EN . .

Novinky ve fondu knihovny


Každý měsíc si můžete vybrat z nabídky nových knih, které jsme pro vás do knihovny pořídili. Pokud chcete vědět, jaké knihy pro vás nakoupila daná pobočka, stačí si ji vybrat ze seznamu knihoven v levém menu. Dokumenty si můžete vybírat také podle typu (knihy, CD, audioknihy, DVD, hry, atd.)

V případě, že chcete být pravidelně informováni o nových titulech vašeho oboru, využijte služby SDI

Pokud nám chcete doporučit dokument pro doplnění fondu knihovny, využijte formulář pro zaslání Vašeho návrhu.


Seznam novinek ve fondu: pobočka Na Sadech - dětské za měsíc červenec 2021.

(Celkem 50 titulů)
Agnes a Zakázaná hora (odkaz v elektronickém katalogu)

Agnes a Zakázaná hora

Dobrodružný příběh holčičky Agnes, která se musí vydat na nebezpečnou cestu za poznáním sebe sama.Agnes žije v pralesním kmeni Magrejů. Lidé z její vesnice se rodí s nějakým neobyčejným darem. Jakmile svůj dar objeví a ovládnou, musí jej na Úplňkové slavnosti předvést a složit přísahu, ve které přislíbí dar používat ku prospěchu celého kmene. Jediná potíž spočívá v tom, že tento slib musí každý Magrej složit do svých dvanácti let, jinak se stane Stínem. Agnes právě oslavila své jedenácté narozeniny. A na rozdíl od ostatních stále netuší, v čem její dar spočívá. Vydává se proto na nebezpečnou cestu k Zakázané hoře. ... více

 
Alenka v říši GIFů (odkaz v elektronickém katalogu)

Alenka v říši GIFů

Rádi trávíte čas online? Tak to byste měli vědět, jak se bezpečně na sítích pohybovat, čemu se vyhnout a na co si dát pozor. Šikovná Alenka, její kamarád Oskar a digitální asistent iKrálík vám nejen poradí, jak se stát influencerem nebo youtuberem, ale také jak se na internetu chovat, vyhnout se případným podvodníkům a poradit si s kyberšikanou.

 
Batole : svět spánku a usínání : praktický průvodce spánkem a usínáním dětí od 1 roku do 3 let (odkaz v elektronickém katalogu)

Batole : svět spánku a usínání : praktický průvodce spánkem a usínáním dětí od 1 roku do 3 let

Lenka Medvecová Tinková. -- Praha : Prosímspinkej, 2020. -- 229 stran : ilustrace ; 21 cm. -- Správné místo vydání: Bykoš. -- ISBN : 978-80-270-7940-7 (brožováno). C 401.692  

 
Bestie z Buckinghamského paláce (odkaz v elektronickém katalogu)

Bestie z Buckinghamského paláce

Příběh se odehrává ve zničeném Londýně v budoucnosti. Princ Alfréd se vydává zachránit svou matku a s ní i celou Anglii.Po přírodních katastrofách je rozbořený Londýn v roce 2120 pochmurným místem. Dvanáctiletý princ Alfréd nikdy neopustil Buckinghamský palác. Všude slídí bdělé Vševidoucí oko, které je řízené zlotřilým Lordem Protektorem. Když je královna odvlečena jako zrádkyně do Toweru, Alfréd se ji vydá zachránit.

 
Diary of a wimpy kid. Old school (odkaz v elektronickém katalogu)

Diary of a wimpy kid. Old school

Jeff Kinney. -- [London] : Puffin Books, 2017. -- 217 stran : ilustrace ; 20 cm. -- Resumé: Humorné deníkové zápisky mladého kluka Grega Heffleyho doprovázejí komiksové ilustrace. Pro starší děti. -- ISBN : 978-0-141-37709-4. C 401.484 b  

 
Dorotka a sedm koček : pozorné čtení (po slabikách) (odkaz v elektronickém katalogu)

Dorotka a sedm koček : pozorné čtení (po slabikách)

Deset krátkých a veselých příběhů s celostránkovými ilustracemi vhodných pro nácvik samostatného čtení. Slabiky ve slovech jsou barevně odlišeny.V této knize se děti dočtou o Kubíkovi s Žofinkou a Fouskem, o Florentýně Hájové, o Katce a koťátku, o psích uličnících Kvidonovi a Klopsíkovi a mnoha dalších malých i velkých hrdinech. Velká, dobře čitelná písmena, rozdělení slov do slabik, příběh a humorné ilustrace vybízejí dítě k samostatnému a pozornému čtení. Navíc je do každého příběhu zahrnuto několik otázek.

