EN . .

Novinky ve fondu knihovny


Každý měsíc si můžete vybrat z nabídky nových knih, které jsme pro vás do knihovny pořídili. Pokud chcete vědět, jaké knihy pro vás nakoupila daná pobočka, stačí si ji vybrat ze seznamu knihoven v levém menu. Dokumenty si můžete vybírat také podle typu (knihy, CD, audioknihy, DVD, hry, atd.)

V případě, že chcete být pravidelně informováni o nových titulech vašeho oboru, využijte služby SDI

Pokud nám chcete doporučit dokument pro doplnění fondu knihovny, využijte formulář pro zaslání Vašeho návrhu.


Seznam novinek ve fondu: pobočka Na Sadech - dětské za měsíc říjen 2021.

(Celkem 111 titulů)
Alice's adventures in wonderland (odkaz v elektronickém katalogu)

Alice's adventures in wonderland

. -- London : Macmillan Children's Books, 2021. -- ISBN : 978-1-5290-4314-3. B 110.913 b  

 
Ať žijí štěňata!. Kdo rozveselí Sisinku? (odkaz v elektronickém katalogu)

Ať žijí štěňata!. Kdo rozveselí Sisinku?

Pokračování příběhů Katky, Máji a Gábiny, které pomáhají s péčí o štěňata v psím hotelu.Děvčata pomáhají tetě Janě s roztomilým štěňátkem Kavalír King Charles španěla jménem Sisi. Chodí si s ním hrát, ale zdá se jim podezřele skleslé a smutné. Když Sisi úplně přestane jíst, dostanou o ni strach. Teta Jana se snaží dovolat Sisinčině paničce, ale ta je mimo město. Nakonec si všimnou, že maličká fenka vždy pookřeje v okamžiku, kdy se v její blízkosti objeví stará kočka Marmeláda.

 
Babka z domku na kuří nožce (odkaz v elektronickém katalogu)

Babka z domku na kuří nožce

Dobrodružné vyprávění o tom, jak je důležité překročit práh dveří vlastního domu.Každý domek chce být zabydlený upomínkami z cest, aby měl kus světa pod střechou. Jenže Babka Bejvávalka se kdysi rozhodla, že už nikdy nevystrčí nos ven. Naštěstí její domeček stojí na kuří nožce a na vandr se vydá po svých i proti její vůli.

 
Bílá paní na hlídání je zpět (odkaz v elektronickém katalogu)

Bílá paní na hlídání je zpět

Další příběhy neposedných čtyřčat Barnabáše, Matyáše, Tobiáše a Uriáše, které má dost často na starosti jejich chůva - Bílá paní ze zámku. Komiksové příběhy na motivy stejnojmenného večerníčku.V tomto vydání čeká na čtenáře celkem šest nových příběhů, ve kterých se například odehraje zkouška nových snowboardů na horách - svátečně i s tatínkem a v dalším příběhu se ukáže, jestli je vůbec něco, čeho se mohou čtyřčata opravdu bát. Ne vždycky má ale Bílá paní na kluky čas. Co když si bude chtít dát dostaveníčko na cimbuří s chrabrým rytířem? Jisté je, že maminka s tatínkem služeb netradiční chůvy ... více

 
Broučci (odkaz v elektronickém katalogu)

Broučci

Ve statisících českých domácností četli odjakživa rodiče nebo prarodiče dětem před spaním Karafiátovy Broučky. Nádhernou knihu, která učarovala mnohým generacím. Vyšla v neuvěřitelném počtu vydání a s ilustracemi těch nejznámějších výtvarníků. Před skoro sto padesáti lety ji napsal sotva třicetiletý autor a vydal vlastním nákladem. Každá generace dětí od té doby měla „své“ Broučky. Nejslavnější česká dětská knížka nyní vychází v novém vydání a s ilustracemi mladé současné výtvarnice Terezy Konupčíkové.

 
Búú : zvířátka na farmě : kuk do knížky! (odkaz v elektronickém katalogu)

Búú : zvířátka na farmě : kuk do knížky!

Knížka s tuhými listy a otvíracími okénky představuje známá i méně známá zvířata žijící na farmě a v okolí lidských obydlí.

 
Byl jednou jeden život. Kosti (odkaz v elektronickém katalogu)

Byl jednou jeden život. Kosti

Komiksové zpracování kultovního animovaného seriálu! Vydejte se spolu s Maestrem a jeho přáteli do hlubin lidského těla. Sledujte, jak bojují s viry a bakteriemi a starají se o to, aby zůstalo zdravé a šlapalo jako hodinky. Objevte, jak je postavena nejdokonalejší stavba na světě – lidská kostra. Tato křehká a zároveň pevná konstrukce se skládá z více než dvou set kostí. Podepírá lidské tělo a chrání jeho nejzranitelnější části.

 
Co chci vědět o sexu (odkaz v elektronickém katalogu)

Co chci vědět o sexu

Co chci vědět o sexu je dokonalý průvodce, plný názorných ilustrací, napsaný jednoduchým a srozumitelným jazykem, který odpoví na spoustu otázek, jež děti rády kladou. Je určen klukům a holkám od šesti do dvanácti let, kterým pomůže při poznávání tajů lásky a sexuality. Jistě se stane i dobrým pomocníkem pro rodiče i vychovatele, kteří na jeho stránkách najdou potřebné informace, aby dětem zvládli jednoduše vysvětlit všechna tajemství přirozeného procesu vývoje. Tato knížka vás nejen mnohé naučí, ale hlavně vám pomůže snadněji komunikovat s dětmi o všem, co se týká jejich sexuality a lásky.

 
Čaroponíci. Stelino tajemství (odkaz v elektronickém katalogu)

Čaroponíci. Stelino tajemství

Další příběhy Fionny a její kobylky Sunny z jezdecké farmy Křišťálová hůrka.Na farmu Křišťálová hůrka dorazil další čaroponík! Nová kobylka Stela dostane od Leonory modrý safír, čarokámen, který má přinášet klid a mír. Jenže není ani klidná, ani mírumilovná. Naopak, každým dnem se stává divočejší. Když se pak rozzáří Sunnyin čarokámen, je Fiona přesvědčená, že musí pomoct právě Stele.

 
Datel a slabihoudek (odkaz v elektronickém katalogu)

Datel a slabihoudek

Obrázková kniha pro nejmenší děti o statečném datlovi, strachu a pochybnostech, se kterými všichni občas bojujeme.Ťuk, ťuk, ťuk! Kdo to je? Veselý datel klove do stromu. Dělá si nové hnízdo v dutině stromu. Proč ale přestává? Slabý hlásek uvnitř jeho hlavy mu našeptává, že svoje hnízdo nikdy nedokončí. Dokáže se datel postavit věčně pochybovačnému slabihoudkovi?

 
Delfínek v nesnázích (odkaz v elektronickém katalogu)

Delfínek v nesnázích

Další dobrodružství Frantiny, která miluje divoká zvířata a pomáhá jim.Když se Frantina setká s hravým delfínkem, zažije s ním úžasná dobrodružství. Hned za korálovým útesem se však rozkládá nekonečný modrý oceán, který je pro delfínka plný nebezpečí! Dokáže Frantina překonat strach z hloubky, když se její nový kamarád ocitne v nesnázích?

