EN . .

Novinky ve fondu knihovny


Každý měsíc si můžete vybrat z nabídky nových knih, které jsme pro vás do knihovny pořídili. Pokud chcete vědět, jaké knihy pro vás nakoupila daná pobočka, stačí si ji vybrat ze seznamu knihoven v levém menu. Dokumenty si můžete vybírat také podle typu (knihy, CD, audioknihy, DVD, hry, atd.)

V případě, že chcete být pravidelně informováni o nových titulech vašeho oboru, využijte služby SDI

Pokud nám chcete doporučit dokument pro doplnění fondu knihovny, využijte formulář pro zaslání Vašeho návrhu.


Seznam novinek ve fondu: pobočka Na Sadech - dospělé za měsíc červen 2021.

(Celkem 216 titulů)
A přiveď zpět naše roztroušené... (odkaz v elektronickém katalogu)

A přiveď zpět naše roztroušené...

Český židovský novinář a spisovatel vzpomíná na období druhé světové války, kdy byl vězněn v Terezíně a rovněž v koncetračních táborech Osvětim, Gliwice a Blechhammer.

 
Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka : první díl trilogie (odkaz v elektronickém katalogu)

Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka : první díl trilogie

Historický detektivní příběh, jehož děj se odehrává v období po násilné smrti krále Václava III. v roce 1306.Adam ze Zbraslavi je nejen Václavovým kumpánem při bujarých nočních jízdách, ale i oddaným služebníkem a důvěrníkem. Krátce před tragickými událostmi v Olomouci se mu panovník svěří, že je otcem dcery Alžběty. Ta se po jeho smrti stává terčem úkladů. V jejím okolí přibývá mrtvých a Adam musí celou záležitost objasnit dříve, než bude ohrožen i její život.

 
Alpami na kole (odkaz v elektronickém katalogu)

Alpami na kole

Populární televizní rosnička Alena Zárybnická vás překvapí. Je také velmi zdatnou turistkou. Na kole podnikla výlety po Alpách a zaznamenala nejen inspirativní trasy, ale podává i informace o lokálních zajímavostech, tradicích či jídle. Vše doprovázejí úchvatné fotografie.

 
Americký román (odkaz v elektronickém katalogu)

Americký román

Román o sociální nespravedlnosti, vykořisťování a násilí všeho druhu, které plodí další násilí. Místem příběhu jsou blíže neurčené asijské země v neurčitém nadčasovém období. Románem Pavla Haka, balancujícím na hranici fikce a reality, pulzuje velmi vysoké napětí. Tvrdý, místy nesnesitelný, tíživý text je alegorií násilí – veškerého násilí na světě. Trans ovšem rozhodně není tezovitý. Jde o velmi moderní román plný dobrodružství, násilí a sexu, o vyprávění na pomezí mezi tragickou burleskou a sci-fi , napsané navíc zvláštním, úderným rytmem. Hakovo realistické a zároveň vizionářské psaní je prosyceno zcela ... více

 
Apačský průsmyk (odkaz v elektronickém katalogu)

Apačský průsmyk

G.F. Unger ; překlad: Tomáš Butala. -- 3. vydání. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 64 stran ; 22 cm. -- (G.F. Unger, ISSN 1212-9224 ; sv. 1060). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 978-80-243-9935-5 (brožováno) : Kč 47,99.  

 
Archeologické nebe (odkaz v elektronickém katalogu)

Archeologické nebe

Zdeněk Jarchovský. -- Praha : Pražská vydavatelská společnost, 2021. -- 108 stran ; 20 cm. -- (Stalo se!, ISSN 1212-7590 ; svazek 296 (2/2021)). -- Obsahuje též čtyři povídky dalších autorů. -- ISBN : 978-80-7250-906-5 (brožováno) : Kč 49,00.  

 
Astrologie vztahů : praktická příručka : od autora bestselleru Praktická příručka astrologie (odkaz v elektronickém katalogu)

Astrologie vztahů : praktická příručka : od autora bestselleru Praktická příručka astrologie

Tato kniha může sloužit jako dokonalý a praktický rádce, s jehož pomocí můžete navázat nebo prohloubit vztahy stávající. Umožňuje každému čtenáři možnost jednoduše proniknout do moudrosti a hlubokého vhledu astrologie.

 
titul

Atlas plevelů

autoři textů: Miloš Kučera, Jana Bucharová. -- Praha : Vltava Labe Media a.s., 2019. -- 80 stran : barevné ilustrace ; 22 cm. -- (Receptář ; 1/2019). -- Obálkový podnázev: nejznámější druhy, jak s nimi bojovat, některé jsou i jedlé. -- ISBN : (Brožováno) : Kč 79,90.  

 
Baneovy kroniky (odkaz v elektronickém katalogu)

Baneovy kroniky

Sbírka povídek ze světa fantasy sérií Nástroje smrti a Pekelné stroje. Povídky jsou dílem americko-irské trojice autorek a jejich společným hrdinou je sexy čaroděj Bane.Čaroděj Magnus Bane to nemá v životě lehké, protože bývá často nucen řešit problémy druhých. Jeho život je dlouhý, výčet jeho lásek ještě delší. A Magnus má dar, jak být v pravý čas na správném (někdy i na nesprávném) místě. Francouzská revoluce, prohibice v Americe nebo první velká bitva mezi Valentinem a newyorským Institutem… to všechno zažil na vlastní kůži. Za tu spoustu let se toho nasbíralo tolik, že to nikdy nestihne odvyprávět a nikdo by mu to ani ... více

 
Biologie v pěti lekcích : co je život? (odkaz v elektronickém katalogu)

Biologie v pěti lekcích : co je život?

Otázku po původu a podstatě života si lidé pokládali odnepaměti, ale odpověď na ni se po většinu historie nesla v duchu domněnek a více či méně podložených spekulací. S rozvojem genetiky, evoluční, molekulární a buněčné biologie ale vědci získali nové nástroje, které jim umožnily hledat odpověď na tyto věčné otázky přímo na hranicích mezi živým a neživým a dovolily jim zkoumat nejzákladnější rysy, které činí život životem. Pokrok, jehož jsme na tomto poli dosáhli, se ve své populárně-naučné knize rozhodl přiblížit britský genetik a nositel Nobelovy ceny Paul Nurse, který se po schodech vybudovaných z pěti základních ... více

 
Boj o Ballardův ranč (odkaz v elektronickém katalogu)

Boj o Ballardův ranč

Jack Everett ; z německého originálu Dreh dich um und stirb! ... přeložil Marek Pavka. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 50 stran ; 22 cm. -- (Western-Bestseller ; sv. 585). -- ISBN : 978-80-243-9932-4 (brožováno) : Kč 47,99.  

 
Bratři Cheneyové (odkaz v elektronickém katalogu)

Bratři Cheneyové

G.F. Unger ; překlad Zuzana Schönová. -- 2. vydání. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 80 stran ; 22 cm. -- (G.F. Unger (MOBA). Nejlepší velký western. Rozšířené vydání ; svazek 089). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 978-80-243-9951-5 (brožováno) : Kč 57,99.  

 
Bretaň : dcera oceánu (odkaz v elektronickém katalogu)

Bretaň : dcera oceánu

František Kožík navštívil Bretaň poprvé ve třicátých letech minulého století a vracel se do ní v letech sedmdesátých. Srovnává a vzpomíná na obě své cesty a je uchvácen drsnou krásou této výspy Francie v Atlantickém oceánu. Své vyprávění o přírodních krásách a památkách doplňuje keltskými pověstmi a pohádkami. Setkání s bretaňskou kulturou a starobylým jazykem na něj silně zapůsobilo. Předmětem jeho cestovatelského zájmu jsou tajuplné menhiry, půvabná lázeňská městečka, drsné přístavy...

 
Břehy nejsou na dohled : skutečný příběh z mise Lékařů bez hranic (odkaz v elektronickém katalogu)

Břehy nejsou na dohled : skutečný příběh z mise Lékařů bez hranic

Jaké zoufalství musí pronásledovat lidi, kteří se v přecpaném podpalubí vydají na širé moře i s malými dětmi v náručí? Kniha Břehy nejsou na dohled jsou deníkové záznamy Jitky Kosíkové, dětské zdravotní sestry, z práce na misích Lékařů bez hranic. Jejím úkolem je postarat se o lidi ztracené na útěku. Neví, jestli zítřek přinese v gumových člunech zraněné děti, poleptané, nemocné, jestli budou na palubě rodit, jestli bude resuscitovat, neví, kolik dětí povezou na italskou pevninu v kontejneru vyhrazeném pro zemřelé. Vzpomínky na misi ve zhrouceném Středomoří uprostřed humanitární krize střídají postřehy z práce v ... více

 
Cestou špendlíků nebo jehel (odkaz v elektronickém katalogu)

Cestou špendlíků nebo jehel

Vesnický román s hororovými prvky, v němž je městský manželský pár s postiženým synem vystaven podivné temné hrozbě uprostřed nepřátelské vesnice.Manželský pár, Bohumil a Bohumila, se s mentálně postiženým synem přestěhuje z Prahy do malé vesnice v pohraničí, aby vyřešil svou manželskou krizi. V horkém létě se pokoušejí zapadnout mezi místní, drobná nedorozumění přisuzují nejprve své odlišnosti a neschopnosti pochopit venkovské prostředí. Avšak malých i velkých lží, podivných náhod a nepříjemných incidentů přibývá a pocit ohrožení sílí. Tušení, že jejich chalupu každou noc obchází velké zvíře, podivně ... více

 
Cesty k Šumavě : skrytá tvář krajiny : věštci, čáry, léčitelé : víra, zázraky, znamení : bytosti hor a plání (odkaz v elektronickém katalogu)

Cesty k Šumavě : skrytá tvář krajiny : věštci, čáry, léčitelé : víra, zázraky, znamení : bytosti hor a plání

Tato kniha je podobná divoké jízdě, při níž se potkáte se šumavskými světci, proroky, čarodějkami i zapomenutými příběhy. Průvodcem je bosonohý básník - Ondřej z Hory. Má dobrosrdečnou duši farářovu a zároveň spiritualitu mystika, s níž umí probouzet zaniklá místa i spící duchy různých koutů Šumavy a odemykat klíčem mýtu její skrytou poetiku. A má i urputnost, s níž se pídí po zdejších tajemstvích, ať už jsou to prameny archivní či horských potoků. (V. Just) Jedině když "investujete" dlouhé týdny, měsíce i roky chozením "v" krajině (na rozdíl chození "po" krajině), potkáte zde nejen Lesní matku, onu dávnou zapomenutou ... více

 
Cesty (odkaz v elektronickém katalogu)

Cesty

Román, který se střídavě odehrává v padesátých až sedmdesátých letech dvacátého století v prostředí reálného socialismu.Ve vnějších kulisách padesátých a sedmdesátých let minulého století se proplétají dvě dějové linie románu. V jedné probíhá životní pouť mladé studentky s jejím hledáním trvalých hodnot uprostřed bludných stranických návnad, nápadů a tlaků, a v souběžné linii krutý osud rodiny jihočeského sedláka, vyhnaného ze svého domova při nelítostné kolektivizaci venkova.

 
Co mi zůstalo pod kloboukem (odkaz v elektronickém katalogu)

Co mi zůstalo pod kloboukem

Druhá část vzpomínkových povídek Jaromíra Schela navazuje na jeho předchozí titul Vlastní křídla potěší (vyšel v roce 2020). V nové knize hrají důležitou roli inspirativní lidé, které Schel potkal během svého pracovního života v Českých Budějovicích. Stál zde u zrodu mnoha uměleckých a společenských počinů, byl znám i jako znamenitý řečník. Povídková kniha je tak zárukou čtivého a zasvěceného pohledu „do zákulisí“, které však čtenáře neuvězní pouze na půdorysu Otakarova města, ale zavede jej rovněž do Florencie či až do dalekého Japonska. Poslední povídku dopsala po autorově odchodu jeho manželka Alena, novinářka a ... více

 
Cyklistka : osud poslední baronky (odkaz v elektronickém katalogu)

Cyklistka : osud poslední baronky

Blanka Marie Battaglia byla amatérskou cyklistkou a poslední členkou rodu po přeslici. Její dobrodružný život se stal autorce předlohou pro napsání románu.Být vzornou manželkou: takový osud měl čekat Blanku ze šlechtického rodu Battaglia. Její dobrodružná povaha jí však velela jinak. Z divokého děvčete vyrostla sebevědomá žena, která na kole zcestovala kus světa. Své stáří Blanka pak tráví v chátrajícím rodném zámečku v jihočeských Bratronicích. Sleduje, jak známý svět kolem ní mizí. Až díky studentce žurnalistiky Kláře ožívají vzpomínky na Blančin dávný pestrý život - i na její osudovou lásku, po které jí zůstal jen ... více

 
Čas změn (odkaz v elektronickém katalogu)

Čas změn

Společensko-kritický román odehrávající se na pozadí důležitých historických mezníků 20. století.Jako dcera a vnučka prominentních manhattanských právníků je Meredith McKenzieová předurčená k tomu mít jen to nejlepší. Navštěvuje elitní školy, vybranou společnost a jednou se má i výhodně vdát. Dětství tráví v Německu, kde její otec působí jako žalobce během Norimberských procesů. Meredith si proto začíná postupně uvědomovat, že boj dobra se zlem nepatří jen do pohádek, ale odehrává se naprosto reálně.

 
Černá trojka (odkaz v elektronickém katalogu)

Černá trojka

neuvěřitelné a záhadné příběhy Jasona Darka ; přeložil Rastislav Brzobohatý. -- 2. vydání. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 50 stran ; 22 cm. -- (Na stopě hrůzy John Sinclair, ISSN 1212-9194 ; sv. 584). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 978-80-243-9894-5 (brožováno) : Kč 53,00.  

 
Daleké cesty : zkušenosti a tipy z 45 000 kilometrů po svých (odkaz v elektronickém katalogu)

Daleké cesty : zkušenosti a tipy z 45 000 kilometrů po svých

Christine Thürmerová ; z německého originálu Weite Wege Wandern ... přeložil Tomáš Dimter. -- Vydání první. -- Praha : Euromedia Group, 2021. -- 222 stran, 16 nečíslovaných stran obrazových příloh : barevné ilustrace ; 24 cm. -- (Universum). -- Anotace: Populární německá turistka Christine Thürmerová absolvovala mnoho dálkových túr, některé trvaly dokonce šest měsíců. Dozvíte se o inspirativních dobrodružstvích z Pacifické hřebenovky či z Austrálie. Zkušená autorka v knize vysvětluje, co si vzít s sebou i spoustu dalších rad a tipů, čehož můžete využít i při trasách po Česku. -- ISBN : 978-80-242-7409-6 (vázáno). C 401.106  

 
Dantons Tod ; Leonce und Lena ; Woyzeck (odkaz v elektronickém katalogu)

Dantons Tod ; Leonce und Lena ; Woyzeck

. -- Frankfurt am Main : Insel-Verlag, 1963. -- 149 stran ; 19 cm. -- (Insel-Bücherei ; Nr. 799). C 401.200 a  

 
Dcery vzdoru (odkaz v elektronickém katalogu)

Dcery vzdoru

Po obsazení Polska Němci musely židovské ženy a dívky, hrdinky této knihy, přihlížet, jak němečtí okupanti vraždí jejich rodiny a sousedy. Staly se nedobrovolnými svědkyněmi zkázy celých komunit původního obyvatelstva. Neměly už co ztratit, a tak – s nezměrnou odvahou, lstivostí a nervy z oceli – vložily své síly do protinacistického odboje. Z původně židovských mládežnických skupinek se staly ilegální buňky odporu. „Dívky z ghett“ úspěšně podplácely stráže gestapa, v bochnících chleba a sklenicích marmelády ukrývaly revolvery a pomáhaly budovat systémy podzemních bunkrů. Úspěšně však také flirtovaly s německými ... více

 
Delegátka pod rouškou nejistoty (odkaz v elektronickém katalogu)

Delegátka pod rouškou nejistoty

Autorka čerpá z vlastních zkušeností delegátky cestovní kanceláře a s humorem a nadsázkou líčí, jak si v roce 2020 (pod tlakem protiepidemických opatření) mohli turisté "užít" dovolenou.Svět se poněkud zbláznil a už ani ta letní dovolená není, co bývala. Delegáti musí nyní řešit zcela nové problémy a situace. Jaká je vlastně ta hrstka klientů, které se poštěstilo vycestovat? A jak vypadá takový karanténní hotel se vším všudy? Zvu vás na řeckou dovolenou, která se odehrává v podivné době. V době, kdy "maska" - řecký výraz pro roušku - plní i metaforickou funkci, protože ty látkové či papírové nejsou zdaleka jediné, které ... více

 
Deník L. : (1947-1952) (odkaz v elektronickém katalogu)

Deník L. : (1947-1952)

Román francouzského spisovatele vypráví formou deníku příběh Dolores Hazeové, jejího trápení, lásek a zklamání.Snad dílem náhody se podařilo po letech najít deník Lolity, známé z textu, který po sobě zanechal "Humbert Humbert". V tomto deníku zaznamenala svou chaotickou cestu životem, a čtenář tak může nahlédnout do pěti významných období jejího dospívání - od již známé cesty po Americe, až do její smrti. Odkrývá se tak příběh plný lásky i nenávisti, bezmoci i touhy po pomstě.

 
Diskrétní doména (odkaz v elektronickém katalogu)

Diskrétní doména

Michael Marcus Thurner ; z německého originálu Die Diskrete Domäne ... přeložil Jaroslav Kuťák. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 64 stran ; 22 cm. -- (Perry Rhodan. Terranova ; sv. 187). -- ISBN : 978-80-243-9887-7 (brožováno) : Kč 69,00.  

