EN . .

Novinky ve fondu knihovny


Každý měsíc si můžete vybrat z nabídky nových knih, které jsme pro vás do knihovny pořídili. Pokud chcete vědět, jaké knihy pro vás nakoupila daná pobočka, stačí si ji vybrat ze seznamu knihoven v levém menu. Dokumenty si můžete vybírat také podle typu (knihy, CD, audioknihy, DVD, hry, atd.)

V případě, že chcete být pravidelně informováni o nových titulech vašeho oboru, využijte služby SDI

Pokud nám chcete doporučit dokument pro doplnění fondu knihovny, využijte formulář pro zaslání Vašeho návrhu.

CD se mohou z důvodu omezení daným autorským zákonem půjčovat absenčně až po uplynutí lhůty 9 měsíců od jejich vydání, příp. od nabytí knihovnou. CD je možné přehrát prezenčně v prostorách hudebního oddělení. Děkujeme za pochopení


Seznam novinek ve fondu: druh dokumentu CD, audioknihy za měsíc březen 2021.

(Celkem 28 titulů)
Běžkyně (odkaz v elektronickém katalogu)

Běžkyně

Když vrcholový čínský plavec spáchá těsně před začátkem pekingských her sebevraždu a další nadějný reprezentant zemře v náručí milenky, vypadá to s olympijskými ambicemi nejlidnatější země světa povážlivě bledě. Zanedlouho navíc vyjde najevo, že tím seznam podobných „náhodných“ úmrtí v týmu pořadatelské země nekončí. Případ dostanou na starost čínský detektiv Li Jen a americká soudní lékařka Margaret Campbellová, jejichž jedinou nadějí je domácí favoritka vytrvalostního závodu na 3 000 metrů. Jenže poté, co zmizí i ona, a s ní také informace, které jim mohla sdělit, se ocitá v sázce nejen budoucnost atletiky ... více

 
Blue Notes. III, Milestones of jazz legends (odkaz v elektronickém katalogu)

Blue Notes. III, Milestones of jazz legends

Skladby: CD 1 Sonny Red - Stay As Nice As You Are / Sonny Red - I’ve Never Been In Love Before / Sonny Red - Nadia / Sonny Red - Blues In The Pocket / Sonny Red - Alone Too Long / Sonny Red - The Lope / Sonny Red - Stairway To The Stars / Kenny Drew Trio - Yesterdays / Kenny Drew Trio - Stella By Starlight / Kenny Drew Trio - Gloria / Kenny Drew Trio - Be My Love / Kenny Drew Trio - Lover Come Back To Me / Kenny Drew Trio - Everything Happens To Me / Kenny Drew Trio - It Might As Well Be Spring / Kenny Drew Trio - Drew’s Blues CD 2 Howard McGhee All Stars - Meciendo / Howard McGhee All Stars - Lo Flame / Howard McGhee All Stars - Fluid Drive / Howard McGhee All Stars - I’ll ... více

 
Čtvrtá oběť (odkaz v elektronickém katalogu)

Čtvrtá oběť

Oficiálně se detektiv Porter a jeho tým věnuje případu dívky, která byla nalezena pod zamrzlou hladinou v chicagském parku. Laguna zamrzla před několika měsíci a dívka se pohřešuje teprve tři týdny. Navíc na sobě měla šaty jiné dívky, jejíž zmizení nahlásili rodiče teprve před dvěma dny. Zatímco Porterovi kolegové usilovně hledají odpovědi na tyto otázky, on sám pokračuje v pronásledování Opičáka. A zjistí, že existuje jen jedna věc děsivější než mysl sériového vraha: mysl matky, která ho přivedla na svět.

 
Dialog s vesmírem (odkaz v elektronickém katalogu)

Dialog s vesmírem

Dialog s vesmírem je třetí album brněnské rockové skupiny Progres 2, ale zároveň první, které kapela vydala pod tímto názvem (do roku 1977 používala jiné názvy). Deska, která je označena jako „průřez rockovou operou“, byla vydána v roce 1980. Roku 2010 byla vydána tato dvojdisková kompilace Dialog s vesmírem /studio & live/ obsahující veškeré studiové nahrávky i živou verzi. Dialog s vesmírem "live" je první živé album brněnské rockové skupiny Progres 2. Reedice z roku 2006 byla v totožné podobě použita jako druhý disk v kompilaci.

