EN . .

Novinky ve fondu knihovny


Každý měsíc si můžete vybrat z nabídky nových knih, které jsme pro vás do knihovny pořídili. Pokud chcete vědět, jaké knihy pro vás nakoupila daná pobočka, stačí si ji vybrat ze seznamu knihoven v levém menu. Dokumenty si můžete vybírat také podle typu (knihy, CD, audioknihy, DVD, hry, atd.)

V případě, že chcete být pravidelně informováni o nových titulech vašeho oboru, využijte služby SDI

Pokud nám chcete doporučit dokument pro doplnění fondu knihovny, využijte formulář pro zaslání Vašeho návrhu.


Seznam novinek ve fondu: pobočka Na Sadech - dětské za měsíc září 2022.

(Celkem 137 titulů)
Ahoj dinosaure. Triceratops (odkaz v elektronickém katalogu)

Ahoj dinosaure. Triceratops

Interaktivní knížka s pevnými listy a pohyblivými obrázky představuje býložravého třírohého dinosaura - triceratopse.

 
Ahoj dinosaure. Stegosaurus (odkaz v elektronickém katalogu)

Ahoj dinosaure. Stegosaurus

Interaktivní knížka s pevnými listy a pohyblivými obrázky představuje býložravého třírohého dinosaura - stegosauruse.

 
Alma. Čarozpěv (odkaz v elektronickém katalogu)

Alma. Čarozpěv

Volné pokračování fantaskního románu známého francouzského autora pro mládež, ve kterém pokračuje dobrodružství Almy a Lana. Boj o zrušení otroctví stále pokračuje, zatím se ale nezdá, že by existovala alespoň mizivá šance jak jej vyhrát.Druhé dějství napínavé trilogie o otroctví a boji za jeho zrušení v 18. století. Píše se rok 1787. Josef a Alma doputovali po stopách korábu Sladká Amélie a jeho nedostižného pokladu do Saint-Domingue. Alma však má jen jediný cíl: chce najít svého mladšího bratra Lama. Zatímco ho hledá mezi tisíci otroků, kteří bojují o přežití na třtinových plantážích a bavlníkových polích v Louisianě, ... více

 
Anne Franková (odkaz v elektronickém katalogu)

Anne Franková

Anne Franková se narodila v Německu do milující rodiny. Ale když vypukla druhá světová válka, musela se i s rodinou skrývat v Amsterdamu v tajném přístavku. Tady si vedla svůj slavný deník, psala o své víře v dobrotu lidí a naději v mír. Po válce její zápisky uchvátily srdce čtenářů, a Anne se tak stala jedním z nejdůležitejších autorů deníků 20. století. Závěrečná část jejího životního příběhu je věnována faktům a fotografiím.

 
Asterix a gryf (odkaz v elektronickém katalogu)

Asterix a gryf

Asterix a Obelix se opět vracejí v novém kresleném dobrodružství.V doprovodu nejslavnějšího z druidů se vydávají na dlouhou cestu na východ na špatně zmapované území barbarů za podivným, děsivým stvořením, napůl orlem, napůl lvem, kterému lidé říkají gryf. Na stejnou výpravu se ovšem vydávají i Římané pod vedení slavného geografa Hicsuntleona. Kdo najde gryfa dříve?

 
Bambusová říše. Řeka tajemství (odkaz v elektronickém katalogu)

Bambusová říše. Řeka tajemství

Další pokračování pandí série, ve které jsou tři malé pandy předurčeny k záchraně celé své Bambusové říše.Největší voda sice ustoupila, ale Sosna, Rosa a Duch musí čelit snad ještě většímu nebezpečí – zrádci ve svých řadách, který dokáže pandami obratně manipulovat. Podaří se jim přesvědčit ostatní, že Soumrak z Hlubokého lesa není ten pravý vůdce?

 
Biblické příběhy pro malé detektivy (odkaz v elektronickém katalogu)

Biblické příběhy pro malé detektivy

ilustrovala Gill Guileová ; napsal B.A. Jones. -- První vydání. -- Kroměříž : Didasko, 2022. -- 12 nečíslovaných rozložitelných stran : barevné ilustrace ; 31 cm. -- Název z obálky. -- Přeloženo z angličtiny. -- Kartonové listy. -- ISBN : 978-80-88447-15-3 (vázáno). B 60.307 b  

 
Bláznivý den profesora Kanta : (podle života a díla Immanuela Kanta) (odkaz v elektronickém katalogu)

Bláznivý den profesora Kanta : (podle života a díla Immanuela Kanta)

Kratší ilustrované vyprávění originálním způsobem prezentuje hlavní myšlenku jednoho z nejznámějších německých filosofů.

 
Brémští muzikanti (odkaz v elektronickém katalogu)

Brémští muzikanti

Klasickou pohádku bratří Grimmů o zvířátkách, která mají pro strach uděláno, bohatě doprovází expresivní ilustrace.Starému oslovi s věkem ubývaly síly a hospodář se ho chtěl zbavit. Osel se proto rozhodl, že odejde do Brém a tam se stane městským muzikantem. Cestou potkal psa, kočku a kohouta, kteří na tom byli stejně jako on. Když večer dorazili k chaloupce, kde hodovali loupežníci, začaly se dít věci.

 
Byl jednou jeden člověk. Díl 2, Úrodná údolí a Egypt (odkaz v elektronickém katalogu)

Byl jednou jeden člověk. Díl 2, Úrodná údolí a Egypt

Komiksové zpracování slavného animovaného seriálu. Vydejte se s dětmi na fascinující cestu do historie lidstva! Doprovázet vás bude moudrý Maestro a jeho zvídaví, bystří a vtipní přátelé. Tentokrát se vypravíte do starověkého Egypta a Mezopotámie. Hravým a zábavným způsobem se dozvíte, jak se lidem podařilo ovládnout sílu řek a zúrodnit okolní krajinu na jejich březích. Čekají na vás nejen pyramidy a faraonové, ale také David s Goliášem a mnoho dalšího.

 
Cesta za štěstím : inspirativní příběh o odvaze změnit svět (odkaz v elektronickém katalogu)

Cesta za štěstím : inspirativní příběh o odvaze změnit svět

Inspirativní příběh o naději, odvaze a touze změnit svůj život.Život v zemi sužované bídou, suchem a hladem není žádné peříčko. Dospělí si už na chudobu zvykli a nemají vůli cokoli měnit. Děti však cítí, že štěstí není pouze v pohádkách. Věří, že pokud najdou sílu za něj bojovat, někde na ně čeká. Ale kde? Na dohled leží jen záhadná Listopádie, podle dospělých nebezpečná země plná sněhu a ledu. A co je za ní? Nikdo netuší. Děti přesto vykročí za svým snem a vydají se na cestu.

 
Co dělají zvířata v zimě? : první otázky a odpovědi (odkaz v elektronickém katalogu)

Co dělají zvířata v zimě? : první otázky a odpovědi

Co dělají zvířata v zimě? Co jedí? Jak se udržují v teple a mohou jim lidé nějak pomoci? To všechno děti zjistí v této krásně ilustrované knížce s okénky.

 
Co kdyby ledovce roztály? (odkaz v elektronickém katalogu)

Co kdyby ledovce roztály?

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak bude Země vypadat za 100 let? Představujete si létající auta, roboty a virtuální světy? Je možné, že se takových vymožeností dočkáme i dříve, ale je také možné, že se dočkáme méně příjemných věcí. Třeba toho, že roztají všechny ledovce, dojde pitná voda, zmizí lesy, půda a s nimi i mnoho zvířat a lidí.

 
Co kdyby Slunce zhaslo? (odkaz v elektronickém katalogu)

Co kdyby Slunce zhaslo?

Obrazová publikace poskytuje odpovědi na otázky, co by se stalo, kdyby se nám někam zakutálel Měsíc, nebo jak moc velká tma by byla bez Slunce na obloze...

 
Co napoví stromoví (odkaz v elektronickém katalogu)

Co napoví stromoví

Anička a Honzík jsou dvojčata. Kromě mámy a táty mají taky prima babičku a dědečka s kouzelnou holí špacírkou. Ta je složená ze dřeva různých stromů. Zpočátku oba sourozenci o stromech mnoho nevědí, než jim ale o nich začne dědeček vyprávět.Kniha má děti nejen pobavit krásným vyprávěním, ale také je poučit o tom, jak vypadá který strom, kde roste, jaké má listy, jaké roční období předznamenává a v čem je pro nás užitečný. V rozpoznávání stromů dětem pomáhají názorné ilustrace a jednoduché otázky, díky nimž si budou moci jednoduše ověřit, jestli si nově nabyté vědomosti zapamatovaly.

