EN . .

Novinky ve fondu knihovny


Každý měsíc si můžete vybrat z nabídky nových knih, které jsme pro vás do knihovny pořídili. Pokud chcete vědět, jaké knihy pro vás nakoupila daná pobočka, stačí si ji vybrat ze seznamu knihoven v levém menu. Dokumenty si můžete vybírat také podle typu (knihy, CD, audioknihy, DVD, hry, atd.)

V případě, že chcete být pravidelně informováni o nových titulech vašeho oboru, využijte služby SDI

Pokud nám chcete doporučit dokument pro doplnění fondu knihovny, využijte formulář pro zaslání Vašeho návrhu.


Seznam novinek ve fondu: pobočka Na Sadech - dětské za měsíc červen 2021.

(Celkem 115 titulů)
Agnes a zakázaná hora (odkaz v elektronickém katalogu)

Agnes a zakázaná hora

Agnes žije v pralesním kmeni Magrejů. Lidé z její vesnice se rodí s nějakým neobyčejným darem. Jakmile svůj dar objeví a ovládnou, musí jej na Úplňkové slavnosti předvést a složit přísahu, že budou dar používat ku prospěchu celého kmene. Toto musí každý Magrej stihnout do svých dvanácti let, jinak se stane Stínem. Agnes už oslavila své jedenácté narozeniny a stále netuší, v čem její dar spočívá. Vydává se proto na nebezpečnou cestu k Zakázané hoře.

 
Akademie jednorožců. Olivie a Vločka (odkaz v elektronickém katalogu)

Akademie jednorožců. Olivie a Vločka

Pokračování příběhů z Akademie jednorožců, tentokrát o dívce Olivii a jednorožčí společnici Vločce.Olivie je na Akademii jednorožců moc šťastná. Jen doufá, že její milovaná jednorožčí společnice Vločka objeví svoje kouzlo ještě před závěrečným plesem. Všichni mají plné ruce práce s přípravami a zdobením, ale zdá se, že někdo se oslavu snaží za každou cenu překazit.

 
Arila. Stříbrné město (odkaz v elektronickém katalogu)

Arila. Stříbrné město

Fantasy román ze světa národa věčných uprchlíků.Národ Nurů už po staletí skáče z jednoho světa na druhý a hledá nový domov. Musí být neustále v pohybu, protože je pronásleduje šílená bohyně, která touží po jediném - zničit je. Arila se protlouká životem a postupně odhaluje tajemství minulosti, ale také pradávného řádu Hlídačů. A brzy bude vržena do vírů událostí, kdy bude muset zachránit své město, ale i čelit vlastním démonům. Dokáže v sobě nalézt dostatek síly, aby se mohla i ona stát opravdovým hrdinou?

 
Auta, jeřáby, bagry, traktory : velká kniha vozidel (odkaz v elektronickém katalogu)

Auta, jeřáby, bagry, traktory : velká kniha vozidel

Líbí se ti nejen osobní auta, ale třeba i traktory, náklaďáky a hasičské vozy? V téhle knize najdeš mnoho různých vozidel v odlišných situacích: v provozu na dálnici, při sklizni na farmě, na staveništi i při velké záchranné akci s hasiči! Prozkoumej báječné velké obrázky, na kterých se to vozidly jen hemží. Můžeš se k nim vracet stále znovu – vždycky na nich objevíš něco nového. Prohlédni si detailní vyobrazení jednotlivých vozidel a jejich přídavných zařízení od světel po pneumatiky nebo pásy.

 
Báječná Florentýna. Pěkný opičinec (odkaz v elektronickém katalogu)

Báječná Florentýna. Pěkný opičinec

Čtvrtý díl napínavé série s nádechem magie potěší všechny malé milovnice zvířat. Malá malpa kapucínská uprostřed lesa? Kocour Paulo z Panamy okamžitě vytuší, že na Florentýnu čeká další záhadný případ! A skutečně: brzy se ukáže, že cirkusová opička Harvey se měla v nedalekém zvířecím penzionu zotavovat z těžkého zánětu průdušek. Proč má ale na krku a kolem kotníků pouta? Něco tady nehraje! Zatímco se ji Florentýna ze všech sil snaží chránit, opička převrátí statek Štístko naruby - a přiroste přitom k srdci nejen Florentýně.

 
Bambilion životů košišty Pusheen (odkaz v elektronickém katalogu)

Bambilion životů košišty Pusheen

Další sbírka úsměvných ilustrací a komiksů roztomilé košišty Pusheen. Obsahuje i dosud neviděný materiál.V této sbírce najdete Pusheen od klasické šedé mourovaté až po její jednorožčí, dračí, mimozemská, dinosauří, či dokonce psí alter ega.

 
Baneovy kroniky (odkaz v elektronickém katalogu)

Baneovy kroniky

Sbírka povídek ze světa fantasy sérií Nástroje smrti a Pekelné stroje. Povídky jsou dílem americko-irské trojice autorek a jejich společným hrdinou je sexy čaroděj Bane.Čaroděj Magnus Bane to nemá v životě lehké, protože bývá často nucen řešit problémy druhých. Jeho život je dlouhý, výčet jeho lásek ještě delší. A Magnus má dar, jak být v pravý čas na správném (někdy i na nesprávném) místě. Francouzská revoluce, prohibice v Americe nebo první velká bitva mezi Valentinem a newyorským Institutem… to všechno zažil na vlastní kůži. Za tu spoustu let se toho nasbíralo tolik, že to nikdy nestihne odvyprávět a nikdo by mu to ani ... více

 
Bára krotí divadlo (odkaz v elektronickém katalogu)

Bára krotí divadlo

Báře je čtrnáct a to jí stačí. Další problémy nepotřebuje. Po roce v Americe se těší na poklidné léto s rodinou, teta Sylva a sestřenice Marcela však mají jinou představu. Marcela touží jet na muzikálový tábor a Bára pojede s ní. To je přece super, ne? Bára její nadšení nesdílí, na tábor ale nakonec odjede. Má totiž pojistku. Její soused Martin bude stanovat jen pár kilometrů od tábora. S ním nablízku by to přežít mohla.

 
Batman : plnou rychlostí (odkaz v elektronickém katalogu)

Batman : plnou rychlostí

Osamělý teenager Bruce Wayne se při řešení záhadné vraždy svých rodičů zdokonaluje v detektivní práci – a čím dál lépe poznává odvrácenou tvář Gothamu. Součástí této křížové výpravy je i jeho snaha opravit tátovo první auto.

 
Beruška : maňáskové leporelo (odkaz v elektronickém katalogu)

Beruška : maňáskové leporelo

ilustrace Agnese Baruzzi ; překlad Eva Kuchtová. -- České vydání. -- Ostrava : Bookmedia, 2021. -- 12 nečíslovaných stran : barevné ilustrace ; 11 cm. -- Název z obálky. -- Kartonové listy s výřezem a všitým prstovým maňáskem. -- Přeloženo z angličtiny?. -- V tiráži chybně uveden název pravděpodobně anglického překladu jako název italského originálu. -- ISBN : 978-80-7639-096-6 (vázáno). C 401.032 b  

 
Botička (odkaz v elektronickém katalogu)

Botička

Trochu napínavý, trochu dojemný a opravdu hodně veselý - takový je příběh dvou jabloňových skřítků, jedné holčičky a její ztracené botičky. Skřítci Listěnka a Jablonín očekávají každým dnem narození miminka, ale kam ho uloží? Nemají postýlku! Uf, Jablonín po několika karambolech konečně sežene jednu opravdu nádhernou a pohodlnou. Jenže nedaleko od nich teď holčička Lili marně hledá svůj nejoblíbenější růžový střevíček.

 
Burgery (odkaz v elektronickém katalogu)

Burgery

Šťavnatý, kořeněný, bohatě obložený a tak velký, že ho v jedné ruce neudržíte: Takový má být pravý burger! Protože v této podobě chutná stejně jako v americkém bistru. Přesně takové recepty a spoustu dalších variací najdete v naší knize. A zkrátka nepřijdou ani vegetariáni a vegani! Zaručený úspěch: Každý recept je alespoň třikrát vyzkoušený . Je to tak snadné: Všechny důležité postupy na fotografiích krok za krokem.

 
Cesta do země snergů (odkaz v elektronickém katalogu)

Cesta do země snergů

Pip a Flora jsou v pěkném průšvihu. Na útěku ze sirotčince se náhodou dostali na magické místo, odkud však neznají cestu zpět. V Kouzelné zemi snergů se konají skvělé hostiny, žijí tady skořicoví medvědi a domy zde staví do korun stromů. Narazit ale můžete na podlé kelpy nebo podivnou osobu se zálibou ve fialové barvě. Jejich nový kamarád sneg Gorbo - veselý chlapík malého vzrůstu, zato velkého srdce - jim pomůže s hledáním cesty domů. Pokud si děti vzpomenou, kde to vlastně je, a Gorbo, kudy se tam jde, možná se jim to i podaří.

