EN . .

Novinky ve fondu knihovny


Každý měsíc si můžete vybrat z nabídky nových knih, které jsme pro vás do knihovny pořídili. Pokud chcete vědět, jaké knihy pro vás nakoupila daná pobočka, stačí si ji vybrat ze seznamu knihoven v levém menu. Dokumenty si můžete vybírat také podle typu (knihy, CD, audioknihy, DVD, hry, atd.)

V případě, že chcete být pravidelně informováni o nových titulech vašeho oboru, využijte služby SDI

Pokud nám chcete doporučit dokument pro doplnění fondu knihovny, využijte formulář pro zaslání Vašeho návrhu.


Seznam novinek ve fondu: pobočka Na Sadech - dětské za měsíc listopad 2021.

(Celkem 166 titulů)
Amari a Noční bratři (odkaz v elektronickém katalogu)

Amari a Noční bratři

Úvodní část fantastické trilogie o dvanáctileté Amari, která se snaží ve světě kouzel a magie zachránit svého staršího bratra.Quinton Peters byl obrovská naděje vyloučené lokality Rosewood City, dostal totiž plné stipendium na dvě z nejlepších univerzit USA. Když ale tajemně zmizí, jeho malá dvanáctiletá sestra Amari nedokáže pochopit, proč kolem toho není větší haló. Proč o něm není ve všech novinách? A proč policie automaticky předpokládá, že byl zapletený do něčeho nelegálního?

 
Anatomie od Adama : úplný (a úplně nechutný) průvodce lidským tělem (odkaz v elektronickém katalogu)

Anatomie od Adama : úplný (a úplně nechutný) průvodce lidským tělem

S humorem psaná kniha provází jednotlivými orgány lidského těla a odpovídá na veškeré zvídavé otázky o jeho fungování.

 
Annin vysněný domov (odkaz v elektronickém katalogu)

Annin vysněný domov

Další příběh slavné Anny ze Zeleného domu. Tentokrát Annu čeká svatba s milovaným Gilbertem a jejich společný život.Anna se vdává! Její milovaný Gilbert se stal lékařem, a tak spolu mohou konečně začít nový život daleko od Avonlea. Svůj vysněný domov najdou v malém bílém domečku na mořském pobřeží, odkud je to jenom kousek k majáku. Annino štěstí se zdá být bez poskvrnky. V novém prostředí na ni čekají noví přátelé, nové radosti - ale i starosti, tentokrát už vdané paní.

 
Bambi, aneb, Příběh z lesů (odkaz v elektronickém katalogu)

Bambi, aneb, Příběh z lesů

Vyprávění o malém srnečkovi, ze kterého vyroste velký a statečný srnec, v nové úpravě s celostránkovými ilustracemi.V hloubi lesa se narodil malý srneček Bambi. V knize vhodné ke společnému čtení mohou děti sledovat jeho životní cestu od prvních nemotorných krůčků přes dovádivé hry na louce, nástrahy a nebezpečí až po Bambiho dospívání, kdy si hledá svou vlastní cestu. Příběh, který děti znají obvykle z animovaných filmů W. Disneye tentokrát v novém velkoformátovém provedení.

 
Bethany a netvor. Pomsta je sladká (odkaz v elektronickém katalogu)

Bethany a netvor. Pomsta je sladká

Pokračování bláznivě humorného a napínavého příběhu holčičky Bethany a pana Ebenezera, který je starý už několik století.Potom, co se Bethany a Ebenezer zbavili netvora, mají před sebou jediný úkol: být DOBRÝMI lidmi a žít naprosto beznetvorsky. Rozhodnou se prodat předměty, které netvor za ty roky vyzvracel, a utržené peníze věnovat na dobročinný program. Pak se však na scéně objeví papoušice Klaudie s prosbou o pomoc. Snědla poněkud obludné jídlo a od té doby se necítí dobře. Zaměří na ni svoji pozornost a s jejich dobročinnými úmysly to začne jít pěkně z kopce.

 
Bratři Grimmové : ztraceni v pohádkovém lese : únikové hry (odkaz v elektronickém katalogu)

Bratři Grimmové : ztraceni v pohádkovém lese : únikové hry

Philipp Reinartz, Mai Huyen Vo Dieu, Jules Pommier, Felix Klein ; ilustrace: Kristina Gehrmann ; překlad: Lucie Navrátilová. -- České vydání. -- Ostrava : Bookmedia s.r.o., [2021]. -- ©2021. -- 47 stran : barevné ilustrace, mapy ; 22 cm. -- (Topp. Únikové hry). -- Pod názvem: včetně kouzelné mapy, pro 1-4 hráče. -- ISBN : 978-80-7639-108-6 (vázáno) : 149.00 Kč. C 403.621 b  

 
Brlůžky (odkaz v elektronickém katalogu)

Brlůžky

Obrázková kniha s tuhými listy, ve které se kůzlátko snaží pro svou maminku najít kvásek na pečení chleba.Kdo asi obývá tuhle muchomůrku? Kdo má pelíšek v dýni a kdo bydlí ve spadlém žaludu? A hlavně, kdo najde ve spíži kvásek na chleba, aby kůzle nepřišlo domů s prázdnou?

 
Brown bear, brown bear, what do you see? (odkaz v elektronickém katalogu)

Brown bear, brown bear, what do you see?

by Bill Martin Jr ; pictures by Eric Carle. -- London : Puffin, 2007. -- 26 nečíslovaných stran : barevné ilustrace ; 18 cm. -- ISBN : 978-0-241-13729-1 (vázáno). C 403.951 b  

 
Byl jednou jeden úl (odkaz v elektronickém katalogu)

Byl jednou jeden úl

Příběh jedné generace včel v pohádkovém příběhu, kde je každá včelka důležitá.V pohádkové knížce přibližuje autor dětem svět hmyzu od narození nových včel, přes první poznávání okolí úlu, kdy se nové včelky učí od starší zkušenější včelky Klárky, po návštěvu včelí královny a seznámení se s hodným včelařem Kájou. Příběh provází milé pojmenování některých včel (Terezka Zvídalka, Aria Spanilá) i jejich příbuzných (trubec Jožka) a také vtipné a zároveň poučné poznámky doprovázející veselé obrázky.

 
Co dělají pocity? (odkaz v elektronickém katalogu)

Co dělají pocity?

Vezměte děti na výpravu do světa citů, pocitů a emocí. Nečekejte však žádné barvy. Naopak, paleta něžných ilustrací Alexandry Zającové je příjemně neutrální, měkce šedá, růžová či modrá. O to více vyniká to, co autorky chtějí sdělit. Z pocitů totiž stvořily zvláštní bytůstky — malé, velké, roztomilé i strašidelné —, které si žijí vlastním životem v našem nitru. Radost skáče na trampolíně, vztek vybuchuje, smutek se choulí v dece, trpělivost pěstuje růže, strach dělá, že není… láska rozsvěcuje. To, co tyto bytůstky dělají, vystihuje hlubokou podstatu daného pocitu a neobvyklým způsobem jej tak dětem ... více

 
Co si představíš, když se řekne... (odkaz v elektronickém katalogu)

Co si představíš, když se řekne...

Obrazová publikace pro děti představuje svět okolo nás. Kniha ukazuje, co všechno mohou lidé vidět pod obecnými slovy jako rodina, zaměstnání a jak moc se může víc úhlů pohledu na jednu věc lišit.

 
Čtyřka z Baker Street. Díl 4, Londýnští sirotci (odkaz v elektronickém katalogu)

Čtyřka z Baker Street. Díl 4, Londýnští sirotci

Komiksový příběh ze série detektivních povídek o partě kamarádů, kteří občas pracují pro samotného Sherlocka Holmese.Sherlock Holmes je mrtvý! Alespoň to tvrdí britské noviny. Během konfrontace s ďábelským Moriartym slavný detektiv spadl do propasti Reichenbašských vodopádů. Čtyřka mladých přátel z Baker Street je otřesena náhlou událostí, dojde k hádce a každý z nich se vydává vlastní cestou. Sami, zbaveni podpory svého bývalého mentora budou muset čelit nebezpečím a nástrahám, které se skrývají v zašlých čtvrtích Londýna. Aby toho nebylo málo, jejich nejkrutější nepřítel jim jde v patách. A jediné, co chce, je dostat se ... více

 
Čtyřka z Baker Street. Díl 5, Moriartyho nástupci (odkaz v elektronickém katalogu)

Čtyřka z Baker Street. Díl 5, Moriartyho nástupci

Komiksový příběh ze série detektivních povídek o partě kamarádů, kteří občas pracují pro samotného Sherlocka Holmese.Billy, Charlie a Tom začínají novou kapitolu svého života. Bez Sherlocka Holmese, který tragicky zmizel v hlubinách Reichenbašských vodopádů, je osud nečekaně vrhne do náruče nového dobrodružství, plného nebezpečí a podivuhodných zvratů. To vše kvůli záhadnému únosu, který zosnovali bývalí komplicové ďábelského Moriartyho. Mezi nimi je i impozantní plukovník Moran, který na vlastní oči viděl, co se vlastně u Reichenbašských vodopádů stalo.

 
Dědeček v růžových kalhotách (odkaz v elektronickém katalogu)

Dědeček v růžových kalhotách

Příběh o trochu zvláštním dědečkovi doprovázejí celostránkové ilustrace.Dědeček z našeho vyprávění není jako ostatní prarodiče – nosí totiž růžové kalhoty! A vůbec se někdy chová legračně a lidé si o něm povídají, že je podivín. Někteří si dokonce myslí, že je zlý. Jak ale jeho vnouček roste, pomalu začíná chápat, proč dědeček provádí tolik divných věcí a nechce se vzdát těch směšných kalhot.

 
Den a noc : hlavolamová hra pro předškoláky (odkaz v elektronickém katalogu)

Den a noc : hlavolamová hra pro předškoláky

Den a noc je hra plná zábavy a skvělých možností rozvoje. Děti se učí barvy a tvary a při stavbě figurek veselých panáčků, stromů, domečků a spousty dalších věcí. Při tom rozvíjejí své schopnosti. V ...

 
Deník zvědavého tygra : pro kluky a holky (odkaz v elektronickém katalogu)

Deník zvědavého tygra : pro kluky a holky

Zábavný zápisník, který nabízí dětskému čtenáři dobrodružnou cestu poznávání sebe a svého Tygra. Naučí se i spoustu nového o sobě, o lidech kolem a o světě.

 
Detektiv Koumes. Případy ze staré plechovky (odkaz v elektronickém katalogu)

Detektiv Koumes. Případy ze staré plechovky

Knížka bohatě ilustrovaných českých pohádek není jen ke čtení a prohlížení, ale hlavně k povídání.Každá pohádka, každý obrázek je spojen s několika jednoduchými úkoly, na které mají děti slovně odpovídat, ne pouze jedním slovem, ale celými větami. Úkoly pomáhají dětem rozvíjet řeč, paměť, postřeh, fantazii a další dovednosti.

 
Die kleine Raupe Nimmersatt (odkaz v elektronickém katalogu)

Die kleine Raupe Nimmersatt

von Eric Carle. -- 47. Auflage. -- Hildesheim : Gerstenberg, 2019. -- 14 nečíslovaných stran : barevné ilustrace ; 13 x 18 cm. -- Leporelo s výřezy. -- Původní anglickou verzi upravil do němčiny Viktor Christen. -- ISBN : 978-3-8369-4136-5 (vázáno). C 403.952 b  

 
Dobrý den, paní doktorko! : mé první obrázkové příběhy (odkaz v elektronickém katalogu)

Dobrý den, paní doktorko! : mé první obrázkové příběhy

Obrázková knížka s interaktivními prvky ukazuje, jak to vypadá na návštěvě v ordinaci.

 
Dogman : volání kočičiny (odkaz v elektronickém katalogu)

Dogman : volání kočičiny

Další díl komiksové humoristické série o nejlepším psohlavém policistovi ve vesmíru, ve kterém se sám dostává do vězení.Premiéra velkolepého dogmaního bijáku se blíží! Jenže kdesi v tmách už číhají zloduši, konkrétně BLECHY z předchozího dílu, kteří chtějí Dogmanovi jeho slávu překazit. Narafičí to tak, že náš hrdina s psí hlavou je obviněn z loupeže a jde kňučet za mříže. Naštěstí má Dogman kámoše, ba dokonce Superkámoše, kteří neváhají a jdou ho z té šlamastyky vysekat.