 
Co skrývají biblické příběhy - Ježíš se setkává s lidmi (odkaz v elektronickém katalogu)

Co skrývají biblické příběhy - Ježíš se setkává s lidmi

ilustrovala: Gill Guileová ; napsala: Charlotte Thoroeová. -- První vydání. -- Kroměříž : Didasko, [2022]. -- ©2022. -- 10 nečíslovaných rozložitelných stran : barevné ilustrace ; 31 cm. -- Název z obálky. -- Přeloženo z angličtiny. -- Kartonové listy. -- ISBN : 978-80-88447-14-6 (vázáno). B 60.306 b  

 
Co skrývají biblické příběhy - Starozákonní dobrodružství (odkaz v elektronickém katalogu)

Co skrývají biblické příběhy - Starozákonní dobrodružství

ilustrovala: Gill Guileová ; napsala: Charlotte Thoroeová. -- První vydání. -- Kroměříž : Didasko, [2022]. -- ©2022. -- 10 nečíslovaných rozložitelných stran : barevné ilustrace ; 31 cm. -- Název z obálky. -- Přeloženo z angličtiny. -- Kartonové listy. -- ISBN : 978-80-88447-13-9 (vázáno). B 60.305 b  

 
Černý ostrov (odkaz v elektronickém katalogu)

Černý ostrov

Napínavý komiksový detektivní příběh o neuvěřitelných příhodách reportéra Tintina a jeho psa Filuty. Tentokrát zamíří na tajemný ostrov poblíž skotských břehů.U pobřeží Skotska leží tajemný ostrov, kam se bojí kdokoliv vkročit. Odvážný Tintin se tam spolu se svým věrným psem Filutou vydává, aby vyřešil nelehký případ. Úkolem je zneškodnit bandu zákeřných penězokazců, kteří si zde udělali své doupě. Děj příběhu je inspirován filmem Alfreda Hitchcocka.

 
David Attenborough (odkaz v elektronickém katalogu)

David Attenborough

Stručný životní příběh anglického přírodovědce, který je pověstný jedinečným zpracováním přírodovědných dokumentárních pořadů.

 
Dějiny českých zemí pro děti (odkaz v elektronickém katalogu)

Dějiny českých zemí pro děti

Stručný průvodce dějinami českých zemí s barevnými ilustracemi a srozumitelným textem.Na toulkách českou minulostí provází čtenáře zvídavý Jiřík se svým dědou. Na každé dvoustraně se malý čtenář seznámí s nejvýznamnějšími událostmi českých dějin od dob lovců mamutů, raného křesťanství až po sametovou revoluci 1989.

 
Děsivé historky. 2 (odkaz v elektronickém katalogu)

Děsivé historky. 2

Michael Dahl. -- 12 cm. -- 8596434013706. HCD 13.324/2  

 
Děvčátko a velký černý pes (odkaz v elektronickém katalogu)

Děvčátko a velký černý pes

Osiřelá holčička Marika hledá své místo ve světě. Na její cestě ji doprovází věrný psí kamarád.Marika je sirotek a žije na horách u své přísné tety. Ta jednoho dne zjistí, že Marika krmí toulavého psa a vyžene ji z domova. Děvčátko se se svým čtyřnohým kamarádem vydává k moři, o kterém ji vyprávěla maminka, aby tu našla své štěstí.

 
Dinosauří partička (odkaz v elektronickém katalogu)

Dinosauří partička

Dobrodružné vyprávění o malých dinosauřích kamarádech a jejich rodinách. Na konci každého příběhu se nachází základní informace o dinosauřích druzích objevujících se v příběhu.Ríša Rex je šestiletý a trochu úzkostlivý tyrannosaurus, který žije se svojí rodinou v Bažinatém lese. Ríšův nejlepší kamarád se jmenuje Tobík, kterému je sice také šest, ale vůbec ničeho se nebojí. Ve dvou příbězích se vydávají na nebezpečné pátrání, nejprve do lesa, kde se prý skrývá obří obluda. Ve druhém dobrodružství se při plaveckých závodech setkávají tváří v tvář s obrovitým, děsivým mořským spinosaurem.

 
Dobrodružství myšáka Mickeyho (odkaz v elektronickém katalogu)

Dobrodružství myšáka Mickeyho

Příběhy oblíbeného myšího hrdiny z dílny W. Disneyho.

 
Dopravní prostředky : co je uvnitř? (odkaz v elektronickém katalogu)

Dopravní prostředky : co je uvnitř?

Co s sebou vozí k zásahu hasiči? Bez čeho se neobejde policejní hlídka? Zamysleli jste se někdy nad tím, co všechno se skrývá v různých dopravních prostředcích, kam běžně nemáme možnost nahlédnout? Tato knížka zodpoví i ty nejvšetečnější otázky - třeba kolik litrů vody převáží hasičský vůz, k čemu slouží lavinový batoh a pomocí čeho se dá zastavit podezřelé auto. Celkem čtvrnáct speciálních "vozidel" odhalí svá tajemství. Malí hledači ocení detailní ilustrace, nad kterými mohou strávit hodiny a hodiny, a přesto budou objevovat stále nové věci. Realistické ztvárnění jistě zaujme i mnohem starší nadšence do aut.

 
Dotkni se a poznej. Barvy (odkaz v elektronickém katalogu)

Dotkni se a poznej. Barvy

Knížka s haptickými prvky seznamuje se základními barvami na běžných věcech kolem nás.

 
Dusty. Beze stopy (odkaz v elektronickém katalogu)

Dusty. Beze stopy

Napínavý příběh pro chlapce milující psy, akci a napětí. Pavel neví, co si počít: Zašel si jen nakoupit do obchodu a Dusty mezitím beze stopy zmizel. Sám by nikdy jen tak neutekl, tím si je Pavel jistý. V tomhle musí mít prsty někdo cizí, kdo nemá za lubem nic dobrého. A opravdu se objeví svědek, který viděl, jak Dustyho unesli! Rozbíhá se intenzivní pátrací akce. Podaří se Pavlovi najít svého milovaného psího kamaráda?

 
Eliáš mezi lidojedy (odkaz v elektronickém katalogu)

Eliáš mezi lidojedy

Pokračování příběhu jednorukého chlapce Eliáše a jeho kamarádky Angeliky, dcerky obávaného piráta Flinta, kteří se tentokrát vydávají hledat Angeliky maminku na nebezpečný ostrov.Vydej se s Eliášem, Angelikou a jejich přáteli na další dobrodružnou pirátskou výpravu. Touha po bájném pokladu všech dob a samotní větrní bohové je zavedou až na Ostrov dračí krve. Najdou naši hrdinové, co si vysnili, anebo snad ještě něco navíc? Podaří se jim projít nebezpečnou džunglí dříve, než si domorodci nabrousí vidličky?

 
Ema a její kouzelná zoo. Šťastný hrošík (odkaz v elektronickém katalogu)

Ema a její kouzelná zoo. Šťastný hrošík

Další příběh Emy, která s maminkou bydlí v ZOO a rozumí řeči zvířat.Nejnovějším přírůstkem v Záchranné zoo strýčka Horáce je opuštěné hroší mládě. Jenže v zahradě už tři hrochy mají a obávaný pan Pinč chce hrošíka Jindru poslat pryč. Ema se nedokáže smířit s představou, že by Jindra, který je v jejich zoo šťastný, přišel o svůj nový domov. Vymyslí proto hrochiální plán!

 
Enola Holmesová. Případ zlověstných kytic (odkaz v elektronickém katalogu)

Enola Holmesová. Případ zlověstných kytic

Další případ Enoly Holmesové, mladší sestry Sherlocka Holmese.Každý ví, že doktor Watson je pravou rukou Sherlocka Holmese, takže když se ztratí, je to šok. Enola by tomu ráda přišla na kloub, stále se však skrývá před svými bratry a nechce riskovat odhalení. Když se ale dozví, že do domu Watsonových byla doručena podivná kytice, hodí obavy za hlavu.

 
Etiketa pro holky a kluky : se slušností nejdál dojdeš (odkaz v elektronickém katalogu)

Etiketa pro holky a kluky : se slušností nejdál dojdeš

Etiketa není žádná věda – je to zkrátka slušné chování. Doma, ve škole, na ulici, v tramvaji, v kině, při sportu, ale třeba i na internetu. Jak se vyhnout různým trapasům a nedorozuměním? Tenhle zábavný průvodce světem slušného chování to srozumitelně vysvětlí všem teenagerům. Dobré vychování je dnes totiž důležité pro každého, kdo chce být úspěšný. Stačí se naučit pár základních pravidel a dokonalá dáma nebo dokonalý gentleman se může stát z každého!

 
Fánek hvězdoplavec (odkaz v elektronickém katalogu)

Fánek hvězdoplavec

Bohatě ilustrovaný působivý příběh malého kluka Fánka, který ve svých snech pluje kouzelnou lodí až ke hvězdám.Každý večer si tatínek s Fánkem prohlížejí zlatou knihu plnou barev a zvířat. Fánek má nejraději stránku s korábem, který se vznáší daleko na vlnách. Jednoho dne však tatínek musí odjet do neznámé země a Fánek zůstává sám s maminkou, babičkou a dědou. Je na něm, aby se stal kapitánem lodi, která míří k obzoru. Fánkovi tatínek moc schází, chodí do školy, stará se o zahradu, ale stále doufá, že se jednou tatínek vrátí a poplují oblohou spolu.

 
Fotbalový král. Pépi je bůh! (odkaz v elektronickém katalogu)

Fotbalový král. Pépi je bůh!

Další vyprávění o splněném fotbalovém snu jednoho kluka.Fotbalista Pépi se vrací na scénu. Tentokrát bojuje za svoji školu a za Spartu. Opět má problémy a opět se z nich musí vysekat. Musí to dokázat a vrátit se na hřiště, aby pomohl svým kamarádům vyhrát. Samozřejmě, že za ním stojí jeho dívka Hanička a jeho rodiče.

