EN . .

Novinky ve fondu knihovny


Každý měsíc si můžete vybrat z nabídky nových knih, které jsme pro vás do knihovny pořídili. Pokud chcete vědět, jaké knihy pro vás nakoupila daná pobočka, stačí si ji vybrat ze seznamu knihoven v levém menu. Dokumenty si můžete vybírat také podle typu (knihy, CD, audioknihy, DVD, hry, atd.)

V případě, že chcete být pravidelně informováni o nových titulech vašeho oboru, využijte služby SDI

Pokud nám chcete doporučit dokument pro doplnění fondu knihovny, využijte formulář pro zaslání Vašeho návrhu.


Seznam novinek ve fondu: pobočka Rožnov za měsíc prosinec 2021.

(Celkem 53 titulů)
Asa (odkaz v elektronickém katalogu)

Asa

Závěrečný díl ze série erotických romancí o drsných mužích, kteří jsou přes mnohé chyby v minulosti schopni začít žít nový a lepší život s citem a láskou.

 
titul

Bez známky života

Patricia Vandenbergová ; přeložila Michaela Petrová. -- Vyd. 1. -- Praha : IŽ, 2001. -- 46 s. ; 22 cm. -- (Dr. Norden - lékařské příběhy ; sv. 469). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 80-240-2097-1 (brož.) : Kč 27,00.  

 
Břemeno minulosti (odkaz v elektronickém katalogu)

Břemeno minulosti

Místo vytouženého volna se dvojice detektivů z ničeho nic ocitne uprostřed dvou závažných případů.Práce na oddělení vražd připomínala někdy Krauzovi jízdu na horské dráze: chvíli nahoru, chvíli dolů - někdy nevěděli, kam dřív skočit, jindy jako by si vrazi vybírali náhradní volno. Za rychlé vyřešení posledního případu si Krauz a Canis vysloužili šťavnatou odměnu a slib šéfa, že si až do dalšího případu mohou odpočinout. Canis si mnul ruce, těšil se na uvolněnější režim, ale Krauz pochybovačně zavrtěl hlavou. Nevěřil, že jim osud něco takového dopřeje. A taky ne... I když několik dní nechali kolegy Burgera a Hanzela ... více

 
titul

Byl to jen románek

Patricia Vandenbergová. -- Vyd. 1. -- Praha : IŽ, 2001. -- 46 s. ; 21 cm. -- (Doktor Norden - lékařské příběhy ; 481). -- Překlad z němčiny. -- ISBN : 80-240-2103-X (brož.) : Kč 27,00.  

 
titul

Co přinese budoucnost?

Patricia Vandenbergová ; [z němčiny] přeložila Anna Štorkánová. -- Vyd. 1. -- Praha : Ivo Železný, 1996. -- 59 s. ; 19 cm. -- (Knihovnička Večerů pod lampou. Dr. Norden - velkým písmem ; sv. 134). -- ISBN : 80-237-2725-7 (brož.) : Kč 17,90.  

 
titul

Dítě za každou cenu

Patricia Vandenbergová. -- Praha : IŽ, 2001. -- 46 s. ; 21 cm. -- (Doktor Norden - lékařské příběhy ; 485). -- Překlad z němčiny. -- ISBN : 80-240-2226-5 (brož.) : Kč 27,00.  

 
Dobrodruh z Paříže : Dumasova továrna na romány (odkaz v elektronickém katalogu)

Dobrodruh z Paříže : Dumasova továrna na romány

Historický román německého autora, inspirovaný životem francouzského klasika Alexandra Dumase staršího.Paříž 1851. V továrně na romány Alexandra Dumase píše čtyřicet zaměstnanců oblíbená pokračování Tří mušketýrů a Hraběte Monte Christa. V nejnovějším díle je však mezi řádky něco shnilého, protože je prošpikované státním tajemstvím. Aby Dumas zachránil svou pověst, musí se spojit zrovna se svou největší kritičkou, německou učitelkou Annou Mollovou, která ho udala kvůli příliš nevázaným textům. A tak jejich dobrodružná cesta po Evropě začíná. Román získal v roce 2020 v Německu titul Kniha roku.