 
Doprava : co už vím (odkaz v elektronickém katalogu)

Doprava : co už vím

ilustrace: Valeria Danilova, Anastasia Druzhininskaya. -- Písek : Jiri Models, [2021]. -- 16 nečíslovaných stran : barevné ilustrace ; 22 cm. -- (Co už vím). -- Název z obálky. -- Přeloženo z ruštiny?. -- Kartonové listy s otevíracími okénky. C 403.598 b  

 
Emily z Novoluní (odkaz v elektronickém katalogu)

Emily z Novoluní

Okouzlující příběh citlivé a svérázné Emily od autorky oblíbené Anny ze Zeleného domu.Emily Starrová nikdy nepoznala, co to znamená být osamělá – dokud jí nezemřel milovaný tatínek. Teď je Emily sirotek a její upjatí příbuzní z hrdého starého rodu ji berou k sobě, aby s nimi žila na farmě Novoluní. I když je přesvědčená, že tam nikdy nebude šťastná, Novoluní ji na první pohled okouzlí. Se svou obrovskou představivostí, vtipem a odvahou se umí vypořádat s přísnou rodinou i zlomyslnými spolužáky a objevovat krásné věci kolem sebe, i když ji nevyčerpatelná fantazie občas zavádí až do různých nepříjemností a malérů. ... více

 
Famózní příběhy Čtyřlístku : 2004 (odkaz v elektronickém katalogu)

Famózní příběhy Čtyřlístku : 2004

Souborné vydání kreslených příběhů Čtyřlístku obsahuje příběhy z čísel 363 až 380 z roku 2004.S Fifinkou, Myšpulínem, Bobíkem a Pinďou zažijete při čtení této knížky spoustu dobré zábavy a zjistíte, že ani po letech neztratili nic z poetiky, kterou jim svým nezaměnitelným způsobem vdechl Jaroslav Němeček. Kniha obsahuje navíc komiksový příběh Rexík a numerologie od Karla Ladislava.

 
Gamebook : deník malého Minecrafťáka (odkaz v elektronickém katalogu)

Gamebook : deník malého Minecrafťáka

Gamebook ze světa Minecraftu. Čtenáři se mohou ztotožnit s postavou Minuse, bavit se hádankami a rozhodovat o osudu vesnice.Do vesnice se blíží zombie. Minus by se rád stal hrdinou, je však obyčejný noob. Možná by mu mohla pomoci alchymistova kouzla a lektvary. Je potřeba si správně vybrat a včas se rozhodnout pro tu nejlepší variantu postupu. Spoustu hádanek, bludišť a možností čeká na milovníky světa Minecraftu.

 
Guinness world records 2022 (odkaz v elektronickém katalogu)

Guinness world records 2022

. -- V Praze : Slovart, s.r.o., 2021. -- 256 stran : barevné ilustrace, portréty ; 31 cm. -- Z angličtiny přeložili Jan Koubek, Zuzana Pavlová, Runka Žaludová. -- Anotace: V nejnovějším vydání Guinness World Records opět přinášíme nejednu kuriozitu. Seznamte se s nejtalentovanějšími domácími mazlíčky, žasněte nad dechberoucí krásou dinosaurů, obdivujte umělou inteligenci a virtuální realitu, omrkněte to ve vesmíru, prokoukněte sdělovací média, ale pozor na chycení se do sociálních sítí! Čekají vás nejnadanější rekordmani ze všech koutů světa. A víc než tisícovka rekordů ze všech oborů lidské činnosti!. -- ISBN : 978-80-276-0304-6 (vázáno). B 59.618 b  

 
Hilda uvádí: Tvorové a netvorové (odkaz v elektronickém katalogu)

Hilda uvádí: Tvorové a netvorové

Lexikon bájných tvorů, které můžete potkat v Trolbergu. Podle komiksové série a animovaného seriálu.Bohatě ilustrovaný průvodce po fascinujících zvířatech, nadpřirozených tvorech i netvorech, kteří žijí ve městě Trolbergu a jeho okolí. Vše doplňují Hildiny poznámky a náčrtky. Poznejte blíže kalužmyši, liškoloušky, časočervy, poleňáky, hadodraky a řadu dalších bytostí.

 
Hmyz : příručka pro mladé přírodovědce (odkaz v elektronickém katalogu)

Hmyz : příručka pro mladé přírodovědce

Ilustrovaná publikace seznamuje s nejznámějšími druhy hmyzu.

 
Honem, ať už jedem! (odkaz v elektronickém katalogu)

Honem, ať už jedem!

Veselý příběh jedné cesty na prázdniny k babičce a dědovi na venkov.František dostal vysvědčení ve druhé třídě a spolu s maminkou a tatínkem vyráží na prázdniny do Rakové. Tatínek si ale cestou zlomí ruku, nemůže řídit a tak za volant usedne maminka a Franišek má za úkol navigovat. Cesta plná dobrodružství, ale i zajímavých setkání začíná.

 
Honk honk! Baa baa! (odkaz v elektronickém katalogu)

Honk honk! Baa baa!

Petr Horáček. -- 1st publ. -- London : Walker Books, 2013. -- [12] s. : vše barev. il. ; 18 cm. -- Název z obálky. -- Resumé: Obrázkové leporelo pro děti s citoslovci známých zvířátek. -- ISBN : 978-1-4063-4375-5 (leporelo). C 403.953 b  

 
Hraví dinosauři (odkaz v elektronickém katalogu)

Hraví dinosauři

Velkoformátová publikace představuje dinosaury a další živočichy a rostliny pravěkého světa. Pomocí tří barevných čoček lze stránky knihy dokonale prozkoumat.

 
Chlupatý dáreček (odkaz v elektronickém katalogu)

Chlupatý dáreček

Vánoční příběh sourozenců Tommiho a Emmy a jejich ztraceného pejska.Rozkošného křížence, kterého rodiče přivedli z útulku, si Tommi a Emma ihned zamilují. Tajfun zbožňuje louže, rybníčky, zkrátka vodu. Čest svému jménu dělá spolehlivě – kam vběhne, tam způsobí zmatky a chaos. Jednoho dne pohár tatínkovy trpělivosti přeteče a psa vyžene. Tommi s Emmou se ho vydají hledat. Je magický čas adventu, kdy se plní přání. Podaří se jim Tajfuna najít? A jakou roli sehraje Ježíšek?

 
Já a pan Hněv : pozoruhodná kniha o tom, jak ovládnout svůj hněv (odkaz v elektronickém katalogu)

Já a pan Hněv : pozoruhodná kniha o tom, jak ovládnout svůj hněv

Kniha vypráví příběh lištičky Umu, která dokáže cítit, milovat a radovat se, ale i smutnit, smát se i plakat. A také se často hněvá. Knížka má za cíl pomoci dětem a jejich rodičům rozpoznat, pochopit a ovládnout hněv.

 
Já chci taky do školy (odkaz v elektronickém katalogu)

Já chci taky do školy

Dva drobné příběhy o sourozencích Petrovi a Leně a běžných, obyčejných věcech kolem nich.Petr by si moc přál sourozence, aby si měl s kým hrát. Když se ale narodí sestřička Lena, není to vůbec tak, jak si Petr představoval. S tímhle řvoucím mrnětem si přece nemůže hrát. Maminka mu ale vysvětlí, že i on byl takový a až Lena vyroste bude všechno jiné. Ve druhém příběhu už Lena vyrostla a Petr chodí do první třídy. Sestřička by do školy chtěla chodit s ním. A tak jí jednoho dne Petr ukáže jeho školu. Leně se tam moc líbí a dokonce, i když ještě sama do školy nechodí, je tam velmi úspěšná.

 
Jak funguje hasičské auto? (odkaz v elektronickém katalogu)

Jak funguje hasičské auto?

Knížka s tuhými deskami a pohyblivými prvky vysvětluje, co všechno je třeba, aby hasičské auto a jeho posádka mohly zasáhnout při požáru.

 
Jak přemýšlí náš teenager? : praktická dětská psychologie pro moderní rodiče (odkaz v elektronickém katalogu)

Jak přemýšlí náš teenager? : praktická dětská psychologie pro moderní rodiče

Praktický rádce pro rodiče dospívajících děti vysvětluje na základě nejnovějších vědeckých poznatků, co se odehrává v tělech teenagerů, jaké jsou důvody jejich chování a jak máte jako rodiče reagovat. Na více než stovce každodenních situací uvidíte, jak na ně reagovat a jak se teenagerům chovat. Zjistěte, jak doma vytvořit prostředí založené na podpoře a jak s dětmi komunikovat tak, aby vám důvěrovaly a vy jim mohli pomoci zvládnout všechna úskalí.

 
Jak se dělají děti? (odkaz v elektronickém katalogu)

Jak se dělají děti?

Téma staré jako lidstvo samo autorka pojednala pěkně od začátku, věcně, názorně a s humorem; vypomáhá si nejen slovem, ale i skvělými ilustracemi.

 
Jak se lemur odnaučil šťourat v nose (odkaz v elektronickém katalogu)

Jak se lemur odnaučil šťourat v nose

Krátké a veselé příběhy o dětských zlozvycích, kterým se přiučí mláďata v zoo.Jednoho dne do zoo vtrhla skupina dětí, která dočista zapomněla na slušné vychování. A tak je v zoo hotové nadělení. Malý lemur se šťourá v nose, mravenečník pořád pšouká a veverka si nechce mýt ruce.

 
Jak se peče vánoční láska (odkaz v elektronickém katalogu)

Jak se peče vánoční láska

Pohádkové vyprávění nejen o přípravách na Vánoce, ale i o důležitosti přátelství a odpuštění.V pekárničce dědy Matyáška je před Vánocemi rušno. Dveře si tu podávají neobvyklí pomocníci – kočička Vanilka, pejsek Smíšek, ale i víly, skřítci nebo čertíci. Společně zažijí nejedno dobrodružství, a když pomáhají starému pekaři při pečení vánočního cukroví, práce jim jde pěkně od ruky.

 
Jak vycvičit draky : jezdci z Blpu. Pátý díl, Legenda o ragnaroku (odkaz v elektronickém katalogu)

Jak vycvičit draky : jezdci z Blpu. Pátý díl, Legenda o ragnaroku

Pokračování komiksových příběhů mladého Vikinga Škyťáka, jeho draka Bezzubky i dalších studentů Dračí akademie.Ostrov Blp je opředen děsivým proroctvím: jednoho dne povstane z mořské hlubiny obří nestvůra, která způsobí konec světa. A pak Škyťák a jeho přátelé v moři objeví něco, co jim všem nažene strach. Že by opravdu nastal konec světa?

 
Jednorožci : okénková knížka (odkaz v elektronickém katalogu)

Jednorožci : okénková knížka

Průvodce světem jednorožců. Knížka s tuhými listy a otevíracími částmi.

 
Jezdkyně světla. Volání osudu (odkaz v elektronickém katalogu)

Jezdkyně světla. Volání osudu

Příběh z fantasy série inspirované počítačovou online hrou Star Stable.Příběh z fantasy série inspirované počítačovou online hrou Star Stable. Dokud se Lisa nezačala ve snech potkávat se Starshinem, přísahala si, že se ke koním už nikdy nepřiblíží. Po přestěhování na ostrov Jorvik se seznámí s Alex, Lindou, Anne a jejich koňmi. S pomocí majitele stájí Hermana přijdou dívky na to, že jsou se svými koňmi spojeny poutem, které jim dává nevídané schopnosti. Dozví se, že jsou legendárními Jezdkyněmi světla a jejich úkolem je zachránit svět před prastarým zlem.