 
Frida Kahlo (odkaz v elektronickém katalogu)

Frida Kahlo

Frida Kahlo měla jako náctiletá ošklivou dopravní nehodu, která jí jednou provždy změnila život. Protože nemohla chodit, začala v posteli malovat. Díky autoportrétům, které zachycují její bolest a smutek, ale také touhu po životě a instinkt přežít, se z ní stala jedna z nejslavnějších umělkyň 20. století. Závěrečná část jejího inspirativního životního příběhu je věnována faktům a fotografiím.

 
Griša. Světlo a stíny (odkaz v elektronickém katalogu)

Griša. Světlo a stíny

Fantasy román je začátkem trilogie, v níž hlavní hrdinka zjistí, že má magickou moc, která může všechny zachránit, ale i zničit.Ravka byla kdysi mocná země, ale nyní je zpustošena válkami, obklopena nepřáteli a všude panuje strach. Když je regiment Aliny Starkové napaden a jejímu nejlepšímu kamarádovi hrozí smrt, odhaluje v sobě Alina skrytou sílu. Sílu, která by mohla být klíčem k osvobození rozvrácené země. Opouští tak svět, který znala, aby se stala grišou - příslušnicí mocného řádu kouzelníků, kterému vládne záhadný Temnyj. Jenže v tomhle světě nic není, jak se zdá...

 
Gruffalo (odkaz v elektronickém katalogu)

Gruffalo

Veršovaný příběh o chytré myšce, která si poradí s příšernou obludou Gruffalem. Obsahuje pouze část původního příběhu. Knížka s tuhými stránkami a interaktivními prvky.

 
Hry pro rozvoj komunikačních schopností u dětí 4-11 let (odkaz v elektronickém katalogu)

Hry pro rozvoj komunikačních schopností u dětí 4-11 let

Kniha je plná zábavných a kreativních nápadů, které pomáhají k rozvíjení vyjadřovacích schopností.Najdeme v ní hry, jež rozvíjejí slovní zásobu, dechová cvičení, aktivity pro zdokonalení neverbální komunikace a artikulace. Hry jsou určeny pro skupinovou i individuální práci s dětmi a využijí ji nejen učitelé a vychovatelé, ale zajímavé podněty v ní najdou i rodiče.

 
Hubert & Hugo. 2 (odkaz v elektronickém katalogu)

Hubert & Hugo. 2

Hubert a Hugo jsou horolezci, které můžete znát ze stránek časopisu Čtyřlístek. Oba mají pro strach uděláno a ať zamíří kamkoli, dobrodružství si je vždycky najde. Společně s nimi navštívíte záhadná místa, zažijete napětí a odhalíte nejedno tajemství. Hrozivé laviny, strašidelný hotel, filmové natáčení, horské opice i vynalézaví padouši – to vše a ještě více v 11 výpravných komiksových příbězích. Pokračování úspěšné série.

 
Chrám Slunce (odkaz v elektronickém katalogu)

Chrám Slunce

Komiksový seriál. Pokračování dobrodružství, které se započalo v příběhu 7 křišťálových koulí, zavede tentokrát detektiva Tintina a jeho psa Filutu až do Jižní Ameriky.Odvážný reportér Tintin se spolu se svým psem Filutou a kapitánem Haddockem vydává osvobodit přítele Hluchavku, který si, nic zlého netušíc, navlékl posvátný náramek Inků. Ti ho nyní unášejí do nitra Jižní Ameriky, až do prastarého a přísně utajeného Chrámu Slunce...

 
Jak být zdravý jako drak! : učíme se o zdraví s dráčkem (odkaz v elektronickém katalogu)

Jak být zdravý jako drak! : učíme se o zdraví s dráčkem

Au, au, to to bolí. Také slyšíte ten pláč? Dráčka ze sluje bolí zoubky. To ale ještě netuší, že si ho vezme do parády jedna malá tvrdohlavá princeznička. Kdepak, dráčku, už žádné naříkání! Tady máš kartáček a pastu, začneme s výukou… A světe, div se, z ušmudlaného a uplakaného dráčka je kamarád do nepohody! Spolu s princeznou se dráček naučí, jak si správně umývat ruce, čistit zoubky, a dokonce také trochu uklízet. Ochutná zdravou zeleninu a znuděné nicnedělání vymění za chvilku sportování… Chcete se s dráčkem také naučit zdravému životnímu stylu? Pusťte se do toho. Malá princezna vám ukáže, jak na to…

 
Jak to žije. Štěňátka (odkaz v elektronickém katalogu)

Jak to žije. Štěňátka

Interaktivní knížka s pevnými listy, posuvnými obrázky a krátkým veršovaným příběhem.

 
Jak to žije. Náklaďáky (odkaz v elektronickém katalogu)

Jak to žije. Náklaďáky

Interaktivní knížka s pevnými listy, posuvnými obrázky a krátkým veršovaným příběhem.

 
Jak to žije. Na kole (odkaz v elektronickém katalogu)

Jak to žije. Na kole

Interaktivní knížka s pevnými listy, posuvnými obrázky a krátkým veršovaným příběhem.

 
Jeden kluk z vesničky Květušín (odkaz v elektronickém katalogu)

Jeden kluk z vesničky Květušín

Sbírka limeriků o prapodivných postavičkách, zdržujících se převážně v českých vesnicích, městech, na hradech u řek či pohoří.

 
Jiří z Poděbrad očima šaška Palečka a Jana Žižky (odkaz v elektronickém katalogu)

Jiří z Poděbrad očima šaška Palečka a Jana Žižky

Král Jiří z Poděbrad nevládl dlouho, dožil se jen 51 let a to ještě o první třetině jeho života nevíme skoro nic. Přesto se po něm jmenují školy, ulice a náměstí. Tušili jste, že vyslanci krále Jiřího možná jako první Češi viděli v Belgii brusle a ve Španělsku býčí zápasy? Nebo že když uherský král Matyáš Korvín vtrhl na Moravu, Jiří mu místo válčení nabídl osobní souboj? Užijte si nálož zajímavostí o jednom z nejslavnějších českých panovníků!

 
Kamarádka z temné hmoty (odkaz v elektronickém katalogu)

Kamarádka z temné hmoty

Vyprávění o tom, jak vznikají a proč svítí hvězdy, co jsou galaxie a z čeho se skládá temná hmota.

 
Káťa a Škubánek zase spolu (odkaz v elektronickém katalogu)

Káťa a Škubánek zase spolu

Dalších sedm příběhů Káti a jejího neposedného pejska Škubánka, které děti znají z televizních večerníčků.Tentokrát zastihneme Škubánka s Káťou u filmu, při hře pexeso, s tajemným hostem. Káťa bude plést a také se "snad" přestane bát. U všeho samozřejmě nemůže chybět kocour Luciáš.

 
Káťa a Škubánek (odkaz v elektronickém katalogu)

Káťa a Škubánek

Sedm veselých příběhů z večerníčků o holčičce Kátě a psu Škubánkovi.Káťa si v cukrárně koupí obrovské vajíčko. Je zvědavá, co se z něj vyklube. Aby mu bylo pohodlně, uloží ho do kočárku a nechá v peřinkách vyhřívat na sluníčku. Právě v tu chvíli jde kolem pejsek, kterého zaujme úžasná andělská vůně linoucí se z kočárku. Ono to totiž bylo čokoládové vajíčko a teplem se čokoláda začala rozpouštět. Pejsek se dlouho nerozmýšlí a vajíčko sní. Potom se mu ale chce strašně spát. A tak se pohodlně uvelebí v peřinkách a usne. Když se Káťa přijde podívat, jak se daří jejímu vajíčku, je mile překvapená. Z tak ... více

 
Kierkegaard a mořská panna (odkaz v elektronickém katalogu)

Kierkegaard a mořská panna

Kratší ilustrované vyprávění originálním způsobem prezentuje hlavní myšlenku jednoho z nejznámějších moderních filosofů.

 
Kluk a pes (odkaz v elektronickém katalogu)

Kluk a pes

Příběh vypráví o třeťákovi Julinovi a jeho asistenčním psu Césarovi. Oba se toho musí ještě hodně naučit. Text doprovázejí veselé ilustrace. Julin nastupuje v září už do třetí třídy, protože se jeho zdravotní problémy zhoršily, učí se jezdit na elektrickém vozíku. Má potíže nejen s nohama, ale někdy mu dobře neslouží ani ruce, proto mu bude pomáhat jako asistent jeho zlatý retrívr César. Ten právě proto nastupuje také do školy, do školy pro asistenční psy, kde se učí přinášet a podávat věci, otvírat a zavírat dveře, obsluhovat výtah a ještě spoustu dalšího užitečného. Když přijdou oba ze školy, tráví čas společně ... více

 
Knížkový pejsek (odkaz v elektronickém katalogu)

Knížkový pejsek

. -- 12 cm. -- 8595693407974. HCD 14.007  

 
Koks na palubě (odkaz v elektronickém katalogu)

Koks na palubě

Další z mnoha neuvěřitelných dobrodružství reportéra Tintina, kapitána Haddocka a věrného psa Filuty.Při cestě z kina se Tintin a kapitán Haddock nečekaně střetnou s generálem Alcázarem. Ten se však chová dost podivně. Neobvyklé generálovo chování, nalezení jeho náprsní tašky a záhadné telefonní číslo tak přivedou Tintina s kapitánem do emirátu Chemedu na stopu mezinárodní sítě pašeráků.