 
Emoce. Plachost (odkaz v elektronickém katalogu)

Emoce. Plachost

Co znamená být plachý a stydět se a jak s takovými pocity pracovat? Bohatě ilustrovaná obrázková knížka s krátkým příběhem.

 
Emoce. Hněv (odkaz v elektronickém katalogu)

Emoce. Hněv

Co znamená být rozzlobený, mít vztek a jak s takovými pocity pracovat? Bohatě ilustrovaná obrázková knížka s krátkým příběhem.

 
Emoce. Strach (odkaz v elektronickém katalogu)

Emoce. Strach

Co znamená bát se, mít strach a obavy a jak s takovými pocity pracovat? Bohatě ilustrovaná obrázková knížka s krátkým příběhem.

 
Emoce. Radost (odkaz v elektronickém katalogu)

Emoce. Radost

Co znamená radovat se a jak si užívat radostí každodenního života? Bohatě ilustrovaná obrázková knížka s krátkým příběhem.

 
Folk tales (odkaz v elektronickém katalogu)

Folk tales

Folk tales from the Czech Republic translated into English with delightful illustrations that capture the spirit of the tales: Princess Goldie; Waterboy and Old Man Knowall; The Snow Maiden; The Firebird and the Clever Vixen; Cook, Mug, Cook!; Mr. Long, Mr. Broad and Mr. Sharpeye; The Magic Sword; The Gingerbread House; The Forest Nymph; The Wise Goldsmith; Prince Bayaya; The Seven Ravens; The Clever Princess; Peterkin.

 
Gloria (odkaz v elektronickém katalogu)

Gloria

Příběh o vlaštovce Glorii, kterou neviditelná touha táhne z jihu do zimy na sever, kde se její osud protne s osudem řidiče dodávky a mladého uprchlíka.Osamělý řidič dodávky rozvážející zmrzlinu, Freddy d'Angelo z Francie, vlaštovka Gloria a desetiletý africký chlapec. Příběh propojuje osudy tří zdánlivě neslučitelných postav, pohádka, odehrávající se ve skutečnosti, v současném světě. Kniha přináší poselství naděje a lidskosti ve společnosti a řeší společenská témata jako osamělost, nezaměstnanost, otázku migrantů nebo svobodu.

 
Hmyzí pohádky z květinové zahrádky (odkaz v elektronickém katalogu)

Hmyzí pohádky z květinové zahrádky

Včelka Lucinka přibližuje ve svých příbězích čtenářům svět hmyzu.Deset příběhů ze života Lucinky - včelky samotářky a dalších drobných obyvatel hmyzí říše. Kromě společných zážitků s Luckou plných dobrodružství a fantazie se čtenáři mimoděk dozví, co je hadinec, drvodělka, vlha či dobromysl. Milé a zároveň poučné příběhy jsou provázeny občasnými faktografickými poznámkami pod čarou a veselými ilustracemi.

 
Chuť prázdna (odkaz v elektronickém katalogu)

Chuť prázdna

Příběh mladé dívky, která je natolik posedlá svým tělem a hubnutím, až ji její touha po dokonalosti málem stojí život.Dospívající a nepříliš sebevědomá Anna chce mít pod kontrolou alespoň jednu věc - sebe samu. Jenže co když ta kontrola znamená snažit se za každou cenu získat co nejmenší číslo na váze, touhu stát se ideálem, který dennodenně vídá na sociálních sítích? Příběh anorexie, která se jí pomalu vkrádá do života, Anna pravidelně zapisuje do deníku a z bezstarostné dívky se postupně stává vyhladovělá troska posedlá svým tělem. Jenže jak moc může být člověk hubený, aby pořád ještě byl?