 
Josífkův pekelný týden (odkaz v elektronickém katalogu)

Josífkův pekelný týden

Další příběh o malém neposluchovi Josífkovi. Sice už přestal lhát, ale uklízení, úkoly a všechny povinnosti ho hrozně nebaví.Josífkovi rodiče jsou příšerní. Pořád jen aby uklízel, čistil si zuby, psal úkoly, dobře se učil, hlasitě zdravil a hrál si s Haničkou. Kdyby ho tak rodiče jednou nechali dělat to, co se mu zachce, mumlá si před spaním. Když se ráno probudí, nestačí se divit. Mamince je najednou všechno jedno. Nezajímá se, jestli má čisté ponožky, zda si napsal úkoly, že se k svačině láduje chipsy a z fotbalu se vrátil až dávno po setmění. Skvělé, myslí si Josífek. Ale maminku přestává zajímat všechno. Už jí ... více

 
Kašpárkova hudebka : bejbypanková vřeštící kniha o muzice (odkaz v elektronickém katalogu)

Kašpárkova hudebka : bejbypanková vřeštící kniha o muzice

Barevná interaktivní kniha plná veselých obrázků a fotografií nabízí několik tisíc zvukových stop hudby, povídání, vtípků, zvuků, kvízů, zajímavostí a bláznivých postřehů ze světa hudby.Členové divadelně-hudební skupiny Kašpárek v rohlíku společně se Simonou Babčákovou účinkují v další publikaci z řady mluvících knih a nechávají nahlédnout do historie a teorie hudby, bohatosti vážné i populární muziky a hudebního života třeba v podobě nahlédnutí do nahrávacího studia, koncertní síně nebo backstage rockového koncertu. Ke knize je potřeba chytrá elektronická Albi tužka.

 
Kdo je rychlejší? : příběh o tom, jak se mít rád (odkaz v elektronickém katalogu)

Kdo je rychlejší? : příběh o tom, jak se mít rád

Kniha, vhodná pro společnou práci dospělých s dětmi, s příběhem zaměřeným na sebedůvěru, zbytečnost srovnávání se s ostatními a na učení se být sám sebou.

 
Kdo si hraje, nezlobí! (odkaz v elektronickém katalogu)

Kdo si hraje, nezlobí!

Knížka obsahuje nové příběhy o prasátku Peppě, její rodině i kamarádech, spoustu hádanek, luštění, zábavných úkolů, tvoření i her.

 
Klub hrobníků (odkaz v elektronickém katalogu)

Klub hrobníků

Jednoho dne stvoří Arthur Conan Doyle toho nejznámějšího detektiva na světě, Sherlocka Holmese. Teď je mu ale dvanáct a řeší své vlastní záhady.Když se Artie jednou v noci vplíží se svým nejlepším kamarádem na hřbitov, rozhodně nečekají, že tam potkají ducha Šedé paní a objeví stopy obrovského psiska. Podivná vodítka je dovedou k sérii krádeží, jež má na svědomí tajemný Klub hrobníků. Pátrání je zavede nejen na hřbitovy, ale i do ponurých uliček Edinburghu.

 
Knihomolka (odkaz v elektronickém katalogu)

Knihomolka

Romantický příběh z vysokoškolského prostředí, v němž hraje hlavní roli knihomolka. Oddechová kniha psaná z pohledu dvou hlavních hrdinů.Znáte taky ten pocit, když máte k přečtení tolik skvělých nových knih, ale není dostatek času? A navíc vám ostatní neustále vyčítají, že pořád jen čtete? Pak jste na tom stejně jako Nikol. Té se daří s knihomolskými problémy relativně slušně vypořádat, než se objeví jeden o něco větší zádrhel. Jmenuje se Luke – neustále zmlácený spolužák jejího staršího bratra, který má snad nadlidský talent na zprotivení knihy. Nikol dokonce udělala nemyslitelné, udeřila ho knihou. Samozřejmě že ... více

 
Košťátko Bella. Zákaz kouzlení (odkaz v elektronickém katalogu)

Košťátko Bella. Zákaz kouzlení

Bella je skutečným outsiderem mezi čarodějkami. Kouzlení ji nejen nebaví, ale je v něm také opravdu hodně špatná.Čarodějka Bella je beznadějný případ. Poté, co se nedostala do školy pro čarodějky, je svou tetou pro jistotu poslána do "normální" rodiny, kde svými nezdařenými kouzly nikomu neublíží. Belle to nevadí, před bažinou dává přednost teplé koupeli, před koštětem bezpečnější jízdě autobusem a ani zmrzlina bez žab jí není proti srsti. Tenhle šťastnější a pohodlnější život však není na věky.

 
Labutí dům : svět prvorepublikových snů (odkaz v elektronickém katalogu)

Labutí dům : svět prvorepublikových snů

Příběh se odehrává v Praze v období první republiky, přibližuje osudy trojice dětí a zároveň zachycuje tehdejší dobu plnou nadějí a snů.Píšou se 20. léta 20. století a Československem hýbe technický pokrok. Automobilismus, filmový průmysl i módní salony jen kvetou a všude se vznáší naděje a sny. Má je i trojice dětí, které svede osud dohromady: Rézi, která vypomáhá s úklidem v Labutím domě, miluje svět módy, její spolužačka Madla by ráda byla lékařkou a učeň Pavel se chce za každou cenu stát konstruktérem automobilů. Uskuteční své odvážné plány, i když se jim do cesty staví různé překážky?

 
Lásku nespočítáš (odkaz v elektronickém katalogu)

Lásku nespočítáš

Příběh pro young adult čtenáře, v němž se Lea, trpící neurózou projevující se nutkavými kontrolami a přepočítáváním, seznámí v psychiatrické léčebně s Jayem, s kterým se sblíží.Lea neustále počítá – své kroky, hrášky na talíři nebo třeba listy na gumovníku v čekárně psychiatrické léčebny. Je posedlá pořádkem a život zvládá jen s pomocí rituálů a čísel. Teď počítá zbývající dny do okamžiku, než bude moct z blázince zmizet. Kdy to přesně bude, ví jen ona a Jay – floutek odsouzený k obecně prospěšným pracím, který si zde odpykává svůj trest. Lea ho načapala při krádeži a výměnou za mlčení mu nabídla ... více

 
Ledové království : 2 nové příběhy (odkaz v elektronickém katalogu)

Ledové království : 2 nové příběhy

Nové příběhy z Ledového království o novém pojmu "Hygge", který Olaf objevil, a o pohodě skrze vyprávění u krbu o tajuplných událostech a bájných stvořeních ze světa arendellského království.

 
Les bez srdce (odkaz v elektronickém katalogu)

Les bez srdce

Fantasy romance o vztahu syna astronoma a stromové sirény - dcery mocné lesní čarodějnice.Owen Merrick žije se svým otcem a malou sestrou nedaleko stále se rozšiřujícícho lesa. Ten prokletý čarodějný les snad jednou pohltí celou zem. Je totiž zcela v kouzelné moci zlé čarodějnice a jejích osmi dcer - stromových sirén, které lákají svým zpěvem muže i ženy a jejich duší sytí strom bez srdce. Owen a jeho malá sestřička Awela takto přišli o svou matku. Proto Owen musí stůj co stůj zachránit malou sestřičku, když mu jednoho dne nepozorovaně uteče do lesa. Odtud naštěstí oba vyváznou živí, ale od té doby Owen nemůže zapomenout na pohled ... více

 
Lesy (odkaz v elektronickém katalogu)

Lesy

Publikace pro děti, která je seznamuje s druhy lesů a s lesními živočichy. Součástí knihy jsou úkoly a nápady pro objevitele přírody.

 
Let's go under the sea! (odkaz v elektronickém katalogu)

Let's go under the sea!

Petr Horáček. -- First published. -- London : Walker Books Ltd, 2020. -- 14 nečíslovaných stran : barevné ilustrace ; 18 cm. -- (Baby walker). -- Název z obálky. -- Nad názvem: A peep-through book. -- Kartonové listy s výřezy. -- ISBN : 978-1-4063-8880-0 (vázáno). C 403.954 b  

 
Lewandowski : hvězdy fotbalového hřiště (odkaz v elektronickém katalogu)

Lewandowski : hvězdy fotbalového hřiště

Příběh polského fotbalového útočníka z nové edice o nejslavnějších fotbalistech dnešní doby.Robert Lewandowski patří mezi nejlepší útočníky své generace. Z polské třetí ligy se probojoval až do jedné z nejslavnějších fotbalových soutěží světa – německé Bundesligy. Jeho cesta na vrchol ale nebyla snadná.

 
Malé pohádky pro malé děti (odkaz v elektronickém katalogu)

Malé pohádky pro malé děti

Krátké, lehce vtipné pohádky s celostránkovými ilustracemi ze života zvířátek, ale často se zážitky podobnými těm lidským.Proč měl špaček špatný den? Co dovede králíček nejlépe? A co říkal děda slon? Krátké pohádky pro nejmenší vycházejí z běžných situací, které rodiče se svými dětmi zažívají dnes a denně. Berou si na paškál dětské nešvary, schválnosti, rodičovská „moudra“ a taky trochu dětskou upřímnost, která dokáže i nepříjemné věci podat úsměvně. Pohádky ve formě literární anekdoty jsou krátké, vtipné, a to pro děti i pro dospělé.

 
Malé ženy (odkaz v elektronickém katalogu)

Malé ženy

Slavný americký román o životě matky se čtyřmi dcerami se odehrává během občanské války Severu proti Jihu. Meg, Jo, Beth a malá Amy čekají s napětím i steskem na tatínka. Přesto jejich život není složen jen z trpného čekání. Naopak, dívky prožívají mnohá dobrodružství, čelí i nástrahám, které pramení z dospívání. Jejich cesty se na čas rozdělí, aby se opětovně sešly v rodinném kruhu.

 
Malvínčiny Vánoce (odkaz v elektronickém katalogu)

Malvínčiny Vánoce

Bohatě ilustrovaný příběh malé lištičky Malvínky, kterou čekají první Vánoce.Lištička Malvínka prožívá svou první zimu. Na krajinu se snášejí sněhové vločky a všude je tolik nepoznaného! Když se Malvínka jednoho dne zatoulá k domku na kraji lesa, nestačí se divit. Co to ti lidé pečou za voňavé koláčky? Proč mají v domě malý stromeček? A co jsou ty Vánoce vlastně zač? Díky zvířátkům z lesa i novým kamarádům Jiříkovi a Johance se nakonec všechno dozví.

 
Malý poseroutka : 10-sekundová výzva (odkaz v elektronickém katalogu)

Malý poseroutka : 10-sekundová výzva

. -- Mnichovo Hradiště (Česko) : Dino Toys, 2021. -- 1 hra (různé části). -- Obsahuje: 1 herní plán, 6 figurek, 90 hracích karet, 3 kostky se symboly, 1 přesýpací hodiny, 1 míček, pravidla hry. -- 8590878623941. HRA 895 SV  

 
Mám v posteli mrože (odkaz v elektronickém katalogu)

Mám v posteli mrože

Veselý příběh o klukovi Jáchymovi a jeho nové postýlce doprovázejí celostránkové ilustrace.Jáchym by už opravdu moc rád šel spát, ale v jeho nové posteli se usadil velký mrož, kterému se zatím spát nechce. Maminka s tatínkem ale na mrože vůbec nevěří.

 
Medvědí tlama (odkaz v elektronickém katalogu)

Medvědí tlama

Young adult dystopie, psaná svérázným pravopisem, je inspirována skutečnými životními podmínkami anglických horníků na přelomu 19. a 20. století.Život v Bearmouthu je plný tvrdé dřiny a odříkání. Žabka tu žije od čtyř let a nic jiného nezná. Drsné pracovní podmínky, krutost vedoucích a temnota podzemních tunelů jsou v dole každodenní realitou. Když se objeví tajemný Devlin a jako jediný si troufne položit otázku „Proč?“, vše se změní. Zavedený pořádek dostane trhliny a lidé jej začnou zpochybňovat. Napětí stoupá, věci se dávají do pohybu. Povedou ke změně, nebo ke zkáze?

 
Městečko Kostokřupy (odkaz v elektronickém katalogu)

Městečko Kostokřupy

Dobrodružství podivných postaviček v podivném městečku je plné velmi černého humoru a promyšlených nechutností.V městečku Kostokřupy dojde k neštěstí: Adéla a jeho sestra osiří. Ano, správně: kluk jménem Adéla, takhle ho pojmenoval jeho táta. A Adélově sestře nedal jméno vůbec. Byl to zkrátka kruťas, povoláním vůdce gangu Ničitelů, kterého se bálo celé městečko. Tudíž by si zasloužil, aby z něj někdo udělal fašírku. A přesně to se také stalo. Z činu jsou ovšem podezřelí nebozí sourozenci. Nezbývá jim než se dát na útěk – jde po nich zkorumpovaná policie i Ničitelé. Nebezpečí číhá na každém rohu, městečko se ... více

 
Miluju tě : jedinečná knížka o bezpodmínečné lásce (odkaz v elektronickém katalogu)

Miluju tě : jedinečná knížka o bezpodmínečné lásce

Příběh o jedinečné rodičovské lásce, která dítě ubezpečí, že je milováno takové, jaké je. Zároveň ho však naučí, že i když jsou všechny jeho pocity přirozené a láska rodičů není podmíněná, není každé chování přijatelné.

