EN . .

Novinky ve fondu knihovny


Každý měsíc si můžete vybrat z nabídky nových knih, které jsme pro vás do knihovny pořídili. Pokud chcete vědět, jaké knihy pro vás nakoupila daná pobočka, stačí si ji vybrat ze seznamu knihoven v levém menu. Dokumenty si můžete vybírat také podle typu (knihy, CD, audioknihy, DVD, hry, atd.)

V případě, že chcete být pravidelně informováni o nových titulech vašeho oboru, využijte služby SDI

Pokud nám chcete doporučit dokument pro doplnění fondu knihovny, využijte formulář pro zaslání Vašeho návrhu.


Seznam novinek ve fondu: pobočka Na Sadech - dětské za měsíc srpen 2021.

(Celkem 82 titulů)
Barvy (odkaz v elektronickém katalogu)

Barvy

Zábavná knížka s kartonovými listy a posuvnými obrázky pomůže dětem s rozeznáváním barev.

 
Baví mě zvířata : práce mých snů : ... čím se mohu stát (odkaz v elektronickém katalogu)

Baví mě zvířata : práce mých snů : ... čím se mohu stát

Kniha seznamuje s 25 lidmi, kteří při práci denně přicházejí do styku se zvířaty. Dozvíš se třeba, co celý den dělá pracovník ve zvířecím útulku nebo mořský biolog, jak se můžeš stát policejním psovodem nebo veterinářem, co obnáší být portrétistou domácích mazlíčků nebo entomologem, jaké povinnosti čekají chovatele v zoo a mnoho dalšího.

 
Bear Grylls. Dobrodružství na moři (odkaz v elektronickém katalogu)

Bear Grylls. Dobrodružství na moři

Chloe potká neznámý kluk a zničehonic jí věnuje kompas. Není to však ledajaký kompas. Při plavbě na loďce zjistí, že je kouzelný.Darovaný kompas přenese dívku na tropický ostrov uprostřed oceánu, kde na ni čeká zkušený průvodce Bear Grylls. Společně s průvodcem si Chloe musí poradit na opuštěném ostrově, kde vládnou zákony přírody. Čekají na ně tekuté písky, ohrožené druhy mořských živočichů a nebezpečný příliv.

 
Budu mít sourozence! : manuál pro velké bráchy a ségry (odkaz v elektronickém katalogu)

Budu mít sourozence! : manuál pro velké bráchy a ségry

Jestlipak už víš tu velkou novinku? Budeš mít malého sourozence! Co s ním ale budeš dělat? Copak miminka jen nespí a nebrečí? A kdy se vlastně narodí? Žádný strach, hlavní hrdina naší knížky je zatím taky nováček, ale naštěstí má velkou ségru, která mu dokáže se vším poradit a odpoví mu na všechny jeho otázky.

 
Byl jeden domeček... : lidová říkadla, hádanky, přísloví, rčení a pohádky (odkaz v elektronickém katalogu)

Byl jeden domeček... : lidová říkadla, hádanky, přísloví, rčení a pohádky

Výběr českých lidových říkadel, písniček, přísloví a rčení proložený sedmi pohádkami a veselými ilustracemi.

 
Co jedí zvířátka? (odkaz v elektronickém katalogu)

Co jedí zvířátka?

Knížka s tuhými listy a posuvnými obrázky představuje nejmenším dětem krátkými veršíky nejznámější divoká zvířata a jejich potravu.

 
Co musejí morčata (odkaz v elektronickém katalogu)

Co musejí morčata

Příhody tří nebojácných morčat, která se vydávají do světa za dobrodružstvím. Bohatě ilustrovaný příběh koncipovaný jako první čtení.Morče Eda, morče Hugo a morče Róza. Zase něco chystají. Nedají si pokoj. Jsou totiž jiná než ostatní morčata. Zatímco podle jejich maminek, tatínků a babiček je morče milé, hodné, hloupé a bojácné zvířátko s hladkou srstí, Eda je chytrý, Hugo statečný a Róza je obojí. Potkali se jednoho dne v rohu ohrádky a stali se přáteli.

 
Čarokrásné knihkupectví. Škola drží při sobě (odkaz v elektronickém katalogu)

Čarokrásné knihkupectví. Škola drží při sobě

Další Klárčino dobrodružství v kouzelném knihkupectví.Klárčin školní život je vzhůru nohama! Dělá si starosti o svého nejlepšího kamaráda Lea, který poslední dobou dostává jen samé špatné známky. Co když propadne? Kromě toho hrozí, že odpadne projektový týden, který měl být zaměřený na knihy. Paní Sovová z Čarokrásného knihkupectví se rozhodne, že do školy nastoupí jako učitelka, a vyučování přesune do svého kouzelného obchůdku vonícího čokoládovými dortíky. To se nelíbí přísnému řediteli Lupenovi, ale paní Sovová má svá pravidla.

 
Časodějná kniha : tajné zápisky Rodiona Hardiuse (odkaz v elektronickém katalogu)

Časodějná kniha : tajné zápisky Rodiona Hardiuse

Průvodce světem Eflary, který doplňuje čtivou sérii časodějných knih.Tato příručka obsahuje zápisky, původně adresované Rodionem Hardiusem Ohnivým jeho pravnučce Vasilise Ohnivé, ale množství podrobností, detailů a souvislostí nabralo takového významu, že zde vznikl komplexní průvodce světem klíčníků, hodinářů, velikých časodějů i neobyčejných zvířat. Rodion Hardius se tak se čtenáři podělí o znalost starých legend, nezbytný kodex časoděje, recepty svých oblíbených jídel, ale také o to, jakou roli sehrál v nastolení Nového Času.

 
Čísla (odkaz v elektronickém katalogu)

Čísla

Zábavná knížka s kartonovými listy a posuvnými obrázky naučí děti poznávat čísla.

 
Death note = Zápisník smrti. 1. (odkaz v elektronickém katalogu)

Death note = Zápisník smrti. 1.