 
Jane Doe. Klíč ke všem duším (odkaz v elektronickém katalogu)

Jane Doe. Klíč ke všem duším

Další pokračování fantasy románu, ve kterém Jane Doe zjistí, v jak velkém ohrožení života se ocitla. Její život je zároveň nutný k záchraně Paláce, potíž je ale v tom, že sama uvízla v Arakaanu.Díky svým přátelům i pochybným známostem musí Jane objevit odvahu sama v sobě a čelit osudu i nebezpečí.

 
Kam se schovala zvířátka v domě? : hádanky pro nejmenší (odkaz v elektronickém katalogu)

Kam se schovala zvířátka v domě? : hádanky pro nejmenší

Dopřejte svým dětem chytrou zábavu s knihou! V tomto leporelu s půvabnými obrázky prozkoumají jednotlivé místnosti v domě a budou objevovat zvířátka ukrytá za otevíracími chlopněmi a posuvnými dvířky.

 
Kde je králíček Max? (odkaz v elektronickém katalogu)

Kde je králíček Max?

Obrázková knížka s králíčkem Maxem, kterého děti najdou mezi ostatními králíky na každé dvojstraně pohmatem, má totiž sametový kožíšek.

 
Kráva Říčanová (odkaz v elektronickém katalogu)

Kráva Říčanová

Poetické vyprávění o kráse i dřině chovu krávy Máliny. Kniha s celostránkovými ilustracemi.Jaké je to žít s krávou? Dojit ji každý den, chodit na pastvu, starat se o ni? Tereza Říčanová žije život nepohodlný a náročný, vstává se v něm za úsvitu, a když je třeba, pracuje se do úmoru, dny získávají rytmus podle ročních období a krmení... Soužití se zvířetem, každodenní pozorování a fyzická práce v autorce probouzejí citlivost pro skutečný smysl věcí, obnovují zapomenutý vztah se zvířaty, nastolují vnitřní řád a zjitřují představivost. V knize se dozvíte mnoho praktického: třeba kolik má kráva žaludků, jak se dělá ... více

 
Max Einsteinová. Zachraňuje budoucnost (odkaz v elektronickém katalogu)

Max Einsteinová. Zachraňuje budoucnost

Pokračování dobrodružství dvanáctileté Max, jejímž vzorem je Albert Einstein.Max je zpátky a pouští se do nového dobrodružství, při němž ji nemine cestování v čase, hrůzu nahánějící špatňáci, zabijácké drony a taky šokující pravda o její tajemné minulosti, kterou se stůj co stůj pokusí vypátrat. Jelikož nad ní neustále visí hrozba únosu zosnovaného nekalou Korporací, prchá z New Yorku do Londýna. Brzy však přijde zadání nové mise Institutu pro lepší svět: Zařiďte, ať už nikdy nikdo netrpí hladem! Jestli má někdo šanci zatočit s tak obrovským problémem, je to Max a její geniální kamarádi.

 
Milá Ligo spravedlnosti (odkaz v elektronickém katalogu)

Milá Ligo spravedlnosti

Knížka nechává děti s humornou nadsázkou nakouknout na každodenní hrdinství, bez ohledu na to, kdo má na sobě kostým.Největší hrdinové vesmíru DC, členové Ligy spravedlnosti, odpovídají na dopisy svých největších fanoušků, dětí. Dělá Superman někdy chyby? Poslouchala Wonder Woman svoji mámu? Páchne Aquaman jako ryba? Michael Northrop, bestselerový autor žebříčku New York Times a tvůrce TombQuestu, vám přináší grafický román, ve kterém ikoničtí hrdinové dostávají různé drobné i zásadní dotazy a ve chvílích, kdy nemají plné ruce práce se zachraňováním světa, si nacházejí chvilku, aby na ně odpověděli.

 
Naše tradice : interaktivní mluvicí kniha (odkaz v elektronickém katalogu)

Naše tradice : interaktivní mluvicí kniha

Jaké jsou svátky a tradice typické pro náš národ? Kdy se daný svátek slaví, jaké jsou důvody jeho slavení a co je pro něj typické? Dětská kniha Naše tradice z edice Kouzlené čtení přehledně představuje jednotlivé svátky tak, jak jde kalendářní rok, a nejen dětem poutavou formou přibližuje pestrou paletu lidových zvyků a obyčejů.