 
Moldánkovské věže. II., Poklad Zlaté lebky (odkaz v elektronickém katalogu)

Moldánkovské věže. II., Poklad Zlaté lebky

Pokračování příběhů z britské internátní školy, kde se dějí nevysvětlitelné jevy a ztrácejí se předměty.Zdánlivě nudné Moldánkovské věže se opět stávají dějištěm záhad, napínavých pátrání a nemilosrdných slovních soubojů. Zdejší škola pro ne právě bystré syny ne právě bohatých rodičů je na mizině a hrozí jí zánik. Nemohl by ale situaci zachránit poklad piráta Zelenovouse, který kdysi sloužil v rodinném sídle Moldánků, později přeměněném na školu? Když navíc záhadně zmizí celý učitelský sbor a ve škole se objeví horda pirátů převlečených za učitele, musejí Rosol a Piškot urychleně jednat.

 
Morgavsa & Morgana. Dračí chůvy (odkaz v elektronickém katalogu)

Morgavsa & Morgana. Dračí chůvy

Morgavsa a Morganka jsou dvě čarodějky. Tedy vlastně jenom Morgavsa. Morganka se toto řemeslo teprve učí a zatím si nevede moc dobře. To se ale změní, když se našim hrdinkám dostane do ruky dračí vejce...

 
Morgavsa & Morgana. Živelné měňavice (odkaz v elektronickém katalogu)

Morgavsa & Morgana. Živelné měňavice

Humorné a dobrodružné komiksové příhody čarodějek Morgavsy a Morganky, které původně vycházely v časopisu Čtyřlístek. Pokračování oblíbených příhod malé Morganky. Obě čarodějky míří na Island s jediným cílem - vrátit zachráněného draka do jeho rodiště. Zároveň sledují stopy zlé a velmi mocné čarodějky. Co všechno je na Islandu asi čeká?

 
The Mouse who wasn`t scared (odkaz v elektronickém katalogu)

The Mouse who wasn`t scared

Petr Horáček. -- London : Walker Books, [2017]. -- ©2017 34 stran nečíslovaných: vše barevné ilustrace ;. -- 25 cm. -- ISBN : 978-1-4063-8601-1 (brožováno). C 403.955 b  

 
Můj první box plný barev (odkaz v elektronickém katalogu)

Můj první box plný barev

. -- Praha 4 (Česko) : Dobrovský, 2021. -- 1 hra (různé části). -- (Montessori: svět úspěchů). -- Obsahuje: 13 desek s vyjímatelnými díly, 1 plakát 1 návod. -- 9788027702640. HRA 896 b  

 
Můj táta je zvíře (odkaz v elektronickém katalogu)

Můj táta je zvíře

Obrázková knížka pro děti znázorňující rodinný život zvířat. Jaký bude tatínek plameňák, tučňák, vlk nebo medvěd?

 
My little pony. Hrdinská výprava (odkaz v elektronickém katalogu)

My little pony. Hrdinská výprava

Další pohádkové příběhy z magického světa poníků Equestrie podle televizního seriálu.Obyčejný den Big McIntoshe se promění v nečekané dobrodružství odehrávající se na Slavnosti rozloučení se s létem. V dalším příběhu Shining Armor a princezna Cadance prozradí, jak se seznámili.

 
Najdi mě. Doprava (odkaz v elektronickém katalogu)

Najdi mě. Doprava

Knížka s pevnými listy pro objevování detailů na ulici, farmě, na nádraží, na letišti, na stavbě i v přístavu pro všechny malé milovníky dopravy, strojů a hledacích hádanek.

 
Naprostá šílenost : Anna na cestě z úzkosti (odkaz v elektronickém katalogu)

Naprostá šílenost : Anna na cestě z úzkosti

Příběh středoškolačky Anny, která bojuje s úzkostnými stavy a panickými ataky.Anna už týden nevyšla z pokoje. Jakmile to zkusila, rozbušilo se jí srdce a udělalo se jí tak špatně, až si myslela, že umře. Vrací se do školy s diagnostikovanou úzkostí, která na ni dotírá z každého rohu. Najednou je pro ni problém mačkat s jinými lidmi v autobusu nebo se vydat do školy neprozkoumanou trasou. Příjemné nejsou ani ustarané pohledy rodičů. Nečekané zklidnění přijde do Annina života společně s klukem, který chodí do školy stejnou cestou. I když Anna ani nezná jeho jméno, cítí k němu okamžité přátelství. A když první den prázdnin ... více

 
Nebojsy : ženy, které měly odvahu stát si za svým (odkaz v elektronickém katalogu)

Nebojsy : ženy, které měly odvahu stát si za svým

30 portrétů neprávem více či méně pozapomenutých neohrožených žen napříč zeměkoulí i dějinnými epochami. Najdete tu například Margaret, herečku a hollywoodskou specialistku na padoušské role, Agnodiké, gynekoložku ve starověkém Řecku, která se musela převlékat za muže, aby se mohla věnovat svému povolání, apačskou válečnici a šamanku Lozen anebo Anette, australskou akvabelu, která vynalezla ženské plavky, či Sonitu, afghánskou raperku a aktivistku v exilu, Thérese, dobrou vílu pařížských babiček, Nellie, investigativní novinářku 19. století, maratonskou atletku Cheryl nebo Phúlan, královnu banditů a zastánkyni utlačovaných v ... více

 
Nebojte se klasiky : nástroje, skladatelé, historie hudby (odkaz v elektronickém katalogu)

Nebojte se klasiky : nástroje, skladatelé, historie hudby

Seznamte se s největšími skladateli všech dob, přečtěte si o nich a poslechněte si ukázky jejich děl. Zjistěte víc o hudebních nástrojích, o tom, jak se na ně hraje, a jak se při tvorbě hudby dávají dohromady. Objevte nejznámější opery, symfonie, balety a koncerty. Příběh západní hudby od Beethovena, Haydna, Čajkovského až po Smetanu a Dvořáka. Zahrnuje bezplatnou aplikaci obsahující 100 krátkých zvukových klipů.

 
Nejstarší kletby. Kniha druhá, Ztracená Bílá kniha (odkaz v elektronickém katalogu)

Nejstarší kletby. Kniha druhá, Ztracená Bílá kniha

Druhá kniha dobrodružství romantické dvojice lovců stínů.Magnus Bane a Alek Lightwood si žijí spokojeně. Alespoň do té doby, než se dva jejich staří známí vloupají jedné noci do Magnusova bytu a ukradnou mocnou Bílou knihu. Magnus s Alekem musí okamžitě všeho nechat a pronásledovat zloděje do Šanghaje. Tam je Magnus poraněn záhadnou magickou zbraní, jež mění samotnou podstatu jeho schopností. Naštěstí mají s sebou posily v podobě Clary, Jace, Isabely a Simona. V Šanghaji se dozvídají, že na ně číhá hrozba daleko zlověstnější než nějaká krádež. Magnusovy magické schopnosti ztrácejí stabilitu, a pokud se nepodaří zastavit příval ... více

 
Neobyčejné příběhy pana inženýra (odkaz v elektronickém katalogu)

Neobyčejné příběhy pana inženýra

Pohádkové příběhy s vtipnými ilustracemi potěší a pobaví zejména ty čtenáře, kteří mají rádi techniku - mašinky, bagry nebo tramvaje.Stroje nejsou jen chladné kusy kovu. Mají také pocity, přání a sny. A když lidem připadá, že jsou rozbité a nefungují tak, jak mají, ve skutečnosti jsou jenom nešťastné. Ještě že je tady kouzelný pan inženýr, který rozumí řeči strojů! Dokáže pomoci znuděnému výtahu, vysavači alergickému na prach, líné tramvaji nebo ustrašeným eskalátorům?

 
Neotvírat!!!. Magické! (odkaz v elektronickém katalogu)

Neotvírat!!!. Magické!

Humorný příběh tří kamarádů, na které v balíčku čeká další tajemný tvor.Nový balíček je tady! A co je v něm tentokrát? Kouzelný jednorožec Magic! Umí říhat, pouštět duchy – a teď to nejlepší: Dokáže splnit každé přání! Nemo, Otka a Béda nemohou uvěřit svému štěstí. Teď se jim opravdu splní všechno, o čem kdy snili! A obyvatelům Horního Suchopáru taky. To je přece super! Nebo ne? Pátý příběh z oblíbené série dobrodružství pro děti přináší spoustu překvapení i spoustu otázek: Jak si naši tři hrdinové Nemo, Otka a Béda poradí s tvrdohlavým jednorožcem? Podaří se jim ho přivést tam, kam patří, a Hornímu ... více

 
Netopýr Warren : vzhůru nohama! (odkaz v elektronickém katalogu)

Netopýr Warren : vzhůru nohama!

Že je váš život někdy vzhůru nohama? Tak to jste ještě neslyšeli příběh netopýra Warrena, který vyrůstá mezi krysami a je pro ně tak trochu podivín. Nesnáší totiž sýr a spí hlavou dolů. Aby Warren zjistil, kým doopravdy je, vydá se do světa. Cestu mu však zkříží ptakopysk, který sám neví, jestli je spíš bobr nebo kachna. Putování netopýra Warrena vám ukáže, že nemá smysl snažit se za každou cenu někam zapadnout a být někým jiným. Naopak – nejdůležitější ze všeho je být prostě SÁM SEBOU!

 
Nezapomenutelné události (odkaz v elektronickém katalogu)

Nezapomenutelné události

Milníky lidské historie v ilustrované publikaci pro zvídavé školáky Existují události, které se odehrávají každý den a nikdo se nad nimi ani nepozastaví. A pak jsou tu historické momenty, které se nesmazatelně otiskly do života všech lidí. Objevy, výpravy, katastrofy, bitvy a revoluce, které ovlivnily chod dějin, si nyní s dětmi můžete prohlédnout na řadě výpravných dvoustránkových ilustrací.

 
Nicky & Věra : příběh Nicholase Wintona a jeho dětí (odkaz v elektronickém katalogu)

Nicky & Věra : příběh Nicholase Wintona a jeho dětí

Nová kniha Petra Síse vypráví skutečný příběh o holocaustu, který by neměl být zapomenut. Mladý Angličan Nicholas „Nicky“ Winton se v roce 1939 podílel na záchraně dětí a jejich převozu vlaky z Prahy do Londýna. Věra Gissingová je jednou ze zachráněných dívek. Opravdoví hrdinové bývají často nenápadní a skromní. Vizuálně působivé zpracování využívá autorovy charakteristické mapy, bludiště i razítka, jemné akvarelové obrázky skrývají tajemné perokresby. Kniha o odvaze a slušnosti je inspirující i pro dnešní dobu – všichni se totiž rodíme svobodní a sobě rovní, všichni máme stejné právo na život.

 
Noční život (odkaz v elektronickém katalogu)

Noční život

Interaktivní knížka přináší zajímavosti o životě šesti nočních zvířat. Své tělesné proměny ukáže netopýr, puštík, kuna, lišaj a světluška.

 
O růži, která nechtěla spát (odkaz v elektronickém katalogu)

O růži, která nechtěla spát

Příběh o zpupném mladém růžovém keři, který odmítl přes zimu spát.Zima se blížila a růžové keře v parku začaly zívat. Nedočkavě vyhlížely zahradníka s "peřinami", které je uchrání před mrazem a sněhem. Jen hloupý nezkušený keř na konci řady se rozhodl, že se neuloží k zimnímu spánku jako ostatní.

 
Oba na konci zemřou (odkaz v elektronickém katalogu)

Oba na konci zemřou

Rufusovi i Mateovi je osmnáct. Ví, že jim zbývá maximálně čtyřiadvacet hodin života. Jak s posledním dnem naloží...Příběh z kategorie Young Adult.Rufus a Mateo žijí ve světě, kde společnost Hodina smrti po půlnoci telefonuje lidem, kteří mají ten den zemřít. Mateo je introvert žijící se svým nemocným otcem a Rufus, který přišel v dětství o celou rodinu, se tváří jako drsňák. Teď je očekávání smrti svede dohromady.

