EN . .

Novinky ve fondu knihovny


Každý měsíc si můžete vybrat z nabídky nových knih, které jsme pro vás do knihovny pořídili. Pokud chcete vědět, jaké knihy pro vás nakoupila daná pobočka, stačí si ji vybrat ze seznamu knihoven v levém menu. Dokumenty si můžete vybírat také podle typu (knihy, CD, audioknihy, DVD, hry, atd.)

V případě, že chcete být pravidelně informováni o nových titulech vašeho oboru, využijte služby SDI

Pokud nám chcete doporučit dokument pro doplnění fondu knihovny, využijte formulář pro zaslání Vašeho návrhu.


Seznam novinek ve fondu: pobočka Na Sadech - dětské za měsíc červen 2023.

(Celkem 152 titulů)
Akademie padouchů (odkaz v elektronickém katalogu)

Akademie padouchů

Škola příšer, zlounů a záporáků není pro každého, jak se přesvědčí malý vlkodlak Bert, dobrák od kosti. Bert je vlkodlak a hrozně rád by zlobil, stejně jako jeho spolužáci kostlivec, duch, čarodějnice a další příšery. Bertovi se nic nedaří, ani metání smrtících pohledů, tím méně míchání jedů. Musí však všem dokázat, že je padouch, jak se patří. Pro děti od 7 let

 
Alea, dívka moře. Vlny času (odkaz v elektronickém katalogu)

Alea, dívka moře. Vlny času

Osmý díl velkolepého příběhu o Alee - dívce moře. Alea získala zpět své magické schopnosti a je znovu dívkou moře - má ale velké obavy o Theu. Kam ji doktor Orion odvedl? Co má v plánu a jakou zvláštní roli sehraje Tess, aby ho zastavila? Nebo je možné, že klíčem k vítězství je nový člen posádky? V moři povstává prastará síla, ale Alfa cru může najít cestu ke svým novým spojencům jen přes benátské uličky. Podaří se přátelům porazit Oriona dříve, než stihne v oceánech rozšířit virus útočíčí na magické bytosti?

 
Anne of green gables (odkaz v elektronickém katalogu)

Anne of green gables

Lucy Maud Montgomery ; retold and activities by Michael Lacey Freeman ; illustrated by Gaia Bordicchia. -- Recanati : ELI s.r.l., 2021. -- 79 stran : ilustrace ; 21 cm. -- (Teen Eli Readers. Stage 1). -- ISBN : 978-88-536-3184-8 (brožováno). C 414.578 b  

 
Antarktida : světadíl zázraků (odkaz v elektronickém katalogu)

Antarktida : světadíl zázraků

Obrázková kniha objevuje přírodní zázraky jižního pólu, seznamuje s prací vědců, životem na základnách a historií prvních objevitelů.

 
Atlas první světové války : pád evropských říší (odkaz v elektronickém katalogu)

Atlas první světové války : pád evropských říší

Prostřednictvím mapek, plánů a textu se můžeme blíže seznámit s příčinami, průběhem a důsledky první světové války.Atlas popisuje kořeny tohoto celosvělového konfliktu, průběh vojenských operací na jednotlivých bojištích (západní fronta, východní fronta, italská fronta, Blízký východ, Atlantik atd.). Pozornost je rovněž věnována důležitým politickým událostem, dění v zázemí, územním změnám v Evropě po roce 1918 (rozpad mnohonárodnostních monarchií) a pokusům o nastolení nového světového řádu.

 
Atlas předkolumbovské Ameriky : od počátků osídlení po conquistu (odkaz v elektronickém katalogu)

Atlas předkolumbovské Ameriky : od počátků osídlení po conquistu

Kapitoly popisují vznik a historii předkolumbovských civilizací z různých částí amerického kontinentu od nejstarších dob do příchodu Evropanů.Práce sleduje politické i společenské uspořádání, ekonomické aktivity, stavební činnost, kulturu nebo umění těchto civilizací.

 
Avatar a jeho svět : obrazová encyklopedie (odkaz v elektronickém katalogu)

Avatar a jeho svět : obrazová encyklopedie

V publikaci o komerčně nejúspěšnějším filmu všech dob prozkoumáte unikátní geologii tajemného světa.Encyklopedie vám svět Avataru ukáže z nejrůznějších úhlů. Vizuální zážitek umocňují barvy a originální scenérie, které vezmou dech všem příznivcům sci-fi a vesmírných vyprávění.

 
Bajky a podpovídky (odkaz v elektronickém katalogu)

Bajky a podpovídky

Soubor bajek a aforismů, jejichž ústředním motivem je vtipná a bojovná obrana demokracie před nebezpečím války.Protiválečné aforismy, vzniklé jako reakce na přepadení Habeše, občanskou válku ve Španělsku a posléze i na mnichovské události patří k názorově nejvýraznějšímu dílu té doby. Podpovídky, většinou variace na jediný vtipný nápad, vyslovují na různých příbězích autorovu lásku k lidem, ať už se shovívavým úsměvem nad lidskými slabostmi, nebo s úzkostným strachem o zachování lidskosti v neklidné době.

 
Bastien a jeho nečekaný příběh (odkaz v elektronickém katalogu)

Bastien a jeho nečekaný příběh

Kouzelný příběh o přátelství, věčném boji dobra se zlem a magické síle příběhů. Tři mušketýři. Tak si říkali Bastien a jeho máma s tátou, kteří byli známí spisovatelé. Pak ale Bastien nešťastnou náhodou o rodiče přijde a ocitá se v sirotčinci. V Paříži se zatím dějí prapodivné věci. Postupně jsou uneseni skoro všichni významní spisovatelé. Kdo za únosy stojí? Souvisí snad se zmizením Bastienových rodičů? Nebo mají něco společného s úspěšným autorem Olivierem, který si žije v přepychu a chrlí jednu knihu za druhou? Naštěstí má Bastien věrné přátele - Thea a Alici, se kterými dokáže přemoci zlo a přijít záhadě ... více

 
Bitva o diaman (odkaz v elektronickém katalogu)

Bitva o diaman

. -- 12 cm. -- 8594169485577. HCD 14.652  

 
Bláznivá farma : otáčej, kombinuj a bav se! (odkaz v elektronickém katalogu)

Bláznivá farma : otáčej, kombinuj a bav se!

Každá stránka knížky z této edice obsahuje otočné kolečko, díky kterému vznikají vždy tři zábavné kombinace zvířátek nebo pohádkových postaviček. Lze tak vytvořit celkem 25 neobvyklých kombinací v každé knížce! Obrázky navíc doprovázejí vtipné veršované textíky, a tak si s touhle knížkou malí čtenáři užijí spoustu legrace. Anotace: Otáčením koleček v knížce Bláznivá farma se zkombinují takové nesourodé dvojice jako např. klokan a prase nebo kůň a lachtan, a vznikne tak klokoprase či koňachtan. Ke každé postavičce si pak může dítě poslechnout vtipnou říkanku, jako třeba Vypasené klokoprase už by chtělo baštit zase.

 
Boží skvělý nápad : pravdivý příběh o tom, jak velkou cenu má každý z nás (odkaz v elektronickém katalogu)

Boží skvělý nápad : pravdivý příběh o tom, jak velkou cenu má každý z nás

Trillia Newbell , ilustrace Catalina Echeverri ; překlad Bohuslava Nováková. -- První vydání. -- Praha : Návrat, 2023. -- 34 nečíslovaných stran : ilustrace. -- Přeloženo z angličtiny. -- ISBN : 978-80-7255-450-8. B 60.993 b  

 
Bydlíme hned vedle zoo (odkaz v elektronickém katalogu)

Bydlíme hned vedle zoo

Děravým plotem zoologické zahrady si zvířata chodí na snídani do domu v sousedství. Veselé veršované leporelo s hravými ilustracemi. Také k vám každé ráno chodí na návštěvu divoké šelmy i plachý los? Ne? Tak to asi nebydlíte hned vedle zoo. Kdybyste tam bydleli, budili by vás kočkodani a lvice by vám ráno snědla lasagne od večeře.

 
Co má jednorožec nejradši? (odkaz v elektronickém katalogu)

Co má jednorožec nejradši?

Dotyková knížka s kartonovými listy vypráví o životě bílého jednorožce.

 
Copak ze mě bude? : fascinující proměny ve světě zvířat a rostlin (odkaz v elektronickém katalogu)

Copak ze mě bude? : fascinující proměny ve světě zvířat a rostlin

Zajímavosti ze života zvířat a rostlin v obrazové publikaci pro děti.

 
Čarodějův klobouk (odkaz v elektronickém katalogu)

Čarodějův klobouk

Půvabné vyprávění o dobrodružství severských skřítků - trollů s kouzelným cylindrem.Je jaro a drobní obyvatelé muminího údolí se probouzejí ze zimního spánku. Běhají v tajícím sněhu, shledávají své věci, spěchají za jarním úklidem. Nejkrásnější je ovšem první ráno po probuzení, a tak ještě než muminkova maminka připraví snídani, vydá se muminek s kamarády na kopec nad údolím. Netuší, že černý cylindr na jeho vršku je plný kouzel a překvapení. Klidně ho přinese domů - a pak se začnou dít věci.

 
Čteme s porozuměním každý den : 2. třída (odkaz v elektronickém katalogu)

Čteme s porozuměním každý den : 2. třída

Karen Cardellaová ; z anglického originálu Daily reading comprehension (grade 2) ... přeložila a upravila Kateřina Šafránková. -- Druhé vydání. -- Dobříš : Šafrán, 2015. -- 193 stran : ilustrace ; 28 cm. -- Tzv. rozšířená verze: obsahuje pracovní listy pro žáky, instrukce pro učitele a klíč. -- ISBN : 978-80-905978-3-9 (brožováno). B 60.972 ČD  

 
Čteme s porozuměním každý den : 3. třída (odkaz v elektronickém katalogu)

Čteme s porozuměním každý den : 3. třída

Camille Liscinsky ; z anglického originálu Daily Reading Comprehension ... přeložila Kateřina Šafránková. -- Dobříš : Šafrán, 2017. -- 193 stran : ilustrace ; 28 cm. -- Anotace: V této publikaci najdete 150 pracovních listů, z nichž každý obsahuje krátký podnětný text pro třeťáky a sadu otázek rozvíjejících porozumění textu. Otázky s výběrem odpovědí míří na čtenářské dovednosti, otevřené otázky, rozvíjející čtenářské strategie. Ke každému dni jsou v publikaci instrukce pro učitele - metodická podpora, která vám usnadní přípravu na výuku. Správné odpovědi na otázky a zadání naleznete v klíči. -- ISBN : 978-80-905978-7-7 (brožováno). B 60.973 ČD  

 
Devět tet jde na výlet (odkaz v elektronickém katalogu)

Devět tet jde na výlet

Na výlet se vypraví devět tet. Legrační, trochu praštěné dobrodružky, které lítají, běhají, plují a nikdy, nikdy se nevzdají. Desátá teta není žádná teta. Kdopak to asi je?