 
Naši zvířecí sousedé : jak soucítit s každou chlupatou, slizkou i pichlavou bytostí na planetě Zemi (odkaz v elektronickém katalogu)

Naši zvířecí sousedé : jak soucítit s každou chlupatou, slizkou i pichlavou bytostí na planetě Zemi

Chlupatí lední medvědi, hravé mořské vydry, pomalí lenochodi, pichlaví dikobrazi a slizcí hadi jsou jen některá z mnoha zvířat, s nimiž sdílíme náš svět. I když nevypadáme stejně jako naši zvířecí sousedé, máme s nimi více společného, než bychom si mohli myslet. V této knize zvířata seznamují děti s tím, jak je důležité se všemi zacházet citlivě a se soucítěním. Všichni chceme zažívat lásku, bezpečí i respekt a kniha může být pro naše děti pomocníkem ke vštípení těchto hodnot již v raném věku. Naše planeta je naším společným domovem a všichni bychom měli mít možnost prožít spokojený život bez ohledu na to, zda ... více

 
Nejtemnější část lesa (odkaz v elektronickém katalogu)

Nejtemnější část lesa

Strašidelně pohádková fantasy pro dospělé a starší děti od oceňované americké autorky, situovaná do světa, v němž vedle sebe žije lidské a vílí plemeno.Hazel vyrůstá spolu s bratrem ve městě Fairfold, kde lidé žijí bok po boku s vílami a nadpřirozenými bytostmi. Vílí kouzla lákají turisty ze širokého okolí, ale Hazel dobře ví, že Lidé větru jsou mnohem nebezpečnější, než by se průměrnému turistovi mohlo zdát. Uprostřed zdejšího lesa leží skleněná rakev a v ní odpočívá rohatý chlapec s ušima špičatýma jako nože. Hazel s Benem ho milovali, trávili u něj své volné chvíle, ale hoch stále jen ležel a spal. Jenže pak se ... více

 
Neobyčejná povolání (odkaz v elektronickém katalogu)

Neobyčejná povolání

Ahoj, jmenuju se Ondra, a až vyrostu, budu nejspíš objímat pandy jako moje sestra Irena, která je veterinářkou v zoo. Anebo cvičit psy jako sestřenice Lili. Ale možná se nakonec stanu astronomem nebo pilotem horkovzdušného balonu. To bych moc chtěl! A co třeba včelařem? V naší rodině se najde tolik zajímavých povolání! Moje máma pracuje jako květinářka, táta je paleontolog, děda ochutnávač čajů a babička tlumočnice znakové řeči. A to zdaleka není všechno! Pojď, povyprávím ti, co moji příbuzní dělají a co k tomu potřebují. A jednou se třeba spolu potkáme na nebi v balonu! Knížka plná názorných ilustrací s popisky představuje řadu ... více

 
Neviditelná knihovna. Kniha pátá, Smrtící slovo (odkaz v elektronickém katalogu)

Neviditelná knihovna. Kniha pátá, Smrtící slovo

Další pokračování nevšedního fantasy románu ze série Neviditelná knihovna.Mezi draky, zastupujícími řád, a fae, známějšími spíše chaosem, probíhají mírová jednání. Zprostředkovatelem a záštitou nestrannosti má být Knihovna. Jeden z čelných představitelů dračí delegace je však nalezen mrtev. Do Paříže 19. století v jednom z mnoha světů se proto vydává Irene s detektivem Valem a na místo dorazí i princ Kchaj. Skupinu vyšetřovatelů za fae doplní ještě lord Silver, nonšalantní floutek.

 
Po vlastních po vlasti : turistická knižní hra (odkaz v elektronickém katalogu)

Po vlastních po vlasti : turistická knižní hra

Dobrodružné výlety, tentokrát především pro milovníky skal a kamenů, jsou určeny i pro malé i větší turisty. Vydejte se na výlet s naší knížkou třeba za českým Stonehenge, do skalního města Tiských stěn, na Svatojánské proudy do tunelů, na skalní hrady i na jiná místa a nezabloudíte! Součástí knížky jsou i hrátky na cestu, nabídka zajímavostí a zábavy v okolí a knižní kvízová hra, kterou si můžete zahrát i doma. Prostě skvělý program na celou turistickou sezonu!