 
Okamžik pravdy (odkaz v elektronickém katalogu)

Okamžik pravdy

Středoškolská romance americké autorky, v níž se "ten pravý" zpočátku skrývá pod poněkud dětinskou maskou.Hadley Moorová v šestnácti letech přesně ví, co je zač - plavkyně, která díky tomuto sportu získá stipendium na univerzitu. A tomuhle cíli obětuje vše. Takže když jeden z jejích tréninků naruší záhadný kluk v kostýmu akčního hrdiny Heatha Halla, nepřijde jí to zábavné. Místo toho se rozhodne, že zjistí, kdo to byl, aby dalším vyrušením předešla. Překvapí ji, kolik potenciálních kandidátů se za maskou Heatha Halla může skrývat - včetně jejího bývalého nebo kluka, do kterého je zakoukaná její nejlepší kamarádka. ... více

 
Opuštěná knihovna : úniková hra (odkaz v elektronickém katalogu)

Opuštěná knihovna : úniková hra

Leo Colovini. -- Praha Mindok, 2021. -- 1 desková hra ; 16 x 10 cm. -- Hra obsahuje: 88 karet, pravidla hry. -- Hrací doba: 60 - 75 minut. -- Anotace: Zahrajte si únikovou hru v pohodlí domova. Jenom jste si chtěli prohlédnout pár knih. Když jste se později chtěli vrátit domů, zjistili jste, že je východ zamčený. A pokud jej chcete odemknout, musíte rozluštit nejednu hádanku. Dejte hlavy dohromady a najděte cestu ven z opuštěné knihovny. -- ISBN : Kč 299,00. -- 8595558304424. HRA 890 b  

 
Oslík a vánoční andělíček (odkaz v elektronickém katalogu)

Oslík a vánoční andělíček

Vánoční vyprávění o malém oslíkovi, který s pomocí anděla hledá svou maminku.Malý oslík se jednoho rána probudil ve stáji úplně sám. Celého vyděšeného jej tam našel andělíček a pověděl mu, že jeho maminka je v jesličkách, kde se v noci narodil Ježíšek. Oslík se společně s andělíčkem vydají za maminkou a cestou pozvou každého, koho potkají.

 
Paví očko, dobrý den! (odkaz v elektronickém katalogu)

Paví očko, dobrý den!

Něžný veršovaný příběh o motýlovi Pavím očku a deštivém dni. Obrázková kniha na kartonových listech.

 
Peppa the Pirate (odkaz v elektronickém katalogu)

Peppa the Pirate

adapted by Mandy Archer. -- First published. -- London : Penguin, 2019. -- 16 nečíslovaných stran : vše barevné ilustrace ; 18 cm. -- (Peppa Pig). -- Název z obálky. -- Kartonové listy. -- ISBN : 978-0-241-37168-8 (vázáno). C 403.736 b  

 
Petrademone. Země nenávratna (odkaz v elektronickém katalogu)

Petrademone. Země nenávratna

Manlio Castagna. -- Ostrava : Bookmedia s.r.o., 2021. -- 422 stran ; 22 cm. -- Překlad z italštiny Sára Flemrová. -- ISBN : 978-80-7639-072-0 (vázáno) : Kč 349.00. C 403.537 b  

 
Piruety (odkaz v elektronickém katalogu)

Piruety

Autobiografická komiksová zpověď mladé autorky, která vzpomíná na své dospívání v roli krasobruslařky.Vstávání ve 4 ráno, ranní tréninky, škola, šikana, večerní tréninky, nelehký vztah s rodiči a přáteli, řešení vlastní sexuální identity, nepevná oddanost k sportu versus nepolevující vnitřní motivace vyhrávat... to vše na stránkách svého komiksu rozvíjí a vzpomíná mladá kreslířka, která zasvětila dlouhé roky krasobruslení.

 
Plants vs. Zombies : zelený zomnibus (odkaz v elektronickém katalogu)

Plants vs. Zombies : zelený zomnibus

Tři komiksové příběhy plné zombíků, inspirované počítačovou hrou Plants vs. Zombies.Nate a Patrice dohlíží na skupinku mladých rostlinek, které se přestěhovaly z garáže cvoka Dava do jeho obrovského rodinného sídla. Zomboss doufá, že jejich špehováním odhalí nějaká tajemství. Nepoučitelný velitel zombií si nedá pokoj ani v závodě s ochránci rostlin v divokých vozidlech všech možných velikostí, typů a tvarů o osud městečka, aby se vzápětí pustil do budování obrovské armády zombií v podzemí.

 
Po stopách Fany a Beryho (odkaz v elektronickém katalogu)

Po stopách Fany a Beryho

Přichází podzim a na Fany a Beryho čeká spousta dalších objevů a dobrodružství. Na farmu pana Kloboučka přibydou nová zvířátka, kočka Micka se octne v nesnázích a potřebuje pomoc, proběhne bitva o brambory, myšák Fery se stane nepřítelem Beryho na život a na smrt a chytrou a opatrnou Fany přechytračí káně Kudla. Krkavec Eman se může ulítat, aby vše, co psi provádějí, stihl zapsat do svého deníčku a také občas psy vytáhnout z bryndy. Vydejte se tedy, děti, se psími rošťáky za dobrodružstvím a poznáváním podzimní přírody.

 
Počasí (odkaz v elektronickém katalogu)

Počasí

Obrazová publikace pro děti, která je seznamuje s přírodními živly. Proč svítí slunce a padá sníh? A co je vlastně duha a tornádo?

 
Pohádkové Vánoce (odkaz v elektronickém katalogu)

Pohádkové Vánoce

Krátké pohádkové příběhy s oblíbenými disneyovskými postavičkami s vánoční tematikou, určené především k předčítání a doplněné celostránkovými ilustracemi.

 
Pohádkové vyprávěnky pro Jolinku (odkaz v elektronickém katalogu)

Pohádkové vyprávěnky pro Jolinku

Vyprávění o obyčejných věcech, viděných očima malého dítěte, se stává příběhem plným barev, dobrodružství a fantazie.Žili jednou rodiče, kterým se jednoho jarního dne narodila úplně malinkatá holčička. A že ti rodiče nebyli tak úplně všední rodiče, dali holčičce nevšední jméno – Jolinka. Jolinka má svá oblíbená jídla, písničky a hračky. Ráda si zkouší maminčiny boty a ráda nosí klobouky. Poznává svět, ve kterém žijí nejen lidé, ale také pes Tarinka, princezna Voda, čarodějka Mátoha, mluvící medvídek, kouzelná tužka nebo zamilovaná mandarinka. Dozvíte se, proč je voda vzácná, co se dá dělat ze sněhu a taky něco ... více

 
Pohádky na dobrou noc : interaktivní mluvicí kniha (odkaz v elektronickém katalogu)

Pohádky na dobrou noc : interaktivní mluvicí kniha

Osm známých pohádek s celostránkovými ilustracemi. Interaktivní kniha pro použití s elektronickou Albi tužkou.Červená Karkulka, Smolíček, Budulínek, Jeníček s Mařenkou a další oblíbené postavy ožívají na stránkách interaktivní obrázkové knihy. Děti si mohou poslechnout vyprávěné pohádky, pustit si dialogy jednotlivých postav nebo zahrát jednoduché kvízy. Zároveň se mohou naučit také pohádky samy vyprávět, stačí následovat klubíčka, která je příběhem provedou.

 
Pohádky před usnutím (odkaz v elektronickém katalogu)

Pohádky před usnutím

Tři pohádkové příběhy o holčičce Máše a jejím dobrosrdečném medvědím kamarádovi. Podle animovaného seriálu.

 
Pohoupej medvídka : mindfulness pro nejmenší a jejich dospělé (odkaz v elektronickém katalogu)

Pohoupej medvídka : mindfulness pro nejmenší a jejich dospělé

Kniha her seznamuje děti s technikami mindfulness velmi jednoduchým a věku přiměřeným způsobem.Jednotlivé hry podává dětem jednoduše, jejich zklidňující a terapeutický záměr dokáže zaobalit činností, která je pro děti jasná, zábavná a lehce představitelná. Neoperuje s termíny, ale nechává děti si aktivity užít. Na základě vlastního prožitku pak děti a jejich rodiče či vychovatele vede k porozumění a pochopení toho, co bylo a je cílem cvičení. Učí děti o svých prožitcích mluvit a sdělovat je ostatním. Kniha je určena dětem od 4–8 let a jejich rodičům, terapeutům, učitelkám a vychovatelkám v mateřských školách a na prvním ... více

 
Policejní křeček (odkaz v elektronickém katalogu)

Policejní křeček

Napínavý příběh o přátelství kluka Jirky a křečka Bruna. Bruno není totiž jen tak obyčejný křeček, má pro strach uděláno a mluví lidskou řečí.Jirka už chodí do druhé třídy a právě se mu narodila sestřička. Jirka se ale těšil na brášku. Co s holkou, s tou se nedá ani pořádně mluvit a fotbal nebo autíčka ji stejně nezajímají. A tak Jirka uprosí dědečka a pořídí si zvířecího kamaráda křečka Bruna. Jirka mu doma připraví parádní terárium s probíhačkami. Jednoho dne však křeček Bruno Jirku ohromí, když začne docela normálně mluvit. Zvídavý Bruno chce poznat Jirkovu školu i vše, co se děje venku, a nebude to dlouho trvat ... více

 
Poníci od stříbrné řeky. Jízdárna v ohrožení (odkaz v elektronickém katalogu)

Poníci od stříbrné řeky. Jízdárna v ohrožení

Další příběh jedenáctileté Poppy, která se svou kamarádkou Scarlet řeší podezřelé nehody v jejich stáji.Když vyjížďka na ponících pořádaná jejich jízdárnou skončí tragédií, ocitnou se Poppy a Scarlet přímo uprostřed pátrání. Začnou se totiž dít divné věci a nevypadá to, že jde o náhody. Kdo má na stáje vztek a chce je zničit? Podezření padne na konkurenční jezdeckou školu Claydon Manor, je ale jejich bezohledná manažerka opravdu na vině? Aby toho nebylo málo, neznámý vetřelec vypustí ze stájí Neba a on uteče na blata...

 
Prázdné sliby (odkaz v elektronickém katalogu)

Prázdné sliby

Fantasy romance o dívce Abrielle a její sestře, které opustila jejich matka a vydala se za hlasem svého srdce do Země víl.Brie víly nenávidí a odmítá s nimi mít cokoli společného. Ale když je její sestra prodána sadistickému králi Temného dvora, aby tak splatila dluh, udělá Brie cokoli, aby ji získala zpátky. Klidně uzavře dohodu se samotným králem, že mu ukradne tři kouzelné předměty ze od světlých víl. S pomocí vůdce odpadlíků Finna se dostane až k princi světlých víl Ronanovi. Je tady ale jeden problém: oba ji přitahují. Brie je tak chycena v pasti a musí si vybrat, komu věnovat svou věrnost – i své srdce.

 
Princezna zakletá v čase : povídky a svět (odkaz v elektronickém katalogu)

Princezna zakletá v čase : povídky a svět

Čtrnáct povídek o postavách žijících v Oberonu, doplněných o reálie kontinentu. Kniha je rozšířením k filmové pohádce Princezna zakletá v čase.Ponořte se do fantastického, pohádkového světa jménem Oberon, který představuje domov nejen Princezny zakleté v čase, ale desítek dalších pozoruhodných postav, fascinujících míst a umlčených tajemství čekajících na vaše odhalení.

 
Promrzlá volavka (odkaz v elektronickém katalogu)

Promrzlá volavka

Tadeáš s Agátou našli u zamrzlého rybníka prochladlou volavku. Společně se ji pokusí dostat do bezpečí.Venku mrzne, až praští, a tak sourozenci Tadeáš s Agátou vyrážejí v doprovodu tatínka bruslit na rybník. Když Tadeáš usedne na otočenou pramičku, aby si odpočinul, zaslechne šramocení. S tátovou pomocí loďku obrátí a najdou pod ní promrzlou volavku. Je úplně zesláblá a vyhladovělá. Ani se nebrání, když ji začnou balit do deky, aby ji dopravili do záchranné stanice. Dorazí včas? Dokážou podchlazeného ptáka ještě zachránit?