Démon Ryuk ztratil svůj zápisník. Na tom by nebylo nic hrozného... kdyby to ovšem nebyl Zápisník smrti, a kdyby ho neztratil ve světě lidí. A kdyby ho nenašel vzorný studen Light Yagami, který se rozhodl, že zbaví svět zla - tím, že pozabíjí všechny zločince. Je to chvályhodná myšlenka, jenže Light brzy jistí, že pokud chce vytvořit dokonalý svět, nesmí váhat přinášet oběti i z řad nevinných lidí. Těch, kteří se ho snaží zastavit. A bude jich hodně. Death Note: Zápisník smrti vám přináší největší souboj v dějinách lidstva. Smrtící šachovou partii mezi geniálním zabijákem a neméně geniálním detektivem vystupujícím pouze ... více

 
Detektivové z Tajemné ulice. Záhada upířího hrobu (odkaz v elektronickém katalogu)

Detektivové z Tajemné ulice. Záhada upířího hrobu

Další díl detektivní série, která kombinuje dobrodružný příběh se zajímavostmi z historie. Příběh doplňují otázky k přemýšlení.Když strýček pozve Anďu a Péťu (samozřejmě i s jejich kamarádkou Hankou a potkanem Sherlockem) na archeologický výzkum, celá trojice je naprosto nadšená. Tím spíš, že archeologové při vykopávkách objevili hrob upíra. Když potom z hrobu za podivných okolností zmizí upírova lebka, je jasné, že naši detektivové před sebou mají nový úkol.

 
Draci se nedělí! (odkaz v elektronickém katalogu)

Draci se nedělí!

Pohádkový příběh o tom, jak je důležité se podělit.Rubínka je výborná dračice. Poslouchá všechna Dračí pravidla: krade od všech a o svůj poklad se s nikým nerozdělí. Ostatní toho začínají mít opravdu dost. Kdyby se jim tak podařilo změnit Dračí pravidla...

 
Dusty. Velký hrdina (odkaz v elektronickém katalogu)

Dusty. Velký hrdina

Kniha ze série napínavých příběhů o Pavlovi a jeho inteligentním čtyřnohém příteli Dustym.Pavel s Dustym mají spoustu práce s hledáním Alexiny fenky Belly, která utekla z domu a dosud se nevrátila. Situace je o to vypjatější, že se Belle mají každým dnem narodit štěňátka. Při pátrání v blízkých močálech číhá na chlapce a psa nejedno nebezpečí: starý podivínský muž s puškou, který uprostřed mokřad žije, banda chuligánů a nakonec i nečekaně silná bouřka.

 
Dýňové překvapení (odkaz v elektronickém katalogu)

Dýňové překvapení

Jednoduchý příběh o tom, jak se Medvídek Pú učil pěstovat dýni.

 
Dysgrafie : aktivity pro děti se specifickou poruchou učení pro 4.-5. ročník ZŠ (odkaz v elektronickém katalogu)

Dysgrafie : aktivity pro děti se specifickou poruchou učení pro 4.-5. ročník ZŠ

Dita Nastoupilová ; ilustroval Petr Šrédl. -- 1. vydání. -- V Praze : Fragment, 2019. -- 31 stran : ilustrace (převážně barevné) ; 30 cm. -- ISBN : 978-80-253-4056-1 (brožováno). B 59.463 b  

 
Ema a její kouzelná zoo. Snaživý medvídek (odkaz v elektronickém katalogu)

Ema a její kouzelná zoo. Snaživý medvídek

Sedmý díl kouzelné série pro všechny milovnice zvířat! Emina maminka bude mít narozeniny. Celá Záchranná ZOO strýčka Horáce je proto na nohou a chystá oslavu. Pečlivé přípravy narušuje nově příchozí lední medvídek, který neustále skáče do řeči medvědici Belle a prosazuje vlastní nápady. Ema ví, že za jeho nevycválaným chováním je jen touha vymyslet co nejhezčí vystoupení. Dokáže to ale Belle vysvětlit?

 
Ema se má (odkaz v elektronickém katalogu)

Ema se má

Vyprávění pětileté Emy o tom, co zažívá ve školce, v přírodě, v rodině a mezi kamarády.Ema už je velká holka. Ve školce má prima kamarádku a taky budoucího manžela - nejmrštnějšího kluka ze třídy. A její stálou společnicí je také panenka Růža. Ema ji vždy nezapomene poučit, co a jak se má dělat, hned poté, jakmile sama vyřeší nějaký zapeklitý problém, ať už se týká strachu ze tmy, bolesti ucha, hádky s kamarády, potíží s karnevalovou maskou, touhy po živém zvířeti doma, nebo trémy na školkové besídce.

 
Falešná hodnota (odkaz v elektronickém katalogu)

Falešná hodnota

Nové dobrodružství Petera Granta a zároveň nový rozjezd. Jsme stále v Londýně, ale Peter už nepracuje u metropolitní policie.Po uzavření případu Muže bez tváře a dalších peripetiích se Peter usazuje, připravuje se na otcovskou roli a zároveň čelí poněkud nejisté budoucnosti. Nastupuje do soukromého sektoru, do IT firmy Terrence Skinnera, kde věci nejsou takové, jaké se zdají být. V rámci zaměstnání se musí naučit splynout s civilisty, kteří jsou ještě větší geekové než on, byť nadále zůstává v kontaktu se starými známými, jež ho provázeli při dřívějších vyšetřováních, ať operují v Rozmaru nebo třeba v Americe. A i zde ... více

 
Goldilocks : wanted dead or alive (odkaz v elektronickém katalogu)

Goldilocks : wanted dead or alive

Chris Colfer ; illustrated by Jon Proctor. -- First edition. -- New York ; Boston : Little, Brown and Company, 2021. -- 329 stran : barevné ilustrace ; 20 cm. -- (A graphic novel from the Land of stories). -- ISBN : 978-0-316-35595-7 (brožováno). C 401.970 b  

