EN . .

Najdete v něm zpracovanou velkou část našeho fondu. Umožňuje čtenářům objednávat,rezervovat, sledovat své výpůjčky, spravovat své konto a také přistupovat k některým online databázím přímo z domova.

Přehled placených i volných databází přístupných v naší knihovně včetně základního popisu, případně návodu pro práci s nimi. Najdete zde například nejnovější články z novin a časopisů, e-knihy nebo vážnou hudbu k poslechu. Některé databáze jsou přístupné online i mimo knihovnu (z domova) po přihlášení do čtenářského konta v katalogu - odkaz "Zdroje".

Digitální knihovna zpřístupňuje veřejnosti volně přes internet zdigitalizované dokumenty (knihy, periodika, mapy) prostřednictvím elektronického systému Kramerius. K dispozici je více jak 2,5 miliónu stran digitalizovaných dokumentů.

Databáze je věnována šumavské německé literatuře. Práce vznikající od roku 1990 zahrnuje autory pocházející ze Šumavy v jejím širším přeshraničním vymezení a další autory zabývající se danou tématikou od středověku až po současnost.

Databáze obsahuje informace o osobnostech spjatých s jižními Čechami ať už místem narození, úmrtí nebo působení. Podává informace o životních výročích vybraných regionálních osobností. V aktuálním roce připomíná kulatá nebo půlkulatá výročí známých i méně známých osobností z různých oborů lidské činnosti. Základem této databáze je soubor záznamů, které vytvářejí pracovníci regionálního oddělení na základě veřejně dostupných zdrojů (tj. regionální tisk, knižní produkce, internet).

Registrovaným čtenářům nabízíme možnost výpůjček elektronických knih pro mobilní zařízení a čtečky knih. Čtěte nejnovější beletrii i naučné knihy kdekoli na cestách či dovolené.

Návody pro práci s katalogem a online databázemi.

Novinky ve fondu pořízené za poslední rok. Přehledy jsou generovány a zobrazovány měsíčně s možností výpisu konkrétní pobočky, druhu dokumentu či výpisu dle oboru působnosti.

Přehled periodik docházejících do knihovny.

Poslední změna stránky: 22.09.2019 v 19.51
 

Doporučujeme z našeho fondu

Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si elektronické verze nejnovějších českých titulů. Nabízíme více než 17315 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si domů Vaše oblíbené hudební tituly. Nabízíme více než 16055 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si Váš oblíbený film. Nabízíme více než 3509 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Navštivte oddělení periodik na Lidické 1. Můžete si přečíst přes 22329 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Digitální archiv periodik, monografií, map ... obsahuje přes 65033 titulů. Zobrazit digitální archiv.  
 
Zahrajte si doma společenské hry - půjčíme Vám je. Nabízíme více než 1306 her. Zobrazit v katalogu.