EN . .

Novinky ve fondu knihovny


Každý měsíc si můžete vybrat z nabídky nových knih, které jsme pro vás do knihovny pořídili. Pokud chcete vědět, jaké knihy pro vás nakoupila daná pobočka, stačí si ji vybrat ze seznamu knihoven v levém menu. Dokumenty si můžete vybírat také podle typu (knihy, CD, audioknihy, DVD, hry, atd.)

V případě, že chcete být pravidelně informováni o nových titulech vašeho oboru, využijte služby SDI

Pokud nám chcete doporučit dokument pro doplnění fondu knihovny, využijte formulář pro zaslání Vašeho návrhu.


Seznam novinek ve fondu: pobočka Na Sadech - dětské za měsíc květen 2021.

(Celkem 78 titulů)
A Christmas carol = Vánoční koleda (odkaz v elektronickém katalogu)

A Christmas carol = Vánoční koleda

Vánoční koleda je novela z pera jednoho z nejvýznamnějších spisovatelů 19. století, Charlese Dickense. Vypráví příběh starého, zahořklého a domýšlivého Ebenezera Scrooge a o jeho přeměně ve štědrého, dobrosrdečného a starostlivého člověka. Tento příběh o jednom Vánočním zázraku" dokonale vystihuje skutečný význam tohoto kouzelného období roku. Anglicko-český zrcadlový text pro začátečníky".

 
Alea, dívka moře. Řeka zapomnění (odkaz v elektronickém katalogu)

Alea, dívka moře. Řeka zapomnění

Šestý díl příběhu o Alee - dívce moře. Všichni členové posádky Alfa cru přišli o své vzpomínky - nepamatují si ani, kolik jich bylo původně a zda někdo nechybí. Jestli chtějí zjistit, co se s nimi stalo, musí se co nejrychleji zase zorientovat. Proč po nich jdou? A kdo je ten podivný muž v černém kabátě, který je sleduje ze břehu? Alea to ani v tak složité situaci nevzdává. Vždyť by to nebyla ona, kdyby i přes různá protivenství neudělala vše pro to, aby své přátele zachránila.

 
Bratrstvo. Kniha šestá, Umrlčí tváře (odkaz v elektronickém katalogu)

Bratrstvo. Kniha šestá, Umrlčí tváře

Hal a jeho bratrstvo Volavek pronásledují piráta Zavaka, hnaní touhou získat zpět andomal, posvátný kámen Skandijců. Volavky zastihne na moři strašlivá bouře a zažene jejich loď daleko na západ, na pobřeží, které Hal nepoznává na žádné ze svých map. Ačkoli domorodci nejsou nikde k vidění, Volavky mají neodbytný pocit, že je někdo sleduje na každém kroku. Zdánlivý klid vezme za své, když se náhle objeví obrovský medvěd a zaútočí na dvě domorodé děti. Volavky včas zasáhnou a zachrání děti z medvědích spárů. Tím si získají vděčnost a přátelství místního kmene Mawagansettů, který se jim konečně ukáže. Jenže mír nemá ... více

 
Bubáček (odkaz v elektronickém katalogu)

Bubáček

Lukáš má rád pohádky o strašidlech. Ale všechny už mu maminka před spaním vyprávěla. Co teď? Musí vymyslet nějakou novou - o Bubáčkovi. Tatínek ho Lukášovi pak pěkně nakreslil. Když se však Lukáš druhý den ráno probudí, Bubáček je pryč! Večer leží smutný Lukáš v posteli, a najednou se v pokojíčku něco šustne... Kdopak to asi je?

 
Deník odhodlané prudilky. Fany se nedá! (odkaz v elektronickém katalogu)

Deník odhodlané prudilky. Fany se nedá!

Pokračování deníkových zápisků dvanáctileté Fany, která všemi silami bojuje proti nudnému životu. V životě Fany je všechno špatně: Máma jí udělá ostudu před celou školou, chytí vši v den, kdy se má sejít se svým idolem Theem Ulmerem, a navíc se zdá, že má obdivovatele a není to krásný Theo Ulmer.

 
Dusty. Nebezpečné prázdniny (odkaz v elektronickém katalogu)

Dusty. Nebezpečné prázdniny

Kniha ze série napínavých příběhů o Pavlovi a jeho inteligentním čtyřnohém příteli Dustym. Bezstarostné prázdniny na idylickém ostrově se mění v nebezpečnou detektivní akci. Prázdniny u moře! Pavel s Dustym jsou ta nejšťastnější dvojka na světě, když mohou dlouhé hodiny dovádět na pláži a podnikat dobrodružné výpravy. Jednoho dne se však stanou svědky nevšední podívané – záhadný muž vyloví z moře balíček, který přinesl příliv. Co se v něm ukrývá a co o tom všem ví místní dívka Julie? Když s ní Pavel spojí síly, začínají rozmotávat klubko podezřelých machinací, do nichž je zřejmě zapleten i místní policista.

 
Ema a její kouzelná zoo. Ospalá sovička (odkaz v elektronickém katalogu)

Ema a její kouzelná zoo. Ospalá sovička

Další příběh Emy, která s maminkou bydlí v ZOO a rozumí řeči zvířat. Olík je nesmírně ospalá sovička. Nechce totiž, aby mu v Záchranné zoo cokoli ušlo, a tak je vzhůru celý den i celou noc. Co když ale bude tak unavený, že prospí své silvestrovské vystoupení? Dokáže Ema Olíka přimět, aby se alespoň někdy vyspal?

 
Fantom z fotbalového hřiště (odkaz v elektronickém katalogu)

Fantom z fotbalového hřiště

Před fotbalovým tréninkem najde Patrik v kůlně u hřiště podivný, křiklavě zelený míč. Poté se začnou dít divné věci. Z reproduktorů zazní výhružný hlas a na hřišti se zjeví fantom, který začne Patrika ohrožovat. Sebere míč a mizí s ním pryč. Co to má znamenat? Biggi, Luk a Patrik se pouštějí do jeho pronásledování. Na horkou stopu narážejí v podzemním systému městské kanalizace.

 
František z kompostu (odkaz v elektronickém katalogu)

František z kompostu

Na konci zahrady je kompost, kde pod skořápkami od vajíček a slupkami z jablek má v nové voňavé zemi svůj domov maličký tvor. Jmenuje se František. Půvabně ilustrovaná kniha o potřebě sdílení pocitu, že každý máme na této zemi svoje místo. I když se občas cítíme bezvýznamně, jako nějaká malá, zdánlivě nepotřebná žížala.