 
Děsivé historky (odkaz v elektronickém katalogu)

Děsivé historky

Michael Dahl. -- 12 cm. -- 8596434011368. HCD 13.324 b  

 
Dinosauři (odkaz v elektronickém katalogu)

Dinosauři

ilustrace Teylor Smirl. -- Ostrava : Bookmedia, s.r.o., [2021]. -- ©2021. -- 64 stran (některé na složených listech), barevné ilustrace, portréty, mapy ; 31 cm. -- Přeloženo z angličtiny, překladatelka u copyrightu: Anna Vachudová. -- Obsahuje rejstřík. -- Terminologický slovník. -- ISBN : 978-80-7639-088-1 (brožováno) : Kč 249.00. B 59.592 b  

 
Divadélko od vedle (odkaz v elektronickém katalogu)

Divadélko od vedle

Bohatě ilustrovaný příběh o nekonečné fantazii a mezilidských vztazích optikou dětského světa.Příběh vypráví o sourozencích Pavlíkovi a Pie, kteří si spolu rádi hrají maňáskové divadlo. Mají moc pěkné a opečovávané loutky a také velkou fantazii. Jednoho dne se do sousedství přistěhuje nový kluk jménem Ríša, který má jinačí hračky: letadla, vrtulníky, auta, dokonce i ponorku. To upoutá Pavlíka natolik, že začne s novým kamarádem trávit veškerý volný čas. Pia se rázem cítí odstrčeně. Navíc se Ríša nezachová hezky ani k jejich maňáskům. Nečekaná událost ale změní vztah všech tří dětí. Velkoplošné realistické ... více

 
Ďolík (odkaz v elektronickém katalogu)

Ďolík

Autorská obrázková kniha o síle představivosti a hry. O ustrašených dospělých a touze dětí nikdy se nevzdávat.Ďolík je za tělocvičnou. Někdo tam v minulosti odstranil hodně hlíny, teď tam rostou keře, jsou tam větve, balvany a pařezy. Můžete tam být a hrát si. Tak dlouho a tak zábavné hry. Všichni milují Ďolík - kromě dospělých. Ti Ďolík nesnáší.

 
Domino Puzzle. Animaux (odkaz v elektronickém katalogu)

Domino Puzzle. Animaux

. -- [France] : Djeco, [2021?]. -- 1 hra (různé části). -- Obsahuje: 28 dílků puzzle. -- 3070900081659. HRA 875 b  

 
Druhý život (odkaz v elektronickém katalogu)

Druhý život

Další napětím a zvraty nabitý příběh autorky úspěšného fantasy románu "Čtyři mrtvé královny" je zároveň i jejím přestupem do jiné, byť příbuzné literární oblasti, a sice do žánru sci-fi.Poté, co Velká vlna zničila planetu a zatopila svět, museli se lidé naučit přežít na vodě. Tempe se každý den potápí do zaplaveného města a hledá cokoli cenného, co by mohla vyměnit za peníze. Potřebuje dát dohromady pořádný balík, aby ve výzkumném centru Palindromena zaplatila za oživení své mrtvé sestry Elysey. Jen ona totiž ví, kdo může za smrt jejich rodičů. Místo šťastného shledání však přijde šok. Elysea nehodlá 24 hodin, ... více

 
Einstein : kvantové salto (odkaz v elektronickém katalogu)

Einstein : kvantové salto

Seznamte se s dobou dětství i studií Alberta Einsteina, poznejte jeho vášeň pro matematiku a hudbu. Zjistěte, jaké měl potíže s hledáním práce, čeho dosáhl a jak jeho objevy vyvolaly revoluci v pojetí a chápání fyziky.

 
Ema a jednorožec. Zlatý princ (odkaz v elektronickém katalogu)

Ema a jednorožec. Zlatý princ

Ema má velké starosti. Hříbátko Aurus začíná sílit a Ema musí zasáhnout dřív, než bude narušena rovnováha v Říši snů.V Říši snů se odehrává odvěký souboj mezi dobrem a zlem. Je třeba zakročit, stvůry z Říše nočních můr totiž nikdy nespí a snaží se vše ovládnout. Příčinou zkázy, která se na Říši snů valí, je zřejmě hříbátko jednorožce Keiry, malý Aurísek. Jeho kouzelná moc je každým dnem silnější a stává se nezvladatelnou. Ema musí malého zlatého jednorožce zkrotit dřív, než jeho moc všechny zničí.

 
Emil a detektivové (odkaz v elektronickém katalogu)

Emil a detektivové

Maminka dvanáctiletého Emila pracuje jako kadeřnice. Aby si chlapec alespoň trošku užil prázdniny, pozvou ho jeho teta Marta s babičkou na návštěvu k nim do Berlína. Maminka mu na cestu dá 140 marek, z nichž má babičce odevzdat 120 na přilepšenou. Je to pro oba hodně peněz a malý cestovatel si je proto schová do sáčka, aby je neztratil. Jenže ve vlaku usne, a když se probudí, zjistí, že jsou peníze pryč. Rozhodne se pachatele vypátrat na vlastní pěst. Tím začíná dramatická honička za zlodějem, která by nikdy nemohla skončit úspěšně, kdyby na to byl Emil sám.

 
Emoce. Závist (odkaz v elektronickém katalogu)

Emoce. Závist

text: Stéphanie Couturier ; ilustrace: Mauréen Poignonec. -- Písek : Jiří Models, [2021]. -- 17 nečíslovaných stran : barevné ilustrace ; 18 cm. -- Přeloženo z francoužstiny?. -- Resumé: Co znamená závidět a jak s takovými pocity pracovat? Bohatě ilustrovaná obrázková knížka s krátkým příběhem. -- ISBN : (vázáno). C 402.794 b  

 
Faraonovy doutníky (odkaz v elektronickém katalogu)

Faraonovy doutníky

Kreslený komiksový seriál o neuvěřitelných příhodách odvážného reportéra Tintina a jeho psa Filuty.V tomto příběhu podniká Tintin výpravu na Dálný východ. Během cesty lodí je však obviněn z pašování opia a rázem se zaplétá do neuvěřitelného sledu náhod, při němž odhalí mocný gang pašeráků drog.

 
Farma paní Láryfáry (odkaz v elektronickém katalogu)

Farma paní Láryfáry

Betty MacDonaldová. -- 12 cm. -- 8594072277788. HCD 13.315 b  

 
Filacolor : [barevné dřevěné korálky] (odkaz v elektronickém katalogu)

Filacolor : [barevné dřevěné korálky]

. -- [France] : Djeco, [2021?]. -- 1 hra (různé části). -- Obsahuje: 24 korálků, provázek na navlékání. -- 3070900061606. HRA 885 b  

 
Hádanky a říkačky jen pro chytré hlavičky (odkaz v elektronickém katalogu)

Hádanky a říkačky jen pro chytré hlavičky

Knížka se známými i méně známými hádankami a říkadly. K pochopení přeneseného významu a k rozluštění napomáhají oblíbené ilustrace Jiřího Trnky.

 
Hurvínkova nebesíčka (odkaz v elektronickém katalogu)

Hurvínkova nebesíčka

Další veselé vyprávění o Hurvínkovi, Máničce a Žerykovi. Tentokrát budou v hledáčku zájmu pulec Břéťa a věrný pes Žeryk. Jak se přihodilo, že se Hurvínek, Mánička a jejich chlupatý kamarád Žeryk setkali se svérázným znalcem zvířat doktorem Kytlem, s jeho kocourem Petrklíčem a hubatou kavkou Francim? Všechno začalo tím, že se Hurvínek rozhodl naučit Žeryka mluvit lidskou řečí. V nové knížce pro všechny milovníky oblíbených loutkových hrdinů se Hurvínek a jeho kamarádi ocitnou v podivuhodném domě zvaném Nebesíčka, který se tu a tam zjevuje v Praze na Malé Straně.

 
Jasmínčina zvířátka. Koťátko Cesmína (odkaz v elektronickém katalogu)

Jasmínčina zvířátka. Koťátko Cesmína

Další příběh holčičky Jasmínky a jejího kamaráda Toma, kteří se starají o opuštěná zvířátka.Jasmínka s Tomem najdou opuštěné koťátko. Ale to by nebyli naši zachránci zvířat, aby se o něj nepostarali! Jenže Jasmínčini rodiče už žádná další zvířata rozhodně nechtějí povolit. Cesmíně je potřeba najít nový domov.