 
Čáp Čenda : pohádky od Kuňkavého rybníka (odkaz v elektronickém katalogu)

Čáp Čenda : pohádky od Kuňkavého rybníka

Konečně přišlo jaro a čáp Čenda se po dlouhém letu z teplých krajů vrátil do svého hnízda u Kuňkavého rybníka. Čápice Cecilka se těší na čapí miminka, Čenda by však jenom lenošil a chytal lelky. Kdo ale opraví poničeného hnízdo a nachytá potravu pro všechny hladové krky? V rybníku se na miminka připravují i žabky Lena a Apolena. Každá si chce pro svá vajíčka vybrat to nejbezpečnější místo. Jak to nakonec dopadne? Budou spolu Cecilka s Čendou vychovávat čápata? Nehrozí malým žabičkám v blízkosti čapího hnízda nebezpečí?

 
Der kleine Prinz = Malý princ (odkaz v elektronickém katalogu)

Der kleine Prinz = Malý princ

Antoine de Saint-Exupéry ; text: Miloslava Merenusová. -- Dubicko : INFOA, [2021]. -- ©2021. -- 191 stran : ilustrace ; 20 cm. -- (Zrcadlový text - pro pokročilé). -- Německo-český slovníček pod čarou. -- Anotace: Zjednodušené dvojjazyčné (německo-české) vydání slavného pohádkového příběhu o malém princi, který přichází na Zemi ze vzdálené planety a zjevuje osamělému muži v poušti tajemství dobra a srdce, tajemství růže, kterou má každý z nás úzkostlivě střežit a za niž cítí zodpovědnost. -- ISBN : 978-80-7547-621-0 (brožováno). C 400.689 b  

 
Devět malých zahradníků : rok ve školní zahradě (odkaz v elektronickém katalogu)

Devět malých zahradníků : rok ve školní zahradě

Knížka pro každého, kdo má zelené prsty i duši, provede čtenáře měsíc po měsíci proměnami zahrady. Obsahuje dvanáct příběhů o dětech z jedné přátelské mateřské školky a spoustu hádanek a úkolů na celý zahradnický rok. Na školní zahradu vyráží za každého počasí devět malých zahradníků. Mravenec Míra se nestačí divit, kolik práce zastanou, a brzo je od sebe začne rozeznávat. Co všechno se od nich může společně s dětmi naučit? Třeba jak se starat o kompost, k čemu slouží bylinková spirála, jak správně založit záhon a mnoho dalšího. Vše má svůj čas a na zahradě je co dělat po celý rok. Stačí jenom dávat pozor a ... více

 
Dinosauři : proč byli tak velcí? (odkaz v elektronickém katalogu)

Dinosauři : proč byli tak velcí?

Publikace pro děti o životě dinosaurů, proč byli tak velicí, jak bojovali o jídlo, a proč nakonec nepřežili. Součástí knihy jsou odklápěcí okénka s důležitými detaily.

 
Dobrodružné výlety s dětmi po Šumavě (odkaz v elektronickém katalogu)

Dobrodružné výlety s dětmi po Šumavě

Jana van Luxemburg. -- První vydání. -- České Budějovice : Kopp, 2021. -- 155 stran : ilustrace, mapy ; 20 cm. -- Anotace: Máte rádi Šumavu? A mysleli jste si, že už ji znáte dost dobře? Podnikáte často výlety do přírody? A máte rádi dobrodružství? Bojíte se rádi při čtení o nadpřirozených bytostech? A chcete vědět, kde všude na ně můžete narazit? Pak je tahle knížka právě pro vás, malé i velké výletníky a milovníky šumavské přírody. Můžete si vybrat z 27 okružních tras, které vás zavedou na známá, méně známá i téměř neznámá místa oblíbené Šumavy. -- ISBN : 978-80-7232-537-5 (brožováno) : Kč 299,00. C 400.684 b  

 
Dostaňte mě odsud! (odkaz v elektronickém katalogu)

Dostaňte mě odsud!

Divočina není město, jak se brzy přesvědčí Danny v dobrodružném, humorně laděném příběhu.Danny je obyčejný kluk z obyčejného města. Má spoustu kamarádů, maminku a otravného staršího bratra Dylana. A taky má rád nebezpečí. Když se ve škole dozví, že by měli se třídou odjet na super výlet do divočiny, je nadšený! Bude šplhat po horách, jezdit v kajaku, spát ve stanu. Jenže problémy na sebe nenechají dlouho čekat.

 
Eliáš mezi piráty (odkaz v elektronickém katalogu)

Eliáš mezi piráty

Veselá a dobrodružná výprava neobvyklé posádky za záchranou jednoho piráta.Eliáš má velký sen. Chce se stát námořníkem. Jenomže hubenému klukovi ze sirotčince, který ještě ke všemu nemá pravou ruku, práci na lodi nikdo dát nechce. Když ale v přístavu potká Angeliku, dceru obávaného piráta, neváhá ani vteřinu. Zkusí to u pirátů. Spolu s Angelikou, kuchařem Krevetou a s „domácím mazlíčkem“ Sultánem se vydá na dobrodružnou mořeplavbu. Mají za cíl jediné - najít Angeličina otce, kapitána Flinta, který před časem zmizel během hrůzostrašné bouře.

 
Expedice badatele Věnceslava Brábka do temných hlubin silurských moří (odkaz v elektronickém katalogu)

Expedice badatele Věnceslava Brábka do temných hlubin silurských moří

Pokračování napínavého a poučného příběhu Věnceslava Brábka do druhohor, sestaveného na základě deníků, fotografií a kreseb objevených ve sklepě Národního muzea v Praze.Na druhou cestu přemluvil Věnceslav také Aurélii, které v prvním dílu posílal z druhohor dopisy. Deníky z bedny dokumentují výpravu do období siluru v prvohorách. Čekala je tam krajina plná skal, podnebí s hrozivými bouřkami, nebezpečně vysoký příliv a rozbouřené moře. Měli k dispozici jednoduchou ponorku i potápěčský oblek a jejich každodenním úkolem bylo pozorovat neuvěřitelný svět pravěkých živočichů pod vodou a sbírat na břehu, co moře vyplavilo. Brábek ... více

 
Experimentování s dětmi : 50 zábavných vědeckých projektů, které si můžete zkusit na svém dítěti do 2 let (odkaz v elektronickém katalogu)

Experimentování s dětmi : 50 zábavných vědeckých projektů, které si můžete zkusit na svém dítěti do 2 let

Padesát fascinujících vědeckých projektů, které si můžete vyzkoušet na svém dítěti! Každý projekt je jednoduchý a zábavný pro dítě i rodiče a ukáže vám, jak se váš potomek učí novým dovednostem

 
Fast food (odkaz v elektronickém katalogu)

Fast food

. -- 1 kartonová krabice s příslušenstvím. -- Obsahuje: 1 návod, 1 zvonek, 2 hrací kostky, 48 karet s jídlem, 54 karet s objednávkou. -- 8592168549481. HRA  

 
Hladový vydrýsek (odkaz v elektronickém katalogu)

Hladový vydrýsek

Příběh o školní třídě, která na výletě najde zesláblé mládě vydry. Třeťáci z pardubické základní školy vyrazili na školu v přírodě. Každý den tu zažívají malá dobrodružství, nikdo z nich by však nečekal, že sehrají důležitou roli při záchraně života. Na jednom z výletů najdou u řeky hladové a zesláblé vydří mládě. Kam se poděla jeho máma? Děti i učitelé by se o zvířátko rádi postarali. Je čas zavolat na pomoc ochránce přírody!

 
Hluboký hrob. Modrá záře (odkaz v elektronickém katalogu)

Hluboký hrob. Modrá záře

Závěrečný díl hororové fantasy série pro mládež. Znamená tajemný mořský svit novou hrozbu?Na Stockholmské souostroví padne krutá zima. Tuva trénuje své magické schopnosti a vyrovnává se se smutkem po svém nejlepším kamarádovi Rasmusovi, který se odstěhoval zpátky do města. Její život však naruší nevysvětlitelné a tragické potopení lodi ze Stockholmu, která beze stopy zmizí i se všemi cestujícími na palubě. Zatímco ostatní mluví o nehodě, Tuva si není tak jistá. Mořem se začala šířit tajemná modrá záře, která podle starousedlíků nevěstí nic dobrého. Můžou za nehodou lodi stát magické síly? Nebo dokonce samotná paní moře ... více

 
Holka do nepohody (odkaz v elektronickém katalogu)

Holka do nepohody

Kačka je jedenáctiletá dívka, která se na první pohled od ostatních příliš neliší. Ale na ten druhý už je všechno jinak. Má totiž bráchu - dvojče. A to dost věcí mění. Mít věčně za zády stín, kterého se nemůže zbavit? Někdy to je k zbláznění, ale jindy je člověk rád, že takový stín za zády má... Kačka se musí vyrovnat s tím, že po prázdninách bude všechno jinak - každý z nich totiž půjde do jiné školy. Doteď byla zvyklá se o bráchu starat, dohlížet na něj. Ale od září to už dělat nebude. Jak to zvládne Luky? A jak samotná Kačka? Ani jeden z nich to nebude mít jednoduché. A Kačka obzvlášť. Čeká ji nová škola i ... více

 
Hry do lesa a do přírody : nikdy neuslyšíte: Já už chci domů! (odkaz v elektronickém katalogu)

Hry do lesa a do přírody : nikdy neuslyšíte: Já už chci domů!