 
Koně & poníci : velká knížka pro malé vypravěče (odkaz v elektronickém katalogu)

Koně & poníci : velká knížka pro malé vypravěče

Velkoformátová obrázková kniha nabízí dětem pohled do života mezi koňmi a vybízí je k vyprávění.Nahlédnete do každodenního života na koňské farmě, vyrazíte na projížďku, budete fandit na dostizích nebo sledovat hřebce, klisny a hříbátka na pastvě. Poznáte, co všechno obnáší péče o tato zvířata, co mají ráda nebo při jakých činnostech mohou člověku pomáhat. Některé postavičky a zvířátka můžete hledat na každé dvojstránce znovu a znovu a sledovat jejich příběhy.

 
Krab se zlatými klepety (odkaz v elektronickém katalogu)

Krab se zlatými klepety

Další komiksové dobrodružství neohroženého reportéra Tintina a jeho psa Filuty. Tentokrát pátrá po zločinecké bandě překupníků opia.Tintin a Filuta se vydávají po stopě pašeráků drog až na Dálný východ. Kapitán zámořské lodi Karabudžan má totiž velice rád kořalku, takže si vůbec nevšimne, že konzervy " krabího masa" v podpalubí jsou plné opia. Filutova záliba v prohledávání popelnic však Tintina na jednu podezřelou konzervu upozorní.

 
Lední medvídek a pandy (odkaz v elektronickém katalogu)

Lední medvídek a pandy

Lední medvídek Lars se opět vydává za dobrodružstvím až na druhý konec světa! Tentokrát ho jeho zvědavý čumáček zavede z jeho domova na ledovém severním pólu až do čínského bambusového lesa a ke známé Velké čínské zdi.Právě tam se seznámí se dvěma zvláštními černobílými medvědy – roztomilými pandami. Jak ale zpátky na severní pól, domů za maminkou a tatínkem? Larsovi se opravdu moc stýská a začíná být zoufalý. Jeho noví chlupatí kamarádi si naštěstí vždycky vědí rady.

 
Let 714 do Sydney (odkaz v elektronickém katalogu)

Let 714 do Sydney

Další z mnoha neuvěřitelných dobrodružství neohroženého reportéra Tintina, kapitána Haddocka a věrného psa Filuty.Tintin se se svými přáteli znovu vydává na dalekou výpravu - tentokrát až do Austrálie. Jejich cesta je bohužel přerušena - letadlo je uneseno zloduchem, který Tintinovi už nejednou upláchl, milionářem Rastapopoulosem. Během dobrodružství na ostrově Pulau-pulau Bompa pak musí čelit nejen svým únoscům, ale například také sopečnému výbuchu a dokonce se setkávají s mimozemšťany.

 
Lunasterové. Krok do prázdna (odkaz v elektronickém katalogu)

Lunasterové. Krok do prázdna

Další příběh z fantasy série odehrávající se v mystickém světě Lunasterů, vzdáleně podobném našemu.Dvoutvářný svět stojí na prahu velkého Času zatmění. Kdo prorazí cestu do tajemného Astralisu? Bílý drak Silver, nebo černý drak Aurum? Celestina, Tim a Alex musí v těchto těžkých dobách najít své místo ve světě. Všichni cítí, že se blíží okamžik, kdy bude potřeba zariskovat a udělat krok do prázdna.

 
Malá baletka. Nela a růžová zahrada (odkaz v elektronickém katalogu)

Malá baletka. Nela a růžová zahrada

Další pokračování fantasijních příběhů o baletkách a kouzelné zemi. Tentokrát se Nela pokusí zachránit baletní pohádku Kráska a zvíře.Nelu opět odnesou baletní střevíčky do pohádkové Země kouzel, tentokrát do překrásné růžové zahrady. Nikde však nevidí svého spolehlivého průvodce, Bílého kocoura. Když se otočí, spatří muže, jak trhá bílou růži. Z úkrytu ho přitom pozoruje ohavné zvíře. Nela pochopí, že se ocitla v baletní pohádce Kráska a zvíře, nemůže se ale zbavit pocitu, že je něco špatně. Podaří se i tentokrát Nele zachránit pohádkovou říši a svého věrného přítele?

 
Malá čarodějnice (odkaz v elektronickém katalogu)

Malá čarodějnice

Hluboko v lese v kouzelnickém domku bydlela malá čarodějnice s kamarádem havranem Abraxasem. Každý den strávila několik hodin nad kouzelnickou knihou a učila se čarovat. Chtěla si získat úctu starých čarodějnic. Po počátečním nezdaru se jí to nakonec podařilo a ona sama vyzrála na všechny čarodějnice na světě. Příběh je známý z televizního večerníčku. Kniha je vhodná pro děti od 6 let. A3lieslerk

 
Malý dům ve Velkém lese (odkaz v elektronickém katalogu)

Malý dům ve Velkém lese

Příběh holčičky Laury a její rodiny se odehrává uprostřed divoké přírody v USA v době osídlování Divokého západu.Píše se rok 1871 a osidlování Ameriky je v plném proudu. Laura bydlí spolu s rodiči a dvěma sestřičkami uprostřed wisconsinské divočiny. Do nejbližšího města je to na koni několik dní cesty, to ale Lauře vůbec nevadí – život v lese plném medvědů, pum a vlků je přece úžasné dobrodružství. A když tatínek vytáhne housle a zahraje, to je veselo! Klasické vyprávění neopakovatelným způsobem ukazuje krásné dětství v krásné přírodě se vším, co k tomu patří.

 
Malý fotbal Velkého Tuřínova (odkaz v elektronickém katalogu)

Malý fotbal Velkého Tuřínova

Příběh vesnického fotbalového týmu a jeho úspěšného postupu do finále okresní kvalifikace.Starší fotbalová přípravka Velkého Tuřínova je pořádný vesnický cirkus. Hvězda týmu Pedro je ostrý v soubojích i v kabině. Dennymu pomáhá dědův trénink. Tonka by k rychlosti potřebovala přidat techniku. A přesto se zdá, že ten tým má šanci.

 
Marie Curie (odkaz v elektronickém katalogu)

Marie Curie

Když byla Marie Curie, rozená Sklodowská, mladá, nemohla studovat na univerzitě, protože byla žena. Ale když o něco zestárla, její vědecká práce dosáhla uznání po celém světě. Její objev radia a polonia významně pomohl v boji proti rakovině a Marie získala Nobelovu cenu za fyziku! Závěrečná část inspirativního příběhu o této chytré a odvážné žene je věnována faktům a fotografiím.

 
Medvídek Pú : 5minutové pohádky (odkaz v elektronickém katalogu)

Medvídek Pú : 5minutové pohádky

Krátké příběhy medvídka a jeho kamarádů, které děti znají z filmového zpracování z dílny W. Disneye. Bohatě ilustrovaná knížka je určena především pro předčítání před spaním.Ve dvanácti příbězích bude Pú se svými kamarády slavit narozeniny, ustele Prasátku v šuplíku, přivítá zimu a všichni společně pomohou rozveselit Králíčka.

 
Mikeš (odkaz v elektronickém katalogu)

Mikeš

Veselé příhody mluvícího kocourka a jeho přátel provázejí půvabné autorovy ilustrace.V prvním díle se Mikeš naučí mluvit, prožije se svými přáteli mnoho veselých chvil a proslaví se svými kousky v cirkuse. V druhém díle připravuje cirkusová vystoupení i s dalšími kamarády, v závěru se však všichni rádi vracejí do rodné vesnice.

 
Míříme na Měsíc (odkaz v elektronickém katalogu)

Míříme na Měsíc

Další dobrodružství reportéra Tintina a jeho psa Filuty, kteří se tentokrát účastní stavby rakety, která míří k Měsíci.Konstruktérem rakety je Tintinův přítel vynálezce Hluchavka. Stavbu chce překazit banda gangsterů, podporovaná nepřátelskou cizí mocností.

 
Míšovo tajemství (odkaz v elektronickém katalogu)

Míšovo tajemství

Míšovi je pět let a brzy půjde do školy. Rád si hraje s kamarády a ze všeho nejradši má dobrodružství. Na konci ulice stojí starý dům, záhadný, strašidelný a prázdný. Kdysi v něm bydlel tajemný Brehule. Je to strašidlo, nebo člověk? A hodný nebo zlý? To vše může Míša s kamarády zjistit na výstavě starých hraček. Ale právě tehdy se z muzea ztratil cínový vojáček. Ukradl ho někdo z kamarádů? Není snadné ho nalézt, ale ještě těžší je ho vrátit. Ještě že je tu Míšova babička, ta si ví vždycky rady.

 
Mňam Česko! (odkaz v elektronickém katalogu)

Mňam Česko!

Ilustrovaný průvodce 14 kraji České republiky. 196 rodinných výletů za poznáním, tradicemi, řemesly a českým folklorem spolu s návody na 28 krajových receptů.

 
Modrý lotos (odkaz v elektronickém katalogu)

Modrý lotos

Komiksový příběh odvážného reportéra Tintina a jeho psa Filuty. Tentokrát spolu zamíří do daleké Číny.Tintin je nebojácný reportér, který se svým psem prožívá plno dobrodružství a překonává mnoho překážek. Jeho cílem je odhalovat špatnost, proto často pronásleduje zločince až do jiných zemí a kontinentů. V tomto příběhu se vydá do Číny, aby odhalil gang pašeráků drog.

