EN . .

Novinky ve fondu knihovny


Každý měsíc si můžete vybrat z nabídky nových knih, které jsme pro vás do knihovny pořídili. Pokud chcete vědět, jaké knihy pro vás nakoupila daná pobočka, stačí si ji vybrat ze seznamu knihoven v levém menu. Dokumenty si můžete vybírat také podle typu (knihy, CD, audioknihy, DVD, hry, atd.)

V případě, že chcete být pravidelně informováni o nových titulech vašeho oboru, využijte služby SDI

Pokud nám chcete doporučit dokument pro doplnění fondu knihovny, využijte formulář pro zaslání Vašeho návrhu.

CD se mohou z důvodu omezení daným autorským zákonem půjčovat absenčně až po uplynutí lhůty 9 měsíců od jejich vydání, příp. od nabytí knihovnou. CD je možné přehrát prezenčně v prostorách hudebního oddělení. Děkujeme za pochopení


Seznam novinek ve fondu: druh dokumentu CD, audioknihy za měsíc říjen 2020.

(Celkem 99 titulů)
Anička na řece (odkaz v elektronickém katalogu)

Anička na řece

Letos Anička prožije prázdniny jako správný vodák na řece Lužnici. A navíc s ní pojedou i její nejlepší kamarádky Dita, Julja a Katka. Je naprosto jasné, že tyhle prázdniny budou nezapomenutelné a děvčata prožijí báječný týden - dobrodružný, trochu nebezpečný, ale objevný a úžasný.

 
Apokryfy : výběr (odkaz v elektronickém katalogu)

Apokryfy : výběr

Síla Čapkových apokryfů - ve srovnání se všemi podobnými uměleckými útvary jiných autorů - tkví mimo jiné v tom, že se nespokojí s vtipným převrácením známého motivu naruby. I na té nepatrné plošce novinové povídky dokáže jít do hloubky, vidět v postavách jejich přednosti i chyby a vcítit se do jejich vnitřního světa. Středem jeho zájmu je člověk. Čapek byl také první, kdo se odvážil svými apokryfy reflektovat aktuální dobovou situaci.

 
Arigato (odkaz v elektronickém katalogu)

Arigato

Mirai. -- 12 cm +. -- 602508250330. -- 6025082503304. HCD 12.862  

 
Barbora Piešová : SuperStar (odkaz v elektronickém katalogu)

Barbora Piešová : SuperStar

Vítězka populární pěvecké soutěže Česko-Slovenská SuperStar 2020. Kolekce obsahuje nahrávky, které v nejsledovanějším televizním pořadu první poloviny roku 2020 v podání Barbory Piešové zazněly.

 
Baron Prášil (odkaz v elektronickém katalogu)

Baron Prášil

Baron Prášil je jednou z nejznámějších literárních postav. Jeho nestárnoucí příběhy baví malé i velké již po mnoho generací. Neuvěřitelné příhody legendárního dobrodruha a mluvky patří k tomu nejzábavnějšímu, co ve světové literatuře vzniklo. Veselé příběhy z cest po vodě, po souši i ve vzduchu převyprávěné českým autorem Adolfem Wenigem a upravené do podoby audioknihy jsou přístupné i nejmladším posluchačům.

 
Beethoven piano trios (odkaz v elektronickém katalogu)

Beethoven piano trios

"Ludwig van Beethoven (1770-1827) - Piano Trio in C minor, Op. 1 No. 3; Piano Trio in B flat major, Op. 97, the "Archduke Trio"; Piano Trio in D major, Op. 70 No. 1, the "Ghost Trio"; Piano Trio in E flat major, Op. 70 No. 2 Smetana Trio: Jitka Čechová - piano, Jan Talich - violin, Jan Páleníček - cello When Beethoven assigned the opus number one to his three piano trios, it was evident that the then 22-year-old composer would explore, advance and co-create the composition rules, and that he would very nearly transcend that which was comprehensible to his contemporaries. Upon hearing the first private performance of Op. 1, Joseph Haydn purportedly voiced his doubts as to whether ... více

 
Beethoven : the complete string quartets (odkaz v elektronickém katalogu)

Beethoven : the complete string quartets

"A complete recording of Beethoven's string quartets, made by the Smetana Quartet for Nippon Columbia. The first release beyond Japan, it contains a voucher for download in Hi-Res 24 bit/192 kHz. Ludwig van Beethoven - String Quartets: Op. 18 Nos. 1-6 (F major, G major, D major, C minor, A major, B flat major); Op. 59 Nos. 1-3, "Razumovsky" (F major, E minor, C major); in E flat major, Op. 74; in D minor, Op. 95, "Serioso"; in E flat major, Op. 127; in B flat major, Op. 130; The Great Fugue, Op. 133; in C sharp minor, Op. 131; in A minor, Op. 132; in F major, Op. 135; in F major, Hess 34 (an arrangement based on Piano Sonata in F major, Op. 14/1) Smetana Quartet: Jiří Novák - first ... více

 
The Best of Miro Žbirka (odkaz v elektronickém katalogu)

The Best of Miro Žbirka

Miro Žbirka rekapituluje své více než čtyřicetileté úspěšné působení na hudební scéně. Výběr rozhodně není nahodilý, dramaturgii alba vytvořil sám Meky a v bookletu nechybí odkazy na originální alba, z nichž skladby původně pocházejí. Dramaturgii alba vytvořil Miro Žbirka a v bookletu alba nechybí odkazy na originální alba, ze kterých skladby původně pocházejí Obsahuje celkem 64 skladeb včetně jedné novinky. Nová píseň SLOVENSKÁ je zároveň titulní písní z nového filmu Juraje Jakubiska PERINBABA A 2 SVĚTY (premiéra prosinec 2020). Album obsahuje originální nahrávky, které byly v roce 2020 re-masterovány v Abbey Road studiu v ... více

 
Best of swing & pop (odkaz v elektronickém katalogu)

Best of swing & pop

To nejlepší od 50. let až po současnost pod taktovkou Gustava Broma, Vladimíra Valoviče a Igora Vavrdy.

 
Bez duše (odkaz v elektronickém katalogu)

Bez duše

Přes den pracuje Matěj Mlynář jako knihkupec. V noci je tu ale pro ty, kteří se ocitli v nesnázích a nemají se na koho jiného obrátit. Během podzimního večera vyhledá Matěje i Marta Kučerová. Mladá žena, která potřebuje ochránit před bývalým přítelem. Ten se nechce smířit s rozchodem a pronásleduje ji na každém kroku. To, co Matěj považoval za další rutinní kšeft, se brzy změní v drsnou hru bez pravidel. Jde mu náhle o holý život i o vlastní duši.

 
Bratr Cadfael. Zázrak svaté Winifredy (odkaz v elektronickém katalogu)

Bratr Cadfael. Zázrak svaté Winifredy

Světaznalý bratr Cadfael se po rozmanitých životních dobrodružstvích uchýlil do kláštera v Shrewbury, kde se věnuje zahradničení. V roce 1137 se převor rozhodne získat ostatky velšské mučednice Winifredy. Se skupinou vypravenou za tímto účelem do Gwytherinu putuje i bratr Cadfael, aby jako rodilý Velšan při vyjednáváních tlumočil. Po jejich příjezdu však dojde k vraždě. Někteří tvrdí, že oběť tajuplným šípem proklála sama Winifreda, avšak Cadfael tuší, že luk svírala ruka smrtelníka, a proto se odhodlaně pouští do vyšetřování.