Hledáte způsob, jak v dětech pěstovat lásku k přírodě, nebo si jen chcete zpestřit výlet zábavnou hrou? Sáhněte po naší knize! Najdete zde řadu zajímavých aktivit a činností, díky nimž děti získají základní poznatky o přírodě a naučí se, jak se k ní chovat. Úkoly rozvíjejí kreativitu, samostatné myšlení a působí pozitivně na celou dětskou osobnost. Jsou určeny pro předškoláky, žáky mladšího školního věku a využijí je rodiče, ale i učitelé či vychovatelé.

 
Hubert & Hugo. 1 (odkaz v elektronickém katalogu)

Hubert & Hugo. 1

Hubert a Hugo jsou horolezci, které můžete znát ze stránek časopisu Čtyřlístek. Oba mají pro strach uděláno, a ať zamíří kamkoli, dobrodružství si je vždycky najde. Společně s nimi navštívíte záhadná místa, zažijete napětí a odhalíte nejedno tajemství. Chobotnice hrající ping pong, horské příšery, podivuhodná rodinná tajemství, strašidla i mistři zločinu. To vše a ještě více v 11 výpravných komiksových příbězích.

 
Ida se raduje (odkaz v elektronickém katalogu)

Ida se raduje

Malá veverka Ida má pořád spoustu důvodů k radosti: když se kouluje s kamarády, cachtá se ve vaně nebo s tatínkem brnká na piano. Oblíbená ilustrátorka a čerstvá maminka Nikola Hoření těm nejmenším maluje sérii leporel o šesti základních lidských emocích: Karla pláče, Ida se raduje, Hubert se vzteká, Tonča se leká, Tobiáš se štítí a Arne žasne.

 
Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy (odkaz v elektronickém katalogu)

Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy

Bohatě ilustrované střípky ze života elfhamského krále Cardana doplňují o nové příběhy Férskou trilogii.Než se z něj stal krutý princ nebo podlý král, byl jen obyčejným vílím dítětem se srdcem z kamene. Odhalte nová tajemství Cardana, záhadného krále Země víl Elfhame! V pohádkově snivém vyprávění nahlédněte do různých období Cardanova života, která byla plná intrik, nebezpečí, zrady, humoru i dramatických událostí.

 
Jak si žijí mláďata : někdo třeba spí na ocase mámy (odkaz v elektronickém katalogu)

Jak si žijí mláďata : někdo třeba spí na ocase mámy

Víš, jak žijí mláďata zvířat? Dozvíš se, jak přicházejí na svět, jak rostou a mění se jejich vzhled, kde bydlí, kdo a čím je živí, kdo pečuje o jejich čistotu a chrání je před nebezpečím, jak si hrají nebo soupeří se sourozenci či jak se osamostatní od rodičů.

 
Jak vidí zvířata? (odkaz v elektronickém katalogu)

Jak vidí zvířata?

Jak vnímají svět kolem nás zvířata, jak vidí barvy, to všechno a mnoho dalšího zodpoví tato kniha.

 
Já, člověk (odkaz v elektronickém katalogu)

Já, člověk

Co dělá člověka člověkem: Dvě ruce a dvě nohy? Chytrá hlava, šikovné ruce? Nebo jde hlavně o to, co ho baví a naplňuje? Když budete lidem naslouchat, sami vám rádi řeknou, co je podle nich nejdůležitější. A protože to má každý trochu jinak, nakonec uvidíte, že charaktery a povolání lidí jsou stejně pestré jako svět, ve kterém žijeme. Tak se na něj pojďte podívat novýma očima – uvidíte ho v barvách, které jste dosud možná ani neznali!

 
Káčátko : maňáskové leporelo (odkaz v elektronickém katalogu)

Káčátko : maňáskové leporelo

ilustrace Agnese Baruzzi ; překlad Eva Kuchtová. -- České vydání. -- Ostrava : Bookmedia, 2021. -- 12 nečíslovaných stran : barevné ilustrace ; 11 cm. -- Název z obálky. -- Kartonové listy s výřezem a všitým prstovým maňáskem. -- Přeloženo z angličtiny?. -- V tiráži chybně uveden název pravděpodobně anglického překladu jako název italského originálu. -- ISBN : 978-80-7639-098-0 (vázáno). C 401.221 b  

 
Kačka a Matěj : na cestách (odkaz v elektronickém katalogu)

Kačka a Matěj : na cestách

Kačka a Matěj sní v parku o tom, jaká dobrodružství by chtěli zažít. Malý čtenář tak spolu s nimi objevuje Divoký západ, neznámou planetu s mimozemšťany, ale zažívá i letní či zimní radovánky a podívá se na farmu nebo na safari. Na každé stránce je několik úkolů, při kterých si děti procvičí postřeh a základní počty.

 
Karak (odkaz v elektronickém katalogu)

Karak

. -- Praha (Česko) : Albi (vydavatelství),. -- 1 kartonová krabice s příslušenstvím. -- Obsahuje: 80 destiček katakomb, 6 figurek hrdinů, 6 stojánků, 6 karet hrdinů, 5 desek inventáře, 30 žetonů životů, 1 sáček, 43 žetonů nestvůr, 10 žetonů zamčených truhel, 2 kostky, 1 žeton prokletí, pravidla hry. -- 8590228029812. HRA 862 b  

 
Kdo to tady bydlí? : domečky zvířat (odkaz v elektronickém katalogu)

Kdo to tady bydlí? : domečky zvířat

Většina zvířátek někde přebývá. Co když ale někdo neví, kde má své „doma“? Jako třeba jeden bezradný malý šnek, který se rozhodne si svůj ideální domov najít. Jak asi bude vypadat? Vezme jej někdo k sobě? Šnek se postupně dozvídá, jaké obydlí si staví vosy, jak se krtkovi žije v podzemí a kteří zvířecí stavitelé si budují hnízda. Ale také zjišťuje, že tenhle způsob života není pro něj a že možná svůj vlastní domek nemusí hledat příliš daleko. Jak to všechno nakonec dopadne?

 
Kdo to tudy prošel? : stopy zvířat (odkaz v elektronickém katalogu)

Kdo to tudy prošel? : stopy zvířat

Co byste si počali, kdybyste se ztratili v lese? Jednomu malému srnečkovi se to přihodilo. Nešťastný a zmatený se vydává hledat svou maminku a nechává se vést řádkou stop obtisknutých v lesní půdě. Ale nechala je za sebou opravdu máma srnka, nebo tudy šel někdo jiný?

 
Kdo utěší Drobka? (odkaz v elektronickém katalogu)

Kdo utěší Drobka?

Obrázkový příběh ve verších zavede čtenáře do muminího údolí. Tentokrát jsou však hlavními hrdiny dva strašpytlíci, Drobek a Chmýrka.Drobek je bázlivý tvoreček z muminího světa. Děsí ho tma, hluční bambulové i zlé morany. Všichni kolem se radují a užívají si života. Jak rád by se Drobek s někým z nich skamarádil. Chybí mu však odvaha. Nemá nikoho, kdo by ho utěšil. A tak se smutně vydá na pláž. A ejhle, moře vyvrhne na břeh lahev a v ní je dopis! Kdopak to píše? A komu? Zprávu napsala Chmýrka, stejně osamělá jako on a vystrašená z morany. Drobek překoná strach, postaví člun a vydá se přes moře, les i hory na pomoc ... více

 
Knižní hon (odkaz v elektronickém katalogu)

Knižní hon

Detektivní příběh plný dobrodružství a šifer odehrávající se v reáliích San Francisca, ve kterém jde o hledání ukrytých knih ve stylu geocachingu, ale také o přežití tvůrce celé online hry.Dvanáctiletá Emily s bratrem jsou tak trochu ve vleku svých rodičů, kdy se pravidelně stěhují napříč Spojenými státy americkými. Tentokrát je to ale pro Emily výhra. Město, kam směřuje jejich stěhovací vůz, je San Francisco, domov Garrisona Griswolda - tvůrce populární online hry Knižní hon, kterou kromě Emily hraje už více jak půl milionu hráčů v šestnácti státech. V téhle hře jsou po celé zemi poschovávané knihy a stopy k jejich nalezení ... více

 
Kočka a čert = The cat and the devil (odkaz v elektronickém katalogu)

Kočka a čert = The cat and the devil

Významný irský prozaik a básník, jenž svým dílem patří mezi přední autory 20. století a je považován za největšího experimentátora moderního románu, se narodil a vyrůstal v Dublinu v katolické rodině. Studoval na jezuitském gymnáziu a posléze na univerzitě v Dublinu. Po ukončení studií odchází do Evropy, kde prožije až na několik návratů do Irska celý život. Celé jeho dílo je však dětstvím a pobyty v Irsku protknuto a silně ovlivněno.