 
Gump : pes, který naučil lidi žít (odkaz v elektronickém katalogu)

Gump : pes, který naučil lidi žít

autor hry: Štěpán Peterka ; ilustrace a grafické zpracování: Irena "Kaori" Hynková. -- Mnichovo Hradiště : Dino, [2021]. -- barevná ; v krabici 20 x 20 x 5 cm + 1 brožura (8 stran; 19 cm). -- Název z karty. -- Obsahuje: 1 herní plán, 49 karet, 24 žetonů, 2 figurky, 2 stojánky, 2 hrací kostky. -- Anotace: Jsem pes Gump. Můj příběh je o hledání štěstí, o překážkách a pastech na cestě k tomu správnému člověku. Je o síle nezlomnosti, která se ukrývá v každém psovi. Vaším úkolem v této hře je dostat figurky Gumpa a Bédi na jedno pole dříve, než dojde balíček karet. HRA 866  

 
Holky odnikud (odkaz v elektronickém katalogu)

Holky odnikud

Grace Salterová je ve městě nová. Krátce poté, co se s rodinou nastěhuje do nového domu, začne odkrývat smutný příběh předchozí nájemnice. Lucy Moynihanová – stejně stará dívka – byla i s rodinou vyhnána z města, protože osočila skupinu místních kluků ze znásilnění. Grace je událostmi otřesená. Lucy si nevymýšlela, tak jak je možné, že se nedobrala spravedlnosti? Se skupinou nových kamarádek proto založí tajný spolek Holky odnikud, v němž děvčata sdílí své mnohdy brutální životní příběhy a bojují proti misogynii vládnoucí na jejich střední škole. Společně v sobě nacházejí sílu čelit překážkám, které jim osud a ... více

 
Hravá písmenka : interaktivní mluvicí kniha (odkaz v elektronickém katalogu)

Hravá písmenka : interaktivní mluvicí kniha

Hravé seznámení s písmenky české abecedy a s tvorbou slabik. Kniha funguje pouze s elektronickou Albi tužkou (není součástí publikace).

 
Chemická dobrodružství. III, Mumie, jedy a vandal Blecha (odkaz v elektronickém katalogu)

Chemická dobrodružství. III, Mumie, jedy a vandal Blecha

Komiksové příběhy Emči a Míny popularizující chemii hravou a dobrodružnou formou. Pro starší děti.

 
Chemická dobrodružství. II, Krádež, únos, podvod (odkaz v elektronickém katalogu)

Chemická dobrodružství. II, Krádež, únos, podvod

Pokračování chemických dobrodružství dvojčat Emči a Míny. Pro starší děti.

 
Já rostu, hraju si a poznávám lidské tělo (odkaz v elektronickém katalogu)

Já rostu, hraju si a poznávám lidské tělo

Interaktivní knížka s veselými obrázky je určena těm nejmenším čtenářům, kteří se díky ní seznámí se vlastním tělem, emocemi a životními etapami. Otevři odklápěcí okénka a podívej se pod obrázky. Vyzkoušej si stránky s různými materiály a zatoč si kolečkem, které ti odhalí spoustu zajímavostí. Užij si zábavu se všemi interaktivními prvky - vytahování obrázků, otáčecí kolečko, odklápěcí okénka či zábavné zrcátko. Tato knížka je určena nejmenším dětem, které se díky ní blíže seznámí s vlastním tělem a procvičí si také jemnou motoriku. Lidské tělo je rozhodně zajímavý objekt hodný zkoumání, který dokáže ... více

 
Jak se divočák Květoš učil létat (odkaz v elektronickém katalogu)

Jak se divočák Květoš učil létat

Pohádkový příběh o divokém prasátku, které se chtělo naučit létat.Nikdy nikomu neříkejte, že lítá jako prase. A ještě k tomu divoké. Přesně tohle totiž jednou uslyšel divočák Květoš a vzal si do hlavy, že se musí létání naučit. Konec rochnění v bahně, jde se plachtit! Nebude to ale snadné. Podaří se mu to s pomocí balónu, pavučinových křídel, nebo dokonce papírového draka?

 
Juliette v Paříži (odkaz v elektronickém katalogu)

Juliette v Paříži

O prázdninách jede Juliette na pár dní se svou matkou do města lásky, módy a elegance. Komiksový "průvodce" po Paříži má nadchnout teenagery pro cestování.Světoběžkyně Juliette se vydává na pár dní do Paříže. Na programu má vyhlídku z Eiffelovy věže, návštěvu Louvru, projížďku po Seině i nakupování v Galleries Lafayette.

 
Kačeří příběhy - Cesty za dobrodružstvím. 1 (odkaz v elektronickém katalogu)

Kačeří příběhy - Cesty za dobrodružstvím. 1

překlad Barbora Špundová. -- První vydání. -- V Praze : Egmont, 2021. -- 184 stran : barevné ilustrace ; 21 cm. -- Přeloženo z němčiny. -- Resumé: Sešit komiksových příhod strýčka Skrblíka a jeho přátel i nesmiřitelných protivníků Magiky von Čáry a Hamouna. -- ISBN : 978-80-252-4669-6 (brožováno) : Kč 299,00. C 402.183 b  

 
Každý den je úžasný : drobné i převratné zajímavosti ke každému dni v roce (odkaz v elektronickém katalogu)

Každý den je úžasný : drobné i převratné zajímavosti ke každému dni v roce

Každý den v roce se stane něco pozoruhodného. Někdy jsou to události světového významu, jindy zase drobné zajímavosti nebo zážitky ze života lidí v různých částech světa. Vše zjistíš na stránkách téhle knížky nabité informacemi, obrázky a vtipem.

 
Kde jsou všechna mláďátka? (odkaz v elektronickém katalogu)

Kde jsou všechna mláďátka?

Knížka s tuhými listy a posuvnými obrázky představuje nejmenším dětem krátkými veršíky mláďátka nejznámějších zvířat.