 
Dnes nepůjdeš do školy (odkaz v elektronickém katalogu)

Dnes nepůjdeš do školy

Příběh velkého přátelství tří dětí, které nastupují do první třídy v Brně v 70. letech 20. století, v období vrcholné normalizace.Začíná školní rok. Na brněnském Staráku zasednou v první třídě do jedné lavice dvě holky. Obě se jmenují Eva. Černovlasá miluje apačského náčelníka Vinnetoua, zrzka zase Pipi Dlouhou punčochu. A přesně tak si začnou říkat: Vinnetou a Pipi. Jejich nová jména voní dobrodružstvími, která přebijí i normalizační šeď kolem. Píšou se totiž sedmdesátá léta minulého století. Ve škole se nesmí říkat, co se říká doma. Ví to i jejich spolužák a kamarád Karel, který tajně miluje Pipi. Všichni ... více

 
Dobrou noc, celou noc (odkaz v elektronickém katalogu)

Dobrou noc, celou noc

Krátký obrázkový příběh o tom, jak se všichni v hmyzím hotelu ukládají ke spánku.Tečka je tajná špionka a inspektorka spánku. Přichází právě do hmyzího hotelu zkontrolovat, jestli se všichni pěkně chystají do postýlek. Mají vyčištěné zoubky? Jsou vykoupaní a převlečení do pyžamek? Tak už jen vyčůrat a spát. Ale i špionka Tečka přece jen na něco zapomněla. Ještěže má kamarády, kteří se o pusu na dobrou noc nenechají ošidit.

 
Dospělost je mýtus : sbírka komiksů Sarah's Scribbles  (odkaz v elektronickém katalogu)

Dospělost je mýtus : sbírka komiksů Sarah's Scribbles

Připadáte si zhola výjimeční? Užíváte si navazování kontaktů důležitých pro vaši budoucí kariéru? Je pro vás dospělost vzrušující nová výzva, na kterou se cítíte zhola připraveni? Blah. Prosím, kliďte se mi z očí. Tahle kniha je pro ty ostatní z nás. Tenhle komiks je pro všechny, kdo dokážou proflákat celé víkendy na internetu, pro které je držení se za ruce na ulici s naprosto úchvatným klukem nesnesitelná agónie, pro všechny, kdo sní o tom, že celý den zůstanou doma a budou se válet v pyžamu. A pro všechny, kdo přemýšlejí, kdy přesně vlastně ta dospělost začíná. Jinými slovy pro nás, kteří prožíváme hrůzy a ... více

 
Emily hledá cestu (odkaz v elektronickém katalogu)

Emily hledá cestu

Pokračování příběhu o citlivé a svérázné Emily od autorky oblíbené Anny ze Zeleného domu.Emily, která vyrostla u své přísné tety v Novoluní, vyšla ze školy a vstupuje do života přesvědčená o dvou věcech – že bude slavná spisovatelka a že je její osud spojen s osudem Teddyho Kenta. Její přátelé Ilsa Burnleyová, Perry Miller a Teddy Kent jeden po druhém odcházejí do světa dál studovat a pokračovat v cestě za svým snem. Emily odmítla nabídku spisovatelské kariéry v New Yorku a rozhodla se zůstat v milovaném Novoluní, a i když jí přátelé chybějí, cítí, že její cesta spisovatelky bude spíše osamělá.

 
Emily v Paříži (odkaz v elektronickém katalogu)

Emily v Paříži

Románové zpracování úspěšného seriálu Netflixu, ve kterém mladá žena zjistí, že uskutečnit si svůj životní sen nebude vůbec lehké.Emily Cooperová žije v Chicagu a od dětství sní o Paříži. Teď se její sny konečně mají naplnit. Marketingová agentura ji vysílá do města nad Seinou. Nadšení vystřídá střet s realitou. Byt je jen malý pokojíček, kolegové jsou patřičně odtažití, její francouzština také není nejlepší. Napraví všechna příkoří okouzlující soused Gabriel?

 
Erling Haaland (odkaz v elektronickém katalogu)

Erling Haaland

Příběh norského fotbalového útočníka z nové edice o nejslavnějších fotbalistech dnešní doby. Silný, rychlý, fyzicky zdatný – tak by se dal popsat fotbalový útočník Erling Braut Haaland. Jeho houževnatost a touha uspět ho již od útlého věku předurčovaly k tomu, že bude nepřehlédnutelný.

 
Fotbaloví rošťáci. Diegovo sombrero (odkaz v elektronickém katalogu)

Fotbaloví rošťáci. Diegovo sombrero

Příběh z fotbalového prostředí o přátelství, odvaze a hledání sebedůvěry.Pět kluků, každý z jiné země, které však spojuje jejich nadšení pro fotbal. A právě dnes je čeká nejdůležitější zápas sezony. Pokud vyhrají, budou mít šanci stát se šampiony. Jenže Diego ztratil své sombrero pro štěstí! Co si teď počnou? Dokážou vyhrát zápas i bez svého maskota?

 
Gábi, schovej se! (odkaz v elektronickém katalogu)

Gábi, schovej se!

Gábi je obyčejné a šťastné děvče, které žije obyčejný a spokojený život v zapadlém městečku kdesi na Slovensku. Její život se ale velmi rychle mění. V Evropě totiž začala druhá světová válka. Jednoho dne nacisté dorazí i do její rodné vesnice a hledají mladé dívky. Gábi se dostává do reálného smrtelného nebezpečí. Musí se okamžitě schovat... Prostřednictvím jednoduchého vyprávění autorka sleduje změny v každodenním životě jedné židovské rodiny za druhé světové války (nucenou školní segregaci, uzavření škol, zákaz vycházení, rozpad přátelství a obecně sociálních vazeb atd.). Kniha je určena čtenářům od 9 do 13 ... více

 
Garfield obléhá dům (odkaz v elektronickém katalogu)

Garfield obléhá dům

Sešit stripů nejlínějšího, nejnenažranějšího a nejzábavnějšího kocoura na světě!

 
Garfield si válí šunku (odkaz v elektronickém katalogu)

Garfield si válí šunku

30. kniha příběhů hrdinného Garfielda, kocoura bez bázně z jídla a bez hany z lenosti. * Je tlustý, líný, cynický a hlubokomyslný. Pořád nesnáší pavouky a pondělí. Pořád miluje lasaně a svého medvídka Pookyho. Pořád šikanuje Jona a Odieho, dva největší trouby pod sluncem. Nic se prostě nezměnilo – Garfield je pořád stejný. Tudíž i stejně vtipný a zábavný.

 
Harry Potter a Fénixův řád (odkaz v elektronickém katalogu)

Harry Potter a Fénixův řád

V pátém dílu Harry s kamarády a členy Fénixova řádu musí bojovat nejen se sílícím zlem.Nový školní rok nezačal pro Harryho právě nejlépe. Nebýt zásahu Brumbála, málem by byl vyloučen ze školy za použití kouzel o prázdninách. Nakonec se však do školy přeci jen vrátí, ale tady teď vládne obraně proti černé magii děsivá profesorka Umbridgeová.

 
Harry Potter a kámen mudrců (odkaz v elektronickém katalogu)

Harry Potter a kámen mudrců

Vzrušující chvíle prožije čtenář s jedenáctiletým Harrym a jeho spolužáky v kouzelnické škole v Bradavicích. První díl fantasy série.Do svých jedenácti let žije Harry v rodině nevlídných, kouzlům zcela vzdálených příbuzných. Netuší, jak se k nim dostal a kdo byli jeho rodiče. Ale pak se začnou objevovat podivní lidé, tajemné dopisy... Harry je nečekaně pozván do úplně jiného světa, do školy, kterou mu bude mnohý čtenář závidět - i když se v ní hemží duchové, obrazy vystupují ze svých rámů, občas se objeví nějaký ten troll nebo tříhlavý Chloupek a oblíbený famfrpál taky není zrovna bezpečná hra. Navíc je třeba ... více

 
Harry Potter a ohnivý pohár (odkaz v elektronickém katalogu)

Harry Potter a ohnivý pohár

V dalším pokračování dobrodružného příběhu se kouzelnický student Harry účastní turnaje o Ohnivý pohár.Při mistrovství světa ve famfrpálu se na noční obloze objeví Znamení zla. Není pochyb, že Pán temnot opět povstane. V Bradavicích se uskuteční turnaj tří kouzelnických škol o Pohár tří kouzelníků. Mezi vybranými zletilými šampiony se objeví i jméno Harryho Pottera. Znamená to, že "někdo" usiluje o jeho život.

 
Harry Potter a princ dvojí krve (odkaz v elektronickém katalogu)

Harry Potter a princ dvojí krve

V šestém dílu se nejen Harry, ale celý kouzelnický svět, vyrovnává s návratem pána zla, jehož moc stále sílí.Draco Malfoy je pověřen pánem zla nelehkým úkolem, který pod přísahou na sebe vezme Severus Snape, nynější učitel obrany proti černé magii v Bradavicích. Brumbál Harrymu odhaluje tajemství Voldemortovy nesmrtelnosti.

 
Harry Potter a relikvie smrti (odkaz v elektronickém katalogu)

Harry Potter a relikvie smrti

Sedmá a závěrečná kniha příběhů Harryho Pottera, ve které mladý čaroděj a jeho přátelé svedou rozhodující souboj s černým mágem Voldemortem.Trojlístek věrných hrdinů Harryho, Hermionu a Rona čeká obrovské nebezpečí na každém kroku. Je totiž třeba splnit úkol, kterým byl před smrtící kletbou pověřen Albus Brumbál. Sedmý díl přináší nejen rozuzlení příběhu, ale i odtajnění některých záhad a odpovědí na nezodpovězené otázky. Naposledy...?

 
Harry Potter a tajemná komnata (odkaz v elektronickém katalogu)

Harry Potter a tajemná komnata

Nová dobrodružství Harryho Pottera odehrávající se opět v bradavické škole pro čaroděje.Harry postoupí do 2. ročníku. Ve škole se však začínají dít hrůzostrašné věci. Několik studentů a kočka se stanou oběťmi tajemného stvoření. Zavládne panika. Žáci se dozvídají o Tajemné komnatě, v níž je nestvůra ukryta. Povídá se, že škola má být očištěna od všech, kteří nejsou hodni studovat kouzelná umění. Harry a jeho přátelé se pokusí vypátrat, kdo za tím vším stojí, kdo je oním Zmijozelovým dědicem, který, jako jediný, může Tajemnou komnatu otevřít.

 
Harry Potter a vězeň z Azkabanu (odkaz v elektronickém katalogu)

Harry Potter a vězeň z Azkabanu

V dalším pokračování dobrodružství studenta kouzelnické školy Harryho a jeho kamarádů sledujeme příběh uprchlého nebezpečného vězně.Z vězení pro čaroděje uprchl nebezpečný Sirius Black. Všichni jsou znepokojeni, protože se zdá, že pronásleduje právě Harryho Pottera, který po nudných prázdninách u tety a strýčka začíná další školní rok v Bradavicích. Se spoustou nových tajemných předmětů a magických úkolů přichází také spousta dobrodružství a nebezpečí a ještě překvapivější rozuzlení příběhu.

 
Holky, to musíte vědět! : a dospívání bude v pohodě... (odkaz v elektronickém katalogu)

Holky, to musíte vědět! : a dospívání bude v pohodě...