 
Korea : tajemství dávné věštby (odkaz v elektronickém katalogu)

Korea : tajemství dávné věštby

Co všechno se musí stát, aby se naplnila před dávnými věky vyřčená věštba? A má člověk vůbec možnost ji ovlivnit? Zejména když ví, že na jejím splnění závisí něčí život, ale tím, že o ní promluví, riskuje ten svůj? Přesně to této situace se Bára dostala, když se ocitla uprostřed války mezi Koreou a Japonskem. Setkání s nefalšovanou mořskou pannou a záměna s hladovým démonem patřily k těm méně dramatickým příhodám.

 
Kouzla rodu Thornů (odkaz v elektronickém katalogu)

Kouzla rodu Thornů

Elizabeth je šestnáct a je učednicí v jedné z šesti magických knihoven. Brzy by však měla studovat na strážce. Jak se ale zdá, osud s ní má jiné plány. Fantasy plná nebezpečných knih a dramatických rozuzlení. Elisabeth vyrůstala v jedné z austermérských veleknihoven. Od malička procházela kolem spoutaných grimoárů – kouzelných knih, které se po osvobození změní v běsnící monstra z kůže a inkoustu. Když při útoku na veleknihovnu jeden z nejmocnějších grimoárů uprchne, Elisabeth se ocitne uprostřed gigantického spiknutí a je obviněna ze zločinu. A co hůř, k soudu ji bude doprovázet čaroděj Nathaniel Thorn, který je ztělesněním ... více

 
Králíček : maňáskové leporelo (odkaz v elektronickém katalogu)

Králíček : maňáskové leporelo

ilustrace Agnese Baruzzi ; překlad Eva Kuchtová. -- České vydání. -- Ostrava : Bookmedia, 2021. -- 12 nečíslovaných stran : barevné ilustrace ; 11 cm. -- Název z obálky. -- Kartonové listy s výřezem a všitým prstovým maňáskem. -- Přeloženo z angličtiny?. -- V tiráži chybně uveden název pravděpodobně anglického překladu jako název italského originálu. -- ISBN : 978-80-7639-097-3 (vázáno). C 401.031 b  

 
Krycí jména : Disney (odkaz v elektronickém katalogu)

Krycí jména : Disney

. -- Praha : Mindok (Praha), ©2017. -- 1 kartonová krabice s příslušenstvím. -- Obsahuje: 200 pohádkových karet, 60 karet klíčů, 25 zakrývacích destiček, 1 stojánek, pravidla hry. -- 8595558303878. HRA 861 b  

 
Kubíkova cesta (odkaz v elektronickém katalogu)

Kubíkova cesta

Dnešní děti mají často všechno - mobil, počítač, klidně i bazén za domem -, ale vlastně vyrůstá každé tak trochu samo. Nechme je zažít dobrodružství v partě. Aspoň v knížce! Pokud jste zapomněli, jaké bývaly prázdniny mezi bytovkami, začtěte se s dětmi do knížky. Čekají vás kapitoly tak akorát na předčítání před spaním a příběh, který vás vtáhne svou upřímností.

 
Kuchařka pro Matýska, aneb, Když nechcete mít doma malého cvalíka... : kuchařka pro rodiče, kteří bojují s nadváhou svých dětí (odkaz v elektronickém katalogu)

Kuchařka pro Matýska, aneb, Když nechcete mít doma malého cvalíka... : kuchařka pro rodiče, kteří bojují s nadváhou svých dětí

V dnešní době přibývá dětí s nadváhou, ať už je příčina v tom, že mají mnohem méně pohybu, či mají zdravotní potíže. Autorka, která se sama léta potýkala s nadváhou svého dítěte, nabízí pestrý výběr receptů na jídla, která dětem chutnají, ale která by alespoň trochu odpovídala požadavkům zdravé výživy a nepřispívala ke zvyšování tělesné hmotnosti

 
Květolelo (odkaz v elektronickém katalogu)

Květolelo

Obrázková knížka říkanek o květinách a bylinkách.

 
Malované čtení. Medvědice Klevetnice a jiné příběhy (odkaz v elektronickém katalogu)

Malované čtení. Medvědice Klevetnice a jiné příběhy

Krátké vtipné příběhy o klevetivé medvědici, mazané myšce, zvědavém štěňátku a další, usnadňují dětem počáteční období samostatného čtení.Milá a aktuální vyprávění, v nichž jsou vybraná slova nahrazena obrázky, pomáhají dětem rozvíjet slovní zásobu, fantazii a schopnost čtení s porozuměním. Úlohy za každým příběhem rozvíjejí čtenářskou gramotnost a podněcují k práci s textem.

 
Medvěd a šeptání větru (odkaz v elektronickém katalogu)

Medvěd a šeptání větru

Celostránkové ilustrace doplněné jednoduchým textem přinášejí příběh medvěda, který opouští svůj šťastný domov a vydává se na cestu.Medvěd bydlel ve svém krásném domě obklopen svými přáteli. Jednoho dne cítí, že je čas odejít a vydat se novými cestami. Což není snadné. Na cestě ho čekají nástrahy, okamžiky pochybností, ale také setkání a krásné pocity volnosti. Doprovází ho šepot větru, který mu pomůže dosáhnout konce jeho pátrání. Příběh je přerušován stránkami bez textu nebo jen s několika slovy a nabízí prostor k vyprávění a interpretaci přizpůsobené věku dítěte.

 
Mickeyho nové 5minutové pohádky (odkaz v elektronickém katalogu)

Mickeyho nové 5minutové pohádky

Deset krátkých dobrodružství inspirovaných kreslenými příběhy Mickey Mouse.Bohatě ilustrované příběhy na pět minut o myšáku Mickeym a jeho kamarádech.

 
Miminka : první černobílá knížka pro miminko (odkaz v elektronickém katalogu)

Miminka : první černobílá knížka pro miminko

Ideální první knížka pro vaše miminko. Velká je tak akorát do dětských ručiček, má oblé hrany a díky pevným stránkám vydrží i méně šetrné zacházení. Obrázky miminek v různých situacích, uzpůsobené malému děťátku, si vaše miminko může prohlížet stále dokola. Černobílá varianta s jemnými barevnými prvky je pro správný vývoj zraku malého miminka vhodnější než pestrobarevné obrázky. Ukažte svému děťátku, jak má otáčet pevné stránky, a rozvíjejte tak u něj jemnou motoriku a koordinaci pohybu prstíků. Prohlížejte si společně miminko, které si hraje, má hlad, schovává se nebo spí.

 
Minecraft. Chyť creepera a další moby (odkaz v elektronickém katalogu)

Minecraft. Chyť creepera a další moby

Vydej se na pomoc pěti průzkumníkům, kteří loví nepolapitelné moby. Lov se ovšem příliš nedaří, a tak zoufale potřebují, aby jim někdo pomohl splnit jejich úkol!

 
Minecraft : stavební chuťovky : víc než 20 skvělých miniprojektů (odkaz v elektronickém katalogu)
 
Možná tentokrát (odkaz v elektronickém katalogu)

Možná tentokrát

Dívčí román americké autorky o složitostech dospívání a lásky. Zvlášť žijete-li na malém městě, kde znáte každého a každý zná vás.Svatby. Pohřby. Grilovačky. Silvestrovské večírky. Stačí říct a Sophie Evansová tam bude. No, musí tam být, pracuje totiž v místním květinářství. Na všech jejích akcích se začne objevovat i Andrew, syn šéfkuchaře, který se zrovna přistěhoval do města. Sophie se teď potřebuje soustředit na přijímačky, ale samolibý Andrew jí pořád leze do cesty. Musí jí tak komplikovat život? Jenže komplikovaná je i láska - a může rozkvést i na zcela nečekaných místech...

 
Na jedné vlně (odkaz v elektronickém katalogu)

Na jedné vlně

Young adult román americké autorky vypráví o radostech i trápeních s první láskou.Bailey zbožňuje filmy skoro stejně jako Alexe, filmového geeka, kterého zná jen přes internet. Když se dívka přestěhuje do kalifornského města, kde bydlí i on, radši mu to neřekne. Co když by se z něj vyklubal pošuk? Navíc ji v práci rozptyluje sekuriťák Porter Roth, který ji štve i přitahuje zároveň. Zůstane Bailey se svým online klukem, nebo to zkusí s Porterem?

 
Naše prasátko potřetí (odkaz v elektronickém katalogu)

Naše prasátko potřetí

Jaromír Plachý je plachý výtvarník a animátor slavných počítačových her, ale taky táta malého a vůbec ne plachého Pepíka. Právě pro něj a podle něj vznikaly první obrázky do série leporel Naše prasátko. Prasátko si hraje, objevuje, papá, cáká, pomáhá rodičům… ale hlavně řádí stejně jako každé malé dítko! Prohlížejte si a vyprávějte podle knížky vlastní podobné příběhy se svými líbeznými i nezvedenými děťátky!