 
Kdo bydlí v lese? (odkaz v elektronickém katalogu)

Kdo bydlí v lese?

Publikace s jednoduchými říkankami a interaktivními prvky představuje lesní zvířátka.

 
Kdo půjde spinkat? (odkaz v elektronickém katalogu)

Kdo půjde spinkat?

Přichází noc a nejen zvířátka se ukládají ke spánku. Publikace s jednoduchými říkankami a interaktivními prvky.

 
Kdo se toulá po zahrádce? (odkaz v elektronickém katalogu)

Kdo se toulá po zahrádce?

Publikace s jednoduchými říkankami a interaktivními prvky představuje zvířátka, která můžeme potkat na zahradě v různých ročních obdobích.

 
Kdo si hraje u rybníka? (odkaz v elektronickém katalogu)

Kdo si hraje u rybníka?

Publikace s jednoduchými říkankami a interaktivními prvky představuje zvířátka, která můžeme potkat u rybníka.

 
Kdo vyrůstá na farmě? (odkaz v elektronickém katalogu)

Kdo vyrůstá na farmě?

Knížka s tuhými listy a posuvnými prvky představuje nejmenším dětem krátkými veršíky zvířátka z farmy.

 
Klub knihomolských srdcí (odkaz v elektronickém katalogu)

Klub knihomolských srdcí

Young adult román pro dívky. Tabby se jen těžko s někým seznamuje a nikam nezapadá. Jejími nejlepšími přáteli jsou knihy. To ovšem jen do té doby, než pozná partičku lidí jí podobných knihomolů.Tabby Brownovou už nebaví snažit se pořád někam zapadnout. Mnohem radši než jít na párty by si zalezla někam do koutku s dobrou knížkou. Jako by pořád nemohla najít své lidi... Nakonec se rozhodne přidat k partě, která je vlastně čtenářský klub. Co by na tomhle mohlo špatně dopadnout? Přece úplně cokoliv, když jste člověk, kterému při seznamování s novými lidmi naskakuje husí kůže a vůbec se přitom necítí dobře. Avšak na Olivii, ... více

 
Kniha vynálezů : úžasné nápady, které změnily svět (odkaz v elektronickém katalogu)

Kniha vynálezů : úžasné nápady, které změnily svět

Zábavně ilustrovaná knížka seznamuje děti s vynálezy energetickými, dopravními, komunikačními, lékařskými, s vynálezy do domácnosti a proti nehodám a kriminalitě.

 
Kouzelná aktovka (odkaz v elektronickém katalogu)

Kouzelná aktovka

Příběh pro mladší děti o druhákovi Viktorovi, který dostane od kouzelných pánů kouzelnou aktovku, co umí sama dělat domácí úkoly.Na jaře se do blízké říčky vrátili raci, a tuhle vzácnou podívanou si druháci Viktor a Hugo nemohli dát ujít. U vody však zvědavý Viky na mokrém svahu uklouzne - dokonale se zmaže a školní aktovku promění v potrhanou kouli. Když se kamarádi sklesle loudají přes park domů, na lavičce sedí dva pánové, kteří vypadají jako ze starého filmu. A jeden z nich Vikymu nabídne novou brašnu. Viky si ji rád vezme, ale pak nestačí kulit oči, co aktovka všechno dovede!

 
Království Čurbeskov : hledej a najdi (odkaz v elektronickém katalogu)

Království Čurbeskov : hledej a najdi

V zemi krále Čurbese vládne neustálý nepořádek a pro hledače začátečníky i pokročilé je tu spoustu obrázkových hádanek.Oblíbený typ publikace hledej a najdi, kdy děti hledají na celostránkových ilustracích vybrané obrázky. Zde navíc roztříděné do skupin podle náročnosti.

 
Logopedické deskové hry : procvičujeme hlásky R, Ř, L, C, S, Z, Č, Š, Z (odkaz v elektronickém katalogu)

Logopedické deskové hry : procvičujeme hlásky R, Ř, L, C, S, Z, Č, Š, Z

Velkoformátové leporelo s jednoduchými deskovými hrami, které zábavnou formou procvičují výslovnost.Čtyři herní plány netradiční hravou formou upevní správnou výslovnost hlásek L, C - S - Z a Č - Š - Ž, R a Ř. Při hře děti navštíví ZOO, zabaví se na pouti, vydají se na cestu za pokladem a vypraví se na maškarní bál. Cestou na ně čeká množství úkolů nejen k procvičení výslovnosti, ale také k rozvoji slovní zásoby, plynulého vyjadřování, zrakového a sluchového vnímání, paměti, logického myšlení apod. Ke hře je třeba hrací kostka a figurky.

 
Luciňák a Víťula ...nikdy nezlobí (odkaz v elektronickém katalogu)

Luciňák a Víťula ...nikdy nezlobí

Krátké pohádkové příběhy Luciňáka a Víťuly, malých dráčků bydlících s rodinou ve skále kousek za Prahou, které doprovází celostránkové barevné ilustrace. Vhodné pro začínající čtenáře.