Kniha o tom, že cítit se někdy nahoře a někdy dole je v puberě normální.

 
Hravý sport : interaktivní mluvící kniha (odkaz v elektronickém katalogu)

Hravý sport : interaktivní mluvící kniha

Představení některých sportovních disciplín v interaktivní mluvící knize.

 
Hú is hú (odkaz v elektronickém katalogu)

Hú is hú

Veselé říkanky nejen o zvířatech v bohatě ilustrované knize s pevnými kartonovými listy.

 
Husí máma učí roční období (odkaz v elektronickém katalogu)

Husí máma učí roční období

Nauč se s mámou husou a jejími roztomilými housátky rozeznat, jak se mění roční období.

 
Husí máma učí slušnému chování (odkaz v elektronickém katalogu)

Husí máma učí slušnému chování

Máma husa učí svoje milovaná housátka, jak se mají chovat doma, ve škole, při procházce ve městě i v přírodě a mezi sebou navzájem. Housátka maminku vždy poslouchají a její rady si vezmou k srdci. Chtějí se chovat slušně, být čestné a odvážné a mít hodně kamarádů.

 
Hvězdy nad Ukrajinou (odkaz v elektronickém katalogu)

Hvězdy nad Ukrajinou

Příběh desetileté dívky, která se musí vyrovnávat s odchodem z domova se vším, co to obnáší, a navíc i s komplikovaným vztahem s maminkou.Desetiletá Roxana prožívá spokojené dětství, má nejlepší kamarádku Nadiu, úžasnou fenku Kiru i spoustu koníčků. Teď, když vypukla válka, utíká společně s babičkou do Prahy, kde je čeká jiný, cizí svět. Roxi se stýská po domově, po Kiře i po kamarádce a je pro ni těžké zapadnout mezi nové spolužáky, kteří jí nerozumí. Jak si Roxana zvykne na nový život ve městě, kde nikoho nezná?

 
Jak chutná naděje (odkaz v elektronickém katalogu)

Jak chutná naděje

Román české autorky o síle přátelství. Hlavní hrdinky, tři dospívající dívky, potřebují pozornost rodiny. Té se jim z různých důvodů nedostává a tak je nutné spojit síly a pomoci si navzájem. Adéla, Sandra a Edita jsou každá jiná, přesto jsou si v mnohém podobné. Adéla se musí starat o sourozence, protože její matka pije. Sandra žila v Austrálii, a proto vyčnívá z davu. Edita se pere s nízkým sebevědomím a nešťastnou láskou. Pomůže jim přátelství zachránit to, co nedokážou dát do pořádku ani dospělí?

 
Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech (odkaz v elektronickém katalogu)

Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech

Vtipná historická romance. Londýn 1816. Pohledný hrabě a svéhlavá debutantka. Co všechno se může pokazit?Essie Cravenová je od narození zasnoubena s Aidanem Ravellem, pohledným modrookým vévodou z Denholmu. I když se viděli jen jednou v životě, den jejich svatby už je stanoven. Jenže živelná a bystrá Essie rozhodně nemá v plánu stát se vévodkyní. Brzy zjistí, že ani Aidan se do manželství zrovna nehrne. A tak se dohodnou: Essie najde Aidanovi vhodnější partnerku a mezitím se budou tvářit, že plní předurčené role. Netrvá však dlouho a hranice mezi předstíráním a skutečností se začne rozplývat...

 
Jak to funguje. Bagr (odkaz v elektronickém katalogu)

Jak to funguje. Bagr

Bagr má plno práce. Sledujte, kam jede. První seznámení s bagrem pro děti, budoucí stavaře a stavařky. Ilustrace, výřezy, zábavná fakta a kočička, která se skrývá na každé stránce. První leporelo s bagrem vás seznámí se základními částmi, z nichž se bagr skládá. Dozvíte se, s čím vším bagr stavařům pomáhá. Vedle toho potkáte další stavební stroje, pomůžete bagristce na bagru odhrabat zeminu i převážet těžký materiál. S bagrem se nikdy nenudíte!

 
Jak vystrašit strašidlo (odkaz v elektronickém katalogu)

Jak vystrašit strašidlo

Humorný a současně napínavý a děsivý příběh plný nápadů, jak se vyrovnat s nejrůznějšími druhy strašidel.Jirka Kobylka bydlí v paneláku v centru města. Zrovna přemýšlí o svém dalším vynálezu, když ho celý vystrašený navštíví Tobík Králík, kluk ze sousedství. Pod Tobíkovu postel se totiž schovalo strašidlo! Ale strašidlo není Tobíkův jediný problém. Je tu ještě rošťák Pavka Pijavka, který mu neustále ztrpčuje život. Vyrovnají se oba kamarádi s náročnou situací, která vyžaduje mnoho odvahy a vynalézavosti? Podaří se jim zpod postele vyhnat neobyčejně vzácnou, neohroženou a zlou stvůru?

 
Japonsko plnými doušky : umění japonského životního stylu (odkaz v elektronickém katalogu)

Japonsko plnými doušky : umění japonského životního stylu

Kniha nabízí cestu za poznáním japonských památek, zvláštností i japonské moudrosti.V knize najdete i rady, jak zdolat nástrahy hromadné dopravy a pochopit, jak důležité jsou pro Japonce společenské zvyklosti a dobré mravy. Usnadní vám setkávání s místními lidmi a poodhalí tajemství symbolů, které uvidíte všude kolem sebe. Kniha přináší také tipy na festivaly a slavnosti s japonskou tematikou po celém světě.

 
Jed : jedovatí tvorové v živočišné říši (odkaz v elektronickém katalogu)

Jed : jedovatí tvorové v živočišné říši

Ico Romero Reyes, Tania Garcia ; překlad: Jana Kalousová. -- 1. vydání. -- V Brně : Lingea, 2023. -- 41 stran : barevné ilustrace ; 31 cm. -- Přeloženo ze španělštiny. -- Text: Ico Romero Reyes, ilustrace: Tania García. -- ISBN : 978-80-7508-911-3 (vázáno). B 60.926 b  

 
Kde se berou děti? : velká kniha odpovědí : nejzábavnější naučná kniha s odklápěcími obrázky na světě (odkaz v elektronickém katalogu)

Kde se berou děti? : velká kniha odpovědí : nejzábavnější naučná kniha s odklápěcími obrázky na světě

Co je těhotenství? Jak se dítě dostane do dělohy? Proč jsou dvojčata identická? Pod odklápěcími obrázky se skrývají odpovědi nejen na tyto, ale i na mnohé další zajímavé otázky. Nauč se všechno o lidském rozmnožování, těhotenství a dětech odpověď za odpovědí, s touto velkou knihou plnou zábavných faktů a vysvětlení.

 
Kočky útočí : sbírka komiksů Sarah's Scribbles  (odkaz v elektronickém katalogu)

Kočky útočí : sbírka komiksů Sarah's Scribbles

Další kniha od autorky komiksů Dospělost je mýtus a Ubulená hromádka štěstí! Další kniha od autorky komiksů Dospělost je mýtus a Ubulená hromádka štěstí. Nezbytná pro všechny, kteří nemají rádi větší společenství lidí, navazování nových vztahů je děsí, nejlepší kamarád je pro ně kniha – a samozřejmě milují huňaté svetry a kočky.

 
Kronika města Kocourkova (odkaz v elektronickém katalogu)

Kronika města Kocourkova

. -- 12 cm. -- 8594169485508. HCD 14.655  

 
Kronika rodu Spiderwicků. Kniha 2, Kámen ke koukání (odkaz v elektronickém katalogu)

Kronika rodu Spiderwicků. Kniha 2, Kámen ke koukání

Druhá kniha fantasy série, v níž se tři sourozenci utkají s nepřátelskými skřety.S kouzelnými bytostmi není radno si zahrávat. Tím, že Jared, Mallory a Simon mají u sebe Klíč k určování kouzelných tvorů, získají si celou řadu nepřátel. První obětí se stává Simon. Je zajat zlými skřety. Mallory a Jared se ho pokusí vysvobodit. To ale nepůjde bez jasnovidného kamene, díky němuž je možné vidět bytosti pro normálního smrtelníka neviditelné.

 
Kruté požehnání (odkaz v elektronickém katalogu)

Kruté požehnání

Temná fantasy americké autorky vypráví úvodní příběh s romantickými prvky.Alessu si vyvolili bohové, aby chránila svůj lid. Do vínku však od nich dostala krutý dar. Pouze ve spojení s magickým nadáním dalšího obdarovaného může spasit ostrov Saverio. Vybrat toho správného manžela je ovšem mnohem těžší, než Alessa očekávala. Své vyvolené totiž zabíjí pouhým dotykem. A zdá se, že dokud se nenaučí svůj dar ovládat, bude je zabíjet dál. Lidu dochází trpělivost, za branami Cittadelly doutná povstání a Alessini vojáci se obrátí proti ní. Proto Alessa v zoufalství a ve strachu o život přinutí neochotného pouličního rváče Danta, ... více

 
Kříž z kamene : příběh o hledání nového domova (odkaz v elektronickém katalogu)

Kříž z kamene : příběh o hledání nového domova

Dobrodružný román pro mladé čtenáře z období vlády krále Přemysla Otakara II.Dobrodružný román nás uvádí do druhé poloviny 13. století, kdy za vlády krále Přemysla Otakara II. vrcholilo osídlování českého pohraničí. Kniha vypráví příběh zchudlé rolnické rodiny z Bavorska, která slyší výzvu, přicházející od krále a šlechty Českého království.

 
Kuba nechce spát (odkaz v elektronickém katalogu)

Kuba nechce spát

Kuba trochu povyrostl a čtení mu už nedělá potíže. Tíží ho však nové starosti, mnohem větší, než si dokáží rodiče vůbec představit. Knížka volně navazuje na titul Kuba nechce číst.Druháčka Kubu trápí podivná nemoc. Do školy se plouží celý pobledlý, při vyučování usíná, doma se mu zavírají oči i nad talířem. Maminka i tatínek jsou nešťastní, co se s jejich chlapcem stalo? Vždyť to býval tak veselý a živý kluk. I když to před nikým nechtějí přiznat, začínají věřit na upíry. Upíry, kteří jejich synovi v noci vysávají energii. Jenom Kuba ale ví, jak ten "upír" opravdu vypadá. Je stříbrný a do noci modře září. I ... více

 
Kvízy pro děti (odkaz v elektronickém katalogu)

Kvízy pro děti

Karel Foltin. -- 1. vydání. -- Olomouc : Agentura Rubico, 2023. -- 183 stran. -- ISBN : 978-80-7346-313-7. C 414.453 b  

 
LEGO Ninjago : masters of Spinjitzu. Kniha tajemství (odkaz v elektronickém katalogu)

LEGO Ninjago : masters of Spinjitzu. Kniha tajemství

. -- 1. vydání. -- V Brně : CPress, 2017. -- 144 nečíslovaných stran : barevné ilustrace ; 19 cm + 7 dílků stavebnice LEGO (minifigurka). -- Přeloženo z angličtiny. -- Název z obálky. -- Obálka opatřena visacím zámkem se 2 klíčky, dílky stavebnice v plastovém pouzdře přilepeném na obálce. -- ISBN : 978-80-264-1523-7 (brožováno). C 414.163 b  

 
Letopisy Narnie. Čarodějův synovec (odkaz v elektronickém katalogu)

Letopisy Narnie. Čarodějův synovec

Fantasy příběhy o dobrodružství několika dětí, které se dostávají do fantastické země Narnie, kde žijí mluvící zvířata, kde existuje magie a dobro se musí postavit zlu. Souborné vydání všech dílů.