 
Jazyk duchů (odkaz v elektronickém katalogu)

Jazyk duchů

Dobrodružný fantasy příběh osiřelých sourozenců, kteří se vydávají na nebezpečnou výpravu za záchranou království.Julian, Noa a Mája jsou po smrti své matky v nebezpečí. Palácový převrat a pronásledování ze strany nájemných vrahů je donutí odejít do vyhnanství na začarovaný pohyblivý ostrov. Princezna Noa stojí před dvěma úkoly: pomoci Juliánovi získat zpátky trůn, ale zároveň ho uchránit před jeho schopnostmi, které ho mohou stáhnout na temnou stranu. Spolu s hlídáním otravné sestřičky Máji a dohledem nad nevyzpytatelným mořským hadem, který chrání ostrov, má Noa plné ruce práce. A nepřátelé jsou jim stále v patách.

 
Jedu Edu! (odkaz v elektronickém katalogu)

Jedu Edu!

Příručka testů, kvízů a praktických rad k docílení vědomostí vhodných jako základ přípravy na přijímací zkoušky osmiletých gymnázií.

 
Jiná, ale pořád já (odkaz v elektronickém katalogu)

Jiná, ale pořád já

Neuvěřitelné vyprávění s detektivní zápletkou a lehce hororovými prvky o Petře, která se skrze svou fobii dostane do minulosti v těle stejně staré dívky, aby skrze její zkušenost byla vyřešena jedna dávno zasutá detektivní záhada.Dokáže Petra zjistit, jak se to všechno mohlo stát? A vrátí se vůbec ještě někdy zpátky? Podle rodičů je Petra typický třináctiletý teenager – často naštvaná, otrávená a věčně na mobilu. Ona má ale pocit, že úplně mimo jsou rodiče, o bráchovi ani nemluvě. A nejlepší kamarádka Vanda, která jí jako jediná rozumí, se stěhuje. Může být ještě hůř? Může! Osudová nehoda Petru přenese do roku 1982, ... více

 
Kam putuje voda? (odkaz v elektronickém katalogu)

Kam putuje voda?

Kudy proudí v přírodě voda? A kde všude ji můžeme nalézt? Poetické leporelo ukazuje nejmenším čtenářům prostřednictvím krásných ilustrací, jak moc je pro veškerý život na Zemi důležitá voda a kde všude se skrývá. Objevte spolu se svými dětmi prameny života a povídejte si o nich.

 
Kde je moje kuřátko? (odkaz v elektronickém katalogu)

Kde je moje kuřátko?

Jednoduchý, bohatě ilustrovaný příběh o zatoulaném kuřátku, který skýtá spoustu možností, jak u dětí rozvíjet jejich schopnost počítání, prostorového vnímání, skládání dvojic či trojic, vnímání detailu.Maminka slepička je smutná. Někam se jí zatoulalo jedno kuřátko. Kdepak jenom může být?! Bohatě ilustrovaná kniha pro nejmenší, kde se děti seznamují s počítáním do deseti a s pojmenováním zvířecích párů (kočka a kocour, fena a pes, ovce a beran atd.) a jejich mláďat (kotě, štěně, jehně atd.). Akcentovány jsou v knize i prostředí, kde se zvířata pohybují (louka, stáj, dvorek, kurník atd.). Kniha navíc vede děti k ... více

 
Kdo postaví nejkrásnější domeček? (odkaz v elektronickém katalogu)

Kdo postaví nejkrásnější domeček?

Půvabný bohatě ilustrovaný příběh o králičí holčičce, která nemyslí jen na sebe.Veverčí kluk Bert vyzve na samém konci prázdnin své nejbližší zvířecí kamarády k soutěži o nejkrásnější domeček na stromě. Je velkým favoritem, jeho tatínek totiž vlastní největší stavební firmu ve městě. Všechny proto překvapí, že se chce zúčastnit i králičí holčička Karlička, vždyť v životě nezatloukla jediný hřebík a nemá tatínka, který by jí při stavění domečku pomohl. Karlička má ale pod čepicí. Každý den kamsi záhadně mizí. Má totiž velký plán. Když konečně nastane den, kdy mají zvířátka rozhodnout, kdo se stane ... více

 
Kindness (odkaz v elektronickém katalogu)

Kindness

Dívčí romance z americké střední školy je dílem mladé české autorky.Kindness je slušná holka s dobrým vychováním a pěknými známkami. Tenhle rok na střední měl být jenom další obyčejný rok s rodinou a nejbližšími přáteli. Kdo by čekal, že v polovině roku nastoupí do školy nový kluk. Kyle Godfrey, nádherný kluk a obrovským charismatem. Vysoký, s platinovou barvou vlasů, s nebezpečným úsměvem a neproniknutelným pohledem bouřkově modrých očí. Co skrývá za maskou drsného frajera, který po nocích závodí v rychlých autech? Jaké je tajemství, které změnilo jeho život? A opravdu je takový tvrďák, za jakého se vydává?

 
Kluk v ohni (odkaz v elektronickém katalogu)

Kluk v ohni

Působivý příběh desetiletého kluka Františka, který se těžce popálil ve snaze uhasit požár.František se rozhodne postavit ve škole klukovi, který ho šikanuje a se stejnou odvahou se pokusí uhasit oheň, který zažehl jeho mladší bráška. Nešťastnou náhodou při tom sám utrpí těžké popáleniny. Bolest k němu přichází v podobě zlých představ a nočních děsů. Ale František je bojovník a svůj boj jen tak nevzdá.

 
Kočka vs. pes (odkaz v elektronickém katalogu)

Kočka vs. pes

Humorný příběh o nečekaném přátelství Kočky Molly a psa Oskara.Kočky a psi se vyloženě nesnášejí. Mají za to, že to tak prostě má být. Psi přece smrdí, slintají a nemyslí na nic jiného, než aby každou kočku pořádně prohnali. Kočky si hrají na dámičky, ale jsou samý chlup a hrabou se v odpadcích. Takže když se Molly a Oskar ocitnou na dovolené v kempu, drží se svého teritoria a snaží se nezkřížit si cesty. Tak to je až do dne, kdy se společně ztratí v divočině a musí spojit síly, aby přežili řadu nebezpečí.

 
Kouzelné koťátko. Dvojitá pohroma (odkaz v elektronickém katalogu)

Kouzelné koťátko. Dvojitá pohroma

Pokračování příběhu o kouzelném koťátku.Za Kim přijela na návštěvu sestřenice Mia se svojí perskou kočkou Bibi. Kim se na obě těšila, o to víc je teď zklamaná. Od jejich posledního setkání se hodně změnily a dělají všechno pro to, aby jí znepříjemnily den. Je z toho smutná, když ale u zahradní kůlny objeví malé koťátko, všechno se jako kouzlem změní k lepšímu.

 
Kouzelný svět bakterií (odkaz v elektronickém katalogu)

Kouzelný svět bakterií

Všude kolem nás, i v nás, se rozprostírá okem neviditelný svět plný těch nejmenších, nejstarších a nejúžasnějších tvorů na Zemi – bakterií. Dokázaly se přizpůsobit životu na nejneuvěřitelnějších místech a naučily se spolupracovat nejen mezi sebou, ale i se stvořeními mnohem většími: rostlinami, živočichy i člověkem. Jsou to geniální maličcí stavitelé, lékaři, umělci, vynálezci i sportovci a život na naší modré planetě by bez nich nikdy nemohl existovat.