 
Nebezpečí na špičkách : záhady baletní školy Labutí dům (odkaz v elektronickém katalogu)

Nebezpečí na špičkách : záhady baletní školy Labutí dům

Příběh ze špionážní série odehrávající se v prostředí baletní školy Labutí dům.Milly má potíže. Ve chvíli, kdy ji čeká nejdůležitější taneční vystoupení v jejím životě, její matka, která je prima balerínou, záhadně zmizí. Zničehonic je Milly pozvána, aby začala studovat na tajemné baletní škole. Pomalu přichází na to, že Labutí dům není jen školou pro baletky, ale i přípravkou pro špióny. Milly zjišťuje, že ona i její matka jsou ve strašném nebezpečí. Dokáže čelit nebezpečí na špičkách?

 
Nejpodivuhodnější rostliny světa (odkaz v elektronickém katalogu)

Nejpodivuhodnější rostliny světa

Nejpodivuhodnější smrduté, tajemné, masožravé, strašidelné rostliny, stromy a houby světa.

 
Netvor třese zemí (odkaz v elektronickém katalogu)

Netvor třese zemí

Gang odvážných - Mariana, Jonáš, Tim, Hardy, dvojčata Alfa a Beta - přiletí v doprovodu čtyř dospělých za přáteli do Tokia. Hodlají strávit poklidný den v tradiční japonské zahradě poblíž světoznámého chrámu, na jedné z nejvyšších věží světa i v muzeu japonských strašidel a démonů. Vtom se země začne zničehonic otřásat... a všechny plány se během několika vteřin změní v strastiplné čekání na záchranu. Přijde pomoc včas?

 
Nevěřte slepicím : bláznivé básničky 3 (odkaz v elektronickém katalogu)

Nevěřte slepicím : bláznivé básničky 3

Bohatě ilustrovaný soubor veselých a hravých veršů.Knížka hravě a s fantazií nabízí básničky k zasmání i k zamyšlení, k překvapení i k úžasu, jaké souvislosti se dají ze stavebnice slov poskládat. Nebo snad tušíte, co mohou mít společného roviny, těstoviny a klukoviny? Co jsou to plniny? Proč ováda bolí záda? Co když norek spolkne korek?

 
O jezevci, který pořád zpíval = Listen, here comes badger! (odkaz v elektronickém katalogu)

O jezevci, který pořád zpíval = Listen, here comes badger!

Byl jednou jeden jezevec, a ten moc rád zpíval. Každý den si už od rána procvičoval hlasivky a lesem se nesla jeho nekonečná hlasová cvičení. Zvířátka bydlící v okolí už toho měla dost, a tak vymyslela, jak jezevce utišit. Jenže i ten nejlepší plán může mít trhliny a často platí, že kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.

 
Objevuj!. Vikingové (odkaz v elektronickém katalogu)

Objevuj!. Vikingové

Publikace shrnuje poznatky o historii, životě a expanzi Vikingů ve středověké Evropě.

 
Objevuj!. Hrady (odkaz v elektronickém katalogu)

Objevuj!. Hrady

Obrázková publikace pro malé čtenáře pojednává o tom, jak se žilo na středověkých hradech. V knize je popsán nejen způsob života, strava, odívání, ale i zbraně.

 
Obrázky (odkaz v elektronickém katalogu)

Obrázky

. -- Praha : Mindok (Praha), 2021. -- 1 kartonová krabice s příslušenstvím. -- Obsahuje: 91 karet s fotografiemi, 19 karet se symboly, 56 žetonů souřadnic, 1 rámeček, 4 žetony s logem hry, 24 barevných kostiček, 4 špalíčky a 4 kameny, 2 tkaničky, 6 dřevěných kostek, 1 plátěný sáček, 1 bodovacíc bloček, pravidla. -- 8595558304431. HRA 863 b  

 
Opuštěný muflonek (odkaz v elektronickém katalogu)

Opuštěný muflonek

Příběh z české přírody, který se skutečně stal! Prázdniny jsou v plném proudu, ale Toník se celou dobu neodtrhnul od knížek. Rodiče se rozhodnou, že takhle to dál nejde, a povolají na pomoc strýčka Matěje. Vyhlášený dobrodruh ví, jak zaujmout, a naplánuje pro Tondu honbu za pokladem. Kdyby jen tušili, že největší poklad, který najdou, bude opuštěné mládě muflona! Co si s ním ale počít? Ještěže Matěj ví, kam zavolat o pomoc.

 
Osudoví kamarádi. Záludná přání (odkaz v elektronickém katalogu)

Osudoví kamarádi. Záludná přání

Pokračování dobrodružství Majky, jejího kouzelného liščátka a dalších přátel, kteří bojují proti zlým lidem a černé magii.Gymnastický tým zasáhne série nešťastných událostí a Osudoví kamarádi mají podezření, že za tím vším stojí temné síly. Majka, Lotka, Róza a Ivet se však svými kouzelnými schopnostmi pokusí zastavit zlé duchy přicházející do světa lidí.

 
Othello (odkaz v elektronickém katalogu)

Othello

Známá Shakespearova tragédie o zhoubných důsledcích žárlivosti.Příběh žárlivého Maura, jeho milující ženy Desdemony i zrádného našeptávače Jaga patří k příběhům nejznámějším a jeho zpracování z pera Shakespearova přitahuje pozornost divadelníků, diváků i čtenářů celá staletí.

 
Pan Baf (odkaz v elektronickém katalogu)

Pan Baf

Žil byl jednou kocour. Říkali mu pan Baf. A proč právě pan Baf? Protože když ho Anička donesla poprvé domů, prudce vystrčil hlavu z krabice, až z toho Anička nadskočila. "Jak se máš, pane Bafe?" smála se.

 
Pegas. Plamen Olympu (odkaz v elektronickém katalogu)

Pegas. Plamen Olympu

Příběh dívky Emily, která se pouhou náhodou ocitne ve válečné vřavě vyvolané vládci Olympu. Fantasy román s prvky řecké mytologie.Městem otřásá zuřivá bouře a Emily je sama doma, když na střeše jejího domu přistane zraněný Pegas. Emily si okřídleného koně okamžitě zamiluje a snaží se mu pomoct. Netuší však, že spolu s Pegasem se ocitne uprostřed války římských bohů s hrozivými čtyřrukými příšerami. Její život se od té chvíle navždy změní.

 
Pět temných osudů (odkaz v elektronickém katalogu)

Pět temných osudů

Po hrozivém střetu s královnou Katharine leží povstání v troskách. Julesina kletba se vymkne kontrole a je pouze na Arsinoe, aby našla lék. Mirabella totiž zmizela. Když se však objeví s nabídkou příměří, Katharine zatouží po její blízkosti. Mrtvé královny však varují: Opatrně, Mirabelle se nedá věřit. Tři sestry povstavou, aby bojovaly. Historie Fennbirnu vydá svá tajemství. A osud celého ostrova je tam, kde byl vždy - v rukou jeho královen.

 
Plants vs. Zombies. Pěstní souboj (odkaz v elektronickém katalogu)

Plants vs. Zombies. Pěstní souboj

Komiksový příběh plný zombíků, inspirovaný počítačovou hrou Plants vs. Zombies.Ďábelský zlomozek Dr. Zomboss je zpět! Tentokrát se snaží koupit krachující pekárnu v centru městečka, po které pokukuje i cvok Dave. Zomboss ji chce přestavět na obří továrnu na zombie. Podaří se Davovi, mladým dobrodruhům Natovi a Patrice společně se spoustou rostlin porazit Zombossovy zombie a získat pekárnu pro sebe? O všem rozhodne klání v ringu.

 
Pohádky o domovních znameních (odkaz v elektronickém katalogu)

Pohádky o domovních znameních

Pohádky o tom, jak a proč vznikla domovní znamení v jedné staré ulici v jednom starém městě.

 
Pohádky z Kouzelného palouku (odkaz v elektronickém katalogu)

Pohádky z Kouzelného palouku

V lipové aleji, za malými dvířky, je ukryty Kouzelný palouk. Na něm stojí lípa a v ní bydlí víly Hojilka, Spinkalka, Pořádnička, Učilka a Mlsalka. Zajímá vás, jak vyřešily záhadu slané kaše nebo jak si poradily s nezvanou návštěvou? Pusťte se do čtení. Kniha je pro začínající čtenáře, kteří jsou schopní samostatného čtení. Příběhy jsou jednoduché, srozumitelné a krátké. Písmo je větší a věty kratší.

 
Polibky a croissanty (odkaz v elektronickém katalogu)

Polibky a croissanty

Šestnáctiletá Mia přijela do Paříže s velkým očekáváním. Má šest týdnů na to, aby na letní baletní škole dřela, a přiblížila se tak svému snu o tom, že se stane primabalerínou. Pak se na scéně objeví okouzlující Louis s nabídkou, že jí ukáže město. Mia neodolá a myšlenky dosud soustředěné jenom na balet začnou stále častěji ubíhat k němu. Brzy však zjistí, že pařížská zákoutí, ale i Louis, skrývají tajemství, o kterých by raději nevěděla.