 
Moje malá knížka o obrovských strojích (odkaz v elektronickém katalogu)

Moje malá knížka o obrovských strojích

překlad: Tomáš Novotný. -- Druhé vydání. -- Bratislava : Slovart-Print, [2011]. -- 24 nečíslovaných stran : barevné ilustrace ; 17 cm. -- (Moje malá knížka). -- Přeloženo z angličtiny?. -- V tiráži též uvedeno: České vydání. -- Kartonové listy. -- ISBN : 978-80-8112-117-3 (vázáno) : Kč 89.00. C 409.078 b  

 
Montessori miminko : jak vychovávat miminko s láskou, respektem a pochopením (odkaz v elektronickém katalogu)

Montessori miminko : jak vychovávat miminko s láskou, respektem a pochopením

Miminka se toho v prvních měsících spoustu naučí, což však bohužel vede ke snaze o zbytečné urychlování jejich vývoje. Naučte se s touto knihou lépe vnímat své novorozence, pozorujte je, vnímejte je jako silná a schopná stvoření, která objevují okolní svět coby neúnavní badatelé. Každý rodič a každé dítě mohou těžit z Montessori přístupu od prvních týdnů, prvních dnů, prvních hodin života děťátka – dokonce už v době, kdy je ještě v matčině děloze.

 
Mops kouzelnou vílou (odkaz v elektronickém katalogu)

Mops kouzelnou vílou

Další příběh Peggy, mopsího štěňátka, které se z psího útulku dostalo do rodiny Jacksonů.Místní park, který nejen Peggy s Chloe rády navštěvují, chce radnice zavřít. Kam teď budou chodit na procházky? Naštěstí Chloe dostala výborný nápad: Uspořádají letní pouť na záchranu parku. Peggy má ale ještě lepší nápad. Stačí, když najde kouzelnou vílu a ta přece přání její milované kamarádky splní.

 
Nechtěli jsme na moře (odkaz v elektronickém katalogu)

Nechtěli jsme na moře

Další z dvanácti příběhů o Vlaštovkách a Amazonkách zavede čtenáře na rozbouřené moře.Román se neodehrává na poklidných vodách jezera, na mírumilovných říčkách, ani ve fantazii dětí, ale na opravdovém rozbouřeném moři. Na moři, na které naši známí hrdinové John, Zuzana, Titty a Roger rozhodně vyplout nechtěli... Všechno to začalo malou dvoudenní projížďkou po řece za doprovodu zkušeného námořníka Jima Bradinga. Souhrou náhod však přijdou děti při projížďce nejdřív o svého kapitána a pak ke svému zděšení zjistí, že je proud v mlze zanesl na širé moře.

 
Nejkrásnější ostrov (odkaz v elektronickém katalogu)

Nejkrásnější ostrov

Jednoduchý příběh o putování malého leguána. Knihu určenou k prvnímu čtení doplňuje pracovní sešit.Na malém ostrově se jednoho dne z vajíčka vyklube leguánek. Rodiče mají velkou radost, a když se na synka dostatečně vynadívají, na sluníčku usnou. V tu chvíli skočí zvídavý leguánek do moře a vydá se hledat další ostrovy, aby zjistil, jak to vypadá jinde. Na dobrodružné výpravě zažije spoustu veselých i napínavých příhod, ale nakonec se mu začne po mamince a tatínkovi stýskat. Dokáže k nim najít cestu zpět?

 
Nezbednice Mona : příběh o naději (odkaz v elektronickém katalogu)

Nezbednice Mona : příběh o naději

Příběh ptáčka Mony je postaven na tématech přátelství, dobrosrdečnosti, pochopení i smíření. Zároveň je citlivým průvodcem, jak dětem podat téma smrti.Rozpustilá, drzá a paličatá ptačí holčička Mona se vydává z Kanady do Nového Mexika. Během svého prvního letu do teplých krajin musí překonat hned několik překážek, které jí postupně odhalují krásu, kouzlo a energii života, stejně tak jako nevyhnutelnost jeho konce.

 
Nové 5minutové pohádky (odkaz v elektronickém katalogu)

Nové 5minutové pohádky

Tým statečných tlapek vyráží do akce! Oblíbení hrdinové jsou zpátky a čekají je další napínavá dobrodružství. Tentokrát se vydají do tajuplné jeskyně zachránit superštěně Apolla, a dokonce se v ponorce podívají na dno oceánu. K Tlapkové patrole se připojí i zbrusu nový člen týmu: Tracker, štěně z hlubin džungle!

 
O bagříku Honzíkovi (odkaz v elektronickém katalogu)

O bagříku Honzíkovi

Elektrický minibagr Honzík je nespokojený s tím, jaký je. Touží vyniknout mezi ostatními bagry. Příběh z prostředí staveniště o tom, že každý má své místo a dovede něco jiného.Příběh o bagříku Honzíkovi a sporťáku Frantovi, dvou malinkých kamarádech, které mezi obrovskými bagry a náklaďáky na stavbě kdekdo přehlédl. Nikoho ani nenapadlo, že by zrovna tihle špuntové mohli někdy s něčím pořádným pomoct. Jenže občas přicházejí chvíle, kdy velké silné stroje dojedou na konec svých možností, a malí, hbití a rychlí kamarádi jim můžou zachránit život.

 
O stvoření světa : s pohyblivými obrázky (odkaz v elektronickém katalogu)

O stvoření světa : s pohyblivými obrázky

Vyprávějte svým dětem jeden z nejstarších příběhů. Odhalte den po dni, jak Bůh stvořil zemi, rostliny, zvířata i prvního člověka.Posuvné obrázky děti okouzlí, udrží jejich pozornost a procvičí motoriku.

 
O veliké řepě ; Koza rohatá : lidová pohádka (odkaz v elektronickém katalogu)

O veliké řepě ; Koza rohatá : lidová pohádka

Dvě známé lidové pohádky v oboustranné obrázkové knížce.Krátce převyprávěné pohádky o veliké řepě a zákeřné koze provází podmanivé ilustrace. Knížka je vhodná k prvnímu čtení a prohlížení rodičů s nejmenšími dětmi.

 
Obrázková knížka s okénky : více než 300 slov (odkaz v elektronickém katalogu)

Obrázková knížka s okénky : více než 300 slov

Velkoformátová knížka s tuhými listy a zábavnými okénky pomáhá dětem poznat okolní svět.

 
Od pohádky k pohádce. Auta (odkaz v elektronickém katalogu)

Od pohádky k pohádce. Auta

Další příběhy oblíbených hrdinů Bleska McQueena a jeho kamarádů z městečka Kardanová Lhota.V této knížce se dozvíte, jak slavného závodníka v městečku přijali, jak se učil jezdit podle jejich pravidel, co se událo v Seržově výcvikovém táboře a jak si Burák poradil s partou chuligánů.

 
Operace Banány (odkaz v elektronickém katalogu)

Operace Banány

Příběh malého chlapce a gorily plný dobrodružství a smíchu je zasazen do kulis válečné Británie v roce 1940, inspirovaný skutečnými událostmi.Píše se rok 1940. Bitva o Británii vrcholí. Německá Luftwaffe se snaží zničit britské Královské letectvo a získat vzdušnou převahu nad Lamanšským průlivem. Pokud se to nacistům podaří, dobytí Británie pro ně už bude hračka. Jedenáctiletý Erik tráví každou volnou chvíli v londýnské zoo. Je to jediné místo, kde se cítí šťastný. A jedno ze zvířat mu obzvlášť přirostlo k srdci: gorila Gertruda. Jenže každodenní bombardování města znamená velké ohrožení pro lidi i zvířata. Erik se ... více

 
Paper cuts : [all is not fair in love and war] (odkaz v elektronickém katalogu)

Paper cuts : [all is not fair in love and war]

Yvonne Collins & Sandy Rideout. -- London : A & B, 2008. -- 335 s. ; 20 cm. -- ISBN : 978-0-7490-4082-6 (brož.). C 409.082 b  

 
Parmenidés a dcera Slunce (odkaz v elektronickém katalogu)

Parmenidés a dcera Slunce

Kratší ilustrované vyprávění originálním způsobem prezentuje jednoho z prvních starověkých filosofů.

 
Písečníci a probuzení krále : dobrodružný román pro děti a mládež (odkaz v elektronickém katalogu)

Písečníci a probuzení krále : dobrodružný román pro děti a mládež

Dobrodružný příběh z daleké budoucnosti navazuje na titul Písečníci a bludný asteroid.Po dlouhých sedmadvaceti letech procitá posádka mezihvězdné lodi Poutník z hibernace. Ale kdosi nebo cosi na probuzení ještě čeká... Vraťte se s Tomášem Nebulou a jeho přáteli na palubu akademie Singularity a odhalte další tajemství vesmíru!

 
Podzim ťuká na vrátka, připravte se, zvířátka : tematické celky a pracovní listy pro MŠ (odkaz v elektronickém katalogu)

Podzim ťuká na vrátka, připravte se, zvířátka : tematické celky a pracovní listy pro MŠ

Marcela Kotová ; ilustrace Iveta Jandová. -- Vydání první. -- Praha : Portál, 2022. -- 71 stran : ilustrace ; 30 cm. -- ISBN : 978-80-262-1966-8 (brožováno). B 60.283 b  

 
Pohádky pro zlobivé bagry (odkaz v elektronickém katalogu)

Pohádky pro zlobivé bagry

Veselé pohádky, ve kterých se na místě princů, princezen a čarodějů setkáme s bagry, buldozery nebo míchačkami.Pohádka o nenasytném bagrovi nebo o tom jak Jeřáb, Míchačka a Lejzroň pomáhali bagřevici získat nevěstu, o špindírovi jménem Karborund, co si nečistil zuby na lopatě, a díky tomu získal krásnou chalífovu dceru a také jak to dopadlo s bagrem, co dělal bugr a brajgl.