 
Celibát (odkaz v elektronickém katalogu)

Celibát

" "Celibát" vychází v týdnech celosvětové pandemie a s ní spojené karantény. V tomto čase bezprecedentního omezení sociálních kontaktů tak může úvodní píseň, pilotní singl "Samota mi nevadí", vyznít až provokativně. Situace dnešních dní kompozici, která je už tak poměrně mnohoznačná, jen přidala další významovou rovinu. Jde tu o emancipační apel? Nebo song reflektuje autorčin proces smíření se sebou samotnou? Nebo má vršení siláckých frází naopak zakrýt strach ze samoty? Jasnou odpověď sice nepřináší, díky sloganům jako "Nehanbím sa byť silná, nehanbím sa byť slabá, taká som" se však řadí k vrcholům kolekce." In ... více

 
Codex Jacobides : Praga circa 1600 (odkaz v elektronickém katalogu)

Codex Jacobides : Praga circa 1600

"Compositions from a fragment of the lute tablature Codex Jacobides, one of the major Czech sources of lute and instrumental music performed in Prague c. 1600. Period dances, intabulations of songs, vocal polyphonic secular and sacred pieces, works by M. Praetorius, J. Regnart, J. Planson, J. Dowland, S. L. Jacobides, and other composers. Jan Čižmář - lutes, orpharion, guitar, theorbo. Renaissance Flute Consort, Bohemian Lute Orchestra. Eliška Tesařová - voice, Magda Uhlířová - viola da gamba. The lute, undoubtedly the most popular instrument of European townsfolk and aristocrats in the 16th and 17th centuries, was widely played in Prague during the reign of Emperor Rudolf ... více

 
Collected (odkaz v elektronickém katalogu)

Collected

This American cult legend has turned his laidback style into a trademark. J.J. Cale has forged an inspiring career that spans four decades. Collected is an essential J.J. Cale compilation on three 180 gram LPs chock full of rootsy Americana songs that will stay in the back of your head long after you turned off the record player.

 
Collected (odkaz v elektronickém katalogu)

Collected

Louis Armstrong byl americký hudebník, skladatel a zpěvák, který se do srdcí fanoušků nesmazatelně zapsal zejména písní What a Wonderful World. Album Collected představuje sestavu vybraných hitů, které jsou průřezem úspěšné kariéry tohoto jedinečného muže.

 
Černá ozvěna (odkaz v elektronickém katalogu)

Černá ozvěna

„Když jde člověk s proudem, většinou ho to spláchne do kanálu.“ Mrtvý muž nalezený u odpadní výpusti Mulhollandské přehrady je pro detektiva Harryho Bosche mnohem více než jen další položkou do statistiky obětí trestných činů – s Billym Meadowsem sloužil ve válce ve Vietnamu u tzv. tunelových krys. Společně si prošli peklem, a teď jako by se měla historie opakovat. Tedy alespoň pro Harryho. Pátrání ho zavede do změti temných tunelů pod městem, kde v něm ožijí všechny dávné válečné hrůzy. Jedině tam ale může rozplést síť organizovaných zločinců a překupníků drog, jimž nahoře napomáhají zkorumpovaní státní úředníci.

 
Deska (odkaz v elektronickém katalogu)

Deska

Debutové album českého kytaristy a zpěváka Lásky. Obsahuje celkem 16 tracků, ve kterých se objeví i několik známých hostů.

 
DNA (odkaz v elektronickém katalogu)

DNA

V Reykjavíku byla zavražděna mladá žena a jediným svědkem vraždy je její sedmiletá dcerka schovaná pod postelí. Oficiální vyšetřování vede Huldar. Jeho vztah s Freyjou, psycholožkou pověřenou výslechem sedmileté dívenky, je komplikovaný, ale na nevraživost není čas. Vrah v zabíjení pokračuje a zanechává za sebou zdánlivě nesmyslné indicie. Toho si všimne zvídavý radioamatér, který se rozhodne začít pátrat na vlastní pěst.

 
Dobrá znamení (odkaz v elektronickém katalogu)

Dobrá znamení

Dny jsou sečteny. Třeste se, vy, co nevěříte. V Tadfieldu začíná apokalypsa. Nadešel soudný den a tentokrát to není jen na zkoušku. Nadcházející sobotu po odpoledním čaji má přijít konec světa, a obrovská spousta lidí si vzala do hlavy, že se postará o to, aby se to skutečně stalo. Azirafal a Crowley mezi ně nepatří. Tahle dvojka, anděl s démonem, si potrpí spíš na dobrou hudbu, víno a knihy, které jim Země může nabídnout. Jeden druhého si postupně oblíbili, upřímně, vždyť se znají už od Počátku. Nejsou zrovna nadšení z toho, že by to všechno mělo přijít nazmar. Mocnosti však mají svůj plán, a tak Azirafal s Crowleym musí ... více

 
Dobrodruhům (odkaz v elektronickém katalogu)

Dobrodruhům

Cestování si nikdy nenaplánujete na sto procent – vždy vás něco překvapí. Ví to i oblíbená herečka a cestovatelka Tereza Ramba (Voříšková). Za dva roky navštívila dvacet zemí a rozepsala se o jejich známých i nečekaných podobách. Ať už máte sami neklidného cestovatelského ducha, nebo radši jenom jezdíte prstem po mapě, Tereziny zážitky jsou natolik inspirující, že vás začnou svrbět pohorky.

 
Dokonalá smrt (odkaz v elektronickém katalogu)

Dokonalá smrt

V kopcích nad Edinburghem se objeví zmrzlé tělo nahé dívky. Téhož dne na druhém konci města zemře bývalý šéfinspektor místní kriminálky, který podle všeho spáchal sebevraždu. Tomu ale nevěří Ava Turnerová, přednedávnem povýšená na jeho místo. Jaký by mohl mít důvod? Detektivy Turnerovou a Callanacha čeká složité vyšetřování, při němž se ocitnou na hranici zákona. A opět hrají o čas, protože vrah s nevinnou tváří si už vyhlédl další oběti.

 
Dokonalé stopy (odkaz v elektronickém katalogu)

Dokonalé stopy

Dokonalý zločin je takový, o kterém nikdo neví. V odlehlém koutě Skotské vysočiny shořelo tělo Elaine Buxtonové. Jediné, podle čeho může policie pohřešovanou právničku identifikovat, je zub a cár zkrvaveného šátku. V tajné místnosti kdesi v Edinburghu mezitím skutečná Elaine Buxtonová vyděšeně křičí do tmy. Inspektor Luc Callanach opustil slibnou kariéru u Interpolu a začíná od nuly. Obstojí ve střetu s vrahem, který za sebou pečlivě zahlazuje všechny stopy?

 
Dolce duello (odkaz v elektronickém katalogu)

Dolce duello

Cecilia Bartoli partners with Sol Gabetta, known for "the sheer, gob-smacking beauty of the sound she elicits from her instrument" (San Francisco Chronicle), for Dolce Duello. A stunning collaboration of voice and cello born of their friendship, the album features Baroque masterpieces from Vivaldi, Handel, Gabrieli, Albinoni and more - including three world-premiere recordings.

 
Dům doktora Fišera (odkaz v elektronickém katalogu)

Dům doktora Fišera

Podivín doktor Fišer do svého domu obehnaného plotem s ostnatým drátem nikoho nepouští. Když se Petrův otec zmíní, že pro doktora pracuje, probudí v synovi zvědavost. V domě na kopci prý bydlí nějaký kluk. Nikdo ho ale nezná, do školy nechodí, nehraje florbal… Petrovi se podaří s pomocí kamarádky Kristýny a dokonalé lsti vniknout do domu. Co objeví, je šokující, a co bude následovat, ještě mnohem víc!