 
Protiklady : vzdělávací hra (odkaz v elektronickém katalogu)

Protiklady : vzdělávací hra

. -- [Polsko] : Trefl, [2021?]. -- 1 hra (různé části). -- Obsahuje: 24 dílků, návod. -- 5900511020915. HRA 889 R  

 
Průtrž (odkaz v elektronickém katalogu)

Průtrž

Úvodní díl dobrodružné trilogie se odehrává v africkém deštném pralese a nese jasné ekologické poselství.Čtrnáctiletý Jack, odlétá s rodiči do afrického Konga. Ti se zde mají zúčastnit konference o ochraně životního prostředí, zatímco se Jack spolu se svými dvěma kamarády, Xanderem a Amelií, vydává na safari pozorovat gorily. Poklidnou prohlídku džungle však naruší podivní chlápci v maskáčích a se samopaly, a navíc po návratu naši hrdinové zjišťují, že Jackovi rodiče zmizeli. Jack se pouští do složitého a dobrodružného pátrání.

 
První kroky na Měsíci (odkaz v elektronickém katalogu)

První kroky na Měsíci

Dobrodružství detektiva Tintina a jeho psa Filuty v komiksovém seriálu.Raketa míří na Měsíc a v posádce samozřejmě nechybí Tintin, Filuta, ani kapitán Haddock. Celou výpravu vede jejich přítel profesor Hluchavka. Po startu se zjistí, že v raketě se omylem zapomněli oba detektivové T - Kadlecové, což je poněkud problém, protože zásoby kyslíku se dvěma dalšími pasažéry nepočítají. Ale posádku čekají problémy daleko větší, jelikož záškodníci, kteří se snažili zabránit již stavbě rakety, se nevzdávají...

 
První slova (odkaz v elektronickém katalogu)

První slova

Knížka s kartonovými listy s obrázky zvířat a předmětů každodenní potřeby k rozšíření slovní zásoby.

 
Příběh lodí : odklop a uč se (odkaz v elektronickém katalogu)

Příběh lodí : odklop a uč se

Interaktivní kniha s odklápěcími okénky představuje rozmanitá plavidla, předchůdce rychlejších a odolnějších lodí. Mořeplavce a objevitele, kteří objevovali nové vzdálené oblasti světa. Parníky, plachetnice, bitevní lodě, ponorky.

 
Příběh o dvou ještěřičkách a slunci : neobyčejná knížka o sourozencích a jejich pocitech (odkaz v elektronickém katalogu)

Příběh o dvou ještěřičkách a slunci : neobyčejná knížka o sourozencích a jejich pocitech

Iryna Zelyk ; ilustrace Zuzana Svobodová ; překlad Kristýna Maková, Hana Sechovcová. -- První vydání. -- Bratislava : Female Force, s.r.o., 2021. -- 39 nečíslovaných stran : barevné ilustrace ; 22 cm. -- Originál v knize neuveden. -- Resumé: Příběh o dvou sourozencích ještěřičkách, který může pomoci při zvládání různých emocí, v různých situacích. Děti se naučí pojmenovat a přijmout tyto pocity a díky tomu se stanou klidnějšími a vyrovnanějšími. Knížka o sourozencích a lásce mámy k dětem vypráví příběh o dvou ještěřičkách, který pocítíte až v duši. Inspiruje děti podívat se do svého srdíčka, pojmenovat vlastní pocity, pochopit je a přijmout. A tak poznat sebe samé. Bratr a sestra, Lolo a Lili, si myslí, že sluníčka, které velmi milují, mají málo. Přemýšlejí nad tím, jestli se sluníčko vrátí, když se na chvíli ztratí za mraky, a na koho vlastně svítí víc. Vydají se na výlet, aby našli místo, kde slunce svítí nejvíc. Objeví však něco velmi důležitého. Nakladatelská anotace. -- ISBN : 978-80-99971-03-6 (vázáno). C 403.471 b  

 
Příběhy ze zoo. Sobík popleta (odkaz v elektronickém katalogu)

Příběhy ze zoo. Sobík popleta

Vánoční dobrodružství malého soba odhodlaného splnit si svůj velký sen.Sobík Ruda se cítí osaměle. Žije uprostřed stáda dospělých sobů a jeho jedinou kamarádkou je sedmiletá holčička Bětka, která dokáže mluvit se zvířaty. Když se od ní dozví o sobím spřežení Santa Clause, zatouží se k němu přidat.

 
Případy malého detektiva (odkaz v elektronickém katalogu)

Případy malého detektiva

Souborné vydání dobrodružných detektivních příběhů malého detektiva Frantíka.Malý detektiv je pašák. Neohroženě se pouští po horké stopě, aby dopadl pachatele krádeže. Ten hrdina se jmenuje Frantík Lebeda. Je ovšem pravda, že není úplně sám. Pomáhají mu nejlepší kamarádi Matěj, Zdíša a vlčák Kazánek. A tak se s nimi pusťte do pátrání a odhalte tajemství tří ukradených věcí: cukřenky, prstenu a houslí. Všechny případy jsou zapeklité, ale ten nejtěžší na Frantíka čeká, když mu o Vánocích zmizí Kazan!

 
Příroda : co už vím (odkaz v elektronickém katalogu)

Příroda : co už vím

ilustrace: Lida Larina, Anastasia Druzhininskaya. -- Písek : Jiri Models, [2021]. -- 16 nečíslovaných stran : barevné ilustrace ; 22 cm. -- (Co už vím). -- Přeloženo z ruštiny?. -- Název z obálky. -- Kartonové listy s otevíracími okénky. C 403.599 b  

 
Příšerné zlobilky (odkaz v elektronickém katalogu)

Příšerné zlobilky

Veselé příběhy nezbedných holčiček, se kterými to dopadlo moc špatně.Byly jednou holčičky, které moc a moc zlobily. A to se jim vážně nevyplatilo! Všechny se proměnily v opravdová strašidla a příšerky. Z jedné se stala bludička, z druhé mátoha, další se převtělily v jeskyňku, ohnivou kočku, lesní ženku či ohnivou kočku.

 
Přiznání strážkyně (odkaz v elektronickém katalogu)

Přiznání strážkyně

Příběh Tildy je městská fantasy plná humoru, zábavných dialogů, problémů teenagerů a také tajuplných záhad, které Tilda, jako strážkyně pořádku ve Stockholmu, musí řešit.Patnáctiletá Tilda je na první pohled obyčejná holka. Jenže kromě běžných každodenních starostí toho musí zvládat mnohem víc, než si kdo dokáže představit. Je strážkyně a její povinností je dohlížet na to, že se všechny nadpřirozené bytosti ve Stockholmu chovají slušně a lidé o nich nevědí. Tildina babička, po níž tento úkol zdědila, právě odjela pryč a Tilda má na starosti celé město úplně sama. Pak se ale začnou ztrácet lidé a elfové se najednou ... více

 
Přízraky noci (odkaz v elektronickém katalogu)

Přízraky noci

Akční young adult fantasy založená na slovanské mytologii.Kníže Dragovit vládne své zemi tvrdou rukou. Princezna Lada ho viní z únosu své sestry. Na cestě za jejím vysvobozením je zabita, Smrtka jí však učiní lákavou nabídku. Lovec démonů Karden má Ladu najít a dovést před knížete. Potulná hudebnice Noa chce využít příležitosti a pomstít se vrahovi své rodiny – Dragovitovi. Jael je na útěku z morem zničené vesnice. Čtyři hrdinové, jeden úkol. Kdo z nich vyhraje a kdo skončí jako poražený?

 
Psí záchranářky. Nová členka smečky (odkaz v elektronickém katalogu)

Psí záchranářky. Nová členka smečky

Saša, Kim a Taylor jsou nerozlučná trojice, která nejraději tráví volný čas ve společnosti psích kamarádů. Přizvaly svou kamarádku Briannu, aby se k nim připojila a stala se novou členkou psího klubu, který před časem založily. Brianna má velkou radost, přesto se ale cítí trochu odstrčená. Psy miluje a sladkou fenku Lily by si nejraději vzala domů. Dokáže svou matku přesvědčit, aby jí to dovolila? Zbaví se pocitu, že je mezi kamarádkami „páté kolo u vozu“?

 
Puffin Peter (odkaz v elektronickém katalogu)

Puffin Peter

Obrázkový příběh o dvou ptačích přátelích. V angličtině.

 
Putování skřítka Vltavínka po Vltavě (odkaz v elektronickém katalogu)

Putování skřítka Vltavínka po Vltavě

Pohádkové vyprávění Vltavínka a víly Vltavěnky seznamuje děti s řekou Vltavou a zajímavými místy kudy protéká, od pramene až po soutok s Labem.Ve Vltavě žije malý Vltavínek, který už vyrostl jako z vody a musí se naučit, jak o svou řeku pečovat. Spolu s vílou Vltavěnkou, která je v řece jako ryba ve vodě, putují po proudu Vltavy a poznávají zajímavá místa.

 
Puzzle s příběhy : české pohádky (odkaz v elektronickém katalogu)

Puzzle s příběhy : české pohádky

. -- Praha (Česko) : Albi (vydavatelství), 2021. -- 1 hra (různé části). -- Obsahuje: 24 dílků puzzle, pohádková knížka. -- 8590228053985. HRA 893  

 
Rok na stavbě (odkaz v elektronickém katalogu)

Rok na stavbě

Velkoformátová kniha s kartonovými listy a celostránkovými ilustracemi na stavbě jednoho domu ukazuje, jaké dopravní prostředky a stroje je zapotřebí při stavbě nové budovy.Nejprve se všem malým nadšencům pro stavbu a techniku na první dvoustraně představí všichni hrdinové ze staveniště od stavbyvedoucího inženýra Čtyřkolky přes nákladní auta a jeřáby až po to nejdrobnější nářadí, které je při stavbě potřeba. A pak už se uprostřed města naplno rozjede stavba parkovacího domu se servisem a myčkou. Na dalších dvoustranách, plně ilustrovaných již bez textu, mohou čtenáři pozorovat, jakou činnost ten který stroj vykonává a na ... více

 
Ruka : kompletní průvodce (odkaz v elektronickém katalogu)

Ruka : kompletní průvodce

Populárně-naučná publikace určená dětem pojednává o části lidského těla: o ruce. Co všechno dokáže, jak funguje, proč je jeden pravák a druhý levák. Zkrátka, vše o ruce v textu, ilustracích i v komiksu.

 
Sára Kalamita (odkaz v elektronickém katalogu)

Sára Kalamita

Pohádkový příběh o holčičce Sáře s neobyčejnými schopnostmi, která hledá náhradní rodiče.Sára byla nejprve úplně obyčejným malým miminkem, než se strhla venku veliká bouře, která způsobila, že Sára nejen ztratila své pravé rodiče, ale také byla obdařena nezvyklými dary přírody. Její neskutečné schopnosti se ale nesetkávají s pochopením u náhradních rodičů, které jí postupně přiděluje Úřad pro přidělování dětí do náhradních rodin. Takže jí už nikdo neřekne jinak než Kalamita. Ale pán na invalidním vozíku ze sousedství úřadu a jeho věrný sluha a vynálezce Křáp vidí Sáru v docela jiném světle.

 
Semínko vlídnosti : postřehy ze života a učení Jeho Svatosti dalajlamy (odkaz v elektronickém katalogu)

Semínko vlídnosti : postřehy ze života a učení Jeho Svatosti dalajlamy

V této nádherně ilustrované knize se dalajlama obrací k těm nejmenším čtenářům. Děti jsou podle něj naše budoucnost a měli bychom je odmalička duchovně vzdělávat. Jednoduchým jazykem zde dalajlama popisuje svoje dětství, výchovu rodičů, první kontakty s tibetským buddhismem až po své dosazení na nejvyšší duchovní místo. Kniha je nejenom edukativní, ale zároveň slouží jako krásná pohádka pro děti různého věku.

 
Severní pól, jižní pól (odkaz v elektronickém katalogu)

Severní pól, jižní pól

Dobrodružná výprava za krásami i nebezpečími severního a jižního pólu. Přehled živočichů, podnebí a počasí, místní obyvatelé, objevitelé.

 
Silly Suzy Goose (odkaz v elektronickém katalogu)

Silly Suzy Goose

Obrázkový příběh o huse, která se chtěla lišit od ostatních. V angličtině.