 
Dvojčata paní Karoliny (odkaz v elektronickém katalogu)

Dvojčata paní Karoliny

Román, v němž během detektivního pátrání židovská žena z Polska vypráví příběh o hrůzách nacismu a o nesmrtelném přátelství.Lena Woodwardová, elegantní a kultivovaná dáma, začala po druhé světové válce nový život v Americe, ve vyšší společnosti města Chicaga. Nyní ji znovu něco trápí a ona to nedokáže dostat z hlavy. Dávno daný a nesplněný slib, který ji nenechá spát. Lena je hnána touhou vrátit se na cestu, kterou kdysi opustila. Vyhledá pomoc právničky Catherine Lockhartové a soukromého vyšetřovatele Liama Taggarta. Ve tváři má stoický klid, v nitru však skrývá vzpomínky, které chtějí na povrch. Lena začíná ... více

 
Falešná svědkyně (odkaz v elektronickém katalogu)

Falešná svědkyně

Karin Slaughter ; z anglického originálu False Witness přeložila Kristýna Kučerová. -- Warszawa : HarperCollins : 2021. -- 494 stran ; 21 cm. -- Resumé: Leigh tvrdě pracovala, aby si vybudovala zdánlivě normální život. Je uznávanou obhájkyní, má dospívající dceru, která úspěšně studuje, dokonce i její rozvod probíhá relativně poklidně. O takové všednosti vždy snila. Její dětství je ale pošpiněné tajemstvím, zradou a zničujícím násilným činem. Jednoho dne se jí do rukou dostane případ: má obhajovat bohatého muže obviněného ze znásilnění. Pro Leigh je to příležitost, jež ji může v kariéře posunout o pár příček výš. Pokud vyhraje Při setkání s obviněným si však uvědomí, že není náhoda, že si jako obhájkyni vybral právě ji. Dojde jí, že ho vlastně zná a že on zná ji. -- ISBN : 978-80-276-6850-9 (vázáno). C 404.326  

 
Fotbaláci. Záhada začarovaného hradu (odkaz v elektronickém katalogu)

Fotbaláci. Záhada začarovaného hradu

Další příběh z detektivní série z fotbalového prostředí.Fotbaláci jedou pod vedením svého trenéra Morleyho do Skotska, kde se mají zúčastnit legendárního Turnaje šesti klanů. Stráví ve Skotsku celý týden s týmy z celého světa. A nejlepší na tom je, že budou spát na hradě. Budou ovšem muset projít několika těžkými zkouškami, aby se do hradu MacLeod vůbec dostali. Ale proč se jejich trenér o hrad tolik zajímá? A hlavně — co to je za podivnou bytost, která se Fotbalákům každou noc zjevuje?

 
titul

Hledá se Janina

Patricia Vandenbergová ; přeložila Martina Miclíková. -- Vyd. 1. -- Praha : IŽ, 2001. -- 46 s. ; 22 cm. -- (Doktor Norden - lékařské příběhy ; 455). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 80-240-1875-6 (brož.) : Kč 27,00.  

 
Hodný pes : a další kriminální příběhy (odkaz v elektronickém katalogu)

Hodný pes : a další kriminální příběhy

Beran, Cílek, Jirotka, Šindelář, Uher, Vaněk. -- Praha : Pražská vydavatelská společnost, 2021. -- 160 stran ; 20 cm. -- (Krimi-Signál, ISSN 1212-7604 ; 2/2021). -- V tiráži chybně uvedeno ISSN edice: 1212-760006. -- ISBN : 978-80-7250-923-2 (brožováno) : Kč 59,00. 0  

 
titul

Choulostivý případ

Patricia Vandenbergová. -- Vyd. 2., upr. -- Praha : IŽ, 2001. -- 46 s. ; 21 cm. -- (Doktor Norden - lékařské příběhy ; 478). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 80-240-2108-0 (brož.) : Kč 27,00.  