 
Entomologův sen (odkaz v elektronickém katalogu)

Entomologův sen

Třetí samostatné album Traditional Jazz Studia, natočené v roce 1972, tvoří z poloviny skladby Antonína Bílého, autorem hudby na druhé straně gramofonové desky je Pavel Smetáček. I když soubor v roce 1959 - tehdy ještě jako Studijní skupina tradičního jazzu - začínal s co možná nejvěrnějšími rekonstrukcemi skladeb z repertoáru mistrů raného neworleanského jazzu, vlastní tvorba v něm měla místo od počátku. V tomto směru tvoří album Entomologův sen jeden z vrcholů tvorby skupiny - sešly se na něm výborné skladby, nasbírané za několik let, a tehdejší sestava Traditional Jazz Studia také patřila k nejlepším. Pavel Smetáček na obal v ... více

 
Fear Of The Dark (odkaz v elektronickém katalogu)

Fear Of The Dark

"Fear of the Dark je deváté studiové album legendární britské heavy metalové kapely Iron Maiden. Jde o poslední album kapely před odchodem zpěváka Bruce Dickinsona. Album bylo vydáno 11. května 1992 a umístilo se na druhém místě britského žebříčku. Z alba vzešly dva singly. Singl Be Quick or Be Dead vyšel 23. dubna 1992 a umístil se na 2. místě žebříčku. Singl From Here To Eternity vyšel 29. června 1992 a umístil se na 21. místě žebříčku. Kapela v současnosti hraje na koncertech většinou pouze jednu píseň z tohoto alba. Touto písní je titulní skladba Fear Of The Dark, která vzešla jako singl z dvojalba A Real Live/Dead One." In Fear of ... více

 
Goats Head Soup (odkaz v elektronickém katalogu)

Goats Head Soup

"Goats Head Soup je album The Rolling Stones vydané v roce 1973. Na sklonku roku 1972 stáli Rolling Stones před náročným úkolem navázat na předchozí veleúspěšná alba z přelomu 60. a 70.let. Zejména po všech stránkách skvělé Exile on Main St nastavilo vysokou laťku všem budoucím počinům skupiny. Goats Head Soup rovněž vznikalo v době, kdy beatová horečka pomalu odeznívala a prosazovaly se skupiny nových žánrů, zejména hard-rocku a heavy metalu. Přes tyto nelehké podmínky se Stones podařilo přivést na svět desku, která vyniká precizní kvalitou a dodnes není mezi posluchači zcela doceněna. Jakoby zůstávala ve stínu svých syrovějších ... více

 
Hluboko = Deep (odkaz v elektronickém katalogu)

Hluboko = Deep

"Hluboko je hudebně – vizuální a vzdělávácí projekt Milli Janatkové založený na osobitých aranžích nejstarších českých hudebních památek z 11. až 15. století . Výsledkem projektu je vytvoření a publikování písní, obrazů, CD a veřejných akcí. Součástí je soubor výtvarných děl zobrazujících atmosféru nejstarších českých architektonických památek. Projekt tematicky navazuje na multimediální projekt Mým kořenům, který byl oceněný v Čechách i v USA, získal nominaci na ocenění Classic Prague Awards a cenu The Independent Music Awards v New Yorku. Ohlasy získal i v Argentině, Mexiku, Lucembursku a Srbsku. K tvůrčímu průzkumu ... více

 
Howlin' at the moon (odkaz v elektronickém katalogu)

Howlin' at the moon

John Mayall's Bluesbreakers featured the best of the early 60s English rhythm and blues scene, including members of the Rolling Stones, the Yardbirds, Cream and more. This compilation of live tracks was recorded in the USA and Italy in the early 1980's, and features performances by John McVie (Fleetwood Mac) and Mick Taylor (The Rolling Stones) from the reformed Bluesbreakers tour of 1982. Over 70 minutes of the finest blues including a storming workout of "The Stumble".

 
Hůl prokletí ; Grim přízrak (odkaz v elektronickém katalogu)

Hůl prokletí ; Grim přízrak

Bratři Alrik a Viggo přicházejí do městečka Mariefred, aby se stali členy nové pěstounské rodiny. Zdá se však, že kam vkročí, tam se dějí podivné věci. Jakoby se k životu se probouzely nadpřirozené bytosti. Možná jsou tu oba chlapci hlavně proto, aby pomohli chránit tajnou knihovnu ukrytou pod kostelním návrším, neboť kdosi přivolává z hlubin věků temné síly a svět se ocitá v ohrožení. Bratři se usilovně snaží najít odpovědi v tajné knihovně a setkávají se se záhadným čarodějem, který je přišel varovat před smrtelným nebezpečím.

 
Jak jsem stopoval letadlo (odkaz v elektronickém katalogu)

Jak jsem stopoval letadlo

Skutečný příběh o neskutečných zážitcích na cestě kolem světa. Je krásný, mladý, bohatý, úspěšný. Během jednoho roku se všechno změní: projekty nevycházejí, přichází o peníze a rozpadá se mu manželství. Jak teď naloží se svým životem? Rozhodne se vyrazit kolem světa stopem. Ale ne obyčejným! Stopuje pouze bohaté lidi. Cestuje letadly i limuzínou a spí v pětihvězdičkových hotelech i v obrovských vilách úplně zadarmo. Poznává úspěšné lidi, učí se od nich a vidí svět slávy a bohatství. Ta největší dobrodružství ale zažívá on sám a nejvíce ze všeho poznává sám sebe.

 
Jak moc mě znáš (odkaz v elektronickém katalogu)

Jak moc mě znáš

Svoje debutové album natočila Iva Kubelková s kytarovou legendou Michalem Pavlíčkem. Sama napsala všechny texty, zatímco Pavlíček složil hudbu a nahrál kytary a klávesy. Společně vytvořili žánrově pestré album, na kterém dává zpěvačka nahlédnout do ženské duše. Texty jsou jakousi její mapou, odrážejí radosti i smutky, vnitřní hovory i vnější postoje. „Je to moje osobní výpověď o momentech, které jsem v životě prožila, nebo stále prožívám. Mou velkou inspirací byla právě hudba Michala Pavlíčka, na kterou většina textů vznikala a která mi přinášela silnou emoci. Michal je mistr atmosféry."

 
Jazz in my soul (odkaz v elektronickém katalogu)

Jazz in my soul

Album Jazz In My Soul bylo první - a na mnoho let také poslední - sólovou dlouhohrající deskou kontrabasisty a skladatele Luďka Hulana. Vyšlo v roce 1965, kdy Hulan za sebou měl účinkování v přelomovém souboru Studio 5 i několik let fungování vlastních skupin Jazzové studio a Jazzové trio.

 
Jazz na Hradě (odkaz v elektronickém katalogu)

Jazz na Hradě

Glenn Miller. -- 12 cm +. -- 741941066723. -- 7419410667230. HCD 12.856  

 
Jdeme na Ježka : live (odkaz v elektronickém katalogu)

Jdeme na Ježka : live

"Záznam koncertu ke slavnostnímu zahájení sezóny Divadla Oskara Nedbala v Táboře 21. 2. 2020, na kterém Ondřej Ruml s Jihočeskou filharmonií a Matej Benko Quintetem provedli písně Ježka, Voskovce a Wericha. Za jejich studiové zpracování na svém druhém albu získal Ondřej Ruml s Matej Benko Quintetem Zlatou desku. Odborná kritika i posluchači ocenili citlivý a zároveň osobitý přístup k úpravám písní, jež mnozí považují za nedotknutelné. Písně Osvobozeného divadla na albu Jdeme na Ježka doplňuje Ondřejova autorská skladba Nebe z alba Nahubu." In Jdeme na Ježka LIVE (2020). Ondřej Ruml [online]. [cit. 2021-6-23]. Dostupné z: ... více

 
Ještě není konec (odkaz v elektronickém katalogu)

Ještě není konec

Literární předloha televizní kriminální série Vodník. V tomto příběhu se svérázná komisařka Výrová zabývá čtvrt století starou vraždou malého dítěte. Brzy nabude jistoty, že se tehdejší vyšetřovatelé dopustili řady chyb a že podezřelých, kteří ke zločinu měli motiv a příležitost, může být mnohem víc. Rodinné přízraky po pětadvaceti letech ožívají i proti vůli těch, kteří si ze všeho nejvíc přáli zapomenout.