 
Maková panenka a motýl Emanuel (odkaz v elektronickém katalogu)

Maková panenka a motýl Emanuel

Třináct příběhů nerozlučné dvojice, kterou děti dobře znají z večerníčků.Maková panenka a motýl Emanuel společně zažívají všelijaká dobrodružství: rozsvítí luční světýlko, seznámí se s bleskem Amosem či přechytračí loupežníka Buráska. Čtyři nové příběhy, které H. Doskočilová napsala podle televizních scénářů, vypráví o tom, kterak se Maková panenka vydala společně se střádacím prasátkem do města a honil je přitom zlý medvěd, nebo jak se museli s Emanuelem zbavit zlé a protivné kaňky, jak to dopadlo, když si brouk Prskavec chtěl vzít Makovou panenku za ženu. A pročpak jsou najednou motýlové Emanuelové dva? ... více

 
Mila. Skryté pravdy (odkaz v elektronickém katalogu)

Mila. Skryté pravdy

V napínavém young adult románu vypráví svůj příběh osmnáctiletá Mila Lim-Shermanová, která chce žít jinak než její rodina a společenská třída, a tak se rozhodne jít vlastní cestou.U Lim-Shermanů hraje image zásadní roli. Na Upper East Side musí člověk vypadat dokonale, nebo nepřežije. Všichni hrají podle pravidel. Tedy kromě osmnáctileté Mily, která nenávidí povýšenecké chování a nedělá jí problém porušovat pravidla. Je čas skončit se životem, jaký jí vnucuje její rodina, a začít konečně žít. Když se ale po dlouhých měsících bez jediné zprávy opět setká s Travisem, svou první láskou, dojde jí, že nový začátek ... více

 
Modré z nebe (odkaz v elektronickém katalogu)

Modré z nebe

Autorská bohatě ilustrovaná kniha o prolínání světa snů a skutečnosti.Tak jako se autor kdysi vyučil zámečníkem, ale dnes je známým ilustrátorem a výtvarníkem, tak i hlavní postavu - básníka Vladimíra - může sen i neuvěřitelně fantaskní událost ve jeho životě nasměrovat na zajímavou cestu na hraně skutečnosti a fantazie.

 
Moje první knížka a puzzle. Barvy (odkaz v elektronickém katalogu)

Moje první knížka a puzzle. Barvy

. -- Olen : Yoyo books, 2020. -- 12 nečíslovaných stran : vše barevné lustrace ; 12 cm + 10 puzzle. -- Kniha a puzzle uloženy v kartonovém pouzdře. -- ISBN : 978-94-6422-215-9 (vázáno). C 401.963 b  

 
Morčák Pip a spol. : kamarádi až za hrob (odkaz v elektronickém katalogu)

Morčák Pip a spol. : kamarádi až za hrob

Napínavý příběh z prapodivného světa mrtvých o věrném přátelství, velké odvaze a jednom drzém morčeti.Jedenáctiletý Eda odjíždí vlakem ve společnosti svého obtloustlého morčecího kamaráda Pipa k tetě, aby na jejím statku strávil začátek letních prázdnin. Sestřenice Tylka Edův příjezd napjatě očekává a těší se na společně prožitá nová dobrodružství. Ani jeden však netuší, že tentokrát je čekají docela jiné zážitky než obvykle, a dokonce nebudou ani z tohoto světa.

 
Mozkovna : společenská hra (odkaz v elektronickém katalogu)

Mozkovna : společenská hra

. -- Praha (Česko) : Albi (vydavatelství), [202-?]. -- 1 hra (různé části). -- Obsahuje: 280 karet, 7 dřevěných kostiček, 6 sázecích kotoučů, zapisovací arch, 5 žetonů okruhů, přesýpací hodiny, herní deska, pravidla, 6 tužek. -- 8590228051592. HRA 868 b  

 
My very first English : mluvicí kniha podle metody Helen Doron (odkaz v elektronickém katalogu)

My very first English : mluvicí kniha podle metody Helen Doron

Téma barev, čísel, tvarů, hraček a také běžných denních činností (jídlo, koupání, hraní) je dětem podáno pomocí jednoduchých písniček, veselých rýmů a svižných kvízů. Pro použití s elektronickou Albi tužkou.

 
Nejlepší kamarádky navždy (odkaz v elektronickém katalogu)

Nejlepší kamarádky navždy

Příběh dvou kamarádek se odehrává během školního roku, ve kterém převládla knoflíková horečka.Lucie a Ema jsou už od druhé třídy nejlepší kamarádky. Po návratu z prázdnin ale Lucie úplnou náhodou odstartuje novou knoflíkovou módu, která postupně pohltí celou školu. Všichni si vyměňují vzájemně knoflíky, nemluví o ničem jiném než o knoflíkách a z Lucie se stane hvězda. A to je zkouška nejen pro Emu, zvyklou být neustále v centru pozornosti, ale i pro holčičí kamarádství jako takové. Rozdělí se dívky úplně, nebo k sobě znovu dokážou nalézt cestu?

 
Objevujeme svět! : moje první skládačka. Moje krásné barvy (odkaz v elektronickém katalogu)

Objevujeme svět! : moje první skládačka. Moje krásné barvy

ilustrovala Nathalie Choux. -- První české vydání. -- Praha : Svojtka & Co., 2021. -- 8 nečíslovaných stran : barevné ilustrace ; 17 cm. -- (Minipedie). -- Z francouzštiny přeložila Tereza Svojtková. -- Název z obálky. -- Kartonové listy s vkládacími obrázky. -- ISBN : 978-80-256-2950-5 (vázáno). C 401.767 b  

 
Od pohádky k pohádce. 3, Tlapková patrola (odkaz v elektronickém katalogu)

Od pohádky k pohádce. 3, Tlapková patrola

Tři příběhy podle televizního seriálu o partě obětavých štěňat, která zachraňují pobřežní městečko Adventure Bay.Tentokrát hrdinové z Tlapkové patroly pomáhají ztracenému dráčkovi a také se zaslouží o bezproblémový průběh snowboardového závodu a dobročinného sportovního dne.

 
Otrapové, škodiči, naschválníci, prudiči (odkaz v elektronickém katalogu)

Otrapové, škodiči, naschválníci, prudiči

Veselé básničky ze světa kolem nás doplňují neméně veselé celostránkové ilustrace.Knížka vtipných básniček a veselých obrázků doprovázených komiksovými bublinami je rozdělena do několika tematických částí: o hmyzácích, lidech, zvířátkách a věcech.

 
Parkour s Lukášem Kuldou (odkaz v elektronickém katalogu)

Parkour s Lukášem Kuldou

Lukáš Kulda byl u zrodu parkouru v Česku. V knize ukazuje tipy, triky, flipy, climby, skoky a představuje více tuto nevšední sportovní disciplínu. Kniha obsahuje také obrazový tutoriál ke všem parkourovým skokům včetně návodu na jejich provedení.