 
Dítě z Panského domu (odkaz v elektronickém katalogu)

Dítě z Panského domu

Patricia Vandenbergová ; překlad Stanislava Sladká. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 64 stran ; 22 cm. -- (Večery pod lampou, ISSN 1803-4098 ; sv. 299). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 978-80-243-9893-8 (brožováno) : Kč 47,99.  

 
Dívka A : život v domě hrůzy - podle skutečné události (odkaz v elektronickém katalogu)

Dívka A : život v domě hrůzy - podle skutečné události

Psychologický thriller vypráví otřesný příběh týraných sourozenců, který je inspirován skutečnými událostmi.Mladá právnička Lex se vrací z New Yorku do Velké Británie, aby převzala dědictví po matce. Ta zemřela ve vězení, kde si odpykávala trest za týrání svých dětí. Pro Lex je to nejen velké trauma, kdy musí čelit hrůzným vzpomínkám na brutální násilí rodičů, ale i příležitost jak provždy skoncovat se svou minulostí.

 
Dívka pod hladinou : příběhy dospívajích v krizi (odkaz v elektronickém katalogu)

Dívka pod hladinou : příběhy dospívajích v krizi

Sára a Matyáš, dva z vícera hlavních hrdinů, jejichž příběhy naleznete v této knize – stávají se statečnými bojovníky, kteří se, okolnostem navzdory, staví k životu čelem. Snaží se, byť často s vypětím všech sil a bez ohledu na rány osudu a vnitřní konflikty, znovu vstát a jít vstříc dalšímu dni. Někdy mají blízko sebe přátele a blízké, kteří jim bývají oporou, zatímco jindy se cítí osamělí. Skutečné příběhy hlavních hrdinů jsou hluboce lidské a osobní. Mohou se různým způsobem dotknout každého z nás. Cílem knihy je především přiblížení psychoterapie veřejnosti a umožnění orientace v tom, co může ... více

 
Dívka v zrcadle (odkaz v elektronickém katalogu)

Dívka v zrcadle

Román o ženě, jejíž nalezené štěstí začne narušovat dávný odmítnutý ctitel.Hotely, koncertní sály, ustavičné cestování. Vyrůstat s rodiči muzikanty nebylo pro Olivii zrovna snadné. Její dětství bylo sice plné zážitků, ale zato jí chyběly kamarádky a pocit, že někam patří. Ten pozná až v dospělosti díky rodině svého přítele Jonáše. Pak ale do jejích poklidných dnů nečekaně zasáhne příchod nového šéfa - bývalého spolužáka, kterému kdysi zlomila srdce a on se jí za to začne mstít.

 
Dostavník do Last Chance (odkaz v elektronickém katalogu)

Dostavník do Last Chance

G.F. Unger ; překlad Zuzana Schönová. -- 2. vydání. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 80 stran ; 22 cm. -- (G.F. Unger, ISSN 1212-9224 ; svazek 088). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 978-80-243-9908-9 (brožováno) : Kč 57,99.  

 
Drama na klinice : napětí a úzkost na kojeneckém oddělení (odkaz v elektronickém katalogu)

Drama na klinice : napětí a úzkost na kojeneckém oddělení

překlad Dagmar Dvořáková. -- Druhé vydání. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 64 stran ; 22 cm. -- (Dr. Stefan Frank, ISSN 1212-9232 ; sv. 390). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 978-80-243-9890-7 (brožováno) : Kč 47,99.  

 
Drony : kompletní průvodce včetně přehledu nové legislativy (odkaz v elektronickém katalogu)

Drony : kompletní průvodce včetně přehledu nové legislativy

Odpovědí na otázku Co je dron? mohou být desítky: pro dítě hračka, pro fotografy a filmaře létající kamera, pro kutily a modeláře skvělá zábava, pro podnikatele výrobní prostředek atd. Tak by se dalo pokračovat dlouho, jednoznačně je dron budoucnost. Pro úplné začátečníky je kniha vstupenkou do světa dronů. Formou vyprávění osobních zkušeností a příhod se dozvíte, jak začít (nebo jak nezačít), podle čeho stroj vybírat, o základních parametrech a dílech dronu, o nejvýznamnějších značkách a o tom, jak poprvé vyrazit do vzduchu. Mírně pokročilí mohou začít číst o kus dál, kde se píše o základních principech letu, o dálkovém ... více

 
Drsná zima (odkaz v elektronickém katalogu)

Drsná zima

Van Shaw ukončí službu v armádě a vrátí se do Seattlu a k Luce. Ale jejich poklidný život záhy naruší žádost dědečkova přítele Willarda, aby zjistil, co se stalo s jeho zmizelou neteří Elanou, Donovanovou kamarádkou z dětství. Van v opuštěné chatě nalezne dvě brutálně zmasakrovaná těla a pouští se do pátrání. Opět se pohybuje na hraně mezi zákonem a podsvětím, tentokrát je ve hře i ruská mafie a velké množství ukradených trhavin. A když spolu s přítelem z armády Leem a Luce jen o vlásek uniknou vražednému pokusu, musí Van napnout všechny síly, aby zarazil plán, který může ohrozit celý Seattle. Jde o čas a nic není jisté, ani ... více

 
Ekonomie pro přijímací zkoušky na navazující magisterský studijní program na VŠE v Praze (odkaz v elektronickém katalogu)

Ekonomie pro přijímací zkoušky na navazující magisterský studijní program na VŠE v Praze

Publikace již 5. aktualizovaným a doplněným vydáním reaguje na trvalou poptávku ohledně materiálů určených především zájemcům o navazující magisterský studijní program na VŠE v Praze z jiných vysokých škol. Text precizuje základní požadavky z oblasti standardní mikroekonomické a makroekonomické teorie. Jedná se o nároky odpovídající úrovni základních kurzů mikroekonomie a makroekonomie, přednášených na VŠE v Praze. Těžiště sbírky leží v řešených úkolech, příkladech a problémech. Publikace obsahuje též struktury tematických okruhů, odkazy na literaturu, doporučené příklady a úkoly k procvičení, ukázky testů s klíčem ... více

 
Experimentování s dětmi : 50 zábavných vědeckých projektů, které si můžete zkusit na svém dítěti do 2 let (odkaz v elektronickém katalogu)

Experimentování s dětmi : 50 zábavných vědeckých projektů, které si můžete zkusit na svém dítěti do 2 let

Shaun Gallagher ; z anglického originálu Experimenting with babies, 50 amazing science projects you can perform on your kid, přeložila Markéta Milerová. -- V Praze : Grada, 2021. -- 239 stran : ilustrace ; 21 cm. -- Anotace: Padesát fascinujících vědeckých projektů, které si můžete vyzkoušet na svém dítěti! Každý projekt je jednoduchý a zábavný pro dítě i rodiče a ukáže vám, jak se váš potomek učí novým dovednostem. -- ISBN : 978-80-271-1751-2 (brožováno). C 400.993  

 
Fotograf ztracených (odkaz v elektronickém katalogu)

Fotograf ztracených

Tři roky po konci první světové války dostane Edie Blytheová obálku s fotografií manžela Francise. Ten se pohřešuje od podzimu 1917, kdy měl padnout v bitvě. V obálce není žádný dopis ani zpáteční adresa, poštovní razítko je rozmazané. Francis na fotografii vypadá starší, než když ho Edie viděla naposledy těsně před jeho zmizením, a má na sobě civilní oblečení. Napadne ji, že fotografii možná poslal on sám, a vydá se hledat pravdu. Francisův bratr Harry, který se z války vrátil, se teď živí jako fotograf. Pro zarmoucené rodiny fotí hroby padlých vojáků. Tento úkol ho vrací na bitevní pole západní fronty, kde bojoval spolu se ... více

 
Fotografie smrti (odkaz v elektronickém katalogu)

Fotografie smrti

Detektivní román s romantickou zápletkou představuje netradiční dvojici. Soukromého vyšetřovatele a uměleckou fotografku, ze které se z nouze stává dokumentaristka.Vítejte v Burning Cove v Kalifornii, kde se pod hollywoodským pozlátkem skrývá nemilosrdný vrah... Vivian Brazierová si nikdy nepředstavovala, že jako umělecká fotografka bude čekat na noční telefonáty, aby vyfotila děsivá místa činu. Ačkoliv se snaží proměnit fotografování v novou uměleckou formu, ví, že díky současné práci může zaplatit účty. Po nafocení místa činu, na němž došlo k vraždě slavné herečky, poslední oběti zabijáka, jemuž tisk přezdívá „vrah s ... více

 
Francina válka (odkaz v elektronickém katalogu)

Francina válka

Autobiografické vyprávění mladé dívky z židovské rodiny s úžasnou budoucností, která se ale narodila ve špatné době.Franci vyrostla v privilegované pražské rodině a získala skvělé vzdělání. V osmnácti letech ji čekala budoucnost majitelky rodinného módního salonu a oddané dcery a manželky. Po přijetí nacistických protižidovských zákonů se ale vše rychle mění a v létě roku 1942 je dvaadvacetiletá Franci i s rodiči deportována do Terezína.

 
Fuente Ovejuna : (Ovčí Pramen) (odkaz v elektronickém katalogu)

Fuente Ovejuna : (Ovčí Pramen)

Hra podle skutečných událostí, které se odehrály ve vsi Fuente Ovejuna.Obyvatelé svobodné obce se postaví proti představiteli rytířského řádu, komturovi Gomézovi, který neuznává jejich tradiční práva, jejich svobodu, sedláky pronásleduje a znásilňuje jejich ženy a dcery. Ve svém vzdoru proti násilí stojí vesničané při sobě. Autor oslavuje jejich sílu a jednotu, morálku, smysl pro čest a také jejich právo na lidskou důstojnost.

 
Griša. Bouře a vzdor (odkaz v elektronickém katalogu)

Griša. Bouře a vzdor

Z obyčejné dívky Aliny Starkové se stala světlonoška. Mnozí k ní upínají své naděje – vždyť jen ona jediná dokáže zničit Vrásu stínu, jež odedávna sužuje zemi. Jenže cena, kterou za to platí, je vysoká. Touží žít někde v ústraní s milovaným Malem po boku, místo toho stále prchá a skrývá se před minulostí. Temnyj je víc než kdy předtím odhodlaný využít jejích schopností k získání trůnu. Alina nedokáže jeho silné magii sama čelit a tak vyhledá pomoc u divokého a nevyzpytatelného korzára. Jen on se totiž nebojí a je ochoten jí pomoct. Alina se snaží Temnyjovým nástrahám vzdorovat. Přesto se do nich zaplétá a vzdaluje se ... více

 
Henryho tajemství (odkaz v elektronickém katalogu)

Henryho tajemství

Román z krimisérie švédské autorky o právníku Martinu Bennerovi vypráví o stínech z minulosti a stopách, které nikdy nelze úplně zahladit.Právník Martin Benner miluje starožitnosti. Když jeho přítel Henry zemře, dostane Martin nabídku, které nelze odolat: převzít Henryho podíl v obchodě se starožitnostmi v New Yorku. Vzápětí mu ale nějaký cizinec tvrdí, že byl Henry zavražděn, a Martinovi se začnou postupně odhalovat temné obchodní praktiky. Odlišit pravdu od lži a přítele od nepřítele je čím dál obtížnější. Navíc někdo zanechává stopy ve sněhu u jeho domu. Kdo ho sleduje? Kdo byl doopravdy Henry Schiller? A co se stalo v den, kdy ... více

 
Hezký, ale narovnej se! (odkaz v elektronickém katalogu)

Hezký, ale narovnej se!

Aneta, Kryštof a Nela jsou třicátníci se zcela odlišnými životy. Když jim však v září 2020 přistane na Facebooku pozvánka na třídní sraz se základkou, vzpomínky na jejich společnou minulost jsou rázem zpět. Co se stalo s někdejšími spolužáky z páté třídy, kteří toužili po prvním mobilu, nadšeně sledovali seriály a těšili se na každé nové číslo časopisu Bravo? Vyplnily se jejich sny z přelomu milénia? To zjistí, když se po letech setkají tváří v tvář.

 
Histaminová intolerance : stanovení diagnózy, identifikace spouštěčů, úprava stravy (odkaz v elektronickém katalogu)

Histaminová intolerance : stanovení diagnózy, identifikace spouštěčů, úprava stravy

Thilo Schleip ; z německého originálu Histamin-Intoleranz ... přeložili Helena Blažíková, Lenka Jalůvková a Radek Lunga. -- Druhé české vydání. -- Praha : Galén, [2021]. -- ©2021. -- 156 stran : barevné ilustrace ; 20 cm. -- Obsahuje rejstříky. -- ISBN : 978-80-7492-506-1 (brožováno). C 400.966 a  

 
Hledání českého příběhu : úvahy nad minulostí, současností a především budoucností naší společnosti (odkaz v elektronickém katalogu)

Hledání českého příběhu : úvahy nad minulostí, současností a především budoucností naší společnosti

Česká republika – a s ní celý svět – prožívá nejtěžší krizi od studené války. Úvahám, proč to tak je, jak se to ve vypjaté situaci projevuje a co s tím můžeme zkusit dělat, věnujeme v Deníku N nemalý prostor v řadě komentářů, glos a analýz. To nejlepší z nich od našich redaktorů i externistů jsme seřadili tematicky do tří kapitol s výmluvnými názvy: Odkud přicházíme? Kdo jsme? Kam jdeme?

 
Holka od Big Benu (odkaz v elektronickém katalogu)

Holka od Big Benu

Knížka s nadhledem psaných fejetonistických postřehů ze života mladé Češky, která se jako mnoho jiných rozhodla hledat své štěstí za lamanšským kanálem.Když hlavní hrdinka a autorka v jednom přijede poprvé do Anglie, vidí všechno idylicky. Nový začátek v nové zemi, spousta příležitostí, nová přátelství a flámování do noci, aniž by musela někomu nahlašovat, kam jde a kdy přijde. Jenomže představy se rozplynou, jakmile se ubytuje v prvním bytě se spoustou cizích lidí, najde si první práci v hospodě, anglicky se učí za běhu a zjišťuje, že to s tím Londýnem nebude až tak pohádkové, jak si malovala. Ve fejetonech se dotýká ... více

 
Hotel García (odkaz v elektronickém katalogu)

Hotel García

Příběh ze slunečného Korfu o jedné trochu zvláštní rodině, která se teprve musí dát dohromady. Nebo se úplně rozpadnout. Mladý manželský pár, Nina a Tobias, zdědí polorozpadlý hotýlek na řeckém ostrově Korfu. Brzy zjistí, že ho obývají nevlastní sourozenci Niny. Rozhodnou se, že hotel společně znovu zprovozní, jenže ne každý s jejich plány souhlasí. Vše navíc zkomplikují rodiče, kteří se umí objevit v ten nejnevhodnější okamžik. Jak si Nina a Tobias poradí se sérií zapeklitých situací?

 
Hráč Ernest (odkaz v elektronickém katalogu)

Hráč Ernest

G.F. Unger ; překlad: Tomáš Butala. -- 3. vydání. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 64 stran ; 22 cm. -- (G.F. Unger, ISSN 1212-9224 ; sv. 1059). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 978-80-243-9906-5 (brožováno) : Kč 47,99.  

 
Chováme králíky : nenároční ušáci v králíkárně (odkaz v elektronickém katalogu)

Chováme králíky : nenároční ušáci v králíkárně

Axel Gutjahr. -- České vydání první. -- Praha : Vašut, 2021. -- 79 stran : ilustrace (převážně barevné) ; 24 cm. -- Překlad z němčiny Lea Smrčková. -- Malý lexikon plemen. -- Frontispis. -- Obsahuje rejstřík. -- ISBN : 978-80-7541-295-9 (brožováno). C 401.076  

 
Imunitní onemocnění : když organismus ničí sám sebe (odkaz v elektronickém katalogu)

Imunitní onemocnění : když organismus ničí sám sebe

Imunitní systém je už od narození hlavní obránce lidského organismu. Jak se ale máme zachovat, když tento promyšlený systém obrátí své zbraně proti našemu tělu? Tak se rozvíjejí autoimunitní nemoci – chorobné stavy, při kterých se imunitní systém začne z nepochopitelných důvodů chovat agresivně vůči vlastním orgánům a tkáním. Léčba takových nemocí vyžaduje promyšlený postup a obvykle i souhru několika lékařů. Čtenář se seznámí s tím, jak se jednotlivá imunitní onemocnění rozeznávají a jaké existují v současné době léčebné postupy pro každou z nich. Kniha nabízí odpovědi na otázky týkající se diety a životního ... více

 
Instamozek : stres, deprese a úzkosti zapříčiněné moderní dobou (odkaz v elektronickém katalogu)

Instamozek : stres, deprese a úzkosti zapříčiněné moderní dobou

Máte potíže s usínáním? Dokážete se delší dobu soustředit jen s obtížemi? Toužíte po dokonalém životě celebrit ze sociálních sítí? Kniha renomovaného švédského psychiatra se zabývá dopadem „digitálního věku“ na fungování našeho mozku.

 
Jak nakrmit diktátora : Saddám Husajn, Idi Amin, Enver Hodža, Fidel Castro a Pol Pot očima jejich osobních kuchařů (odkaz v elektronickém katalogu)

Jak nakrmit diktátora : Saddám Husajn, Idi Amin, Enver Hodža, Fidel Castro a Pol Pot očima jejich osobních kuchařů

Lidé musejí jíst, ať jde o obyčejného člověka, krále či prezidenta. Nebo diktátora. Ani revoluce se nedají dělat s prázdným žaludkem. Witolda Szabłowského napadla otázka, kdo vařil nejhorším diktátorům 20. století, když utlačovali a masakrovali obyvatele vlastních zemí? Co mohou říct o historii lidé, kteří se denně starali o jejich jídelníček? Co měli nejradši Pol Pot, Idi Amin, Milton Obote? Na čem si pochutnávali Fidel Castro, Saddám Husajn či Enver Hodža? A kdo byli lidé, kteří byli diktátorům denně nablízku a snažili se je udržovat jídlem v dobrém rozmaru? Autor vyhledal osobní kuchaře diktátorů, aby vyslechl příběh jejich ... více

 
Jako z křemene (odkaz v elektronickém katalogu)

Jako z křemene

William Scott ; přeložil Tomáš Butala. -- 2. vydání. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 50 stran ; 22 cm. -- (Rodokaps, ISSN 1803-4101 ; svazek 260). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 978-80-243-9891-4 (brožováno) : Kč 47,99.  