 
Hádej, čím budu (odkaz v elektronickém katalogu)

Hádej, čím budu

Víš, kdo je to automechanik nebo meteorolog? A co ke svému povolání potřebuje paní doktorka? Kde potkáš paní družinářku a jak se jmenuje pán, který ve škole leccos opraví? Krátké veršované hádanky o učitelích, instalatérech, řidičích, prodavačkách, kuchařích, policistech, hvězdářích, právnících, programátorech a mnoha a mnoha dalších. Na každé dvoustraně knihy je umístěna hádanka na konkrétní povolání a následně další tři hádanky o nástrojích či prostředcích, které jsou k tomuto povolání třeba. Vše je doplněno bohatými ilustracemi, které mohou dětem sloužit také jako nápověda při hádání. Hádanky jsou určeny ... více

 
Haló, tady mikrobi! (odkaz v elektronickém katalogu)

Haló, tady mikrobi!

Vtipný a zábavný průvodce světem virů, bakterií a dalších mikroskopických podivínů. Lidské tělo je doslova poseto mikroby: bakteriemi, viry, houbami a spoustou dalších. V této knize se dozvíte, jaké druhy mikrobů existují, jak vypadají, jak se množí a žijí. Zjistíte také, kteří mikrobi jsou naši kamarádi a jak se bránit před těmi, kteří jsou pro nás naopak nebezpeční. Kniha je plná fascinujících informací z mikroskopického světa a také tipů, jak pečovat o svou imunitu a zůstat zdravý.

 
Heartland. Po bouři (odkaz v elektronickém katalogu)

Heartland. Po bouři

Druhý díl skvělé série, která se stala předlohou slavnému televiznímu seriálu. Amy od té bouřlivé noci, která jí navždy změnila život, Sparťana neviděla. Traumatizovaný hřebec přijíždí na Heartland, jenže to není tentýž kůň jako dřív. Je plný nenávisti a strachu z nehody, kterou si spojuje s Amy. Pokaždé, když ji vidí, výhružně na ni cení zuby a staví se na zadní. Amy má své vlastní problémy a rány, které se musí zahojit, a zdá se, že je ta poslední, která by Sparťanovi mohla pomoci. Ale možná je právě tou jedinou, která by to mohla dokázat.

 
Hodná holka, zlá krev (odkaz v elektronickém katalogu)

Hodná holka, zlá krev

Další díl série young adult krimithrillerů, ve kterém se čerstvě dospělá Pipa Fitz-Amobiová vydává po stopě zmizelého spolužáka. Little Kilton stále žije dozvuky šokujících odhalení z Pipina školního projektu. Max Hastings konečně stojí před soudem a zdá se, že tentokrát ho už ruka spravedlnosti nemine. Celé město s napětím poslouchá Pipin detektivní podcast, který nabízí reportáž přímo ze soudní síně. Jenže předmět populárního podcastu se má brzy změnit. Z města zdánlivě beze stopy zmizí další student a Pipa opět nasazuje vlastní život, aby se dopátrala pravdy.

 
Hraju, abych žil. Kniha V., Bitva (odkaz v elektronickém katalogu)

Hraju, abych žil. Kniha V., Bitva

Pokračování série žánru LitRPG, příběhu ze světa fantasy počítačové hry. Území ruského klastru se otřásá pod nohama pochodujících vojsk. Rozhněvaní bohové zachmuřeně shlíží z nebes. Sítě tajných služeb se do sebe zaklínily. Tohle už není herní quest ani meziklanová potyčka o ovládnutí perspektivní lokace. Tohle je válka světů. Do Údolí Strachu míří davy uprchlíků a bojová síla Aliance se formuje. Gleb už není jen obyčejným šéfem klanu. Stal se z něj skutečný vůdce a středobod krystalizace sil odporu.

 
Chemická dobrodružství. IV, Mor, vůně a výlet do vesmíru (odkaz v elektronickém katalogu)

Chemická dobrodružství. IV, Mor, vůně a výlet do vesmíru

Pokračování dobrodružných komiksových příběhů Emči, Míny a kamarádky Chemule ve světě chemie. Blechovy záludnosti nabírají na obrátkách, snaží se zbohatnout všemi možnými i nemožnými způsoby a nehledí napravo ani nalevo. Odvážný čtenář tak bude svědkem jeho snah o rozšíření epidemie, pokusu o krádež, a dokonce o manipulaci s přírodními zákony. Chemule však také nezahálí a spolu s dvojčaty se pokusí jeho zběsilé řádění zastavit.

 
Chuchvalci (odkaz v elektronickém katalogu)

Chuchvalci

Kdo chrání děti před nemocemi? Napínavý příběh o Chuchvalcích, Brutálnících a chlapci se superočima. Melle má velký dar, který zdědil po svém dědečkovi – superoči. Jednou v noci díky tomu zahlédne u své postele malou bytost. Nikdo mu to nevěří, jen tatínek možná ví víc, než sám tvrdí. Melle se nevzdá a brzy odhalí, kdo jsou Chuchvalci, proč jsou pro děti tak důležití a proč jim všem teď všem hrozí velké nebezpečí. Naštěstí může sám pomoct. A tak začíná velký zápas s tajemnými Brutálníky… Melle se vzbudí uprostřed noci. Na kraji jeho postele sedí divná bytůstka. Vypadá jako klubíčko vlny, má ručky a nožky a dvě ... více

 
Jak je to doopravdy... s počasím (odkaz v elektronickém katalogu)

Jak je to doopravdy... s počasím

Naučné pohádkové příběhy seznamují s projevy počasí v průběhu roku. Malé zvídavé holčičce Janince se zdají pohádkové sny o počasí. Po probuzení jí dospělí vysvětlí, jak je to s počasím a přírodními jevy doopravdy. Nejmenším dětem přečtete jen pohádky, starším dětem jsou určeny pohádky i vysvětlení.

 
Kam odešlo mé hovínko? (odkaz v elektronickém katalogu)

Kam odešlo mé hovínko?

Co se asi stane, když se na toaletě spláchne? „Kam odchází moje kakání?“ Tak se ptají snad všechny děti na světě. Objevte skrytý svět potrubí a páchnoucích stok. Přímo pod vašima nohama se toho děje víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Tato kniha provede všechny malé čtenáře každou fází kanalizačního systému, od spláchnutí přes čističku odpadních vod a koloběh vody v přírodě až po návrat do vodovodních trubek. A nezapomíná ani na recyklaci. Pro děti od 3 let.