 
titul

Jen stín podezření

Patricia Vandenbergová. -- Vyd. 1. -- Praha : IŽ, 2001. -- 46 s. ; 21 cm. -- (Doktor Norden - lékařské příběhy ; 483). -- Překlad z němčiny. -- ISBN : 80-240-2225-7 (brož.) : Kč 27,00.  

 
titul

Jennifer se mstí

Patricia Vandenbergová. -- Vyd. 1. -- Praha : IŽ, 2001. -- 46 s. ; 21 cm. -- (Doktor Norden - lékařské příběhy ; 479). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 80-240-2102-1 (brož.) : Kč 27,00.  

 
titul

Jessičina cesta ke světlu

Patricia Vandenbergová ; přeložila Míla Hanzlíková. -- Vyd. 2., upr. -- Praha : IŽ, 2001. -- 46 s. ; 22 cm. -- (Dr. Norden - lékařské příběhy. sv. 476). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 80-240-2107-2 (brož.) : Kč 27,00.  

 
Když tě miluje Skot (odkaz v elektronickém katalogu)

Když tě miluje Skot

Romantický román s dobrodružnými prvky odehrávající se v Americe během občanské války neboli války Severu proti Jihu.Příběh je zasazen do amerického prostředí státu Mississippi v období americké občanské války. Abigail Jensenová neúnavně pracuje, aby udržela svou malou farmu ve státě Mississippi. Domnívá se, že nepotřebuje ochranu, ale když farmu napadnou nájezdní lupiči a zapálí ji, vděčně přijme laskavost mladého důstojníka, který se zde objeví v pravou chvíli a nabídne jí, že ji doprovodí do blízkého města. Je to Matthew MacEnroy, který se přidal do boje za svůj "adoptivní" národ poté, co byli zraněni jeho dva bratři. Teď ... více

 
Knihkupectví pana Livingstona (odkaz v elektronickém katalogu)

Knihkupectví pana Livingstona

Romantický příběh odehrávající se v Londýně vypráví o okouzlující Agnes a neobyčejném knihkupectví Moonlight books.Mladá archeoložka Agnes Martíová se z rodné Barcelony přestěhovala do Londýna v naději, že najde práci v jednom z britských archeologických muzeí. Když se však po několika měsících neúspěšného hledání chystá zklamaně vrátit domů, při melancholické procházce čtvrtí Temple zabloudí do útulného knihkupectví Moonlight Books. Bručounskému majiteli Edwardu Livingstonovi se bystrá dívka ihned zamlouvá, a tak ji zaměstná jako svou pomocnici. Třebaže se Agnes nevzdává svého archeologického snu, brzy propadá kouzlu ... více

 
Knihkupectví u pláže (odkaz v elektronickém katalogu)

Knihkupectví u pláže

Brenda Novak ; překlad Marie Frydrychová. -- Warszawa : HarperCollins Polska sp. z o.o., [2021]. -- ©2021. -- 464 stran ; 22 cm. -- Přeloženo z angličtiny. -- Resumé: Román americké autorky vypráví příběh Autumn, která před rokem a půl přišla o manžela. Ten však nezemřel, neměl tragickou nehodu, jen prostě zmizel. Hlavní hrdinka tak musí jít dál, vychovávat jejich děti a řešit nečekané a šokující novinky. Autumn se před půldruhým rokem ztratil manžel. Zoufale se ho snažila najít, ale veškeré pokusy vyšly naprázdno. Neumí si představit, jak dál žít bez něj. Kvůli svým dvěma dospívajícím dětem to však musí zkusit. Vezme tedy děti na léto do půvabného přímořského městečka, kde prožila dětství. Snaží se najít útěchu v práci s matkou a tetičkou v jejich společném knihkupectví, ale valí se na ni nejrůznější šokující zprávy. Dcera stojí před závažným životním předělem a matka dlouhá léta střeží hrozné tajemství. A když Autumn narazí na muže, který jí kdysi na střední škole zlomil srdce, pradávná náklonnost v ní začne znovu probublávat. Nakladatelská anotace. Kráceno. -- ISBN : 978-83-276-7515-6 (vázáno). C 404.327  