 
Jednoduché a zdravé cviky pro seniory (odkaz v elektronickém katalogu)

Jednoduché a zdravé cviky pro seniory

Petra Bastlová, Alice Vondrová. -- Vydání první. -- V Praze : Vyšehrad, 2021. -- 63 stran : ilustrace ; 21 cm. -- Anotace: Aktivní senior - spokojený senior. Praktická příručka pro všechny, kdo mají zájem o kvalitní prožití podzimu života. Autorka, fyzioterapeutka s letitými zkušenostmi práce se staršími osobami, se v první části knihy věnuje psychosomatice, druhá část se zabývá pohybovými aktivitami ve stáří. Fotografie s předváděním cviků. -- ISBN : 978-80-7601-462-6 (brožováno). C 401.016  

 
Jeho druhá žena (odkaz v elektronickém katalogu)

Jeho druhá žena

F. Birkner-Mahlerová ; přeložila Libuše Lacinová. -- 2. vydání. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 64 stran ; 22 cm. -- (Frieda Birkner-Mahlerová : příběhy lásky, ISSN 1213-4589 ; sv. 353). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 978-80-243-9905-8 (brožováno) : Kč 47,99.  

 
Jeho poslední trumf (odkaz v elektronickém katalogu)

Jeho poslední trumf

William Scott ; přeložil Tomáš Butala. -- 2. vydání. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 50 stran ; 22 cm. -- (Rodokaps ; svazek 263). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 978-80-243-9946-1 (brožováno) : Kč 47,99.  

 
Jeho temné esence. Svazek I, Zlatý kompas (odkaz v elektronickém katalogu)

Jeho temné esence. Svazek I, Zlatý kompas

První část fantasy trilogie pro děti, příběh nezkrotné a odvážné dívky o její nebezpečné cestě do ledové krajiny, tam, kde se ztrácejí děti.Jedenáctiletá Lyra žije v bezpečí na univerzitní koleji v Oxfordu, pod ochranou strýce Asriela do doby, než ji převezme do péče paní Coulterová. Ale brzy se dozví, že její opatrovnice patří k Hltounům, kteří kradou děti, odvážejí je na Sever a provádějí s nimi nějaké experimenty. Lyra se rozhodne děti vysvobodit, zvláště poté co se ztratí její kamarád Roger. Lyřin život je obestřen záhadami. Kdo je její otec a matka? Kdo je divukrásná paní Coulterová? Jak se ovládá alethiometr ... více

 
Jeskyně Aspergerů (odkaz v elektronickém katalogu)

Jeskyně Aspergerů

Blanka Holzäpfelová. -- První vydání. -- Praha : Pointa, 2021. -- 85 stran ; 20 cm. -- Anotace: S Aspergerovým syndromem se potýká celý život, přestože jí byl diagnostikován až ve 22 letech. Vystudovaná zdravotní sestra v knize popisuje, jak diagnózu získala i složitý přechod do dospělého života, který následoval. Příběhy vycházejí z jejích vlastních vzpomínek a zážitků, ale jsou napsané tak, aby Aspergerův syndrom i jeho projevy lépe pochopili učitelé, rodiče, kamarádi i kdokoli další, kdo se s ním setká. -- ISBN : 978-80-7650-343-4 (brožováno) : Kč 219,00. C 401.218  

 
Jessup (odkaz v elektronickém katalogu)

Jessup

G.F. Unger ; překlad: Tomáš Butala. -- 3. vydání. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 64 stran ; 22 cm. -- (G.F. Unger, ISSN 1212-9224 ; sv. 1063). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 978-80-243-9949-2 (brožováno) : Kč 47,99.  

 
Jíme zdravě do 30 minut (odkaz v elektronickém katalogu)

Jíme zdravě do 30 minut

autoři receptů - Tým Jíme zdravě ; fotografie receptů - Marie Bartošová. -- Praha : Verdon Capite s.r.o., [2021]. -- ©2021. -- 159 stran : ilustrace (převážně barevné) ; 24 cm. -- Obálkový podnázev: přes 70 skvělých receptů na hlavní jídla, polévky i dezerty, které zvládnete uvařit do půl hodiny včetně přípravy!. -- Obsahuje rejstřík. -- ISBN : 978-80-88387-18-3 (brožováno). C 400.700  

 
Kapka kámen vyhloubí (odkaz v elektronickém katalogu)

Kapka kámen vyhloubí

„Stálá kapka i kámen vyhloubí. Toto přísloví se stalo mým životním heslem, neboť je to nejpřiléhavější charakteristika mé práce,“ zapsala si na konci srpna roku 1962 do svého deníku Hana Kulasová, maminka šestiletého Jirky a o rok mladšího Vaška. Pokusila se tak popsat především výchovu svých synů. Staršímu byl diagnostikován autismus, mladší byl nadprůměrně inteligentní a pěkně neposedný. Jak se „obyčejná žena v domácnosti“ v šedesátých letech 20. století dovedla poprat s úkoly, které trápí spoustu rodičů i dnes? Hana se nezalekla žádné překážky, vymýšlela metody, jak staršího syna vzdělávat doma, neúnavně s ... více

 
Karty zdraví, aneb, Co ti říká tvé tělo (odkaz v elektronickém katalogu)

Karty zdraví, aneb, Co ti říká tvé tělo

Zdenka Blechová. -- Čtvrté upravené vydání. -- [Plzeň] : Zděnka Blechová, 2017. -- 64 stran : ilustrace ; 14 cm + 50 barevných vykládacích karet (100 x 60 mm). -- Obálkový podnázev: kniha a 50 karet. -- Brožura a karty uloženy v kartonové krabici (15 x 11 x 2 cm). -- 1000 výtisků. -- ISBN : 978-80-87413-58-6 (brožováno). C 400.673 a  

 
Každý z nás byl hrdinou (odkaz v elektronickém katalogu)

Každý z nás byl hrdinou

Ray Lambert a Jim DeFelice ; z anglického originálu Every man a hero: a memoir of D-Day, the first wave at Omaha beach and a world at war ... přeložil Richard Janda. -- První vydání. -- Brno : Jota, 2021. -- 270 stran ; 22 cm. -- (Beletrie. Opravdové příběhy). -- Anotace: Před pětasedmdesáti lety byl Ray Lambert, tehdy třiadvacetiletý armádní medik, v první vlně při vylodění na pláži Omaha v Normandii. Jako téměř stoletý nám předložil jedny z nejpozoruhodnějších pamětí současnosti, neuvěřitelné vzpomínky na jeho roli vojenského zdravotníka za druhé světové války, jenž riskoval vlastní život, aby zachránil hrdiny Dne D. -- ISBN : 978-80-7565-866-1 (vázáno). C 400.907  

 
Když si zalaškuje smrt (odkaz v elektronickém katalogu)

Když si zalaškuje smrt

Jan J. Vaněk. -- Praha : Pražská vydavatelská společnost, 2021. -- 108 stran ; 20 cm. -- (Stalo se! ; svazek 297 (3/2021)) (5x krimi). -- Obsahuje též čtyři povídky dalších autorů. -- Obálkový podnázev: skutečné případy. -- ISBN : 978-80-7250-911-9 (brožováno) : Kč 49,00.  

 
Když teče krev (odkaz v elektronickém katalogu)

Když teče krev

Čtyři dosud nepublikované novely v souborném vydání, které v angličtině vyšlo v dubnu 2020, dostávají v éře světové pandemie nový rozměr. Kromě očekávaných nadpřirozených hororových témat a nové pohledy na povahu zla jsou Kingovy příběhy podtrženy veskrze pozemskými strachy, jako jsou obavy z blížící se smrti. V jedné z povídek se Stephen King vrací ke svému oblíbenému hrdinovi – spisovateli, tentokrát neúspěšnému, a fanoušci předchozí „kingovky“ Outsider budou potěšeni návratem Holly Gibneyové v titulní povídce.

 
Kniha tužeb (odkaz v elektronickém katalogu)

Kniha tužeb

Historický román americké autorky líčí jednu z mnoha fiktivních verzí Ježíšova života, hlavně však klade důraz na jeho manželku, o jejíž existenci se vedou mnohaleté odborné spory.Ana se narodí v Galileji v dobách, kdy se na ženy pohlíží jako na majetek a dívky opouští své otce, jen když se vdávají. Ana netouží po ničem jiném než mít nad svým osudem kontrolu. Umí číst a psát, a navzdory matčiným obavám se chce dělit o své myšlenky a najít svůj hlas. Hlas, který by mluvil za všechny tiché ženy. Ana propadá zoufalství, protože je přislíbena staršímu vdovci. V Nazaretu ale potká charismatického mladého tesaře jménem Ježíš, ... více

 
Komu to prospívá? (odkaz v elektronickém katalogu)

Komu to prospívá?

Historická detektivka ze středověké Prahy s hlavním hrdinou Václavem od Černého koně.Z nového historického románu oblíbeného autora se konečně dozvídáme, jak vlastně začal příběh pražského podrychtáře Václava. Roku 1385 vrací z Padovy do Prahy, kde zatím vypukly pouliční bouře. Pražští studenti se chopili zbraní a rychtář Martin Rotlev neví, jak zabránit krveprolití. Václav je bez prostředků a hledá si práci, a protože univerzitní prostředí dobře zná, nabídne mu svoje služby. A hned se pustí do napínavého pátrání. Kdo zabil mistra Křišťana z Bělé a kdo okrádá rychtáře v Kutné Hoře? To vše se snaží Václav zjistit ... více

 
Královna Eliška Rejčka (odkaz v elektronickém katalogu)

Královna Eliška Rejčka

Historický román z českých dějin na přelomu 13. a 14. stol. se obírá postavou české královny, manželky dvou českých králů a nevlastní matky Elišky Přemyslovny.Historický román proslulého českého autora zavádí čtenáře do doby 14. století a líčí osudy fascinující české a polské královny, jež patří mezi nejzajímavější postavy české i světové historie. Rejčka byla obratnou diplomatkou, nepřítelkyní Elišky Přemyslovny, milenkou pana Jindřicha z Lipé, zakladatelkou významného kláštera, iniciátorkou vzniku iluminovaných rukopisů, které přispívaly ke vzdělanosti národa. Kromě života této výjimečné ženy se autorovi v tomto ... více

 
Královna koní (odkaz v elektronickém katalogu)

Královna koní

G.F. Unger ; překlad: Tomáš Butala. -- 3. vydání. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 64 stran ; 22 cm. -- (G.F. Unger, ISSN 1212-9224 ; sv. 1057). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 978-80-243-9895-2 (brožováno) : Kč 47,99.  

 
Kruhy života (odkaz v elektronickém katalogu)

Kruhy života

Nový společenský román uznávané české autorky je jakýmsi filozofickým zamyšlením nad smyslem života.Román Evy Kantůrkové Kruhy života ukazuje, jak ideologie – ať už je to ideologie jakákoli, třeba i nová – jde proti přirozenosti života a deformuje člověka. Jde o román nekorektní – o to více však pronikavý, působivý a potřebný.

 
Krutá hra (odkaz v elektronickém katalogu)

Krutá hra

Detektivní thriller finského autora vypráví další případ neohrožené inspektorky Jessicy Niemi.Inspektorka Jessica Niemi řeší další záhadu uprostřed mrazivých Helsinek. Tentokrát pátrá po dvou mladých blogerech, po nichž jako by se slehla zem. Oba mají desítky tisíc fanoušků - a na poslední fotce, kterou zveřejnili, je zachycený deštěm bičovaný maják na skále uprostřed moře. A pod ním zlověstná báseň. Báseň popisující jejich smrt...

 
Krysař (odkaz v elektronickém katalogu)

Krysař

Když nedostal slíbenou odměnu, odvedl za trest jeho obyvatelům děti, aby z nich založil kolonii sedmihradských Sasů. Dykův krysař je romantický hrdina s tuláckým srdcem, který odvádí celé město do zkázy jako trest za zklamání v lásce. Propast na hoře Koppel je otevřena a v ní mizí celé hanzovní město, jehož obyvatelé nepochopili hrdinovu snahu o očistu, ani velikost jeho lásky. Nakonec zmizí v propasti i krysař sám jako zosobnění lidské touhy po lásce i jako symbol věčného zklamání. Toto vydání je doplněno o pět dalších povídek z autorovy tvorby.

 
La nouvelle France en poche : voyage au coeur de la Francophonie (odkaz v elektronickém katalogu)

La nouvelle France en poche : voyage au coeur de la Francophonie

Díky publikaci La Nouvelle France en poche již před vámi nebude mít frankofonní svět žádné tajnosti. La Nouvelle France en poche vám prozradí, jak žijí mladí lidé ve francouzsky mluvících zemích – jejich životní styl, trávení volného času, jejich zájmy a kulturu. V knize naleznete mimo jiné: - významné události a novinky ze světa kultury, informace o různých kulturních představeních (divadlo, hudba atd.), informace o současných hvězdách ve světě filmu, hudby, sportu apod., nevšední kuriozity o městech, různých místech, gastronomii a společnosti, více prostoru věnovanému zájmům mladých lidí, novinky ze světa vědy a techniky, ... více

 
Léčka v herně (odkaz v elektronickém katalogu)

Léčka v herně

G.F. Unger ; překlad: Tomáš Butala. -- 3. vydání. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 64 stran ; 22 cm. -- (G.F. Unger, ISSN 1212-9224 ; sv. 1058). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 978-80-243-9901-0 (brožováno) : Kč 47,99.  

 
Lesní glosy (odkaz v elektronickém katalogu)

Lesní glosy

Soubor krátkých textů z pera respektovaného historika umění, které jsou inspirovány přírodou Šumavy a Novohradských hor.Fascinaci přírodními krásami česko-rakouského pomezí, kulturní a historické souvislosti i prosté lidské osudy - to vše autor citlivě reflektuje v krátkých esejích. Okouzlení přírodou ostře kontrastuje s příběhy lidí, jejichž životy byly násilně ovlivněny válečnou i poválečnou minulostí tohoto regionu.

 
Letní valčíky (odkaz v elektronickém katalogu)

Letní valčíky

Kriminálka odehrávající se v sedmdesátých letech minulého století. Znásilnění se rychle rozvine v pěkně zamotaný případ, když si hledaný násilník najde úkryt v domě muže, který by se velice rád zbavil své partnerky...Pozdní léto roku 1976 je neobyčejně prudké. Sedmnáctiletý Bohouš zvaný Čurin už dlouho přemýšlel, jaké to asi je, dělat to s holkou, a pak se rozhodl, že to musí konečně zkusit. O víkendu vyjede do přírody, kde jsou určitě holky, fůra holek, z nich si jednu vybere a bude to. Problémy začaly až potom. Protože policie už jistě vyhlásila poplach, ukryje se Čurin na půdě zdánlivě opuštěného stavení, než se ... více

 
Liselota se vdává (odkaz v elektronickém katalogu)

Liselota se vdává

H. Courths-Mahlerová ; přeložila Zuzana Schönová. -- 3. vydání. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 64 stran ; 22 cm. -- (Hedwiga Courths-Mahlerová - nové vydání, ISSN 1212-9216 ; sv. 223). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 978-80-243-9900-3 (brožováno) : Kč 47,99.  

 
Magnátovo dítě (odkaz v elektronickém katalogu)

Magnátovo dítě

Kim Lawrenceová ; [překlad Jana Dosoudilová]. -- Varšava : Arlekin, c2010. -- 154 s. ; 17 cm. -- (Sladký život ; 194). -- Přeloženo z angličtiny. -- ISBN : 978-83-238-6396-0 (brož.) : Kč 75,00.  

 
Magorské modlitby (odkaz v elektronickém katalogu)

Magorské modlitby

Výbor z duchovní poezie českého básníka, publicisty, výtvarného kritika a jednoho z hlavních představitelů českého undergroundu Ivana M. Jirouse. Jednotlivé texty jsou vždy doplněny stručnou poznámkou editora Martina C. Putny.Ivan M. Jirous byl nejen duchovní vůdce undergroundu, vězeň, básník a magor, ale též velký modlitebník. Z Magorovy summy jsou vybrány nejlepší básně duchovní a seřazeny shora dolů: Nejprve Bůh ve třech podobách – Stvořitel, Vykupitel a Utěšitel. Poté nebeské zástupy neboli "katolický panteon" – andělé, Panna Maria, "svatí staří" a "svatí noví", nekanonizovaní (a často nekanonizovatelní). Konečně ten, kdo se ... více

 
Mankato se nevzdává (odkaz v elektronickém katalogu)

Mankato se nevzdává

William Scott ; přeložil Tomáš Butala. -- 2. vydání. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 50 stran ; 22 cm. -- (Rodokaps ; svazek 262). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 978-80-243-9934-8 (brožováno) : Kč 47,99.  

 
Manželkou milionáře (odkaz v elektronickém katalogu)

Manželkou milionáře

Jessica Steeleová ; [překlad Ivana Sudová]. -- Warszawa : Arlekin, c2009. -- 154 s. ; 17 cm. -- (Romance ; 881). -- Přeloženo z angličtiny. -- ISBN : 978-83-238-5832-4 (brož.) : Kč 61,00.  