 
Egypťan Sinuhet (odkaz v elektronickém katalogu)

Egypťan Sinuhet

Mika Waltari napsal román Egypťan Sinuhet v roce 1945 a ačkoli popisoval život egyptského lékaře z doby největších faraonů, vypovídal především o válečných traumatech svých současníků. Sinuhet se bez většího přičinění dostává k nejvyšším vládcům své doby a ovlivňuje osudy celého státu, aniž může ovlivnit život svůj a svých nejbližších.

 
Hvězdy na cestě (odkaz v elektronickém katalogu)

Hvězdy na cestě

Každý má svůj příběh, jen ho nikdy nevidíme celý. V minulosti stárnoucího slavného herce Igora a jeho dcery, úspěšné spisovatelky Vandy, se skrývá tragédie, která navždy změnila jejich životy. Po letech odcizení se setkávají na Krétě, aby tu splnili jedno poslední přání. Podaří se jim během společných dnů ustát řadu vypjatých situací a najít k sobě ztracenou cestu? Emotivní vyprávění o vině a odpuštění vás spolu s hrdiny dovede k jasnému poselství: Každý má svůj příběh, jen ho nikdy nevidíme celý.

 
Julie mezi slovy (odkaz v elektronickém katalogu)

Julie mezi slovy

Maminka nebyla začarovaná vždycky. Dřív bývala nejbáječnější maminkou na světě… Je to průšvih a nespravedlnost. Těmhle slovům desetiletá školačka Julie rozumí, zato ji pořád děsí, proč se její maminka-alkoholička po rodinném rozvratu odmítla stýkat s ní a s její sestřičkou. Z Prahy se obě dívky přestěhovaly do vesnice Horní Zhoř, kde se sžívají nejen s tátovou novou partnerkou a jejími syny, ale od základu budují i vztahy v malotřídce, tak odlišné od pražských škol.

 
Křest svatého Vladimíra (odkaz v elektronickém katalogu)

Křest svatého Vladimíra

Křest svatého Vladimíra, napsaný ve vyhnanství v Brixenu, patří nepochybně do fondu klasické české literatury. Na základě středověkých spisů Karel Havlíček Borovský zveršoval vyprávění o příchodu křesťanství na Rus a vložil do něj i svůj názor na náboženství, na režim ruského samoděržaví, potažmo na absolutistickou moc vůbec. Dílo je psáno velmi čtivým, hovorovým a místy vulgárním jazykem. Méně známé výrazy jsou uvedeny ve vysvětlivkách.

 
Losos v kaluži (odkaz v elektronickém katalogu)

Losos v kaluži

Cynická Bára není typ holky, která se ráno probudí se sexy rozcuchem, protáhne se a na první pokus vyfotí #nomakeup selfie, za kterou dostane 200 lajků, než dojde do koupelny. Je spíš ten typ holky, která se ráno bojí podívat do zrcadla, na zůstatek účtu a do lednice. Její život se otočí vzhůru nohama, když jí umře babička a „odejde do nebe“. Bára ale zjistí, že smrtí nic nekončí, naopak jí všechno začíná!

 
Luisa a Lotka (odkaz v elektronickém katalogu)

Luisa a Lotka

Veselý příběh dvou devítiletých děvčat, která se náhodně poznají o prázdninách na táboře. Jsou si podobná jako vejce vejci a zjistí, že jsou vlastně sestry. Dvojčata, která žijí po rozvodu rodičů každá v jiném městě. Zprvu jsou na sebe naštvané a uražené, ale brzy se skamarádí a spiklenecky se dohodnou na tajné záměně, a tím způsobí nejednu spletitou i humornou situaci.

 
Můj svět (odkaz v elektronickém katalogu)

Můj svět

Na CD Můj svět, In My World se sešly tři výrazné osobnosti. Skladatelka Alma Marešová, rodačka z Prahy, žijící dlouhodobě v USA, skladatel a zpěvák Dave White Wolf Trezak, potomek indiánského kmene Cherokee, v USA v roce 1999 nominový na cenu „Best Blues Artist Or Group“. S velkým obdivem a úctou k osobnosti Marty Kubišové se oba skladatele rozhodli požádat zpěvačku o spolupráci a tím vzniknul tento neobvyklý a pozoruhodný mezinárodní projekt, v němž se prolínají mýty i skutečnost, naděje i smutek, oslava života i zaklínání smrti.