 
Kam odplaval Vilík (odkaz v elektronickém katalogu)

Kam odplaval Vilík

Spermík Vilík bydlí u pana N. spolu se třemi sty miliony dalších spermií, ale to se brzy změní... Blíží se totiž jeden z největších závodů všech dob a na vítěze čeká cena nejvyšší - kouzelné vajíčko. A tak Vilík každý den pilně trénuje, aby se stal nejlepším plavcem na světě a dostal se k vysněnému cíli jako první... Vtipný příběh odhalí zázrak života. Vydej se s Vilíkem na cestu za kouzelným vajíčkem a zjisti, co se stane za cílovou rovinkou.

 
Když jde slůně do školy (odkaz v elektronickém katalogu)

Když jde slůně do školy

Když půjde slůně do školy, co se tam bude učit? Abecedu? To přece ne. Naučí se tam, že jeho chobot může být nosem, brčkem, rukou i hadicí! A navíc se tam seznámí s mnoha veselými zvířecími kamarády. A jaké to bude, až půjdeš do školy ty?

 
Kniha Prachu. Druhý díl, Tajné společenství (odkaz v elektronickém katalogu)

Kniha Prachu. Druhý díl, Tajné společenství

Pokračování fantasy série ze světa Zlatého kompasu. Lyra a její daemon Pantalaimon se každý na vlastní pěst vydávají na nebezpečnou cestu do tajuplné Střední Asie. Druhý díl Knihy Prachu zastihuje dospělou Lyru na studiích v Oxfordu. Její vztah s Pantíkem prochází krizí. Daemon se při jedné osamělé noční procházce stane svědkem vraždy neznámého muže. Do rukou se mu dostane jeho peněženka a s ní i přístup k deníku mrtvého, obsahující výbušné informace. A pak už události naberou turbulentní spád. Mezi Lyrou a Pantíkem dojde k prudké hádce, daemon od Lyry uteče a oba se, každý na vlastní pěst, vydávají na cestu přes celou Evropu ... více

 
Kouzelníci z pradávna. Ani do skonání věků (odkaz v elektronickém katalogu)

Kouzelníci z pradávna. Ani do skonání věků

Poslední díl okouzlující knižní série! Zar je kouzelnický chlapec ovládaný jeziznamením. Čára je válečnická dívka, která ovládá nesmírně mocnou magii. Společně našli přísady do lektvaru, kterým se lze zbavit jezinek. Jezikrál je už volá ke Ztracencovu jezeru. Oni však nejdřív musí lektvar smíchat v Poháru druhých šancí... Dokážou společně porazit hladovou tlapištírku a prchnout s pohárem? A bude kouzlo stačit na to, aby zrušilo prokletí zdejších hvozdů, nebo tu budou jezinky vládnout navždy?

 
Lunasterové. Let přes kameny (odkaz v elektronickém katalogu)

Lunasterové. Let přes kameny

Nebezpečné dobrodružství Tima, Calest a Alexe pokračuje. Okamžik, který rozhodne o osudu celého dvoutvářného světa, se blíží a oni mají být při tom. Zvládnou však překonat všechny nástrahy a najít svou cestu ve složitém a nebezpečném světě? Čekají na ně nové objevy, láska i nenávist. Putování je zavede na střechy Prahy i Benátek nebo festival dvoutvářné magie. Zúčastní se tajemného obřadu Lunojasných či setkání s mystickým drakem.

 
Magická zvířata. Myšákova kuráž (odkaz v elektronickém katalogu)

Magická zvířata. Myšákova kuráž

Lotka má za sebou mnohá dobrodružství, proto roste její sebevědomí i magické síly. Když ji na školním výletě začne opět otravovat spolužačka Zara, rozhodne se zastavit její šikanu jednou pro vždy. Bez věrné jezevčice Sofinky si však najednou není jistá, zda to zvládne. Naštěstí jí přijde na pomoc růžový myšák Fred, který má odvahy za dva!

 
Malá lesní škola : o životě v přírodě (odkaz v elektronickém katalogu)

Malá lesní škola : o životě v přírodě

Andreas Kieling ve svém úspěšném videoblogu „Malá lesní škola“ (Kleine Waldschule), který je předlohou této knihy, poutavě vyzrazuje tajemství lesa, díky nimž si pobyt venku opravdu užijete. Dozvíte se, jak si poradit při bouřce či při setkání s divočákem, jak pozorovat zvířata, abyste je nevyplašili, a co všechno se dá zažít v lese při procházkách s dětmi.

 
Mapy mých pocitů (odkaz v elektronickém katalogu)

Mapy mých pocitů

Dítě se vypravuje na cestu, která do vede ke zkoumání míst v jeho nitru. Jedinými slovy této jinak tiché knihy jsou označení míst na mapách tajemných krajin, které překvapivě a nápaditě popisují různé lidské pocity. Kouzelná kniha představuje množství odstínů jednotlivých emocí od radosti, studu, údivu a strachu až k lásce. Výtvarně výrazná kniha je určena pro děti od 4 let.

 
Medvědí říkadla (odkaz v elektronickém katalogu)

Medvědí říkadla

Kniha dětských říkadel od populárního kanadského autora Jeffreyho Beara pobaví a zaujme každou zvídavou holčičku a kluka. Dvacet pět říkadel psaných velkými tiskacími písmeny a doprovázených obrázky oblíbené ilustrátorky Petry Šolcové dětem nabízí různá setkání a dobrodružství malého médi. Méďa má totiž podobné radosti i starosti jako děti, a tak se s dětmi vydejme do medvědího světa. Co dělá medvídek v zimě? Co si objednal v cukrárně? Proč neumí létat?… Kniha říkadel je určena také začínajícím čtenářům.

 
Mimi (odkaz v elektronickém katalogu)

Mimi

Knížka básniček o dětech a pro děti, plná fantazie a hravosti, tak jako svět dětí. Hravou atmosféru podtrhují originální ilustrace.

 
Minecraft - dobrodružství v ruinách Komoriom : gamebook (odkaz v elektronickém katalogu)

Minecraft - dobrodružství v ruinách Komoriom : gamebook

Zvol si svou vlastní cestu knihou! Při poklidné procházce vesnicí se před tebou objeví mudrc a varuje tě před hrozným nebezpečím v džungli Komoriom. Hrozivý mob Klarkash se probudil! Podle proroctví se jen ty můžeš utkat s tak strašlivým stvořením a porazit ho. Dokážeš se vyhnout všem nástrahám, porazit Klarkashe a zachránit svou vesnici? Postupuj v knize podle sebe a vytvoř si tak své vlastní dobrodružství!

