EN . .

Novinky ve fondu knihovny


Každý měsíc si můžete vybrat z nabídky nových knih, které jsme pro vás do knihovny pořídili. Pokud chcete vědět, jaké knihy pro vás nakoupila daná pobočka, stačí si ji vybrat ze seznamu knihoven v levém menu. Dokumenty si můžete vybírat také podle typu (knihy, CD, audioknihy, DVD, hry, atd.)

V případě, že chcete být pravidelně informováni o nových titulech vašeho oboru, využijte služby SDI

Pokud nám chcete doporučit dokument pro doplnění fondu knihovny, využijte formulář pro zaslání Vašeho návrhu.


Seznam novinek ve fondu: druh dokumentu Hry za měsíc říjen 2020.

(Celkem 14 titulů)
Azul : vitráže Sintry (odkaz v elektronickém katalogu)

Azul : vitráže Sintry

Staň se součástí Portugalské historie, kdy král Manuel I. chce nechat vyzdobit svůj palác v Sintře. Proto potřebuje pomoct od nejlepších sklářů a vitrážistů. Budeš jím ty? Během šesti kol hry hráči získávají barevné dílky skla a vytvářejí z nich co nejlépe hodnocené vitráže. Zvítězí hráč, který získá nejvyšší počet bodů. Hra je svižná a může jí hrát celá rodina.

 
Azul : Letohrádek (odkaz v elektronickém katalogu)

Azul : Letohrádek

Počátkem 16. století angažoval král Manuel I. ty nejvěhlasnější portugalské umělce, aby pro něj postavili velkolepé stavby. Po dokončení paláců v Evoře a v Sintře zamýšlel král vybudovat Letohrádek, aby uctil nejvýznamnější členy královské rodiny. Stavby se měli ujmout pouze umělci, jejichž um by dosahoval důstojnosti a vznešenosti královského majestátu. Naneštěstí král Manuel zemřel dříve, než byla stavba vůbec zahájena. Ve hře Azul – Letohrádek se vrátíte do Portugalska, abyste uskutečnili záměr velkého krále. V roli slavných stavitelů budete mít za úkol ze skvostných materiálů vystavět Letohrádek. Přitom však ... více

 
titul

Co na to Češi : zapeklité vztahy

. -- Praha : Albi, 2020. -- 1 kartonová krabice s příslušenstvím. -- Obsahuje: 100 karet s otázkami, blok a tužka, žeton červeného tlačítka, pravidla hry. -- 8590228047328. HRA 732 DK  

 
Kde spí můj medvídek? = Oudordodo : jeu de déduction (odkaz v elektronickém katalogu)

Kde spí můj medvídek? = Oudordodo : jeu de déduction

Všechny karty rozložte doprostřed stolu obrázkem nahoru. Začíná nejmladší hráč a dále se hraje ve směru hodinových ručiček. Ostatní hráči se otočí zády a nejmladší hráč schová kartu medvídka pod některou z vyložených karet. Ostatní hráči postupně kladou tomu, kdo schoval medvídka, otázky – například: „Spí medvídek v domě zvířátka s vousy?“ Ten, kdo medvídka schoval, odpoví ano, nebo ne. Pokud zní odpověď ano, hráč, který kladl otázku, otočí obrázkem dolů všechny karty, na kterých není zvířátko s vousy. Pokud je odpověď „ne“, otočí naopak všechny karty zvířátek, která mají vousy. Hráč, který najde ... více

 
Kdo z koho : přebíjená pro nejmenší se zvířátky = Batanimo : jeu de bataille (odkaz v elektronickém katalogu)

Kdo z koho : přebíjená pro nejmenší se zvířátky = Batanimo : jeu de bataille

Hráči postupně otáčejí karty ze svého balíku a ten, kdo má na obrázku větší zvíře, bere kartu protihráče. Na každé kartě je vyznačen metr, takže i malé děti jednoduše poznají, které zvíře přebíjí ostatní.

 
Malá mláďátka = Little mime : jeu de mime et de coopération (odkaz v elektronickém katalogu)

Malá mláďátka = Little mime : jeu de mime et de coopération

Pomoz zvířátkům dojít domů tak, že se budeš chovat jako jejich maminka. Mláďátka se ztratila! Rychle, pomoz jim najít domov! Pravidla hry: Položte na stůl mezi hráče 4 karty se zvířátky, lícem nahoru. Vysvětlete dětem, že zvířátka se ztratila, a že jim musí pomoc dostat se domů. Aby jim pomohli, musí předstírat, že jsou jejich maminky. Každý hráč si tajně vybere jedno ze zvířátek, aniž by to komukoli řekl, a začne napodobovat buď zvuky zvířátek (slepička dělá kokodák, pejsek hafhaf, ovečka béééé a žabka kvák nebo kuňk), jejich pohyby, nebo obojí. Zbylí hráči spolupracují a snaží se rozpoznat, o jaké zvíře jde. Pokud si ... více