 
Pekelné stroje. Kniha druhá, Mechanický princ (odkaz v elektronickém katalogu)

Pekelné stroje. Kniha druhá, Mechanický princ

Pokračování napínavého fantasy románu odehrávajícího se mezi lovci démonů v tajemném a skrytém světě viktoriánského Londýna.Magistr utekl a z Tessina bratra se vyklubal jeho komplic. Tessa se musí vyrovnat nejen se zradou svého vlastního bratra, ale i s tím, že pokud nechce, aby její přátelé ztratili Institut, musí společně s ostatními Magistra najít během šibeniční lhůty dvou týdnů. Podaří se jim tak náročný úkol zvládnout? A dokáže Tessa včas ukončit začínající milostný trojúhelník, jehož je sama součástí? Vybere si Willa, jenž se od ní stále odtahuje, nebo Jema, který je tu vždy pro ni?

 
Pekelné stroje. Kniha třetí, Mechanická princezna (odkaz v elektronickém katalogu)

Pekelné stroje. Kniha třetí, Mechanická princezna

Závěrečná část fantasy trilogie pokračuje v líčení tajemných událostí, odehrávajících se v prostředí viktoriánského Londýna.Nad londýnským Institutem se stahují mračna. Mortmain připravuje útok na lovce stínů; chce je zničit pomocí pekelných strojů, armády nelítostných mechanických bytostí. Na dokončení svého plánu potřebuje už jen jedno: Tessu Grayovou. Lovci stínů se snaží vypátrat Mortmaina dřív, než armádu vyšle do útoku. Když však Mortmain Tessu unese, Jem a Will, kteří si oba dělají nároky na její srdce a lásku, jsou ochotní udělat cokoliv pro její záchranu. Tessa si uvědomuje, že jediný, kdo jí může pomoci, je ... více

 
Pekelné stroje. Kniha první, Mechanický anděl (odkaz v elektronickém katalogu)

Pekelné stroje. Kniha první, Mechanický anděl

Napínavý fantasy román, který se odehrává v tajemném a skrytém světě viktoriánského Londýna.Hlavní hrdinka Tessa přijíždí do Londýna za svým bratrem. Ihned po příjezdu je však unesena a vězněna Temnými sestrami, které ji nutí měnit podobu. Tessa, která si dosud myslela, že něco takového není možné, náhle objevuje svět, ve kterém proti sobě bojují démoni a andělé. Svět, v němž žijí upíři, čarodějové, nefilim a i jiné nadpřirozené bytosti a ona sama je jeho součástí. Je podsvěťan. Podaří se jí za pomoci právě potkaného Willa utéct a zachránit bratra? A dokáže jí Institut ochránit proti tajemnému Magistrovi, jenž ji ... více

 
Percy Jackson and the Olympians. Lightning thief (odkaz v elektronickém katalogu)

Percy Jackson and the Olympians. Lightning thief

Rick Riordan ; illustrated by John Rocco. -- Los Angeles ; New York : Disney Hyperion, 2018. -- 226 stran : barevné ilustrace ; 29 cm. -- ISBN : 978-1-4847-8778-6 (vázáno). B 110.867 b  

 
Pohádková maminka (odkaz v elektronickém katalogu)

Pohádková maminka

Jsou děti, které nechtějí spát. Taková je i Alenka z naší knížky. Naštěstí má ale maminku, která si s ní umí krásně povídat. A z toho povídání pak vymýšlí nádherné pohádky. O neobvyklých hrdinech. Třeba o malé tmě Amálce. Nebo o usměvavé sluníčkové princezně a její sestře Mračivce. O strašidýlku, které se moc bálo strašení a bubáků. O Krtkojedovi nebo o tygříkovi, který musel k zubaři. Jedna pohádka se prolíná s druhou a mezitím si Alenka s maminkou povídá o všem, co ji trápí, co jí nedá spát. A pomocí všech těch příběhů se jí strachy postupně z hlavy vytrácejí a místo nich přichází ten krásný pocit, že ... více

 
Policejní křeček a zámecký zloděj (odkaz v elektronickém katalogu)

Policejní křeček a zámecký zloděj

Pokračování vyprávění o policejním křečkovi. Tentokrát hledá se svým kamarádem zámeckého zloděje.Křeček Bruno spolu se svým kamarádem druhákem Jirkou řeší záhadu zmizení šperků z výstavy v zámecké galerii. Všichni jsou zděšeni, ale detektiv Bruno je připraven. Jde zloději po stopě a případ je po mnoha nesnázích díky jeho policejním schopnostem vyřešen, zloděj odhalen a šperky nalezeny.

 
Popeláři (odkaz v elektronickém katalogu)

Popeláři

Veršovaná publikace s kartonovými listy o práci popelářů.

 
Poslední život prince Alastora (odkaz v elektronickém katalogu)

Poslední život prince Alastora

Pokračování příběhu chlapce Prospera Reddinga, kterého osud před stovkami let spojil s životem démona Alastora, prince Podsvětí. V jednom lidském těle se vydávají do Podsvětí bojovat o vše, co je jim drahé.Alastor se stává chlapcovým průvodcem temnou říší. Prosper je odhodlán zachránit svou sestru, a teď musí ukázat, kolik je v něm odvahy. I Alastora čeká boj. Jeho milovaný, hrůzostrašný domov pohlcuje Prázdnota a obyvatelé Podsvětí upírají své naděje k děsivé královně Pyře. Prosper spolu s čarodějkou Nelou v Podsvětí čelí neznámým nástrahám. Boje o záchranu rovnováhy ve světě vrcholí v Červánkově, kde všechno kdysi ... více

 
Poznáváme zvířata lesa s Červenou karkulkou (odkaz v elektronickém katalogu)

Poznáváme zvířata lesa s Červenou karkulkou

Kniha s příběhem Červené karkulky, která jedinečným způsobem propojuje známou pohádku s encyklopedií o lese a lesních zvířatech.