 
Kodaňská Píseň písní (odkaz v elektronickém katalogu)

Kodaňská Píseň písní

Rodinná sága, v níž plachá malířka Esther líčí osudy tří generací žijících pod jednou střechou, se odehrává v Kodani, na scéně Pařížské opery a v cirkuse Sovalskaja na předměstí Sankt Petěrburgu.Když Estheřin dědeček Hannibal v roce 1921 koupí dům v Kodani, představuje si domov prodchnutý operou, bohémským duchem a láskou stejně opojnou jako v Šalomounově Písni písní. Jenomže pro jeho nevěstu, ruskou artistku Varinku, skončil čas zázraků už ve chvíli, kdy na vlastní oči viděla, jak její první milý zmizel v hroším chřtánu. Zato dcera Hannibala a Varinky, stevardka Eva, milovnice kouzel a patrně i jasnovidka, naváže mnohem ... více

 
Konec despoty (odkaz v elektronickém katalogu)

Konec despoty

Patricia Vandenbergová ; [z němčiny] přeložila Dagmar Findová. -- Vyd. 1. -- Praha : Ivo Železný, 1995. -- 60 s. ; 18 cm. -- (Knihovnička Večerů pod lampou. Dr. Norden ; sv. 177). -- ISBN : 80-237-2614-5 (brož.) : Kč 16,90.  

 
Kouzlo bílých Vánoc (odkaz v elektronickém katalogu)

Kouzlo bílých Vánoc

překlad Břetislav Čenda. -- Warszawa : Harlequin, 2005. -- 378 s. ; 17 cm. -- (Harlequin Special ; 93). -- Obsahuje: Nejkrásnější dárek / Sherryl Woodsová -- Naučím tě milovat / Beverly Bartonová -- Kráska v domě / Leanne Banksová. -- ISBN : 83-238-9687-9 : 115.00 Kč.  

 
titul

Láska a nenávist

Nina Gregorová. -- Brno : MOBA, 2003. -- 50 s. ; 23 cm. -- (Silvia-Exklusiv ; sv. 137). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 80-243-1141-0 (brož.) : Kč 29,00.  

 
titul

Lauřiny sny

Patricia Vandenbergová ; [z německého originálu] přeložila Marisa Všetulová. -- Vyd.1. -- Praha : Železný, 2001. -- 46 s. -- (Dr. Norden - lékařské příběhy ; Sv. 451). -- Knihovnička VPL. Sv. 3966. -- Originál: Lauras Träume. -- ISBN : 80-270-1873-X : 27.00 Kč.  

 
titul

Letadlo ztroskotalo včas

Patricia Vandenbergová. -- Vyd. 2., upr. -- Praha : IŽ, 2001. -- 46 s. ; 22 cm. -- (Doktor Norden - lékařské příběhy ; sv. 488). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 80-240-2235-4 (brož.) : Kč 27,00.  

 
titul

Levné sešity detektivek : příběhy skutečných zločinů

. -- [Líbeznice] : Víkend, [2018]. -- ©2018. -- 94 stran ; 20 cm. -- ISBN : (brožováno) : Kč 44.00.  