 
Jiskra života (odkaz v elektronickém katalogu)

Jiskra života

Novinář vězněný v německém koncentračním táboře slyší pouze na číslo 509, což mu pomáhá snášet nelidskou trýzeň na těle i na duši. Na jaře 1945, kdy v dálce hřmí děla z fronty, mají najednou zdejší bezcitní bachaři nahnáno. Situace v lágru je den ode dne vypjatější a vězni 509 nezbývá, než věřit v jiskřičku naděje, že se dočká osvobození. Musí stůj co stůj přetrpět poslední týdny pekla, aby o něm mohl podat svědectví.

 
Jsi prostě borec (odkaz v elektronickém katalogu)

Jsi prostě borec

Skvělá motivační knížka pro každého, kdo touží po lepším životě, ale nechce se zruinovat jeho hledáním. Přestaňte pochybovat o tom, že jste skvělí, upravte své zvyky, které vám brání získat, co chcete, a začněte si úžasně žít.

 
Když se kruh uzavřel (odkaz v elektronickém katalogu)

Když se kruh uzavřel

Některé věci nám dojdou až pod lavinou. Dobrodružný thriller z divokých 90.let dvacátého století. Talentovaný muzikant a horolezec David poznává první výhody čerstvě nabyté svobody. O českou muziku je ve světě zájem, začína život ve stylu "sex-drogy-rock´n´roll". Netuší, že jeho kroky teď řídí podsvětí. Poté, co se stane svědkem zločinu, nezbývá než uprchnout. Daleko do hor. Stíny minulosti se ale neustále stahují.

 
Když v ráji pršelo (odkaz v elektronickém katalogu)

Když v ráji pršelo

Příběh dvou mladých intelektuálů Petra a Ludmily, kteří se z Prahy odstěhují do zapadlého šumavského pohraničí. Tam se pokoušejí zrestaurovat rozpadlý opuštěný hotel, patřící před válkou sudetským Němcům. Uprostřed drsné i nádherné přírody, vydáni na milost a nemilost nepohodě a krajnímu nepohodlí, objevují své nečekané vlastnosti a schopnosti i sebe navzájem.

 
The kick inside (odkaz v elektronickém katalogu)

The kick inside

"The Kick Inside je debutové album anglické písničkářky a zpěvačky Kate Bush z roku 1978. Skladba The Man with the Child in His Eyes byla nahrána v červnu 1975, zbytek alba byl nahrán o dva roky později. Album dosáhlo na 3. příčku britské hitparády a získalo platinovou desku za prodej více než 300 000 alb. Píseň Wuthering Heights (Na Větrné hůrce) obsadila první příčku britské hitparády. Album bylo nahráno s podporou členů skupiny The Alan Parsons Project a Davida Gilmoura ze skupiny Pink Floyd." In The Kick Inside. Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, 2001- [cit. 2021-6-23]. Dostupné z: ... více

 
Kolekce audioknih : originální nahrávky z devadesátých let (odkaz v elektronickém katalogu)

Kolekce audioknih : originální nahrávky z devadesátých let

Unikátní kolekce pěti titulů mluveného slova pro dospělé spolu s albem pohádek pro vnoučky. Ani čtvrtstoletí, které uplynulo od doby jejich vzniku, neubralo nic na jedinečnosti a nezaměnitelnosti vypravěčského stylu autora. Jméno Františka Nepila je zárukou kvality a jeho literární texty mají dnes stejnou platnost jako před lety.

 
Konečně společně (odkaz v elektronickém katalogu)

Konečně společně

"Hity i překvapivé duety = Hana a Štefan konečně společně! Na podzim měli poprvé vystoupit na společném koncertním turné v režii Michala Cabana, které bylo příhodně nazvané Konečně společně. Kvůli koronavirové pandemii se nakonec uskuteční jen jeden jediný megakoncert v pražské O2 aréně, který se ale bude konat až příští rok, a to 19. května 2021. U příležitosti turné Konečně společně bylo naplánované i vydání speciálního alba, jež obsáhne jejich nové i osvědčené duety a několik sólových písní. Navzdory zrušenému turné se Hana Zagorová se Štefanem Margitou rozhodli album nahrát a v září ho vyslat za svými ... více

 
Lassie se vrací (odkaz v elektronickém katalogu)

Lassie se vrací

Nesmrtelný příběh o přátelství psa a člověka. Bestseller, který vyšel a vychází v dalších reedicích a dojímá již třetí generaci čtenářů a čtenářek, je nyní k dispozici i jako audiokniha. Absolutní klasika pro široké vrstvy posluchačů jakéhokoliv věku, od dětí až po praprarodiče.

 
Ledová obluda (odkaz v elektronickém katalogu)

Ledová obluda

Příběh o desetileté osiřelé holčičce a desetitisíciletém mamutovi je dosud nejrozsáhlejší knihou Davida Walliamse, který děj netradičně zasadil do minulosti. Ilustrace nakreslil opět skvělý Tony Ross. Elsie vyrůstá bez rodičů na ulicích viktoriánského Londýna. Když jednoho dne uslyší o tajemném chlupatém mamutovi objeveném na severním pólu, rozhodne se zjistit o ledové obludě víc. Netrvá dlouho a Elsie stojí mamutovi tváří v tvář, lépe řečeno tváří v dlouhatánský chobot. A největší dobrodružství jejího života začíná! „Další triumf Davida Walliamse. Jeho knihy jsou jako závan báječně voňavého svěžího vzduchu.“ ... více

 
Les přízraků (odkaz v elektronickém katalogu)

Les přízraků

Klidné Vánoce Joachima Steina s rodinou zkalí potyčka v nedalekém městě Trutnov. Vzápětí zmizí synovec a dědic bohaté šlechtičny a pak dojde k brutální vraždě přímo v ulicích Trutnova. Stopa vede k potomkům místních loupeživých rytířů. Aby rozpletli záhady, které jsou možná propojené, musejí se kapitán Stein a seržant Jaroš vydat až do strašidelného lesa v Krkonoších a bojovat tam o holý život.

 
Letuška z economy, aneb, Co na Instagramu neuvidíte (odkaz v elektronickém katalogu)

Letuška z economy, aneb, Co na Instagramu neuvidíte

Letuška, cestovatelka a autorka osobitého blogu TooSweetNothings Petra Jirglová ve své první knize popisuje jeden rok života, během kterého procestovala půlku světa.

 
Live (odkaz v elektronickém katalogu)

Live

A cappella seskupení Skety patří k absolutní špičce ve svém oboru. Je držitelem Zlatého diplomu a prestižního ocenění The Ward Swingle Award v kategorii Jazz z mezinárodní soutěže Vokal Total (2014) a čtyř nominací na ceny CARA – Contemporary A Capella Recording Awards. Skety vznikly v roce 2011 a tvoří je: Veronika Vítová, Alice Bauer, Marta Kloučková, Michal Strnad, Štěpán Janoušek a Petr Wajsar. Vedle vlastních skladeb zařazují do repertoáru i osobité úpravy světových hitů. Po úspěších na domácích pódiích Skety okouzlily publikum ve Velké Británii, Německu, Maďarsku, Rakousku, a vloni i na Taiwanu a v Bulharsku. Po oceňovaných ... více

 
Maigret v Picratt baru (odkaz v elektronickém katalogu)

Maigret v Picratt baru

Když jednoho deštivého rána tanečnice z baru Picratt na policii oznámí, že se chystá zločin, ocitne se rychle v kanceláři komisaře Maigreta. Tam ovšem překvapivě vše odvolá. Zanedlouho je nalezena uškrcená a dojde i k vraždě, kterou chtěla ohlásit. Maigretovi je jasné, že obě smrti mají nějakou spojitost. A tou je minulost obětí.