 
Pohádky skřítků Medovníčka a Barvínka (odkaz v elektronickém katalogu)

Pohádky skřítků Medovníčka a Barvínka

Pod osamělým mohutným dubem uprostřed paseky si postavil svoji chaloupku malý mužíček – skřítek Medovníček. Nenosil plnovous jako ostatní skřítkové a měl zdravé červené tváře, protože moc rád jedl med. Také byl kamarád se všemi včelkami v okolí a pomáhal i jiným zvířátkům, která to potřebovala. Bojoval se zlými sršni, odehnal zlodějky vosy i mravence, chtěl být muzikantem a na chvilku byl i pilotem…

 
Poklad Rudého Rackhama (odkaz v elektronickém katalogu)

Poklad Rudého Rackhama

Další dobrodružství reportéra Tintina a jeho psa Filuty, kteří s kapitánem Haddockem hledají poklad Rudého Rackhama.Příběh přímo navazuje na Tajemství Jednorožce. Poprvé se v tomto příběhu představuje vědec Hluchavka, který co se týče vtipných hlášek výtečně sekunduje oběma detektivům Kadlecovi a Tkadlecovi. Příběh končí na zámku Moulinsart, který se nadále stane výchozím bodem všech Tintinových výprav.

 
Proč se říká...? : vzít nohy na ramena, mít za ušima, viset na vlásku... lidské tělo v úslovích (odkaz v elektronickém katalogu)

Proč se říká...? : vzít nohy na ramena, mít za ušima, viset na vlásku... lidské tělo v úslovích

Knížka vysvětluje běžně užívaná česká úsloví a rčení, která mají svůj původ v lidském těle.

 
Průvodce literární hysterií 19. století (odkaz v elektronickém katalogu)

Průvodce literární hysterií 19. století

Ve škole nás naučili, že Babičku napsala Božena Němcová. Zív. Aktivnější učitelé pro zajímavost dodali, že to byla pěkná rajda, tedy Božena, nikoliv Babička. Aha a to je všechno? Ani nápad! Literární hysterie instagramerky Karolíny Meixnerové alias @cojezoe zbavuje známé postavy české literatury nálepek a popisuje jejich životy tak, jak skutečně proběhly. Plus minus.

 
Příběhy z Vrbového hájku. Sovička a jednorožec (odkaz v elektronickém katalogu)

Příběhy z Vrbového hájku. Sovička a jednorožec

Další příběh sourozenců Molly a Toma, kteří při každé návštěvě u babičky prožívají neuvěřitelná dobrodružství.V tomto díle se seznámí s opuštěnou sovičkou a potkají smutného jednorožce. Je nejistý, nevěří sám v sebe a potřebuje podpořit. Najdou děti způsob, jak novým kamarádům pomoci?

 
Příhody kačera Donalda (odkaz v elektronickém katalogu)

Příhody kačera Donalda

Příběhy oblíbených kačeřích hrdinů z dílny W. Disneyho.

 
Případ Hluchavka (odkaz v elektronickém katalogu)

Případ Hluchavka

Komiksový příběh o neuvěřitelných příhodách odvážného reportéra Tintina a jeho psa Filuty. Tentokrát musí Tintin najít geniálního vědce Hluchavku, který byl unesen.Vědec Hluchavka se nečekaně ztratí a nikdo netuší, kde by mohl být. Při pátrání však Tintin zjistí, že byl unesen cizí mocností, která se snaží získat cenný objev a využít jej pro vojenské účely.

 
Příval (odkaz v elektronickém katalogu)

Příval

Závěrečný díl dobrodružné trilogie se odehrává za polárním kruhem a nese jasné ekologické poselství.Jack s kamarády Amelií a Xanderem a bratrancem Calebem se vydává na dobrodružnou výpravu za polární kruh. Pod záminkou pomoci Jackově matce s environmentálním projektem chtějí naši hrdinové natočit film o aktivitách jedné podezřelé společnosti. Ta jim celou expedici ale zároveň financuje. Opravdu jí na srdci leží udržitelné zdroje energie, jak tvrdí? Nebo je v tom něco mnohem temnějšího? Zatímco Jack spolu s přáteli jezdí se psím spřežením, rybaří pod ledem, řídí sněžné skútry a spí ve vlastnoručně postaveném iglú, ... více

 
Pythagoras a velký útěk čísel (odkaz v elektronickém katalogu)

Pythagoras a velký útěk čísel

Kratší ilustrované vyprávění originálním způsobem prezentuje hlavní myšlenku jednoho z nejznámějších starověkých filosofů.

 
Rychlé šípy. Sešit číslo 2 (odkaz v elektronickém katalogu)

Rychlé šípy. Sešit číslo 2

píše Jaroslav Foglar ; kreslí Jan Fischer. -- 1. vydání v této úpravě. -- V Praze : Albatros, 2022. -- 71 stran : barevné ilustrace ; 30 cm. -- Obsahuje: Plantážníci / píše a kreslí Nikkarin -- Žlutá je barva naše / píše David Jan Žák ; kreslí Stanislav Setinský. -- Anotace: Další sešit se základním původním komiksovým seriálem a novými komiksovými příběhy ze světa J. Foglara od současných tvůrců. Příběhy jsou prokládány zajímavostmi z historie, kvízy a hádankami. -- ISBN : 978-80-00-06827-5 (brožováno). B 111.130/2 b  

 
Říkají mi B. L. B. (odkaz v elektronickém katalogu)

Říkají mi B. L. B.

Humorné deníkové zápisky školačky Belindy.Belinda je docela obyčejná holka, chodí do školy, má kamarády, sem tam nějaký ten průšvih... jo a taky má dvě mámy, které se budou brát. Prostě normálka. Až na to, že nová spolužačka si až nějak moc dobře rozumí s Belindinou nejlepší kámoškou. A učitelce Robinsonové se ve škole ztratí kabelka. Někdo tady rozhodně krade! Ale Belinda je pevně rozhodnutá toho chmatáka odhalit.

 
S češtinou za dobrodružstvím. Začarovaná zoo (odkaz v elektronickém katalogu)

S češtinou za dobrodružstvím. Začarovaná zoo

Procvičování vyjmenovaných slov (učiva 3. tříd ZŠ) formou zábavné hry pro jednoho hráče.

 
Sen o stříbrné zemi (odkaz v elektronickém katalogu)

Sen o stříbrné zemi

Napínavé dobrodružství o síle přátelství a překonávání předsudků mezi dvěma zcela odlišnými dětmi, které se kouzlem ocitají v minulosti.Bohatou Emmu a velmi chudého Enza svede jednoho dne náhoda dohromady a tajemné kouzlo je nečekaně přenese do minulosti o víc jak sto let zpátky – na stavbu železnice, na které se podílel Emmin pradědeček. Děti najednou musejí překonat vzájemné předsudky a spřátelit se, aby mohly pradědečka najít a vrátit se z drsného prostředí zpátky domů.

 
Sokrates se zamiloval : (podle Platonova Symposia) (odkaz v elektronickém katalogu)

Sokrates se zamiloval : (podle Platonova Symposia)

Kratší ilustrované vyprávění originálním způsobem prezentuje hlavní myšlenku jednoho z nejznámějších starověkých filosofů.

 
Soví pošta : Evropou na ptačích křídlech (odkaz v elektronickém katalogu)

Soví pošta : Evropou na ptačích křídlech

Cestopis pro všechny zvídavé děti, ve kterém je evropskými městy provede sovička Ája.Chlapeček Noe jede za babičkou na prázdniny, ve vlaku ale zapomene svou oblíbenou plyšovou hračku, sovičku Áju. Ta se vydává svého kamaráda hledat. Během dobrodružné výpravy procestuje hlavní města známých evropských zemí a dozví se spoustu informací o jejich kultuře i historii.

 
Srdíčko. V noci ve stájích (odkaz v elektronickém katalogu)

Srdíčko. V noci ve stájích

Další dobrodružství Aničky a jejího čtyřnohého kamaráda - divokého koně Srdíčka. Anička má tajemství: V lese na ni čeká Srdíčko, divoký kůň. Společně mohou jezdit s větrem o závod. Nejen divoký kůň Srdíčko drží Aničku v poklusu! Ve stájích na statku Hříběcí Výšina se v noci děje něco divného: mizí věci, koně se plaší… Klára si myslí, že tam straší! Anička sebere veškerou odvahu a rozhodne se přijít té záhadě na kloub.

 
Srdíčko. Divoký kůň na školním dvoře (odkaz v elektronickém katalogu)

Srdíčko. Divoký kůň na školním dvoře

Další dobrodružství Aničky a jejího čtyřnohého kamaráda - divokého koně Srdíčka.Nikdo se nesmí dozvědět o Aniččině tajném divokém koni jménem Srdíčko, čehož má Anička někdy už opravdu plné zuby. Jednoho dne k nim domů přikluše neuvěřitelný dárek, poník jménem Rusalka. Anička je nadšená, ale co na to Srdíčko?