 
Ludmila z Poděbrad : v zajetí sňatkové politiky : román (odkaz v elektronickém katalogu)

Ludmila z Poděbrad : v zajetí sňatkové politiky : román

Hana Whitton. -- Vydání první. -- Frýdek-Místek : Alpress, 2021. -- 215 stran ; 21 cm. -- (Klokan). -- Anotace: Ludmila, nejmladší dcera krále Jiřího z Poděbrad, se stala loutkou v otcově sňatkové politice. Proti její vůli se rozhodl provdat ji za Vladislava Jagellonského, aniž by bral v potaz její lásku ke knížeti z Lehnice. Za toho chtěl král totiž provdat druhou dceru Sidonii. Jiří ani netušil, jak tímto bezohledným rozhodnutím naruší už tak křehké vztahy mezi Ludmilou a Sidonií. -- ISBN : 978-80-7633-527-1 (vázáno). C 404.225  

 
Meč a Koruna. Závěrečný díl středověké pentalogie, Cena moci (odkaz v elektronickém katalogu)

Meč a Koruna. Závěrečný díl středověké pentalogie, Cena moci

Finále pětidílného historického eposu z doby císaře Fridricha Barbarossy.Rok 1167. Italské polní tažení Fridricha Barbarossy skončilo katastrofálně. Jen stěží unikne se svou manželkou Beatrix a dětmi před morem a před útoky Lombarďanů. Mezi Jindřichem Lvem a jeho četnými nepřáteli se znovu rozhoří boje. Jindřichova pýcha a moc ještě vzroste, když se ožení s mladičkou anglickou královskou dcerou Matyldou. Ve vesnici osadníků rytíře Christiana v marce Míšeň se najde stříbro. Markrabě Ota neváhá vytlouct z toho co největší prospěch. Rozhodnutí má dopad i na rozdělení moci v císařské říši. Tažení knížat proti Lvovi, jehož se ... více

 
titul

Návrat ztraceného syna

Patricia Vandenbergová ; přeložil Jindřich Schwippel. -- Vyd. 1. -- Praha : IŽ, 2001. -- 46 s. ; 22 cm. -- (Doktor Norden - lékařské příběhy ; 461). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 80-240-1992-2 (brož.) : Kč 27,00.  

 
Nebezpečná plavba (odkaz v elektronickém katalogu)

Nebezpečná plavba

Historická romance zasazená do Skotska na počátku 15. století, ve které musí mladá žena a námořní kapitán odhalit spiknutí proti králi.Devatenáctiletá Alyson MacGillyvrayová následuje svého muže na loď do Francie. Brzy však zjišťuje, že co mělo být běžnou plavbou za obchodem, je ve skutečnosti tajná mise, jejímž cílem je dostat budoucího krále Jakuba I. pryč ze Skotska. Když následně na loď zaútočí piráti, unesou prince a všechny ostatní nechají napospas rozbouřenému moři, Alyson očekává nejhorší. Osud jí však přivane do cesty přitažlivého kapitána Jaka Maxwella, který měl na jejich loď dohlížet. Společně teď musí ... více

 
titul

Nedám se koupit

Patricia Vandenbergová ; přeložila Martina Miclíková. -- Vyd. 1. -- Praha : IŽ, 2001. -- 46 s. ; 22 cm. -- (Doktor Norden - lékařské příběhy ; 457). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 80-240-1990-6 (brož.) : Kč 27,00.  

 
titul

Nevěděla, ke komu patří

Patricia Vandenbergová ; přeložila Anna Štorkánová. -- Vyd. 1. -- Praha : IŽ, 2001. -- 46 s. ; 22 cm. -- (Dr. Norden - lékařské příběhy ; sv. 465). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 80-240-1994-9 (brož.) : Kč 27,00.  