 
Kuličkový labyrint. Město (odkaz v elektronickém katalogu)

Kuličkový labyrint. Město

. -- 1 hra (různé části). -- Obsahuje: 1 dřevěná deska 25x21,5 cm. -- 4010168202785. HRA 879 b  

 
Kuráž a dobré srdce : sbírka pohádek (odkaz v elektronickém katalogu)

Kuráž a dobré srdce : sbírka pohádek

Pohádkové příběhy o odhodlané Ariel, neohrožené Vaianě, statečné Mulan, hravé a zvídavé Locice, sebevědomé Jasmíně, vlídné a laskavé Růžence, hrdé Pocahontas a pracovité Tianě.Všechny naslouchají hlasu svého srdce, jsou otevřené novým dobrodružstvím, plní si sny, pomáhají těm, kteří to potřebují, mají odvahu jít vlastní cestou a nebojí se být své. Takové jsou Disney princezny.

 
Kůstek. Přízračné kruhy (odkaz v elektronickém katalogu)

Kůstek. Přízračné kruhy

Další komiksový příběh o Kůstkovi, který se dostal daleko od svého domova.Kůstci spolu s babčou Ben, Trnkou a věrným krysáckým mládětem putují skrze tajemné Přízračné kruhy do Atheiy, pradávného sídelního města královské rodiny.

 
Les (odkaz v elektronickém katalogu)

Les

V knížce s kartonovými listy a odklápěcími okénky objeví děti zajímavosti, které se ukrývají v lese.

 
Limea (odkaz v elektronickém katalogu)

Limea

Romantický příběh dívky, která se pokusí vzepřít pravidlům svého kmene.Limea je dívka z ostrovního národa Sorayů, která se rozhodla stát nejlepší lovkyní ze všech – do cesty za naplněním tohoto snu se jí však postaví nečekaná překážka. Když objeví zraněného cizince, kterého na pláž vyvrhlo moře, nedokáže ho nechat zemřít. Muž se stříbrnýma očima jí dává naději, že by se mohla vymanit přísným pravidlům svého kmene.

 
Loki : pán falše a lsti (odkaz v elektronickém katalogu)

Loki : pán falše a lsti

Mladý Loki dostává novou šanci a je Ódinem vyslán na Midgard, aby prověřil záhadné vraždy, za kterými pravděpodobně stojí magické síly z jiného světa.Než se mladý Loki střetne v boji tváří v tvář s Avengers, zoufale si přeje dokázat, že je schopný hrdina. Vypadá to však, že ho všichni podezřívají z darebáctví a zkaženosti - kromě Amory. Ásgardská čarodějka ve výcviku v něm vidí spřízněnou duši – někoho, kdo si cení magie a znalostí. A dokonce vidí i to nejlepší, co v něm je.

 
Ludo Wood - sada 4 her (v lese) (odkaz v elektronickém katalogu)

Ludo Wood - sada 4 her (v lese)

. -- France : Djeco, [2021?]. -- 1 hra (různé části). -- Obsahuje: 16 žetonků, 4 figurky zvířat, 4 herní desky, 1 rybářský prut, 1 kostka, pravidla. -- 3070900016286. HRA 887 b  

 
Malý méďa (odkaz v elektronickém katalogu)

Malý méďa

. -- Český Těšín : Granna, ©2016. -- 1 hra (různé části). -- Obsahuje: 8 třídílných skládaček, vzdělávací plakát, návod. -- 5900221022322. HRA 878 b  

 
Máma na cestách (odkaz v elektronickém katalogu)

Máma na cestách

Osobní zážitky blogerky doplněné fotografiemi, tipy a rady na cestování s dětmi. Reálný a praktický pohled na život s batohem na zádech a s dítětem v rukou.

 
Maminčiny dobroty = What mummy makes : vařte najednou pro celou rodinu (odkaz v elektronickém katalogu)

Maminčiny dobroty = What mummy makes : vařte najednou pro celou rodinu

Recepty na přípravu pokrmů pro děti od šesti měsíců, přikrmování, přechod na pevnou stravu. Způsoby, jak připravit jedno jídlo pro celou rodinu.

 
Marie Curie : neviditelné záření (odkaz v elektronickém katalogu)

Marie Curie : neviditelné záření

Životopisný komiks o držitelece dvou Nobelových cen, objevitelce nových chemických prvků radia a polonia, jedné z nejvýznamějších vědkyň historie.

 
Marwani (odkaz v elektronickém katalogu)

Marwani

Hlavní hrdinka musí po vážné autonehodě najít své nové místo v životě, nečekaná pomoc přichází v podobě klisny Marwani.Když se Mirka ocitla na invalidním vozíku, přišla o všechny kamarády. A když její rodiče ještě ke všemu koupí starý dům přímo vedle hřebčína, pohár přeteče. Ale potom přikluše do jejího života Marwani. Bílá klisna je divoká, sebevědomá a nezkrotná – přesně taková, jaká bývala Mirka, než se jí stala ta nehoda. Zjistí, že mají s Marwani společného víc, než si myslela.

 
Mazel (odkaz v elektronickém katalogu)

Mazel

Fantastický román odehrávající se ve městě, kde si lidé mysleli, že vymýtili zlo a nechtěli si připustit, že zlo stále existuje a boj s ním nikdy nepřestává.Román o hledání vlastní identity a pravdy, překračující žánry. Ve městě Lucille už žádné nestvůry nežijí, alespoň tak to zdejší děti, včetně Džemy a jejího nejlepšího kamaráda Spásy, odmalička slýchají. Jenže co když si dospělí pouze odmítají připustit pravdu? Přesně tuhle otázku si Džemy musí položit, když jednoho dne z mámina obrazu vytáhne Mazla — napůl chlupatého, napůl opeřeného tvora s krvavými rohy a děsivými drápy. Mazel si ji vybral, aby mu pomohla ... více

 
Mé dítě má autismus : jak o tom mluvit s ním, rodinou i okolím (odkaz v elektronickém katalogu)

Mé dítě má autismus : jak o tom mluvit s ním, rodinou i okolím

Raelene Dundon ; z anglického originálu Talking with your child about their autism diagnosis přeložila Maria Arnautovová. -- Vydání první. -- Praha : Portál, 2021. -- 142 stran : ilustrace ; 21 cm. -- ISBN : 978-80-262-1835-7 (brožováno). C 403.091  

 
Mé první klasické ukolébavky : zvuková knížka (odkaz v elektronickém katalogu)

Mé první klasické ukolébavky : zvuková knížka

ilustrace Séverine Cordier. -- První české vydání. -- Praha : Svojtka & Co., 2021. -- 12 nečíslovaných stran : barevné ilustrace ; 17 cm. -- (Zvuková knížka). -- Z francouzštiny přeložil Lukáš Vlasák. -- Název z obálky. -- Kartonové listy se zvukovým modulem na konci knihy. -- "Stiskni tlačítko, poslechni si melodii a seznam se s klasickými ukolébavkami slavných skladatelů"--Zadní strana obálky. -- ISBN : 978-80-256-2991-8 (vázáno). C 403.209  

 
Medailon Emilky Horové (odkaz v elektronickém katalogu)

Medailon Emilky Horové

Na Hanku čeká další pátrání v hlubinách rodinné historie. Tentokrát jde o tajemství obestírající se kolem zmizení prababiččiny sestry Emílie na konci války.Tajemný dopis od neznámého odesílatele připraví dospívající Hance pořádné překvapení: její vzdálení příbuzní vlastní zámek! Opravdový, skutečný zámek, jako z pohádky! A dokonce je v něm i princ! Ve vzduchu je láska, dokáže se ale Hanka prosekat spletitým houštím poválečné historie? Vyřeší jednu dávnou historickou záhadu a odhalí pravdu o svých předcích?

 
Minecraft. Příručka bojovníka (odkaz v elektronickém katalogu)

Minecraft. Příručka bojovníka

Příručka pro hráče počítačové hry obsahuje rady, taktiky a informace ke zdokonalení bojových schopností.