 
Srdíčko. Hotel Hříběcí Výšina (odkaz v elektronickém katalogu)

Srdíčko. Hotel Hříběcí Výšina

Další dobrodružství Aničky a jejího čtyřnohého kamaráda - divokého koně Srdíčka.Na statku Hříběcí Výšina je plno. Klářina matka si totiž vzala do hlavy, že zde zřídí hotel. A záhy se dá všechno do pohybu.

 
Srdíčko. Anička zachraňuje hříbátko (odkaz v elektronickém katalogu)

Srdíčko. Anička zachraňuje hříbátko

Další dobrodružství Aničky a jejího čtyřnohého kamaráda - divokého koně Srdíčka - tentokrát o ztraceném hříběti. Anička s Honzou při své obvyklé projížďce najdou zaběhnuté hříbě. Je však velmi vyděšené a nenechá je, aby jej dovedli zpátky ke stádu. Nezbývá, než navést k bojácnému hříběti jeho matku, ta se však věnuje svému druhému hříběti. Potom Anička spatří v hloubi zšeřelého lesa pár svítivých očí a šedý stín. Je si jistá, že se okolím potuluje hrozné stvoření, které má možná na svědomí i vyděšené hříbě. Kamarád Honza jí však nevěří ani slovo. Naštěstí má Anička na pomoc svého koníka.

 
Svatý Václav : příběh českého knížete (odkaz v elektronickém katalogu)

Svatý Václav : příběh českého knížete

Bohatě ilustrovaný životopis hlavního patrona českých zemí - svatého Václava.Na českém trůně sedělo mnoho knížat, králů i císařů. Jenom jednoho z nich však nazýváme ochráncem a patronem naší země, obracíme se k němu o pomoc, když je nám úzko, když je za našimi hranicemi rušno, když naší zemi hrozí motory tanků a hukot bojových letadel. Věříme, že náš svatý kníže nám vždycky pomůže – vždyť i jeho život byl plný nebezpečí a nástrah.

 
Svět objevů a vynálezů : celoroční projekt do mateřské školy (odkaz v elektronickém katalogu)

Svět objevů a vynálezů : celoroční projekt do mateřské školy

Vyprávění volně navazuje na celoroční putování Aničky a Honzíka z knihy Rok stromů, kteří tráví víkendy na chalupě u dědečka a babičky v severních Čechách.Děti najdou starý, trochu roztrhaný a místy nečitelný deník dědečkova bratra Ferdinanda – světoběžníka, který měl vždycky rád cestování, hádanky, bádání, tajemství a dobrodružství. Díky tomu, že některé stránky v deníku jsou nečitelné, nebo dokonce celé chybí, musejí děti hodně přemýšlet a hledat v knihách a mapách. Na rozluštění deníku pracují celé prázdniny a všech deset objevů se jim nakonec někdy i s pomocí dědečka podaří rozluštit.

 
Syn (odkaz v elektronickém katalogu)

Syn

V závěrečném dílu tetralogie se opět setkáme s Jonasem, Kirou i Handlířem, postavami, o nichž vyprávěly předešlé svazky kvarteta, každý díl ale líčí samostatný příběh.Když Claire dovrší dvanáct let, zvláštní komise pro ni zvolí povolání: stane se rodičkou. Ve čtrnácti porodí „produkt“, syna. Podle místní zvyklosti chlapec vyrůstá v pěstounském středisku, ale Claire na něj nemůže zapomenout a najde si způsob, jak syna vídat. Jenže pak ho kdosi unese a Claire v zoufalství na poslední chvíli skočí na odplouvající loď, která by ji mohla k synovi dovézt. Loď však ztroskotá. Moře vyvrhne Claire na břeh a ona si nic nepamatuje. ... více

 
Šeptající les. Dobrodružství začíná (odkaz v elektronickém katalogu)

Šeptající les. Dobrodružství začíná

Příběh z fantasy série odehrávající se v magickém lese obývaném mnoha tajemnými bytostmi.Uprostřed noci Lukáše náhle něco vyděsilo. Jeho pokojem se plížilo stvoření podobné šotkovi a chystalo se prchnout s pytlem na zádech plným ukradených věcí z jejich domu. Lukáš ho začne pronásledovat – do středu lesa, který se nachází za jejich domem. Netuší však, že tím pronikl do sféry kouzel zakázaného světa. Do světa, ve kterém jsou lidé nemilosrdně pronásledování Warky – temnými bytostmi, které vypadají jako stíny. Na cestě plné nástrah a dobrodružství dělají Lukášovi společnost lesní stvoření – víla Štěstěnka, Menok ... více

 
Školka : velká knížka pro malé vypravěče (odkaz v elektronickém katalogu)

Školka : velká knížka pro malé vypravěče

Obrázková kniha z kartonových listů seznamuje děti s prostředím mateřské školy.

 
Šmoulové : 5minutové pohádky (odkaz v elektronickém katalogu)

Šmoulové : 5minutové pohádky

Krátké příběhy o modrých šmoulech, zlém čaroději Gargamelovi a kocourovi Azraelovi v bohatě ilustrované knížce.

 
Tajemství lesa (odkaz v elektronickém katalogu)

Tajemství lesa

Obrázková knížka seznamuje se zvířátky, která žijí v lese. Text je doplněn úkoly k vyhledávání obrázků. V závěru popis vybraných druhů zvířat.

 
Tajná znamení přírody (odkaz v elektronickém katalogu)

Tajná znamení přírody

Pomocník pro pozorování přírody, provází lesem, horami, pobřežím i pouští. Kniha si klade za cíl sblížit mladé čtenáře s přírodou a naučit je pozorovat na první pohled nepatrná znamení, ze kterých vyčtou spoustu užitečných informací.

 
Tak pravil Nietzsche (odkaz v elektronickém katalogu)

Tak pravil Nietzsche

Kratší ilustrované vyprávění originálním způsobem prezentuje hlavní myšlenku jednoho z nejznámějších německých filosofů.

 
Tátův dráček (odkaz v elektronickém katalogu)

Tátův dráček

Fantastický příběh o soucitu, odvaze a snech chlapce Elmera.Elmer utíká z domova, aby osvobodil dráčka, který je uvězněn na dalekém Divém ostrově. Po cestě za záchranou na něj čeká řada nástrah, nevraživí obyvatelé ostrova se totiž dráčka jen tak vzdát nehodlají.

 
Těšíme se na Vánoce : 24 příběhů a pohádek (odkaz v elektronickém katalogu)

Těšíme se na Vánoce : 24 příběhů a pohádek

Příběhy a pohádky inspirované vánočním evangeliem a různými tradicemi. Biblický, poetický a dojemný čtecí adventní kalendář pro děti.

 
Tintin a alf-art (odkaz v elektronickém katalogu)

Tintin a alf-art

Soubor podkladů k poslednímu komiksu o Tintinovi vznikajícímu těsně před autorovou smrtí.Sto padesát listů náčrtů, studií a dialogů v různém stadiu rozpracování, z toho pouze tři dokončené. Jednotlivé listy jsou doplněny textem, zrekonstruovaným na základě autorových podkladů.

 
Tintin v zemi Sovětů : první dobrodružství : neohrožený reportér (odkaz v elektronickém katalogu)

Tintin v zemi Sovětů : první dobrodružství : neohrožený reportér

První z řady neuvěřitelných komiksovývh dobrodružství neohroženého reportéra Tintina a jeho věrného psa Filuty.Reportér Tintin a jeho psík Filuta se vydávají do revolučního Ruska, aby tam zažili neuvěřitelná dobrodružství a se slávou se vrátili zpět. Tak se v lednu 1929 v Belgii zrodila jedna z nejslavnějších komiksových postav - reportér Tintin. Jeho úplně první příběh je celý černobílý a hlavní postava teprve získává své obrysy, které si pak podrží dalších 54 let.

 
Tlapky, fousky, ocásky : o zvířátkách pohádky (odkaz v elektronickém katalogu)

Tlapky, fousky, ocásky : o zvířátkách pohádky

Pohádkové vyprávění o zvířátkách, které je doplněno informacemi o jednotlivých živočišných druzích a jejich původu nebo chování.Knížka o zvířátkách je plná veselých i napínavých příběhů, které dětem navíc přinášejí jedinečnou možnost dozvědět se mnohé zajímavosti z živočišného světa. Zjistí například, proč má slon tak velké uši, proč kočka z výšky vždycky dopadne na všechny čtyři tlapky, proč by morče nemělo žít v teráriu samotné nebo proč bobři stavějí svoje hráze.

 
titul

Tvoje státní přijímačky ....

. -- (2023). -- In: Tvoje státní přijímačky. Český jazyk a literatura. ČC 6.311/2023  

 
titul

Tvoje státní přijímačky ....

. -- (2023). -- In: Tvoje státní přijímačky. Matematika. ČC 6.312/2023  

 
Ulomené ucho (odkaz v elektronickém katalogu)

Ulomené ucho

Komiksový příběh o neuvěřitelných příhodách odvážného reportéra Tintina a jeho psa Filuty. Tentokrát zamíří do Jižní Ameriky.Tintin je nebojácný reportér, který se svým psem prožívá plno dobrodružství a překonává mnoho překážek. V Jižní Americe bude hledat indiánskou modlu, která byla ukradena z etnografického muzea. Po modle ovšem pátrá i banda zlodějů. Ta se snaží za každou cestu Tintina zbavit. Tintin ani zloději však nevědí, že modla skrývá překvapivé tajemství.