 
Měla by sis s někým promluvit (odkaz v elektronickém katalogu)

Měla by sis s někým promluvit

Dokonce i psychoterapeutka někdy potřebuje psychoterapii. Jaké to je, poslouchat problémy druhých lidí a přitom se sama snažit zpracovávat své vlastní problémy, o tom upřímně a s vtipem píše americká autorka s bohatou terapeutickou praxí.Lori Gottliebová je jeden den terapeutka... a druhý den se její svět zhroutí a ona sama musí vyhledat péči odborníka. Svérázný Wendell Bronson ve svém kardiganu a s počínající pleší vypadá, jako by právě vypadl z příručky pro terapeuty - nic však nemůže být dál od pravdy... Světový bestseller, který dává čtenáři vtipnou, svěží a přitom velmi upřímnou optikou nahlédnout do světa ... více

 
Metody resocializační výchovy (odkaz v elektronickém katalogu)

Metody resocializační výchovy

Monografie vychází z Giddensova chápání resocializace jako radikální změny, která je spojená s potřebou nové socializace a není nevyhnutně svázaná jen se sociální patologií. V tomto pojetí je resocializace do majoritní společnosti vlastně, v souladu s chápáním WHO, psychosociální rehabilitací. Na základě širšího teoretického rámce vytvořil autor konstrukt sedmi kategorií metod resocializační výchovy, kde výchozím kritériem dělení je míra restrikce, akceptace a podpory v přístupu a práci s klientelou. Jsou to: 1. Metody restrikce (preprimace) a izolace, 2. Regulačně-korektivní metody, 3. Kreativní a sebepoznávací metody, 4. Personálně ... více

 
Milionář ze Středozemí (odkaz v elektronickém katalogu)

Milionář ze Středozemí

Maggie Coxová, překlad Věra Schubertová. -- Warszawa : Arlekin - Wydawnictwo Harlequin Enterprises, [2009]. -- ©2009. -- 154 stran ; 17 cm. -- (Sladký život ; 136). -- Přeloženo z angličtiny. -- ISBN : 978-83-238-5822-5 (brožováno) : 73.00 Kč.  

 
Mrtví nedědí nic a další povídky (odkaz v elektronickém katalogu)

Mrtví nedědí nic a další povídky

Jan J. Vaněk ... [et al.]. -- Praha : Pražská vydavatelská společnost, 2013. -- 99 s. ; 20 cm. -- (Krimi jedním dechem, ISSN 1212-7612 ; sv. 248 (5/2013)). -- ISBN : 978-80-7250-632-3 (brož.) : Kč 46,00.  

 
Muž na prodej (odkaz v elektronickém katalogu)

Muž na prodej

Holly Prescottová vyměnila bohatství se všemi jeho lákadly za jednodušší život. Ale neuvážený slib, že si na dobročinné aukci koupí svobodného muže, ji nečekaně dovedl k úspěšnému bankéři Eriku Aldenovi, bratrovi její nejlepší přítelkyně. Jejich dohoda byla jednoduchá - žádné závazky. A přesto se mezi nimi objevila tak silná přitažlivost, že se nedala ignorovat… a taky příliš výbušná na to, aby ve vztahu pokračovali.

 
My dva ho nenapsali (odkaz v elektronickém katalogu)

My dva ho nenapsali

Zpověď bývalých manželů o tom, proč skončil jejich vztah krátce po svatbě a co nového to oběma přineslo do života. Vyprávění o světě a lásce k němu navzdory ztrátě lásky osobní.Ona v horách, on na moři. Ona sama, on s přáteli. Oba milující svět. Oba vnímající jeho krásu. Pár, který se nemohl rozpadnout. A také pár, který se rozpadl. Bývalí manželé, kteří upřednostnili lásku k životu před láskou vzájemnou. Oba na cestě tichého, postupného odloučení. A rovněž na cestě životem a napříč kontinenty, kde stále je z čeho se radovat. Dva živly, zprvu stejné, a později tak nesourodé, přesto ochotné vyprávět svůj příběh.

 
Na útěku : příběh jednoho ze tří úspěšných účastníků Velkého útěku  (odkaz v elektronickém katalogu)

Na útěku : příběh jednoho ze tří úspěšných účastníků Velkého útěku

V noci 24. března 1944 byl Bram Vanderstok osmnáctý ze šestasedmdesáti mužů, kteří prolezli tunelem za plot z ostnatého drátu zajateckého tábora Stalag Luft III v polském městě Zaháň. Film „Velký útěk“ natočený v roce 1963 vycházel ve velké míře z jeho autobiografie, ale tvůrci filmu se s Vanderstokovým souhlasem rozhodli použít jeho příběh na australskou postavu jménem Sedgwick, kterého hrál James Coburn. Vanderstok ve svých vzpomínkách zaznamenává válečné dobrodružné zážitky před uvězněním v zajateckém táboře Stalag Luft III a pak velmi podrobně popisuje různé pokusy o útěk, které vyvrcholily proslulým březnovým ... více

 
Nalakuj to narůžovo (odkaz v elektronickém katalogu)

Nalakuj to narůžovo

Další autobiografické vyprávění manželky slavného českého režiséra Miloše Formana, která tentokrát líčí, jak se vyrovnávala s manželovou smrtí.V nové knize, kterou Martina Formanová navazuje na předchozí autobiografické prózy Skladatelka voňavého prádla a Snědla dětem sladkosti, se setkáváme se zralou ženou reflektující svůj život po smrti manžela Miloše Formana. S pomocí deníku zpracovává svůj smutek a prázdnotu ze ztráty člověka, po jehož boku strávila dvacet tři let a s nímž vychovala dva syny. První zápis je ze srpna 2018, poslední z pandemického února 2021. S nadsázkou, sebeironií a upřímností autorka popisuje cestu k ... více

 
Nalezený (odkaz v elektronickém katalogu)

Nalezený

Krimithriller britské autorky. Návrat ztraceného syna přinese zdrcené rodině úlevu. Nikdo však netuší, že tím noční můra zdaleka nekončí.Když jedenáctiletý Evan beze stopy zmizí, jeho rodina zažívá nejhorší chvíle svého života — zejména proto, že policie i navzdory narůstajícímu tlaku stále nemá ani tušení, co se s ním stalo. O několik měsíců později se Evan zničehonic najde, je však nesmírně vyděšený a o tom, co zažil, odmítá mluvit. Jeho milující rodina tuší, že život už nikdy nebude stejný jako dřív. Inspektorka Naylorová dobře ví, že pokud Evanova únosce nechytí, jsou v ohrožení i další děti. Chlapec však ... více

 
Návrat poražených (odkaz v elektronickém katalogu)

Návrat poražených

John Kirby ; přeložil Marek Pavka. -- 2. vydání. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 50 stran ; 22 cm. -- (Colorado western, ISSN 1213-032X ; sv. 491). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 978-80-243-9907-2 (brožováno) : Kč 47,99.  

 
Ne tak úplně soukromé e-maily Coco Pinchardové : jaké to je začínat po čtyřicítce znovu? (odkaz v elektronickém katalogu)

Ne tak úplně soukromé e-maily Coco Pinchardové : jaké to je začínat po čtyřicítce znovu?

Pomocí mailových zpráv a s humorným nadhledem vyprávěný příběh ženy, kterou život donutil po čtyřicítce začínat úplně znovu.Coco Pinchardová byla až do vánočních svátků šťastná manželka a matka (před chvílí) dospělého syna, která si splnila svůj největší sen - vyšla jí první kniha. U vánočního stromečku se měla sejít celá velká šťastná rodina a Coco se těšila, jaké skvělé věci jí další rok přinese. A pak to šlo všechno do háje. Namísto vysněného šperku dostala Coco od manžela iPhone a za pár dnů je právě telefon skoro to jediné, co jí ze starého života zbylo. Z něj teď píše svým přátelům e-maily o tom, ... více

 
Nebezpečná bezpečnost : historie působení StB jako mocenského nástroje KSČ 1948-1956 (odkaz v elektronickém katalogu)

Nebezpečná bezpečnost : historie působení StB jako mocenského nástroje KSČ 1948-1956

Karel Kaplan. -- 2. vydání (1. vydání v nakladatelství Kniha Zlín). -- Praha : Kniha Zlín, 2021. -- 397 stran : ilustrace, portréty, faksimile ; 21 cm. -- (Hot history). -- Obsahuje rejstřík. -- Anotace: Kniha uznávaného badatele v archivních pramenech mapuje nejbouřlivější období vzniku a mechanismus neslavného fungování Státní bezpečnosti po roce 1948. Popisuje způsob "výroby" politických procesů i monstrprocesů, jako byly např. procesy s Miladou Horákovou či Rudolfem Slánským a spol., a příčiny i důsledky role, kterou tato instituce sehrála v dějinách. Detailní vhled do zákulisí StB, výslechové metodiky, práce sovětskáých poradců odhaluje zrůdnost této organizace, která posléze začala požírat samu sebe. -- ISBN : 978-80-7662-136-7 (vázáno). C 401.153 a  

 
Nemá, a dobře, že nemá (odkaz v elektronickém katalogu)

Nemá, a dobře, že nemá

Kniha jedenácti povídek uznávané maďarské autorky byla oceněna v roce 2015 Cenou Evropské unie za literaturu.Jaké nebezpečí číhá na chlapečka, když si skládá puzzle? Patří vibrátor do kredence za římský pekáč? Kdo nám teď bude kopírovat klíče? Co dělá citron na pingpongovém stole? Kdo a kdy konečně zabije toho kapra? Skvrny uschnou, ale dá se zapomenout na flekatá kolena? Povídky oceňované maďarské spisovatelky Ediny Szvoren nám prozradí odpovědi jen na některé z těchto otázek, na jiné si čtenář bude muset přijít sám. Něco beznadějně chybí. V hloubi každé povídky cítíme skrytou přítomnost tiché tragédie, která však už ... více

 
Nerozlučné (odkaz v elektronickém katalogu)

Nerozlučné

Autobiografická novela francouzské autorky, která vychází poprvé po 66 letech od jejího vzniku, vypráví příběh hlubokého dívčího přátelství.Drobné literární dílo na své vydání čekalo řadu let. Autorka s jeho vydáním otálela pro množství pro ni citlivých informací. Ústředním námětem novely je příběh hlubokého přátelství dvou dívek, úzce sdílejících společenské názory i dramata svého dospívání. Předmluva z pera autorčiny adoptivní dcery osvětluje čtenáři identitu postav a jejich situaci. Doplňkem je i fotografická příloha.

 
Než se rozdělíme (odkaz v elektronickém katalogu)

Než se rozdělíme

Román české autorky o komplikovaných rodinných vztazích v Československu a na Balkáně v 90. letech. Román oblíbené spisovatelky vypráví o mezilidských vztazích a stavu světa na sklonku minulého tisíciletí. Mapuje vzájemně propojené osudy několika rodin v Československu a na Balkáně během devadesátých let, která přinesla nejen pád komunismu a konec studené války, ale také rozpad států i rodin a nové ozbrojené střety. Starý fotograf cestuje se svým mladým žákem po středozemním pobřeží a vrací se na místa, která v minulosti poznamenala jeho osud. Dva přátelé spolu se srbskou tlumočnicí pátrají v Srbsku po zanedbaných pomnících ... více

 
Nikdy se nevzdávej! : 9 lekcí pro naplněný život (odkaz v elektronickém katalogu)

Nikdy se nevzdávej! : 9 lekcí pro naplněný život

Benjamin Ferencz s novinářkou Nadiou Khomamiovou. -- První vydání. -- Brno : Jota, 2021. -- 173 stran ; 21 cm. -- Abstrakt: Narodil se krátce po skončení první světové války v Transylvánii, v jednom z nejchudších koutů tehdejší Evropy na hranicích Rumunska a Maďarska. Ještě mu nebyl ani rok, když s ním rodiče opustili rodný dům a odešli do Ameriky. Do školy jej vzali až v osmi letech, předtím vyrůstal jako dítě manhattanských ulic, jeho rodiče se navíc v New Yorku rozvedli. Benjamin Ferencz zkrátka měl jen mizivé předpoklady k tomu, aby někdy získal jakékoliv vyšší vzdělání. A přesto – shodou příznivých okolností se stalo, že Benjamina přijali na střední školu a díky dobrým studijním výsledkům později i na vysokou. Jeho píle mu následně umožnila dokonce absolvovat právnická studia na Harvardu. Odtud už byl jen krůček k tomu, aby se jako voják americké armády dostal na sklonku druhé světové války k vyšetřování německých válečných zločinů. Když se s osobností Bena Ferencze seznámila před nedávnem reportérka listu Guardian Nadia Khomamiová, rozhodla se s ním udělat interview. Z původního nápadu nakonec vzešla celá kniha rozhovorů. V nich Ferencz nejen mapuje celý svůj – dnes už více než stoletý – život, ale přináší také celou řadu inspirativních rad pro každého, kdo přemýšlí nad tím, jak naložit s vlastním životem. -- ISBN : 978-80-7565-856-2 (vázáno). C 400.962  

 
Noční sokoli (odkaz v elektronickém katalogu)

Noční sokoli

John Kirby ; přeložil Marek Pavka. -- 2. vydání. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 50 stran ; 22 cm. -- (Colorado western ; sv. 492). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 978-80-243-9939-3 (brožováno) : Kč 47,99.  

 
Novičok nebo kulka : jak umírají Putinovi kritici (odkaz v elektronickém katalogu)

Novičok nebo kulka : jak umírají Putinovi kritici

Investigativní novinář ve své práci mapuje operace ruských tajných služeb v Rusku a v Evropě namířené proti odpůrcům současného ruského prezidenta.

 
Nový život s Dorou (odkaz v elektronickém katalogu)

Nový život s Dorou

Patricia Vandenbergová ; překlad Stanislava Sladká. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 64 stran ; 22 cm. -- (Večery pod lampou, ISSN 1803-4098 ; sv. 300). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 978-80-243-9902-7 (brožováno) : Kč 47,99.  

 
Obklopeni knihami (odkaz v elektronickém katalogu)

Obklopeni knihami

Ángel Esteban ; ze španělského originálu El escritor en su paraíso ... přeložila Dominika Černá. -- 1. vydání. -- V Brně : CPress, 2021. -- 189 stran ; 21 cm. -- ISBN : 978-80-264-3619-5 (vázáno) : Kč 299,00. C 400.868  

 
Od pastviny k pastvině (odkaz v elektronickém katalogu)

Od pastviny k pastvině

G.F. Unger ; překlad: Tomáš Butala. -- 3. vydání. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 64 stran ; 22 cm. -- (G.F. Unger, ISSN 1212-9224 ; sv. 1056). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 978-80-243-9892-1 (brožováno) : Kč 47,99.  

 
Odhalená tajemství (odkaz v elektronickém katalogu)

Odhalená tajemství

Sara Orwigová ; [překlad Pavlína Buzková]. -- Varšava : Arlekin, c2009. -- 154 s. ; 17 cm. -- (Desire ; 847) (Odstupné za lásku). -- Přeloženo z angličtiny. -- ISBN : 978-83-238-6180-5 (brož.) : Kč 61,00.  

 
Ochránce (odkaz v elektronickém katalogu)

Ochránce

Další krimithriller s hlavním hrdinou, Jackem Reacherem. Tentokrát je svědkem násilného přepadení neznámého muže, který čelí kvůli své nedbalosti velkému nebezpečí.Bývalý vojenský policista Jack Reacher dorazí autobusem z Nashvillu do nedalekého městečka a vystoupí, aby si koupil kávu. Chce hned pokračovat dál na své nekonečné cestě křížem krážem Spojenými státy. V kapse má roličku bankovek, pas, platební kartu a zubní kartáček a k dispozici všechen čas na světě.

 
Olive Kitteridgeová (odkaz v elektronickém katalogu)

Olive Kitteridgeová

Román držitelky Pullitzerovy ceny se odehrává v americkém maloměstě a představuje životní dramata jeho obyvatel. Spojujícím prvkem jednotlivých příběhů s hlubokým psychologickým vhledem je postava silné ženy Olive Kitteridgeové.Obyvatelé amerického městečka Crosby prožívají svá traumata, starosti a složité vztahy ve třinácti jednotlivých příbězích. Všemi se vine jako jednotící prvek příběh Olive, bývalé učitelky, ženy silných emocí i sebekázně, hlubokého pochopení a životní síly. Olive není nijak kladnou hrdinkou - není ani milá ani půvabná, reaguje mnohdy impulsivně nebo panovačně, přesto je schopna dodávat lidem kolem ... více

 
Osm květnových dnů : poslední týden třetí říše (odkaz v elektronickém katalogu)

Osm květnových dnů : poslední týden třetí říše

Začíná poslední týden třetí říše. Hitler je po smrti, ale válka ještě neskončila. Všechno jako by se zastavilo, a přece je všechno v překotném pohybu. Volker Ullrich líčí tento „čas bezčasí“ den po dni a zavádí čtenáře do hroutícího se světa plného dramat a naděje, násilí a strachu. Zatímco se Dönitzova vláda uchyluje do Flensburgu, spojenecké síly nezadržitelně postupují. Berlín kapituluje, stejně tak armáda v Itálii. Dochází k epidemii sebevražd a hromadným znásilněním. Poslední pochody smrti, divoké odsuny, hroutící se moc nacistických pohlavárů, osvobozené koncentrační tábory – to vše patří k oné mezeře mezi ... více

 
Osudový zkrat (odkaz v elektronickém katalogu)

Osudový zkrat

Detektivní román českého autora. Během jednoho jarmarečního dne se odehrává velké maloměstské drama.Poklidnou atmosféru probíhajícího jarmarku naruší smrt mladé ženy, kterou - k velké nelibosti Petra Beránka, jak už to bývá skoro samozřejmostí - objeví výtvarník Ctirad Karafiát. Nikdo ze stovek návštěvníků slavnosti si ničeho nevšiml, což hraje do noty chladnokrevnému vrahovi.

 
Pagáč jóga : jógové desatero našima očima (odkaz v elektronickém katalogu)

Pagáč jóga : jógové desatero našima očima

Herečka Patricie Pagáčová vás spolu se svojí švagrovou, lektorkou jógy Bárou Pagáčovou, provedou jamy a nijamy: desaterem jógových pravidel pro život. Odlehčete s nimi svoji mysl a najděte v józe cestu za pozitivnějším přístupem k sobě a ke svému okolí!