 
Sirotčinec slečny Peregrinové. Kniha šestá, Zkáza Ďáblova akru (odkaz v elektronickém katalogu)

Sirotčinec slečny Peregrinové. Kniha šestá, Zkáza Ďáblova akru

Uzavření příběhu podivných dětí ze Sirotčince slečny Peregrinové. Osud světa podivných je v závěru série velmi nejistý...Jacob a Noor se znovu setkají se slečnou Peregrinovou a podivnými dětmi v Ďáblově akru. Akr sužují pustošící události – atmosférické fronty ženoucí popel, krev a kosti – hrozivá předzvěst příchodu Caulovy armády. Caul přežil zkázu Knihovny duší, je ještě mocnější než kdykoliv předtím a zdá se, že apokalypsa, kterou přináší, je neodvratná. Zbývá poslední naděje – zavést Noor tam, kde se schází sedm emancipátorů, jejichž příchod předpovědělo proroctví. Pokud se Jacobovi a jeho přátelům ... více

 
Skladatelník : 55 hudebních géniů a co o nich vědět (odkaz v elektronickém katalogu)

Skladatelník : 55 hudebních géniů a co o nich vědět

Anna Novotná, Jiří Votruba. -- Vydání první. -- Praha : Práh, 2021. -- 115 stran : barevné ilustrace ; 22 cm. -- "Ilustrace Jiří Votruba"--Tiráž. -- ISBN : 978-80-7252-878-3 (vázáno). C 403.889 b  

 
Skřítci Radostníčci a veselé čarování (odkaz v elektronickém katalogu)

Skřítci Radostníčci a veselé čarování

Příběhy kouzelných skřítků Radostníčků, kteří hlídají každý splín a slzu, aby rychle vykouzlili úsměv a štěstí.Na ostrůvcích v moři Štěstí žijí skřítci Radostníčci. Jejich posláním je nosit radost dětem, dospělým a zvířátkům. Jakmile ve světě lidí někdo posmutní nebo se mu něco nedaří, Radostníčci přispěchají na pomoc. A že se jim to daří!

 
Slaďoušek (odkaz v elektronickém katalogu)

Slaďoušek

Dívčí román o přátelství a prvních láskách. Annemarie začíná mít pocit, že na světě není nic horšího, než když je vám dvanáct. Je moc vysoká, moc pihovatá a má fakt příliš plochý hrudník. Navíc nastoupila na druhý stupeň a ti, které považovala za nejlepší kamarády, se najednou jako nejlepší kamarádi nechovají – hlavně Mark, kluk, kterého zná odjakživa. Všechno kolem ní se mění, ale ona by radši nechala věci, jak jsou. Jak se má člověk připravit na zítřek, když ani nemá tušení, jak vyřešit dnešek?

 
Slonbidlo a ti druzí... (odkaz v elektronickém katalogu)

Slonbidlo a ti druzí...

Sbírka krátkých humorných básniček vycházejících z lidských charakteristik.Veselé říkanky s celostránkovými ilustracemi vám ve zkratce vyloží, kdo je to řimbaba, kolohnát, utřinos, trumbera, sralbotka, podržtaška či třasořitka.

 
Sofinka a záhadné zvířátko (odkaz v elektronickém katalogu)

Sofinka a záhadné zvířátko

Bohatě ilustrovaný příběh holčičky Sofinky, která si moc přeje spatřit zvířátko v ZOO, jež se přede všemi ukrývá.Sofinka chodí s tatínkem a maminkou moc ráda do zoologické zahrady. U jednoho výběhu je ale napsáno, že zvířátko je schované a spí. Všichni jsou zvědaví, jak asi zvířátko vypadá, čekají u prázdného výběhu, ale ono nepřichází. Sofinka je moc smutná a začne si představovat, kdo ve výběhu asi bydlí.

 
Spící město (odkaz v elektronickém katalogu)

Spící město

Vydejte se na dobrodružnou cestu do světa, kde všichni rodiče spí a kde začíná nemilosrdný boj o přežití dětí ve světě zbývajících dospělých.Čtyři sourozenci, nejstarší Kryštof, dvojčata Ema a Kristýna a malý Samuel, žili ještě donedávna ve šťastné rodině. Jednoho rána se ale probudili v hrozné situaci. Jejich rodiče upadli do záhadného spánku a oni si musí najednou poradit docela sami. A co je ještě horší, malého Samuela jim unese neznámý muž! Pro sourozence začíná každodenní boj, v němž vítězí ti silnější, vychytralejší a bezohlednější. Zároveň ale poznávají, jak je důležité držet při sobě, pomáhat si a nedat ... více

 
Sporty : co už vím (odkaz v elektronickém katalogu)

Sporty : co už vím

ilustrace: Tatiana Berdugina. -- Písek : Jiri Models, [2021]. -- 16 nečíslovaných stran ; barevné ilustrace ; 22 cm. -- (Co už vím). -- Název z obálky. -- Přeloženo z ruštiny?. -- Kartonové listy s otevíracími okénky. C 403.601 b  

 
Svět plný extrémů (odkaz v elektronickém katalogu)

Svět plný extrémů

Jak najít místa, kde ještě nikdo nebyl? A jak o nich vydat záznam, třeba fotografický či písemný? Kniha pro mladé objevitele.

 
Šperky madam Castafiore (odkaz v elektronickém katalogu)

Šperky madam Castafiore

Další z mnoha neuvěřitelných dobrodružství neohroženého reportéra Tintina, kapitána Haddocka a věrného psa Filuty.Po velkém putování do Tibetu se v tomto příběhu Tintin rozhodl zůstat na zámku Moulinsart. I tam však dojde bezmála ke katastrofě - na zámek zavítá slavná operní pěvkyně Bianca Castafiore. Největší radost z ní pochopitelně má kapitán Haddock a snaží se slavnou pěvkyni dostat ze zámku co nejrychleji. Bohužel se však na Moulinsartu začnou dít podivné věci a Tintina čeká detektivní pátrání, při němž si kapitán Haddock po dlouhé době pořádně zanadává a profesor Hluchavka díky své hluchotě vše dokonale poplete.

 
Tajemství jednorožce (odkaz v elektronickém katalogu)

Tajemství jednorožce

Další komiksový příběh reportéra Tintina a jeho psa Filuty.Tintinovo dobrodružství začíná neobvykle: Tintin objeví spolu s kapitánem Haddockem v modelu plachetnice lístek, který očividně vede k ukrytému pokladu. Netuší však, že o existenci pokladu vědí i nebezpeční zločinci, kteří se k němu snaží dostat za každou cenu jako první.

 
Tintin a los Pícaros (odkaz v elektronickém katalogu)

Tintin a los Pícaros

Další z komiksových příběhů reportéra Tintina a jeho psa Filuty, tentokrát z prostředí Jižní Ameriky.Odvážný reportér Tintin zase zažívá nejbláznivější a nejneuvěřitelnější dobrodružství. V tomto příběhu se ocitá ve smyšlené jihoamerické zemi San Teodoros, kde vládne generál a diktátor Tapioca. Ten uvěznil zpěvačku Bianku, protože připravovala proti němu spiknutí. Tintin, přestože se obává léčky, se nakonec vydává s kapitánem Haddockem a profesorem Hluchavkou slavnou zpěvačku zachránit.

 
Tintin v Kongu (odkaz v elektronickém katalogu)

Tintin v Kongu

Další komiksové dobrodružství neohroženého reportéra Tintina, který se tentokrát vydává do Afriky na cestu plnou dobrodružství a nástrah.

 
Tintin v Tibetu (odkaz v elektronickém katalogu)

Tintin v Tibetu

Další z komiksových příběhů reportéra Tintina a jeho psa Filuty, tentokrát se vydává do Tibetu.V Tibetu Tintin objevuje stopy bájného yettiho. Tuto výpravu podniká díky vzpomínce na přítele Čanga, s nímž se poprvé setkal v příběhu Modrý lotos. V tibetských velehorách se představí kapitán Haddok jako nešikovný, ale velmi odvážný horolezec a Filuta prožívá strašidelný sen, poté co ochutná whisku.

 
Tintin v Zemi černého zlata (odkaz v elektronickém katalogu)

Tintin v Zemi černého zlata

Další dobrodružství reportéra Tintina a jeho psa Filuty, který řeší problémy s ropou.Děj příběhu nás zavede do arabské země Hemed, kde spolu soupeří dva ropní šejkové posedlí touhou po velké moci. Mezi nimi se ocitá Tintin, který chce vyšetřit problémy s ropou, a také se snaží dopadnout Dr. Müllera, se kterým se čtenář setkal v příběhu Černý ostrov.

 
Ufoni (odkaz v elektronickém katalogu)

Ufoni

Sci-fi příběh se odehrává na planetě Čúmm, kde se zástupci lidí snaží najít nový domov.Země je neobyvatelná a jen několika stovkám lidí se podařilo přesunout na Mars. Po roce života ale už začínají docházet přivezené potraviny a lidé mají problémy i s dýcháním. Část z nich se proto rozhodne odletět na novou planetu, kde žijí inteligentní bytosti, Žuriové. Je to planeta, kde je zakázáno vyvolávat emoce, především smích. Navíc místní obyvatelé nové přistěhovalce na planetě nechtějí. Lani a její rodina mají týden na to, aby Žurie přesvědčili, že lidé budou dobří, neagresivní sousedé.

 
Úžasný Bůh : 100 povídání o Bohu a o vědě (odkaz v elektronickém katalogu)

Úžasný Bůh : 100 povídání o Bohu a o vědě

Obrázková publikace představuje dětem zajímavosti o vesmíru, Zemi, počasí, životním prostředí, rostlinách a zvířatech. Závěr každé kapitoly obsahuje krátkou modlitbu.

 
V pasti dravé řeky (odkaz v elektronickém katalogu)

V pasti dravé řeky

Další kniha z volné série příběhů dětí, které jsou nuceny bojovat o přežití. Napínavé i poučné čtení tentokrát o kamarádech, kteří bojují s nebezpečnou vodou.Šestici kamarádů z Gangu odvážných zastihne při výletu do soutěsek v Hřensku blesková povodeň. Říčka Kamenice se v náhlé průtrži prudce vzedme a připraví návštěvníkům soutěsek smrtelnou past. Podaří se Marianě, Alfě, Betě, Timovi, Jonášovi a Hardymu vyváznout se zdravou kůží? A co se stane, když déšť nezeslábne a voda postupně začne zvedat i hladinu Labe?

 
Vánoce pro Kočku : adventní pohádkový kalendář a jeden skutečný vánoční příběh (odkaz v elektronickém katalogu)

Vánoce pro Kočku : adventní pohádkový kalendář a jeden skutečný vánoční příběh

Knížka pro malé i velké, kteří mají rádi advent, tajemný předvánoční čas plný očekávání.Tři děti stavějí s tatínkem po celý prosinec betlém. Každý večer přidají kousek - pastýře, ovečku, hvězdu. O nich pak betlémská Kočka vypráví dětem adventní příběh. O volkovi a oslíkovi, o andělíčcích a cukroví, o tom, proč máme rádi koledy, nebo co o Vánocích večeřeli Maria s Josefem. Na každý večer v adventu jedna pohádka.

 
Vánoční kouzlo (odkaz v elektronickém katalogu)

Vánoční kouzlo

Jednoduchý příběh je přizpůsobený danému stupni čtenářských dovedností.Markétčina babička Věrka bude muset letošní Štědrý den trávit v nemocnici a Markétka má proto velkou starost. Jak Ježíšek babičku najde? Chodí tam vůbec? A nebude jí smutno? Ještě že má Markétka plyšového soba Bartoloměje. Ten totiž dokáže probudit k životu sněžné soby, a tak je veliká šance, že ji spolu s bratranci za babičkou zavezou...

 
Vánoční přání (odkaz v elektronickém katalogu)

Vánoční přání

Příběh o vánočním zázraku v dětském domově.Anička žije v dětském domově, protože její tatínek je ve vězení. Spolu s dalšími dětmi jde do kostela pomáhat ustrojit vánoční stromečky. Anička nechá Ježíškovi pod jedním stromečkem svoji šálu a čepici, aby mu nebyla zima, až je půjde příští den navštívit do dětského domova. Ostatní kamarádi se jí smějí, protože už nevěří, že dárky nosí Ježíšek. Ale Aničce se Ježíšek hned následující noc zjeví ve snu s poselstvím.