 
Minecraft : kreativní příručka (odkaz v elektronickém katalogu)

Minecraft : kreativní příručka

překlad Vilém Zavadil. -- První vydání. -- V Praze : Egmont, 2021. -- 95 stran : barevné ilustrace ; 22 cm. -- "Úplně nová série"--Obálka. -- Napsal Craig Jelley ; ilustroval Ryan Marsh. -- Pod názvem: Mojang studios. -- Přeloženo z angličtiny. -- ISBN : 978-80-252-5027-3 (vázáno). C 403.284 b  

 
Montessori : svět objevování. Tvary (odkaz v elektronickém katalogu)

Montessori : svět objevování. Tvary

Učební zábavná sada vytvořená podle principů montessoriovské metody pomůže rozvíjet dětskou kreativitu v oblasti rozlišování tvarů u předškolních dětí.

 
Morgavsa & Morgana : sága Egyptika, kotlík první. Kočkonautky (odkaz v elektronickém katalogu)

Morgavsa & Morgana : sága Egyptika, kotlík první. Kočkonautky

Humorné a dobrodružné komiksové příhody čarodějek Morgavsy a Morganky, které původně vycházely v časopisu Čtyřlístek.Jasnozřivá čarodějka Morgavsa a její neposlušná učednice Morganka se zase musí vydat na cestu. Někdo totiž unesl jejich kočku Mikeš. Začíná nová veliká výprava za neznámým nebezpečím do dalekého Egypta. Morganka získá další kouzelnou schopnost a Krákal se možná dozví, co jsou fidlifouně.

 
Můžu ochutnat? : lahodné příběhy o jídle z celého světa (odkaz v elektronickém katalogu)

Můžu ochutnat? : lahodné příběhy o jídle z celého světa

Kniha plná zajímavostí a lákavých receptů čtenáře provede po stopách pokrmů a chutí celého světa. Navštíví 26 zemí z pěti kontinentů a zjistí, jak jídlo těsně souvisí s historií, kulturou a přírodou dané země. Připraveno je i 56 receptů z národních kuchyní.

 
My English song book : mluvicí kniha podle metody Helen Doron (odkaz v elektronickém katalogu)

My English song book : mluvicí kniha podle metody Helen Doron

Veselé anglické písničky pomohou ke snadnému učení anglických slovíček nejmenší děti. Knížka pro použití s elektronickou "mluvící" tužkou.

 
Na farmě : moje první - hledej a najdi! (odkaz v elektronickém katalogu)

Na farmě : moje první - hledej a najdi!

Obrázková publikace většího formátu a s kartonovými listy představuje dětem život na farmě a zvířata, která tam žijí.

 
Nejkrásnější pohádky před spaním : oblíbené příběhy pro děti malé i velké (odkaz v elektronickém katalogu)

Nejkrásnější pohádky před spaním : oblíbené příběhy pro děti malé i velké

Soubor převyprávěných pohádek, českých i z různých koutů světa, ale také nových příběhů.Publikace obsahuje pohádkové příběhy známé po celém světě, ale i zcela nové původní příběhy napsané přímo pro tuto knížku. Střídmě ilustrované pohádkové příběhy plné kouzel, dobrodružství, lásky, odvahy i poučení. Vhodné ke společnému čtení.

 
Newton : gravitace v akci (odkaz v elektronickém katalogu)

Newton : gravitace v akci

Komiksová biografie vykresluje Isaaca Newtonu od jeho dětství, kdy s touhou pochopit, jak co funguje, provedl mnoho experimentů a objevů, např. sestavil zrcadlový dalekohled. Tuto zvídavost pak rozvíjel na studiích v Cambridgi až k svým průlomovým teoriím v mechanice, optice, matematice i alchymii.

 
Nové bylinkové pohádky (odkaz v elektronickém katalogu)

Nové bylinkové pohádky

Bohatě ilustrované pohádky, kde se kromě kouzelných pohádkových bytostí děti setkají také s různými bylinkami.Pohádky ze světa, kde to voní bylinkami, kde žijí strašidla, vodníci, skřítkové, meluzíny, princezny i králové, kde dobro vítězí nad zlem a být čestný se vyplácí. Do příběhů se nám tu zamotají známé bylinky jako například šafrán, dobromysl, zlatobýl, devětsil nebo třeba hluchavka.

 
Nový domov Tracy a Jess (odkaz v elektronickém katalogu)

Nový domov Tracy a Jess

Pokračování příběhů Jessicy a její maminky Tracy Beakerové po jejich přestěhování do nového domova u moře.Novým bydlištěm Jess a Tracy Beakerových je Skládka – ne ten dětský domov, kde Tracy vyrůstala, ale obchod se starožitnostmi v milém přímořském městečku. Je plný pokladů, k nimž patří i majitelka starožitnictví Flo a jejich pejsek Alfie. Jess hledá pro mámu nějakého fantastického nového partnera. To však není ten nejhorší problém, co musí řešit. Má na ni spadeno nějaký chuligán, který jí dokonce ukradne zmrzlinu z ruky. Když však Jess odhalí pravdu o svém novém nepříteli, přinese to do života děvčat Beakerových ... více

 
O čem tělo vypráví : moudré příběhy pro děti a dospělé (odkaz v elektronickém katalogu)

O čem tělo vypráví : moudré příběhy pro děti a dospělé

17 dětských příběhů, jejichž malí hrdinové se v různých životních situacích setkávají s rozmanitými reakcemi svého těla. Učí se těmto procesům naslouchat a využívat je ke zvládání vlastních emocí.Kniha je určena dětem, rodičům i pedagogům, kteří důvěřují moudrosti lidského těla a chtějí rozvíjet jeho poznávání.

 
Od pohádky k pohádce 2. Peppa Pig (odkaz v elektronickém katalogu)

Od pohádky k pohádce 2. Peppa Pig

Další příběhy na motivy televizního seriálu s oblíbeným prasátkem Peppou.Tentokrát si přečtete, jak Peppa s kamarády oslavila Ovocný den, vydáte se s Prasátkovými na výlet loďkou, pohrajete si s houpacím koníčkem, zahrajete si hry na zahradě a přivítáte opravdového kapitána.

 
Ovoce : přetři obrázek a přivoň si! (odkaz v elektronickém katalogu)

Ovoce : přetři obrázek a přivoň si!

Kniha s kartonovými listy a odklápěcími okénky učí děti poznávat barvy. Po přetření obrázku rukou se uvolní vůně.

 
Palác císařovny Niklchromové : hledej a najdi! (odkaz v elektronickém katalogu)

Palác císařovny Niklchromové : hledej a najdi!

Oblíbený typ publikace, kdy děti hledají na celostránkových ilustracích vybrané obrázky. Zde navíc roztříděné do skupin podle náročnosti.

 
Pasteur : mikrobiální revoluce (odkaz v elektronickém katalogu)

Pasteur : mikrobiální revoluce

Životopisný komiks seznamuje s životem a výzkumy Louise Pasteurea, průkopníka klinické mikrobiologie. Jeho myšlenky týkající se mikroorganismů, shrnuté do teorie zárodků, představovaly revoluci v lékařském výzkumu a položily základy aseptické chirurgie a vývoje vakcín.

 
Pestré tvoření pro děti od 4 let (odkaz v elektronickém katalogu)

Pestré tvoření pro děti od 4 let

Pia Pedevilla. -- České vydání. -- Ostrava : Bookmedia, s.r.o., 2021. -- 127 stran : barevné ilustrace ; 24 cm. -- (Topp). -- Z němčiny přeložila Radmila Klásková. -- ISBN : 978-80-7639-038-6 (vázáno). C 402.948 b  

 
Pohádky z remízku (odkaz v elektronickém katalogu)

Pohádky z remízku

V patnácti pohádkových příbězích zosobňují lesní zvířátka různé lidské vlastnosti.Každé ze zvířátek se potýká se svojí špatnou vlastností, kterou musí překonat. Například strach z neúspěchu, touhu být ve všech nejlepší, vypočítavost, neustálé stěžování si, neochotu přiznat vlastní chybu a další. Pohádky přinášejí malý návod, jak si s těmito vlastnostmi poradit.