 
Letopisy Narnie. Kůň a jeho chlapec (odkaz v elektronickém katalogu)

Letopisy Narnie. Kůň a jeho chlapec

Fantasy příběhy o dobrodružství několika dětí, které se dostávají do fantastické země Narnie, kde žijí mluvící zvířata, kde existuje magie a dobro se musí postavit zlu. Souborné vydání všech dílů.

 
Letopisy Narnie. Stříbrná židle (odkaz v elektronickém katalogu)

Letopisy Narnie. Stříbrná židle

Fantasy příběhy o dobrodružství několika dětí, které se dostávají do fantastické země Narnie, kde žijí mluvící zvířata, kde existuje magie a dobro se musí postavit zlu. Souborné vydání všech dílů.

 
Letopisy Narnie. Plavba Jitřního poutníka (odkaz v elektronickém katalogu)

Letopisy Narnie. Plavba Jitřního poutníka

Fantasy příběhy o dobrodružství několika dětí, které se dostávají do fantastické země Narnie, kde žijí mluvící zvířata, kde existuje magie a dobro se musí postavit zlu. Souborné vydání všech dílů.

 
Letopisy Narnie. Princ Kaspian (odkaz v elektronickém katalogu)

Letopisy Narnie. Princ Kaspian

Fantasy příběhy o dobrodružství několika dětí, které se dostávají do fantastické země Narnie, kde žijí mluvící zvířata, kde existuje magie a dobro se musí postavit zlu. Souborné vydání všech dílů.

 
Letopisy Narnie. Lev, čarodějnice a skříň (odkaz v elektronickém katalogu)

Letopisy Narnie. Lev, čarodějnice a skříň

Fantasy příběhy o dobrodružství několika dětí, které se dostávají do fantastické země Narnie, kde žijí mluvící zvířata, kde existuje magie a dobro se musí postavit zlu. Souborné vydání všech dílů.

 
Letopisy Narnie. Poslední bitva (odkaz v elektronickém katalogu)

Letopisy Narnie. Poslední bitva

Fantasy příběhy o dobrodružství několika dětí, které se dostávají do fantastické země Narnie, kde žijí mluvící zvířata, kde existuje magie a dobro se musí postavit zlu. Souborné vydání všech dílů.

 
Lucie v lese s Čímsi : příběh (odkaz v elektronickém katalogu)

Lucie v lese s Čímsi : příběh

Poetický, pohádkový příběh desetileté Lucie vypráví o odlišnosti a odvaze v pravou chvíli.Lucie to nemá v životě jednoduché: na jedné straně stojí její krásná, obdivovaná matka, kriminalistka, která má na rodinu málo času, na druhé straně její podivínský otec se svým nadšením pro přírodu a vlhké, kapající houby v lese. Před spolužáky se stydí za otce se špinavýma rukama a pachem plísně. Trvá dlouho, než ho pochopí a nakonec mu dokáže ve velkém nebezpečí pomoci.

 
Luna z lůna. 3, Tajemství (odkaz v elektronickém katalogu)

Luna z lůna. 3, Tajemství

Další vyprávění o zvídavé holčičce Luně, která učí děti pozitivně myslet a směřovat svůj život v souladu se svými představami a se zákony vesmíru.Právě začínají letní prázdniny. Pája, Luninka a Emma se chystají na první delší společnou cestu, aniž by ještě věděli, že se budou muset postavit čelem možná k zatím nejdůležitějším životním výzvám. Jak důležité je přátelství? Co je tou indicií, která nám ukazuje cestu? Aby se jim to povedlo, musí napřed pochopit jedno velké tajemství.

 
Madagaskar 2 : filmový příběh (odkaz v elektronickém katalogu)

Madagaskar 2 : filmový příběh

Vzpomínáte si na trosky letadla zaklíněné v koruně obřího baobabu, které lemuří král Julián používal coby trůní sál? Tak přesně to se stane klíčovou součástí geniálního únikového plánu, který vymysleli vynalézaví tučňáci. Na cestu domů se kromě nich vydávají i lev Alex, zebra Marty, hrošice Glorie, žirafák Melman a šimpanzi Phil s Masonem. Doprovázejí je král Julián, jeho pobočník Maurice a capart Mort, kteří chtějí poznat, jak to v tom civilizovaném světě chodí. Start pospravovaného letadla proběhne hladce, jenže o dalším průběhu letu se to říct nedá. Nejdřív vynechá jeden motor, pak druhý a neovladatelné letadlo se ... více

 
Máme rádi štěňata. Nový domov pro pejsky (odkaz v elektronickém katalogu)

Máme rádi štěňata. Nový domov pro pejsky

Příběh ze série o čtyřech věrných kamarádkách, které si založily Klub štěňat.Jája a její nejlepší kamarádky Helča, Káťa a Elsa zoufale touží mít vlastní pejsky. Chodí pomáhat do útulku, a dokonce vytvořily klub, ve kterém se učí, jak se o psy starat a vycvičit je. A až přijde čas, budou z nich perfektní psí paničky! A možná to nebude už dlouho trvat, fence Lilly z útulku se totiž brzy narodí štěňátka. Je čas vymyslet plán, jak přemluvit rodiče! A nebude to lehké, spolu s novými členy klubu, Arturem a Danielem, musejí dokázat, že budou zodpovědnými majiteli.

 
Maminka čeká miminko (odkaz v elektronickém katalogu)

Maminka čeká miminko

Kniha prostřednictvím srozumitelných textů a názorných obrázků odpovídá dětem na otázky ohledně sexuality, oplodnění a narození miminka.

 
Matematika bez čísel (odkaz v elektronickém katalogu)

Matematika bez čísel

Matematika bez čísel je čtivý, originální a snadno pochopitelný průvodce třemi hlavními odvětvími abstraktní matematiky - topologií, matematickou analýzou a algebrou.

 
Mezi živly (odkaz v elektronickém katalogu)

Mezi živly

Pohádkový příběh z Města Živlů. Ve městě, kde spolu žijí obyvatelé ohně, vody, země a vzduchu, zjistí ohnivá mladá žena a muž, který plave s proudem, něco zásadního: kolik toho mají vlastně společného.

 
Mimoňka : sbírka komiksů Sarah's Scribbles  (odkaz v elektronickém katalogu)

Mimoňka : sbírka komiksů Sarah's Scribbles

Krátké humorné komiksové stripy americké autorky, známé z internetu.Další várka populárních internetových stripů tentokrát odhaluje ďábelskou podlost prokrastinace, úskalí kreativního procesu a roztomilost koťátek.

 
Mína a náhodní kolemjdoucí (odkaz v elektronickém katalogu)

Mína a náhodní kolemjdoucí

Příběh, který vypráví malá školačka Mína, je nejenom o touze stát se baletkou, ale hlavně o vztazích mezi lidmi, ať už se jedná o rodiče nebo návštěvníky maminčina knihkupectví.Mína nemá nijak zvlášť ráda ani knihy, ani papír, ani lidi. Ze všeho nejradši má balet a melounové žvýkačky. A samozřejmě svoji mámu, která bohužel jedno malinkaté knihkupectví jako na potvoru vlastní. Právě kvůli ní se Mína snaží každé odpoledne po škole v obchodě přetrpět a trochu jí pomoct. Se všemi těmi zvláštními a barevnými knihami, které prodává, i s ještě zvláštnějšími náhodnými kolemjdoucími, kteří do knihkupectví vždycky ... více

 
Minecraft. Stavební chuťovky : víc než 20 skvělých miniprojektů. 3 (odkaz v elektronickém katalogu)

Minecraft. Stavební chuťovky : víc než 20 skvělých miniprojektů. 3

Postavte s námi v Minecraftu víc než 20 atraktivních miniprojektů. Můžete se těšit na všemožné stavby od prasečího horkovzdušného balónu a kolotoče až po prazvláštní školní autobus a zátoku lebek! Dokonce se můžete těšit na obří dědečkovy kukačky, ze kterých vylétávají slepice!

 
Minecraft. Stavební chuťovky 2 : víc než 20 skvělých miniprojektů (odkaz v elektronickém katalogu)

Minecraft. Stavební chuťovky 2 : víc než 20 skvělých miniprojektů

z anglického originálu Minecraft: Amazing bite-size builds ... přeložil Vilém Zavadil. -- 1. vydání. -- V Praze : Egmont, 2022. -- 93 stran : barevné ilustrace ; 22 cm. -- Pod názvem: Mojang Studios. -- Na obálce pod názvem: úplně nové stavby. -- Abstrakt: Návody, tipy a triky pro tvorbu ministaveb. https://www.obalkyknih.cz/view?isbn=9788025251829. -- ISBN : 978-80-252-5182-9 (vázáno). C 414.251 ČD  

 
Moje knihovnička (odkaz v elektronickém katalogu)

Moje knihovnička

. -- Praha : Blackfire Games, ©2022. -- 1 hra (různé části). -- Obsahuje: 4 knihovničky, 132 dílků s předměty, 1 herní plán, 24 karet, 1 křesílko prvního hráče, 9 bodovacích žetonů, 1 látkový sáček, 4 stojánky na karty, pravidla hry. -- 8595680302701. HRA 1.100 b  

 
My little pony. Poníci v akci (odkaz v elektronickém katalogu)

My little pony. Poníci v akci

Zbrusu nové příběhy inspirované hitovým televizním seriálem, ve kterém vždy vítězí síla přátelství! S plachou Fluttershy se vydáme na školní sraz, kde dojde k nečekanému klání! Pinkie Pie se pustí do pečení velmi důležitého dortu, Princezna Luna vyřeší zapeklitou detektivní záhadu a Twilight Sparkle se vypraví za řešením svého problému až do cizího mozku. Ne, s těmihle poníky se vážně nudit nebudete!

 
Nejkrásnější pohádky k usínání : oblíbené příběhy pro děti malé i velké (odkaz v elektronickém katalogu)

Nejkrásnější pohádky k usínání : oblíbené příběhy pro děti malé i velké

Známé i méně známé pohádky převyprávěné pro menší čtenáře, prokládané příběhy od současného hudebníka, které zavedou čtenáře do odlehlých končin světa. Určeno ke společnému čtení před spaním.

 
Nejvyšší hora, nejmenší hvězda : přírodní divy v obrazech (odkaz v elektronickém katalogu)

Nejvyšší hora, nejmenší hvězda : přírodní divy v obrazech

Naučná publikace plná zajímavostí z oblasti přírodních věd i techniky. Pro děti staršího školního věku.Obrazová publikace představuje mnoho zajímavostí z oblasti zoologie, botaniky, stavitelství nebo vesmíru a nabízí neobyčejný pohled na rekordy a kuriozity. Díky řemeslně provedeným, podrobným ilustracím s mnoha detaily nás kniha přenáší do dob, kdy dnešní technologie neexistovaly. Vzadu v publikaci vybraná literatura k tématu a slovníček.