 
Palm Beach Finland (odkaz v elektronickém katalogu)

Palm Beach Finland

Kriminální román, ve kterém detektiv helsinské policie Jan Nyman musí vyřešit případ vraždy ve finském letním rezortu.Palm Beach Finland nabízí vše, co si může člověk v přímořském letovisku přát - moře, pláž, pizzerii i půjčovnu windsurfingového náčiní. Jediné, co chybí je přímořská marína. A právě tu chce majitel rezortu vybudovat na sousedním pozemku. Jenže do staré vily se vrací Olivia Koskiová, aby zde našla svůj nový začátek. A právě v této vile někdo zanechal mrtvolu. Vrah za sebou mistrně zahladil stopy a nikdo nezná oběť. Případ bizarní vraždy přijíždí vyřešit Jan Nyman. Dokáže se dopátrat pravdy, nebo se i ... více

 
Pan Blouznil (odkaz v elektronickém katalogu)

Pan Blouznil

Hlavní hrdina žije sám ve svém domě, jen se služkou. Má vlastní vnitřní svět, ve kterém osciluje mezi realitou a imaginárnem. Kniha je dílem významného francouzského autora, představitele francouzského tzv. nového románu.

 
Pech v Mesa City (odkaz v elektronickém katalogu)

Pech v Mesa City

G.F. Unger ; překlad: Tomáš Butala. -- 3. vydání. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 64 stran ; 22 cm. -- (G.F. Unger, ISSN 1212-9224 ; sv. 1062). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 978-80-243-9944-7 (brožováno) : Kč 47,99.  

 
Pěticípá totalita : 100 let KSČ v rozhovorech (odkaz v elektronickém katalogu)

Pěticípá totalita : 100 let KSČ v rozhovorech

Daniel Kroupa, Jan Rychlík, Vítězslav Sommer, Michal Stehlík, Jaromír Štětina, Pavel Žáček ; ptal se Matyáš Viktora. -- 1. vydání. -- Praha : Kniha Zlin, 2021. -- 333 stran : ilustrace, portréty, faksimile ; 20 cm. -- Chronologický přehled. -- Životopisná data. -- Obsahuje rejstřík. -- ISBN : 978-80-7662-147-3 (brožováno). C 400.882  

 
Piknik u cesty (odkaz v elektronickém katalogu)

Piknik u cesty

Román Piknik u cesty je zřejmě nejslavnějším dílem bratrské dvojice. V tomto dnes již klasickém románu hraje ústřední úlohu Zóna – oblast plná tajemství a záhadných jevů, kterou po sobě zanechala mimozemská Návštěva. V Zóně může nebezpečí přijít odkudkoli a každý krok může znamenat smrt. Přesto však stalkeři, ilegální hledači mimozemských artefaktů, noc co noc riskují životy, aby získali zázračné poklady, jež nepochází z našeho světa. Daň, kterou si Zóna vybírá, je vysoká. A platit musí všichni – bez výjimky. Ale možná, že se někde hluboko, velmi hluboko v Zóně za desítkami vražedných pastí nachází něco, co ... více

 
Piranesi (odkaz v elektronickém katalogu)

Piranesi

Piranesi vždycky žil v Domě. Ten má stovky, ne-li tisíce místností a chodeb, v nichž je uvězněný oceán. Vodní labyrint. Piranesi se čas od času vídá se svým přítelem, Tím Druhým, jenž Piranesiho potřebuje pro vědecký výzkum Velkých a Tajných Vědomostí. Piranesi si své poznatky zaznamenává do deníku. Pak se začnou objevovat vzkazy; ne vše je takové, jak se zdá. A když vyjdou na světlo důkazy o existenci dalšího člověka a možná i jiného světa mimo zdi Domu, Piranesi začne rozplétat pavučinu lží – i když je pravda všechno, jen ne příjemná. Piranesi je hlavní postava románu. Giovanni Battista Piranesi byl italský malíř z ... více

 
Pod hladinou (odkaz v elektronickém katalogu)

Pod hladinou

Psychologický thriller je čtvrtým příběhem z úspěšné série Na dně, ve které hlavní hrdinka chrání nejen svou rodinu, ale obětavě pomáhá dalším obětem zločinu.Přestože ji nepřestává pronásledovat hrůzná minulost, snaží se Gwen Proctorová žít dál. Jejímu životu dává navíc smysl jeden starý případ: jedná se o záhadné zmizení mladého muže v Tennessee, který je už tři roky nezvěstný. Jeho matka Ruth Landryová žije od té doby v nejistotě a strachu. A Gwen ji moc dobře chápe. Ví totiž, jaké to je, když se matka o své dítě bojí. Bez zaváhání se tedy rozhodne zoufalé ženě pomoci a ujímá se vyšetřování. Jenže čím ... více

 
Podobenství o rozsévači (odkaz v elektronickém katalogu)

Podobenství o rozsévači

Dystopický román o rozvrácené americké společnosti ve 20. letech 21. století, který je dnes považován za klasiku.Píše se rok 2025. Lauren Olamina žije se svou rodinou v jedné z mála bezpečných čtvrtí, které na předměstí Los Angeles ještě zbývají. Za zdmi této střežené enklávy se její otec, kazatel, a hrstka dalších pokouší zachránit poslední pozůstatky civilizace rozvrácené drogami, nemocemi, válkou a trvalým nedostatkem vody. Zatímco otec se snaží ukazovat svým následovníkům správnou cestu, Lauren svádí boj s hyperempatií, stavem, díky němuž je mimořádně citlivá na bolest jiných. Po náhlé ztrátě své rodiny i domova je ... více

 
Podplacený ženich (odkaz v elektronickém katalogu)

Podplacený ženich

Bree pocházela z jedné z nejbohatších rodin v San Francisku a nemyslela si o sobě, že je bůhvíjaká krasavice. Proto už od mládí trpěla představou, že muži se o ni zajímají jen kvůli jejímu majetku. Když na dobročinném plese poznala atraktivního Gavina, zdálo se, že je to první muž, který ji vidí takovou, jaká je, a právě proto o ni usiluje. Bree se ani neodvažovala doufat, že by se spolu mohli sblížit. Předposlední díl minisérie Mocní a svobodní.

 
Pomsta (odkaz v elektronickém katalogu)

Pomsta

William Scott ; přeložil Tomáš Butala. -- 2. vydání. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 50 stran ; 22 cm. -- (Rodokaps, ISSN 1803-4101 ; svazek 261). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 978-80-243-9903-4 (brožováno) : Kč 47,99.  

 
Posedlost (odkaz v elektronickém katalogu)

Posedlost

Další ze série detektivních románů, jejichž hlavním hrdinou je detektiv z oddělení vražd Max Wolfe.Mysleli si, že unášejí milenku jednoho z nejmocnějších londýnských gangsterů. Jenže unesli špatnou ženu. A tím se dostali do křížku se špatným detektivem. Pátrání po pohřešované ženě detektiva Maxe Wolfa zavede z legendárního Černého muzea v Novém Scotland Yardu do pozlátkem se třpytících sídel profesionálních zločinců, laciných striptýzových klubů, do tajných doupat sexuálních neřestí - až k nepopsatelně temným hříchům spáchaným před celými desítkami let. Wolfe se ocitá ve světě rodinných tajemství, sexuální ... více

 
Posilování stresem : cesta k odolnosti (odkaz v elektronickém katalogu)

Posilování stresem : cesta k odolnosti

O stresu se hovoří zejména jako o umělé, lidstvem vyrobené zátěži. Člověk se musel naučit porozumět a vzdorovat rozmanitým stresovým vlivům od počátku své existence. Tělesná zátěž, zima střídaná horkem, nedostatek jídla a tekutin, bakterie, viry, nedostatek spánku či bolest zasahovaly do našich životů od nepaměti. V dnešní době vnímáme stres především jako významnou příčinu vzniku řady tělesných a duševních onemocnění, a chápeme jej jako nebezpečný. Pavel Kolář, celosvětově uznávaný fyzioterapeu..

 
Poslední zapálí vesnici : válka v Náhorním Karabachu (odkaz v elektronickém katalogu)

Poslední zapálí vesnici : válka v Náhorním Karabachu

27. září 2020 zaútočil Ázerbájdžán podpořený Tureckem na oblast Náhorního Karabachu, enklávu, kterou posledních 30 let kontrolovala Arménie. Válka měla být blitzkrieg, přesto se Arméni dokázali bránit 44 dní. Kruté boje, které vojáci popsali jako masakr, zastavilo příměří zprostředkované Ruskem. Válka si vyžádala kolem 10 000 mrtvých vojáků na obou stranách konfliktu a 146 mrtvých civilistů. Tisíce lidí se stále pohřešují. Během konfliktu bylo spácháno mnoho válečných zločinů. Arméni přišli o 80 % Karabachu a přilehlých území. Příměří ukončilo boje, ale ne lidské utrpení. Desetitisíce Arménů ztratily svoje domovy, ... více

 
Pošetilci, šarlatáni a buřiči : myslitelé nové levice (odkaz v elektronickém katalogu)

Pošetilci, šarlatáni a buřiči : myslitelé nové levice

Překlad polemické knihy Fools, Frauds, and Firebrands: Thinkers of the New Left anglického filosofa s myšlením tzv. „Nové levice“ Rogera V. Scrutona. Ve své knize z roku 2015 Roger Scruton navazuje na své dřívější filosofické práce, jak knihy, jako byla monografie Myslitelé nové levice z roku 1985, tak na články, které v průběhu osmdesátých let uveřejňoval v Salisbury Review a které se staly zdrojem řady kontroverzí. Scrutonova argumentace je konzistentní: zdůrazňuje důležitost tradice, kterou ovšem nevnímá jen jako velkou tradici politického myšlení, ale naopak jako tradici všednodennosti, tradici spolků a lidské pospolitosti. Tuto tradici ... více

 
Poupátka (odkaz v elektronickém katalogu)

Poupátka

Román zpracovává téma sexuálního zneužívání dětí. Jedenáctiletá dívka, která nenachází uspokojivé mezilidské vztahy ani odpovědi na základní otázky dobra a zla, je o to zranitelnější obětí manipulace a zneužívání.Divadlo umí okouzlit. Ví to i jedenáctiletá Františka, která se po škole víc než domů těší do dramatického kroužku. Proč však vedoucí Mirek své divadelní partě zakazuje kamarádit se s jinými dětmi? Proč tvrdí, že správná herečka musí režisérovi vždy zcela důvěřovat, a nutí své svěřenkyně se svlékat? Zdá se, že ospalé městečko, kde Františka žije, má už řadu let závažné tajemství - tajemství, ... více

 
Praktická příručka astrologie : přehledný průvodce po tajemstvích Vaší osobnosti (odkaz v elektronickém katalogu)

Praktická příručka astrologie : přehledný průvodce po tajemstvích Vaší osobnosti

Praktická příručka ukazuje pozitivní i negativní rysy osobnosti, které jsou předurčeny zodiakálními znameními, v nichž se nacházelo Slunce, Měsíc a další planety při narození člověka. Tato znamení umožňují zjistit astrologické tabulky, které kniha obsahuje (nechybí k nim ani stručný, jasný návod). Tabulky jsou jednoduché, není třeba žádných složitých výpočtů. Cílem příručky je poskytnout první zkušenosti všem těm, kteří se chtějí seznámit s astrologií.

 
Pravomil, aneb, Ohlušující promlčení (odkaz v elektronickém katalogu)

Pravomil, aneb, Ohlušující promlčení

Román je inspirován skutečným příběhem válečného hrdiny, který zažil více vězení než lásek, slovo Vlast psal vždy s velkým písmenem a na sklonku života se vrátil z Ameriky potrestat dávný zločin tam, kde světská spravedlnost hanebně selhala.Pravomil na vlastní kůži prožívá klikaté dějiny minulého století - od pálení ptáčnicovice za první republiky, přes výslechy na gestapu, mrazivé peklo sovětského gulagu, krvavé boje na hřebenech Karpat a spiknutí proti komunistické diktatuře, až po dobývání uranu pro Stalinovy bomby. Jen aby nakonec došel k poznání, že vzít spravedlnost do vlastních rukou znamená ztratit srdce. Pravomil je ... více

 
Prekogská císařovna (odkaz v elektronickém katalogu)

Prekogská císařovna

Hubert Haensel ; z německého originálu Die Präkog-Kaiserin ... přeložil Jaroslav Kuťák. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 64 stran ; 22 cm. -- (Perry Rhodan. Terranova ; sv. 188). -- ISBN : 978-80-243-9930-0 (brožováno) : Kč 69,00.  

 
Princ a ošklivé káčátko (odkaz v elektronickém katalogu)

Princ a ošklivé káčátko

Frieda Birkner-Mahlerová ; přeložila Libuše Lacinová. -- 2. vydání. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 64 stran ; 22 cm. -- (Frieda Birkner-Mahlerová : příběhy lásky, ISSN 1213-4589 ; sv. 354). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 978-80-243-9948-5 (brožováno) : Kč 47,99.  

 
Princ Philip jak ho neznáte : ve službách britské monarchie (odkaz v elektronickém katalogu)

Princ Philip jak ho neznáte : ve službách britské monarchie

Jeho královská Výsost vévoda z Edinburghu se narodil na Korfu 10. června 1921 jako řecký a dánský princ, ale už roku 1922 musela rodina Řecko opustit. Dětství prožil Philip v exilu a střídavě pobýval u příbuzných v Německu a v Anglii. Navštěvoval královskou námořní akademii v Dartmouthu a v řadách námořnictva bojoval i ve druhé světové válce. Od roku 1947 je jeho jméno spjaté s britskou monarchií.

 
Projít zrcadlem. Kniha 4, Bouře ozvěn (odkaz v elektronickém katalogu)

Projít zrcadlem. Kniha 4, Bouře ozvěn

Svět je vzhůru nohama. Archy se začínají rozpadat. Zbývá už jen jediná možnost, jak to zastavit: najít toho, kdo je za to zodpovědný. Ofélie a Thorn se vrhnou na stopu podivným ozvěnám, které jsou možná klíčem všech tajemství. Musí prozkoumat Babylon až do nejhlubších útrob a nezbývá jim také než se vrhnout vstříc své paměti. Nezvrátí jejich cestu Bůh, který se snaží získat moc? A kdo je Druhý? Kdo hýbe mocnými silami stvoření a zániku? Je možné postavit se mu a drolící se svět tak zachránit? Čtvrtý díl série Projít zrcadlem.

 
titul

Prokletí

neuvěřitelné a záhadné příběhy Jasona Darka ; přeložil Rastislav Brzobohatý. -- 2. vydání. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 50 stran ; 22 cm. -- (Na stopě hrůzy John Sinclair ; sv. 585). -- Přeloženo z němčiny. -- V tiráži chybně jméno překladatele: Rastislav Brzobohatý, správně má být: Rostislav Brzobohatý. -- ISBN : 978-80-243-9937-9 (brožováno) : Kč 53,00.  

 
Prstýnek z kopřivy : verše a monotypy (odkaz v elektronickém katalogu)

Prstýnek z kopřivy : verše a monotypy

Osobní a osobitá knížka malíře a ilustrátora Pavla Čecha, který v ní básněmi doprovází své vlastní monotypy.Krajiny barevných skvrn se prolínají s vnitřními krajinami duše. Prstýnek z kopřivy je kouzelný - místy nevíme, jestli bloumáme uvnitř obrazu, anebo básně.

 
První šifra (odkaz v elektronickém katalogu)

První šifra

Román o třech ženách, které ve Švédsku během druhé světové války pomáhaly s luštěním válečných šifer.Švédsko, píše se rok 1940. Zatímco Evropu pohlcuje hrozba nacistického Německa, ve Stockholmu se nečekaně prolínají osudy tří žen. Signe utíká z venkova do velkoměsta. Elisabeth podává za dramatických okolností výpověď. Iris uprchla z Estonska. Spojuje je zvláštní nadání – a proto jsou vládou vybrány, aby rozluštily šifru nepřítele. Mezi pochybnými muži pracujícími v utajení se přátelství tří žen stává životně důležitým pro bezpečnost království.

 
Příběh jedné lásky (odkaz v elektronickém katalogu)

Příběh jedné lásky

Sabine Stephanová ; přeložila Stanislava Sladká. -- 2. vydání. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 64 stran ; 22 cm. -- (Zlatá růže, ISSN 1212-9208 ; sv. 334). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 978-80-243-9888-4 (brožováno) : Kč 47,99.  

 
Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu (odkaz v elektronickém katalogu)

Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu

Kevin Dutton, Andy McNab ; z anglického originálu Good psychopath\'s guide to success přeložila Renata Červenková. -- Vydání druhé, přepracované, v Portále první. -- Praha : Portál, 2021. -- 342 stran : ilustrace ; 21 cm. -- ISBN : 978-80-262-1738-1 (brožováno). C 400.778 a  

 
Radost z práce : uspořádejte si svůj profesní život (odkaz v elektronickém katalogu)

Radost z práce : uspořádejte si svůj profesní život

Po bestsellerech Zázračný úklid a Žít s radostí vychází nová kniha slavné Marie Kondo, která svou inspirativní metodu úklidu nyní přenesla na oblast zaměstnání. Spolu se Scottem Sonensheinem, psychologem v oblasti organizace práce, poradí, jak můžete dosáhnout výsledku, který vám změní život. Nezáleží na tom, zda pracujete z domova, máte vlastní kancelář nebo jen vyhrazené místo. Jakmile si vše náležitě uspořádáte, získáte potřebnou sílu, sebedůvěru, energii a motivaci, abyste si vybudovali kariéru, která vám bude přinášet radost.

 
Revolver Caine (odkaz v elektronickém katalogu)

Revolver Caine

Frank Callahan ; z německého originálu Revolver-Caine ... přeložil Marek Pavka. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 50 stran ; 22 cm. -- (Western-Bestseller ; sv. 583). -- ISBN : 978-80-243-9889-1 (brožováno) : Kč 47,99.  