 
Malé pikantní vraždy (odkaz v elektronickém katalogu)

Malé pikantní vraždy

Dvě skvěle okořeněné zabijácké povídky známého dánského autora. V první povídce Malé pikantní vraždy Larse opustí žena, on se ocitne na mizině, a tak začne za přiměřený honorář pomáhat ženám zbavit se manžela. V miniatuře Škvíra si autor pohrává s motivem z druhé světové války a tato černá anekdota posluchače zaujme postupným rozkrýváním pointy a znepokojivým cynismem protagonisty. Černočerný obchodní nápad a mrazivě záhadná vražda. V povídce Malé pikantní vraždy se setkáváme s Larsem Hvillingem Hansenem, který vede v podstatě obyčejný život. Až do chvíle, kdy ho opustí žena a on sám se navíc ocitne ve finanční ... více

 
Manuál zralé ženy (odkaz v elektronickém katalogu)

Manuál zralé ženy

Když chtěla Halina prožít klidnou dovolenou, skončila bez pádel na voru uprostřed moře, když uspořádala piknik, její přítel dostal hysterický záchvat, když měla rande s nově nalezeným spolužákem, spadly jí kalhoty uprostřed rušné křižovatky. A když si myslela, že už ji v životě nic hezkého nečeká, dostala nabídku k sňatku. Manuál zralé ženy je veselou audioknihou povídek o rodině, lásce a o ženách, které umí žít navzdory tomu všemu blbému, co je potká.

 
Motáky nezvěstnému (odkaz v elektronickém katalogu)

Motáky nezvěstnému

Příběh dvacetiletého Viléma líčí brutální poměry v československých koncentračních táborech, zejména v uranových dolech na Jáchymovsku. Realistický román se silnými autobiografickými prvky má kromě vysoké literární kvality také dokumentační hodnotu, když podrobně popisuje, jak komunistický režim zacházel s politickými odpůrci. Dílo je zároveň podobenstvím o hledání mravní síly a vnitřní svobody nevinného člověka uprostřed vražedného systému.

 
Muži ve zbrani (odkaz v elektronickém katalogu)

Muži ve zbrani

Nad Ankh-Morporkem poletuje ďábel, ve městě řádí vrah a v ulicích se děje něco podivného. Pořádek v metropoli má za úkol udržet jediná instance – Městská hlídka. Ta má ale zatím k dispozici jen desátníka Karotku Rudykopalssona (teoreticky trpaslíka), svobodníka Potroubla (prakticky trpaslíka), svobodníka Navážku (trolla), svobodníka Anguu (ženu...tedy alespoň většinou) a desátníka Nóblhócha (vyloučen z lidské rasy za mnohonásobné nevhodné zákroky). A z muzea v Cechu vrahů se ztratil významný a vysoce nebezpečný artefakt.

 
My proti vám (odkaz v elektronickém katalogu)

My proti vám

Po událostech, jež otřásly Medvědínem na sklonku zimy, tráví nejlepší kamarádky Maya a Ana léto na odlehlém ostrově a snaží se nechat všechno za sebou. Jenže nepřátelství mezi jejich a sousedním městem přerůstá v zuřivý boj o peníze a moc. Naplno to vypukne při střetu obou hokejových klubů, a když pak vyjde najevo tajemství jistého mladého hokejisty, musí celá obec ukázat, zač vlastně stojí.

 
Nejkrásnější písničky z pohádek : Tři oříšky pro Popelku, Princezna za mlejna, Královské reggae, Dělání, dělání, Pyšná princezna, Mrazík a další (odkaz v elektronickém katalogu)

Nejkrásnější písničky z pohádek : Tři oříšky pro Popelku, Princezna za mlejna, Královské reggae, Dělání, dělání, Pyšná princezna, Mrazík a další

Písničky z pohádek Tři oříšky pro Popelku, Princezna ze mlejna, Královské reggae, Dělání, dělání, Pyšná princezna, Mrazík a další...

 
Nejlepší příběhy pro nejmenší (odkaz v elektronickém katalogu)

Nejlepší příběhy pro nejmenší

Kompilace obsahuje dvanáct příběhů pro nejmenší posluchače vybraných z nahrávek Supraphonu. Rozmanité pohádkové příběhy, známé postavičky z dětských knížek a večerníčků, oblíbení čeští herci, časem prověřené snímky i nové nahrávky si oblíbí nejen děti, ale i jejich rodiče a prarodiče.

 
Nohy z jílu (odkaz v elektronickém katalogu)

Nohy z jílu

Do Ankh-Morporku, největšího města Zeměplochy, vtrhl sychravý Prvopodzim. Sir Samuel Elánius i jeho Městská hlídka jsou už zase v pohotovosti, neboť v mlhavých uličkách se vrší tajemství, která je záhodno rozluštit. Kdo vraždí neškodné starce? Kdo se pokouší otrávit Patricije? Komu se dá důvěřovat, když jsou ulice plné lidí, stíny plné spiklenců a všechny stopy ukazují špatným směrem?

 
O statečném kováři (odkaz v elektronickém katalogu)

O statečném kováři

Slavná filmová pohádka ožívá ve vyprávění proslulého hlavního hrdiny. Základem této pohádky je vyprávění o chlapci nadaném nesmírnou silou, zároveň vlídností, dobrotou a empatií. Kovář Mikeš se vydává do světa proto, aby konal dobro. Rád by vysvobodil ze zajetí princezny, ale musí při tom překonat překážky, kladené mu nejen zlým kouzelníkem Černým králem, ale i falešnými kamarády. Pohádku doprovázejí písně sourozenců Ulrychových napsané Petrem Ulrychem pro stejnojmenný film a pro chystané představení Městského divadla Brno. Pavel Kříž, původní interpret filmového Mikeše, se tak po několika desetiletích vrací jako ... více

 
Pentagram (odkaz v elektronickém katalogu)

Pentagram

5. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Oslu začíná období prázdnin a dovolených a město zasáhla vlna letních veder. V jednom bytě nedaleko hřbitova Našeho Spasitele začíná ze stropu něco kapat do hrnce s vařícími se bramborami. Ve vodě se tvoří drobné černé chuchvalce. Ve svém bytě v Sofiině ulici leží tou dobou na zemi Harry Hole – opilý, opuštěný a suspendovaný. Za čtyři týdny bude bez práce. Vtom zvoní telefon. Harry Hole dostává svůj poslední případ.

 
Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka (odkaz v elektronickém katalogu)

Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka

Jeden z největších českých mořeplavců Ruda Krautschneider ve své poutavé knize popisuje tři a půl roku dlouhou plavbu kolem světa v antarktickém pásmu, přistání na pustých ostrovech i barvitost Austrálie, Afriky, Jižní Ameriky a polárních stanic. Tuto plavbu absolvoval na počátku devadesátých let dvacátého století se svými parťáky Vojtou a Julkem zvaným Sorel na jachtě Polárka.

 
Plavby sebevrahů  (odkaz v elektronickém katalogu)

Plavby sebevrahů

Podle vzoru Thora Heyerdahla podnikl v padesátých letech 20. století dvě dobrodružné výpravy do Tichomoří i Eduard Ingriš. Tento muž byl úspěšným českým dirigentem a hudebním skladatelem, trampem a mořeplavcem a později oceňovaným filmařem. Podával si ruku s prezidenty, přátelil se s hollywoodskými celebritami, jeho hudba byla nominovaná na Oscara. Byl poradcem spisovatele Ernesta Hemingwaye a přítelem Thora Heyerdahla. A v rodné zemi takřka upadl v zapomnění.

 
Pocta Edith Piaf (odkaz v elektronickém katalogu)

Pocta Edith Piaf

. -- 12 cm +. HCD 12.826  

 
Pohádky Hanse Christiana Andersena (odkaz v elektronickém katalogu)

Pohádky Hanse Christiana Andersena

V roce 2005 načetla Jitka Molavcová na CD deset pohádek Hanse Christiana Andersena. Tento výběr obsahuje první tři z nich. Kromě relativně známého Pasáčka prasat jsou tu i méně známé pohádky Divoké labutě a Kamarád z cest.