 
Nový domov (odkaz v elektronickém katalogu)

Nový domov

Příběh Lydie a jejího nového života. Poté, co její maminka zemřela, Lydia se stěhuje se svou tetou do nového domova. Chvilku po ní do rodiny přibude i trochu divoký pes Guffer - její nový přítel.Právě přišel nový rok a Lydii začíná nový život. Zůstala bez rodičů, a tak se stěhuje k tetě a jejím blízkým na venkov. Krátce nato přijde do rodiny i adoptovaný pes Guffer. Je úžasný, ale také pořádně zlobivý a poněkud nezvladatelný. Mezi dívkou a svérázným psem postupně vznikne zvláštní pouto. Najdou Lydie i Guffer společně nový domov?

 
O zahradním skřítkovi (odkaz v elektronickém katalogu)

O zahradním skřítkovi

Laskavý příběh o přátelství a chuti pomáhat ostatním v knížce s pevnými listy.Hlíz a Chocholík jsou velcí kamarádi a také opravdu zvědaví zahradní skřítkové. Vydávají se na výpravu po zahradě a poznávají při tom další skřítky a rostlinky. Dokáží zapudit lačné housenky? Vyléčí zraněný prstík skřítky Malinky?

 
Obrázkové logočtení : (L, R, Ř) (odkaz v elektronickém katalogu)

Obrázkové logočtení : (L, R, Ř)

Kniha obsahuje 20 krátkých příběhů, které v sobě snoubí logopedické pohádky a obrázkové čtení. S mladšími dětmi je tedy možné procvičovat výslovnost pouze na obrázcích, které doplňují do čteného textu, starším je pak možné celou knihu nabídnout ke čtení s větším zastoupení slov s procvičovanou hláskou. Každý příběh je doprovozen obrázky, na kterých děti mohou problematickou hlásku procvičovat a které se pak objevují i v textu samotném. Kniha se věnuje výslovnosti hlásek L, R a Ř.

 
Od pohádky k pohádce. Elena z Avaloru (odkaz v elektronickém katalogu)

Od pohádky k pohádce. Elena z Avaloru

Korunní princezna Elena se má stát vládkyní Avaloru. Bohatě ilustrovaná kniha pro začínající čtenáře.Elen má dnes usednout na trůn, ale její dědeček si myslí, že je na vládnutí ještě příliš mladá. Elen se rozhodne dokázat dědečkovi, že bude skvělou vládkyní.

 
Ostrov čarodějů (odkaz v elektronickém katalogu)

Ostrov čarodějů

Další dobrodružství mladé čarodějky Alice, která se omylem ocitla ve světě magie. Kniha na motivy počítačové hry.Svět magie má svá pravidla a jedno z nich říká, že čarodějky ze světa lidí sem nesmějí. S něčím takovým se ovšem Alice nehodlá smířit, a to ani kdyby na ni děsivý čaroděj Darold M. za trest seslal všechny kletby světa. On se k něčemu takovému právě chystá, takže nastal čas vyrazit na další dobrodružnou cestu. Naučit se nová mocná kouzla a najít spojence, kteří ovládají magii tak jako nikdo jiný.

 
Petr Kachna (odkaz v elektronickém katalogu)

Petr Kachna

. -- 12 cm. -- 8595693408872. HCD 14.664  

 
Písnička pro Klaudii (odkaz v elektronickém katalogu)

Písnička pro Klaudii

Vítek se právě vyrovnává se smrtí svého strýčka a má starostí nad hlavu. Klaudie je okouzlující a bezstarostná. Najdou k sobě tihle dva rozdílní mladí lidé cestu? Klaudii je čerstvých osmnáct a má život jako v pohádce. Alespoň tak to připadá Vítkovi, jejímu novému sousedovi, kterému se právě zhroutil celý svět. Po náhlé smrti strýce musel opustit všechno, na čem mu dosud záleželo. Starost o babičku a dva koně mu nedovolí pomýšlet na lásku, dokud nepozná Klaudii. Jak ale upoutat její pozornost, když ona o něj nejeví zájem?

 
Píšťalkou mě zavoláš (odkaz v elektronickém katalogu)

Píšťalkou mě zavoláš

Příběh jednoho přátelství psaný lehkou formou rozhovorů, okořeněný špetkou fantazie.Kniha provede tématy a otázkami, které si všichni občas klademe, ale odpovědi na ně jsou nad zlato. Díky srozumitelným přirovnáním vnese do životů potřebný nadhled a pomůže najít ryzí hodnoty. Připomíná, jaké ctnosti jsou zakódované v buňkách každého člověka. Očima hlavní postavy zkoumá pocity, vybízí k naslouchání intuici a zdůrazňuje význam vnímavosti v každodenním životě. Povzbuzuje čtenáře k pravdivosti vůči sobě a okolí, aby se postupně mohl stát takovým člověkem, který naplní smysl svého života.

 
Pohádková míchanice : otáčej, kombinuj a bav se! (odkaz v elektronickém katalogu)

Pohádková míchanice : otáčej, kombinuj a bav se!

Veselé rýmovánky o postavičkách, které vzniknou pomícháním zvířátek a hrdinů z pohádek.Každá stránka knížky z této edice obsahuje otočné kolečko, díky kterému vznikají vždy tři zábavné kombinace zvířátek nebo pohádkových postaviček. Lze tak vytvořit celkem 25 neobvyklých kombinací.

 
Pohádky o princeznách : dětské divadélko s loutkami (odkaz v elektronickém katalogu)

Pohádky o princeznách : dětské divadélko s loutkami

Tři pohádky: Popelka, Šípková Růženka a Sněhurka. Leporelo doplněné scénářem a loutkovým divadlem.Tři různé princezny, tři různé příběhy a jeden šťastný konec se svatebním závojem a milujícím princem. Nyní si ale děti můžou čtení svých oblíbených příběhů zpestřit divadelním představením. Stát se hercem i režisérem v jedné osobě!

 
Pokémon : Gold a Silver. 12 (odkaz v elektronickém katalogu)

Pokémon : Gold a Silver. 12

Gold a Silver se po zdrcujícím střetu s pokémony Muže v masce probouzejí v kráteru na jednom z Vířivých ostrovů a ve stejnou chvíli kolem shodou náhod proplouvá i Crys. Svede je osud konečně dohromady, nebo je dřív dostihne stříbrokřídlý přízrak, který vyvstal na obzoru?

 
Pokoj v barvách štěstí. 4 (odkaz v elektronickém katalogu)

Pokoj v barvách štěstí. 4

"Seinen" manga o dívce, která v životě mnoho štěstí nepoznala, dokud nebyla unesena. Její osamělý únosce poprvé říká pravdu. Doposud si dívka a její únosce hráli na šťastnou domácnost. Ona po něm ale začne chtít opravdové štěstí... A on jí proto prozradí, proč ji ve skutečnosti unesl. "Řeknu ti pravdu, která možná zničí naše štěstí..."

 
Polepšovna pro čarodějky (odkaz v elektronickém katalogu)

Polepšovna pro čarodějky

Čarodějku Alici, hrdinku této knihy, už zná více než 1,5 milionu lidí po celém světě a další stále přibývají. Její příběh ožil ve hrách pro mobilní telefony, tablety i počítače a byl přeložen do řady světových jazyků. Aliciny fanoušky zaujal příběh o dívce, která jednoho dne náhle zjistí, že má čarodějnické schopnosti - a za trest se ocitá v polepšovně pro čarodějky. I když už chvílemi ztrácí naději, tuší, že když se nevzdá, možná toho díky svému talentu pro magii dokáže v životě mnohem více, než by ji kdy bylo napadlo.

 
Popletená zvířátka : otáčej, kombinuj a bav se! (odkaz v elektronickém katalogu)

Popletená zvířátka : otáčej, kombinuj a bav se!

Veselé rýmovánky o úplně nových zvířátkách, která vzniknou pomícháním těch, která děti už znají.Každá stránka knížky z této edice obsahuje otočné kolečko, díky kterému vznikají vždy tři zábavné kombinace zvířátek nebo pohádkových postaviček. Lze tak vytvořit celkem 25 neobvyklých kombinací.

 
Procvičujeme si češtinu se strašidly (odkaz v elektronickém katalogu)

Procvičujeme si češtinu se strašidly

Hravá cvičebnice Českého jazyka, v níž si mladí čtenáři, spolu s různými strašidýlky, zopakují učivo prvního stupně základní školy. Cvičení, doplňovačky, bludiště apod.

 
Průvodce světem lupínků, skřítků, kteří chrání stromy (odkaz v elektronickém katalogu)

Průvodce světem lupínků, skřítků, kteří chrání stromy

Vydej se s lupínky na cestu od pichlavé cesmíny, která roste v Irsku, až do Japonska za rozkvetlou sakurou a vyšplhej do nejvyšších větví kalifornské sekvoje, které sahají hluboko do nebe.

 
Příručka pro vzdorovité čarodějky (odkaz v elektronickém katalogu)

Příručka pro vzdorovité čarodějky

Příběh o dívce Vilce, která musí rozluštit čarodějnickou záhadu, aby zachránila své město, své přátele i sebe.Vilka žije v městečku, které leží přesně mezi dvěma znepřátelenými čarodějnickými klany. Obyvatelé se tu denně potýkají se zatoulanými kouzly a čaroděje nikdo nemá rád. Jenže co dělat, když se ukáže, že máte magické schopnosti? A co hůř, aby vás magie neroztrhala, budete se muset ultra rychle naučit ji ovládat!

 
Putování magickou Prahou : interaktivní mluvicí kniha a mapa (odkaz v elektronickém katalogu)

Putování magickou Prahou : interaktivní mluvicí kniha a mapa

Vydejte se na procházku Prahou po stopách Alchymisty a pomocí mapy najděte Kámen mudrců, který má tajemnou moc a umožní slyšet neslyšené. Po nalezení Kamene mudrců se vám odemknou nové příběhy v knize a ještě získáte atraktivní slevu na nákup. Součástí knihy je i interaktivní mluvicí mapa Prahy, ve které je vyznačená cesta k ukrytému kameni. Děti tak mohou skutečně putovat Prahou, luštit hádanky a hledat, kam Alchymista Kámen mudrců ukryl.

 
Rafaelova škola. Věk Vodnářky (odkaz v elektronickém katalogu)

Rafaelova škola. Věk Vodnářky

Pokračování romantické fantasy série z prostředí tajemné školy v křivoklátských lesích, kde se studiu léčitelství a esoteriky věnují různé kouzelné bytosti.Jak se láme kletba? Jak se dá dojít k odpuštění? A jak se plní dávný atlantský slib? Po sedmileté metamorfóze se z Mariny stala víla, skutečná nositelka modré krve elementálů. Se spolužáky vstupuje do maturitního ročníku v létě, kdy sucho sužuje Evropu a pražský orloj už půl roku stojí. Na tohle vše lidé již nestačí a nápravu mají v rukou elementálové. A Marina zatím netuší, že se blíží její setkání se zrádnou sokyní.