 
Rio, černý jezdec (odkaz v elektronickém katalogu)

Rio, černý jezdec

John Kirby ; přeložil Marek Pavka. -- 2. vydání. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 50 stran ; 22 cm. -- (Colorado western ; sv. 493). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 978-80-243-9950-8 (brožováno) : Kč 47,99.  

 
Rodina jako tým (odkaz v elektronickém katalogu)

Rodina jako tým

Rodina jako přístav, kam se rádi vracíme a odkud míříme za svými sny. Nejlepší firmy a sportovní kluby potřebují k úspěchu spokojené týmové hráče, energii a smysluplnou misi. Skvělé týmy ale můžete budovat i se svými nejbližšími! Přinášíme ucelený pohled na nové způsoby vzdělávání, sebepoznání, práci s emocemi, komunikaci napříč generacemi a další témata. Chceme vás inspirovat k vytvoření fungující rodiny, v níž je každý člen důležitý a kde mohou děti získat základ pro celý život!

 
Rohovín Čtverrohý ; Lhář a jeho rod ; Popelka varšavská (odkaz v elektronickém katalogu)

Rohovín Čtverrohý ; Lhář a jeho rod ; Popelka varšavská

Výbor tří divadelních her z doby národního obrození.Svazek přináší tři veselohry klasika českého dramatu: aktovku o napáleném Rohovínu Čtverrohém, veselohru Lhář a jeho rod o rodině, ve které nikdo nedokáže říct pravdivou snad ani jedinou větu, a objevuje čtenářům zapomenutou verzi Popelky, kterou Klicpera situuje do polské Poznaně.

 
Rozsudek smrti vykonán : kruté pravdy z tajných archívů (odkaz v elektronickém katalogu)

Rozsudek smrti vykonán : kruté pravdy z tajných archívů

Sedmnáct příběhů, ve kterých pachatele došli až k oprátce. Je mezi nimi příběh zdravotní sestry vraždící na kojeneckém oddělení. 18letého mladíka, který podle pokynů otce vyvraždil rodinu své tety. Vojenského zběha-kanibala. Pedofilního promítače pražského kina Metro. Můžete se z policejního vyšetřování dozvědět, jak byly doopravdy zavražděny stopařky, na motivy jejichž kauzy byl natočen film Smrt stopařek, nebo odkud se vzala hlava bez těla ve vlaku na trati Trnava-Bratislava. Na konci všech těchto hrůzných, mrazivých příběhů čekala spravedlnost. Poprava a smrt.

 
Rudá špionka (odkaz v elektronickém katalogu)

Rudá špionka

Román o ženě z ruské aristokratické rodiny, která se po Říjnové revoluci stane sovětskou špionkou v Paříži.Válka a revoluce rozmetaly svět, ve kterém Naďa, dcera ruských aristokratů, dosud žila. Rodina přišla o veškerý majetek i občanská práva. Ve snaze zajistit si pohodlný život se provdá za horlivého bolševika a další vypočítavý čin následuje. Jako špionka Sovětů odjíždí do Paříže, kde je okamžitě vtažena do zrádného světa tajemství a falše. Sužována svědomím a okouzlena zakázanou milostnou aférou se zaplete do spiknutí, které končí šokující vraždou...

 
Ruizův velký plán (odkaz v elektronickém katalogu)

Ruizův velký plán

Lex Lane ; z německého originálu Der Boss, der kein Erbarmen kannte ... přeložil Marek Pavka. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 50 stran ; 22 cm. -- (Western-Bestseller ; sv. 586). -- ISBN : 978-80-243-9941-6 (brožováno) : Kč 47,99.  

 
titul

Řecký útěk

. -- Varšava, Harlequin, 2015. -- 314 s.  

 
S láskou, Lukov (odkaz v elektronickém katalogu)

S láskou, Lukov

Kdyby někdo požádal Jasmine Santosovou, aby popsala posledních pár let svého života jediným slovem, určitě by bylo neslušné. Po sedmnácti letech – a bezpočtu zlomených kostí a nesplněných slibů – tuší, že se doba, kdy ještě bude soutěžit v krasobruslení, chýlí ke konci. Ale když přijde životní nabídka od arogantního idiota, kterého si posledních deset let představovala, jak ho strká pod rozjetý autobus, Jasmine možná bude muset všechno přehodnotit. Včetně Ivana Lukova. Vtipný tzv. slow burn příběh o rodící se náklonnosti mezi dvěma mladými lidmi v atraktivním prostředí krasobruslařských soutěží. Typický autorčin styl ... více

 
S pokorou a nadějí (odkaz v elektronickém katalogu)

S pokorou a nadějí

Příběh jedné zapomenuté vesmírné mise je námětem sci-fi novely mladé americké autorky.Ke konci dvacátého prvního století učinili vědci průlom: prostřednictvím revoluční metody známé jako somaformace dokážou kosmonauti dlouhodobě přežít v nepřátelském prostředí mimo Zemi. Když už se lidé nemusí nechat omezovat křehkostí svých těl, jsou konečně schopni cestovat ke vzdáleným exoplanetám, o nichž se soudí, že se na nich skrývá život. Jeden z takových týmů tvoří i Ariadne O’Neillová a její tři kolegové. Vydávají se na misi, která má za úkol prozkoumat čtyři obyvatelné světy. Ale zatímco Ariadne cestuje tělesnými formami ... více

 
Sbohem, mami, sbohem, tati : jak se vyrovnat se smrtí rodičů (odkaz v elektronickém katalogu)

Sbohem, mami, sbohem, tati : jak se vyrovnat se smrtí rodičů

Autor, newyorský psychiatr, uvažuje nad tím, jak nepřenosná je to zkušenost, jaké jsou aspekty truchlení spojeného s úmrtím rodičů, o vlivu úmrtí rodiče na osobní identitu, o tom, že vztah k rodiči přetrvává i po jeho smrti, o mnohdy zásadních změnách vztahu k ostatním lidem i naší role v rodině poté, co se vymaníme ze vztahového vzorce určovaného rodiči, o souvislostech vztahu k rodičům a vztahu k božství, jaká rizika jsou spojena s vytěsněním smutku, které techniky lze účinně využít při práci s truchlením a konečně jaké poučení si můžeme z úmrtí rodičů vzít.

 
Se žlutou hvězdou v prázdném kupé : vzpomínky Lydie Tischlerové (odkaz v elektronickém katalogu)

Se žlutou hvězdou v prázdném kupé : vzpomínky Lydie Tischlerové

Autentický příběh české židovské dívky. Příběh jedné z posledních žijících pamětnic Osvětimi, která po válce odešla do Velké Británie, kde absolvovala psychoterapeutický výcvik u Anny Freudové a celý profesní život se věnovala dětské psychiatrii. Kniha postupuje chronologicky od Lydiina dětství stráveného v předválečné Ostravě přes neúspěšný pokus o útěk do Polska, pobyt v Terezíně, v koncentračním táboře Osvětim, osvobození a odchod do Británie.

 
Seidel Josef & František : mysterium Šumava = Mysterium Böhmerwald = mysterium Šumava Forest (odkaz v elektronickém katalogu)

Seidel Josef & František : mysterium Šumava = Mysterium Böhmerwald = mysterium Šumava Forest

texty Hana Jirmusová Lazarowitz, Miroslav Reitinger, Petr Hudičák, Zdena Mrázková, archiv Musea Fotoateliér Seidel. -- Český Krumlov : Českokrumlovský rozvojový fond, spol. s r.o. : Egon Schiele Art Centrum o.p.s., [2015]. -- ©2015. -- 111 stran : ilustrace (některé barevné), portréty ; 27 cm. -- Životopisná data. -- ISBN : 978-80-905916-4-6 (Českokrumlovský rozvojový fond, Český Krumlov ; brožováno) : neprodejné. B 59.400 a  

 
Sestry z Titaniku (odkaz v elektronickém katalogu)

Sestry z Titaniku

Příběh odehrávající se na počátku 20. století ve zchudlém Irsku a rozrůstající se Americe.Delia a Nora pocházejí z irské farmářské rodiny, kde sice není nouze o práci, ale o hmotné zajištění rozhodně ano. Jednoho dne se na Delii a Noru usměje štěstí. Rodině se naskytne možnost poslat dívky do Ameriky, kde jim místní farnost zajistila práci. Obě dívky se vydávají vstříc novému životu. Jejich dopravním prostředkem se stává Titanic. Dobrodružná cesta značně poznamená jejich další životní osudy.

 
Sestry (odkaz v elektronickém katalogu)

Sestry

Jsou tady již po staletí, v dějinách mnohokrát prokázaly velkou kuráž, stojí na nejnižším žebříčku církevní hierarchie, ale často vykonávají nejtěžší práci. Pečují o nemocné, pracují v nápravných zařízeních, sociálních službách a ve školách, pomáhají lidem na misiích, můžeme je označit za zakladatelky hospicové péče. Starají se o druhé bez ohledu na jejich víru, bohatství nebo jakoukoliv jinou příslušnost. Často jsou vázány mlčenlivostí. Žijí v ústraní. To, co někdo chápe jako svázanost, může jinému přinášet svobodu. Snad i z toho důvodu v dávné minulosti přicházely do řádu, aby získaly i vzdělání a nebyly ... více

 
Setkání po létech (odkaz v elektronickém katalogu)

Setkání po létech

Sandra Heydenová ; přeložila Eva Chromiaková. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 64 stran ; 22 cm. -- (Šlechtické romance, ISSN 1802-8616 ; sv. 161). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 978-80-243-9947-8 (brožováno) : Kč 47,99.  

 
Skvělá samota : putování Pacifickou hřebenovkou (odkaz v elektronickém katalogu)

Skvělá samota : putování Pacifickou hřebenovkou

„Tahle drsná otevřená krajina byla divočinou, o které jsem snil. Země svobody, kde neplatí žádná pravidla a kde celé dny nikoho nepotkáte.“ Připravte se na okouzlující nádheru Pacifické hřebenovky. Toto putování americkým západem vedoucí z Mohavské pouště přes k nebi se tyčící vrcholky pohoří Sierra Nevada až do Kanady není pro slabé povahy. Ovšem ti, co vytrvají, budou odměněni křišťálově čistými horskými jezery, nocemi pod hvězdami a spontánními přátelstvími vznikajícími u ohně. Tim Voors – vášnivý hiker na dlouhé vzdálenosti, který sám po dobu šesti měsíců putoval Pacifickou hřebenovkou – vám podrobně ... více

 
Souboj v Tucsonu (odkaz v elektronickém katalogu)

Souboj v Tucsonu

John Kirby ; přeložil Marek Pavka. -- 2. vydání. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 50 stran ; 22 cm. -- (Colorado western, ISSN 1213-032X ; sv. 490). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 978-80-243-9896-9 (brožováno) : Kč 47,99.  

 
Spí vůbec někdy ten zatracený čert? a další povídky (odkaz v elektronickém katalogu)

Spí vůbec někdy ten zatracený čert? a další povídky

Eva Stenglová ... [et al.]. -- Praha : Pražská vydavatelská společnost, 2010. -- 100 s. ; 20 cm. -- (Krimi jedním dechem, ISSN 1212-7612 ; sv. 215). -- ISBN : 978-80-7250-518-0 (brož.) : Kč 45,00.  

 
Spodní patro války : německé tajné služby v zákulisí hitlerovských agresí (odkaz v elektronickém katalogu)

Spodní patro války : německé tajné služby v zákulisí hitlerovských agresí

NĚMECKÉ TAJNÉ SLUŽBY V ZÁKULISÍ HITLEROVSKÝCH AGRESÍ „Válka je pokračováním politiky jinými prostředky. A začíná okamžikem, kdy padne rozhodnutí o záměru. Vše další se rovná lépe či hůře skrytým přípravám,“ svěřil se ve svých pamětech pruský generál a vojenský teoretik Carl von Clausewitz. Podlehl choleře v roce 1831, ale i o více než sto let později, v čase hitlerovské „třetí říše“, měla jeho slova své oprávnění. Vzdálena realitě je romantizující představa, že tajná fronta, jíž se mezi některými zasvěcenci říkalo spodní patro války, rozhodovala v době příprav na agresi a potom i přímo za války jako ... více

 
Srdce Doudlebska (odkaz v elektronickém katalogu)

Srdce Doudlebska

Karel Hlubuček, Bedřich Valdauf. -- České Budějovice : Jan Štifter, 2021. -- 30 stran : ilustrace ; 33 cm + příloha (1 nečíslovaný list). -- Reprint (včetně faksimile titulní stránky a obálky): Trhové Sviny - Borovany, 1941. -- ISBN : 978-80-906857-7-2 (brožováno). B 110.855 P  

 
Statek je rodu ženského (odkaz v elektronickém katalogu)

Statek je rodu ženského

Humorný román od žen a pro ženy je zajímavý tím, že ho napsaly společně čtyři české autorky během týdenní dovolené a dalších setkání "na dálku".Čtyři ženy, čtyři osudy. V jeden okamžik se jejich cesty potkají, protnou a propletou. Zůstanou samy, bez mužů, které - jak si bláhově myslí - nechaly daleko za sebou. A pak tu máme psa. Kolii jménem Punti Cana, slyšící na jméno Punťa. A taky kozu. A kocoura. A horké léto, které voní meruňkovým koláčem, posečenou loukou, borovým lesem, vodou, žabincem a borůvkovým vínem. Prostě idylka, jen sem tam nějaká ta letní bouřka. Mimochodem - jak myslíte, že to zvládají opuštění muži?

 
Stavíme domečky pro zvířátka (odkaz v elektronickém katalogu)

Stavíme domečky pro zvířátka

Monika Biermaier. -- České vydání první. -- Praha : Vašut, 2021. -- 78 stran : barevné ilustrace ; 24 cm. -- Přeloženo z němčiny. -- Překlad © Alice Kavinová. -- ISBN : 978-80-7541-298-0 (brožováno). C 401.026 a  

 
Stezka mrtvých (odkaz v elektronickém katalogu)

Stezka mrtvých

Krimithriller z dánské volné série Louise Ricková. Vyšetřovatelka se tentokrát setkává s případem pohanského rituálu se smrtícími následky.Během rituálu zasvěcování do dospělosti zmizí patnáctiletý chlapec a zanedlouho se ukáže, že není jediným pohřešovaným. Proč všichni mlčí? Co skrývá tajemný les? Kdo používá Stezku mrtvých, po níž se za starých časů chodívalo k obětnímu dubu? Najdou se ve Hvalso i dnes vyznavači dávné severské víry, kteří bohům přinášejí oběti? Pátrání po pohřešovaném chlapci se pro Louise Rickovou stává nepříjemně osobním. Stopy totiž vedou na panské sídlo, kam se provdala Louisina ... více

 
Stínohra (odkaz v elektronickém katalogu)

Stínohra

Kriminální thriller vypráví příběh patnáctiletých chlapců, kteří jsou spolužáci a přátelé - do okamžiku, kdy jeden brutálně zavraždí druhého.Tajemný případ rituální vraždy je zdárně vyřešen, přesto i po letech působí velmi znepokojujícím dojmem. Hlavní hrdina, Paul, je nucen po pětadvaceti letech navštívit své rodné město a dát tak prostor bolestným vzpomínkám. Je proto naprosto zděšen, když se doslechne o vraždě, takřka kopírující starý případ, který se ho osobně dotýkal.

 
Stínové eso (odkaz v elektronickém katalogu)

Stínové eso

Vítejte ve Městě hříchu, kde vládnou vlastníci kasin, gangy zamořují ulice a za každým stínem se skrývá tajemství. Enne Salta byla vychována jako správná mladá dáma, a žádná taková dáma by dobrovolně nenavštívila New Reynes, takzvané Město hříchu. Když jí ale zmizí matka, Enne musí opustit svou dívčí školu – a svou pověst – aby mohla sledovat matčinu stopu do města, které nikdo neopustí nezměněn. Vyděšená a opuštěná Enne má jen jedno jediné vodítko: jméno Levi Glaisyer. Naneštěstí Levi není ten gentleman, kterého očekávala – je to vládce ulice a podvodník. Také je jen jednu platbu od vyřešení jistého investičního ... více

 
Strážci majáku (odkaz v elektronickém katalogu)

Strážci majáku

Napínavý román ve stylu "záhady zamčeného pokoje", v němž beze stopy zmizí tři strážci majáku. Jejich ženy pak musí další desítky let žít ve stínu nevysvětlené záhady.Cornwall, 1972. Z odlehlého majáku kilometry od pobřeží zmizeli tři jeho strážci. Vstupní dveře zůstaly zamčené zevnitř. Hodiny se zastavily. V záznamech o počasí hlavní strážce popisuje velkou bouři, nebe však bylo celý týden jasné. Co se s muži na odlehlé věži v moři stalo? Je jejich tajemství vůbec možné někdy vylovit z vln? I o dvacet let později ženy, které po strážcích zůstaly, bojují s tím, jak žít dál. Helen, Jenny a Michelle měla tragédie spojit, ... více

 
Stroj času : příběh jednoho vynálezu (odkaz v elektronickém katalogu)

Stroj času : příběh jednoho vynálezu

Základní dílo světové sci-fi líčí pochmurnou vizí dobrodružství poutníka v daleké budoucnosti, kdy se lidstvo zcela proměnilo, nikoliv však k dobrému.Poutník v čase, vědec zabývající se hledáním čtvrté dimenze prostoru, se díky svému vynálezu neobyčejného stroje přenáší do daleké budoucnosti, do roku 802 701. Lidstvo v průběhu svého vývoje dosáhlo splnění některých svých tužeb - krásní človíčci žijí ve zdánlivě spravedlivém společenství na troskách zašlé kultury, ale zároveň postrádají některé přirozené obranné schopnosti, například přizpůsobivost vůči měnícím se životním podmínkám.