 
Průšvihy drzého (zá)školáka. Miky pátrá, radí, zachraňuje (odkaz v elektronickém katalogu)

Průšvihy drzého (zá)školáka. Miky pátrá, radí, zachraňuje

Miky Marný není ve škole ani za školou vůbec marný! Je to úplně normální šesťák. Nesnáší učení, protože na světě je přece spousta užitečnějších věcí než sedět jako bábovka nad úkolama. Občas dostane poznámku, jelikož je někdy drzý, a sem tam zajde i za školu. Nejvíc ale o víkendu – školník totiž zapomíná vypínat wi-finu, takže si tam Miky může hrát na tabletu, když to má doma zrovna zakázaný! Hlavně je ale Miky správnej kluk, co má spoustu bezva kamarádů s kupou problémů. Ještě že si Miky dokáže se vším poradit! A poradí i tobě –jak si vyrobit vlastní jedlý sliz a super kryt na mobil nebo jak zatočit s pupínkama ... více

 
Překvapivé životy zvířat : jak se smějí, jak si hrají a jak zlobí! (odkaz v elektronickém katalogu)

Překvapivé životy zvířat : jak se smějí, jak si hrají a jak zlobí!

Krásně ilustrovaná kniha vás vezme na cestu kolem světa - do podzemních nor přes travnaté savany a vodní království až po koruny stromů. Potkáte se s opicemi, které milují koupele, s tučňáky jezdícími na tobogánech, záludnými pavouky, medojedy na útěku ap.

 
Přeřekadla (odkaz v elektronickém katalogu)

Přeřekadla

Ilustrovaná kniha na hranici komiksu si zábavnou formou hraje se známými českými příslovími.Tradiční rčení a přísloví jsou dnešním dětem často již skoro neznámá. Místy se zdá, že na ně koukají, jak tele na nový vrata! Ale proč a kam nemají házet flintu, to už nevědí. Kniha s názvem Přeřekadla přibližuje dětem praktické poučky pro život děděné po generace zábavným a interaktivním způsobem.

 
Příběh čarodějnictví (odkaz v elektronickém katalogu)

Příběh čarodějnictví

Další díl dobrodružství se známými i novými hrdiny ze Země příběhů.Brystal a její přátelé zachránili svět před zlou Sněhovou královnou a zajistili celosvětové přijetí magické komunity. Jenže oslavy netrvají dlouho. Na akademii dorazí nová čarodějka s temnými úmysly, Brystalina kamarádka Lucy se zaplete do spiknutí a královstvím se začne šířit rozhořčení proti legalizaci magie. A navíc sílí nebezpečný klan známý jako Bratrstvo spravedlivých, který má jediný cíl: vyhladit veškerý magický život... počínaje Brystal.

 
Příběh Molly : dojemný příběh fenky Molly a její dívky z bestselleru Psí cesta tentokrát pro malé čtenáře! (odkaz v elektronickém katalogu)

Příběh Molly : dojemný příběh fenky Molly a její dívky z bestselleru Psí cesta tentokrát pro malé čtenáře!

Seznamte se s Molly - jedinečným psem s jedinečným posláním. Mollyiným údělem je chránit svou dívku CJ, což ale není vždycky snadné. CJina maminka Gloria si právě prochází těžkým obdobím, svou dceru zanedbává a o psovi v domě nechce ani slyšet. Proto se Molly musí skrývat u CJ v pokoji, aby ji mohla chránit před zlými lidmi. Ať už Gloria podnikne cokoliv, aby CJ a Molly rozdělila, Molly nic nezabrání být s dívkou, kterou miluje.

 
Pták Noh a ptáček Nožička. Ohňový mužíček Pinďula Panďula (odkaz v elektronickém katalogu)

Pták Noh a ptáček Nožička. Ohňový mužíček Pinďula Panďula

Krátký kreslený příběh o příhodách dvou ptačích kamarádů.Pták Noh a ptáček Nožička jsou ptačí bráškové. Jednoho rána se v jejich lese objeví podivný ohnivý mužíček, který si říká Pinďula Panďula. Kamarádům pohrozí, že celý les zapálí, pokud neuhodnou jeho hádanky.

 
Putování labyrintem světa : volně inspirováno díly Jana Amose Komenského Labyrint světa a ráj srdce z roku 1623 a Regulae vitae z roku 1645 (odkaz v elektronickém katalogu)

Putování labyrintem světa : volně inspirováno díly Jana Amose Komenského Labyrint světa a ráj srdce z roku 1623 a Regulae vitae z roku 1645

Dobrodružný příběh, v němž mimozemský cestovatel zkoumá naši Zemi, vychází z děl J. A. Komenského. Předlohou knihy byla dvě díla Jana Amose Komenského. Labyrint světa a ráj srdce je dílo Komenského, patřící k jeho nejčtenějším a nejznámějším filozofickým pracím. Druhou předlohou bylo dílo Regulae vitae. Putování labyrintem světa volně vychází z Komenského děl jako z inspirace, na níž je vystavěn dobrodružný příběh pro děti a mládež. Na Zemi přilétá cestovatel z jiné planety s úkolem prozkoumat náš svět. Postupem času zjišťuje, že náš svět se od dob Komenského do současnosti vlastně vůbec nezměnil.

 
Řemeslné pohádky (odkaz v elektronickém katalogu)

Řemeslné pohádky

Krátké pohádkové příběhy o tradičních řemeslech a řemeslnících, určené začínajícím čtenářům.Ve veselých pohádkách se děti dozví, co dělali dráteníci či koláři, jak se plete košík nebo točí hrnek. Do každého příběhu navíc vstoupí škodolibí šotci, nezbední čertíci, nešťastné čarodějnice a další pohádkové bytosti. Ale jak už to v pohádkách bývá, všechno dobře dopadne.

 
Simpsonovi. Komiksová trefa (odkaz v elektronickém katalogu)

Simpsonovi. Komiksová trefa

Simpsonovi nastoupili k zápasu a porušují všechna pravidla! Napřed starosta Quimby zruší nařízení o letním čase ve Springfieldu a skulina v městských zákonech nastolí volné časové pásmo pro všechny! Pak Homer zavzpomíná na svá "telecí léta", kdy musel volit mezi svou středoškolskou láskou a velkoměstskou kráskou, která je shodou okolností neteří pana Burnse. Dále se Marge smiluje nad Nedem Flandersenem, který se nastěhuje k Simpsonovým a z jeho dobro-dudlajdá-srdečnosti jsou všichni šťastní jako blechy (až na Homera!).

 
Sirotci ze Svatého Halibuta (odkaz v elektronickém katalogu)

Sirotci ze Svatého Halibuta

Humorný příběh o třech dětech, které (ne)šťastnou náhodou zůstanou v sirotčinci, kde byly vychovávány, bez dozoru dospělých a rozhodně na tom nehodlají nic měnit.Život je od doby, kdy sirotci ze svatého Halibuta pohřbili svou hospodářku, perfektní. Tig, Stef, Herc a koza Pamela se jen musí postarat, aby nikdo nepřišel na to, že jsou v domě sami. Pak ale zjistí, že se k nim chystá na návštěvu inspektor a budou ho muset přesvědčit, že je všechno v nejlepším pořádku. Inspektor ale není úplně tím, za koho se vydává...

 
Sopka (odkaz v elektronickém katalogu)

Sopka

Fantasy román pro young adult skupinu čtenářů od mladé české autorky.Vysvobození princezny Violet z rukou únosců by pro Etiena a Jeffa znamenalo vyhlídku na lepší život. Jejich šance na úspěch nejsou malé. Jeff má totiž magickou schopnost, která mu umožňuje přenášet se do cizích těl. Proč si ale nechávat princeznu, když je tenhle kluk mnohem zajímavější kořist? Záchranná výprava se tak změní v léčku. Podaří se Etienovi, Violet a Casey najít ztracený národ Sopečných lidí, který jako jediný může Jeffovi pomoct?

 
Srdce času. Neviditelné město (odkaz v elektronickém katalogu)

Srdce času. Neviditelné město

Úvodní kniha young adult fantasy série o patnáctileté zvídavé dívce a jejím velmi zvláštním příteli.Lena: dívka bez minulosti, ale s tisícem otázek. A pro jednou na ně nedokáže odpovědět ani její nejlepší kamarádka Bobbie, která jinak ví všechno. Co se stalo jejím rodičům? Proč se v tetině rodině pořád cítí jako cizinka? Dante: chlapec s různobarevnýma očima. Pochází z jiného světa a možná má odpovědi, které Lena hledá. Ale může jí je prozradit? Tajuplné hodinky s osmerem ručiček spojí jejich světy. Začíná tak cesta časem, která pěkně potrápí vaši představivost.