 
Ranhojička. Zrádci krve (odkaz v elektronickém katalogu)

Ranhojička. Zrádci krve

Třetí díl napínavé fantasy série, která líčí osudy mladé a odvážné vězeňské léčitelky Kivy.Kiva si myslela, že ví, co chce - pomstu. Ale pocity se mění, lidé se mění... všechno se změnilo. Po tom, co se stalo v paláci, zoufale touží zjistit, zda jsou její přátelé a bratr v bezpečí. Mohou jí vůbec ještě někdy odpustit? V sázce je ale víc než její zlomené srdce, protože království jsou na pokraji války. Nový začátek přinese nebezpečnou výpravu, která donutí zapřisáhlé nepřátele spojit síly, aby zachránili nejen Evalon, ale celý Wenderall. Kiva už nemůže jen přežívat. Musí bojovat za to, v co věří.

 
Rekordmánie (odkaz v elektronickém katalogu)

Rekordmánie

Tento jedinečný atlas vám představí nejbláznivější a nejneuvěřitelnější rekordy na světě.

 
Říkání o víle Amálce (odkaz v elektronickém katalogu)

Říkání o víle Amálce

Pohádkové vyprávění o malé půvabné víle, která chce všem pomáhat. Příběhy o tom, jak potkala beránka Kudrnu, jak vyléčila obra a ohniváče, jak pomáhala ježčí tlapce, jak přetancovala obra Hrompace, jak zatančila králi, a řada dalších, nepostrádají laskavý humor a dobré srdce. Děti dobře znají postavičku Amálky z večerníčků, a tak si o ní i rády něco hezkého přečtou či poslechnou.

 
S Medovníčkem do pohádky (odkaz v elektronickém katalogu)

S Medovníčkem do pohádky

. -- 12 cm. -- 8596434016660. HCD 14.660  

 
Sbírka pohádek (odkaz v elektronickém katalogu)

Sbírka pohádek

Příběhy na motivy filmových dobrodružství oblíbených poníků. V knížce se v pěti příbězích ze světa poníků dozvíme o tom, co prožily bábinky v Las Pegasus, proč Pinkie Pie přišla o svou barvu a kvůli čemu se Sugar Belle a Big Mac rozešli. Pohádky, které znají děti z filmového seriálu, doprovází mnoho barevných ilustrací.

 
Scarlet a Ivy. Šepoty ve zdech (odkaz v elektronickém katalogu)

Scarlet a Ivy. Šepoty ve zdech

Další díl napínavé série. Scarlet a Ivy jsou sice znovu spolu, ale rozhodně to neznamená, že jsou v bezpečí.Dvojčata Scarlet a Ivy jsou na příkaz své chladnokrevné macechy odsouzeny strávit v této škole celý rok. Venku kvílí vítr a déšť s sebou přináší chlad. Ale to není důvod, proč studentkám ve Vraniboru běhá mráz po zádech. Po tom, co se na škole odehraje několik krádeží, se všechno podezření obrátí na Scarlet. Podaří se dívkám odhalit pravdu a očistit tak její jméno? Na povrch brzy začnou vyplouvat temné záhady.

 
Seznamovací hry pro děti (odkaz v elektronickém katalogu)

Seznamovací hry pro děti

Popisované hry pomohou zábavnou formou prolomit počáteční napětí mezi členy kolektivu. Usnadní vzájemné představení, umožní překonat bariéry i ostych v komunikaci, zamezí osamocení a přispějí k proměně skupiny.

 
School detectives (odkaz v elektronickém katalogu)

School detectives

Jane Cadwallader ; illustrated by Gustavo Mazali. -- Recanati : ELI s.r.l., [2021]. -- ©2021. -- 32 stran : barevné ilustrace ; 24 cm. -- (Young Eli readers. Stage 2). -- ISBN : 978-88-536-3140-4 (brožováno). C 414.586 b  

 
Simpsonovi. Monumentální komiksový nával (odkaz v elektronickém katalogu)

Simpsonovi. Monumentální komiksový nával

Valí se na vás komiksová zábava! Začneme drobnou osudovou aférou nového "krále hustosti" profesora Frinka, přidáme trochu neškodného fantazírování Bartova kámoše Milhouse, uspávací říkanku s Maggie v hlavní roli a taky se vypravíme do raných let pana Burnse. Maličký Homer zjistí, že přání mají vždycky nějaký háček, a Ralf Wiggum se stane životním vzorem. Levák Bob se pro dokonání své pomsty stane bezdomovcem, Bart se rozhodne dodat oblíbenému komiksu novou šťávu a Homer nevěří svým očím, když se mu v životě objeví další bratr od další nové matky. A aby toho nebylo málo, ještě si můžete vmžiku vystřihnout a složit ... více

 
Sivá krev (odkaz v elektronickém katalogu)

Sivá krev

Fantasy román české autorky vypráví příběh elfů z Mlžných hor. Ti kdysi rozpoutali válku, kterou nevyhráli a tak se stali služebníky hadí bohyně. Naštěstí je tu hrdina, který je chce vyvést z dávného otroctví.Před tisíci lety rozpoutali elfové z Mlžných hor válku. Pak před porážkou utekli do podzemí. Dnes se říká, že jejich krev je sivá — zešedla jedem hadí bohyně, které slouží. Sivý princ Esmedill se však učil, že i na ten nejprudší jed existuje lék. Touží shodit hadí bohyni z piedestalu moci a vyvést sivé elfy z podzemí, kde živoří a umírají pro její potěšení.

 
Souhvězdí osudu (odkaz v elektronickém katalogu)

Souhvězdí osudu

Jestli naděje existuje, musí být skryta ve hvězdách... Young adult fantasy americké autorky.Vega žila celý svůj život v údolí, po matčině smrti ji však hvězdné znamení donutí odejít. Venkovní svět je ale mnohem děsivější, než si dokázala představit. Lidé jsou vážně nemocní, přichází o sluch a zrak a nakonec taky o život. Vega má navíc tajemství: je poslední Astronomkou. Tento titul se předává z generace na generaci a jeho nositelka jako jediná zná tajemství hvězd. Teď se musí rozhodnout, jestli ochrání posvátné znalosti Astronomek, nebo bude všechno riskovat v pokusu zachránit svět.

 
Srdcerváči. Kniha první (odkaz v elektronickém katalogu)

Srdcerváči. Kniha první

Grafický román o životě, lásce a o všem, co se stane mezi tím. Charlie je nervák, přiznaný gay a přemýšlivý kluk, někdy možná až moc. Nick je zase veselý, měkkosrdcatý hráč ragby. Tihle dva se potkají na stejné škole a okamžitě se stanou přáteli, ale mohlo by z toho být i něco víc…? Minulý rok nebyl pro Charlieho Springa dvakrát dobrý, ale aspoň ho už nikdo nešikanuje a má tak trochu přítele, i když je to občas protiva a chce se scházet jen tajně. Nick Nelson o Charliem něco slyšel – o jeho coming outu minulý rok a o pár měsících šikany. Ale nikdy neměl příležitost si s ním promluvit. Až do začátku ledna, kdy se Nick a ... více

 
Srdcerváči. Kniha čtvrtá (odkaz v elektronickém katalogu)

Srdcerváči. Kniha čtvrtá

Komiksová série vypráví příběh přátelství a lásky mezi dvěma studenty na britském gymnáziu - Nickem a Charliem.

 
Stačí mávnout křídly (odkaz v elektronickém katalogu)

Stačí mávnout křídly

Příběh citlivé dospívající Cilky, kterou zradila nejlepší kamarádka. Vše bolí o to víc, že se Cilka cítí být podvedena někým, komu nejvíce důvěřovala.Úsměv hezkého kluka. Špatná rada nejlepší kamarádky. Důvěra vložená do rukou nesprávné osoby. To všechno vedlo k událostem, na které Cilka nikdy nezapomene. I tak je ale rozhodnutá udělat za svojí minulostí tlustou čáru a začít znovu v novém městě. Hned první den ve škole však končí usazená v lavici vedle nevrlého spolužáka, který na první pohled přitahuje problémy, a zároveň zaujme svého upovídaného souseda, jemuž se marně pokouší vysvětlit, že o jeho - a vlastně ... více

 
Stromolelo (odkaz v elektronickém katalogu)

Stromolelo

Obrázková knížka s hravými verši o stromech, jejich charakteristice a o některých zvířatech, které se v jejich okolí nejčastěji pohybují.

 
Superstrašlivák (odkaz v elektronickém katalogu)

Superstrašlivák

Humorný i trochu hororový příběh odvážné dívenky Legrácky, která se ničeho a nikoho nebojí. Dokonce ani nejohavnější obludy ze všech: Superstrašliváka.Na sopečném ostrově uprostřed moře hemžícího se žraloky stojí škola pro mladistvé provinilce zvaná U Nemilosrdných: vyučování je jedna velká hrůza, jídlo ve školní jídelně se skoro nedá pozřít a učitelé dětem nahánějí strach, zvláště učitelka přírodovědy doktorka Doctorrová. Holčička, které nikdo neřekne jinak než Legrácka, je ve škole nováček, ale brzy zjistí, že se tam děje něco hodně divného.

 
Supro: Hrdinové na dluh (odkaz v elektronickém katalogu)

Supro: Hrdinové na dluh

Satirický komiksový pohled na svět superhrdinů, který spojuje společenskou kritiku s romantickým dramatem a napínavým thrillerem.O superhrdinském životě sní i Ida, o to víc, že už jednu šanci promarnila. Její přítelkyně Evelína mezitím po boku svého dvojčete Thea sklízí slávu a úspěch. Jejich životy by snad ani nemohly být rozdílnější. Když se začnou kupit podivné náhody, které Idu málem stojí život, nechce se jí věřit, že by šlo o součást promyšleného plánu.

 
Svět bez konce (odkaz v elektronickém katalogu)

Svět bez konce

Jean-Marc Jancovici je významný francouzský odborník na energetiku, který se ve své osvětové práci věnuje především vlivu energetické produkce na klima. V této knize se spojil se známým komiksovým kreslířem Christophem Blainem. Společně tu inteligentním a vtipným způsobem velice srozumitelně vysvětlují, jak fungují různé způsoby produkce energie, jak je lidstvo na energii závislé, jakými zásadními změnami naše planeta v současnosti prochází a jaké jsou jejich důsledky a dopady. Jean-Marc Jancovici se ve své výtečné argumentaci soustředí na otázky ekologické a společenské, ale nezapomíná ani na ekonomické hledisko a nevyhýbá se ... více

 
Šance pro Stelu (odkaz v elektronickém katalogu)

Šance pro Stelu

Příběh vyprávěný z psí perspektivy o mimořádné fence Stele, která musí nalézt odvahu k překonání vlastního strachu, aby mohla zachránit dívku trpící epilepsií.Už od štěněcího věku Stelu cvičili k tomu, aby svým geniálním bíglím nosem nacházela nebezpečné chemikálie. Při jedné rutinní bezpečnostní prohlídce si však Stela nevšimne pachu výbušniny. Dojde k děsivé a hlučné explozi, která Stelu poznamená tak, že se už nemůže vrátit do práce. Tím její kariéra služebního psa skončí. Když se jí ujme dívka jménem Emilia, fenka ví, že je to její poslední šance, aby ukázala své schopnosti. Jednou Stela ucítí z Emiliina ... více

 
Šipka a Koumes. Mise budoucnost (odkaz v elektronickém katalogu)

Šipka a Koumes. Mise budoucnost

Příběh o putování dvou sourozenců budoucností je psán formou gamebooku s mnoha úkoly, při kterých si čtenáři procvičí zejména svůj postřeh a paměť. Kniha je vhodná i pro děti s ADHD a děti s poruchami pozornosti.Šipka a Koumes se dostali do budoucnosti, kde na ně čeká spousta skvělých vynálezů, ale taky hádanek a výzev. Dokážou se vrátit do přítomnosti?