 
Mlsné medvědí příběhy (odkaz v elektronickém katalogu)

Mlsné medvědí příběhy

Šestadvacet veselých příhod medvědů Mišky a Nedvěda podle večerníčku Mlsné medvědí příběhy. Nedvěd a Miška jsou nejlepší medvědí kamarádi. Oba jsou nesmírně vynalézaví, když jde o to, dostat se k něčemu dobrému na zub. Mnohdy se ale stane, že i ten nejlepší plán nevyjde podle jejich představ, a to je pak v medvědím životě všechno vzhůru nohama.

 
Moje ptačí knížka : ptáci kolem nás od jara do zimy (odkaz v elektronickém katalogu)

Moje ptačí knížka : ptáci kolem nás od jara do zimy

Kniha dětem odhaluje mnoho zajímavostí ze světa malých opeřenců - jak ptáci vypadají, co dělají v jednotlivých ročních obdobích a jak je pozorovat či krmit.

 
Mops mořskou vílou (odkaz v elektronickém katalogu)

Mops mořskou vílou

Další příběh Peggy, mopsího štěňátka, které se z psího útulku dostalo do rodiny Jacksonů. Rodina Peggy se rozhodne strávit letní týden u moře. Těší se na tu nejlepší dovolenou, na které kdy byli. Chloe z celého srdce doufá, že zahlédne mořskou vílu, ale na pláži po ní není ani vidu ani slechu. Mopsík nechce, aby Chloe byla zklamaná, a tak se pouští do další akce. Rozhodne se stát mořskou vílou...

 
Mraveneček na cestě : mé první obrázkové příběhy (odkaz v elektronickém katalogu)

Mraveneček na cestě : mé první obrázkové příběhy

Obrázková publikace s kartonovými listy ukazuje zábavné putování malého mravenečka.

 
Můj první herbář (odkaz v elektronickém katalogu)

Můj první herbář

Můj první herbář je neobvyklá kniha plná zajímavostí, krásných ilustrací a… také prázdných stránek, na které nalepíte vlastnoručně usušené exempláře. Kniha vám poradí, v jakém ročním období jednotlivé druhy rostlin hledat či jak je nejlépe usušit. Nemusíte se bát, že byste dané rostliny nenašli, všechny se u nás běžně vyskytují. Možná tak konečně zjistíte, proč se třezalka jmenuje tečkovaná nebo proč přeslička skřípe, když ji zmáčknete v dlani. Tak do toho, ponořte se do dechberoucí říše rostlin!

 
Myška a pohádková polívka (odkaz v elektronickém katalogu)

Myška a pohádková polívka

Čtyři krátké veselé pohádky, které chytrá myška vypráví lasičce, aby si zachránila život. Malá myška si nerušeně četla knížku, když tu ji za ocásek popadl nenasytný lasičák a chtěl si z ní uvařit chutnou polévku. Moudrá myška ho ale přesvědčí, že polévka se nejlépe okoření pohádkami a hned je začne sama vyprávět. O přírodě, o zvířátkách, o čemkoliv. Hlavně, když bude mít čas vymyslet, jak zachránit vlastní kožíšek. Podaří se myšce přelstít mlsnou lasičku?

 
Naučím se všechny hlásky : cvičení pro správnou výslovnost (odkaz v elektronickém katalogu)

Naučím se všechny hlásky : cvičení pro správnou výslovnost

Má vaše dítě problémy s výslovností? Sešit plný her, cvičení, básniček, písniček a hádanek vám pomůže jednotlivé hlásky natrénovat.

 
Neotvírat!!!. Žhavé! (odkaz v elektronickém katalogu)

Neotvírat!!!. Žhavé!

Humorný příběh tří kamarádů, na které v balíčku čeká další tajemný tvor. "Neotvírat!" napsal někdo na podivný balíček, který Nemovi už zase přišel poštou. Tentokrát má Nemo plán, jak neznámého odesílatele vypátrat. Nastraží na něj past! Tak si to aspoň představoval. Stačí jen chvilka nepozornosti a návnada, malý plyšový drak s krásně třpytivým břichem, je pryč. Když se drak znovu objeví, Otka, Nemo a Béda a s nimi celé městečko Horní Suchopár se začnou potit. Dráček Drako nejenže plive oheň, umí i další kousky! Slunce žhne pořád víc, v rozpáleném městě je už 49 stupňů ve stínu! Ta, která vše může vrátit ... více

 
Od Elišky k Alence : čtyři české překlady Alenky v říši divů Lewise Carrolla (odkaz v elektronickém katalogu)

Od Elišky k Alence : čtyři české překlady Alenky v říši divů Lewise Carrolla

Carrollova Alenka v říši divů, fenomén světové literatury, vyšla anglicky poprvé v roce 1865, česky v letech 1902 a 1904. To se však Alenka ještě nejmenovala Alenka. V překladech Jana Váni a Jaroslava Houdka to byly Eliška a Evička. Obě tyto české verze víceméně zapadly. Opravdu dobře známá tak u nás byla kniha až od roku 1931 v novém překladu Jaroslava Císaře, který hlavní postavu pojmenoval Alenka. Od té doby se vydávala ve verzi Císařově, posléze, od roku 1961, také v překladu manželů Aloyse a Hany Skoumalových. Nyní vůbec poprvé vychází ojedinělá paralelní edice původní Carrollovy Alenky v říši divů (Alice in Wonderland) a ... více

 
Peter Pan = Petr Pan (odkaz v elektronickém katalogu)

Peter Pan = Petr Pan

Všechny děti vyrostou. Všechny kromě jednoho." Tímto zvláštním dítětem je Petr Pan. Jednoho dne ve snaze dohonit svůj stín vpadne do pokoje tří dětí – Wendy Michaela a Johna. Na oplátku za Wendyinu pomoc navrhne Petr třem sourozencům že je vezme" s sebou zpět do svého úžasného, kouzelného domova, země Nezemě. Zažijte dobrodružství dětí Darlingových a seznamte se s vílou Zvonilkou, Ztracenými chlapci a děsivým kapitánem Hookem. Anglicko-český zrcadlový text pro začátečníky.