 
Střet králů : grafický román. Svazek druhý (odkaz v elektronickém katalogu)

Střet králů : grafický román. Svazek druhý

Čtyři sady komiksů Her o trůny dokazují, že „Píseň ledu a ohně“ umí okouzlit v jakékoliv formě. Úspěšný autor bestsellerů New York Times, Landry Q. Walker, a ilustrátor Mel Rubi nyní představují další řadu založenou na druhém dílu slavné ságy. Mírumilovné léto plné hojnosti trvající dlouhých deset let se chýlí ke konci a drsná, ledová zima se blíží jako zuřivé zvíře. Dva velcí vůdci – lord Eddard Stark a král Robert Baratheon –, kteří vládli věku vynuceného míru, se stali oběťmi královské zrady a jsou nyní po smrti. V celé zemi – od prastarého Dračího kamene po strohé zdi Zimohradu – vládne chaos. Vládci Sedmi ... více

 
Světlo po válce (odkaz v elektronickém katalogu)

Světlo po válce

Román o síle lásky a přátelství inspirovaný skutečným osudem autorčiny matky, která si během druhé světové války zachránila život, když vyskočila z vlaku mířícího do Osvětimi.Vera a Edita přijíždějí v roce 1946 do Neapole. Dvěma židovským dívkám se podařilo uprchnout z vlaku mířícího do Osvětimi a do konce války se ukrývaly na statku na rakouském venkově. Teď se ale ze všech sil snaží hodit temnou minulost za hlavu a vybudovat si nový život. První láska na sebe nenechá dlouho čekat, ale když Veřin snoubenec ze dne na den zmizí, vydávají se obě kamarádky znovu na cesty.

 
Šachy se smrtí (odkaz v elektronickém katalogu)

Šachy se smrtí

Fiktivní příběh románu, jehož každá kapitola nese název šachového tahu, je psychologickým pohledem na pocity viny, pochopení, smíření a odpuštění jak oběti, tak i spolupachatele holocaustu.SS Obersturmführer Paul Meissner v Osvětimi organizuje vznik šachového klubu, který se u mužstva těší oblibě díky pokoutním sázkám na výsledky jednotlivých partií. Když se ovšem dozvídá, že šachy mezi sebou hrají i vězni, upoutají jeho pozornost zvěsti o údajně neporazitelném židovském hodináři Clémentovi... Roku 1962 se Clément při šachovém turnaji setkává s Meissnerem. V Osvětimi byl Clément přinucen hrát proti nacistickým dozorcům: ... více

 
Šest tudorovských královen. Kateřina Howardová : nevěrná královna (odkaz v elektronickém katalogu)

Šest tudorovských královen. Kateřina Howardová : nevěrná královna

Pátá část série renomované historičky o šesti ženách anglického panovníka Jindřicha VIII. pokračuje vylíčením dramatického životního příběhu Kateřiny Howardové.Příběh Kateřiny Howardové, páté manželky krále Jindřicha VIII., je jedním z nejtragičtějších v anglických dějinách. Dívenka sotva odrostlá dětským střevíčkům, kterou ke dvoru přivedla její ctižádostivá rodina, okouzlila krále svými půvaby a krásou. Uměla zpívat, nádherně tančila, milovala dvorské slavnosti, a když se s ní stárnoucí král dychtivý dědice roku 1540 oženil, plnými doušky si užívala svého privilegovaného postavení. Zamilovaný Jindřich se ... více

 
Šest vran (odkaz v elektronickém katalogu)

Šest vran

Fantasy román odehrávající se ve stejném světě jako trilogie Griša. Šest nebezpečných zločinců se pokusí o nemožné - vloupat se do Ledového paláce, nejstřeženější pevnosti světa.Ketterdam - rušné přístavní město, kde se dá za peníze koupit naprosto cokoliv. Nikdo to neví lépe než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. Neštítí se žádné špinavé práce a dokáže vybruslit z každé situace. Jednoho dne dostane nabídku, na kterou by kývl jen šílenec. Pohádková odměna však několikanásobně převyšuje všechna nebezpečí, která ze sebevražedné zakázky plynou. Sám to ale nezvládne. Bude potřebovat další pomocníky...

 
Štěkot uvázaných psů : detektivní thriller z prostředí protektorátu (odkaz v elektronickém katalogu)

Štěkot uvázaných psů : detektivní thriller z prostředí protektorátu

Komiksový detektivní thriller z prostředí Protektorátu.Podzimního rána roku 1941 je v zapadlé pražské ulici protektorátu Čechy a Morava nalezeno mrtvé tělo s vyřezaným hákovým křížem na hrudi. Dramatičnost celé situace podtrhuje fakt, že obětí je hlavní komisař Antonín Kohorouz - vzor policejního sboru s řadou vyřešených případů za sebou. Případu se ujímá jeho kolega Petr Dressler, dávný Kohorouzův přítel, který ale má nejlepší roky už dávno za sebou. Za přísného dohledu nacistického aparátu začne Dressler rozplétat nitky komplikovaného případu. Brzy pochopí, že případ má politické pozadí, a nebezpečí začne ohrožovat ... více

 
Tajemství Velkého Vonta (odkaz v elektronickém katalogu)

Tajemství Velkého Vonta

V poslední části stínadelské trilogie Rychlé šípy vyřeší, jak a proč zmizel ježek v kleci z držení Velkého Vonta.Chlapecká parta Rychlé šípy soupeří s jiným klubem, její členové prožívají četná dobrodružství mezi dalšími partami dětí, vydávají svůj časopis a především pátrají, kam a proč zmizel ježek v kleci.

 
Tancuj, tancuj, tancuj (odkaz v elektronickém katalogu)

Tancuj, tancuj, tancuj

Román plný magické symboliky, detektivního pátrání, temné historie či psychologického přerodu hlavního hrdiny, s nímž se čtenáři mohli setkat už v autorově předchozí tvorbě.Tento román je volným pokračováním Murakamiho bestselleru Hon na ovci a v podstatě se jedná o závěrečný díl tetralogie, z níž první dva díly (Poslouchej, co zpívá vítr a Pinball) u nás dosud nevyšly. Podobně jako v předchozích knihách i zde autor využívá prvky magického realismu, inspiruje se skutečnou historií a kritizuje společnost. Hlavní hrdina románu, mladík potácející se bezradně životem, zaslechne snové volání zmizelé přítelkyně a rozhodne se ... více

 
Temná půle (odkaz v elektronickém katalogu)

Temná půle

Psychologický horor vypráví příběh spisovatele Tada Beaumonta, který musí čelit obvinění ze spáchání série brutálních vražd.Tad Beaumont psal nejen pod svým jménem, ale i bestsellery plné krve a násilí pod pseudonymem, které mu přinesly slávu a peníze. Po deseti letech se chce vrátit k umělecké tvorbě a odhalí svou pravou totožnost úspěšného tvůrce. Hned poté je krutým způsobem usmrceno několik lidí, kteří se na odhalení podíleli. Beaumonta přepadají pocity strachu a hrůzy, zvukové halucinace a tíživé sny. Stále více si uvědomuje, že imaginární Stark ožil a stal se ztělesněním zla.

 
Temný příliv (odkaz v elektronickém katalogu)

Temný příliv

Další z řady melbournských případů, které musí vyřešit svérázné soukromé očko Jack Irish.Jack přijme nabídku, která se neodmítá. Navštíví ho přítel jeho otce Des Connors s prosbou, aby mu našel ztraceného syna. Zmizelý Gary ale rozhodně nebyl bez poskvrnky a stopy vedou přímo do nelítostného světa milionáře Stevena Leverqua, vlivného muže bez skrupulí, zato však se spoustou dobrých známých, kteří se neštítí ničeho.

 
Tenký led (odkaz v elektronickém katalogu)

Tenký led

Thriller americké autorky o ženě na útěku před únoscem.Beth Riversová je na útěku. Jako známá autorka thrillerů se stala objektem fanatické posedlosti, ale podařilo se jí uprchnout únosci, který ji tři dny věznil v dodávce. Dokud nebude dopaden, musí se Beth skrývat. A zdá se, že chladná a vzdálená Aljaška je tím pravým místem. V jejím novém domově žijí převážně lidé, kteří utíkají nebo se schovávají. Beth se zde cítí v bezpečí. Až do chvíle, kdy se dozví o podezřelém úmrtí místní obyvatelky Lindy Raffertyové. Může mít Lindina smrt něco společného s peklem, které spisovatelce připravil její únosce? Beth se snaží ... více

 
Testy k Psychologii Atkinsonové a Hilgarda (odkaz v elektronickém katalogu)

Testy k Psychologii Atkinsonové a Hilgarda

John G. Carlson ; z anglického originálu Study guide & unit mastery program for Atkinson & Hilgard\'s introduction to psychology ... přeložila Helena Hartlová. -- Vydání druhé, aktualizované. -- Praha : Portál, 2021. -- 301 stran : ilustrace ; 30 cm. -- ISBN : 978-80-262-1775-6 (brožováno). B 59.390 a  

 
To je porod! : z deníku porodní asistentky (odkaz v elektronickém katalogu)

To je porod! : z deníku porodní asistentky

Kniha příběhu z praxe americké porodní asistentky působící ve Velké Británii.Práce v přední linii porodnické péče je extrémnější, než byste si mysleli. Bolest, ale také krása zrození, chvíle zoufalství versus okamžiky neuvěřitelné ženské síly, zármutek i radost. Autorka této knihy to zažila vše. Dojemná a otevřená zpověď porodní asistentky je milostným dopisem novopečeným matkám a kolegyním ve zbrani - ale také všem ženám, prožívajícím ty nejnáročnější a nejkrásnější chvíle.

 
Tyrani ze stínů : román z řady Akta Oregon (odkaz v elektronickém katalogu)

Tyrani ze stínů : román z řady Akta Oregon

Juan Cabrillo a posádka lodi Oregon znovu v boji proti zločincům.Před dvěma tisíci lety císař východní říše svěřil mocné tajemství Svitků moudrosti skupině vybraných poddaných, kteří nakonec vešli do legend jako Devět neznámých mužů. Avšak jak tato legenda souvisí s děsivými událostmi v současnosti a vývojem ničivé umělé inteligence? Posádka lodi Oregon se vydává po horké stopě a rozkrývá nejen dávnou historii, ale hlavně musí nasadit všechny síly v boji na život a na smrt proti skupině zločinců disponující obrovskou silou a nevyčerpatelnými finančními prostředky.

 
Under orders (odkaz v elektronickém katalogu)

Under orders

It's the third death on Cheltenham Gold Cup Day that really troubles super-sleuth Sid Halley. Former champion jockey Halley knows the perils of racing all too well - but in his day, jockeys didn't usually reach the finishing line with three .38 rounds in the chest. But this is precisely how he finds jockey Huw Walker - who, only a few hours earlier, had won the coveted Triumph Hurdle. Just moments before the gruesome discovery, Halley had been called upon by Lord Enstone to make discreet enquiries into why his horses appeared to be on a permanent losing streak. Are races being fixed? Are bookies taking a cut? And if so, are trainers and jockeys playing a dangerous game with stakes far ... více

 
Úvěr krytý olovem (odkaz v elektronickém katalogu)

Úvěr krytý olovem

Každý měsíc volné zpracování několika skutečných kriminálních případů, které zneklidnily veřejnost. Součástí publikace je i křížovka o detektivní literatuře se soutěží o ceny z produkce Pražské vydavatelské společnosti.

 
Válka zamilovaných (odkaz v elektronickém katalogu)

Válka zamilovaných

Viola Larsenová ; přeložila Eva Chromiaková. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 64 stran ; 22 cm. -- (Šlechtické romance, ISSN 1802-8616 ; sv. 160). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 978-80-243-9904-1 (brožováno) : Kč 47,99.  

 
Van (odkaz v elektronickém katalogu)

Van

Další z milostných romancí kanadské autorky, v níž úžasný, šarmantní a sexy muž s uzavřeným srdcem začne toužit po sblížení s okouzlující kolegyní.Vince Morrison, většině lidí známý jako Van. Má zlaté ruce, ať už jimi opracovává kus dřeva, hraje na kytaru nebo laská milenku – v tom všem vyniká. Je přátelský, šarmantní a nadaný, dokonalý výkon podává i pod tlakem a všude jinde je prostě sexy. Srdce však má zavřené, i když prochází zkouškou zájmů a emocí. Spolu s ním v BAM pracuje Olivia Rourkeová. Je talentovaná, uzavřená a svůdná. Dotkne se něčeho v něm, co nedokáže popřít. Chce ji poznat. Všemi možnými ... více

 
Varšavský protokol (odkaz v elektronickém katalogu)

Varšavský protokol

V dalším thrilleru s protagonistou Cottonem Malonem jde o tajemství zvané Varšavský protokol, inkriminující informace o polském prezidentovi, o které se zajímají světové mocnosti.Z úschoven po celém světě mizí vzácné artefakty zvané Zbraně Kristovy. Právě tyto relikvie jsou cenou za přístup na aukci, kde se mají dražit kompromitující informace o polské hlavě státu. Cotton Malone je vyslán do Polska, aby ukradl prastaré kopí a mohl se tajné dražby zúčastnit. Záhy se však ocitá uprostřed nelítostné bitvy mezi Spojenými státy, Ruskem a Polskem. Bitvy o informace, jejichž odhalení by mohlo zcela změnit rovnováhu sil v Evropě.

 
Včelaření jako hobby : cesta k vlastnímu včelstvu (odkaz v elektronickém katalogu)

Včelaření jako hobby : cesta k vlastnímu včelstvu

Je podivuhodné, jak tento malý a pilný hmyz vytváří nebývale úspěšný celek. Není to dílo tajemných sil ve včelstvu. Ve skutečnosti jde většinou o velmi jednoduchá pravidla organizace práce, kterou včely, přesněji řečeno dělnice, konají podle toho, co je právě třeba… Naučte se znát všechny důležité pracovní úkony v ošetřování včelstev a již v prvním roce získáte vlastní chutný med.

 
Ve stínu (odkaz v elektronickém katalogu)

Ve stínu

Detektivka zkušeného slovenského autora, který tentokrát vysílá svého detektiva Krauze na stopu sériového vraha.Začátkem devadesátých let vstupuje na scénu nejznámější sériový vrah Ondrej, který zanechává krvavé stopy ve třech zemích. Krauzovi nikdo nevěří, že to bude pokračovat, že jsou teprve na začátku série znásilnění a vražd. Proti Krauzově logice stojí vrahova vypočítavá taktika: mezi jednotlivými útoky dělá nepochopitelně dlouhé pauzy, jejichž význam nedokáží detektivové rozluštit. Právě během jedné z nich se stala i bizarní vražda, která prověřila jejich trpělivost, postřeh a schopnost dedukce. Krauz ještě ... více

 
Ve vyšším zájmu (odkaz v elektronickém katalogu)

Ve vyšším zájmu

Ariella měla vždycky pocit, že má svůj osud pevně pod kontrolou. To vše platilo jen do okamžiku, než si v novinách přečetla, že je nemanželskou dcerou amerického prezidenta. Najednou už nic nebylo jako dřív, a jako by to nestačilo, na jednom večírku se zamilovala do anglického prince Simona. Utajované schůzky, polibky ukrývané před zvědavými reportéry, to vše bylo tak vzrušující a dobrodružné. Ariella si však vůbec nebyla jistá, zda může takový vztah brát vážně.

 
Vladimir Iljič Lenin v obrazech (odkaz v elektronickém katalogu)

Vladimir Iljič Lenin v obrazech

Třiapadesát obrazů, neboli fiktivních, lehce humorných příběhů ze života V.I.Lenina.Co všechno bychom mohli vědět o Leninovi, ale interpretace dějinných okamžiků, jejichž kontury jsou pevné a neměnné, nám to nedovolí. Kniha oceňovaného autora a svérázného interpreta mnoha zajímavých historických publikací vybízí čtenáře k zamyšlení nad rozmanitou možností všedních i svátečních dnů jednoho revolucionáře. Potkal se někdy Vladimir Iljič Lenin s Rasputinem, rozmlouval s Konstantinem Ciolkovským o raketách a nosil Naděždě Krupské nákupy? Začala nenávist mezi Leninem a Trockým krádeží jízdního kola? Ilustrovaný text Jiřího ... více

 
Vlaštovky ve větru (odkaz v elektronickém katalogu)

Vlaštovky ve větru

Příběh životů a lásek dvou rozdílných žen na pozadí společenských změn od 80. let 20. století.Dvě mladé dívky na prahu dospělosti touží po lásce a štěstí. Jejich životní cestu však ovlivňují nejen více či méně silní muži, ale hlavně dramatické události ve společnosti po sametové revoluci. Jejich životy se ironicky propletly do klubka, ve kterém se pořád osudově potkávají. Má v životě větší šanci uspět ta, jíž muži leží u nohou, krásná Kristýna, nebo svůj osud lépe naplní ta mnohem méně hezká, věčná smolařka Andrea? A co je vlastně v životě nejdůležitější? Krása, láska nebo přátelství? Příběh dvou žen ... více

 
Vojín W. (odkaz v elektronickém katalogu)

Vojín W.

Román uznávaného švédského autora je krutou sondou do psychiky celoživotního outsidera, jehož pocit vyloučení zákonitě vede ke katastrofě.Vojín W., neboli Woyzeck či česky Vojcek, je otloukánek stíhaný posměchem, naivní a čistá duše, a přece vrah. Jeho vyšetřování a poprava za vraždu ze žárlivosti, které proběhly v Lipsku roku 1824, byly jedním velkým ponížením. Pokus o únik vtáhne Vojcka až do krvavého soukolí napoleonských bitev a přinese jen další utrpení, boj o holé přežití a nakonec potupnou dezerci. Návrat domů zplodí už jen vztek, zoufalství a zločin.

