EN . .

Novinky ve fondu knihovny


Každý měsíc si můžete vybrat z nabídky nových knih, které jsme pro vás do knihovny pořídili. Pokud chcete vědět, jaké knihy pro vás nakoupila daná pobočka, stačí si ji vybrat ze seznamu knihoven v levém menu. Dokumenty si můžete vybírat také podle typu (knihy, CD, audioknihy, DVD, hry, atd.)

V případě, že chcete být pravidelně informováni o nových titulech vašeho oboru, využijte služby SDI

Pokud nám chcete doporučit dokument pro doplnění fondu knihovny, využijte formulář pro zaslání Vašeho návrhu.


Seznam novinek ve fondu: druh dokumentu Hry za měsíc listopad 2020.

(Celkem 17 titulů)
Co na to Češi : týmová párty hra (odkaz v elektronickém katalogu)

Co na to Češi : týmová párty hra

Co na to Češi je týmová party hra – v deskové verzi sice nejde o velké peníze jako v televizi, ale pořád jde o velkou zábavu. Cíl je jednoznačný – uhodnout, jak odpověděla stovka Čechů na jednoduché otázky. Ve hře na vás čeká celkem 300 karet s otázkami a odpověďmi.

 
Desítka : [vědomostní hra zcela nového typu]. Česko (odkaz v elektronickém katalogu)

Desítka : [vědomostní hra zcela nového typu]. Česko

Ve hře DESÍTKA hráči nemusejí čekat na svůj tah tak dlouho jako v jiných hrách. Ke každému okruhu ve hře přísluší 10 otázek a 10 možných odpovědí. Všichni hráči dostanou šanci odpovídat v každém okruhu otázek. Pokud odpovíte správně, získáte jeden z žetonů odpovědí jako bod. Když jste znovu na tahu, můžete hledat další správnou odpověď. V tu chvíli ovšem podstupujete riziko, že body získané dříve v tomto okruhu ztratíte. Budete hrát na jistotu, nebo riskovat? Desítka: Česko přináší nové otázky týkající se historie i současnosti naší země. Ve hře je 200 okruhů, 2000 otázek a 2000 možných odpovědí. To vše v ... více

 
Divočina : karetní hra o běsnících monstrech (odkaz v elektronickém katalogu)

Divočina : karetní hra o běsnících monstrech

V původní české karetní hře Divočina se stanete šamanem v kraji, kde příroda bují a zvířectvo se prohání, kam oko dohlédne. Vaším úkolem bude zajistit pro svůj kmen dostatek síly a hojnosti tím, že přilákáte co nejvíce z podivných tvorů, kteří okolní krajinu obývají. Vykládejte monstra, abyste na svou stranu získali co největší množství tvorů a zároveň oslabujte soupeřovy kreatury. Čím více monster vykládáte, tím silnější budou vaše akce! Všechna divá zvěř bude pod velením hráčů bojovat, spojovat se v silné skupiny, nebo mizet v nedohlednu!

 
Dobble. Harry Potter  (odkaz v elektronickém katalogu)

Dobble. Harry Potter

Zajímavá postřehová hra pro 2-8 hráčů, jejíž pravidla jsou velmi jednoduchá. Hledejte na kulatých kartičkách se symboly Harryho Pottera vždy dva stejné. Hra má 5 herních variant.

 
Escape Room 2 : úniková hra (odkaz v elektronickém katalogu)

Escape Room 2 : úniková hra

Escape Room - Úniková hra 2 je jak už název napovídá dekoherní zpracování populárních únikových her, kde se vyřešením různých rébusů a hádanek snažíte dostat kódy, které vás propustí ze zamčené místnosti. Tady vás čekají místnosti čtyři. Každá je rozdělena na tři části a na útěk z každé místnosti máte 60 minut. Podaří se vám pokořit všechny šifry a utéct včas?

 
Exit : úniková hra. Zapovězený hrad (odkaz v elektronickém katalogu)

Exit : úniková hra. Zapovězený hrad

Exit: Zapovězený hrad je nová úniková hra, kterou můžete hrát i doma. Zažijte jedinečné dobrodružství, vyřešte všechny rébusy a záhady a unikněte z hradu co nejdříve. Tenhle hrad měl být vrcholem vašeho výletu, leč jakmile vkročíte za jeho prastaré hradby, se zavrzáním se za vámi zabouchne brána. Cesta zpátky není na první pohled žádná, ale všude kolem se zato povalují podivné nápovědy, které by vám měly říci více o tom, jak se odsud dostat. Podaří se vám vyřešit všechny hádanky a dostat se na svobodu? Exit: Úniková hra - Zapovězený hrad je hra o řešení všemožných hádanek, vytvořená na základě únikových ... více

 
Fazole ...a je to v pytli! (odkaz v elektronickém katalogu)

Fazole ...a je to v pytli!

Fazole (původně Bohnanza) jsou karetní hrou, ve které sázíte na svá políčka chutné boby. Počet polí je však omezený a výnos z hojně osázeného pole daleko větší, než z políčka s dvěma rostlinkami, což vás nutí handlovat s ostatními. Vysoce komunikativní a zábavná hra, nyní navíc v kompletně české edici.

 
Hádej kdo? (odkaz v elektronickém katalogu)

Hádej kdo?

Jednoduchá hra plná hledání. Uhádni soupeřovu tvář dříve, než on uhádne tu tvou.