 
Šipka a Koumes. Mise Egypt (odkaz v elektronickém katalogu)

Šipka a Koumes. Mise Egypt

Příběh o putování dvou sourozenců starověkým Egyptem je psán formou gamebooku s mnoha úkoly, při kterých si čtenáři procvičí zejména svůj postřeh a paměť. Kniha je vhodná i pro děti s ADHD a děti s poruchami pozornosti.

 
Šipka a Koumes. Mise olympiáda (odkaz v elektronickém katalogu)

Šipka a Koumes. Mise olympiáda

Příběh o putování dvou sourozenců starověkým Řeckem je psán formou gamebooku s mnoha úkoly, při kterých si čtenáři procvičí zejména svůj postřeh a paměť. Kniha je vhodná i pro děti s ADHD a děti s poruchami pozornosti.

 
Škola dobra a zla (odkaz v elektronickém katalogu)

Škola dobra a zla

Příběh dvou naprosto odlišných dívek, které se ocitnou ve škole dobra a zla a zjistí, jak nebezpečné je věřit pohádkám. První díl pohádkové fantasy určené starším dětem.Sofie čekala celý život na to, až ji unesou. Ptáte se kam? Do pohádky. Do Školy dobra, kde se z ní stane princezna, najde si toho pravého prince a budou spolu navěky šťastní. Tedy alespoň takový byl plán.

 
Škola dobra a zla : kamelotská léta. Křišťál času (odkaz v elektronickém katalogu)

Škola dobra a zla : kamelotská léta. Křišťál času

Další díl nové série z pohádkového světa, příběh dvou naprosto odlišných dívek, které se ocitly ve škole dobra a zla.Sofie, Agáta a jejich přátelé musí najít způsob, jak přemoci hrozivé zlo, které lži překrucuje v pravdu a snaží se přepsat jejich příběhy. Falešný král si uzurpoval kamelotský trůn, Tedrose odsoudil k smrti a Sofii donutil k tomu, aby se stala jeho královnou. Agátě se jako jediné podařilo utéct. Teď musí spolu se studenty Školy dobra a zla vymyslet, jak dostanou Tedrose zpátky na trůn a zachrání Kamelot. A to dříve, než jejich pohádky dospějí k smrtícímu konci.

 
Škola dobra a zla. Svět bez princů (odkaz v elektronickém katalogu)

Škola dobra a zla. Svět bez princů

Příběh dvou naprosto odlišných dívek, které se ocitnou ve Škole dobra a zla a zjistí, jak nebezpečné je věřit pohádkám.Sofie a Agáta našly svůj šťastný konec a vrátily se do Gavaldonu. Ale jejich návrat domů není tak pohádkově úžasný, jak doufaly. A když si Agáta začne přát, aby si zvolila jiný šťastný konec, otevře znovu brány do světa Školy dobra a zla. Ale pohádkový svět, který se Sofií znaly, se změnil. Čarodějnice a princezny, zloduchové a princové už nejsou nepřátelé.

 
Škola hrou : jak využívat herních prvků ve výuce, aby byl mozek spokojený a děti se lépe učily (odkaz v elektronickém katalogu)

Škola hrou : jak využívat herních prvků ve výuce, aby byl mozek spokojený a děti se lépe učily

Publikace se zabývá aplikováním her a využitím gamifikace ve školním prostředí. Přináší praktické návody a v širších souvislostech popisuje, jakým způsobem lze pomocí her a herních prvků zvýšit motivaci studentů v rámci výuky i nad její rámec.

 
Štístko a Poupěnka učí správně vyslovovat (odkaz v elektronickém katalogu)

Štístko a Poupěnka učí správně vyslovovat

Štístko a Poupěnka vám dokážou, že procvičování výslovnosti může být zábava. Spolu s nimi si předškoláci i mladší školáci přečtou pohádku o dracích, naplánují výlet, popovídají si o vaření a zažijí ještě mnohem víc. V jednotlivých kapitolách si posvítí na problematické hlásky a vyzkouší si jejich výslovnost ve slovech i větách. Od lehčích úkolů plynule přejdou k náročnějším.

 
Taje přírody. Les a louka (odkaz v elektronickém katalogu)

Taje přírody. Les a louka

Obrázková kniha seznamuje s tajemstvími a zvláštnostmi života v lese a na louce. Představuje lesní a luční zvířata a rostliny.

 
Tajemný rytíř (odkaz v elektronickém katalogu)

Tajemný rytíř

Komiksová adaptace příběhu, který se odehrává 100 let před slavnou fantasy ságou Píseň ledu a ohně.Ser Duncan Vysoký a jeho panoš s utajenou aristokratickou krví přezdívaný Egg putují na Zimohrad, ale osud jim do cesty přivede další z rytířských turnajů. Ten se koná na hradě Bělostěny na počest uzavření nového sňatku a hlavní cena je opravdu vysoká - vzácné dračí vejce. Jenže celý turnaj se halí do stínu několik let starého povstání; staré křivdy, zrady i ambice znovu vyplouvají na povrch a vrhají celé klání do chaosu.

 
Tajuplné dětství (odkaz v elektronickém katalogu)

Tajuplné dětství

Autorka s nevšedním zájmem sleduje psychiku dítěte zejména v raném dětství a upozorňuje na zvláštnosti vývoje dětského vnímání okolního světa.Klade důraz na raný vývoj dítěte a ukazuje dospělým, jak se sami mohou učit tomu, co děti přirozeně dokážou, jak je mohou pozorovat a pomáhat jim. Vzdělávací metoda Marie Montessori pracuje s připraveným prostředím, které děti přirozeně vede. Pomocí vnímavého přístupu a také promyšlených pomůcek se děti v montessori školách učí vlastně samy. Dospělý je jejich průvodcem.

 
Tak mě stvořil bůh : povídáme si s dětmi o tom, jak se mohou chránit (odkaz v elektronickém katalogu)

Tak mě stvořil bůh : povídáme si s dětmi o tom, jak se mohou chránit

Justin S. Holcomb & Lindsey A. Holcomb ; illustrace Trish Mahoney ; překlad: Petra Mizurová. -- První české vydání. -- Praha : Samuel, 2023. -- 28 nečíslovaných stran : barevné ilustrace ; 23 cm. -- Přeloženo z angličtiny. -- ISBN : 978-80-88106-35-7 (vázáno). C 414.289 b  

 
Tentokrát je to doopravdy (odkaz v elektronickém katalogu)

Tentokrát je to doopravdy

Když sedmnáctiletá Eliza Lin zveřejní na internetu esej o tom, jak poznala svou životní lásku, doslova přes noc se z něj stane virál. Eliza konečně získá pozornost svých spolužáků na mezinárodní škole v Pekingu a příležitost publikovat ve svém nejoblíbenějším časopise. Jediný problém je, že si to celé vymyslela a všichni teď chtěji vědět, o kom psala, a aby psala dál. A tak se Eliza rozhodne, že nejlepší bude, když si najde někoho, kdo by její životní lásku zahrál. A kdo by se toho mohl zhostit líp než slavný a neodolatelný, byť odtažitý filmový herec Caz Song, který s ní chodí do třídy?

 
The wonderful wizard of OZ (odkaz v elektronickém katalogu)

The wonderful wizard of OZ

L. Frank Baum ; retold and activities by Jane Cadwallader ; illustrated by Gustavo Mazali. -- Recanati : ELI s.r.l., [2021]. -- ©2021. -- 32 stran : barevné ilustrace ; 24 cm. -- (Teen Eli Readers. Stage 2). -- ISBN : 978-88-536-3131-2 (brožováno). C 414.585  

 
Tlukot tisíců srdcí (odkaz v elektronickém katalogu)

Tlukot tisíců srdcí

Samostatný román od americké autorky celosvětově úspěšné série Selekce.Annika coby princezna Kadieru žije v luxusu a pohodlí. Po smrti matky jí ale hrozí, že bude muset vstoupit do manželství bez lásky dohodnutého jejím chladným otcem. Na okraji země žije Lennox, jehož lidé byli vysídleni. Nyní přichází jeho chvíle - chce vést svůj lid do bitvy za svržení monarchie Kadieru. Když se Annika a Lennox setkají, jejich srdce nezůstanou klidná. Mohou ale jako nepřátelé někdy najít společné štěstí?

 
Touha (odkaz v elektronickém katalogu)

Touha

Paranormální fantasy romance z elitní školy, kde je hlavní hrdinka Grace jediným smrtelníkem.Grace nastoupila do prestižní Katmerské akademie uprostřed aljašských lesů, ale je tady něco divného. Je tady totiž jedinou smrtelnicí. Ostatní spolužáci na ni působí jako bohové - nebo spíš jako příšery. A přestože coby členové různých frakcí se spolu nesnesou, teď je všechny spojí nenávist vůči nové studentce. Jak se vůbec obyčejná lidská holka dostala na takovou školu? Byla to náhoda, anebo ji sem někdo poslal úmyslně - možná jako návnadu? A navíc je tady Jaxon Vega, upír s temným tajemstvím, který Grace neodolatelně přitahuje... ... více

 
Tvá dubnová lež. 2 (odkaz v elektronickém katalogu)

Tvá dubnová lež. 2

Romantická manga série z prostředí mladých muzikantů. Kósei Arima už nedokáže hrát na klavír, protože ztratil schopnost slyšet hudbu, ale na přání Kaori Mijazono se po dlouhé době vrací na pódium coby její doprovod při klavírní soutěži. Jenže jak doprovázet houslistku, která hraje jako splašená?

 
Tvoříme pro děti (odkaz v elektronickém katalogu)

Tvoříme pro děti

Tato kniha vám nabízí způsob, jak dětem nabídnout hračky, hry a ozdoby, které budou jedinečné a které vyrobíte přesně podle jejich přání a vkusu. Zkuste třeba roztomilé medvídky z buráků, něžnou panenku, tajemnou svítící věž nebo hromadu nejedlého jídla, které si děti užijí při oblíbených hrách v kuchyňkách. Mimo to se naučíte míchat domácí modelínu, suché i tekuté křídy a pro malé parádnice můžete vytvořit půvabnou květinovou čelenku nebo přenést na tričko obrázek, který si vaše ratolesti oblíbily.

 
Tvůrčí psaní pro děti (odkaz v elektronickém katalogu)

Tvůrčí psaní pro děti

Díky knize Tvůrčí psaní pro děti si malí objevitelé zamilují český jazyk. Naučí se pozorovat a popisovat svět kolem sebe, pracovat s charaktery a emocemi. Knížka je ale vezme i na výlet do dávných časů nebo dalekých krajů. Díky koncipování knihy mohou děti pracovat samostatně, nechybí však ani pasáže pro dospělé, které umožní integrovat techniky tvůrčího psaní do školní výuky či zájmové činnosti.