 
Podivuhodný dům slečny Zvířené (odkaz v elektronickém katalogu)

Podivuhodný dům slečny Zvířené

Příběh odehrávající se v domě plném zvířat a podivných věcí, jenž patří ještě zvláštnější slečně, plný napětí i humorných situací.Dvanáct opic a zamilovaný duch španělského matadora uvnitř domu a bengálští tygři na zahradě. Podivuhodný dům slečny Zvířené má všechno, až na lidi. Žádní nejsou ani na fotografiích. Je tu jen slečna. Kam se všichni poděli? A proč jsou v domě tři dětské pokoje? Knížka o odvaze, chybování a sebepřijetí.

 
Pohádky do postýlky (odkaz v elektronickém katalogu)

Pohádky do postýlky

V nové knížce plné pohádek si přečtete, jak Peppa s kamarády hledala pirátský poklad nebo se ve školce učila počítat, o tom, jak s rodinou sbírali ostružiny, nakupovali u pana Lišáka, cestovali po rozkopané silnici, stavěli studnu přání, sbírali čerstvá vajíčka a vyráběli kompost.

 
Poutník, čarodějnice a červ (odkaz v elektronickém katalogu)

Poutník, čarodějnice a červ

Už je to rok, co Eragon opustil Alagaësii, aby vyhledal vhodný domov k založení nové generace Dračích jezdců. Teď se potýká s nekonečnou záplavou úkolů: výstavbou pevnosti, dohadováním s dodavateli, hlídáním dračích vajec, jednáním s bojovnými urgaly a povýšenými elfy. Vytržení z každodenní rutiny však nabídne vidění Eldunarí, nečekaná návštěva a také vzrušující urgalská pověst, jež mnohé změní.

 
První slova (odkaz v elektronickém katalogu)

První slova

Knížka s tuhými listy a obrázky věcí, které nás obklopují. Je rozdělena tematicky podle prostředí, kde se věci vyskytují.

 
Příběh hasičské cisterny (odkaz v elektronickém katalogu)

Příběh hasičské cisterny

Příběhy odvážného prvňáka Jirky, který se chce stát hasičem. Jednoho dne se jeho sen začne plnit.Každý kluk touží po pořádném hasičském dobrodružství. Hasiči jsou stateční, odvážní, žhaví do řešení každého problému a se vším si poradí. A takový je i malý Jirka. Chodí sice teprve do první třídy, ale bydlí vedle hasičské zbrojnice, a tak může občas hasičům pomáhat. A jde mu to dobře. Jak by taky ne, když jeho nejlepší kamarádkou je hasičská cisterna.

 
Ranč Jabloňový květ. Hanka a Pinto (odkaz v elektronickém katalogu)

Ranč Jabloňový květ. Hanka a Pinto

Další příběhy kamarádek odehrávající se na ranči Jabloňový květ.Na ranči Jabloňový květ nikdy není nouze o nová dobrodružství. Nedávno zde našel dočasný domov poník Pinto, jehož majitel odjel na dovolenou. Mezi ním a Hanou začíná vznikat zvláštní pouto. Je však zřejmé, že Pinta i přesto cosi trápí – nechce žrát a straní se ostatních zvířat.

 
Roční období se Sárinkou a Tedíkem : hledej v obrázcích (odkaz v elektronickém katalogu)

Roční období se Sárinkou a Tedíkem : hledej v obrázcích

Sárinka a její pejsek Tedík spolu každý den, po celý rok, zažívají spoustu legrace. Pojď s nimi objevovat kouzlo ročních období a hledat věci, které ke každému z nich patří. Na každé stránce najdeš úkol, co na obrázku hledat, ale zajímavých věcí k objevování je tam ještě mnohem víc. Knížka plná krásných ilustrací tě zabaví na dlouhé hodiny.