 
Volání havrana (odkaz v elektronickém katalogu)

Volání havrana

Román se odehrává ve 40. letech 19. století na otrokářském jihu Spojených států a věnuje se mládí Mungo St. Johna, kterého čtenáři poznali v knize Říše kamenného sokola.Mungo St. John, syn bohatého majitele plantáže z Virginie, se vrací ze studií domů. Otec je mrtvý a rodina na mizině, jejich majetek získal nenáviděný Chester a s ním i jeho lásku z dětství - otrokyni Camillu. Mungo je rozhodnutý se pomstít. Celkově román řeší téma otroctví a obchodu s otroky.

 
Vrácený prstýnek (odkaz v elektronickém katalogu)

Vrácený prstýnek

Marion Alexi ; přeložila Stanislava Sladká. -- 3. vydání. -- Brno: MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 50 stran ; 22 cm. -- (Zámecké lásky, ISSN 1804-2295 ; sv. 134). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 978-80-243-9897-6 (brožováno) : Kč 47,99.  

 
Všichni panovníci českých zemí : od roku 623 po současnost : ilustrovaná encyklopedie knížat, králů a prezidentů (odkaz v elektronickém katalogu)

Všichni panovníci českých zemí : od roku 623 po současnost : ilustrovaná encyklopedie knížat, králů a prezidentů

Kompletní přehled všech českých panovníků od Sáma až po české prezidenty počátku 21. století.

 
Vyšší spravedlnost (odkaz v elektronickém katalogu)

Vyšší spravedlnost

Další část volné řady detektivních románů s policejním psychologem Bergmanem ho tentokrát zastihne ve chvíli, kdy se smiřuje s myšlenkou, že jeho dny na oddělení vražd jsou sečteny, a chce se vrátit k přednášení a psaní. Ne však nadlouho...Bergmanova dcera Vanja se odstěhovala ze Stockholmu a našla si dočasné zaměstnání jako kriminalistka v Uppsale, kde právě vyšetřuje sérii znásilnění. Pachatel napadá ženy zezadu - píchne jim anestetikum a na hlavu nasadí jutový pytel. Když jedna z obětí zemře, je k případu přizvána Státní komise pro vyšetřování vražd - a krátce nato i Sebastian Bergman. Roztříštěný tým musí dát osobní ... více

 
Vyvýšené záhony : sklízejte po celý rok (odkaz v elektronickém katalogu)

Vyvýšené záhony : sklízejte po celý rok

Autorka vám jasně a přehledně ukáže, jak vyvýšený záhon vybudovat, čím ho naplnit a jak o něj pečovat. Když ho správně založíte, rostlinám se v něm bude dařit od konce února až do pozdního podzimu, a i na malém prostoru dokážete v průběhu sezony sklidit až 15 druhů zeleniny. Jste milovník italské kuchyně, nebo máte raději zeleninu z woku? Máte malé děti, či snad rádi snídáte smoothie? Každý tady najde návrh kombinace zeleniny a bylin pro svůj ideální záhon i s podrobným nákresem a pěstitelskými tipy.

 
Vzpomínky budějovického kata. III, Případ mrtvé novicky (odkaz v elektronickém katalogu)

Vzpomínky budějovického kata. III, Případ mrtvé novicky

Budějovice, tehdy ještě bez označení České, a jejich okolí v neklidných časech po roce 1641 jsou dějištěm dalších příběhů, zaznamenaných ve vzpomínkách budějovického kata.Zlo, jež vyvolal na svět vyděrač Johannes, působí i po jeho kruté smrti na popravišti a obzvlášť citelně postihne rodinu rukavičkáře Jana Matouše Plodera, budějovického radního. V krumlovském klášteře klarisek, kam dočasně ukryl svou jedinou dceru, došlo k sérii záhadných úmrtí novicek. Jde o podivnou epidemii sebevražd vzbuzených náboženským fanatismem, nebo se za smrtí mladých dívek skrývá čísi černá duše? Vytoužená změna v dosavadním životě ... více

 
Z prvního manželství (odkaz v elektronickém katalogu)

Z prvního manželství

Hedwiga Courths-Mahlerová ; přeložila Zuzana Schönová. -- 3. vydání. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 64 stran ; 22 cm. -- (Hedwiga Courths-Mahlerová - nové vydání, ISSN 1212-9216 ; sv. 224). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 978-80-243-9943-0 (brožováno) : Kč 47,99.  

 
Z rebela mnichem (odkaz v elektronickém katalogu)

Z rebela mnichem

Láma Ješe neviděl auto až do svých patnácti let. Spolu s ostatními dětmi z ospalé tibetské vesnice se proháněli po polích mezi jaky a mastify. Rytmus jejich života určovaly pastevecké cykly. Všechno změnil příjezd čínských armádních vozidel v roce 1959. Na počátku tragického tibetského povstání odešel jako uprchlík přes Himálaj do Indie. Z tří set uprchlíků jich přežilo jen třináct. Několik dalších let strávil v Americe, kde prožil výstřelky woodstocké generace. Dnes, po sedmdesátce a z pozice předního mnicha ve skotském klášteře Samye Ling – prvním buddhistickém centru v západním světě – rekapituluje Láma Ješe s ... více

 
Začátek nové éry (odkaz v elektronickém katalogu)

Začátek nové éry

Závěrečným dílem, navazujícím na předchozí Dcery nové doby a Konec starých časů, vrcholí trilogie Sága jednoho století.S hlavními hrdinkami se setkáváme v poslední třetině 20. století, kdy do jejich životů vstupují teroristické útoky Frakce Rudé armády, epidemie nemoci AIDS, sjednocení Německa, díky němuž se opět shledávají rozdělené rodiny, i další politické události končícího století. Čtyři přítelkyně stále stojí při sobě, v dobrém i ve zlém. Henny Ungerová slaví 70. narozeniny a mezi gratulanty jí přicházejí popřát její nejvěrnější kamarádky Käthe, Lina a Ida. Tradici nezlomného přátelství a vzájemné opory ... více

 
Zachraň mě (odkaz v elektronickém katalogu)

Zachraň mě

Středoškolská romance německé autorky ze světa dramatické první lásky a romantiky studentských let.Rodina Ruby je docela obyčejná, ale harmonická, zatímco James je dědicem starobylého oděvního impéria a příkladem zkaženého, nevychovaného mladíka, který se snaží „užít si poslední rok na střední“. Kniha je o jejich vzájemné přitažlivosti a štěstí, které spolu nacházejí, ale o které musejí bojovat, a stále znovu jim uniká. Je o tom, jaké to je, projít se po prvé kampusem oxfordské univerzity, na které Ruby od dětství touží studovat, a přáních, která se možná splní. Jaké to je, když se potkají na přijímacích zkouškách na ... více

 
Zákon Morta Cabea (odkaz v elektronickém katalogu)

Zákon Morta Cabea

G.F. Unger ; překlad: Tomáš Butala. -- 3. vydání. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 64 stran ; 22 cm. -- (G.F. Unger, ISSN 1212-9224 ; sv. 1061). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 978-80-243-9938-6 (brožováno) : Kč 47,99.  

 
titul

Zásnuby naoko

Bronwyn Scottová ; překlad Zuzana Šrámková. -- Warszawa : Harper Collins Publishers Polska sp. z o.o, 2019. -- 282 stran ; 17 cm. -- (Historická romance). -- ISBN : 978-83-276-3951-6 (brožováno) : Kč 84.50. -- 9771730366322.  

 
Země těch druhých : válka, válka, válka (odkaz v elektronickém katalogu)

Země těch druhých : válka, válka, válka

Román marocko-francouzské autorky je rozsáhlým portrétem poválečného Maroka s mnoha vrstvami nesvobody, panující v jeho společnosti. V roce 1944 se Mathilda, mladá Alsasanka, zamiluje do Maročana Amina, který bojuje ve francouzské armádě. Po osvobození se odstěhují do Maroka, do posádkového města Meknesu, kde žijí kolonisté z různých zemí, především z Francie. Amin se snaží zúrodnit kamenité pozemky zděděné po otci, ale Mathildu v nové vlasti záhy začne dusit přísná mravnostní atmosféra. Se dvěma dětmi tráví osamělé dny na statku a trápí ji jak nedostatek peněz, tak nedůvěra, kterou jakožto cizinka vzbuzuje. Deset let žije v zemi ... více

 
Zrádce v modré uniformě (odkaz v elektronickém katalogu)

Zrádce v modré uniformě

Dan Ferguson ; z německého originálu Verräter im blauen Rock ... přeložil Marek Pavka. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 50 stran ; 22 cm. -- (Western-Bestseller ; sv. 584). -- ISBN : 978-80-243-9898-3 (brožováno) : Kč 47,99.  

 
Zrádcové Říma (odkaz v elektronickém katalogu)

Zrádcové Říma

Již osmnáctý svazek rozsáhlé historické ságy z Římské říše sleduje další dramatické osudy dvou legionářů, tribuna Catona a centuriona Macrona.Píše se rok 56 n. l. Generál Corbulo shromáždil pro válku s Parthií vojsko o síle dvaceti tisíc mužů. Druhá pretoriánská kohorta pod velením veteránů tribuna Catona a centuriona Macrona je připravena k boji. Ovšem pomocné oddíly připravené nejsou. Římané se nemohou nejméně do zimy vydat na pochod, protože by je čekala porážka. Generál se rozhodne pro úskok. Vyšle k parthskému králi poselstvo vedené Catonem, který má dojednat mírovou smlouvu. Podmínky jsou ovšem pro Parthy nepřijatelné a ... více

 
Zradil ji polibkem (odkaz v elektronickém katalogu)

Zradil ji polibkem

Michaela Andrée ; překlad: Helena Smolaková. -- 2. vydání. -- Brno : MOBA, [2021]. -- ©2021. -- 50 stran ; 22 cm. -- (Dětská sestra Angelika, ISSN 1213-7316 ; sv. 264). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 978-80-243-9899-0 (brožováno) : Kč 47,99.  

 
Ztracená minulost (odkaz v elektronickém katalogu)

Ztracená minulost

Paula Roe ; [překlad Martin Nový]. -- Varšava : Arlekin, c2009. -- 153 s. ; 17 cm. -- (Desire ; 838). -- Přeloženo z angličtiny. -- ISBN : 978-83-238-5849-2 (brož.) : Kč 61,00.  

 
Ztracená průkazka a další krimi povídky (odkaz v elektronickém katalogu)

Ztracená průkazka a další krimi povídky

. -- Praha : Pražská vydavatelská společnost, 2021. -- 99 stran ; 20 cm. -- (Krimi jedním dechem ; svazek 304 (3/2021)). -- ISBN : 978-80-7250-915-7 (brožováno) : Kč 49,00.  

 
Ztracené střípky (odkaz v elektronickém katalogu)

Ztracené střípky

Samostatný krimithriller zkušeného britského autora, jehož protagonistka je uvězněna na opuštěném ostrově.Rebeka Murphyová je od rozchodu s manželem na všechno sama a náročná práce v nemocnici a výchova dvou malých dcer si začíná vybírat svou daň. Proto se Rebeka rozhodne na jeden den všeho nechat a doprovodit bratra Johnnyho na pracovní výlet na odlehlý ostrůvek. Jenže jeden den se protáhne na pět měsíců. Rebeka s Johnnym se hodinu po příjezdu na ostrov stanou oběťmi útoku. Po bratrovi se slehne zem a Rebeku nechá útočník na místě v domnění, že je mrtvá. Než se jí podaří dostat zpět do přístavu, je už pozdě... Sezóna skončila, ... více

 
Ztracení kamarádi (odkaz v elektronickém katalogu)

Ztracení kamarádi

Výbor z písňových textů i ze záznamů snů všestranného umělce Martina Evžena Kyšperského, českého hudebníka, frontmana skupiny Květy, příležitostného herce, básníka i autora knížky pro děti.Martin E. Kyšperský ve výboru Ztracení kamarádi básní a sní: svazek obsahuje přepisy jeho snů z posledních deseti let a současně také písňové texty, které sice byly zhudebněny, ale dosud nejsou v podobě písní součástí žádného z alb Kyšperského kapely Květy. Čtenář tu najde i ojedinělé texty z rozebraného alba Svetr z roku 2013. Hudebnost a básnivá obraznost písňových textů se s komickými, absurdními i hrozivými momenty lakonicky ... více

 
Ztráta kontroly : inteligentní zvládání emocí (odkaz v elektronickém katalogu)

Ztráta kontroly : inteligentní zvládání emocí

V této knize autor ukazuje, že inteligentní zvládání pocitů je pro naše štěstí v životě důležitější než vysoké IQ. Vysvětluje, co je ztráta kontroly, jak k ní dochází a jaké strategie proti ní existují. Jednoduchá cvičení umožňují rozpoznat typické falešné reakce zakotvené v mozku a vyřešit destruktivní vnitřní vzorce chování. Kniha pomůže obnovit rovnováhu a vyrovnanost v životě.

 
Zvěsti (odkaz v elektronickém katalogu)

Zvěsti

Napínavý příběh o mladých lidech, do jejichž životů zasáhne tragédie.Nevlastní bratři Kryštof a Tomáš nedovedou najít společnou řeč, Karin pochybuje o lásce ke svému majetnickému příteli, Julián se trápí nevěrou rodičů, Matyáš tají před ostatními svůj vztah, a Daniela se jen snaží zapomenout... Před půl rokem bylo v nedalekém lomu nalezeno tělo jejich spolužáka Erika. Policie se přiklonila k vraždě, pachatele ale nedopadla. Nešťastná událost se ze všech nejvíc podepsala na Erikově bratrovi Matyášovi. Když dojde ve městě k další tragédii, nikomu není jasné, zda se tentokrát jednalo o nehodu, či neúspěšný pokus o další ... více

 
Žena číslo 99 (odkaz v elektronickém katalogu)

Žena číslo 99

Historický thriller z prostředí ústavu pro choromyslné, kde se mladá žena snaží odhalit nebezpečnou pravdu. Vypadá to, že zdejší pacientky, podstupující hrůznou "léčbu", nejsou vůbec nemocné – jen byly někomu nepohodlné.Když bohatí rodiče Charlotte Smithové umístí její milovanou sestru Phoebe do nechvalně proslulého Goldengrove – ústavu pro choromyslné – Charlotte ví, že je za tím víc než sestřino domnělé šílenství. Riskuje všechno a nechá se do ústavu zapsat spolu se sestrou – vzdá se své skutečné totožnosti privilegované mladé dámy sanfranciské společnosti a stane se bezejmennou pacientkou – ženou 99. Čím déle v ... více

 
Žena obchodníka s příběhy (odkaz v elektronickém katalogu)

Žena obchodníka s příběhy

Mrazivý thriller z viktoriánské Anglie o ctižádostivé matce, která pro štěstí svého syna udělá cokoliv. Podobně jako v předchozích knihách i zde autor využívá své záliby v genealogii.Birmingham roku 1880. Angelica Chastainová uprchla z Londýna se svým malým synem Williamem. Slibuje mu lepší život daleko od hrůz, které opustili. Angelica začne pracovat jako guvernantka v rodině výrobce per Stanleyho Hamptona. Po smrti jeho manželky upoutá jeho pozornost a brzy se vezmou. Úspěšná budoucnost, kterou si Angelica pro Williama představovala, se začíná pomalu, ale jistě naplňovat. Jenže minulost vrhá dlouhé stíny. Poté, co lidé z manželova ... více

 
Život za oceánem (odkaz v elektronickém katalogu)

Život za oceánem

Dívčí román, jehož mladá česká hrdinka vyráží do USA, kde hodlá najít řešení svých životních dilemat.Lindě se podařilo nastoupit na vysněnou vysokou školu... jen aby zjistila, že možná není tak snová, jak si myslela. Navíc se přestěhovala do nového města, rozešla se s dlouholetým přítelem a teď má pocit, že v životě jen tápe a nemůže najít své místo. Pomalu se propadá do stesků a chmur, ze kterých snad neexistuje cesta ven. Naděje jí svitne tehdy, když se impulzivně rozhodne se školou skončit a překopat svůj život od základů: vyrazí do USA jako au-pair. Jaký vliv mají na náš život každodenní rozhodnutí? Přinese Lindě ... více

 
Život, boj a smrt pod sedmi vlajkami : Češi a Slováci 1914-1920 (odkaz v elektronickém katalogu)

Život, boj a smrt pod sedmi vlajkami : Češi a Slováci 1914-1920

Václav Vlk. -- Praha : Jonathan Livingston, s.r.o., 2021. -- 310 stran : ilustrace, portréty, mapy, faksimile ; 21 cm. -- Na obálce pod názvem: kniha obsahuje také válečný deník c. a k. vojáka. -- ISBN : 978-80-7551-181-2 (vázáno). C 400.749  

 
10 věcí, které by vaše dítě s autismem chtělo, abyste věděli (odkaz v elektronickém katalogu)

10 věcí, které by vaše dítě s autismem chtělo, abyste věděli

Ellen Notbohm ; z anglického originálu Ten things every child with autism wishes you knew přeložila Petra Diestlerová. -- Vydání první. -- Praha : Portál, 2021. -- 159 stran ; 21 cm. -- Anotace: Publikace se zaměřuje na výchovu dítěte s poruchou autistického spektra. Určeno široké veřejnosti, zejména rodičům. -- ISBN : 978-80-262-1753-4 (brožováno). C 400.785  

 


 

Doporučujeme z našeho fondu

Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si elektronické verze nejnovějších českých titulů. Nabízíme více než 12278 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si domů Vaše oblíbené hudební tituly. Nabízíme více než 13883 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si Váš oblíbený film. Nabízíme více než 2830 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Navštivte oddělení periodik na Lidické 1. Můžete si přečíst přes 19845 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Digitální archiv periodik, monografií, map ... obsahuje přes 59222 titulů. Zobrazit digitální archiv.  
 
Zahrajte si doma společenské hry - půjčíme Vám je. Nabízíme více než 818 her. Zobrazit v katalogu.