 
Pohádkové vyprávěnky : pro celou rodinu (odkaz v elektronickém katalogu)

Pohádkové vyprávěnky : pro celou rodinu

Osm klasických pohádek od známých českých sběratelů lidové slovesnosti je přizpůsobeno čtenářským dovednostem, od začínajících čtenářů až po dospělé. Délka textů a velikost písma jsou upraveny pro potřeby čtenáře. Ten zde najde známé příběhy o kůzlátkách, Jeníčkovi a Mařence nebo o Palečkovi. Na závěr krátké medailonky autorů.

 
Pozorujeme rostliny lesa a jeho okolí s Jeníčkem a Mařenkou (odkaz v elektronickém katalogu)

Pozorujeme rostliny lesa a jeho okolí s Jeníčkem a Mařenkou

Nedaleko hlubokého lesa žili byli maminka, tatínek a jejich dvě děti, chlapeček Jeníček a děvčátko Mařenka. A protože byli Jeníček a Mařenka odjakživa neposedové, není divu, že se jednoho dne v lese ztratili a dobloudili až k babě ježibabě! Jaké rostliny během svého putování lesem a z lesa viděli a jak to s nimi dopadlo? To a také mnoho zajímavých informací o lese, poli i louce se dočtete v bohatě ilustrované knize, která je unikátním propojením pohádky a encyklopedie.

 
Příběh školní šikany : učebnice pro pedagogické pracovníky (odkaz v elektronickém katalogu)

Příběh školní šikany : učebnice pro pedagogické pracovníky

Představit nejdůležitější poznatky o školním šikanování na pozadí příběhu, který vtáhne čtenáře do děje – to je cílem této neobvyklé učebnice. Její text je rozvržen do pěti hlavních kapitol, které na reálných životních situacích ilustrují vývoj a zákonitosti jednoho z nejnebezpečnějších skupinových fenoménů. Konkrétní příklady ukazují nejčastější chyby při řešení šikany a jejich možné důsledky. Čtenáři jsou vedeni k samostatnému uvažování o tématu, k promýšlení vlastních zkušeností a podnětů a k jejich následnému porovnání s uváděnými poznatky. Text je doplněn terminologickým a výkladovým slovníčkem ... více

 
Příběhy o hříbatech (odkaz v elektronickém katalogu)

Příběhy o hříbatech

Sedm bohatě ilustrovaných příběhů, v nichž hlavní roli hrají hříbata. Krátká vyprávění s dětskými hrdiny a hrdinkami, jimž do života vstoupí koně. Právě narozené hříbě dokáže stmelit Janu s Amálkou v nerozlučné kamarádky, Monika svým broukáním zachrání předčasně narozené hříbě a nemocnou Lily navštíví nevšední noční host.

 
Příběhy z Vrbového hájku. Srneček a drak (odkaz v elektronickém katalogu)

Příběhy z Vrbového hájku. Srneček a drak

Ve Vrbovém hájku jsou kouzla všude, pokud ovšem víte, kde je hledat! Pokaždé, když sourozenci Tom a Molly navštíví svoji babičku, zažijí něco mimořádného. Aby také ne, vždyť bydlí jen kousek od magického místa, kde se pořád něco děje. Tentokrát děti narazí na opuštěného a ztraceného srnečka. Zvládnou s pomocí dráčka, kouzelného lektvaru a jednoho velmi speciálního přání srnečka zachránit?

 
Příhody tyranosaura Rexíka (odkaz v elektronickém katalogu)

Příhody tyranosaura Rexíka

Samostatně i s pomocí rodičů mohou mladší děti vstoupit do světa obrázkového čtení s úsměvným příběhem tyranosaura Rexíka. Protože Rexík zdaleka není tak hrozivý, jak se o tyranosaurech tvrdí, snadno se spřátelí s mírumilovným dinosaurem Oskarem. Ovšem pravěký svět nikdy není tak docela bez nebezpečí, jak dokládají jejich dobrodružství. kniha obrázkového čtení vychází v edici Učíme se s myškou Majdou, která je určena předškolákům a dětem, které začínají se čtením.

 
Půjdeš s námi ven? : objevitelské výpravy za přírodou ve městě (odkaz v elektronickém katalogu)

Půjdeš s námi ven? : objevitelské výpravy za přírodou ve městě

Pojďte s námi ven a objevujte zázraky přírody! Hned za dveřmi na vás totiž čekají nezapomenutelné zážitky a spousta dobrodružství.

 
Raya a drak (odkaz v elektronickém katalogu)

Raya a drak

Kdysi dávno v bájné Kumandře svorně žili lidé a draci. Jenže spokojené soužití narušili Drúni, hrozivá monstra, která nemilosrdně měnila vše živé v kámen. Draci se tehdy obětovali, aby lidstvo zachránili. Teď, o 500 let později, se strašlivé příšery vrátily, aby opět škodily. Postavit se jim dokáže jedna jediná bojovnice - Raya. Nejdřív však musí najít posledního žijícího draka. S ním dokáže Drúny porazit jednou provždy. Rayu čeká dlouhá a dobrodružná cesta, během níž zjistí, že k vítězství nad nebezpečnými protivníky nestačí jen dračí síla, ale potřeba jsou i přátelé a vzájemná důvěra.

 
Rébusy pro děti : velká hradní záhada (odkaz v elektronickém katalogu)

Rébusy pro děti : velká hradní záhada

Obsahuje: Středověká zřícenina -- Magický les -- Hrádek Podivnost. -- Resumé: Hlavní hrdinové se zapletou do zapeklitých situací a pastí, pomoci jim musí čtenář vyluštením spousty hádanek a rébusů.

 
Rekordy ze světa zvířat (odkaz v elektronickém katalogu)

Rekordy ze světa zvířat

Úžasně ilustrovaný atlas zvířecích rekordů Superhrdinové žijí mezi námi – jsou to zvířata! Seznam jejich neuvěřitelných schopností je delší, než byste si dokázali představit. Kdo dokáže předběhnout i jedoucí auto? Který živočich by mohl na narozeninovém dortu sfouknout stovky svíček? A kdo zvedne více než tisícinásobek své váhy?

 
Řádky z lásky (odkaz v elektronickém katalogu)

Řádky z lásky

Kniha, kterou držíš v ruce, je plná lásky a naděje. Dala jsem do ní celé srdce – a možná se u ní i zasměješ… Dětské básně, jež pohladí duši, roztančí srdce a ukonejší mysl. Básničky, které nejen pobaví, ale předají čtenáři moudro, jež si v sobě všichni nosíme, i když o něm možná nevíme. Pojďte prozkoumat náš vnitřní svět, který se tolik odráží v tom vnějším.