 
Sasanka : dobrodružství neobyčejného hříbátka. Cesta za stromy (odkaz v elektronickém katalogu)

Sasanka : dobrodružství neobyčejného hříbátka. Cesta za stromy

Pokračování příběhu o klisničce Sasance s neobyčejnými schopnostmi.Sasanka již dávno věděla, že není obyčejné hříbátko jako její sestry. Zničehonic se ukázalo, že je nejen odvážná, ale že také umí létat! Jak je však možné, že v celém jejich stádu má tuto schopnost pouze ona? Zdá se, že je před ní nová záhada, které musí přijít na kloub. Sasanka a její nejlepší kamarád Vinýsek se proto vydávají tajemným lesem do kouzelné země najít Sasančiny příbuzné.

 
Sedmiříší v troskách. Síla smrti (odkaz v elektronickém katalogu)

Sedmiříší v troskách. Síla smrti

Závěrečná část fantasy tetralogie, odehrávající se v tajemném světě Sedmiříší, prostoupeném temnou magií a zmítaném krutou válečnou vřavou.Sedmiříší zachvátil chaos, o nadvládu se tam bijí tři znepřátelené armády. Mladá královna z rodu Šedých vlčic bojuje o svůj trůn. Pomáhá ji podivuhodná směsice Nezapadajících, které spojuje jeden cíl: porazit nemilosrdnou císařovnu z východu. Tajemství jsou vyzrazena, dávné zrady odhaleny a přátelství i pokrevní pouta jsou podrobena zkoušce.

 
Sladkosti s Amálkou : hledej v obrázcích (odkaz v elektronickém katalogu)

Sladkosti s Amálkou : hledej v obrázcích

Obrázková knížka s kratičkým snovým příběhem. Na každé stránce jsou ukryté předměty, které je třeba najít.Amálka je holčička jako každá jiná. Miluje panenky a svoje oblíbené plyšové hračky a taky má velmi ráda sladkosti. A to tak moc, že se jí jedné noci začne zdát o tom, že se ztratila ve světě plném sladkostí. Pomůžeš jí najít všechny její plyšáčky, kteří se ve snovém světě ztratili, stejně jako cestu do bezpečí postýlky?

 
Smrkovec (odkaz v elektronickém katalogu)

Smrkovec

Dobrodružný i lehce humorný příběh o putování malého obra do prastaré říše jeho předků.Hluboko pod zemí spí obři. Kdysi běhali po světě s dinosaury, přesouvali celé hory nebo udupávali údolí. Jenže pak přišla doba ledová a obrům najednou naše země nestačila. Všechno už znali, a tak začali s lenošením. Když se o tomhle příběhu dozví Smrkovec, rozhodne se, že bájnou obří říši najde a zachrání budoucnost svého lidu. Je to sice velmi malý obr, který je velký jako smrková šiška, ale naštěstí na povrchu narazí na upovídaného mravence Miloše, přátelského krtka nebo na paní Orlovou, která za sebou má nejedno dobrodružství. ... více

 
Strašidelná knihovna. Duch přichází v pět (odkaz v elektronickém katalogu)

Strašidelná knihovna. Duch přichází v pět

Chcete, aby děti rády četly? Nabídněte jim příběh, který je bude bavit. Pozvěte je do Strašidelné knihovny! Kaz není obyčejný kluk, je to duch. Klárka zas není obyčejná holka – dokáže totiž vidět duchy. Jejich detektivní kancelář je proto jako stvořená pro řešení zapeklitých záhad! Čtvrtý případ je zavede do strašidelného domu, kde se přesně v pět hodin odehrávají divné věci: rozsvěcuje se lampa, dveře se samy otevírají, na televizi běhají vlnité čáry a vychází z ní záhadný hlas. Vypadá to, že tohle má na svědomí duch. Nebo snad celá rodina duchů?

 
Strašidelný dopis (odkaz v elektronickém katalogu)

Strašidelný dopis

Pokračování zábavné, humorné, lehce strašidelné knížky, která v sobě spojuje to nejlepší z Roalda Dahla a Astrid Lindgrenové.V rodině Maikki, Hilli a Kaapa se zdá být všechno v nejlepším pořádku. Zdání ale klame! Rodiče se chtějí přestěhovat do nového domu. S tím jejich děti naprosto nesouhlasí. Nelze přece opustit bubáky, fotbalové družstvo a Runara Kalliho. A navíc jednoho podzimního dne do domu Hellemaaových doručí mravenci záhadný dopis určený Velkému Duchovi. A nezůstane pouze u jednoho.