 
Mýty (odkaz v elektronickém katalogu)

Mýty

Již staří Řekové si rafinovaně užívali. A co teprve když se přimíchá britský humor! Protože smích je brána, kterou se dá do člověka propašovat mnoho dobrého, protáhl tudy Stephen Fry i kulturní základy evropské civilizace. Zatímco jeho krajan Robert Graves nebo náš Eduard Petiška přibližovali starořeckou mytologii sošným jazykem odpovídajícím bájné úctyhodnosti, špikuje prvotřídní britský komik antické látky současným humorem. Dává si zvlášť záležet na vášnivých vylomeninách a úchvatných úkladech, k tomu přimíchává šarmantní škodolibost a navrch i kapku rafinované rozvernosti, jež plodí samé zádrhele. Vždyť ... více

 
Na káře (odkaz v elektronickém katalogu)

Na káře

. -- 12 cm +. -- 8594009730720. HCD 13.080  

 
Nelituj (odkaz v elektronickém katalogu)

Nelituj

. -- 12 cm +. -- 8594002282028. HCD 13.082  

 
Nezvratné alibi (odkaz v elektronickém katalogu)

Nezvratné alibi

Nevyjasněná smrt dvacetileté Lucie Martinové je šestým ze sedmi případů neobjasněných vražd, které se staly předmětem sázky Enza Macleoda s novinářem Rogerem Raffinem. Kosti oběti byly nalezeny po dlouhých čtrnácti letech v rozpukaném bahně na dně náhle vyschlého jezera. Způsob dívčina zardoušení odpovídal stylu tehdy nechvalně proslulého mnohonásobného zabijáka Blanca, jenž však má na kritickou dobu nezvratné alibi.

 
Piano (odkaz v elektronickém katalogu)

Piano

. -- 12 cm +. HCD 13.079  

 
Plachetnice na vinětách (odkaz v elektronickém katalogu)

Plachetnice na vinětách

Okolnosti přiměly sedmačtyřicetiletou docentku literatury Marii stáhnout se do izolace. Dostihla ji banální tragikomedie, o níž jako specialistka tisíckrát četla i přednášela, ale po zradě manžela a odchodu dospělé dcery tohle klišé zažívá na vlastní kůži. Když se na léto vrací na Krumlovsko, aby vypomohla nemocným rodičům a smířila se se sestrou, zkouší na záchranné plavbě do vlastní minulosti dohledat důvody, proč se tolik vykořenila a odcizila.

 
Plavý kůň (odkaz v elektronickém katalogu)

Plavý kůň

Proč by někdo vraždil oblíbeného kněze? Protože se od umírající paní Davisové dozvěděl víc, než bylo zdrávo. Otec Gorman si však ještě před smrtí stihl poznamenat pár jmen a ukrýt je v botě. Policejní inspektor Lejeune a spisovatel Mark Easterbrook se pokoušejí zjistit, jak spolu osoby z jeho seznamu souvisejí a proč už jsou patrně také všechny po smrti.

 
Pocta Josipu Plečnikovi (odkaz v elektronickém katalogu)

Pocta Josipu Plečnikovi

. -- 12 cm +. -- 8594002280598. HCD 13.081  

 
Poslední na seznamu (odkaz v elektronickém katalogu)

Poslední na seznamu

John Adderley je tvrdý chlap – agent FBI, vlk samotář s vlastními metodami, který si svoje problémy nechává pro sebe. Jenže ten poslední se mu chystá přerůst přes hlavu. Zpackaný pokus infiltrovat drogový kartel skončil pistolí u hlavy, krvavou přestřelkou a přetrvávajícími záchvaty paniky. Do doby, než bude proti kartelu svědčit u soudu, je John umístěn do programu na ochranu svědků. Nastupuje k jednotce pro vyšetřování odložených případů a ujímá se deset let starého zmizení Emelie Bjurwallové, mladé dědičky oděvního řetězce.

 
Queen of the Scala (odkaz v elektronickém katalogu)

Queen of the Scala

Maria Callas. -- 12 cm +. -- 4053796005816. HCD 13.089  

 
Ranhojič (odkaz v elektronickém katalogu)

Ranhojič

Bouřlivý příběh nadaného léčitele, který bojoval s nemocemi v primitivních podmínkách středověké Anglie a Persie a poznal nádheru zlatého věku arabské a židovské civilizace. Robert Jeremy Cole se vydá do Persie za nejslavnějším lékařem doby Ibn Sínou (Avicennou), aby mohl studovat na věhlasné akademii. Podaří se mu uskutečnit, co si vždy přál: stane se lékařem, sbírá zkušenosti jako vojenský doktor a získá si pověst výborného chirurga.

