EN . .

Jihočeský úsměv

Malým psavcům ve věku od 8 do 15 let je určena literární soutěž s názvem Jihočeský úsměv, kterou již tradičně pořádá Jihočeská vědecká knihovna ve spolupráci s Jihočeským klubem Obce spisovatelů. Jednotlivé práce bude posuzovat odborná porota, složená z jihočeských spisovatelů.


Vyhlášení: Tato soutěž je vyhlášená k 1.září.


Uzávěrka: 31.říjen.Téma: tématem letošního ročníku jsou zajímavé zážitky z prázdnin, ze školy, z domova, inspirací může být také četba.

Forma: Příspěvky mohou mít formu povídky, básně, úvahy, fejetonu, eseje nebo reportáže. Jejich rozsah je maximálně 2 strany formátu A4. Práce je nutné zasílat pouze v elektronické formě (doc, docx, odt) na adresu: jihoceskyusmev@cbvk.cz.Do předmětu je třeba uvést označení: SOUTĚŽ JČ ÚSMĚV.

Ke každému příspěvku je nutné připojit jméno a příjmení autora, věk a název školy a kontaktní e-mailovou adresu.Konečné výsledky budou slavnostně vyhlášeny koncem listopadu v knihovně na Lidické 1. Pořadatelé zde předají vítězům příslušná ocenění a věcné odměny. Součástí programu bude přednes úspěšných prací, zařazených mimo jiné do literárního sborníčku, který bude předán všem účastníkům soutěže. O soutěži a úspěšných mladých literátech budou zveřejněny články i v dalších médiích.Pokud nebude možné osobní setkání, příslušné informace o výsledku soutěže budou soutěžícím zaslány e-mailem, včetně oznámení, kde bude možné si ceny vyzvednout.Vítězné práce loňského ročníku si můžete přečíst ve sborníku zde.

Poslední změna stránky: 24.08.2022 v 00.01
 

Doporučujeme z našeho fondu

Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si elektronické verze nejnovějších českých titulů. Nabízíme více než 13925 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si domů Vaše oblíbené hudební tituly. Nabízíme více než 14638 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Půjčte si Váš oblíbený film. Nabízíme více než 3072 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Navštivte oddělení periodik na Lidické 1. Můžete si přečíst přes 22331 titulů. Zobrazit v katalogu.  
 
Digitální archiv periodik, monografií, map ... obsahuje přes 62087 titulů. Zobrazit digitální archiv.  
 
Zahrajte si doma společenské hry - půjčíme Vám je. Nabízíme více než 918 her. Zobrazit v katalogu.