 
Strašidlo z 2. B (odkaz v elektronickém katalogu)

Strašidlo z 2. B

Veselé vyprávění o dětech z jedné školní třídy, ve které se dějí opravdu podivné věci.Sourozenci Vítek a Anička nastupují po prázdninách do nové školy, ale vůbec se netěší. A proč taky? Škola se jim zdá stará a ošklivá. Nikoho ve třídě neznají a spolužáci navíc Vítka začnou obviňovat, že jim dělá naschvály, přepisuje písemky i domácí úkoly, ničí výkresy, schovává přezůvky a vůbec vymýšlí samé lotroviny. Ale co když za to nemůže Vítek? Podaří se mu odhalit, kdo za těmi neplechami stojí? A co to vlastně šramotí ve starých kamnech ve třídě?

 
Suchozem - Mokrozem : dva velké příběhy z jednoho světa (odkaz v elektronickém katalogu)

Suchozem - Mokrozem : dva velké příběhy z jednoho světa

Oboustranná kniha skrývající dva příběhy o životě v extrémních podnebních podmínkách.Lamar žije v zemi, kde neustále prší, proto se se svou společnicí slepičkou Dolores vypraví na dlouhou cestu za sluníčkem. Naproti tomu Neneh žije v horké poušti, kde ona i její fenek Farúk trpí nedostatkem vody. Neneh má nezdolnou touhu najít oázu či jezírko, kde by se mohli s Farúkem konečně do sytosti napít a svlažit. Ačkoli mají oba příběhy rozdílného ilustrátora. Celkově tvoří kniha jednotný grafický celek s překvapivým vyústěním obou příběhů, který je postavený na celostránkových ilustracích a příběhu o klimatu, rozhodnutí, ... více

 
To je Tábor (odkaz v elektronickém katalogu)

To je Tábor

Tábor je malé město na jihu Čech. Projděte si ho od nádraží a uvidíte havrany (od nichž by se lidi mohli leccos přiučit), botanickou zahradu (domov rostlin textilních i tropických), kamenného rytíře (který sem spadl bůhvíjak a bůhvíodkud) i staroslavný kostel Filipa a Jakuba. Některý ze zdejších kamenů nebo dlažebních kostek pamatuje možná jistého jednookého vojevůdce a určitě klukovské bitvy mezi Klokoťáky a Staroměšťáky... Že by tu pořád vlál duch vojenské pevnosti, kterou zdejší Staré město kdysi bývalo Ale ne: je 21. století, na náměstí se hraje, zpívá a popijí, rybník Jordán láká ke smočení a celý Tábor k toulání a ... více

 
Učíme se: První počítání (odkaz v elektronickém katalogu)

Učíme se: První počítání

Obrázková knížka s pevnými listy učí nejmladší děti poznávat čísla od 1 do 10.

 
Velká kniha divoké havěti (odkaz v elektronickém katalogu)

Velká kniha divoké havěti

Chceš vědět, čím zastrašuje své nepřátele dikobraz nebo co lapá dlouhým lepkavým jazykem pásovec? Uhodneš, proč má pavián na zadku tukový polštář s holou červenou kůží, proč jsou lenochodi zelení nebo která kočkovitá šelma je největší a nejsilnější na světě?

 
Velký vezír Iznougud (odkaz v elektronickém katalogu)

Velký vezír Iznougud

Sebrané díly humorné komiksové série zasazené do období bagdádského chalífátu.Iznougud je vezír v Bagdádu, sloužící velkému kalifovi. Má jediné přání: Odstranit svého šéfa a sám se stát kalifem místo kalifa. Jenže jak to bývá, celý svět je proti němu. A veškeré jeho plány mají ve zvyku se nějakým nepříjemným způsobem zvrtnout...