 
Stáje ve Slunečném údolí. Pája a vysněný poník (odkaz v elektronickém katalogu)

Stáje ve Slunečném údolí. Pája a vysněný poník

Prázdninový příběh Páji a dalších dívek, které se účastní jezdeckého tábora ve Slunečném údolí.Pája je štěstím bez sebe, když jí maminka zaplatí tábor, kde bude moci od rána do večera pečovat o poníky a jezdit na nich. Každý den chodí okolo stájí do školy a vyhlédne si stříbrného poníka jménem Mráček. Jaké je však její zklamání, když Mráčka dostane na starosti jiná holka a Páje přidělí těžkopádného Henryho? Překvapivě se ale vše nakonec vyvine trochu jinak. Pro čtenářky je na konci knížky připraven kvíz, který prověří jejich znalosti v péči o poníky, ale také čtenářskou pozornost.

 
Stavíme domečky pro zvířátka (odkaz v elektronickém katalogu)

Stavíme domečky pro zvířátka

Návody a tipy na příbytky pro různé živočichy - hmyz, ježky nebo netopýry. Informace o nejdůležitějších užitečných tvorech, jejich biotopech a roli v zahradě.

 
Strakaté uši a sušení padouši (odkaz v elektronickém katalogu)

Strakaté uši a sušení padouši

Příběh z pravěké doby, ve kterém se kluk Pírko a holka Sojka z kmene Strakaté uši utkají s padouchy z planety Fufo.Vesmír najednou podivně škytl a z jiné planety sem spadlo deset padouchů. Spadli rovnou do pravěku, kde nikdo neznal mobil ani internet. Zločinci byli na jinou planetu posláni za trest a byli malí jako trpaslíci a vysušení jako mumie. Ten nejhorší z nich ukradl lidem oheň. Lidský kluk jménem Pírko a jeho kamarádka Sojka putovali temným lesem, aby zachránili svůj kmen.

 
Strašidelné historky báječného kamaráda Rowleyho Jeffersona (odkaz v elektronickém katalogu)

Strašidelné historky báječného kamaráda Rowleyho Jeffersona

V řadě již třetí díl úspěšné série Deník báječného kamaráda vyprávěný z pohledu Rowleyho Jeffersona. Popadněte baterku, vlezte pod přikrývku a ponořte se do zkrouceného, nečekaně veselého světa fantazie Rowleyho Jeffersona. V těchto komicky děsivých příbězích se setkáte se zombie, upíry, duchy a mnohem více. Rowleyho strašidelné příběhy vás mohou rozesmát, ale pozor, abyste nakonec nemuseli spát s rozsvícenými světly!

 
Strašidelný dům (odkaz v elektronickém katalogu)

Strašidelný dům

Čtyři kamarádi jednoho dne zaslechnou podivné zvuky, které vycházejí ze starého a opuštěného domu se zanedbanou zahradou. Jsou přesvědčení, že v domě straší, jenže netuší, které strašidlo se tam usídlilo. A tak se na průzkum domu raději chtějí pořádně připravit. Čerti se bojí ptačích pírek, na upíra platí česnek a před utopením od vodníka ochrání plavací kruh. K jejich pátrání se shodou okolností připlete i strejda David a pomůže přemoci upíra Evžena i zachránit vílu Šťovinku, kterou upír věznil a nutil žvýkat šťovík, aby byla její krev chutnější.

 
Strašidelný kongres. 2 (odkaz v elektronickém katalogu)

Strašidelný kongres. 2

Pohádkové příběhy s trpaslíkem, vílou, rytířem, kostlivcem, hejkalem, vodníkem a zlou i hodnou čarodějnicí se odehrávají na hradě Kokoříně.

 
Světy J.R.R. Tolkiena : místa, která inspirovala Středozem (odkaz v elektronickém katalogu)

Světy J.R.R. Tolkiena : místa, která inspirovala Středozem

Nová kniha znalce Tolkienova díla Johna Gartha zkoumá místa, která inspirovala autora Pána prstenů k vytvoření smyšlených končin a dalších motivů jeho Středozemě. Garthův výklad doprovází více než sto ilustrací, mezi nimiž nechybí vlastní Tolkienovy kresby a malby, příspěvky dalších umělců, archivní snímky, mapy a působivé fotografie z nejnovější doby. Místa, jež se Tolkienovi stala pramenem bohaté inspirace, se nacházejí po celé Velké Británii – zejména v jeho milovaných West Midlands a v Oxfordu, ale i v zámoří na všech světových stranách. Autor v knize identifi kuje předobrazy Hobitína, elfské Roklinky, Třpytivých jeskyní ... více

 
Špinavá školní hra : případy pro W + W (odkaz v elektronickém katalogu)

Špinavá školní hra : případy pro W + W

Detektivka pro mladé dámy ve stylu Agathy Christie! Návrat do lavic má pro Daisy a Hazel trpkou pachuť. Nová školní předsedkyně Elizabeth spolu se svou smečkou věrných prefektek šikanují mladší ročníky a nad školou se začín vznášet černý mrak strachu a sváru. Pak ale Elizabeth během ohňostroje přijde o život. Vypadá to jako nehoda, co když je ale všechno jinak? Mají se smrtí něco společného útržky papírů popsané skandálními tajemstvími, které někdo začal trousit po škole? Detektivní duo Wellsová a Wongová zahajuje další pátrání. Na cestě za klíčem k děsivému tajemství projde trvrdou zkouškou nejen jejich důvtip, ale i jejich ... více

 
Štika Majdalenka a duhový míč (odkaz v elektronickém katalogu)

Štika Majdalenka a duhový míč

Štika Majdalenka je rošťák. Kouše do všeho, co se hýbe, a zodpovědně se připravuje na osamocený život vodního dravce. Jednoho dne však její maminku uloví rybář. Majdalenka zůstane sama a zatouží po kamarádech. Jak ale získat přátele, když máte špičaté zuby a každý se vás bojí? Majdalenka se vydává na cestu rybníkem a zjišťuje, že k získání kamarádů bude muset změnit sama sebe. Je ale vůbec možné, aby se dravá štika skamarádila se svou kořistí? Co bude jíst? A jakou roli v celém příběhu sehraje duhový míč? Pohádka o štice Majdalence vás zahřeje u srdce. A díky nádherným ilustracím budete mít pocit, jako byste se vy sami ... více

 
Tajemství Velkého Vonta (odkaz v elektronickém katalogu)

Tajemství Velkého Vonta

V poslední části stínadelské trilogie Rychlé šípy vyřeší, jak a proč zmizel ježek v kleci z držení Velkého Vonta.Chlapecká parta Rychlé šípy soupeří s jiným klubem, její členové prožívají četná dobrodružství mezi dalšími partami dětí, vydávají svůj časopis a především pátrají, kam a proč zmizel ježek v kleci.

 
Tajuplný svět virů a bakterií (odkaz v elektronickém katalogu)

Tajuplný svět virů a bakterií

Vstupte do neuvěřitelného světa virů a bakterií, o kterém jsme donedávna měli jen velmi mlhavou představu. Tato kniha nás poutavě seznamuje s viry, bakteriemi a houbami, vysvětluje nenahraditelnost hygieny a objasňuje, jak funguje náš imunitní systém. Pochopíte, čím se zabývá mikrobiologie a proč je pro nás tak důležitá.

 
Taryho svět (odkaz v elektronickém katalogu)

Taryho svět

V Taryho životě se v posledních letech odehrála spousta přemetů a salt, ale s těmi si jako správný parkourista uměl vždycky poradit. Stačilo několik vychytaných triků a ocitl se zpátky na vrcholu. Jakým výzvám musel v poslední době čelit a jak ho změnily? Kam ho zavedlo jeho podnikání? A jaké to je, stát se poprvé otcem? Tary má tentokrát v plánu prásknout na sebe úplně všechno a prozradit ty nejlepší triky, jak se stát úspěšným youtuberem.

 
Theo a Lily. Prvně ve školce (odkaz v elektronickém katalogu)

Theo a Lily. Prvně ve školce

Bohatě ilustrovaný příběh vypráví o prvním dnu kluka Thea a jeho nové kamarádky, holčičky Lily, ve školce.Theo se do školky těší, ale také má trochu strach, že mu tam bude bez maminky smutno. Naštěstí je ve školce hodná paní učitelka a hlavně kamarádka Lily, která mu smutek pomůže překonat.

 
Titáni. Do neznáma (odkaz v elektronickém katalogu)

Titáni. Do neznáma

Druhý díl dobrodružné fantasy ve stylu Percyho Jacksona! Zatímco se vysílení titánští vězni ukrývají na zemi, Astraia, Zefyr a jejich tým vyrážejí na cestu do Nessina světa, aby tam hledaly pomoc pro boj s Náhradníky. Nic však nejde podle plánu a hned po příjezdu musí čelit smrtícím nástrahám. Pronásledovat je začnou hladoví ještěři i spalující slunce, a Zefyr s Astraiou tak záhy utrpí těžká zranění. Bez ambrózie a nektaru je nikdo nedokáže vyléčit, a Zefyr dokonce hrozí to nejhorší - smrt.