 
Pokojíček plný hraček (odkaz v elektronickém katalogu)

Pokojíček plný hraček

Každý pokojíček je plný hraček. To ví lecjaké malé dítě. Ale některé hračky taky občas zlobí, někdy se ztratí, nebo taky dělají, co se nemá. Ale s každou se dá zažít spousta zábavy. Kniha plná krátkých příběhů vypráví a o tom, co se stane, když… Když se plyšový lev v noci ztratí v bytě. Když mají auto a kolo závody od stolu až k oknu. Když si loutky spolu nechtějí hrát. Když se jde na nákup přes předsíň až do obchodu. Když pirát staví loď. Když si robot neumí hrát. Nebo když hračky pořádají narozeninovou oslavu. Kniha vychází ze zásad genetické metody výuky čtení, a právě proto jsou všechny příběhy v knize ... více

 
Pompon se nudí (odkaz v elektronickém katalogu)

Pompon se nudí

Velkoformátová autorská kniha o dobrodružné návštěvě medvídka z lesa v člověčím obydlí je plná detailů a zábavných okamžiků.Pompon je unuděný medvídek, kterého nebaví hrát si s ostatními zvířaty v lese, chtěl by být obyčejným klukem. Když se naskytne příležitost vlézt do lidského obydlí, neváhá a vstoupí dovnitř. Tam ho čeká nejenom spousta legrace, ale i chvíle hrůzy.

 
Poslední člověk (odkaz v elektronickém katalogu)

Poslední člověk

Píše se budoucnost. Roboti vyhubili lidi a dvanáctiletý robot XR_935 je nepostrádá. Bez lidí nejsou války, zločin ani znečištění, prostě žádné problémy. Každý člen robo-společnosti má svůj účel. Šestnáct hodin denně pracuje a přes noc se nabíjí. Všechno běží jako po másle. Až do dne, kdy XR objeví něco nemožného: lidskou dívku jménem Emma. Jenže lidé jsou teď bráni jako nepřátelská životní forma. Emmě je taky dvanáct. Celý dosavadní život strávila v podzemním bunkru schovaná před stoji. Teď však musí bunkr opustit a vydat se na nebezpečnou výpravu za tajemným bodem na mapě. Robot XR a jeho dva přátelé překonají ... více

 
Prašina. Bílá komnata (odkaz v elektronickém katalogu)

Prašina. Bílá komnata

Poslední díl úspěšné trilogie Prašina přináší rozuzlení, na které jsme s velkým napětím čekali. Je parné léto a napětí na hranicích Prašiny narůstá. Podnikatel Klement Hrouda se vrací do Prahy, aby se pomstil. Po úbočí Šibeničního vrchu obchází Krchlebani vedení záhadným Melicharem. Co nevidět davy lidí vyrazí vzhůru temnými uličkami a budou hledat stroj dávného vynálezce Hanuše Nápravníka. Zatímco se v oprýskaných domech a na prázdných náměstích v tichosti schyluje k poslednímu střetu, rozhodne se En vzít osud čtvrti do svých rukou. Jirka se vydává v jejích stopách. Podaří se mu odvážnou dívku najít, než bude pozdě? ... více

 
Primo puzzle (odkaz v elektronickém katalogu)

Primo puzzle

. -- [France] : Djeco, [2021?]. -- 1 hra (různé části). -- Obsahuje: 12 dílků puzzle. -- 3070900071414. HRA 877 b  

 
Prošívací hra : žabička na cestách (odkaz v elektronickém katalogu)

Prošívací hra : žabička na cestách

. -- Německo : Haba (Germany), [2021?]. -- 1 hra (různé části). -- Obsahuje: 4 dřevěné tabulky, 4 šňůrky, 20 komponentů na navlékání. -- 4010168248349. HRA 886 b  

 
Průvodkyně duší (odkaz v elektronickém katalogu)

Průvodkyně duší

Young adult fantasy román mladé české autorky. Znamená smrt konec, nebo jen nový začátek?Nandini strávila celý svůj život po boku mrtvých. Je totiž Průvodkyně a jejím posláním je chránit a doprovázet duše zemřelých do posmrtného bytí. Když do jejich kláštera hluboko v horách přijedou poslové se zprávou, že císař je mrtev, vše se změní. Princ Arjin si ji vybere, aby se pokusila o nemožné - vydala se spolu s ním do Mezisvětí a pomohla mu přivést mrtvého otce zpět mezi živé. Stihnou to dřív, než zemi zničí nemilosrdný boj o moc, který se po císařově smrti rozhořel? Kývne Nandini na úkol, při kterém může ztratit vlastní duši?

 
Příběh ukrytý v notách. Labutí jezero (odkaz v elektronickém katalogu)

Příběh ukrytý v notách. Labutí jezero

ilustrace Jessica Courtney-Tickleová ; z anglického originálu The story orchestra: Swan lake ... přeložila Ivana Nováková. -- Vydání první. -- Praha : Euromedia Group, 2021. -- 12 nečíslovaných stran : barevné ilustrace ; 28 x 31 cm. -- Zvukový modul na zadní straně obálky, po stisknutí ikony noty hraje ukázky z baletu Labutí jezero d Petra Iljiče Čajkovského. -- Anotace: Baletní zpracování pohádky o princi Siegfriedovi a princezně Odetě, kterou zlý čaroděj Rudovous spolu s jejími družkami začaroval v bělostné labutě, okouzluje diváky už bezmála 150 let. A to nejen jímavostí příběhu a nádhernými baletními výstupy, ale také podmanivou hudbou Petra Iljiče Čajkovského. Je to velký příběh o tom, zda ryzí láska dokáže zvítězit nad temným kouzlem Stiskni notu a pohádkový příběh ožije hudební ukázkou z baletu Labutí jezero. -- ISBN : 978-80-242-7296-2 (vázáno). B 59.643  

 
Připravte děti na život : rozvoj soft skills pro každého (odkaz v elektronickém katalogu)

Připravte děti na život : rozvoj soft skills pro každého

Kniha seznámí s tím, jak v dětech rozvíjet tzv. soft skills, tedy základní dovednosti, které jsou potřebné pro spokojený život. Je postavena na koučovacím a sebekoučovacím principu.

 
Půlnoční kroniky. Ve skrytu stínů (odkaz v elektronickém katalogu)

Půlnoční kroniky. Ve skrytu stínů

Úvodní kniha romantické fantasy série dvojice německých autorek, určené především mladším čtenářkám. Lovkyně příšer a mladík bez minulosti...On nemá minulost. Ona zase budoucnost. Do příběhů Půlnoční kroniky vnese čtenáře 449 uniklých duší. 449 dní na to, aby se vrátily zpět do podsvětí. Roxy ví, že její mise je v podstatě nesplnitelná. Proto se jí ani trochu nezamlouvá, že k tomu všemu musí ještě dělat chůvu záhadnému Shawovi, který byl dříve posedlý duchem a od té doby nemá jedinou vzpomínku na vlastní minulost. Důvodem její neochoty je však především vzájemná přitažlivost, jež zesiluje každým dalším ... více

 
Řeč těla při výcviku psů : jak nás chápe náš pes (odkaz v elektronickém katalogu)

Řeč těla při výcviku psů : jak nás chápe náš pes

Marion Leinweberová ; z německého originálu So versteht dich dein Hund ... přeložila Kateřina Hanušová. -- Vydání první. -- Praha : Euromedia Group, 2021. -- 127 stran : barevné ilustrace ; 24 cm. -- (Esence). -- ISBN : 978-80-242-7652-6 (brožováno) : Kč 259.00. C 403.246  

 
Sámo : zločin v temných hvozdech (odkaz v elektronickém katalogu)

Sámo : zločin v temných hvozdech

Tentokrát se Bára pomocí starého atlasu přenese do první poloviny 7. století na území Sámovy říše.Co se stane, když malá otrokyně vyslechne rozhovor, který rozhodně slyšet neměla? Správně, je potřeba ji odklidit z cesty. Přesně v téhle situaci se ocitla Bára, zatímco zjišťovala, že to, co si pamatuje z vlastivědy o Sámově říši, bylo ve skutečnosti poněkud jinak.

