemství, které mělo zůstat navždy pohřbeno. Dobrodružný příběh ve foglarovské tradici pro straší kluky a holky.

 
Životní prostředí : proč : otázky a odpovědi pro malé děti (odkaz v elektronickém katalogu)

Životní prostředí : proč : otázky a odpovědi pro malé děti

. -- Olen : Yoyo Books, [2020]. -- 14 nečíslovaných stran : vše barevné ilustrace ; 24 cm. -- (Proč?). -- Název z obálky. -- Přeloženo?. -- Kartonové listy s odklápěcími okénky. -- ISBN : 978-94-6399-879-6 (vázáno). C 399.341 b  

 


 

Doporučujeme z našeho fondu

Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si elektronické verze nejnovějších českých titulů. Nabízíme více než 12667 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si domů Vaše oblíbené hudební tituly. Nabízíme více než 14162 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si Váš oblíbený film. Nabízíme více než 2931 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Navštivte oddělení periodik na Lidické 1. Můžete si přečíst přes 21630 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Digitální archiv periodik, monografií, map ... obsahuje přes 62389 titulů. Zobrazit digitální archiv.  
 
Zahrajte si doma společenské hry - půjčíme Vám je. Nabízíme více než 857 her. Zobrazit v katalogu.