 
Už umím šetřit! : o penězích, hospodaření a lákadlech nejen na internetu (odkaz v elektronickém katalogu)

Už umím šetřit! : o penězích, hospodaření a lákadlech nejen na internetu

Přehledně od základů až po souvislosti, o kterých se tolik nemluví. Dnes už nestačí umět si spočítat, jestli vám v obchodě správně vrátili. Nové trendy s sebou přináší i rizika, reklamy a snahy donutit vás otevřít své peněženky jsou stále dokonalejší a nástrah na internetu přibývá každou chvíli. Jak se v tom všem vyznat, abychom nepřišli na mizinu, vyhnuli se zadlužení a nepadli do pasti podvodníkům? Odpovědi přináší Petr Hommer ve své nové knize pro děti, která je přichystá na finančně zodpovědný život.

 
Valentýnka a detektivní kancelář (odkaz v elektronickém katalogu)

Valentýnka a detektivní kancelář

Pokračování příběhů o nápadité a podnikavé holčičce Valentýnce a jejích kamarádech Jonášovi, Zuzce a Péťovi.Valentýnčin tatínek se v novinách dočte, že z kostela v nedaleké vesnici se ztratily sochy andělů. Právě tato krádež dívence vnukne nápad na novou hru – spolu s kamarády si založí detektivní kancelář a rozhodnou se zloděje vypátrat. Všichni se vypraví do centra města, kde na náměstí pozorují okolní hemžení. A brzy se začne dít něco moc podezřelého. Podaří se dětem rozplést celou záhadu a odhalit pachatele dřív, než sochy zmizí nadobro?

 
Vanda hledá lásku (odkaz v elektronickém katalogu)

Vanda hledá lásku

Krátký, úsměvný příběh o zasněné žížale Vandě, která chce něco víc, než jen kypřit půdu. S celostránkovými ilustracemi.Seznamte se s žížalou Vandou – hodlá prozkoumat svět a hlavně chce stůj co stůj najít svou osudovou lásku! Vanda se vydává na cestu, během níž na ni čeká řada malých i velkých dobrodružství. Nakonec možná získá víc, než si dokázala představit.

 
Velká kniha dračích legend (odkaz v elektronickém katalogu)

Velká kniha dračích legend

Fantastické legendy ze všech koutů světa, ve kterých hlavní roli hrají draci a jim podobné nestvůry.Moudří společníci bohů a bohyň, obránci přírody, bystrá a důvtipná stvoření nebo nepřátelé hrdinů a rytířů: draci jsou fascinující bytosti, které plní stránky mýtů, legend a folkloru. Od severoevropských pohádek po čínské a japonské legendy, draci jsou nedílnou součástí světa fantazie.

 
Velká kniha lesních bytostí (odkaz v elektronickém katalogu)

Velká kniha lesních bytostí

Knížka s celostránkovými ilustracemi přináší nejen pověsti z celé Evropy a Japonska, ale i medailonky s informacemi o známých i méně známých nadpřirozených bytostech žijících v lese.

 
Velká povalečská kniha Barta Simpsona (odkaz v elektronickém katalogu)

Velká povalečská kniha Barta Simpsona

Humorný komiks na motivy populárního televizního seriálu Simpsonovi, kde jako hlavní postava vystupuje Bart Simpson.Další soubor sešitů komiksového magazínu Barta Simpsona obsahuje osmnáct bláznivých příběhů ze Springfieldu.

 
Výchova vysoce citlivých dětí : rodičovské tipy pro prvních 10 let (odkaz v elektronickém katalogu)

Výchova vysoce citlivých dětí : rodičovské tipy pro prvních 10 let

Vysoká citlivost znamená intenzivnější vnímání a hlubší zpracování dojmů všeho druhu. Objevuje se už v dětství a doprovází lidi po celý život.Vysoce citlivé děti jsou součástí rodinného života, obvykle potřebují harmonii, blízkost přírody, hlubokou péči a péči. Tyto a podobné vlastnosti však mohou také vést k problémům, protože vysoce citlivé děti se jen stěží mohou chránit před stresem a hlukem a je pro ně složité vyhnout se sociálním konfliktům.

 
Záhadná hvězda (odkaz v elektronickém katalogu)

Záhadná hvězda

V dalším dobrodružství se odvážný reportér Tintin vydává s výzkumnou lodí do Severního ledového oceánu, aby tam hledal zbytky aerolitu, velkého tělesa, které dopadlo na Zemi. Podle výpočtů má totiž kosmické těleso obsahovat zcela nový, unikátní kov.

 
Země odvážných. Krev a kosti (odkaz v elektronickém katalogu)

Země odvážných. Krev a kosti

Pokračování dobrodružné fantasy série z prostředí zvířat savany.Slonice obdařená velkou mocí. Lev kráčející po nebezpečné cestě. Pavián v zajetí pravdy. Vzmáhá se obrovské zlo. Zvířatům z plání nyní velí vrah. Zatímco slonice Obloha se svým stádem zoufale pátrá po skutečném vůdci Země odvážných, pavián Trn je nucen uprchnout ze své staré tlupy a lva Hrdinu, který býval jejich přítelem, svede na scestí tyran. Hrozí, že se rovnováha v Zemi odvážných zhroutí – pokud se predátoři, lovná zvěř i mrchožrouti společně nesemknou.

 
Ztraceni v čase : dobrodružství rodiny Balbuenových na Divokém západě (odkaz v elektronickém katalogu)

Ztraceni v čase : dobrodružství rodiny Balbuenových na Divokém západě

Příběh z dobrodružné série o rodině Balbuenových, která cestuje časem do různých historických období.Všechno to začalo jednoho úplně obyčejného dne. Zašli jsme si do obchoďáku v naší čtvrti koupit nová kola. Můj táta, brácha, ségra, naše sousedka Mari Carmen se svou dcerou Maríou a já. Koupili jsme šest nádherných, červených, nablýskaných kol. A zrovna když jsme se na parkovišti chystali šlápnout do pedálů, tak se to stalo: zahřmělo a z nebe udeřil blesk. Pak nás oslepila bílá záře a my jsme se ocitli v městečku Black Rock. V samém srdci Divokého západu!

 
Zvířecí vynálezci : poznejte zvířátka, která předběhla moderní technologie (odkaz v elektronickém katalogu)

Zvířecí vynálezci : poznejte zvířátka, která předběhla moderní technologie

V této knize se seznámíte se zvířecími vynálezci, kteří se s námi, lidmi, podělili o své dovednosti a umožňují nám tak vytvářet úžasné věci.Zvířata vynalezla způsoby, jak řešit různé problémy, vyrábět neuvěřitelné materiály, a díky tomu na zemi přežívají už miliony let. Když občas lidský vynálezce neví, kudy kam, přijde se podívat do království zvířat a požádá o pomoc.

 
Žezlo krále Ottokara (odkaz v elektronickém katalogu)

Žezlo krále Ottokara

Neuvěřitelná dobrodružství Tintina a jeho psa Filuty v komiksovém seriálu. Tentokrát se snaží odhalit strůjce připravovaného státního převratu v Syldávii.Nález aktovky profesora Halamy změnil Tintinův život na pár dalších týdnů. Jako profesorův tajemník odletěl do Syldávie, kde se připletl ke krádeži královského pokladu. I tentokrát se mu pod nohy motali popletení policisti, Kadlec a Tkadlec.

 
Žluté a kulaté (odkaz v elektronickém katalogu)

Žluté a kulaté

Obrázkový příběh o malém chlapci, kterého trápí noční pomočování.Je tady léto a s ním prázdniny. Ale našemu malému hrdinovi se vůbec nechce s ostatními na tábor. Má totiž tajemství. Je žluté, kulaté a každou noc se mu objevuje pod peřinou.

 
5minutové Disney, Pixar pohádky (odkaz v elektronickém katalogu)

5minutové Disney, Pixar pohádky

Krátké příběhy pohádkových postav, které děti znají z filmů Disney a Pixar. Bohatě ilustrovaná knížka je určena především pro předčítání před spaním.Nemo se svými kamarády objeví strašidelnou rybu, Blesk McQueen s Francescem Bernoullim uspořádají v Itálii odvetný závod, hlídač Dug stráví noc v přírodě, Krysák Remy vaří dobroty na oslavu pro své příbuzné a další příběhy oblíbených filmových postav.

 
7 křišťálových koulí (odkaz v elektronickém katalogu)

7 křišťálových koulí

Další z komiksových příběhů odvážného reportéra Tintina a jeho psa Filuty. Tentokrát se vydávají na stopu neznámého, který napadá význačné vědce.Tintin řeší další z ryze detektivních případů. Všichni vědci, kteří se zúčastnili expedice do Jižní Ameriky a otevřeli hrobku inckého vládce, upadají za záhadných okolností do podivného letargického spánku, z něhož je není možné probudit. Tintinovi se podaří zjistit, kdo za uspáváním stojí, ale tajemný cizinec spravedlnosti stále uniká.

 


 

Doporučujeme z našeho fondu

Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si elektronické verze nejnovějších českých titulů. Nabízíme více než 16264 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si domů Vaše oblíbené hudební tituly. Nabízíme více než 15734 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si Váš oblíbený film. Nabízíme více než 3373 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Navštivte oddělení periodik na Lidické 1. Můžete si přečíst přes 23119 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Digitální archiv periodik, monografií, map ... obsahuje přes 62082 titulů. Zobrazit digitální archiv.  
 
Zahrajte si doma společenské hry - půjčíme Vám je. Nabízíme více než 1102 her. Zobrazit v katalogu.