 
Sísa Kyselá (odkaz v elektronickém katalogu)

Sísa Kyselá

Příběh o dětském nepřátelství, pomstě a myši jménem Josef, díky níž se všechno v dobré obrátí.Jenda Placka má velké trápení. Spolužačka Sylva Kyselá je odmalička lepší než on - výborně se učí, vzorně se chová, a vůbec. Jediné, co na ni platí, je oslovení Síso! Když i to je málo, začne Jeník vymýšlet různé strašlivé pomsty... Stačí však jedna malá myška a Jenda zažije ohromující překvapení!

 
Slova : první slova : kuk do knížky! (odkaz v elektronickém katalogu)

Slova : první slova : kuk do knížky!

Obrázkové výjevy se slovními popisky z města, které žije rušným životem. Zvířátka si hrají na hřišti, chodí do školy, jedou na výlet nebo si zajdou do restaurace. Knížka s pevnými stránkami a interaktivními prvky slouží k rozvíjení slovní zásoby.

 
Stáje ve Slunečném údolí. Sára a statečný poník (odkaz v elektronickém katalogu)

Stáje ve Slunečném údolí. Sára a statečný poník

Pokračování dobrodružných příběhů dívek, které tráví prázdniny na letním jezdeckém táboře.Když Sára zaslechne historku o klisně Rosie, jejíž duch se prý zjevuje za úplňku, začne se těšit, jak příběhem večer postraší kamarádky u táboráku. Pak však začnou být poníci v ohradě neklidní, jako by se něčeho báli. Vidí snad to, co lidé nevidí?

 
Strom od jara do zimy (odkaz v elektronickém katalogu)

Strom od jara do zimy

Kniha s kartonovými listy ukazuje prostřednictvím ilustrací, jak se během celého roku mění stromy v přírodě, jaký na ně má vliv počasí a roční období, co se děje kolem nich.

 
Supertajný seznam věcí (odkaz v elektronickém katalogu)

Supertajný seznam věcí

Příběh šestnáctiletého transgender kluka Lucy, který se rozhodne splnit postupně všechny úkoly z tajného seznamu, aby pomohl své sestře Nadě.Naďa měla před časem vážnou nehodu na skateboardu, je upoutaná na lůžko a trápí se. Luca si vezme do hlavy, že za vším stojí kletba spojená se seznamem zakázaných věcí, který před deseti lety s Naďou sepsali. To byly ještě sestry Naďa a Věrka. Před čtyřmi lety se Luca rozhodl povědět rodičům o svých pocitech a problémech a postupně, po mnoha konzultacích s odborníky, nastoupil cestu tranzice.

 
Svět : přetři obrázek a přivoň si! (odkaz v elektronickém katalogu)

Svět : přetři obrázek a přivoň si!

Kniha s kartonovými listy a odklápěcími okénky učí děti poznávat barvy. Po přetření obrázku rukou se uvolní vůně.

 
Tactilo loto. Animaux (odkaz v elektronickém katalogu)

Tactilo loto. Animaux

. -- [France] : Djeco, [2021?]. -- 1 hra (různé části). -- Obsahuje: 1 kartonový terč, 18 karet, 1 látkový sáček, 1 návod. -- 3070900081291. HRA 880 b  

 
Tintin v Americe (odkaz v elektronickém katalogu)

Tintin v Americe

Komiksový příběh reportéra Tintina a jeho psa Filuty vypráví o tom, jak sami dva zneškodní bandu gangsterů.V příběhu, který se odehrává v americkém městě Chicago, ale také na území indiánů, musí Tintin zneškodnit rozsáhlou skupinu nebezpečných gangsterů. Štěstí a neuvěřitelná shoda náhod však zůstávají i tentokrát na jeho straně.

 
Tlapková patrola : příběh podle filmu (odkaz v elektronickém katalogu)

Tlapková patrola : příběh podle filmu

Dobrodružný příběh podle televizního seriálu o partě obětavých štěňat.Tentokrát se oblíbení hrdinové snaží dát do pořádku vše, co natropil nový starosta Adventure City. Humdinger už jedno město málem zničil a Tlapková patrola rozhodně nepřipustí, aby se něco podobného stalo i s jejich domovem.

 
Tvoření z přírodnin (odkaz v elektronickém katalogu)

Tvoření z přírodnin

Návody k výrobě dekoračních předmětů z přírodních materiálů, živých i suchých květů, kamenů, podzimních plodů, ledu.

 
Vánoce ve Sněhové Lhotě (odkaz v elektronickém katalogu)

Vánoce ve Sněhové Lhotě

Bohatě ilustrovaná vánoční vyprávění.Příběhy z městečka, ve kterém na Štědrý den jako zázrakem ožívají sněhuláci, hračky a jiná zvířátka ze školního kabinetu.

 
Vánoční prasátko (odkaz v elektronickém katalogu)

Vánoční prasátko

Kuba si za poslední rok prožil mnoho dramatických chvil. Když už to vypadá, že bude konečně prožívat klidný vánoční čas, přijde o nejlepšího přítele - plyšové prasátko.Kuba a jeho plyšové prasátko Pašík se od sebe nehnou ani na krok – to se ale změní jednoho Štědrého večera, kdy Kuba o Pašíka přijde. Je zoufalý a potřeboval by zázrak, aby svoji milovanou hračku našel. A protože jsou Vánoce, takový zázrak se skutečně stane. Vánoční prasátko, náhrada za nezvěstného Pašíka, zničehonic ožije a vymyslí odvážný plán: vydají se s chlapcem do kouzelné Země Ztracených a Pašíka najdou, ať se jim do cesty postaví cokoli.

 
Vesmír (odkaz v elektronickém katalogu)

Vesmír

. -- České vydání. -- Ostrava : Bookmedia, s.r.o., 2021. -- 64 stran (některé na složených listech) : barevné ilustrace ; 31 cm. -- Přeloženo z angličtiny, překladatelka u copyrightu: Iveta Cheel Horna. -- Terminologický slovník. -- Obsahuje rejstřík. -- Obálkový podnázev: výlet do Sluneční soustavy a dále. -- ISBN : 978-80-7639-086-7 (vázáno) : Kč 249.00. B 59.593 b  

 
Vláda vlků (odkaz v elektronickém katalogu)

Vláda vlků

Závěrečný díl duologie temné fantasy o králi Nikolajovi, jenž bojuje s děsivým dědictvím ukrývajícím se v jeho nitru.Mohutná fjerdská armáda se připravuje na tažení do Ravky. Aby král Nikolaj Lantsov dokázal nepřátelské šiky porazit, musí zapojit veškerou svou vynalézavost, šarm i svého vnitřního démona. Přesto se neobejde bez pomoci ostatních: Zoja i Nina stojí při něm a jsou odhodlány zachránit svou zemi za každou cenu. Král, generálka a agentka musejí v nekonečné temnotě najít cestu vedoucí k budoucnosti – jinak zanikne všechno, na čem jim kdy záleželo.

 
Výprava do pravěku (odkaz v elektronickém katalogu)

Výprava do pravěku

Výprava za poznáním pravěku prostřednictvím hry pro jednoho hráče.