 
Směle do školy (odkaz v elektronickém katalogu)

Směle do školy

Která škola je ta nejlepší na světě? Veverčí? Vlčí? Želví? To se právě dnes vydá zjistit Pom. V králičí škole se sčítají mrkve a saláty, v myší se vyučuje geometrie sýrů a v žabí umělecké škole se maluje, kutí a muzicíruje. A copak asi dělají ve škole lenochodi? Každopádně nejsladší obědy se podávají ve školní jídelně u medvědů! Knížka pro malé zvědavé skřítky, kteří už se nemohou dočkat, až se brány školky či školy otevřou i pro ně.

 
Snídám slunce : pocta rostlinám celého světa (odkaz v elektronickém katalogu)

Snídám slunce : pocta rostlinám celého světa

Ilustrovaný průvodce světem rostlin pro děti i dospělé Rostliny mají pro náš svět zásadní význam, protože bez nich by nedokázal přežít ani žádný jiný živý tvor. Tahle knížka vám pomůže se s našimi listnatými sousedy lépe seznámit – od semínek až po zkameněliny (a přes všechno mezi tím). Napadlo vás někdy, odkud se vzaly cereálie, které ráno snídáte? Věděli jste, že vaše gumové holínky jsou možná vyrobené z mízy stromu? Které rostliny nás dokážou vyléčit a jaké nám naopak mohou ublížit? Botanik Michael Holland v knize vysvětluje, jak rostliny s pomocí slunečního svitu vyrábějí potraviny, které jíme, ... více

 
Sovy z Čarovného lesa. Záchranná mise (odkaz v elektronickém katalogu)

Sovy z Čarovného lesa. Záchranná mise

Druhý díl magické série o sovách z Čarovného lesa. Kamarádky Katku, Evu a Alex čeká báječné dobrodružství v Čarovném lese. Kouzlem se promění v sovy a starý vykotlaný strom je přenese do magického světa obývaného roztodivnými zvířátky. Tentokrát potřebují jejich pomoc ptáčkové střízlíci, kteří jednoho dne přišli zničenonic o hlas. Nemohou teď zazpívat na slavnosti, která se kvapem blíží. Dokážou jim moudré sovy pomoct?

 
Sovy z Čarovného lesa. Měsíční kaštan (odkaz v elektronickém katalogu)

Sovy z Čarovného lesa. Měsíční kaštan

První díl magické série o sovách z Čarovného lesa. Tři kamarádky, Katka, Eva a Alex, se na zahradě schovají do starého vykotlaného stromu, který je kouzlem přenese do Čarovného lesa a promění je v sovy. Ocitnou se v nádherné magické krajině a hned se tam seznámí se zvířecími obyvateli tohoto kouzelného světa. Jako sovy dokážou létat a navíc jsou moudré. Podaří se jim zachránit posvátný strom, který poskytuje obživu a obydlí mnoha obyvatelům Čarovného lesa?

 
Správná pětka a zloději (odkaz v elektronickém katalogu)

Správná pětka a zloději

V dalším dobrodružném příběhu zpestří velikonoční prázdniny čtveřici kamarádů záhadná krádež ve věži. Pětka se znovu setkává s Kutilem a jeho opičkou Nezbedou. Tentokrát netráví prázdniny na Kutilově majáku, ale stanují na louce u Kutilova domu, kde chlapcův otec, profesor Hayling, pracuje v nedostupné věži na přísně tajném novém vynálezu. Jednoho dne však část profesorových výpočtů zmizí. Někdo je ukradl! Ale jak? Že by v tom měli prsty akrobaté z nedalekého kočovného cirkusu?

 
The story of Heidi = Heidi, děvčátko z hor (odkaz v elektronickém katalogu)

The story of Heidi = Heidi, děvčátko z hor

Když malá Heidi osiří, je poslána do Alp žít se svým podivínským dědečkem. Život v horách si zamiluje, hraje si na slunci a vyrůstá obklopená čistou přírodou. Její život se ale náhle změní, když je přinucena žít ve městě. Najde si tam novou kamarádku, ale po životě v horách se jí začne stýskat. Dokáže najít cestu zpátky tam, kam patří? Anglicko-český zrcadlový text pro začátečníky.

 
Světla nad močálem (odkaz v elektronickém katalogu)

Světla nad močálem

Fantasy román pro mládež. Poté co si Lena vzala život, má se z ní stát bludička. V novém světě to ale rozhodně nebude mít jednoduché. Lena si vzala život naprosto dobrovolně – mezi lidmi už žít nemohla. Teď je z ní navka, budoucí bludička. Aby se jí skutečně stala, musí kromě nových dovedností zvládnout to hlavní: nalákat do močálu lidskou duši. Jenže po střetnutí s nepřátelskou strigou má na splnění úkolů místo sedmi let jen sedm dnů. Lena u bludiček našla milující rodinu a udělá cokoli, aby s nimi mohla žít i nadále. Zvládne přivést duši člověka, nebo ji čeká věčné zatracení? Vítězný příběh 4. ročníku ... více

 
Timovy tipy: bojíš se tmy? (odkaz v elektronickém katalogu)

Timovy tipy: bojíš se tmy?

Obrázková knížka o překonávání strachu ze tmy je určena pro společné čtení dětí a rodičů. Jak svým dětem pomoci překonat strach ze tmy? Tim, hlavní postava této knížky, navrhuje pět zábavných a nápaditých postupů, které může jednoduše vyzkoušet každé dítě. Kniha se však také obrací přímo na rodiče, kterým psycholožka specializující se na kognitivně-vývojovou psychoterapii, přináší pět jednoduchých, jasně srozumitelných rad, jak dětem při překonávání strachu ze tmy pomoci.

 
Timovy tipy: budu mít sourozence (odkaz v elektronickém katalogu)

Timovy tipy: budu mít sourozence

Obrázková knížka o přijetí nového sourozence je určena pro společné čtení dětí a rodičů. Jak dětem pomoci, aby se těšily na nového sourozence? Tim, hlavní postava knížky, přináší pět zábavných a nápaditých postupů, které může vyzkoušet každé dítě. Kniha se však také obrací přímo na rodiče a přináší pět jednoduchých rad, jak dětem pomoci, aby se na nového sourozence těšily a nepochybovaly o tom, že je rodiče pořád milují.