 
Se špetkou skořice (odkaz v elektronickém katalogu)

Se špetkou skořice

Příběh milé a odvážné Emoni, která se už v pubertálním věku stala maminkou malé Emmy. Dívka se snaží skloubit studium střední školy, práci a péči o svou malou holčičku.Středoškolačka Emoni se stará o malou dcerku, a i když jí se vším pomáhá milovaná Buela, musí činit nejedno těžké rozhodnutí. Dělit svůj čas mezi školu, práci a výchovu holčičky není vůbec jednoduché a Emoni občas neví, kde jí hlava stojí. Jediné místo, kde mohou jít Emoniny povinnosti stranou, je kuchyně. Emoni má totiž obrovský dar – z každého jídla dokáže vytvořit neuvěřitelnou dobrotu. Ačkoli by své nadání ráda rozvíjela a studovala ... více

 
Skutečný život hospodářských zvířat (odkaz v elektronickém katalogu)

Skutečný život hospodářských zvířat

Kniha představuje dětem skutečný život hospodářských zvířat. Nahlédněte do současného způsobu chovu prasat, skotu, drůbeže a dalších druhů hospodářských zvířat. Tato knížka dětem věcně, bez hodnocení a se znalostí oboru ukáže rozdíly mezi velkochovy a ekologickým přístupem k chovu na farmách.

 
Soví kouzlo. Nový kamarád pro Goldwing (odkaz v elektronickém katalogu)

Soví kouzlo. Nový kamarád pro Goldwing

Další příběhy dívky Flory a její kouzelné soví přítelkyně Goldwing. Na obě čeká tentokrát velké překvapení: setkání s dalším sovím člověkem a poslem z říše Atenárie. Do Tannenbachu přijela třída dětí ze vzdálenější obce. Jsou to více méně vrstevníci Flóry a Miri a tak si dobře rozumějí. Jeden z chlapců Emil je ubytován u Flóřiny rodiny. Děti spolu podnikají nejrůznější výlety: do včelí zahrady nebo na přehlídku dravců na hradě Federstein. Jednoho pozdního večera však Flóra zahlédne, že se jejich nový spolubydlící vyplížil z domu pryč a namířil si to do lesa. Rozhodne se ho sledovat a v zápětí nevěří ... více

 
Srdcerváči. Kniha čtvrtá (odkaz v elektronickém katalogu)

Srdcerváči. Kniha čtvrtá

Charlie si nikdy nemyslel, že by se Nickovi vůbec mohl líbit, ale teď spolu oficiálně chodí a Charlie pomalu začíná být připravený na to, aby vyslovit ta dvě slůvka: Miluju tě. Nick se cítí podobně, ale má toho v hlavě spoustu dalšího - třeba jak se vyoutovat před svým tátou. A pak je tu taky ještě podezření, že Charlie možná trpí poruchou příjmu potravy. Z léta je podzim, začíná nový školní rok a Charlie s Nickem poznávají, co všechno může láska znamenat. Srdcerváči jsou příběhem o lásce, přátelství, věrnosti, ale také o duševní chorobě.

 
Strašidla, kam se podíváš (odkaz v elektronickém katalogu)

Strašidla, kam se podíváš

Vypravte se s Pinocchiem do hlubokého temného lesa za čarodějnicí, zjistěte, co nažene strach pirátskému kapitánu Hákovi, nebo prozkoumejte s Ralfem a Vanilopkou tajuplný hrad z cukroví, v němž straší. Vydejte se s oblíbenými hrdiny za dobrodružstvím a přesvědčte se, že ne každé strašidlo je tak děsivé, jak by se na první pohled mohlo zdát.

 
Super léto podle tátů (odkaz v elektronickém katalogu)

Super léto podle tátů

Publikace nabízí 140 prověřených tipů na výlety. Nápady na bojovky a hry s dětmi, recepty na společné vaření i vychytávky, které usnadní rodinné cestování.

 
Syn nekonečna (odkaz v elektronickém katalogu)

Syn nekonečna

Fantasy román o dvou bratrech vržených do víru magických válek.Bratři Emil a Brighton vyrůstali v New Yorku a odjakživa si idealizovali Kouzlochodce: skupinu samozvaných hrdinů obdařených schopnostmi, kteří přísahali, že zbaví svět přízračných. Zatímco Brighton se chce také zapojit do bojů, Emil si přeje, aby konečně zavládl mír. Právě u něj se však projeví síly, které z něj udělají hrdinu, jímž vždy chtěl být Brighton. Bratrské pouto, láska a věrnost budou vystaveny mnoha zkouškám – a nikdo neunikne bez újmy.

 
Terka, Bětka a primabábrlína (odkaz v elektronickém katalogu)

Terka, Bětka a primabábrlína

Bětka a Terka zůstanou nečekaně samy doma. Hlídat je má jejich sousedka, nevrlá jedubaba.Dvojčata Terka a Bětka jsou malé školačky a už se těší na brášku, který se má brzy narodit. Všechno by mohlo být prima, jenomže tatínek odjede na služební cestu, maminku náhle uprostřed noci odveze sanitka do porodnice, a tak je musí hlídat zlá sousedka, která je možná čarodějnice...

 
Triolet : strategická hra s čísly (odkaz v elektronickém katalogu)

Triolet : strategická hra s čísly

. -- Praha (Česko) : Albi (vydavatelství), 2017. -- 1 hra (různé části). -- Obsahuje: 81 destiček s čísly, herní plocha, plátěný sáček, 4 stojánky, 2 žolíkové destičky, pravidla. HRA 867 b  

 
Velká kniha pohádek (odkaz v elektronickém katalogu)

Velká kniha pohádek

Kniha barevných ilustrací a pohádek o princeznách a pohádkových postavách, které děti znají z animovaných filmů z dílny W. Disneye.