 
Modrá kráva : párty hra, kde nemůžete věřit vlastním očím (odkaz v elektronickém katalogu)

Modrá kráva : párty hra, kde nemůžete věřit vlastním očím

Modrá kráva - postřehová párty hra, ve které nic není jisté a slova nereflektují skutečnost. V zásadě je to jednoduché - stačí otočit kartu a říct, co na kartě je. Je tam modrá kráva? Ale co když modrá je ve skutečnosti zelená a kráva je ve skutečnosti pes? Ve hře Modrá kráva budete určovat nová pravidla, co je co - a zároveň se jimi budete muset řídit!

 
Ovečky a vlci = Swip'sheep : jeu de stratégie (odkaz v elektronickém katalogu)

Ovečky a vlci = Swip'sheep : jeu de stratégie

Jednoduchá strategická karetní hra (originální název: Swip'Sheep) pro 3 až 5 hráčů od 5 do 99 let. Hra prověří vaše strategické myšlení a postřeh. Doba jedné hry je 10 minut. Hráči se snaží během hry získat co nejvíce karet s ovcí. Vítězí hráč, který ji má nejvíce. Rozměry balení jsou 11,7 x 8,5 x 2,8 cm.

 
Paměťovky : prase v přestrojení (odkaz v elektronickém katalogu)

Paměťovky : prase v přestrojení

Paměťovky se zaměřují především na pracovní paměť (prostor, který uchovává všechny potřebné informace) a fluidní inteligenci (důležitou pro logické myšlení a řešení nových výzev).

 
Paměťovky : fialová kosatka (odkaz v elektronickém katalogu)

Paměťovky : fialová kosatka

Paměťovky se zaměřují především na pracovní paměť (prostor, který uchovává všechny potřebné informace) a fluidní inteligenci (důležitou pro logické myšlení a řešení nových výzev).

 
Paměťovky : podezřelá husa (odkaz v elektronickém katalogu)

Paměťovky : podezřelá husa

Paměťovky se zaměřují především na pracovní paměť (prostor, který uchovává všechny potřebné informace) a fluidní inteligenci (důležitou pro logické myšlení a řešení nových výzev).

 
Radost, smutek nebo vztek? : sada karet o emocích : pro děti od 3 do 6 let (odkaz v elektronickém katalogu)

Radost, smutek nebo vztek? : sada karet o emocích : pro děti od 3 do 6 let

Pocity nepadají z nebe! Tato sada 32 karet obsahuje série obrázků k základním emocím, kterými jsou radost, strach, vztek a smutek, ale i k dalším pocitům, se kterými se děti setkávají a někdy si s nimi nevědí rady. Každý „emocionální příběh“ se skládá ze čtyř obrázků; podstatou hry je čtveřice správně seřadit tak, aby utvářely děj. Děti pomocí práce s jednotlivými ději a díky navrhovaným aktivitám rozvíjejí logické myšlení a jazykové kompetence a objevují, že pocity nevznikají samy od sebe, ale často jim něco předchází a mají své „spouštěče“. V doprovodném sešitě jsou shrnuty varianty her, metodické pokyny a ... více

 
Sherlock Holmes. Trojitá výzva : sada tří her s hádankami (odkaz v elektronickém katalogu)

Sherlock Holmes. Trojitá výzva : sada tří her s hádankami

Tři tajuplné hry prověří vaše schopnosti dedukce a uvažování. Najdete zde více než 150 hádanek, rébusů a záhad, jež vám zavaří mozkové závity.

 
Únikovka : Minecraft (odkaz v elektronickém katalogu)

Únikovka : Minecraft

. -- Brno : Computer Press, [2020?]. -- 1 kartonová krabice s příslušenstvím. -- Obsahuje: 40 karet, plakát, pravidla hry. HRA 728 SV  

 


 

Doporučujeme z našeho fondu

Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si elektronické verze nejnovějších českých titulů. Nabízíme více než 12278 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si domů Vaše oblíbené hudební tituly. Nabízíme více než 13883 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si Váš oblíbený film. Nabízíme více než 2830 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Navštivte oddělení periodik na Lidické 1. Můžete si přečíst přes 19845 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Digitální archiv periodik, monografií, map ... obsahuje přes 59222 titulů. Zobrazit digitální archiv.  
 
Zahrajte si doma společenské hry - půjčíme Vám je. Nabízíme více než 818 her. Zobrazit v katalogu.