 
Pohádky Hanse Christiana Andersena. (odkaz v elektronickém katalogu)

Pohádky Hanse Christiana Andersena.

V roce 2005 načetla Jitka Molavcová na CD deset pohádek Hanse Christiana Andersena. Tento výběr obsahuje první tři z nich. Kromě relativně známého Pasáčka prasat jsou tu i méně známé pohádky Divoké labutě a Kamarád z cest.

 
Pohádky (odkaz v elektronickém katalogu)

Pohádky

Sedmnáct krátkých pohádek Emila Šalouna a Aloise Mikulky dětem čtou ti nejlepší vypravěči Jiřina Bohdalová a Miroslav Donutil.

 
Pomsta bílého jednorožce (odkaz v elektronickém katalogu)

Pomsta bílého jednorožce

Častolov z Frýdlantu přijde za nevyjasněných okolností o manželku Anežku. Najdou ji mrtvou pod skálou, na které se tyčí rodový hrad. Popravce uzavře její smrt jako nešťastnou nehodu, záhy nato je však zabit i on. Královský prokurátor Oldřich z Chlumu slíbí své ženě Ludmile celou záležitost vyšetřit a přesvědčí se o tom, že nejnevděčnějším úkolem je pomáhat příbuzným. Jakmile se pustí do pátrání, začnou mysteriózními způsoby umírat další lidé. Spojujícím motivem série úmrtí je tajemná soutěska, zvaná Peklo. Protože však nikdo z podezřelých vraždy spáchat nemohl a ďáblovy stopy se zdají být nepopiratelné, dostává ... více

 
Povedený tatínek a já : lyrické příběhy Oty Pavla (odkaz v elektronickém katalogu)

Povedený tatínek a já : lyrické příběhy Oty Pavla

Tato audiokniha obsahuje výběr povídek z různých knih Oty Pavla, klasika české literatury. Popisuje v nich neklidnou dobu první poloviny minulého století a přináší vzpomínky na své dětství naplněné láskou, rybařením, ale také krutou realitou, a to vše s pochopením pro velká i malá lidská trápení.

 
Povídky : o rodině, o tvorbě, o rybách, o sportu & povídky z šuplíku (odkaz v elektronickém katalogu)

Povídky : o rodině, o tvorbě, o rybách, o sportu & povídky z šuplíku

K výročí narození Oty Pavla vydal Supraphon rozsáhlou audioknihu, která obsahuje bezmála devět hodin poslechu jak legendárních nahrávek ze sedmdesátých až devadesátých let, tak i zcela nové nahrávky z knihy Povídky z šuplíku, objevené v pozůstalosti a publikované teprve v roce 2017 při souborném vydání celého díla Oty Pavla.

 
Pražské jaro (odkaz v elektronickém katalogu)

Pražské jaro

Konec našich nadějných vyhlídek očima cizinců. Rodící se přátelství – a možná i něco víc – zpečetí oxfordští studenti James a Eleanor prázdninovým výletem do Evropy. Během stopování se rozhodnou zamířit do Československa, kde právě dochází k zásadním změnám a Dubčekův „socialismus s lidskou tváří“ se usmívá na svět kolem. Je léto roku 1968 a první tajemník britské ambasády v Praze Sam Wareham s cynismem diplomata sleduje vývoj v zemi. Do víru událostí ho však vtáhne živelná a idealistická Lenka, která u sebe také ubytuje oba anglické turisty. Společnost je plná očekávání, ale nad budoucností se již stahují ... více

 
Prometheus II (odkaz v elektronickém katalogu)

Prometheus II

"Druhé CD z dvojalba Prometheus přináší slunečný letní vibe, rozmanité hosty a pozitivní poselství pro současné celospolečenské dění. Tahounem alba je pilotní rádiová skladba ve spolupráci s českým slavíkem Tomášem Klusem. U mikrofonu hostují též jména jako Markéta Konvičková, Annamária d'Almedia, Dominika Mirgová, Samo Tomeček, Ronie, a další. Charakteristickým rysem alba je multižánrový přesah. CD 1 a 2 se tak navzájem doplňují a utvářejí kompaktní celek s odkazem na nadčasový význam symbolu Prométhea." In Suvereno: Prometheus II. Supraphonline [online]. [cit. 2021-6-23]. Dostupné z: ... více

 
Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět (odkaz v elektronickém katalogu)

Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět

Čtyřicet zlepšováků, jak zdokonalit svět, které autor nenavrhuje politikům, ekonomům ani jiným mocným tohoto světa, ale rovnou pánu Bohu, jsou vtipnou sondou do našich strachů, komplexů, slabostí, chyb, zbytečných starostí a malicherností, kterými si komplikujeme život. A přitom někdy stačí i jedna nečekaná událost, abychom si uvědomili, co je v životě důležité, na co vsadit a co přináší opravdovou radost.

 
Růže (odkaz v elektronickém katalogu)

Růže

"RŮŽE je definitivním potvrzením přerodu a směřování Lucie Vondráčkové k „dospělému“ popu, je potvrzením dozrávání zpěvačky, kterou mají posluchači a diváci možnost vídat od jejího dětství až k současné nelehké výpovědi o skutečném životě, s problémy, který přináší, a známe je všichni." In Nové album Vondráčkové Růže: Je to symbol, bolest, láska i smutek, říká Lucie. Blesk [online]. 12.11.2018 [cit. 2021-6-23]. Dostupné z: https://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/576816/nove-album-vondrackove-ruze-je-to-symbol-bolest-laska-i-smutek-rika-lucie.html

 
Saturnin zasahuje : oficiální pokračování (odkaz v elektronickém katalogu)

Saturnin zasahuje : oficiální pokračování

Legendární sluha Saturnin se vrací – a pojede lyžovat! Do malebného prostředí zasněžených Orlických hor se vydá opět v doprovodu starých známých: věčně nesnesitelné tety Kateřiny, jejího neotesaného synka Milouše, sarkastického doktora Vlacha i laskavého dědečka, který má po kapsách zásobu povedených historek.

 
Sedm let v Africe (odkaz v elektronickém katalogu)

Sedm let v Africe

Autobiografický příběh českého syna nigerijského krále. Po smrti svého otce odešel autor z Česka do Nigérie, aby odvrátil pád hrozící jeho rodině. Následoval volání dávné rodové tradice, vrátil se do Afriky jako dědic trůnu a přebral odpovědnost za osud příbuzenstva, které však sotva znal. Na této cestě našel nejen své kořeny a novou identitu, ale často se také ocitl na pokraji smrti, opuštěn blízkými i svou životní láskou a vydaný všanc jednomu z nejnebezpečnějších míst planety.

 
Severská mytologie (odkaz v elektronickém katalogu)

Severská mytologie

Krutý sever zabydleli drsní bohové, kteří neváhali stvořit svět z mrtvého obra. Z jeho masa se stala hlína, z kostí vznikly hory, krev a pot se proměnily v moře. Mezi tyto bohy patří mocný Ódin se svými dvěma havrany, přímý a dobromyslný hromovládce Tór, lstivý Loki a mnoho dalších, kteří obývají světy stromu Yggdrasil a očekávají neúprosně se blížící soudný den.

 
Sluhové zla (odkaz v elektronickém katalogu)

Sluhové zla

Uprostřed předvánočního shonu se obyvatelé Mariefredu chystají na oslavu svátku svaté Lucie. Jen málokdo ale tuší, jak děsivá Lucie tentokrát město čeká. Jedna nevinná dětská hra přivolá nebezpečné návštěvníky, otevře se brána do jiného světa a do městečka proniknou tři duchové. Bratři Alrik a Viggo bojují s časem. Musí zlé bytosti porazit dřív, než vyděsí lidi k smrti.