 
Vánoční štěňátko (odkaz v elektronickém katalogu)

Vánoční štěňátko

Vánoční příběh pro všechny milovníky psů.Bert Bertík je malé statečné štěně. Díky hodným lidem, kteří ho na poslední chvíli zachrání z velkého nebezpečí, se dostane do psího útulku mezi nové kamarády. Tam si pejska všimne malá Týna a její starší bráška Matěj, kteří touží po štěněti už dávno. Nakonec přemluví maminku a Bertíka si vezmou domů. Na zkoušku. Jenže Bertík dělá jeden malér za druhým. Jak jen to s pejskem o Vánocích dopadne?

 
Vánoční tradinář : od Dušiček po Hromnice (odkaz v elektronickém katalogu)

Vánoční tradinář : od Dušiček po Hromnice

Kniha provede zimním časem od posledních podzimních posvícení přes advent a přípravy na Vánoce, Štědrý den, vánoční svátky a přelom roku až do masopustu.Kniha obsahuje výklad křesťanského vánočního příběhu od farářky Martiny Viktorie Kopecké. Zvyky, lidové obyčeje a rodinné tradice. Praktické plánovací kapitoly pro tvořitelky Vánoc. Přes 35 návodů na tvoření a zdobení z přírodnin. Dárky, které mohou vytvořit děti samy. 115 receptů na tradiční i zapomenutá jídla, svatomartinské, štědrovečerní, sváteční a novoroční menu, vánoční cukroví a obřadní pečivo.

 
Věda : co už vím (odkaz v elektronickém katalogu)

Věda : co už vím

ilustrace: Tatiana Obukhovich. -- Písek : Jiri Models, [2021]. -- 16 nečíslovaných stran : barevné ilustrace ; 22 cm. -- (Co už vím). -- Přeloženo z ruštiny?. -- Název z obálky. -- Kartonové listy s otevíracími okénky. -- ISBN : (Vázáno). C 403.600 b  

 
Velká a malá zvířata (odkaz v elektronickém katalogu)

Velká a malá zvířata

Knížka s kartonovými listy, která pomáhá nejmenším v rozšiřování slovní zásoby v oblasti protikladů.Jednoduše koncipované dvoustránkové ilustrace zobrazují v jemných pastelových barvách zvířátka v různých situacích a pozicích a pomáhají tak zorientovat se ve světě protikladů. Tuhé listy s výřezy napomáhají jemné motorice a v kombinaci s barevnými obrázky koordinaci pohybu očí a rukou.

 
Velká kniha detektivních her : pro děti od 6 let (odkaz v elektronickém katalogu)

Velká kniha detektivních her : pro děti od 6 let

Arianna Bellucci. -- Praha : Dobrovský s.r.o., 2021. -- 20 nečíslovaných stran : barevné ilustrace ; 36 cm. -- (Drobek). -- Název z obálky. -- Přeloženo z italštiny?. -- Překlad Kateřina Látalová. -- Kartonové listy. -- Součástí knihy jsou figurky, kartičky, žetony a kostka vložené do zadní předsádky. -- ISBN : 978-80-277-0096-7 (vázáno). A 875 b  

 
Velká kniha pohádek (odkaz v elektronickém katalogu)

Velká kniha pohádek

Výběr nejznámějších evropských pohádek převyprávěných pro předčítání i samostatné čtení v doprovodu působivých barevných ilustrací.

 
Víš, kam chodí kakat myš? (odkaz v elektronickém katalogu)

Víš, kam chodí kakat myš?

Veršované vyprávění o myšce a jejích zvířecích kamarádech, kteří chodí už na nočník. Myška vyrostla a tak naučí děti něco nového.

 
Vražda ve vlaku Hvězda safari : velká železniční dobrodružství (odkaz v elektronickém katalogu)

Vražda ve vlaku Hvězda safari : velká železniční dobrodružství

Hal a strýc Nat se vydávají na další cestu. Tentokrát po Jižní Africe, na palubě luxusního parního vlaku Hvězda safari.Hal se už nemůže dočkat, až si nakreslí všechna zvířata Velké pětky, a netuší, že si již brzy znovu vyzkouší své detektivní schopnosti. Jeden z cestujících je nalezen mrtvý ve svém kupé, a přestože policie prohlásí jeho smrt za nešťastnou náhodu, Hala se zmocní pochybnosti. Společně s novým kamarádem Winstonem a jeho mazlíčkem, mangustou Chipou, zahájí vlastní pátrání a ke svému překvapení zjistí, že vražda nebyla jediným zločinem, k němuž na palubě Hvězdy safari došlo.

 
Vše o vozidlech : odklop a uč se (odkaz v elektronickém katalogu)

Vše o vozidlech : odklop a uč se

Anita Ganeri, Chris Oxlade, Nick Hardcastle ... z anglického originálu All about vehicles ... přeložila Ivana Rybecká. -- Vydání první. -- Praha : Pikola, 2021. -- 14 nečíslovaných stran : barevné ilustrace ; 29 cm. -- (Odklop a uč se) (Pikola). -- Název z obálky. -- "Text by Anita Ganeri and Chris Oxlade, illustrations by Nick Hardcastle"--Zadní strana obálky. -- Kartonové listy s odklápěcími okénky a některými rozkládacími listy. -- ISBN : 978-80-242-7460-7 (vázáno) : Kč 299,00. B 59.654 b  

 
Všechny barvy duhy (odkaz v elektronickém katalogu)

Všechny barvy duhy

Jedenáct českých autorů, jedenáct young adult povídek o odvaze, přátelství, prvních láskách i síle a odhodlání být skutečně sám sebou. Vedle známých YA autorů, jakými jsou Theo Addair nebo Alžběta Bílková, představí kniha i řadu debutantů. Jejich hrdinové hledají vlastní identitu, navazují komplikované a jedinečné vztahy a snaží se najít své místo ve společnosti, která je v určitých ohledech přijímá, a v jiných naopak diskriminuje. Povídky se věnují tématům homosexuality, bisexuality a coming outu, stejně jako nebinarity, transgender, asexuality a dalším.

 
Všechny stránky Amelie (odkaz v elektronickém katalogu)

Všechny stránky Amelie

Debutový young adult román o přátelství, ztrátě a lásce ke knihám. Amelia s Jennou zbožňují Kroniky Ormanu od záhadného, mladého spisovatele N. E. Endsleyho. Proto se nemůžou dočkat veletrhu, kde má vystoupit. Nakonec se s ním ale setká jen Jenna. Amelia na ni má vztek, jenže pak Jenna zemře při autonehodě. Když zoufalé Amelii přijde poštou limitované vydání Kronik Ormanu, rozhodne se najít odesílatele. Může to nějak souviset s Jennou? Stopy vedou až do knihkupectví na druhé straně země.

 
Vycvič si mazlíčka : kliktréninky pro králíky, morčata a spol. (odkaz v elektronickém katalogu)

Vycvič si mazlíčka : kliktréninky pro králíky, morčata a spol.

Díky klikru rozvinete schopnosti svých mazlíčků hravou formou a poznáte: jak vůbec klikrtrénink funguje, jak své chlupáčky naučíte veselé a užitečné kousky, jak trénink všechny neuvěřitelně baví, které cviky jsou vhodné pro která zvířata a jak můžete jednoduše „odkliknout“ různé strachy a stres.

 
Zápisky z Rosewoodu. Princezna celým srdcem (odkaz v elektronickém katalogu)

Zápisky z Rosewoodu. Princezna celým srdcem

Princeznu Ellie, její dvojnici Lottie a princeznina osobního strážce Jamieho čeká další školní rok v Rosewoodu.Nic ale nebude jako dřív. Stále se vzpamatovávají ze svého objevu, že vůdcem Leviatánů je někdo, kdo má k jejich domovu blízko. Potřebují dát dohromady důkazy a odhalit jeho nekalé plány. To ale nebude jednoduché, zvláště teď, když tajný agent Leviatanů navštěvuje jejich školu. Mozek velí, rozdělte se, srdce to však cítí jinak.

 
Zde stiskněte! : reflexní terapie ruky pro začátečníky : postupy na podporu péče (odkaz v elektronickém katalogu)

Zde stiskněte! : reflexní terapie ruky pro začátečníky : postupy na podporu péče

Technika reflexní terapie ruky jako součást každodenní péče o sebe sama pro zdraví a pohodu.Ilustrovaná příručka seznamuje se všemi reflexními zónami a ploškami, používanými technikami i sestavami, a dále popisuje konkrétní potíže v jednotlivých částech těla a postupy, jak od nich pomocí reflexní masáže ruky ulevit. Je určena pro začátečníky a na domácí použití.

 
Zpomal ...a dobrou noc (odkaz v elektronickém katalogu)

Zpomal ...a dobrou noc

Kniha plná celostránkových ilustrací a čtyřverší ke čtení a prohlížení před usnutím.

 
Zuzanka a pan Želato (odkaz v elektronickém katalogu)

Zuzanka a pan Želato

Dvanáct pohádkových příběhů, které vycházely v letech 1967 - 68 v časopise Mateřídouška.

 
Zvědavý oslík (odkaz v elektronickém katalogu)

Zvědavý oslík

Vyprávění o malém oslíkovi, který měl spoustu otázek o světě, stejně jako malé děti.Každý večer maminka malému oslíkovi trpělivě vysvětluje, proč člověka na cestách i v životě, co svět světem stojí, doprovázejí osli. Až jednoho dne malý oslík opustí svou maminku a půjde sloužit lidem a malé holčičce, už bude dobře vědět, kde se vzalo pevné pouto, které spojilo lidi a hýkající chlupaté oslíky.

 
Zvířátka naruby (odkaz v elektronickém katalogu)

Zvířátka naruby

Zajímá vás, co zvířátka skrývají pod srstí, peřím nebo krovkami? Tato knížka vám umožní prozkoumat 21 zvířátek zevnitř. Podívejte se, co se děje v jejich tělech a hledejte odpovědi na mnoho otázek. Třeba: Jak velké je srdce plejtváka obrovského? Proč má kráva čtyři žaludky? Z čeho je tvořený velbloudí hrb?

 
Zvířecí rodinky : černobílá knížka (odkaz v elektronickém katalogu)

Zvířecí rodinky : černobílá knížka

Knížka z tuhého papíru s kontrastními obrázky zvířecích rodičů s mláďaty.Černobílé leporelo je ideální první knížka pro vaše miminko. Obrázky s vysokým kontrastem jsou uzpůsobeny pro citlivé vyvíjející se dětské oči. Menší rozměr je vhodný do malých dětských ručiček a pevné stránky vydrží i méně šetrné a opatrné zacházení. Roztomilé ilustrace zvířecích rodičů a jejich mláďat představí vašim ratolestem zvířecí říši a okolní svět. Ukažte svému děťátku, jak má otáčet pevné stránky, a rozvíjejte tak u něj jemnou motoriku a koordinaci pohybu prstíků.

 
Žabarádi : fantastický výlet Kváčka a Žabimíra od pramene Vltavy až do vesmíru (odkaz v elektronickém katalogu)

Žabarádi : fantastický výlet Kváčka a Žabimíra od pramene Vltavy až do vesmíru

Pohádkový příběh dvou šumavských žabáčků, kteří se vypravili za dobrodružstvím po proudu Vltavy až do Prahy.V samém srdci Šumavy žijí dva žabáci. Chytrák Žabimír a odvážný Kváček. Ten má veliký sen, že se stane prvním žabím kosmonautem. Totiž žábonautem! Věřte, že to je pro malého skokana pořádný úkol. A když jednou ztratí turisté u jejich tůňky pohlednici s fotkou něčeho, co vypadá přesně jako raketa, začne veselá, dobrodružná cesta...

 


 

Doporučujeme z našeho fondu

Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si elektronické verze nejnovějších českých titulů. Nabízíme více než 13553 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si domů Vaše oblíbené hudební tituly. Nabízíme více než 14406 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si Váš oblíbený film. Nabízíme více než 3010 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Navštivte oddělení periodik na Lidické 1. Můžete si přečíst přes 22421 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Digitální archiv periodik, monografií, map ... obsahuje přes 62590 titulů. Zobrazit digitální archiv.  
 
Zahrajte si doma společenské hry - půjčíme Vám je. Nabízíme více než 894 her. Zobrazit v katalogu.