 
Tonička už všude byla (odkaz v elektronickém katalogu)

Tonička už všude byla

Veršovaný příběh zvířecích kamarádů, kteří se vypravili do světa. Společně s nimi mohou děti na cestách objevovat stopy Toničky, která už všude byla.Kamarádi dobří, strakapoud a bobřík, ježek, čolek s beruškou na výpravu velkou zvou! Přidejte se k výpravě zvířecích kamarádů a procestujte s nimi svět křížem krážem. Vystoupejte na vrchol hory, prozkoumejte jeskyni, odpočiňte si v lese a profrčte rušným městem. Zamiřte do oblak či na mořské dno a kochejte se krásnými ilustracemi plnými vtipu a překvapení.

 
Tvary a vzory v přírodě (odkaz v elektronickém katalogu)

Tvary a vzory v přírodě

Ilustrovaná kniha seznamuje se širokým spektrem různých tvarů a vzorů, tak jak je vytvořila příroda.Tvary a vzory vybavila příroda každičkou rostlinu, živočicha nebo kamínek. Na zemi i pod zemí se to hemží vlnkami, tečkami, proužky, rozvernými puntíky, kudrnatými spirálami a složitě rozvětvenými vzory. I ten nejnepatrnější má přitom v přírodě své místo a svůj důvod.

 
Vlaky : velká knížka pro malé vypravěče (odkaz v elektronickém katalogu)

Vlaky : velká knížka pro malé vypravěče

Velkoformátová obrázková kniha ukazuje, co se děje ve vlaku a na nádraží.Knížka je určena k prohlížení a volnému vyprávění. Rozvíjí slovní zásobu a schopnost soustředění a na každé dvoustraně vybízí k hledání jednotlivých postav, které pracují na nádraží nebo cestují vlakem.

 
Výlety pro každého : po Čechách (odkaz v elektronickém katalogu)

Výlety pro každého : po Čechách

Inspirativní výlety po krásách Čech. Naleznete zde trasy jak pro rodiny s dětmi, tak zdatnější dospělé. Kromě základního popisu je každý výlet doplněn mapou, informacemi o trase, možnostmi občerstvení a odkazuje na kulturní i přírodní zajímavosti. V terénu se můžete nechat vést moderní navigací a trasu si do ní stáhnout prostřednictvím QR-kódu.

 
Výlety (nejen) s dětmi : 1600 tipů, kam vyrazit po Česku (odkaz v elektronickém katalogu)

Výlety (nejen) s dětmi : 1600 tipů, kam vyrazit po Česku

Knížka se stovkami stručně popsaných výletních tipů, příběhů, zajímavostí a cestovatelských super špeků bude skvělým pomocníkem na vašich cestách, až budete chtít prozkoumat nejrůznější zákoutí naší republiky, ať už s partou přátel, s dětmi nebo třeba sami.

 
Warren XIII. a prokleté třináctiny (odkaz v elektronickém katalogu)

Warren XIII. a prokleté třináctiny

V závěrečném díle této jedinečné série Warren pozná, co to je pořádná námořní výprava. A kromě nám již známých kumpánů se setká nejen s hordou pirátů, ale i s mořskou čarodějnicí nebo s mluvící škeblí.Velkolepý hotel Warren se dokáže pohybovat po lese i plout po vodě. A tak se jeho majitel, mladičký Warren XIII., rozhodne oslavit třinácté narozeniny právě uprostřed modravého oceánu. Jenže namísto večírku se spoustou zajímavých hostů ubytovací podnik ztroskotá na tajemném ostrově. A věrného chapadlovitého kamaráda Črtíka unesou!

 
Země : odklop okénko (odkaz v elektronickém katalogu)

Země : odklop okénko

Interaktivní knížka s odklápěcími okénky představuje dětem zajímavosti o naší planetě Zemi.

 
Zuby (odkaz v elektronickém katalogu)

Zuby

Vyprávění o malé Pavlínce, která má maminku zubařku a spoustu zvídavých otázek týkající se zubů a zubařů.Možná ti vrtá v hlavě, odkud se berou zuby a proč se děti vlastně rodí bez zubů? A když jim vyrostou mléčné zuby, proč jim po čase zase vypadají a narostou nové? Jedna zásadní otázka zní, proč je důležité si zuby čistit? Od ní se odvíjejí další dotazy. V knize se prostě dovíš vše potřebné a přijdeš na to, že návštěva zubaře není zbytečná, je to tam naopak dokonce i zajímavé.

 
Zuzka a ztracené kotě (odkaz v elektronickém katalogu)

Zuzka a ztracené kotě

Zuzce je deset, má ráda balet a nemá ráda kočky. Ovšem až do chvíle, kdy potká na výletě na Kašpark opuštěné černé kotě. Je tak roztomilé! Rodiče ale o novém domácím mazlíkovi nechtějí ani slyšet. Cestou z hradu si však Zuzka nešťastně zlomí nohu v kotníku. Všichni jedou honem do nemocnice a Zuzka musí na operaci. Maminka i s jejím batohem jede domů. Ale co to? Není náhodou v batohu černé kotě? Co s ním? Má ho vzít do útulku, nebo si ho nechat? A bude se o něj Zuzka starat?

 
Zvířata : první černobílá knížka pro miminko (odkaz v elektronickém katalogu)

Zvířata : první černobílá knížka pro miminko

Ideální první knížka pro vaše miminko. Velká je tak akorát do dětských ručiček, má oblé hrany a díky pevným stránkám vydrží i méně šetrné zacházení. Obrázky zvířátek, uzpůsobené malému děťátku, si vaše miminko může prohlížet stále dokola. Černobílá varianta s jemnými barevnými prvky je pro správný vývoj zraku malého miminka vhodnější než pestrobarevné obrázky. Ukažte svému děťátku, jak má otáčet pevné stránky, a rozvíjejte tak u něj jemnou motoriku a koordinaci pohybu prstíků.

 
Žižkovské strašidelno s dotykem Vinohrad (odkaz v elektronickém katalogu)

Žižkovské strašidelno s dotykem Vinohrad

Praha je město plné strašidel a v oblasti Žižkovského strašidelna s dotykem Vinohrad najdete strašidla relativně služebně mladá. Otlemený fotbalový bafuňář, Žižkovská herdekbába Pepina či Chlap v base a další duchové kdysi žijících lidí mají v knížce svou stránku, portrét a na ilustrační mapce je vyznačeno obvyklé místo jejich pohybu. Postavičky žižkovského panoptika zaručeně pobaví děti i dospělé.

 
1001 her s knížkou : jak udělat z dítěte skutečného čtenáře (odkaz v elektronickém katalogu)

1001 her s knížkou : jak udělat z dítěte skutečného čtenáře

Láska ke knihám se v dětech dá probudit mnoha různými způsoby. Zdaleka to neobnáší jen předčítat nebo číst text. Jak to udělat? Hrou, kreslením, vymýšlením, mluvením, pantomimou, a to není zdaleka všechno. Bohatě ilustrovaná belgického autora přináší návody, jak vytvořit prostředí, které podporuje chuť ke čtení, jak vybrat vhodnou knihu, jak čtení knihy oživit, jak se v množství knih orientovat, jak si hrát se slovy a ilustracemi z knihy, jak si vymýšlet příběhy inspirované knihami a jak s knihami malovat, vyrábět a vynalézat. Pojďte si hrát! Vytvořte „občanský průkaz“ své oblíbené knižní postavy, uspořádejte ... více

 
4 prázdninové příběhy Čtyřlístku (odkaz v elektronickém katalogu)

4 prázdninové příběhy Čtyřlístku

Čtyři příběhy přinášejí další dobrodružství party ze Čtyřlístku. Fifinka, Bobík, Pinďa a Myšpulín v ní zažijí příběhy na prázdninové téma.V prvním příběhu se Čtyřlístek vypraví do malebného zákoutí řeky Berounky, které je opředeno tajemstvím z dávné české historie. V dalším příběhu se díky záchraně malého ptáčka podívají až do Orientálie, kde dokonce odhalí nebezpečné lupiče. Ve třetím v pořadí svedou souboj se svým odvěkým nepřítelem, starým popletou Kazimírem Zádrhelem. A nakonec se svezou vyhlídkovým vlakem.

 
5minutové ospalé pohádky (odkaz v elektronickém katalogu)

5minutové ospalé pohádky

Bohatě ilustrovaný soubor pohádkových vyprávění, která děti znají z filmů studia Disney a Pixar.

 


 

Doporučujeme z našeho fondu

Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si elektronické verze nejnovějších českých titulů. Nabízíme více než 12667 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si domů Vaše oblíbené hudební tituly. Nabízíme více než 14162 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si Váš oblíbený film. Nabízíme více než 2931 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Navštivte oddělení periodik na Lidické 1. Můžete si přečíst přes 21630 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Digitální archiv periodik, monografií, map ... obsahuje přes 62389 titulů. Zobrazit digitální archiv.  
 
Zahrajte si doma společenské hry - půjčíme Vám je. Nabízíme více než 857 her. Zobrazit v katalogu.