 
Sladká pomsta (odkaz v elektronickém katalogu)

Sladká pomsta

Na čem by se daly vydělat peníze všude na světě? Na touze pomstít příkoří, jehož jsme obětmi. Geniální reklamní kreativec Hugo Hamlin dotáhne myšlenku nadnesenou během oslavy k realizaci a začne prodávat pomstu připravenou na klíč. Netuší, co všechno jej čeká. Hlavně ve chvíli, kdy do jeho kanceláře vstoupí mladý pár, který netouží po ničem jiném než po pořádné odplatě. Román Jonase Jonassona nešetří neskutečnými, přesto uvěřitelnými náhodami, slovním humorem a radostí z vyprávění.

 
Sophiina volba (odkaz v elektronickém katalogu)

Sophiina volba

William Styron. -- 12 cm. -- 8594169483160. HCD 13.070  

 
Spasitel (odkaz v elektronickém katalogu)

Spasitel

V Oslu panuje adventní atmosféra, Armáda spásy pořádá tradiční předvánoční pouliční koncerty a rozdává z velkého kotle polévku potřebným. V podvečer se do zvuků hudby ozve výstřel a voják stojící u kotle s polévkou padá mrtev k zemi. Druhý den však nájemný vrah zjistí, že zastřelil nesprávného muže. Zadanou práci musí dokončit stůj co stůj, to ale nebude vůbec jednoduché. Problémy se jen vrší a policie v čele s Harrym Holem už je mu na stopě.

 
Umění být zdráv (odkaz v elektronickém katalogu)

Umění být zdráv

Dnešní život je často plný úzkosti, fyzické či psychické bolesti, závislostí, nesoběstačnosti a pocitu žití bez životní síly a energie, v podstatě na prahu vyčerpání či vyhoření. Umění být zdráv však neleží nikde mimo nás, ale v nás. Jeden z nejuznávanějších představitelů funkční medicíny MUDr. Jan Vojáček vám ukáže, jak ve vlastním organismu probudit schopnost samoléčby a najít ztracenou harmonii.

 
Věci, na které nastal čas (odkaz v elektronickém katalogu)

Věci, na které nastal čas

Když je rodina hřištěm, kde kope každý sám za sebe… Názorové třenice, tichá agrese, manželská krize, problémy s dospíváním – to vše zachycené bez servítků a z různých perspektiv. Novinka Petry Soukupové opět pracuje s autorčinými oblíbenými ingrediencemi, jenže jak dobře ví jedna z hrdinek románu, foodstylistka Alice, stejně nakonec rozhodne způsob, jakým se to uvaří a naservíruje. Ani Alicino vaření však nezabrání pozvolnému rozpadu její rodiny, pro kterou toho tolik obětovala. Tak to aspoň vidí ona – zatímco manžel Richard, který právě prodělává krizi středního věku, má na věc jiný názor. A jejich dvě děti na prahu ... více

 
Zmizelá Šumava (odkaz v elektronickém katalogu)

Zmizelá Šumava

Do osudů obyvatel Šumavy nemilosrdně zasáhly „velké“dějiny 20. století, nejprve obě světové války, poté odsun německých obyvatel, neprodyšné uzavření hranice a vytvoření vojenského výcvikového prostoru, kterému musely ustoupit nuceně vysídlené obce i osady. Emil Kintzl, pro nějž je Šumava celoživotní láskou, a Jan Fischer, režisér stejnojmenných dokumentů internetové televize Stream.cz, poutavě a jadrně líčí svérázný život horalů a připomínají bohatou průmyslovou a kulturní historii tohoto regionu.

 


 

Doporučujeme z našeho fondu

Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si elektronické verze nejnovějších českých titulů. Nabízíme více než 12278 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si domů Vaše oblíbené hudební tituly. Nabízíme více než 13883 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si Váš oblíbený film. Nabízíme více než 2830 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Navštivte oddělení periodik na Lidické 1. Můžete si přečíst přes 19845 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Digitální archiv periodik, monografií, map ... obsahuje přes 59222 titulů. Zobrazit digitální archiv.  
 
Zahrajte si doma společenské hry - půjčíme Vám je. Nabízíme více než 818 her. Zobrazit v katalogu.