 
Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče (odkaz v elektronickém katalogu)

Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče

Neobvyklé "pohádky" o neposlušných dětech a "praktické" rady pro bezradné rodiče. Knížka pobaví starší děti i některé dospělé čtenáře.Netradiční pohádky "nepohádky" o zlobivých dětech a jejich více či méně úspěšné výchově. Příběhy jsou psané svérázným humorem a s nadsázkou. Již samotné názvy pohádek leccos napoví: "Pohádka o líném Toníkovi", "Pohádka o Věrce, která se dloubala v nose", Pohádka o žravém Petříkovi" a další. Text je doplněn ilustracemi s nádechem hororu, obsahuje také pomocný slovník, test neposlušnosti a přesvědčovací argumentář.

 
titul

Pochybnosti jsem zaplatila slzami

Christiane von Burgfeldová ; Z něm. přel. Anna Weiglová. -- 1. vyd. -- Praha : Ivo Železný, 1994 (Praha : Česká typografie). -- 59 s. ; 20 cm. -- (Knihovnička Večerů pod lampou. Román lásky ; Sv. 84). -- ISBN : 80-237-1238-1 (brož.) : Kč 11,90.  

 
titul

Poslední lež

Patricia Vandenbergová ; přeložila Martina Miclíková. -- Vyd. 1. -- Praha : IŽ, 2001. -- 46 s. ; 22 cm. -- (Dr. Norden - lékařské příběhy ; sv. 463). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 80-240-1993-0 (brož.) : Kč 27,00.  

 
První krev : případy Kim Stoneové (odkaz v elektronickém katalogu)

První krev : případy Kim Stoneové

Napínavý detektivní román je prequelem populární kriminální série čítající již jedenáct dílů a vrací se k úplným počátkům detektivní kariéry inspektorky Kim Stoneové a jejího týmu.Jak započala jedna z nejúspěšnějších britských detektivních sérií současnosti? Je těsně před Vánoci roku 2014 a inspektorka Kim Stoneová stojí před halesowenskou policejní stanicí. Svou konfliktní, nespolečenskou povahou už proslula po celém westmidlandském hrabství a tohle je možná její poslední šance. Má se setkat se svými novými podřízenými, seržanty Bryantem a Dawsonem a konstáblem Stacey Woodovou. Ani jeden z nich v ní nevzbudí mnoho ... více

 
titul

Příběh letní noci

Mona Christian ; [Z něm.] přel. Stanislava Sladká. -- Brno : MOBA, 1994 (Brno : Moravská typografie). -- 50 s. ; 23 cm. -- (Zlatá růže ; Sv. 13). -- ISBN : 80-7173-984-7 (brož.) : Kč 14,40.  

 
Přízrak v hrdle (odkaz v elektronickém katalogu)

Přízrak v hrdle

Románový debut irské básnířky píšící anglicky. V 18. století složí jedna z irských šlechtičen neobyčejnou báseň, která přetrvá do dnešních dní, aby očarovala ženu ze současnosti, která básni fatálně propadne.V 18. století najde šlechtična tělo svého zavražděného manžela, v zoufalství loká z dlaní jeho krev a složí neobyčejnou báseň. Dnešní mladá matka v té básni nachází ozvěny vlastního života a zcela propadne touze dopátrat se pravdy o záhadném osudu její autorky. Fascinující a nadčasový příběh o tom, jak je možné najít svůj hlas tím, že osvobodíte hlas toho druhého.

 
Rick Masters a vraždící fantóm (odkaz v elektronickém katalogu)

Rick Masters a vraždící fantóm

Anrew Hathaway ; přeložil Petr Němec. -- Vyd. 1. -- Praha : Ivo Železný, 1992. -- 62 s. -- (Žena v ohrožení ; 11) (Knihovnička Večerů pod lampou ; 84). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 80-7116-264-7 (brož.) : Kč 9,90.  