 
Timovy tipy: míváš často vztek? (odkaz v elektronickém katalogu)

Timovy tipy: míváš často vztek?

Obrázková knížka, která pomáhá dětem uvědomit si své pocity a ovládnout vztek, je určena pro společné čtení s rodiči. Jak můžeme dětem pomoci zvládat vztek? Tim, hlavní postava této knížky, navrhuje pět zábavných a nápaditých postupů, které může jednoduše vyzkoušet každé dítě. Kniha se však také obrací přímo na rodiče, kterým psycholožka specializující se na kognitivně-vývojovou psychoterapii přináší pět jednoduchých a srozumitelných rad, jak dětem pomoci, aby dokázaly ovládat vztek a zároveň uměly vyjádřit své pocity.

 
Timovy tipy: první den ve školce (odkaz v elektronickém katalogu)

Timovy tipy: první den ve školce

Obrázková knížka o prvním dni ve školce je určena pro společné čtení dětí a rodičů. Jak můžeme dětem pomoci zvládnout jejich první den ve školce? Tim, hlavní postava této knížky, navrhuje pět zábavných a nápaditých postupů, které může jednoduše vyzkoušet každé dítě. Kniha se však také obrací přímo na rodiče a přináší pět jednoduchých rad, jak dětem pomoci, aby se na svůj první den ve školce připravily. Nakladatelská anotace.

 
Třída plná barev : celoroční projekt pro MŠ (odkaz v elektronickém katalogu)

Třída plná barev : celoroční projekt pro MŠ

Kniha aktivit pro MŠ zaměřená na celý školní rok nabízí pedagožkám a pedagogům mateřských škol pestrou škálu různých aktivit: povídání, básničky, výtvarné a pohybové činnosti, hudební chvilky, konkrétní odkazy na dětskou literaturu a pohádky atd. Veškeré aktivity jsou navrženy s důrazem na prožitkové učení. Jde o další z řady školních programů, který se komplexně věnuje náplni RVP a to tak, aby to bavilo děti i paní učitelky. Petra Vondrová působí jako pedagog českého jazyka a výtvarné výchovy na různých stupních vzdělávání. Věnuje se i lektorování seminářů s výtvarným zaměřením pro vzdělávací instituce. ... více

 
Tunel kostí (odkaz v elektronickém katalogu)

Tunel kostí

Královna hrůzostrašných příběhů Victoria Schwabová přináší další napínavou zápletku, která zaručeně nadchne všechny milovníky fantasy. I v druhém dílu série lovkyni duchů Cassidy Blakeovou pronásledují problémy... a to ještě víc než obvykle. Cass se svými rodiči (a samozřejmě i nejlepším kamarádem, duchem Jacobem) tentokrát zamíří do Paříže, kde Blakeovi natáčí další díly pořadu o nejstrašidelnějších místech světa. Bylo by fajn jíst jeden croissant za druhým a užívat si výhled z Eiffelovky, kdyby v podzemních katakombách nečíhalo děsivé nebezpečí. Když Cass omylem probudí mocného poltergeista, zjistí, že to není ... více

 
Učíme se o zahradě s Šípkovou Růženkou (odkaz v elektronickém katalogu)

Učíme se o zahradě s Šípkovou Růženkou

Projdi se spolu s Šípkovou Růženkou světem rostlin. Kromě příběhu Šípkové Růženky kniha přináší také mnoho zajímavých informací o zahradě a všem s ní spojeném. Kniha je unikátním propojením pohádky a encyklopedie.

 
Únikovka : dinosauři (odkaz v elektronickém katalogu)

Únikovka : dinosauři

"Napínavá hra ze světa Minecraftu" Dokážete zjistit, kdo se vám naboural do serveru? Máte 45 minut na vyřešení záhad! Když se s kamarády připojíte ke svému oblíbenému serveru, zjistíte, že hrajete Nemilosrdnou hru. Všude se to jen hemží moby! Vyřešte záhady a odhalte viníka, co to má všech

 
Únos ve vlaku Kalifornská kometa (odkaz v elektronickém katalogu)

Únos ve vlaku Kalifornská kometa

V druhém pokračování řady příběhů Velkých železničních dobrodružství se dvanáctiletý amatérský detektiv Hal Beck vydává do Spojených států, aby zde se svým strýcem projel napříč celou zemí na palubě slavné Kalifornské komety. A autoři mu i zde nachystají další tajemství, které dokáže vyřešit jen on sám. Hal se po návratu ze své první cesty nemůže dočkat, až ho jeho strýc, novinář Nathaniel Bradshaw, vezme na další ze svých výprav. Tentokrát na ně čeká pouť z Chicaga do San Franciska. Hal zjišťuje, že Amerika je něco úplně jiného než jeho rodná Anglie. Dokonce i jazyk je celý divný a zvláštně nesrozumitelný. ... více

 
V lese s Červenou karkulkou (odkaz v elektronickém katalogu)

V lese s Červenou karkulkou

Jednoho dne se vydala Karkulka za babičkou. Musela sama a přes hluboký les. Potkala sice vlka, ale také poznala spoustu věcí, které dělají les lesem. Houby, stromy, zvířátka, sladké dobrůtky. Stopy lesa objevila i v útulné babiččině chaloupce. Příroda je zkrátka všudypřítomná a důležitá. Chcete se i vy naučit spolu s červenou holčičkou všechno o lese? Otevřete knížku a projdět se s Červenou karkulkou lesem i její pohádkou.

 
Velká kniha Vlase a Brady (odkaz v elektronickém katalogu)

Velká kniha Vlase a Brady

Kreslený příběh o putování dvou postaviček fantastickou krajinou a o jejich boji s fantastickými překážkami. Kniha vyšla u příležitosti velké retrospektivní výstavy ilustrační tvorby Františka Skály v Galerii hlavního města Prahy v Domě U Kamenného zvonu. Kromě komiksu Velké putování Vlase a Brady obsahuje také rozhovor s Františkem Skálou, původní skici ke komiksu, přípravné kresby i ukázky obrazového scénáře k nerealizovanému animovanému filmu a výtvarné návrhy pro divadelní adaptaci Vlasova a Bradova příběhu.

 
Velká medvědí kuchařka (odkaz v elektronickém katalogu)

Velká medvědí kuchařka

Asi nás znáte z večerníčku Mlsné medvědí příběhy. Ze všeho nejraději mlsáme a podnikáme různá dobrodružství. Když nevíme, na co máme chuť, zalistujeme v naší Velké medvědí kuchařce. A tu právě držíš v tlapách i ty! Najdeš v ní třicet mňamózních receptů, které jsou ověřené našimi zvířecími kamarády a potěší i ten nejmlsnější jazýček.