 
Smetana, Liszt (odkaz v elektronickém katalogu)

Smetana, Liszt

„Rád bych dokázal, že Bedřich Smetana byl komponista srovnatelný s Franzem Lisztem a že jeho hudba patří na světová pódia.“ To je odvážné krédo, se kterým se do této nahrávky pustil Miroslav Sekera. Sám je výjimečným sólistou i zkušeným a vyhledávaným komorním hráčem (pravidelně spolupracuje s Josefem Špačkem, Radkem Baborákem ad.). Spojení Smetany a Liszta není nijak překvapivé: oba byli vynikající pianisté a klavír sehrál důležitou roli zejména v prvních desetiletích jejich životní a umělecké dráhy. Liszt byl Smetanovi velkým vzorem, což dokládá i poznámka v jeho deníku: „S pomocí a milostí Boží budu jednou v technice ... více

 
Soukup, Bílá, Osvaldová (odkaz v elektronickém katalogu)

Soukup, Bílá, Osvaldová

"Album mapuje spolupráci výjimečných umělců. Hned první společnou zásadní prací byla ústřední skladba pro film Requiem pro panenku. Následovalo naprosto unikátní album Missariel a předznamenalo léta jedinečné spolupráce, která zahrnovala i filmovou a scénickou hudbu a slavné muzikálové inscenace. „Síla toho, co pro Lucii Gabriela Osvaldová s Ondřejem Soukupem vytvořili i v následujících nultých letech, nemá v tehdejším českém popu obdoby. Kdo zažil některé představení jejich muzikálu Johanka z Arku, ví, o čem je řeč. A to, že se v té době objevila v některých recenzích formulace „nová Hegerová“ nebylo daleko od pravdy…“, ... více

 
Správná pětka. 3, Na útěku (odkaz v elektronickém katalogu)

Správná pětka. 3, Na útěku

Ve třetím příběhu kultovní jedenadvacetidílné série musí parta utéct na ostrov. Jejich milá kuchařka Johana si zlomila nohu, a dočasně ji zastupuje nepříjemná paní Sticková, s jejímž synem Edgarem se George těžko snáší. Jenže pak Georgeina maminka onemocní, tatínek s ní musí do nemocnice a dětem nezbývá než se Stickovými vyjít. Toužebně hledí k ostrovu, kde už toho tolik zažily. Co se to tam ale děje? To je kouř! Někdo tam je!

 
Svědkyně obžaloby a další povídky (odkaz v elektronickém katalogu)

Svědkyně obžaloby a další povídky

Pokus o vraždu nabere nečekaný obrat, neboť najednou se role útočníka a oběti vymění… Ženský šestý smysl a nabitý revolver – to nevěstí nic dobrého… Motorista v nesnázích hledá útočiště v blízkém sídle, avšak je přivítán prazvláštním vzkazem... Evan Llewellyn je podezřelý z krádeže Hvězdy úsvitu, největšího diamantu zámožného Isaaca Pointze – podaří se Herculu Poirotovi očistit mladíkovo jméno, zejména v očích jeho lásky? Vychutnejte si nejen skvěle zkonstruovanou Svědkyni obžaloby, jež byla adaptována jako divadelní hra i několikrát zfilmována, ale také méně známé, zato neméně vzácné drahokamy z říše ... více

 
Symphony (odkaz v elektronickém katalogu)

Symphony

Zpěvačka Dasha patří již řadu let k nejpopulárnějším interpretkám naší domácí hudební scény. Proto je překvapivé, že nyní vydává teprve druhé sólové album! Nahrávání hudebních základů proběhlo v sále filharmonie a následně Dasha společně se svým hudebním souputníkem a velkým kamarádem Davidem Solařem natočila všechny vokály v intimním domáckém prostředí studia SO-LA-RO na Vyžlovce.

 
Šunen savore (odkaz v elektronickém katalogu)

Šunen savore

"Ida Kelarová na nové nahrávce Šunen savore pokračuje ve spolupráci s romsko-jazzovým ansámblem Jazz Famelija. Jazzu je tentokrát trochu méně než dřív, ale deska stojí určitě za poslech. (...) Kelarová se svým partnerem Desideriem Duždou se tentokrát snaží posluchači přiblížit krásu hudby v symbióze s neklidným, spontánním temperamentem romského srdce. Patnáct skladeb představuje zpěvačku a její spoluhráče v tom nejlepším světle na muzikantské cestě, kterou společně představili již dříve na album Aven Bachtale. Oproti dosti jazzové nahrávce Aven Bachtale je aktuální snímek o poznání více soustředěn na romskou píseň." In VIDOMUS, ... více

 
Tapetář (odkaz v elektronickém katalogu)

Tapetář

Sugestivní novela z prostředí rybářského městečka na severu Velké Británie. Vypravěčem příběhu z 50. let 20. století je dvacetiletý příslušník jisté (tehdy zcela automaticky zavrhované) menšiny, jemuž v rychlém sledu po sobě zemřou oba rodiče. Brilantně zvládnutá monologická próza postupně odhaluje tajemství z vypravěčovy minulosti, odlišnost ústřední postavy a silné emoce související s dalšími osobami a jejich složitými vztahy.

 
Teorie podivnosti (odkaz v elektronickém katalogu)

Teorie podivnosti

Třicátnice Ada si už leccos prožila, a tak na svět pohlíží s notnou dávkou sarkasmu. Na pozadí pátrání po zmizelém synovi své kolegyně zaznamenává a reflektuje zdánlivé nahodilosti, za nimiž tuší zákonitost a provázanost. Pro všechny tyto jevy hledá zastřešující definici, svou „teorii podivnosti“, ale zjišťuje, že nekonečnou spletitost světa pouhým rozumem neuchopí. A zatímco společnost kolem ní čím dál více lpí na vyprázdněných pravidlech, Ada její struktury jednu po druhé opouští a vydává se vstříc svobodě.

 
The Hammond Time : delayed (odkaz v elektronickém katalogu)

The Hammond Time : delayed

"Peter Koreň & Root´s Band predstavuje na této desce projekt The Hammond Time Delayed. Peter Koreň je jedným z "posledných mohykánov" generácie hudobníkov 60.rokov na Slovensku, ktorí hrajú na hammond organ. Spolupracoval s Petrom Lipom, Jozefom Barinom a s Dežom Ursínym v roce 1968. Do Root's Bandu si pozval speváka a gitaristu Juraja Dura Turteva a na bicie Romana Turteva. Meno Petra Koreňa st. nie je na slovenskej hudobnej scéne neznámym pojmom. Najmä pre pamätníkov. Veď v 60. rokoch spoluzakladal s Petrom Lipom skupinu Blues Five a neskôr hrával na organ s Jožom Barinom a jeho Meditating Four. Až v r. 2010 vystúpil na festivale Living Blues v Petržalke so ... více

 
Tchaikovsky Violin concerto ; Rococo Variations (odkaz v elektronickém katalogu)

Tchaikovsky Violin concerto ; Rococo Variations

"Magic is there from Radulović’s first phrase, floating on wings of fantasy as Sascha Goetzel pulls back the Borusan Istanbul Philharmonic after their orchestral introduction, followed by a beguiling statement of the main theme. Radulović has a big, muscular tone, with a warm, grainy lower register, but it’s a clean sound without overcooking the vibrato. He indulges in teasing rubatos, almost straying beyond the musical line (track 1, 4'29"), hits the accelerator pedal hard (6'10") and scales dynamics dramatically (15'44") but it’s playing that’s got bags of personality. The cadenza is imaginatively executed, with tasteful use of portamento. Radulović imparts a true cantabile to ... více

 
Tichý zabiják (odkaz v elektronickém katalogu)

Tichý zabiják

Zbožňovaná filmová diva Betty Winterová umírá poté, co na ni při natáčení spadl světlomet. Ale byla to vůbec nehoda? Vyšetřování přivádí Gereona Ratha do berlínských ateliérů, kde to vře, neboť celá branže se dramaticky mění. Spolu s inspektorem se dostáváme do roku 1930, do ohniska sporů soupeřících producentů. Svět dobývá zvukový film a mnohým ujíždí vlak: producentům, majitelům kin i hvězdám němé éry.