 
Rowdy (odkaz v elektronickém katalogu)

Rowdy

Pátá z řady erotických romancí o tetovaných drsňácích, uvnitř plných složitého citu.Potom, co mu jediná dívka, kterou kdy miloval, řekla, že pro ni nikdy nebude dost dobrý, rozhodl se Rowdy žít tak, aby dělal čest své přezdívce. Když se jednou v lásce zklamal, je pro něj těžké znovu ženám věřit. Pak se ale v tetovacím studiu, kde pracuje, objeví jako duch z minulosti nová kolegyně, která ho přiměje, aby zapomněl na všechny lekce, jichž se mu od žen dostalo. Salem Cruzová vyrostla v přísné rodině, v níž zažila jen samé ústrky a tresty a žádné skutečné štěstí. Jednu pěknou vzpomínku si však ze svého mládí přece jen odnesla ... více

 
titul

S dětmi jsou jen starosti

Patricia Vandenbergová ; přeložila Michaela Petrová. -- Vyd. 1. -- Praha : IŽ, 2001. -- 46 s. ; 22 cm. -- (Dr. Norden - lékařské příběhy ; sv. 468). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 80-240-1995-7 (brož.) : Kč 27,00.  

 
titul

Sedm dní strachu

Patricia Vandenbergová ; přeložila Michaela Petrová. -- Vyd. 1. -- Praha : IŽ, 2001. -- 46 s. ; 22 cm. -- (Doktor Norden - lékařské příběhy ; 459). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 80-240-1991-4 (brož.) : Kč 27,00.  

 
titul

Selinin osudný omyl

. -- Praha, IŽ, s. r. o., 2001. -- 46 s.  

 
titul

Sestra Wendy zasahuje

Patricia Vandenbergová. -- Vyd. 1. -- Praha : IŽ, 2001. -- 46 s. ; 21 cm. -- (Doktor Norden - lékařské příběhy ; 477). -- Překlad z němčiny. -- ISBN : 80-240-2101-3 (brož.) : Kč 27,00.  

 
Simpsonovi. Komiksová estráda (odkaz v elektronickém katalogu)

Simpsonovi. Komiksová estráda

Další ze souborů humorných komiksových příběhů na motivy animovaného televizního seriálu ze života "takové normální americké rodinky" Simpsonových.Opona se zvedá a začíná "klasický" příběh o přežití, v němž rodina Simpsonových uvízne na pustém ostrově. Poté, co se jaderná elektrárna přepne do autodestrukčního modu, může jen jeden člověk zachránit všechny obyvatele Springfieldu... a má jen 25 hodin na to, aby dal věci do pořádku.

 
Smolná vteřina (odkaz v elektronickém katalogu)

Smolná vteřina

Náhodné setkaní dvou kriminalistů s osamělým cyklistou je počátkem k obnovení a znovuotevření neobjasněného případu, který se odehrál před více než deseti roky.Komisaři Barbarotti a Backmanová z kriminální policie v Kymlinge tráví volné podzimní týdny na ostrově Gotland. Při jednom z výletů narazí na cyklistu, jenž se nápadně podobá jistému Albinu Rungemu, člověku, který byl před více než jedenácti roky účastníkem tragické havárie – řídil totiž autobus, v němž zahynulo osmnáct lidí. O několik let později – poté, co mu kdosi opakovaně vyhrožoval smrtí – beze stopy zmizel. Policii v Kymlinge se tuto záhadu nepodařilo ... více

 
Staré sídlo (odkaz v elektronickém katalogu)

Staré sídlo

Spletitý příběh dvou rodin odehrávající se od 2. světové války po současnost.Libby po smrti otce začne pracovat na fotodokumentaci oprav historického sídla Woodmont. Na první pohled ji okouzlí starý skleník. Když nakonec dokáže posbírat odvahu, aby vyklidila kancelář svého otce, najde dopis, který převrátí naruby vše, co si dosud myslela, že ví o svých rodičích, o sobě i o sídle.