 
Velká kniha pohádek (odkaz v elektronickém katalogu)

Velká kniha pohádek

Kniha plná barevných ilustrací a příběhů pohádkových postaviček, které děti znají z animovaných filmů z dílny W. Disneye.Dva až tři příběhy vždy představí postavy z filmů o princezně Sofii První, Doktorce Plyšákové, Minnie a Mickeym a také o Jakeovi a pirátech ze Země Nezemě.

 
Veselé hry s Krtkem (odkaz v elektronickém katalogu)

Veselé hry s Krtkem

. -- Mnichovo Hradiště (Česko) : Dino Toys, [202-?]. -- 1 hra (různé části). -- Obsahuje: 2 oboustranné herní plány, 24 figurek, 1 bodovou hrací kostku, 1 barevnou hrací kostku, 48 kartiček pexesa, 30 hracích karet Score, 1 pravidla. -- 8590878623590. HRA 869 b  

 
Wonder woman. Děti bohů (odkaz v elektronickém katalogu)

Wonder woman. Děti bohů

Komiksová série s Wonder Woman v hlavní roli. Až donedávna neměla Wonder Woman nejmenší tušení, že má bratra dvojče, který byl uprostřed noci odnesen z Themysciry. Záhadný Iásón, jediný muž kdy narozený na ostrově, byl ukryt na místě daleko od zraků bohů i lidí... ale jeho život a život Wonder Woman se co nevidět děsivým způsobem střetnou. Než může Diana toto tajemství rozplést, musí se vypořádat s návratem Grail, která stopuje nevlastní sourozence Wonder Woman, potomky Dia. Při smrti každého poloboha se jejich energie přelije do Grailina otce a pána, znovuzrozeného Darkseida. A nyní je Wonder Woman zatažena do bitvy se smrtícím Pánem ... více

 
Zábavné experimenty : na doma i do přírody : 150 jednoduchých pokusů s pohybem, zvukem, barvami a světlem (odkaz v elektronickém katalogu)

Zábavné experimenty : na doma i do přírody : 150 jednoduchých pokusů s pohybem, zvukem, barvami a světlem

Kniha obsahuje 150 jednoduchých pokusů s pohyhem, zvukem, barvami a světlem. Díky nim se dozvíte o různých fyzikálních a přírodních jevech a pochopíte, jak takové zákonitosti fungují.

 
Zálesáctví pro celou rodinu : společně do divočiny : vzhůru za dobrodružstvím: příprava, vybavení, akce (odkaz v elektronickém katalogu)

Zálesáctví pro celou rodinu : společně do divočiny : vzhůru za dobrodružstvím: příprava, vybavení, akce

Zálesáctví, tedy bushcraft, znamená umět si poradit v divočině za všech okolností. Díky zvládnutí zálesáckých dovedností strávíte s dětmi čas v přírodě aktivně a bezpečně a zažijete nečekaná dobrodružství.

 
Zlobilky (odkaz v elektronickém katalogu)

Zlobilky

Také rádi zlobíte rodiče? Přečtěte si o tom, jak se zlobit nevyplácí!  Byly jednou holčičky a ty moc a moc zlobily. Jedna si pořád vymýšlela, že ji něco kousne, druhá se nechtěla mýt, jiná stále na někoho neslušně ukazovala. A co teprve ty ostatní! S takovými zlobilkami si ani rodiče nevěděli rady, ale, jak se říká, na každého jednou dojde. A cože se s těmi holčičkami nakonec stalo? Přečtěte si sami - zlobit se opravdu nevyplácí!

 
Zrazená (odkaz v elektronickém katalogu)

Zrazená

Pokračování romance od oblíbené americké autorky. Hollis Briteové se splnil sen, když získala srdce krále Jamesona. Nečekané setkání ale vše změnilo...Hollis po smrti milovaného Silase uprchla do království Isolte a teď se snaží přizpůsobit novému životu. Jediné, co ji drží nad vodou, je láska rodiny Eastoffových, ačkoli nepříjemnému bratranci Etanovi se příliš nezamlouvá. Královstvím se navíc šíří neklid – zdá se, že Eastoffové by mohli svrhnout tyranského krále, ale bez pomoci Hollis se neobejdou. Dokáže však dívka, která přišla o všechno, zapomenout na zlomené srdce a nezištně pomáhat ostatním?

 
Žraločí pevnost (odkaz v elektronickém katalogu)

Žraločí pevnost

Biggi, Luk a Patrik se během noční výpravy setkají s pomateným mužem, který vzbudí jejich zvědavost. Pomocí speciální superlupy se do pátrání v příběhu může zapojit i čtenář.

 
10 pravd a spousta odvahy (odkaz v elektronickém katalogu)

10 pravd a spousta odvahy

Úsměvný román pro mládež o tom, jak se může zkomplikovat připuštění k maturitě.Olivie je premiantka, ale teď jí kvůli jednomu malému přešlapu hrozí, že nedokončí střední školu. Má týden, aby vše napravila – a zároveň musí celý průšvih utajit před svou rodinou. Dokáže Olivie skrýt, že musí dobrovolničit na golfovém hřišti, i když jí máma dala do mobilu sledovací aplikaci? Mohlo by to vyjít... pokud Charlie, Wes a Sophie přistoupí na její trhlý plán a s pomocí jejího telefonu budou předstírat, že jsou ona.

 


 

Doporučujeme z našeho fondu

Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si elektronické verze nejnovějších českých titulů. Nabízíme více než 12667 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si domů Vaše oblíbené hudební tituly. Nabízíme více než 14162 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si Váš oblíbený film. Nabízíme více než 2931 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Navštivte oddělení periodik na Lidické 1. Můžete si přečíst přes 21630 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Digitální archiv periodik, monografií, map ... obsahuje přes 62389 titulů. Zobrazit digitální archiv.  
 
Zahrajte si doma společenské hry - půjčíme Vám je. Nabízíme více než 857 her. Zobrazit v katalogu.