 
Tkaničky (odkaz v elektronickém katalogu)

Tkaničky

Co je to rodina a co ji drží pohromadě? Aldovo a Vandino manželství prošlo hned v počátcích těžkou zkouškou. Přetrvalo, je však plné trhlin a stále otevřených ran, o nichž postupně promlouvají oba manželé i jejich dvě děti. Každý z nich jako by ale vyprávěl jiný příběh. Každý má svou pravdu, svou vinu i svou pomstu. Všichni hledají způsob, jak s těmito závazky žít a jak nalézt rovnováhu mezi povinnostmi a osobními touhami.

 
Totally (odkaz v elektronickém katalogu)

Totally

"Crimson presents ‘Totally Michael Bublé’ a double disc set featuring original compositions by the Canadian superstar. Michael Bublé has sold more than 60 million albums worldwide. With his Boyish good looks, nostalgic songs, feel good appeal and note perfect vocals, Bublé has often been compared to Harry Connick Jr. and Frank Sinatra. This double disc set features original songs from the 2001 film ‘Totally Blonde’ (in which he had a co-starring role as a nightclub singer), presented in a gatefold digi sleeve. The CD includes 7 tracks with highlights including love songs ‘Love At First Sight’ and ‘ Guess I’m Falling 4 U’. The second disc is a DVD presenting the 7 ... více

 
Trvalky (odkaz v elektronickém katalogu)

Trvalky

Trojalbum obsahující výběr toho nejlepšího z tvorby Pavla Žalmana Lohonky.

 
Unplugged (odkaz v elektronickém katalogu)

Unplugged

"Unplugged is a 1992 album by Eric Clapton, recorded at Bray Studios, England in front of an audience for the MTV Unplugged television series. It includes a version of the successful 1991 single "Tears in Heaven" and an acoustic version of "Layla". Album itself won three Grammy awards at the 35th Annual Grammy Awards in 1993 and became the bestselling live album of all time, and Clapton's bestselling album, selling 26 million copies worldwide." In Unplugged (Eric Clapton album). Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, 2001- [cit. 2021-6-25]. Dostupné z: https://en.wikipedia.org/wiki/Unplugged_(Eric_Clapton_album)

 
Unravel (odkaz v elektronickém katalogu)

Unravel

"Klavíristika a skladatelka Nikol Bóková je v jazzovém světě objevem loňského roku. První její album, jímž vybočila z dosud známých vod klasické klavírní hry (Inner Place), si vysloužilo nominaci na cenu Anděl za nejlepší jazzové album roku 2019. Rok poté přichází Bóková s novým projektem, v němž inovativně spojuje obtížné skladby pro klasický sólový klavír (Rachmaninov, Ravel, Novák, Korngold a Svoboda) v naprosto suverénním provedení se svými vlastními kompozicemi, inspirovanými osobnostmi klasických skladatelů (např. Maurici Ravelovi věnovaná titulní skladba „Unravel“), v nichž ji doprovází její spoluhráči z tria – bubeník ... více

 
Uškrcená laborantka a další povídky (odkaz v elektronickém katalogu)

Uškrcená laborantka a další povídky

Nejslavnější české hororové povídky v podání populárních českých herců. Audiokniha obsahuje dvanáct povídek ze sbírky Draculův švagr a dalších knih Miloslava Švandrlíka. Tyto příběhy, oblíbené mezi čtenáři už po několik desetiletí, lze označit za směs hororu, černého humoru a „duchařské“ prózy. Excelentní četbu Jiřího Lábuse, Arnošta Goldflama a Pavla Zedníčka doplňují dvě dramatizované povídky.

 
Václav Talich live 1939 (odkaz v elektronickém katalogu)

Václav Talich live 1939

Unikátní záznam z představení Smetanovy opery Libuše 29. května 1939 v Národním divadle v protektorátní Praze. Předehra (nahráno 1940) a fragmenty z 3. dějství včetně „Libušina proroctví“. Publikum na závěr zpívá českou národní hymnu. Marie Podvalová (Libuše), Stanislav Muž (Přemysl), Vilém Zítek (Chrudoš), Josef Vojta (Šťáhlav), Ota Horáková (Krasava), Marta Krásová (Radmila), Jaroslav Veverka (Lutobor), Josef Křikava (Radovan). Sbor a orchestr Národního divadla v Praze, sbormistr Jan Mario Ouředník, Česká filharmonie (Předehra), dirigent Václav Talich.

 
Vánoce s Martou Kubišovou (odkaz v elektronickém katalogu)

Vánoce s Martou Kubišovou

Vánoční (a nejen vánoční) písně v podání Marty Kubišové.

 
Zikmund Lucemburský (odkaz v elektronickém katalogu)

Zikmund Lucemburský

Málokterý panovník bývá všemi zavrhován tak, jako Zikmund, poslední Lucemburk na českém trůnu. Jeho osobnost je však mnohem zajímavější a složitější. Od svých prvních politických krůčků se musel tvrdě bít za to, co mu patřilo a bylo upíráno. Musel vybojovat bitvy, o něž nestál, a měl za nepřátele ty, kteří mu měli pomáhat. Chtěl také nastolit řád, který zemi tolik chyběl, což se mnohým nezamlouvalo.

 
Život v utajení : příběh agentky CIA (odkaz v elektronickém katalogu)

Život v utajení : příběh agentky CIA

Autorka ve svých fascinujících pamětech vypráví o výcviku a nasazení v elitní jednotce CIA a o pronásledování nebezpečných mezinárodních teroristů, ale také o manželství a narození dcery během práce v utajení. Přináší výjimečnou výpověď o životě zasvěceném službě a o téměř nepochopitelné odvaze. Současně vypráví intimní, syrový a spletitý příběh o lidských vztazích, lásce a přátelství.

 
100 x Václav Havel (odkaz v elektronickém katalogu)

100 x Václav Havel

Václav Havel byl mužem slova a pera. Dávno předtím, než ve svém prvním prezidentském projevu oslovil český národ větou „Naše země nevzkvétá“, objevil v sobě schopnost dříve a přesněji než jiní pojmenovat situaci, v které se společnost nachází. Audiokniha přibližuje Václava Havla dnešním čtenářům. Obsahuje 100 známých i méně známých výroků s komentářem a výkladem. Věty, které vstoupily do dějin a o kterých má smysl přemýšlet i dnes.

 
12 pravidel pro život (odkaz v elektronickém katalogu)

12 pravidel pro život

Nekompromisní pokus přivést posluchače zpět k tomu, co je dobré, správné a krásné. Audiokniha renomovaného psychologa Jordana B. Petersona obsahuje pravidla postavená na tradičních hodnotách jako jsou zodpovědnost za vlastní život i svět kolem sebe, víra v lidské společenství a vztah k nadosobním hodnotám. Autor klade důraz na (sebe)kázeň a svobodu, dobrodružství a zodpovědnost.

 


 

Doporučujeme z našeho fondu

Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si elektronické verze nejnovějších českých titulů. Nabízíme více než 12278 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si domů Vaše oblíbené hudební tituly. Nabízíme více než 13883 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si Váš oblíbený film. Nabízíme více než 2830 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Navštivte oddělení periodik na Lidické 1. Můžete si přečíst přes 19845 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Digitální archiv periodik, monografií, map ... obsahuje přes 59222 titulů. Zobrazit digitální archiv.  
 
Zahrajte si doma společenské hry - půjčíme Vám je. Nabízíme více než 818 her. Zobrazit v katalogu.