 
Vítejte u nás v lese (odkaz v elektronickém katalogu)

Vítejte u nás v lese

Sedm příběhů vhodných k předčítání o příhodách jedné rodiny žijící v hájovně u lesa s připojenou aktivitou, při které si děti procvičí paměť a dny v týdnu.Sourozenci Frída a Benjamín bydlí v hájovně s maminkou Andreou, tatínkem Štěpánem a nezbedným jezevčíkem Lolim. A život v lese nabízí spoustu dobrodružství. V pondělí Frída objeví noru s liščaty, v úterý Andrea zachrání hned několikrát svatbu a ve středu posmutnělý Benjamín prožije den plný kouzel. To ovšem týden ještě zdaleka nekončí.

 
Voňavá lékárna. Záhada černé květiny (odkaz v elektronickém katalogu)

Voňavá lékárna. Záhada černé květiny

Anna Ruehová ; ilustrovala Claudia Carlsová. -- Ostrava : Bookmedia s.r.o., [2021]. -- ©2021. -- 259 stran : ilustrace ; 22 cm. -- Překlad z němčiny Eva Pátková. -- Anotace: Druhá kniha série Voňavá lékárna. Jednoho dne zmizí všechen prášek Meteor, nejdůležitější složka magických vůní. Lucie jej ale potřebuje k tomu, aby osvobodila Matsova otce od účinků Nelaskavé vůně. Při hledání zloděje Lucie a její přátelé cestují až do Amsterodamu, kde získají pomoc od pěstitele květin a taky od muže, který by už neměl být naživu. -- ISBN : 978-80-7639-075-1 (vázáno) : Kč 299.00. C 401.290 b  

 
Všechny skryté dary (odkaz v elektronickém katalogu)

Všechny skryté dary

Young adult fantasy, kde se milostné vztahy a genderové otázky prolínají s tarotem a magií.Maeve najde ve škole balíček podivných tarotových karet a s nadšením se pustí do studia vykládání budoucnosti. Když začne číst z karet svým spolužákům, bere to zpočátku jako zábavnou hru. Spolužáci jsou jejím uměním nadšení a ve škole se o ničem jiném nemluví. Pak si ale Maevina bývalá kamarádka Lily vytáhne znepokojivou kartu s názvem Hospodářka, která by v balíčku být neměla. Maeve odmítne Lily prozradit, co karta znamená, a děvčata se kvůli tomu pohádají. Jejich vášnivý spor skončí Maeviným nepromyšleným prohlášením, že by byla ... více

 
Zlouni. Epizoda 2, Rychle a ztřeštile (odkaz v elektronickém katalogu)

Zlouni. Epizoda 2, Rychle a ztřeštile

Každý se jich bojí. Jsou to přeci ZLOUNI!!! Vlk, had, žralok a piraňa. Humorný "hrdinský" komiks pro děti, o tom, jak je těžké dělat dobré skutky. Na Sluníčkové farmě "žije" uvězněno v maličkých klecích na 10 000 kuřat. Dokáží zlouni překonat svou chuť na propečené kuřátko a dostat se přes nebezpečné nástrahy dovnitř a osvobodit nebohou drůbež?

 
Zlouni. Epizoda 3, Chlupáček vrací úder (odkaz v elektronickém katalogu)

Zlouni. Epizoda 3, Chlupáček vrací úder

Zlouni si tentokrát prožijí opravdu velmi špatný den! Pan Vlk a jeho zlí, zlí kamarádíčkové se dostali do křížku s nespávným morčátkem. A teď si ta zákeřná chlupatá kulička žádá odplatu. Přežijí to? Stanou se z nich konečně hrdinové? A přestanou se už konečně pokoušet jeden druhého sežrat? Připravte se na salvy hurónského smíchu a začtěte se do třetí epizody série Zlouni.

 


 

Doporučujeme z našeho fondu

Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si elektronické verze nejnovějších českých titulů. Nabízíme více než 12667 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si domů Vaše oblíbené hudební tituly. Nabízíme více než 14162 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si Váš oblíbený film. Nabízíme více než 2931 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Navštivte oddělení periodik na Lidické 1. Můžete si přečíst přes 21630 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Digitální archiv periodik, monografií, map ... obsahuje přes 62389 titulů. Zobrazit digitální archiv.  
 
Zahrajte si doma společenské hry - půjčíme Vám je. Nabízíme více než 857 her. Zobrazit v katalogu.