 
Chytré autíčko mini : hlavolamová hra pro 1 hráče (odkaz v elektronickém katalogu)

Chytré autíčko mini : hlavolamová hra pro 1 hráče

Dokážete postavit chytré autíčko? Podívejte se na plány a postavte podle nich autíčko. Využijte správně všechny 4 dílky a vezměte autíčko na testovací jízdu! Chytré autíčko mini je hlavolamová hra pro 1 hráče a zároveň skvělá hračka. Pro hráče 6+.

 
Jedním slovem : je na vašem rozhodnutí, jak se odlišíte! (odkaz v elektronickém katalogu)

Jedním slovem : je na vašem rozhodnutí, jak se odlišíte!

Společně nechte jednoho z hráčů – aktivního hráče – hádat tajemné slovo, ke kterému napíšete nápovědy na své podstavce. Své nápovědy vymýšlejte bez domluvy s ostatními hráči a snažte se být originální, abyste neměli stejné nápovědy jako další hráči. Všechny stejné nápovědy se vyřadí ještě předtím, než je aktivní hráč uvidí. Na konci hry zaznamenejte své skóre určené počtem nalezených tajemných slov.

 
Jízdenky, prosím! : junior (odkaz v elektronickém katalogu)

Jízdenky, prosím! : junior

Všichni nastupovat, vyrážíme na PRVNÍ JÍZDU se hrou Jízdenky, prosím! Sbírejte karty různých barev a použijte je pro vyslání vašich vlaků na železniční tratě, získejte jízdenky a zvítězte! Jízdenky, prosím! Junior se snadno naučíte a ihned můžete začít hrát. Jízdenky, prosím! Junior je perfektním úvodem do herní série Jízdenky, prosím!. Nastupte a zažijte úžasná železniční dobrodružství napříč Evropou!

 
Jízdenky, prosím! : Evropa (odkaz v elektronickém katalogu)

Jízdenky, prosím! : Evropa

. -- Praha : ADC Blackfire Entertainment, s.r.o., [2004-2020]. -- ©2004-2020. -- 1 kartonová krabice s příslušenstvím. -- Obsahuje: 1 herní plán s mapou Evropy, 12 barevných nádraží, 240 barevných vagónků, 110 karet vagónků, 46 karet cílových stanic, 5 dřevěných bodovacích žetonů, 1 pravidla. -- 824968228029. HRA 758 ČD  

 
Popelka (odkaz v elektronickém katalogu)

Popelka

Kooperativní hra pro milovníky pohádek a kouzel. Popelka by ráda šla na ples, ale nemá šaty, střevíčky ani kočár. Pomozte jí! Musíte to však stihnout, než hodiny odbijí dvanáct, protože kouzla fungují jen do půlnoci! Najdete-li do té doby vše potřebné, usměje se na Popelku štěstí.

 
Smolíček pacholíček (odkaz v elektronickém katalogu)

Smolíček pacholíček

Jednoduchá zábavná hra pro děti s cílem najít Smolíčka pacholíčka. Obsahuje dřevěné komponenty. Vhodné pro procvičování jemné motoriky. Ilustrace J.W. Neprakta, Součástí dřevěné figurky.

 
V kostce! plus - Abeceda : rychlá hra na procvičení paměti (odkaz v elektronickém katalogu)

V kostce! plus - Abeceda : rychlá hra na procvičení paměti

. -- Praha : Albi, [2020?]. -- 1 kartonová krabice s příslušenstvím. -- Obsahuje: 70 karet s otázkami, 20 malovacích karet, 40 žetonů, 5 mazacích fixů, 1 přesýpací hodiny, 1 losovací ruleta. -- 8590228046246. HRA 741 Va  

 
V kostce! plus - Česko : rychlá hra na procvičení paměti (odkaz v elektronickém katalogu)

V kostce! plus - Česko : rychlá hra na procvičení paměti

. -- Praha : Albi, [2020?]. -- 1 kartonová krabice s příslušenstvím. -- Obsahuje: 70 karet s otázkami, 20 malovacích karet, 40 žetonů, 5 mazacích fixů, 1 přesýpací hodiny, 1 losovací ruleta. -- 8590228046222. HRA 742 Va  

 
V kostce! plus - Svět : rychlá hra na procvičení paměti (odkaz v elektronickém katalogu)

V kostce! plus - Svět : rychlá hra na procvičení paměti

. -- Praha : Albi, [2020?]. -- 1 kartonová krabice s příslušenstvím. -- Obsahuje: 70 karet s otázkami, 20 malovacích karet, 40 žetonů, 5 mazacích fixů, 1 přesýpací hodiny, 1 losovací ruleta. -- 8590228046239. HRA 740 Va  

 


 

Doporučujeme z našeho fondu

Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si elektronické verze nejnovějších českých titulů. Nabízíme více než 12278 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si domů Vaše oblíbené hudební tituly. Nabízíme více než 13883 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si Váš oblíbený film. Nabízíme více než 2830 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Navštivte oddělení periodik na Lidické 1. Můžete si přečíst přes 19845 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Digitální archiv periodik, monografií, map ... obsahuje přes 59222 titulů. Zobrazit digitální archiv.  
 
Zahrajte si doma společenské hry - půjčíme Vám je. Nabízíme více než 818 her. Zobrazit v katalogu.