 
Stíny světa (odkaz v elektronickém katalogu)

Stíny světa

Historický román o zanikajícím starém světě a dospívání.I ty nejtemnější dny může prozářit světlo. Thorn, Západní Prusko 1910. Plachý Carl, odvážný Artur a drzá Isi berou život jako hru. Nijak je nešokuje ani vzrušující vědecká zpráva o nově objevené kometě, Halleyově, která by mohla zničit Zemi. Naopak - aktivně prodávají "pilulky proti konci světa". Ale dospívání nelze zastavit: Carl se dává na dráhu fotografa, Artur a Isi se stávají párem. Definitivně však přátele rozdělí až světová politika. Vypuká světová válka a Artur s Carlem musí narukovat. Daleko od domova se oba stávají součástí nelidské mašinérie, jejíž ... více

 
titul

U zastávky se nepohřbívá : a další kriminální příběhy

Bartíková, Beran, Cimický, Cílek, Jirotka, Uher. -- Praha : Pražská vydavatelská společnost, 2021. -- 160 stran : 20 cm. -- (Krimi-Signál, ISSN 1212-7604 ; 3/2021). -- ISBN : 978-80-7250-924-9 (brožováno) : Kč 59,00. 0  

 
Vyhnanství (odkaz v elektronickém katalogu)

Vyhnanství

Devatenáctý svazek rozsáhlého románového cyklu Orlí říše sleduje další dramatické osudy dvou legionářů. Tentokrát popisuje nebezpečnou misi tribuna Catona v římské provincii Sardinii.Je rok 57 n. l. Císař Nero se dostává do nepříjemné situace. Zamiloval se do bývalé otrokyně Claudie Acte, ale jeho slabosti se snaží využít císařovi političtí protivníci. Proto na popud svých rádců posílá milenku do vyhnanství na Sardinii. Catona, který se po propuštění z pretoriánské gardy ocitne v Římě v postavení nežádoucí osoby, pověří úkolem, aby ženu na Sardinii doprovodil. Cato dostane ještě další úkol. Jako hlavní velitel římské ... více

 
titul

Záhadná nehoda

Patricia Vandenbergová ; přeložila Marisa Všetulová. -- Vyd. 1. -- Praha : IŽ, 2001. -- 46 s. ; 22 cm. -- (Dr. Norden - lékařské příběhy ; sv. 471). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 80-240-2098-X (brož.) : Kč 27,00.  

 
titul

Zachráněné dědictví

Urschula von Esch. -- Brno : MOBA, 2003. -- 50 s. ; 23 cm. -- (Silvia, ISSN 1212-9240 ; sv. 7). -- Přeloženo z němčiny. -- ISBN : 80-243-1107-0 (brož.) : Kč 28,00.  

 
Zákon neviny (odkaz v elektronickém katalogu)

Zákon neviny

Detektivní román, v němž se Harry Bosch, bývalý policista z oddělení vražd, snaží nevlastního bratra, právníka Michaela Hallera, očistit ze závažného, nicméně křivého a vykonstruovaného obvinění.Michael Haller čelí závažnému obvinění: je podezřelý z vraždy svého bývalého klienta. Případ je přidělen soudci, který Hallera nemá příliš v lásce, protože se v minulosti úspěšně odvolal proti jeho rozsudkům, a pošle ho rovnou do vězení. Haller se musí bránit a zároveň bojovat o život v prostředí, kde mu hrozí nebezpečí nejen od dozorců a spoluvězňů, z nichž některé poslal před soud, ale také od těch, kteří na něj ... více

 


 

Doporučujeme z našeho fondu

Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si elektronické verze nejnovějších českých titulů. Nabízíme více než 13553 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si domů Vaše oblíbené hudební tituly. Nabízíme více než 14406 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si Váš oblíbený film. Nabízíme více než 3010 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Navštivte oddělení periodik na Lidické 1. Můžete si přečíst přes 22421 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Digitální archiv periodik, monografií, map ... obsahuje přes 62590 titulů. Zobrazit digitální archiv.  
 
Zahrajte si doma společenské hry - půjčíme Vám je. Nabízíme více než 894 her. Zobrazit v katalogu.