 
Vesmír : velká kniha odpovědí (odkaz v elektronickém katalogu)

Vesmír : velká kniha odpovědí

ilustrace: Alistar Illustration. -- Olen : Yoyo books, [2020]. -- 14 nečíslovaných stran : vše barevné ilustrace ; 29 cm. -- Přeloženo?. -- Kartonové listy s odklápěcími obrázky. -- ISBN : 978-94-6422-030-8 (vázáno). B 59.312 b  

 
Víla Jasmínka a skřítek Vendelín : jak spolu zachránili les (odkaz v elektronickém katalogu)

Víla Jasmínka a skřítek Vendelín : jak spolu zachránili les

Když víla Jasmínka přistane na padáčku z odkvetlé pampelišky u Železné studánky, netuší, že tam na ni čeká velké dobrodružství. Zvědavost ji nedá, a tak začne prozkoumávat místa, která dosud nepoznala - jeskyně, mýtiny, louky a především les. Tam potká moudré a laskavé lesní skřítky, kteří znají odpovědi na její zvídavé otázky. Co dělat, aby les zůstal čistý a zvířátkům se tam dobře žilo? Jak chránit přírodu? Které bylinky mají léčivou moc? Chcete to také vědět? Tak se pusťte do čtení!

 
Vombat Jirka zachraňuje (odkaz v elektronickém katalogu)

Vombat Jirka zachraňuje

Další příběh vombata Jirky, který si tentokrát jako jediný zachová chladnou hlavu v nebezpečné situaci. Kdo zachrání zvířátka, když v australské přírodě vypukne požár? Přece statečný vombat Jirka! Zrovna si vyhrabal nový tunel, a to se mu náramně hodí – všechna zvířátka jím dovede do bezpečí na druhou stranu. Klokana Freda, myšku Lízu, ježuru Belu, koalu Lálu, a dokonce i svoje úhlavní nepřátele, lišku Vilhelmínu a tasmánského čerta Huberta. A když se pak spustí déšť, všichni si z radosti společně zatancují.

 
Vtipy pro děti. 5 (odkaz v elektronickém katalogu)

Vtipy pro děti. 5

Další sbírka nejlepších anekdot a vtipů pro děti. Vtipy jsou rozděleny tematicky do několika oddílů: o Pepíčkovi, o blondýnách, policajtech, Chucku Norrisovi a další.

 
Zachraňme naši planetu : velká kniha odpovědí (odkaz v elektronickém katalogu)

Zachraňme naši planetu : velká kniha odpovědí

Je naše planeta opravdu v ohrožení? Mohu nějak pomoci i já? Odpověď na tyto a jiné mnohé fascinující otázky se ukrývají pod odklápěcími obrázky v této knížce. Hledej jednu odpověď za druhou a objevuj nádherný svět, ve kterém žijeme s touto velkou knihou plnou informací o tom jak můžeš zachránit naši planetu.

 
Země odvážných. Rozvrácená smečka (odkaz v elektronickém katalogu)

Země odvážných. Rozvrácená smečka

1. díl dobrodružné série od autorky Kočičích válečníků. Pro zvířata na afrických pláních po celé generace platil jediný zákon: smíš zabít, jen abys přežil. Když však dlouholetý mír naruší nečekaná zrada, musí se ve velkolepé bitvě o přežití spojit neobvyklá trojice mladých zvířat: lev, slonice a pavián. Křehká rovnováha mezi lovci, mrchožrouty, predátory a kořistí se tak ocitá v tlapkách nečekaných hrdinů, z nichž každý může něco získat – nebo všechno ztratit.

 
Zlé mořské panny ve skalách (odkaz v elektronickém katalogu)

Zlé mořské panny ve skalách

Pokračování dívčí série ze světa mořských panen. Mořské panny Bětka, Zlata a Mimi spolu se Stevem, mluvícím mořským koníkem, jsou uvězněni na palubě strašidelné lodi Veselá Mary, která míří do legendárního Krokodýlího království. Mezitím na souši odhalili zmrzlinář a královna vychytávek Paris podlý plán na zničení světa mořských panen.

 
Zvířata a jejich úkryty (odkaz v elektronickém katalogu)

Zvířata a jejich úkryty

Veverka bydlí v hnízdě vysoko na stromě a bobr si postavil hrad v rybníku. Krtek hloubí pro sebe a svá mláďata komůrku pod zemí a mravenci si v lese vybudovali přímo uměleckou stavbu z jehličí a větviček. Ale jak to vypadá uvnitř? V této knize nahlédnou malí, zvídaví milovníci přírody do skrytých obydlí zvířat. U popisu každého zvířete se nachází půlstránka, která jeho úkryt ukazuje zvenčí. Po jejím otočení si čtenáři mohou dané obydlí prohlédnout i zevnitř, včetně jeho obyvatel. Kniha Zvířata a jejich úkryty představuje prostřednictvím detailních obrázků a snadno srozumitelných textů deset oblíbených živočichů, kteří ... více

 
Zvířata z farmy : kdo je ze všech nejhlasitější? (odkaz v elektronickém katalogu)

Zvířata z farmy : kdo je ze všech nejhlasitější?

Toto roztomilé leporelo s krásnými ilustracemi je určeno pro nejmenší děti, které se seznamují s okolním světem. S knížkou mohou děti rozvíjet zrak i motorické schopnosti. Děti si mohou zvířátka z farmy pořádně prohlédnout a zkusit napodobit jejich hlavní znaky a zvuky. A hlavně je na konci knížky čeká pořádné překvapení! Kdo se na ně asi dívá v tom malém zrcátku?

 


 

Doporučujeme z našeho fondu

Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si elektronické verze nejnovějších českých titulů. Nabízíme více než 12278 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si domů Vaše oblíbené hudební tituly. Nabízíme více než 13883 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si Váš oblíbený film. Nabízíme více než 2830 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Navštivte oddělení periodik na Lidické 1. Můžete si přečíst přes 19845 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Digitální archiv periodik, monografií, map ... obsahuje přes 59222 titulů. Zobrazit digitální archiv.  
 
Zahrajte si doma společenské hry - půjčíme Vám je. Nabízíme více než 818 her. Zobrazit v katalogu.