 
Z krve a popela (odkaz v elektronickém katalogu)

Z krve a popela

Napůl fantasy román z temného, nebezpečného světa plného monster, napůl dívčí román o zakázané lásce.Tisíce let po velké válce je svět stále plný zdí, za nimiž číhá mlha a v mlze příšery. Muži, kteří střeží hranice, mívají krátké životy, které často ukončuje strašné prokletí. Povznesení, které vyvolí bohové, naopak žijí věčně. Poppy, která je nejen vyvolena, ale navíc obdařena zvláštními schopnostmi, se brzy má stát jednou z nich. Ale obřad Povznesení obestírá tolik tajemství, že jí připadá bezmála jako konec jejího života; po něm jako by se měla stát někým jiným. Zatímco přemýšlí nad tím, že chce ... více

 
Záhady vesmíru (odkaz v elektronickém katalogu)

Záhady vesmíru

autor: Will Gater ; ilustrace: Angela Rizza a Daniel Long ; z anglického originálu The mysteries of the universe přeložil Petr Kotouš. -- Praha : Dobrovský s.r.o., 2021. -- 224 stran : barevné ilustrace ; 29 cm. -- (Pangea). -- Terminologický slovník. -- Obsahuje rejstřík. -- ISBN : 978-80-277-0188-9 (vázáno) : Kč 499.00. B 59.574 b  

 
Zahrada plná kouzel. Tajemství kvetou modře (odkaz v elektronickém katalogu)

Zahrada plná kouzel. Tajemství kvetou modře

Příběhy plné dobrodružství a kouzel, které zažívá Matylda a její kamarádi v tajemné zahradě.Matyldě se nedávno odstěhovala kamarádka a s pubertální sestrou ani s bratry dvojčaty to není ono. Naštěstí se do sousedství přistěhuje maminčina kamarádka, která má stejně starou dceru - Aničku. Holky si hned padnou do noty. Brzy spolu navštíví nejen tajný úkryt v rohu babiččiny zahrady, ale odváží se i za vysokou zeď do zarostlé zahrady, odkud si odnesou tajemnou květinu, díky které se mohou stát neviditelnými. Brzy zjistí, že to není vše, co tajemná zahrada ukrývá. Ale to už po jejich stopách jde podivínský majitel zahrady a jeho ... více

 
Zázračné koťátko. Večírek pro princezny (odkaz v elektronickém katalogu)

Zázračné koťátko. Večírek pro princezny

Další dobrodružství Ely, její kamarádky Olívie a koťátka s kouzelnými schopnostmi.Zázračné koťátko Mazlinka vezme nejlepší kamarádky Elu a Olivii za úžasným dobrodružstvím do královského paláce, kde se právě koná maškarní bál. Jenže princeznu Viktorii oblékání do krásných šatů vůbec nebaví, mnohem radši se toulá venku a leze po stromech. Dokážou holčičky s Mazlinčinou pomocí princeznu přesvědčit, aby na bál šla a udělala tak radost svým královským rodičům?

 
Země odvážných. Zákon cti (odkaz v elektronickém katalogu)

Země odvážných. Zákon cti

Pokračování dobrodružné fantasy série z prostředí zvířat savany.Došlo k porušení zákona divočiny. Sloní vůdkyně známá jako Velká matka byla zavražděna. A Země odvážných se zmítá na pokraji chaosu. Tři mladá zvířata, pavián, slonice a lev, musí společně odhalit pravdu - dřív než se křehká rovnováha v Zemi odvážných zhroutí navždy.

 
Zimní pohádky (odkaz v elektronickém katalogu)

Zimní pohádky

Ilustrovaná sbírka převyprávěných, oblíbených i méně známých pohádek z celého světa, které se odehrávají v zimním období.Zima byla vždy časem vyprávění příběhů. S touto sbírkou pohádek, které oslavují divy zimního období, se vydáte do všech koutů světa a objevíte fantastické kraje pokryté ledem a sněhem - od Severní Ameriky přes Sibiř a Čínu až po Skotsko.

 
Ztracený svět (odkaz v elektronickém katalogu)

Ztracený svět

Arthur Conan Doyle ; [z anglického originálu ... přeložil František Gel]. -- V Praze : XYZ, 2010. -- 292 s. ; 18 cm. -- ISBN : 978-80-7388-327-0 (váz.). C 403.079 b  

 
Ztřeštěný dům na stromě : 104 pater (odkaz v elektronickém katalogu)

Ztřeštěný dům na stromě : 104 pater

Pokračování úspěšné knižní série pro děti, kde Andy a Terry pro všechny nachystali další pěknou kupu zábavy. Jak prohlásil Jeff Kinney - autor Deníku malého poseroutky - Griffithovy vtipy s každýn patrem šplhají výš a výš!

 
Zvířata, co změnila svět a jsou slavná : malí hrdinové : fascinující příběhy (odkaz v elektronickém katalogu)

Zvířata, co změnila svět a jsou slavná : malí hrdinové : fascinující příběhy

text: Jorge Montoro ; ilustrace: Teguh Mujiono Delcarmat a Dreamcreation ; překlad: Hana Jovanovičová. -- 1.vydání. -- Říčany : Sun, 2021. -- 122 stran : barevné ilustrace ; 24 cm. -- Přeloženo ze španělštiny. -- ISBN : 978-80-7567-831-7 (vázáno). C 402.809 b  

 
Zvířátka se učí kamarádit : 4 pidipohádky o tom, jak se s ostatními domluvit, být s nimi a starat se jeden o druhého (odkaz v elektronickém katalogu)

Zvířátka se učí kamarádit : 4 pidipohádky o tom, jak se s ostatními domluvit, být s nimi a starat se jeden o druhého

Poučné příběhy pro děti, které nenásilným způsobem nasměrují čtenáře k zamyšlení nad konkrétní vztahovou situací.Jak si najít kamarády? Jak se domluvit s ostatními? Jak se nebát být jiný a cítit se šťastně? Příběhy z lesa, džungle i statku učí děti nejen vnímavosti k sobě a k druhým, ale nenáročným způsobem je seznamují s vrstevnatostí jazyka a podporují jejich schopnost soustředění.

 
20 výjimečných vynálezců, kteří změnili svět (odkaz v elektronickém katalogu)

20 výjimečných vynálezců, kteří změnili svět

text: Gabriella Santini ; z anglického originálu 20 extraordinary innovators who changed the world přeložila Lenka Uhlířová. -- 1. vydání. -- Praha : Rebo International CZ, 2021. -- 88 stran : barevné ilustrace ; 27 cm. -- (Neobyčejné příběhy). -- Chronologický přehled. -- ISBN : 978-80-255-1295-1 (vázáno) : Kč 299.00. B 59.573 b  

 
5 minutové pohádky na dobrou noc (odkaz v elektronickém katalogu)

5 minutové pohádky na dobrou noc

Každý večer pokládají děti po celém světě rodičům stejnou otázku. Vyprávění je součástí rituálu, který jim pomůže uvolnit se a snít sladké sny. Pohádka překlene propast mezi bděním a spánkem. Je plná dobrodružství, nezapomenutelných postav, emocí a kouzel, ale přesto má moc ukonejšit a zklidnit. Pohádky v této knížce neobsahují nic děsivého nebo zneklidňujícího, co by malé posluchače rozesmutnilo či vystrašilo. A mají společného ještě něco: stručnost. Každou z nich lze přečíst během pěti minut, takže končí právě ve chvíli, kdy se děti začínají propadat do říše snů. Pohádky vaše děti zaručeně ukolébají ke ... více

 


 

Doporučujeme z našeho fondu

Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si elektronické verze nejnovějších českých titulů. Nabízíme více než 12667 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si domů Vaše oblíbené hudební tituly. Nabízíme více než 14162 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si Váš oblíbený film. Nabízíme více než 2931 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Navštivte oddělení periodik na Lidické 1. Můžete si přečíst přes 21630 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Digitální archiv periodik, monografií, map ... obsahuje přes 62389 titulů. Zobrazit digitální archiv.  
 
Zahrajte si doma společenské hry - půjčíme Vám je. Nabízíme více než 857 her. Zobrazit v katalogu.