 
Ukradený vynález (odkaz v elektronickém katalogu)

Ukradený vynález

Příběh devítileté dívky, která ve svém pokoji - tajné laboratoři - na starém nepoužívaném majáku na Mrzoutském ostrově vytváří úžasné vynálezy.Leonora Boltová tráví celé dny ve své laboratoři vytvářením těch nejúžasnějších vynálezů pod ostražitým zrakem podlého strýce Luthera, který krade její vynálezy a na pevnině je vydává za své. A to platí i pro její poslední, dosud nejtajnější vynález. Dokáže Leonora s novým kamarádem Jackem a dalšími pomocníky strýce Luthera přelstít a ukradený vynález získat zpět?

 
Usagi Yojimbo. Křižovatky (odkaz v elektronickém katalogu)

Usagi Yojimbo. Křižovatky

Kniha z komiksové série o ušatém roninovi jménem Usagi.Králičí ronin Miyamoto Usagi a jeho nový společník Yukichi vyrážejí společně na cesty a pevně doufají, že všechny trable už mají za sebou. Osud jim však klade do cesty stále nové a nové překážky...

 
Věci, které ztrácíme (odkaz v elektronickém katalogu)

Věci, které ztrácíme

„Ty jednou někde necháš vlastní hlavu! Minule klíče, včera šála a teď sluchátka! Na co prosím tě myslíš?“ Leporelo o věcech, které často ztrácíme. Které zapomínáme ve vlaku, ve škole, na plotě, v obchodě nebo kdovíkde. O věcech, s nimiž se už neshledáme...

 
Vesnice. Ztroskotání na Smaragdovém ostrově (odkaz v elektronickém katalogu)

Vesnice. Ztroskotání na Smaragdovém ostrově

Dobrodružný kreslený příběh ze série odehrávající se ve světě Minecraftu.Ve vesnici na okraji soutěsky bydlí Nano, který si nenechá ujít žádnou příležitost k legraci. Tentokrát to ale vážně přežene: postaví sněhuláka, který ve vsi způsobí spoustu potíží! Shodou nešťastných okolností se pak s nejlepší kamarádkou Maffi ocitnou na opuštěném ostrově. Dobrodružství ale nikdy není konec a ostrov, který se na první pohled zdál opuštěný a mírumilovný, je plný nástrah a nebezpečí. Podaří se dvěma malým vesničanům vrátit domů?

 
Vůně, aneb, Proč všechno voní (odkaz v elektronickém katalogu)

Vůně, aneb, Proč všechno voní

K čemu potřebujeme čich? Co je to vlastně čichová paměť? Proč rostliny voní? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky najdete v této knize. Dočtete se o neobvyklých nosech ve světě zvířat, o vůni lesa, moře, města nebo venkova, ale také o nejroztodivnějších vůních v kuchyni: od vůně koření, kávy a čaje až po vůně exotických pokrmů. Kromě toho bude řeč také o feromonech a parfémech, vůni čistoty i starých knih, aromaterapii či vůni peněz, a dokonce o vůni prdů i smrti.

 
Vzdálenost mezi námi (odkaz v elektronickém katalogu)

Vzdálenost mezi námi

Caymen ví, že boháčům se nedá věřit. A za celá léta, kdy je studovala zpoza pokladny v obchodě s porcelánovými panenkami, neviděla nic, co by dokazovalo opak. Na scénu vchází Xander - vysoký, moc pěkný a nechutně bohatý. I když je okouzlující, Caymen si je jistá, že jeho zájem o ni nevydrží. Nebo ne? Ale právě ve chvíli, kdy ji Xander už už přesvědčí, že bohatství není charakterová vada, najednou zjistí, že peníze hrají v jejich vztahu zásadní roli. Dokáží překonat vzdálenost, která je dělí?

 
Vztahové role ve speciální pedagogice : dítě a osoba se zdravotním postižením (odkaz v elektronickém katalogu)

Vztahové role ve speciální pedagogice : dítě a osoba se zdravotním postižením

Jan Michalík a kolektiv. -- 1. vydání. -- Olomouc : Univerzita Palackého v Olomouci, 2021. -- 129 stran ; 24 cm. -- ISBN : 978-80-244-6253-0 (brožováno). C 414.147  

 
White fang (odkaz v elektronickém katalogu)

White fang

retold, activities and poem by Jane Cadwallader ; illustrated by Gustavo Mazali. -- New edition. -- Recanati : ELI s.r.l., [2021]. -- ©2021. -- 32 stran : barevné ilustrace, portréty ; 21 cm. -- (Young ELI readers. Stage 4). -- ISBN : 978-88-536-3163-3 (brožováno). C 414.570  

 
Za děti chytřejší : snižování rozdílů ve školní úspěšnosti (odkaz v elektronickém katalogu)

Za děti chytřejší : snižování rozdílů ve školní úspěšnosti

David Didau ; z anglického originálu Making kids cleverer: a manifesto for closing the advantage gap ... přeložila Jana Vlková. -- Vydání první. -- Praha : EDUkační LABoratoř : PublishED, 2023. -- 277 stran : ilustrace ; 26 cm. -- ISBN : 978-80-908240-2-7 (brožováno). B 61.007  

 
Zahrada, opona, kříž (odkaz v elektronickém katalogu)

Zahrada, opona, kříž

Carl Laferton ; ilustrace Catalina Echeverri ; překlad Bohuslava Nováková. -- První vydání. -- Praha : Návrat domů, 2023. -- 32 nečíslovaných stran : barevné ilustrace. -- Přeloženo z angličtiny. -- ISBN : 978-80-7255-448-5. B 60.949 b  

 
Zimní bitva (odkaz v elektronickém katalogu)

Zimní bitva

Fantasticko-dobrodružný román pro mládež, jehož děj nás zavádí do nejmenované totalitní země, v níž život, díky vládě tyranské Falangy, rozhodně není procházkou růžovou zahradou.Helena a Milena jsou chovankami sirotčince, v němž vládne velice krutý řád. Brány ústavu mohou děvčata opustit jen párkrát do roka. Je říjen a nejhorší měsíce teprve přijdou, ale Helena už to nemůže vydržet a rozhodne se zajít za utěšitelkou. Jako doprovod si zvolí kamarádku Milenu. Pokud se dívky do tří hodin nevrátí zpět, bude jedna vybraná žákyně poslána na samotku do Nebes. Cestou ze sirotčince potkají dívky dva chlapce, kteří rovněž míří ... více

 
Zmrzlinářky : láska není vždy sladká (odkaz v elektronickém katalogu)

Zmrzlinářky : láska není vždy sladká

Dívčí LGBT příběh, jehož dvě protagonistky řeší peripetie svého vztahu, zatímco jsou okolnostmi donuceny ke společnému letnímu podnikání.Fallon a Chloe bývaly nejlepší kamarádky, ale loni v létě si spolu těsně před tím, než Chloe odjela na vysokou, něco začaly. A po několika nedorozuměních teď spolu nemluví. O rok později je Chloe ze školy zpátky doma a Fallon se jí ze všech sil snaží vyhnout - což je extrémně složité, protože jejich mamky spolu podnikají. A obě dcery mají přes léto pracovat v jejich zmrzlinářské dodávce. Když se naskytne příležitost odprezentovat koncept luxusní gurmánské zmrzliny bohatým investorům - což ... více

 
Ztracený v povětří (odkaz v elektronickém katalogu)

Ztracený v povětří

Mikuláš se na prázdninách u dědy a babičky sblíží s podivínským sousedem a postupně odkrývá staré nevyřčené křivdy. Příběh prokládaný snovými prvky.Jsou prázdniny a Mikuláš má volno. Ale místo aby si doopravdy mohl dělat, co chce, tak ho rodiče jako každý rok naložili do auta a odvezli k babičce a dědovi. A on teď musí trávit čas lelkováním, potloukáním se po zahradě nebo šťouráním kusem drátu v pletivu králíkárny. Jednoho dne si Mikuláš všimne podivného chování souseda Čurdy, kterého děda nemá z nějakého neznámého důvodu rád. Rozhodne se sousedovu tajemství přijít na kloub a sleduje Čurdu do opuštěných kasáren za ... více

 
150 terapeutických her pro dospívající : sebehodnota, komunikace a zvládání náročných situací (odkaz v elektronickém katalogu)

150 terapeutických her pro dospívající : sebehodnota, komunikace a zvládání náročných situací

Vtipné a inkluzivní terapeutické hry nabízejí cenný zdroj pro individuální i skupinovou práci s dospívajícími. V knize najdeme celou škálu her, od těch, kdy se teenageři učí poznávat a pojmenovávat své emoce, přes kreativní způsoby, jak ventilovat svůj hněv, po techniky, které zahrnují všímavost a sebereflexi.

 
4 kuchařské příběhy Čtyřlístku (odkaz v elektronickém katalogu)

4 kuchařské příběhy Čtyřlístku

Speciální komiksová hostina. V prvním chodu, s názvem Superkuchařka, se Fifinka zúčastní velké televizní soutěže o mistra kuchaře. Další lahůdkou je Tajemství šéfkuchaře, ve kterém se naši kamarádi podívají až do dalekého Mexika, kde díky staré mapě objeví dávno zapomenutý poklad. Na další specialitu vás pozve Myšpulín se svým nejnovějším vynálezem, kuchařským robotem Magdalénou. A na závěr si dopřeme vyhlášený zákusek v podobě čokoládového dortu tety Bobiny. Každý z příběhů je navíc doplněn originálním čtyřlístkovým receptem.

 
99 kluků Micaha Summerse (odkaz v elektronickém katalogu)

99 kluků Micaha Summerse

Román amerického autora o pravé lásce, i o tom, že i na přátelství a lásce se musí pracovat a nečeká na nás náhodně za rohem.Micah Summers všechny kluky, kteří se mu líbí, jenom kreslí a postuje na Instagram, rande žádné. Už jich bylo 99, jeho účet je velmi populární a všichni čekají na č. 100. Když se v příměstském vlaku potká s klukem v neobvyklé bundě, je si jistý, že to je ON. Bohužel si mu ani nestihne říct o číslo, kluk vystoupí a zapomene bundu ve vlaku! Micah se ho snaží vypátrat a bundu mu vrátit. Při tom zjišťuje, že ty nejlepší vztahy nejsou pohádka, a že pravá láska na něj možná čeká blíž, než si myslí.

 


 

Doporučujeme z našeho fondu

Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si elektronické verze nejnovějších českých titulů. Nabízíme více než 17340 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si domů Vaše oblíbené hudební tituly. Nabízíme více než 16055 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si Váš oblíbený film. Nabízíme více než 3509 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Navštivte oddělení periodik na Lidické 1. Můžete si přečíst přes 22331 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Digitální archiv periodik, monografií, map ... obsahuje přes 65033 titulů. Zobrazit digitální archiv.  
 
Zahrajte si doma společenské hry - půjčíme Vám je. Nabízíme více než 1308 her. Zobrazit v katalogu.